Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    (13)    

V databázi máme 62 dětí z Indie, 42 dětí z Ugandy, 13 dětí ze Zambie, 13 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 130 dětí z databáze.
Ankitha Nagaraj

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Kinder Garten School, Hosakoppa
Chce být: ještě neví
Zájmy: hrani s hračkami a panenkami
O dítěti: Aniktha je tichá a hloubavá dívka. Ráda poslouchá čtení příběhů a velice pěkně přednáší básničky v místním kannadském jazyce. Se zájmem si prohlíží učebnice svého bratra, zejména obrázky a učí se kreslit.
Poznámky: Otec rodiny pracuje na poli a s pomocí matky pěstuje rýži pro vlastní potřebu. Jakmile skončí zemědělská sezóna, shání otec pomocné tesařské práce. Nejhorší situaci zažili v minulém roce, když jim silné deště zničily veškerou úrodu.
     

Priyanka Kumar

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Lower Primary School,Joladagudde
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní s dětskou kuchyňkou
O dítěti: Priyanka je živá a veselá dívka, zároveň však poslušná a zodpovědná. Ve škole se jí velmi líbí, díky své šikovnosti a píli se stala nejlepší žačkou třídy. Je soutěživá a vždy se snaží o co nejlepší výsledek. Zajímá se o všechno, od učení jazyka po matematiku a během cest do školy miluje pozorování okolní přírody.
Poznámky: Rodina nevlastní žádnou půdu, a tak otec pracuje jako nádeník a dělá jakoukoliv těžkou práci. Někdy seká dřevo, jindy přenáší zeminu nebo loupe kokosové ořechy. Matka je v domácnosti, ale snaží se získat jakoukoliv příležitostnou práci.
     

Pramila Gajendra

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Kinder garten School, Vakkalappa
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní s panenkami, skákání panáka, hraní deskové Carom
O dítěti: Malá Pramila miluje zákoutí své vesnice, odkud se pravidelně vydává autobusem do školky. Má přátelskou povahu a je oblíbená u dětí i učitelů. Nejvíce jí baví říkanky a psaní slov v jazyce Kannada a v angličtině. Velmi miluje své rodiče a ráda tráví čas i se svými dvěma sourozenci.
Poznámky: Rodina žije v dobrých sousedských vztazích, avšak ve velmi odlehlé a chudé vesnici. Oba rodiče mají jen základní vzdělání. Otec pěstuje na svém poli rýži a matka je v domácnosti. Přestože je ekonomická situace rodiny špatná, rodiče se s nadějí obrátili na lékaře, aby vyléčili a vrátili sluch jejich nejmladšímu dítěti. Velké výdaje však uvrhly rodinu do ještě větší bídy.
     

Nuren Muneer Ahmed

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Lower Primary Urdu School, Sorab
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní s panenkami
O dítěti: Nuren má velmi laskavou povahu a ráda pomáhá své mamince s úklidem. Ráda se také věnuje svému malému bratrovi. Nuren je pilnou žákyní, učí se jazyk Urdu, Kannada i angličtinu. Ačkoliv jejím mateřským jazykem je urdština, mluví plynně jazykem Kannada. Baví ji tvůrčí činnosti, ráda zpívá, tančí a kreslí.
Poznámky: Rodina nemá pozemek, a tak se otec vydává pěšky hledat po venkově jakoukoliv nádenickou práci. Bohužel, trpí opakujícími se záchvaty epilepsie, což mu situaci velmi ztěžuje. Matka, pokud má příležitost, pracuje jako uklízečka a tak přispívá na obživu rodiny a léky pro manžela. Jejich příjem je však nepravidelný a rodiče doslova bojují o přežití.
     

Pooja Raju

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Kinder Garten School, Kardigere
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní s hračkami spolu s bratrem
O dítěti: Pooja je milá a talentovaná dívka. Doma pomáhá nejen mamince, ale i staršímu bratrovi s chystáním pomůcek do školy. Pooja je společenská a komunikativní, užívá si povídání s kamarády. Ráda se hezky obléká a miluje tanec.
Poznámky: Rodina vlastní malý pozemek, na kterém rodiče pěstují arekové palmy. Část pole však byla zničena škůdci a kromě několika rostlin musely být palmy pokáceny. Aby otec uživil rodinu, odchází brzy ráno hledat práci jako nádeník při výkopech nebo v zemědělství a každý den tak svádí těžký boj o zajištění své rodiny.
     

Varshini Lakshman

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government higher primary School,Urganahalli
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní s panenkami a dětskou kuchyňkou
O dítěti: Varshini si ráda hraje s kamarádkami, cestou do školy s nimi objevuje okolní přírodu a se všemi dobře vychází. Ve škole se těší na učení abecedy, básniček a psaní, je velmi bystrá a umělecky nadaná. Ráda modeluje z hlíny, pěkně kreslí a ráda tančí. Mamince pomáhá vytvářet tradiční indické Rangoni, které vznikají pokládáním barevných sypkých materiálů do symbolických obrazců.
Poznámky: Rodiče žijí odloučeně, neboť otec od rodiny před osmi měsíci odešel. Předtím docházelo v rodině k neustálým hádkám a potyčkám, které narušovaly soustředěnost dětí. Matka se s dětmi vrátila domů k matce, kde na malém pozemku pěstují rýži a arekové palmy. Matka je odhodlána najít si práci, aby se mohla postarat o své děti a zajistit jim potřebné vzdělání.
     

Darani Rudresh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Government Kinder Garten School, Bennur
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní deskových her jako Člověče, nezlob se!
O dítěti: Veselá Darani ráda zpívá, tančí a sleduje kreslené seriály. Do školky chodí každý den s maminkou, kterou velice miluje. Začala se učit říkanky, abecedu místního jazyka Kannada a angličtiny. Užívá si přestávek na čaj se svou nejmilejší kamarádkou.
Poznámky: Darani je vymodlené dítě, na které rodiče čekali šestnáct let a za záchranu jejího zdraví utratili mnoho peněz. Následkem pádu si otec poranil páteř a musel podstoupit operaci, po které zůstaly rodině velké dluhy. Nyní se již zotavil, ale není schopen vykonávat žádnou těžkou práci a pracuje jako školní hlídač. Nevlastní půdu ani zvířata, jejich domek je nedostavěný a rodina je zcela závislá na otcově omezeném platu.
     

Chandana Satish

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Higher Primary School,Kuppagadde
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní na schovávanou
O dítěti: Chandana si velmi ráda hraje s ostatními dětmi v přírodě. Do školy chodí každý den pěšky, učí se abecedu, čísla a básničky. Moc ráda tančí a kreslí a učí se novým věcem.
Poznámky: Rodina bydlí na vesnici v malém doškovém domku. Otec je elektrikář, nemá zaměstnání, ale shání si zakázky a pracuje za denní mzdu. Pokud dostane příležitost pracovat na velmi vzdálených místech, vrací se domů až v noci. Jeho příjem závisí na zakázkách a je nepravidelný. Pro otce je velmi obtížné rodinu uživit.
     

Naik Sahana Raju

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Kindergarten School, Kumabarkeri
Chce být: ještě se nerozhodla
Zájmy: hraní s panenkami
O dítěti: Sahana je velmi samostatná a zodpovědná dívka, která si ráda hraje a tráví čas se svými dvěma bratry. Ráda se učí abecedu a říkanky, zpívá a tančí. V oblibě má zeleninu a volný čase tráví nejraději se svou rodinou.
Poznámky: Sahana žije společně s rodiči a dvěma staršími sourozenci. Matka se stará o domácnost a otec je nekvalifikovaný dělník, který je závislý na aktuální nabídce práce. Dům sestává pouze ze dvou pokojů, bez elektřiny a záchodu. Nevlastní žádný pozemek ani hospodářská zvířata, zdroj vody tvoří nekrytá studna.
     

Gouda Trupti Rama

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Higher Primary School, Mavinkurva
Chce být: ještě se nerozhodla
Zájmy: hraní na schovavánou a hraní deskových her
O dítěti: Trupti je velice chytrá dívka chodící do druhé třídy. Má dobrý prospěch a mezi spolužáky i učiteli je oblíbená. Ráda se učí říkanky, vypráví pohádky a účastní se všech soutěží. Velmi miluje své dvě sestry.
Poznámky: Trupti žije se svými rodiči, prarodiči a dvěma sestrami. Otec trpí tuberkulózou a tudíž nemůže vykonávat žádnou namáhavou práci. Živí se jako pouliční prodejce čaje, ale kvůli časté únavě mu musí vypomáhat jeho žena, která zároveň připravuje k prodeji další malá občerstevní. Velká část příjmu musí pokrýt otcovu zdravotní péči. Rodina nevlastní žádnou půdu, plodiny či hospodářská zvířata.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    (13)    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).