Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    (13)    14    15    16    17    

V databázi máme 74 dětí z Indie, 40 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 17 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Karkyala Arun

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Govt. Primary School
Chce být: idič
Zájmy: Rád hraje na hudební nástroj Tabalu
O dítěti: Arun je prosté, ale velice talentované dítě, například ve zpěvu, hraní na indický hudební nástroj Tabalu a další. Chodí pravidelně na výuku a dělá denně domácí úkoly. Je velmi čistotný a disciplinovaný. Je trochu hravý, ale přesto plní své školní povinnosti vždy včas. Až dosáhne dobrého vzdělání, přeje si podporovat své rodiče.
Poznámky: Arun pochází z chudé rodiny a jeho otec pracuje za denní mzdu, matka je ženou v domácnosti. Rodina nic nevlastní. Vydělávají velmi málo a s tím musí uživit rodinu a zajistit vzdělání pro děti. Je to pro ně velmi obtížné, ale nemají jinou možnost. Otec má velký zájem o vzdělání dětí v soukromé škole ve městě, ale je zde velký problém s financováním.
     

Methre Sharon

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Govt. Primary School
Chce být: Policista
Zájmy: Má rád sledování televize a hraní her
O dítěti: Sharon je prostý a zajímavý student. Je velmi zvídavý, aktivní a živý. Jeho rodiče i sestry jej mají velmi rádi. Vždy si užívá jejich společnosti. Je také velmi oceňován učitely ve škole pro svou pořádnost a disciplinovanost. Je vždy vlídný a usměvavý. Doufáme v jeho zářnou budoucnost v dalších letech.
Poznámky: Rodina Sharona věří v Boha. Jeho otec je řidičem traktoru, pro svou rodinu pracuje opravdu velmi těžce. Řídí traktor pro majitele půdy a dostává za to denní mzdu. Má samozřejmě pravidelnou práci, ale za minimální mzdu. Je to upřímný muž, miluje všechny svoje děti a chce, aby si mohly splnit přání, která v životě mají. Sharonova matka je prostá žena, která předává dětem opravdu správné hodnoty. Vaše podpora jim může dát naději.
     

Kalekar Vinod

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Govt. Primary School
Chce být: Policista
Zájmy: Sledování televize, hraní a četba
O dítěti: Vinod je prosté a velmi rozvážné dítě. Je málomluvný, ale rád se účastní studia a aktivit organizovaných ve škole. Do školy chodí pravidelně a dělá včas domácí úkoly. Je hravý, laskavý a radostný. Přeje si uspět v životě díky studiu a následně podporovat své rodiče.
Poznámky: Manželé Jagannath a Savitha mají tři děti. Vinod jako starší syn jde svým mladším sourozencům příkladem. Rodiče podporují všechny tři děti a zvláště Vinoda. Otec pracuje za denní mzdu a snaží se najít si práci a postarat se o rodinu, jak nejlépe umí. Rodiče Vinoda jsou velmi laskaví a milí.
     

Gumme David

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Govt. Primary School
Chce být: Policista
Zájmy: Sledování televize a ochota pomáhat druhým
O dítěti: David je prosté dítě talentované na mnoho věcí, například na zpěv, tanec a další. Chodí pravidelně do školy a dělá denně domácí úkoly. Je velmi čistotný a disciplinovaný. Je hravý, ale své pravidelné školní povinnosti si plní vždy včas. Moc si přeje díky vzdělání v životě uspět a moci následně podporovat své rodiče.
Poznámky: Davidova rodina je prostá a velmi pozitivní. Rodina je bohabojná. Otec je těžce pracující muž a má přání, aby jeho děti uspěly v životě a postavily se na vlastní nohy. Je to však pro něj finančně náročné, ale stále vyvýjí snahu. Rodina je podporována ze strany faráře prostřednictvím návštěv, poradenství a morální podpory. Je to šťastná rodina. Nevlastní žádnou půdu, ani vlastní obchod. Děti se zdají být velmi chytré a inteligentní.
     

Meldoddi Isaac

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Govt. Primary School
Chce být: Učitel
Zájmy: Hraní, sledování televize a četba
O dítěti: Isaac je prostý chlapec, denně usilovně pracuje ve škole i doma. Studuje na státní škole a velice se o studium zajímá. Chodí do školy pravidelně a opravdu hodně se snaží. Účastní se také aktivit, které škola organizuje. Má krásné vztahy se sestrami a s otcem, rodinu pravidelně navštěvuje. Máme ho moc rádi a věříme v jeho zářnou budoucnost.
Poznámky: Isaacovy rodiče jsou velmi zodpovědní a velice si přejí dobré vzdělání pro své děti. Snaží se vydělávat, jak nejlépe umí, proto, aby zajistili své děti a svou rodinu. Otec pracuje za denní minimální mzdu. Matka je v domácnosti, stará se o děti, podporuje je ve studiu a předává jim životní hodnoty. Jejich život je prostý, ale nadějný.
     

Nyonyintono Hamis

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. Thomas Primary School
Chce být: idičem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Hamis je chlapec rezervovanější povahy, je skromný, poslušný a přátelský. Rád hraje s kamarády fotbal a když se některý z nich při hře zraní, velmi ho to mrzí. Má úctu ke všem starším lidem, učitelům i svým prarodičům. Doma pomáhá babičce. Ve škole se díky svému třídnímu učiteli začal zlepšovat. Není sice tolik aktivní žák, ale zodpoví každou otázku, zvlášť, když cítí učitelovu podporu. Umí abecedu i číslovky. Má rád rýži s masem a vyrábí si hračky z banánových listů, je to moc šikovný hoch.
Poznámky: Rodina žije v polozděném domku o třech místnostech, do kterého ale za dešťů zatéká. Rodina pěstuje plodiny na vzdáleném pronajatém kousku půdy, především pro vlastní potřebu. Prarodiče jsou slabí, trpí bolestmi a občas si najímají levnou pracovní sílu na obdělání půdy. Peníze získávají pronajímáním pokojíků, je to však malý výdělek, protože bydlení je skromné a podnájemníci jsou také málo majetní. Hamisova matka odešla, když mu byly 2 roky a od té doby o ní nevědí. Rodina má na verandě sporák na uhlí. Docházejí pro vodu z vodovodu, ale na zalévání používají dešťovou vodu.
     

Nabasumba Daphine Traffin

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Thomas Primary School
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Daphine je skromná, poslušná dívka, patří mezi 10 nejlepších dětí ve třídě. Hodně se za 3 roky, kdy je ve škole, snažila, aby získala co nejlepší známky. Umí se zeptat, když něčemu nerozumí. Ráda hraje fotbal se svým bratrem Brianem, doma pomáhá matce při vaření a umí abecedu a číslovky od 1 do 100. Je opatrná, neběhá daleko od domu a ráda se koupe.
Poznámky: Rodiče a dvě děti žijí v domku z hlíny a proutí o jedné místnosti. Není tam žádné zdivo. Pozemek, na kterém stojí, patří vládě, která dohlíží na jeho využití, ale nezaručuje je natrvalo. Otec je zaměstnanec bezpečnostní agentury, pracující pro vládu a policii. Má však pouze úkolovou mzdu za vykonanou práci, nemá stálý měsíční příjem. Jeho nasazení nebývá pravidelné. Dělá ještě další příležitostné práce, matka se doma stará o děti. V současné době je těhotná. Nyní očekávají rozhodnutí o možnosti prodávání dřevěného uhlí a také jednají ve škole o výši poplatku za jejich dvě děti. Vodu kupují z nedalekého vodovodu a vaří na sporáku na uhlí. Potraviny musí nakupovat, nemají žádnou zahradu, ve které by mohli pěstovat plodiny na obživu.
     

Nyafono Angel Blessing

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Thomas Primary School
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená a hra na schovávanou
O dítěti: Angel má přátelskou povahu, jen někdy bývá tvrdohlavá a také trochu stydlivá. Není moc povídavá a dá jí chvilku času, než odpoví na otázku. Nicméně moc ráda si hraje a baví se se svými vrstevníky. Doma pomáhá, je šikovná, na všechny učebnice si udělala obaly ze starých novin. Velice ráda chodí do školy a rozpláče ji, když musí zůstat doma kvůli nezaplacenému školnému. Má ráda rýži s masem, ovoce, a zvlášť chlebovník (jackfruit). Pečuje o mladší sourozence a ve škole dosáhla průměrné hodnocení 74,2 % ve čtyřech zkoušených předmětech.
Poznámky: Matka žije se třemi dětmi v domku o třech místnostech, které pronajímá. Jsou omítnuté jen zevnitř, podlaha je vycementovaná a dům má plechovou střechu. Matka je hlavou rodiny, otec je opustil. Matka pracuje v továrně na vlasové příčesky jako balička. Dostává hodinovou mzdu za odpracované dny, protože nemůže pracovat každý den. Otec rodinu nijak nepodporuje a znovu se oženil. Vaří na sporáku na uhlí a kupují vodu z vodovodu. Téměř všechen výdělek padne na školné pro děti a nejnutnější potřeby. Matka musí často žádat o prodloužení termínu poplatků ve škole.
     

Naluyinda Loyce

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Thomas Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Loyce je veselá dívka, má přátelskou povahu a je starostlivá, především vůči menším dětem. Doma pomáhá třeba s mytím nádobí, do školy chodí pravidelně i se svým mladším bráškou Jeremiahem. Oba jsou ve stejné škole, ale Jeremiah je v sekci pro předškolní děti (mateřská školka). Loyce má ráda fialovou barvu, její oblíbené jídlo jsou irské brambory s masem a fazolemi. Je pečlivá a chtěla by se stát učitelkou.
Poznámky: Rodinu tvoří šest lidí - Loyce, matka, bratr, nevlastní otec a dvě nevlastní sestry a bratr. Žijí v podnájmu v polozděném domku o dvou místnostech. Nevlastní otec je hlavou rodiny, pracuje na vzdálenějším místě a dělá ještě další příležitostné stavební práce. Má ještě další ženu s dětmi, takže této rodině neposkytuje dostatečnou podporu. Vlastní otec svým dětem neposílá žádnou podporu, matka neví, kde nyní žije. Matka chodí pravidelně žádat do školy o odložení termínu poplatků za děti, aby nemusely odejít ze školy. Rodina žije ve slumové oblasti, mívá většinou jen jedno jídlo denně, vaří na sporáku na uhlí.
     

N`guni David

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Rufunsa Government Primary school
Chce být: učitel
Zájmy: matematika
O dítěti: David je inteligentní, ale zranitelný, pochází z rodiny, ve které rodiče nechápou důležitost vzdělání dětí. David je malý a má tmavou pleť, velice miluje školu. David chodí každý den do školy 2 kilometry tam a zpět s kamarády ze sousedství. Ve volném čase David rád píše a kreslí, dokáže počítat do 300 a také umí číst písmenka bez větších problémů. O víkendu hraje fotbal s kamarády.
Poznámky: Rodina je ohrožená a chudá, jejich obživa závisí na drobné zemědělské činnosti, mnoho z jejich dětí přestalo brzy chodit do školy, protože je nemohli podporovat. Davidovi rodiče dělají příležitostné práce, aby zajistili dvě jídla denně, otec také pálí dřevěné uhlí na prodej, aby získal nějaké peníze navíc. Žijí v domě z nepálených cihel s doškovou střechou, David spí v odděleném domě s bratry, spí na rohožích z rákosu, přikrývá se dvěma přikrývkami. Rodina nosí vodu z potoka. Pěstují čirok, sladké brambory a kukuřici, což je hlavní potravina Zambie. Rodiče také doma chovají slepice.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    (13)    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).