Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    (13)    14    15    16    17    18    19    20    21    

V databázi máme 83 dětí z Indie, 42 dětí z Ugandy, 52 dětí ze Zambie, 29 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 206 dětí z databáze.
Mwanza Chilio

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Mpanshya Government Primary school
Chce být: učitelka
Zájmy: Nyanja (zambijský jazyk)
O dítěti: Chilio je 7 let, je chytrá, ale zranitelná. Chilio je z kmene Nsenga, mluví velmi plynně jazyky nsenga a nyanja. Chilio je přátelská dívka, která se nekontrolovatelně směje,také si ráda hraje ve společnosti kamarádů ze sousedství. Chilio chodí z domova do školy každý den 4 kilometry. Ve volném čase ráda kreslí a vyrábí panenky z hlíny.
Poznámky: Rodina žije v domě o dvou ložnicích z nepálených cihel s doškovou střechou, nosí a pijí vodu z nedaleké studny. Rodina Chilio je ohrožená, prodávají zeleninu, aby si zajistili živobytí a mohli poslat děti do školy, obvykle mají problém získat dvě jídla denně. Živí se drobným zemědělstvím, pěstují zejména kukuřici pro domácí spotřebu. Doma mají domácí zvířata, jako jsou kočky, chovají také slepice, které někdy prodávají k zajištění příjmu. Každou neděli chodí do kostela. Svítí svíčkami, vaří na palivovém dříví.
     

Nkhata John

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Mpanshya Government Primary school
Chce být: lékař
Zájmy: Nyanja (zambijský jazyk)
O dítěti: John je z kmene Nsenga, mluví jazykem nyanja a trochu soli. Je chytrý a inteligentní, má velmi rád školu, jeho oblíbená barva je žlutá, rád se každý den věnuje fotbalu a atletice. Je 7. ze 7 dětí, 5 chlapců a 2 dívek. S kamarády ze sousedství chodí denně do školy 6 kilometrů. John je přátelský chlapec a je rád ve společnosti kamarádů ze sousedství. Když není otec doma, rád chodí s matkou v neděli do kostela.
Poznámky: Rodina je závislá na pěstování plodin na obživu, pijí vodu ze studny vzdálené 2 kilometry od domova. Johnův otec někdy pobývá v Lusace (190 km daleko) a hledá tam práci k zabezpečení rodiny. Rodina má problémy udržet děti ve škole, matka někdy prodává zeleninu na trhu,aby zajistila jejich potřeby. Pro rodinu je obtížné získat dvě jídla denně, přežívají díky farmaření a chovají slepice. Rodina spí v domě o jedné místnosti z pálených cihel s doškovou střechou. V noci svítí svíčkami, vaří na palivovém dříví.
     

Tembo Enala

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Mpanshya Government Primary school
Chce být: učitelka
Zájmy: Nyanja (zambijský jazyk)
O dítěti: Enala mluví trochu jazyky nyanja a nsenga, je to velmi přátelská dívka, velice ráda se směje, ale dokáže být i nesmělá. Ráda si hraje s kamarády. Je chytrá a umí vytvořit nějaká slova v jazyce nyanja a číst nyanja - místní jazyk. Enala si ráda vybarvuje, její oblíbenou barvou je žlutá a její oblíbený předmět je zambijský jazyk. Enala se ráda seznamuje s novými kamarády jak doma tak ve škole, chodí s kamarády každý den do školy 6 kilometrů. Spí na rákosové rohoži v domě o dvou místnostech z pálených cihel s doškovou střechou, o přikrývku se dělí se starší sestrou Ineli. Enala je velmi chytrá a má velice ráda školu.
Poznámky: Rodina si zajišťuje obživu farmařením, díky němu si opatřují potraviny, také chovají slepice, které obvykle prodávají, když potřebují peníze na sůl nebo jiné domácí potřeby. Vodu nosí z vrtu vzdáleného 3 kilometry od domova. Kvůli nedostatečnému příjmu mají problém zajistit dvě jídla denně. Dříve žili v provincii Luangwa. Přestěhovali se do Mpanshya, protože tam je dobrá úrodná půda pro zemědělství. Otec dělá také různé drobné práce. Rodina vaří na palivovém dříví, svítí svíčkami, vodu nosí z obecní studny, spí v domě z nepálených cihel, které jsou v této oblasti velmi běžné.
     

Gumede Prayer

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Rufunsa Government Primary School
Chce být: lékař
Zájmy: matematika
O dítěti: Prayer je inteligentní, ale zranitelný, jeho rodina je závislá na drobném zemědělství, což je v Zambii sezónní činnost. Prayer má velmi rád školu, jeho oblíbeným předmětem je matematika, každý den chodí do školy a zpět 3 kilometry . Jeho koníčkem je fotbal a skákání. Rád se seznamuje s novými kamarády a dělá legraci. Často používá chinyaja, běžný jazyk doma a mezi kamarády.
Poznámky: Hlavní činností rodiny je pěstování plodin na obživu, většinou používají organické hnojivo, hnůj, na konci sezóny mívají dobrou úrodu. Rodina přežívá díky farmaření a pěstování zeleniny v zahradě, jídlo připravují na palivovém dříví, svítí svíčkami a někdy solárními světly. Vodu nosí z vrtu 2 kilometry od domova.
     

Banda Christian

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mpanshya Governmet Primary School
Chce být: učitel
Zájmy: matematika
O dítěti: Chistian je inteligentní, ale zranitelný, pochází z rodiny, kde rodiče neumí číst a psát. Christian rád hraje fotbal a míčové hry s kamarády, rád si s nimi povídá a také se rád seznamuje s novými kamarády, má rád školu. Jeho největšími koníčky jsou tanec a kreslení. Každý den chodí do školy s kamarády ze sousedství 5 kilometrů.
Poznámky: Rodina je ohrožená, je v ní pouze jeden dospělý, otec je opustil před dlouhou dobou a matka neví, kde je, opustil ji, když byla těhotná, teď není vdaná, takže je pro ni těžké zajistit obživu a vzdělání pro syna. Nemůže si dovolit základní potřeby jako je pravidelné jídlo, a další nezbytné věci, jako mýdlo, sůl. Je většinou závislá na pěstování plodin, úroda je pouze pro domácí spotřebu. Rodina nosí vodu z nedaleké studny, ale ta během období sucha vysychá .
     

Machangani Moses

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Mpanshya Governmet Primary School
Chce být: idič
Zájmy: matematika
O dítěti: Moses mluví trochu nyanja a soli, je to velmi přátelský chlapec a rád se baví s kamarády, není stydlivý. Moses rád hraje fotbal. Jej chytrý a schopný trochu komunikovat a číst v nyanja. Ve volném čase si rád vybarvuje, jeho oblíbenými barvami jsou modrá a černá. Moses se rád seznamuje s novými kamarády jak ve škole tak doma, každý den chodí s kamarády do školy 5 kilometrů. Spí v domě o dvou místnostech z nepálených cihel s doškovou střechou, o přikrývku se dělí s příbuznými.
Poznámky: Rodina je ohrožená a závislá na pěstování plodin na obživu, několik dětí přestalo brzy chodit do školy, protože neměly podporu, podle komunity rodina potřebuje pomoc se vzděláním dětí. Mosesovi rodiče dělají příležitostné práce, aby zajistili dvě jídla denně, otec se snaží vydělat nějaké peníze navíc pálením dřevěného uhlí na prodej.
     

Kathkari Ashirwad Ganesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Bethany Convent School
Chce být: Příliš malý aby se rozhodl
Zájmy: Tancování
O dítěti: Je to bystrý student. Miluje své příbuzné a rodiče. Je to chytrý kluk a rád se učí. Je tichý a ctí si starší lidi.
Poznámky: Rodina má 3 členy. Otec je jediný z rodiny který vydělává. Také se stará a živý své rodiče. Se svou manželkou chtějí dobrou a kvalitní výuku pro své děti. Jejich příjem ale sotva stačí na obživu rodiny.
     

Shid Poonam Kamalakar

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sushama Patil Vidyalay
Chce být: Příliš malá aby se rozhodla
Zájmy: Tancování
O dítěti: Poonam je chtré a aktivní dítě. Je velmi láskyplná a pomáhá ostatním ve škole. Ráda hraje hru Kho kho. Krásně kreslí.
Poznámky: Otec je živitelem rodiny. Stará se i o své rodiče. I když žijí odděleně. Jsou chudí, ale také si přejí, aby jejich dítě dobře studovalo.
     

Awshank Sneha Awshank

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Bethany Convent School
Chce být: Učitelka
Zájmy: Hraní se
O dítěti: Sneha je roztomilé děvče. Je velmi tichá a aktivní. Zajímá se o studium. Je přesná ve svém studiu. Ráda se kamarádí s ostatními studenty a také s dětmi mimo školu.
Poznámky: Tato rodina má 5 členů. Snehiny rodiče velmi tvrdě pracují aby uživili rodinu. Mají dobré vztahy se sousedy. Její rodiče jsou velmi motivovaní ji umožnit dobré vzdělání. Chtějí aby měla lepší budoucnost.
     

Kathkari Mamata

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Bethany Convent School
Chce být: Učitelka
Zájmy: Sporty
O dítěti: Mamata je aktivní holka. Je dobrá ve studiu. Její rodiče jí motivují a zajímají se o kvalitu jejího vzdělání. Mamata je přátelská dívka. Pomáhá ostatním ve studiu.
Poznámky: Mamanta je jediná dívka v rodině. Její rodiče tvrdě pracují. Rodiče chtějí aby Mamanta měla dobré vzdělání. Ale musejí se starat ještě o své rodiče. Podporují a motivují Mamatu v učení.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    (13)    14    15    16    17    18    19    20    21    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).