Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    (13)    14    15    16    17    18    19    

V databázi máme 69 dětí z Indie, 64 dětí z Ugandy, 23 dětí ze Zambie, 30 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 186 dětí z databáze.
Stephen Raj S.Crosswin Joshuva

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sacred heart aided elementary School, Valparai
Chce být: doktorem
Zájmy: hraní
O dítěti: Crosswin Joshuva je bystrý a milý chlapec, který letos začal chodit do školy. Má velice dobré výsledky, je šikovný a poctivě si plní své domácí úkoly. Po skončení vyučování si venku hraje s kamarády a pak tráví čas doma s babičkou, dokud nepřijdou rodiče domů z práce. Moc rád chodí se svými rodiči na procházky a pak všem vypráví o tom, co viděli a zažili. Joshuva často pomáhá doma mamince s úklidem a chodí nakupovat. Má velmi silný vztah se svou sestrou, s níž tráví hodně času.
Poznámky: Otec pracuje jako nekvalifikovaný dělník v továrně na čaj, drtí čajové listy. Má tuberkulózu a potřebuje denně užívat léky. Matka se snaží přivydělat jako námezdní dělnice v domácnostech ale vydělává jen málo peněz. Babička, která bydlí s rodinou je také nemocná, má vysoký tlak a potřebuje léky. Jejích výdělek nestačí na chod rodiny.
     

Christi Dass C.Julika

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sacred heart aided elementary School, Valparai
Chce být: učitelkou hudby
Zájmy: hraní
O dítěti: C.Julika je milá, otevřená a inteligentní holčička. Má mnoho přátel ve škole i v sousedství. Je extrovertní a otevřeně mluví o všem, co má na srdci. Má ve třídě dobré jméno a spolužáci ji mají rádi. Ve škole má moc dobré studijní výsledky. Poctivě se každý den připravuje na vyučování a dělá si domácí úkoly. Baví ji pracovat s ostatními dětmi na skupinových školních projektech. Moc krásně zpívá. Jednou by se chtěla stát učitelkou hudby.
Poznámky: Otec Juliky pracuje jako dělník za denní mzdu. Matka je služebná. Oba vydělávají jen málo. Žijí v pronajatém domě, který nemá základní zařízení. Žije s nimi i babička, která má problémy se srdcem a potřebuje pravidelně užívat léky. Potřebují pomoc, aby mohli zajistit vzdělání svým dětem a běžné potřeby rodiny.
     

Stepans Karmilita

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Kamajská střední škola
Chce být: lékařkou
Zájmy: pletení
O dítěti: Karmilita je laskavá, společenská, usměvavá dívka. Podle charkteristiky učitelů se učí ztěžka, ale je velice snaživá, chce se učit. Kamarádí se s dětmi ve třídě, všem pomáhá. Ráda se účastní školních sportovních akcí. Ráda pomáhá mamince v zahradě, zalévá a pleje záhonky.
Poznámky: Karmilita žije s rodiči a s bratry na venkově, kde je velmi málo rozvinutá infrastruktura. Roste v úplné rodině s několika dětmi. Bratr Pavel chodí do školy, bratr Nikolaj se učí doma kvůli zdravotnímu stavu (onkologické onemocnění). Maminka je doma a stará se o invalidní dítě. Doma je s matkou ještě Matvej, je mu 5 let. Bytová situace je neuspokojivá. Aby zlepšily materiální situaci rodiny, chodí matka s dětmi v létě sbírat lesní plody a houby na prodej. Pěstují pro sebe zeleninu a nakládají ji na zimu. Rodina je v těžké materiální situaci.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Alphonsa

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Savio Englisdh Medium School, Bendrala
Chce být: inženýrkou
Zájmy: tanec
O dítěti: Aphonsa je klidná a tichá dívka. Ve škole ji to moc baví a o studium má zájem. Dobře vychází se svými spolužáky. Ve volném čase si ráda čtě a také hezky kreslí. Moc ráda pomáhá mamince s úklidem domácnosti a také se stará o své dva bratry.
Poznámky: Rodina má šest členů. Žijí společně s babičkou, která bývá často nemocná a trápí ji neduhy starých lidí. Otec pracuje jako námezdní dělník a je jediný, kdo má v rodině příjem. Jeho výdělek ale není dostatečný na pokrytí základních potřeb a zároveň zajištění vzdělání pro děti. Finanční situace rodiny není dobrá a aby mohla Aphonsa dál studovat a rozvíjet svoje schopnosti, potřebují finanční podporu.
     

Mangalwadkar Erwin

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government HPS, Nagshettikoppa
Chce být: vrcholovým sportovcem
Zájmy: hraní kabbadi (mistní týmová hra)
O dítěti: Chlapec velmi dobře čte. Čtení je jeho koníček a chce se v něm stále zdokonalovat. Mluví místními jazyky Kannada, Konkani a Marati. Také je velmi dobrý v běhu a rád sportuje. Jeho nejkrášnější vzpomínka je, když loni jako dárek dostal jízdní kolo z druhé ruky. Během školních přestávek hraje se spolužáky kabbadi - indickou vybíjenou. Ve volných chvílích pomáhá mamince s drobnými nákupy.
Poznámky: Otec pracuje jako pomocný zedník. Během období dešťů chodí i se svou ženou vypomáhat na rýžová pole. Děti se spolu doma učí, rodina společně večeří. Zapojují se do vánočních oslav a akcí pořádaných farností. Také se účastní dobrovolnických a společných aktivit vesnice, jako je například úklid. Vesnice má svoji školu, kterou zřídila vláda. Učí se v ní 250 dětí a v Erwinově třídě je 32 dětí. Do města to mají 12 km. Otec podporuje rodinu a chce zajistit dobré vzdělání pro svoje děti, aby měli lepší budoucnost. Také by rád koupil pole, aby si mohl pěstovat plodiny a rodina měla lepší život.
     

Brank Prathna

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Rotary English School, Sakaleshpura
Chce být: doktorkou
Zájmy: závody v běhu
O dítěti: Prathna je aktivní, veselá a milá dívka. Ve škole ji nejvíce baví matematika. Nemusí se příliš učit, má výbornou paměť. Zároveň pomáhá svým spolužákům, kteří na tom nejsou tak dobře jako ona a potřebují s něčím poradit. Ráda se účastní všech mimoškolních aktivit, které škola pro děti organizuje. Ve volném čase je Prathna doma s rodiči, povídá si s nimi a pomáhá jim. Také si pak hraje venku s ostatními dětmi.
Poznámky: Prathnin otec pracuje jako námezdní dělník na poli a matka jako služená. Obě dvě zaměstnání jsou závislá na poptávce, která je nepravidelná. Otec je zaměstnaný pouze v sezóně, kdy je dostatek monzunových dešťů a plodiny mohou růst. Jejich celkový příjem je tedy velmi nízký, stačí jim sotva na základní životní potřeby, ale již nezbývá na studium pro dcery.
     

Vincent V.Benita Anjeline

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sacred heart aided elementary School, Valparai
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní
O dítěti: Benita Anjeline je velice bystrá a milá dívka. Je veselá a má mnoho kamarádů, s nimiž si ráda hraje. Ve škole ji vše moc baví, ráda se dozvídá nové věci. A doma si pak opakuje, co se ve škole naučila a připravuje si domácí úkoly. Když je z něčeho nervózní, kouše si nehty a její maminka ji napomíná. Čas od času jde s rodiči na procházku a pak všem vypráví, co viděli a co se jim přihodilo. Má velmi blízký vztah se svým bráškou, s nímž tráví hodně času a ráda si s ním hraje.
Poznámky: Anjelinin otec pracuje jako námezdní dělník v továrně. Během období dešťů však práci nemá. Otcovy příjmy jsou nízké a nepravidelné. Nestačí k zajištění všech potřeb rodiny a zároveň k zaplacení poplatků za studium obou dětí. Matka se stará o domácnost a o děti. Anjelinin bratr denně dojíždí do školy vzdálené dvanáct kilometrů. Rodina žije v pronajatém domě, za nějž platí měsíčně nájem 3500 rupií. V domě není zavedená voda, musí ji nosit ze studny a skladovat. Rodina tráví společně večery, jí a povídají si o tom, co během dne zažili.
     

Rajesh R.Renitha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sacred heart aided elementary School, Valparai
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní
O dítěti: R.Renitha je bystrá a milá dívka. Má kolem sebe mnoho kamarádů, s nimiž si hraje o přestávkách i ve volném čase. Všichni ji mají moc rádi. Ve škole je šikovná a poslušná, takže se těší také přízni svých učitelů. Má mimořádné studijní výsledky, je mezi prvními třemi nejlepšími ve třídě. S oblibou se účastní také všech mimoškolních aktivit, které škola pro děti pořádá. Moc ráda kreslí. Žije se svou rodinou v kopcovité oblasti, kde je ráno ještě velmi chladno. Když nemusí do školy, rádá vstává později.
Poznámky: Otec Renithy pracuje jako námezdní dělník, jeho práce je nepravidelná a špatně placena. Její matka pracuje jako služebna. Bydlí společně s prarodiči, dědečkem a babickou. Pronajímají si malý domeček, který nemá základní zařízení. Dědeček pobírá skromný důchod, ale babička je vážně nemocna a potřebuje denně užívat léky. Jejich společný příjem stačí pouze na úhradu základních potřeb rodiny.
     

Muluya James

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Joseph`s P/s
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal
O dítěti: James je veselý chlapec. Ve třídě je velmi aktivní a bystrý a vždy odpovídá na všechny otázky učitelů. Rád se sbližuje a dělá si nové kamarády a když ho někdo nazlobí, rychle mu odpouští. Když si s dětmi hraje na rodinu tak rád zastává roli tatínka. Krom toho také rád tančí a zpívá. Žije s maminkou a rád by se jednou, až bude velký stal učitelem. Mamince doma pomáhá s úklidem a občas i něco uvaří.
Poznámky: Jamesova rodina je sedmičlenná a bydlí s maminkou. Pracují jako rolníci. Jeho otec před lety od rodiny odešel. Dvě děti jsou v základní škole, dvě jsou v profesních školách a dvě děti ukončily předčasně střední školu. Jejich matka vyrábí maniokové čipsy a palačinky, které pak prodává. Společně se svými sourozenci se stará o svou zahradu nebo i o zahrady jiných lidí, kteří jim za to pak platí. I když ale pracují velmi tvrdě, jejich příjmy jsou příliš malé na to, aby se mohly děti ve škole udržet. Výkon ve škole těch, kteří studují, poklesl, protože vynechaly pravidelně zkoušky a testy kvůli nezaplacenému školnému. Mají třípokojový cihlový dům bez omítky s malou kuchyní ze starých železných plechů a vodu přinášejí z vrtu.
     

Mudde Tadeo

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Kizito Minor Seminary Nandere
Chce být: knězem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Tadeo je veselý mladý muž. Nedávno mu bylo 14 let. Má jednu sestřičku. Je neposedný, obzvlášť ve škole, rád se dělí a hraje si s ostatními. Je trochu tvrdohlavý a cokoliv dělá si užívá. Jeho oblíbená barva je zelená. Je rád, když ho ve škole navštíví rodiče a má speciální talent na bubnování.
Poznámky: Tadeo je v semináři na střední škole sv. Jana Nandere. Pochází z rodiny devíti lidí, z nichž 5 jsou jeho bratři a sestry a všichni jsou ve škole. Dva z nich na střední škole, jeden je na univerzitě, jeden v profesní škole a jeden na základní. K jejich studiu je zapotřebí spoustu peněz. Rodiče se snaží děti podporovat. Vlastní pozemek, kde pěstují plodiny, které pak prodávají. Ačkoliv pracují tvrdě, někdy jsou jejich plodiny zničeny suchem. Jejich výnosy jsou velmi nízké a proto získávají jen velmi malý příjem. Proto jsou děti ve škole nepravidelně. Tadeo by byl velmi úspěšný, kdyby měl šanci studovat bez přerušení. To snižuje jeho šance stát se knězem, protože je velmi drahé studium dítě v semináři.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    (13)    14    15    16    17    18    19    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).