Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    (14)    15    16    17    

V databázi máme 74 dětí z Indie, 40 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 17 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Malisau Stainly

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Mpanshya Government Primary school
Chce být: pilot
Zájmy: informatika
O dítěti: Stainly je z kmene Soli, je chytrý a školu bere vážně, má ji velmi rád, každý den chodí z domova do školy 3 kilometry, jeho oblíbenými předměty jsou informační technologie a angličtina. Rád chodí každou neděli do kostela, kde navštěvuje nedělní školu, je to přátelský chlapec. Stainlyho koníčkem je hudba, rád zpívá zejména gospely, učí písně kamarády a rád zpívá se svými dvěma sestrami Victorií a Stellou. Stainly umí číst zejména zambijský jazyk a trochu anglicky.
Poznámky: Rodina je ohrožená a je závislá na pěstování plodin pro obživu. Vodu nosí z nedaleké řeky, pro zvýšení příjmu se věnují i zahradničení a chovají slepice, které někdy prodávají, aby získali peníze na vzdělání dětí, zejména pro ty na střední škole. Rodina má problémy i zajistit dvě jídla denně, starají se také o starou babičku, otec se snaží starat o postiženou sestru, která je na vozíku.
     

Mwanza Chilio

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Mpanshya Government Primary school
Chce být: učitelka
Zájmy: Nyanja (zambijský jazyk)
O dítěti: Chilio je 7 let, je chytrá, ale zranitelná. Chilio je z kmene Nsenga, mluví velmi plynně jazyky nsenga a nyanja. Chilio je přátelská dívka, která se nekontrolovatelně směje,také si ráda hraje ve společnosti kamarádů ze sousedství. Chilio chodí z domova do školy každý den 4 kilometry. Ve volném čase ráda kreslí a vyrábí panenky z hlíny.
Poznámky: Rodina žije v domě o dvou ložnicích z nepálených cihel s doškovou střechou, nosí a pijí vodu z nedaleké studny. Rodina Chilio je ohrožená, prodávají zeleninu, aby si zajistili živobytí a mohli poslat děti do školy, obvykle mají problém získat dvě jídla denně. Živí se drobným zemědělstvím, pěstují zejména kukuřici pro domácí spotřebu. Doma mají domácí zvířata, jako jsou kočky, chovají také slepice, které někdy prodávají k zajištění příjmu. Každou neděli chodí do kostela. Svítí svíčkami, vaří na palivovém dříví.
     

Nkhata John

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Mpanshya Government Primary school
Chce být: lékař
Zájmy: Nyanja (zambijský jazyk)
O dítěti: John je z kmene Nsenga, mluví jazykem nyanja a trochu soli. Je chytrý a inteligentní, má velmi rád školu, jeho oblíbená barva je žlutá, rád se každý den věnuje fotbalu a atletice. Je 7. ze 7 dětí, 5 chlapců a 2 dívek. S kamarády ze sousedství chodí denně do školy 6 kilometrů. John je přátelský chlapec a je rád ve společnosti kamarádů ze sousedství. Když není otec doma, rád chodí s matkou v neděli do kostela.
Poznámky: Rodina je závislá na pěstování plodin na obživu, pijí vodu ze studny vzdálené 2 kilometry od domova. Johnův otec někdy pobývá v Lusace (190 km daleko) a hledá tam práci k zabezpečení rodiny. Rodina má problémy udržet děti ve škole, matka někdy prodává zeleninu na trhu,aby zajistila jejich potřeby. Pro rodinu je obtížné získat dvě jídla denně, přežívají díky farmaření a chovají slepice. Rodina spí v domě o jedné místnosti z pálených cihel s doškovou střechou. V noci svítí svíčkami, vaří na palivovém dříví.
     

Gumede Prayer

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Rufunsa Government Primary School
Chce být: lékař
Zájmy: matematika
O dítěti: Prayer je inteligentní, ale zranitelný, jeho rodina je závislá na drobném zemědělství, což je v Zambii sezónní činnost. Prayer má velmi rád školu, jeho oblíbeným předmětem je matematika, každý den chodí do školy a zpět 3 kilometry . Jeho koníčkem je fotbal a skákání. Rád se seznamuje s novými kamarády a dělá legraci. Často používá chinyaja, běžný jazyk doma a mezi kamarády.
Poznámky: Hlavní činností rodiny je pěstování plodin na obživu, většinou používají organické hnojivo, hnůj, na konci sezóny mívají dobrou úrodu. Rodina přežívá díky farmaření a pěstování zeleniny v zahradě, jídlo připravují na palivovém dříví, svítí svíčkami a někdy solárními světly. Vodu nosí z vrtu 2 kilometry od domova.
     

Banda Christian

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mpanshya Governmet Primary School
Chce být: učitel
Zájmy: matematika
O dítěti: Chistian je inteligentní, ale zranitelný, pochází z rodiny, kde rodiče neumí číst a psát. Christian rád hraje fotbal a míčové hry s kamarády, rád si s nimi povídá a také se rád seznamuje s novými kamarády, má rád školu. Jeho největšími koníčky jsou tanec a kreslení. Každý den chodí do školy s kamarády ze sousedství 5 kilometrů.
Poznámky: Rodina je ohrožená, je v ní pouze jeden dospělý, otec je opustil před dlouhou dobou a matka neví, kde je, opustil ji, když byla těhotná, teď není vdaná, takže je pro ni těžké zajistit obživu a vzdělání pro syna. Nemůže si dovolit základní potřeby jako je pravidelné jídlo, a další nezbytné věci, jako mýdlo, sůl. Je většinou závislá na pěstování plodin, úroda je pouze pro domácí spotřebu. Rodina nosí vodu z nedaleké studny, ale ta během období sucha vysychá .
     

Machangani Moses

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Mpanshya Governmet Primary School
Chce být: idič
Zájmy: matematika
O dítěti: Moses mluví trochu nyanja a soli, je to velmi přátelský chlapec a rád se baví s kamarády, není stydlivý. Moses rád hraje fotbal. Jej chytrý a schopný trochu komunikovat a číst v nyanja. Ve volném čase si rád vybarvuje, jeho oblíbenými barvami jsou modrá a černá. Moses se rád seznamuje s novými kamarády jak ve škole tak doma, každý den chodí s kamarády do školy 5 kilometrů. Spí v domě o dvou místnostech z nepálených cihel s doškovou střechou, o přikrývku se dělí s příbuznými.
Poznámky: Rodina je ohrožená a závislá na pěstování plodin na obživu, několik dětí přestalo brzy chodit do školy, protože neměly podporu, podle komunity rodina potřebuje pomoc se vzděláním dětí. Mosesovi rodiče dělají příležitostné práce, aby zajistili dvě jídla denně, otec se snaží vydělat nějaké peníze navíc pálením dřevěného uhlí na prodej.
     

??????? (Barouka) ????????? (Uladzislau)

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Základní škola č. 2, Pastavy
Chce být: známým fotbalistou
Zájmy: hraní kopané
O dítěti: Vyučující chválí Uladzislava za slušné chování a zodpovědné plnění domácích úkolů; hoch je velice aktivní, poslouchá rodiče a rád se stará o mladšího bratra
Poznámky: Rodina je věřící, slaví zasvěcené církevní svátky. Doma panuje přátelská láskyplná atmosféra. Uladzislau a jeho starší sestra jsou pravoslavní jako jejich otec a navštěvují výuku náboženství v chrámu Nikolaje Divotvůrce. Otec Uladzislau je závislý na alkoholu a nikde nepracuje, děti od něho nedostávají žádnou pomoc. Uladzislauova matka se znovu vdala a mají s novým manželem dalšího syna Pavla, který byl pokřtěn v katolické církvi po svém otci. Rodina se také stará o dědečka, který je invalida (má odříznutou nohu).
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

??????? (Trushyna) ?????? (Ksenia)

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Základní škola č. 2, Pastavy
Chce být: zatím neví
Zájmy: jízda na kolečkových bruslích, malování
O dítěti: Ksenia je komunikativní, přátelská, veselá a optimistická. Má ráda sport, chodí na taneční kurz, avšak se stydí vystupovat před publikem.
Poznámky: Po likvidaci firmy otec Ksenii ztratil práci, a tak plat matky zůstal jediným příjmem v rodině. I přes těžkou finanční situaci se rodiče snaží rozvíjet zájmy svých dětí, Irina navštěvuje uměleckou školu, Michail se věnuje karate, jezdí na kole a rybaří, Jevgenii chodí do taneční školy a hraje šachy. Matka s dětmi pravidelně chodí do kostela, Irina a Jevgenii také navštěvují výuku náboženství. Starší děti tráví letní prázdniny v dětském táboře při kostele.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Elias Gift

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Mary`s P/S Malongwe
Chce být: pilotem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Gift má družnou povahu, je skromný a rád se učí. Sám se hlásí a odpovídá učiteli na otázky. Je veselý, ve volném čase si rád hraje se svými kamarády. O sobotách chodí s maminkou do kostela. Je to poslušný chlapec a doma mamince pomáhá s různými pracemi.
Poznámky: Dítě žije s matkou a nevlastním otcem. Jeho otec zmizel, když byla matka podruhé těhotná a od té doby se neobjevil. Matka se znovu vdala a teď mají tři děti. Sedmičlenná rodina žije v domku o jedné místnosti, který patří k farmě, nevlastní otec se o farmu stará pro jejího majitele a dostává za to nějaké peníze. Matka pěstuje plodiny na kousku půdy jak pro vlastní potřebu, tak na prodej. Jejich příjmy jsou velmi nízké a nedostačují na pokrytí potřeb rodiny a současně na školné pro děti.
     

Nakamyuka Stella

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Mary`s P/S Malongwe
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Stella umí dobře odpovídat na otázky vždy, když je tázána, je šikovná a ve třídě je v prospěchu vždy v první pětici. Ráda chodí každý den do školy, je povídavá, společenská, přátelská. Velmi dobře zpívá, je kreativní a dělá si panenky a míčky z banánových listů. Každou neděli chodí do kostela, který je nedaleko a má ráda kuře s rýží.
Poznámky: Rodiče žijí s pěti dětmi ve čtyřpokojovém domku, který mají zapůjčený do doby, než se majitel vrátí z dlouhodobějšího pobytu mimo zemi. Chovají drůbež na prodej a drží také tři kozy, které vždy prodají, aby mohli zaplatit školné dětem. Plodiny, které pěstují, slouží na obživu rodiny. Rodiče se živí jako rolníci, obdělávají půdu a upravují lidem zahrady, je to však jen příležitostná práce. Někdy je otec najat také na kácení stromů, ale celkové příjmy rodiny jsou i tak nedostatečné na živobytí a současně vzdělání dětí.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    (14)    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).