Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    (14)    15    16    17    18    19    

V databázi máme 69 dětí z Indie, 64 dětí z Ugandy, 23 dětí ze Zambie, 30 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 186 dětí z databáze.
Ssenfuka Simon Travor

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 13
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Kizito Minor Seminary Nandere
Chce být: knězem
Zájmy: volejbal
O dítěti: Simon Travor je veselý chlapec a je velmi aktivní co se týče práce ve škole i doma. Ve škole se se zapojuje aktivně do výuky a odpovídá na všechny otázky. Jeho učitelé ho mají v oblibě protože je slušně vychovaný. Rád zpívá v kostele, nebo kostelní hudbu jenom poslouchá. Jeho oblíbená barva je modrá. Nerad ráno cvičí a také nemá rád, když si někdo půjčuje jeho věci bez dovolení. Jeho oblíbené jídlo jsou brambory uvařené na sladko, tzv. “irish potatoes”. Má zvláštní nadání na hraní tenisu. Má vůdčí povahu.
Poznámky: Simon Travor přišel do semináře ze šestičlenné rodiny. Jeho otec má dvě děti z prvního vztahu. Ty jsou na střední škole, kde je třeba spousta peněz na zaplacení školného. Rodiče pracují na zahradě, sbírají a prodávají dříví na podpal a provozují malý dřevěný stánek se zeleninou aby získali peníze na školné a potřeby rodiny. Tyto aktivity vydělávají ve srovnání s potřebami rodin velmi malý příjem. Otec také vyučuje na místní základní škole. To jim znemožňuje pravidelně posílat své děti do školy. Hrozí, že Simonův sen stát se knězem se rozplyne kvůli finančním problémům jeho rodiny. Studium v semináři je velmi finančně náročné a seminář je nekompromisní.
     

- Usha D V

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School, Shettihally, Hassan Taluk
Chce být: učitelkou
Zájmy: šachy
O dítěti: Usha je rozená tanečnice a tanec ji velmi baví. O prázdninách by chtěla chodit na hodiny tance, ale protože bydlí na vesnici, musela by dojíždět do města. Ve škole je šikovná a chtěla by se se stát učitelkou. Je společenská a baví ji hrát šachy. Rodným jazykem Ushi je Kannada a ve školce se učí anglicky. Doma pomáha mamince.
Poznámky: Tatínek Ushi pracuje jako námezdní dělník a to znamená, že se věnuje pouze sezónní práci. Její maminka je v domacnosti a jejich společný příjem nestačí na to, aby pokryli všechny potřeby rodiny i náklady potřebné na vzdělání dětí. Velmi by pomohlo, kdyby jejich dcera získala podporu ve vzdělávání. Ve školce se účastní všech aktivit, které jsou pořádány a dobře se učí.
     

- Ullas D R

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School, Shettihally, Hassan Taluk
Chce být: učitelem
Zájmy: kriket
O dítěti: Ullas má rád sport. Jeho rodným jazykem je Kannada a ve školce se učí anglicky, velmi ho to baví a snaží se aspoň trochu anglicky mluvit. Naopak matematika není jeho silnou stránkou, a tak mívá po škole hodiny matematiky navíc. Ze sportů má Ullas rád atletiku, hlavně běhání a skok do dálky. Jeho oblíbenou barvou je zelená. Až bude velký, chtěl by se stát učitelem. Doma pomáhá rodičům s domácími pracemil. Je důležité se zmínit, že Ullasovi velmi záleží na svých kamarádech.
Poznámky: Ullasův tatínek je námezdní pracovník v zemedělství, pracuje sezónně ve vesnici i mimo. Jeho maminka pracuje jako služebná. Peníze, které vydělají, nestačí na pokrytí denních potřeb rodiny a proto potřebují finanční pomoc.
     

Prajwal Moolya

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 18
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Jnanaganga P.U.College Moodubelle, Karkala T.Q.
Chce být: strojním inženýrem
Zájmy: kriket
O dítěti: Chlapec má klidnou povahu, je přátelský a moc rád si povídá s ostatními. Je velmi dobrý ve sportu, vyniká hlavně v kriketu. Zapojuje se aktivně do školních kulturních akcí. Mluví místními jazyky Tulu, Kannada, Hindštinou a je také dobrý v angličtině. Rád zahradničí a ve volném čase pomáhá mamince v domácnosti.
Poznámky: Je to velmi chudá rodina. Nemají ani pole, kde by si mohli vypěstovat plodiny pro vlastní potřebu. Otec pracuje jako námezdní dělník a vypomáhá sousedům. Jeho příjem nestačí pokrýt základní potřeby pro rodinu a zároveň vzdělání pro děti. Potřebují finanční podporu na vzdělání syna, aby si mohl zajistit lepší budoucnost.
     

Nanteza Angela

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. Joseph`s P/s
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: netbal
O dítěti: Angela je neposedná a hvězda třídy. Je přátelská a ráda chodí do školy. Každý týden se těší na nedělní mši v kostele, kam chodí se svou rodinou a kde také zpívá. Ráda se s ostatními dělí a slabším pomáhá. Její oblíbenou barvou je modrá a hned potom růžová a za své nejoblíbenější jídlo pohládá rýži s masem. Ráda pracuje ve skupině. Když má volno ráda skáče přes gumu s ostatními děvčaty a když je nervózní, okusuje si nehty a moc dobře to ví.
Poznámky: Angela je sedmiletá mladá dívka a je jedináček. Chodí do druhé třídy a žije se svou babičkou z matčiné strany. Babička má na starost šestičlenou rodinu. Čtyři děti jsou její vnoučata a 5. je její syn a z toho tři děti chodí do školy. Angela byla ponechána s babičkou protože její maminka je nemocná a žije jinde. Mamince se nedařilo platit nájem, proto nechala Angelu se svou matkou. Když se maminka Angely uzdravila, odcestovala do Kampaly za prací. Tam se znovu provdala a měla další děti. Andele neposílá žádné peníze ani ona, ani její otec, protože ten je neznámý. Angela je odkázána na svou babičku, které je 68 let a která se živí prodejem zeleniny a provozuje malý stánek s rajčaty, cibulí a cukrovou třtinou. Je však stará a slabá a má problémy platit za děti školné. Děti pak kvůli absenci ve škole mají i špatné výsledky a dvě z nich dokonce již musely přestat studovat. Děti babičce pomáhají a prodávají vodu a sbírají a prodávají šrot.
     

Kityo Lawrence

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Joseph`s P/s
Chce být: právníkem
Zájmy: výroba autíček
O dítěti: Lawrence je skromný a občas i stydlivý chlapec ale rád pracuje s ostatními. Když se do něčeno pustí tak je nerad vyrušován, dokud rozdělanou práci nedodělá, protože jinak se snadno rozčílí. Jeho oblíbená barva je červená. Rád chodí do školy a jeho učitelé o něm trvdí, že je vždy pozorný a pečlivý. Rád jí banány a arašídy.
Poznámky: Lawrence pochází z desetičlenné rodiny. Celkem spolu žije 7 dětí a dva rodiče. Oba jeho rodiče jsou rolníci. Pěstují plodiny, jako je káva, maniok a sladké brambory, na jejich malém pozemku a protože je to jejich hlavním zdrojem příjmů a potravin tak si ještě další půdo pronajímají. Snaží se vydělat dost peněz na školné dětem a potřeby velké rodiny. Čtyři děti jsou v základní škole a dvě děti na střední škole. Jedno dítě z důvodu nezaplacených školných poplatků opustilo školu. Zbylý mají dluhy ve škole. Správa školy s nimi má trpělivost, protože je jejich rodiče hájí a slibují, že budou platit, ale je to pro ně velmi těžké. Jejich matka si někdy ještě přivydělává jako pradlena. Také vyrábějí pálené cihly, prodávají banánové listy a dříví na podpal. Žijí ve čtyřpokojovém domě, který je neomítnutý. Vodu domů nosí ze studny. Děti sdílejí téměř vše od oděvů po ložní prádlo. Obvykle mají k jídlu kaši v době oběda pak večeři velmi pozdě večer, ale před jeho tmy. Lawrencovi ve škole chybí obědy, protože na ně rodina nemá. To ovlivňuje jeho soustředění ve třídě, protože má většinu času hlad.
     

Nanfuka Deborah

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Joseph`s P/s
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjení
O dítěti: Deborah je veselá dívka co ráda vypráví vtipy. Díky tomu vždy spolehlivě rozesměje své okolí. Je kreativní a ráda objevuje nové věci. Doma velmi pomáhá své babičce, se kterou žije. Doma dělá hodně práce, ale nikdy by si nestěžovala, že je unavená. Chtěla by se stát učitelkou. Vždy chodí upravená, protože to má tak ráda. Je chytrá a bystrá ve škole a také je vůdči typ a ráda i ostatní vede. Její oblibená barva je růžová a ráda jí rýži s masem, ale říká, že její babička se může dovolit jí dát jen posho (místní pokrm podobný kaši) s fazolemi.
Poznámky: Deborah žije v petičlěnné rodině, kterou má na starost její babička z otcovy strany, které je 65 let a také je nemocná. Trpí závratí a bolestmi hlavy. Její rodiče spolu nežijí. Její otec se znovu oženil a má novou rodinu, se kterou tráví téměř veškěrý čas. Proto dává jen málo peněz jeho starším dětem, které žijí s jejich babičkou, včetně Deborah. Všechny čtyři děti chodí do školy. Babička se snaží pěstovat plodiny na svém malém pozemku, aby měla rodina co jíst. Někdy, když je výnos dobrý, a mají ho přebytek, prodávají ho a za utržené peníze zaplatí školné. Ale někdy jsou placeny s požděním nebo dokonce vůbec. S poplatky jí pomáhají i její známí a přátelé. Žijí ve dvoupokojovém starém domě bez energie. Pro osvětlení domu používají svíčky z parafínu a vodu přinášejí ze studny. Když jsou nemocní, léčí se bylinkami podle tradičních způsobů. Každý den mají jen jedno jídlo. Sdílejí oblečení, ložní prádlo i postele. Mají malou kuchyň ze starých železných plechů. Děti chodí do školy pěšky, nemají peníze na oběd a pak mají hlad a nesoistředí se.
     

- Jasmin

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School, Shettihally, Hassan Taluk
Chce být: učitelkou
Zájmy: běhání
O dítěti: Jasmin ráda a hezky maluje a také pěkně tančí. Doma mamince pomáhá hlavně s mytím nádobí. Má ráda žlutou barvu a ve volném čase si s kamarády kreslí. Její nejlepší kamarádka je Vinutha. Když má Jasmin nějaké složitosti ve školce, okamžitě za ní jde. Doma mluví Jasmin svým rodným jazykem Kannada.
Poznámky: Tatínek Jasminy je živitelem rodiny. Jeho příjem však nestačí na to, aby pokryl všechny životní potřeby, natož aby zaplatil náklady na školu pro svoje děti. Je pro ně velmi náročné všechno ustát, když se pořád potýkají s finanční tísní. Z tohoto důvodu byla Jasmin zařazena do programu Adopce na dálku.
     

- Jeevan S A

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School, Shettihally, Hassan Taluk
Chce být: doktorem
Zájmy: běhání
O dítěti: Jeevan se ve školce učí moc dobře a jeho nejoblíbenějším předmětem je angličtina. Je šikovný a většinou rychle pochopí probíranou látku. Miluje kriket a z jídel má rád Idli (rýžové placičky) a kuřecí kari. Chtěl by se stát doktorem. Ve volném čase čte časopisy a knížky z knihovny. Doma mluví jazykem Kannada a pomáhá rodičům. Má také rád malování a ruční prace.
Poznámky: Jeevanův tatínek i maminka pracují jako námezdní pracovníci v zemědělství a jejich práce je sezónní a nepravidelná. Jejich příjem nestačí na to, aby pokryl každodenní rodinné výdaje a další potřeby. Jeevan je aktivní chlapec a dobrý student a rád se účastní všech kulturních akcí. Finanční podpora by mu velmi pomohla a byl by za ni vděčný.
     

- Sharanya

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School, Shettihally, Hassan Taluk
Chce být: policistkou
Zájmy: běhání
O dítěti: Sharnya se dobře učí a ráda tancuje. Ve volném čase pomáhá doma mamince. Má ráda modrou barvu a ráda by se stala policistkou. Z jídel má ráda Dosa (slané palačinky z rýžové mouky) a kuřecí kari. Ve škole má oblíbenou učitelku paní Philominu a když jí něco nejde nebo ji něco trápí, jde se za ní poradit.
Poznámky: Sharanyin otec je sezónní pracovník v zemědělství a maminka pracuje jako služebná. Jejich příjem nepostačuje na pokrytí základních potřeb rodiny. Je pro ně náročné zajistit vzdělání svým dvěma dětem bez finanční pomoci. Sharanya je šikovná a ve škole velmi aktivní, sportovně založená a účastní se všech akcí.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    (14)    15    16    17    18    19    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).