Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    (14)    15    16    17    18    19    20    21    

V databázi máme 83 dětí z Indie, 42 dětí z Ugandy, 52 dětí ze Zambie, 29 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 206 dětí z databáze.
Gowda Shashank

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: ještě neví
Zájmy: zpívání
O dítěti: Shashank chodí do 2. třídy - od června. Do školy dochází jen asi 5 minut pěšky. Jeho mateřský jazyk je Kannada. Jeho vesnice leží na hezkém místě, na jedné straně je pramen a na druhé moře. Trpí mozkovou obrnou a občas má záchvaty. Učí se pomalu ale rád zpívá, účastní se řečnických soutěží a hraje míčové hry. Baví ho matematika. Je to živé a aktivní dítě. Respektuje své rodiče a učitele.
Poznámky: Shashankův otec pracuje jako nekvalifikovaný dělník v zemědělství, jeho práce zahrnuje tahání kamenů, kopání, nakládání a vykládání zeleniny na trhu atd. Matce Bhagirathi je 35 let a je v domácnosti. Mladší bratr Bhargav chodí školky. Žijí v dvoupokojovém domě, mají eletřinu, ale ne toaletu. Pěstují rýži pro vlastní potřebu. Rodina má značné výdaje na léčení pro syna. Jakákoliv pomoc bude velmi užitečná.
     

Gowda Anusha Dharma

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: LPS Mavinkurva
Chce být: ještě neví
Zájmy: throwball - bezkontaktný loptový šport
O dítěti: Anusha chodí do 1. třídy. Bydlí půl kilometru od školy a dochází pěšky. Mluví jazykem Kannada a je to také její oblíbený předmět ve škole. Anglicky ještě neumí. Učí se dobře, má ráda venkovní hry a vegetariánská jídla. Před odchodem do školy se doma vždy modlí. Je čistotná a vždy upravená. Ráda se obléká do šátku saree a hraje si. Doma pomáhá mamince.
Poznámky: Otec se jmenuje Dharma a je mu 33 let, matka se jmenuje Lalitha a je jí 21 let. Otec je nekvalifikovaný dělník, dělá manuální práce, kopání, hnojení rostlin, trhání kokosů atd. Je ale nemocný a trpí záchvaty. Většina peněz, které vydělá jde na léky. Žádný jiný příjem nemají. Jejich dům má tři pokoje, mají elektřinu a toaletu. Vodu berou ze studny. Každý den ji nosí v kýblech. Každá pomoc bude pro tuto rodinu velmi užitečná.
     

Aghila

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Mother Teresa Memorial School Shankaranarayana
Chce být: zatím neví
Zájmy: tanec
O dítěti: Agila je hýčkané dítě, protože je nejmladší dívkou ze tří sourozenců. Je velmi tichá. Hodně času tráví hraním si s ostatními dětmi ve třídě. Zajímá ji výuka. Stará se velice pečlivě o své věci. A dbá na sebe, aby byla elegantní a čistá.
Poznámky: Otec dívky pracuje jako řidič. Maminka se stará o domácnost a tři děti, nezbývá jí čas, aby mohla chodit do práce. Otcův příjem stěží stačí k zabezpečení nejzákladnějších potřeb rodiny. Na to, aby všechny tři děti mohly chodit do školy, rodiče nemají dostatek finančních prostředků.
     

Waghmare Gaurav Arun

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Bethany Convent School
Chce být: Příliš malý aby se rozhodl
Zájmy: Sporty
O dítěti: Gaurav je velmi chytrý kluk. Je to velmi živé dítě a chová se velmi spontálně. Užívá si společnost ostatních dětí a rychle si najde kamarády. Je multitalentovaný jde mu sportování, kreslení a tanec.
Poznámky: Tato rodina má 4 členy. Otec nemá stálou práci. Proto dělá vše co se mu nabídne. Mají malý dům a žijí spokojeně. Utratí hodně peněž na nemocniční péči o jejich otce, který potřebuje hospitalizace kvůli problémům se zvýšeným krevním tlakem. Mají dobré vztahy se sousedy. Dobrá a kvalitní výuka je pro jejich děti velmi důležitá.
     

Lopes Melisha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Holy Rosary Convent School
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní s panenkami
O dítěti: Melisha je ve školce. Bydlí 3 kilometry daleko a jezdí motorovou rikšou, kterou platí několik rodin dohromady vždy jednou za měsíc. Jde o vozdilo se třemi koli, vepředu sedí řidič a za ním sedí čtyři pasažéři. Melisha mluví jazykem Konkani a učí se základy angličtiny. Ráda si hraje s panenkami a jezdí na kole. Je to aktivní dítě a a baví ji chodit do školky a učit se. Také ráda tráví čas se svým bratrem Jostonem. Je poslušná a oblíbená u učitelů.
Poznámky: Otec se jmenuje Santosh Lopes, je mu 39 let a dokončil 8. třídu. Matce Malikhe je 34 let a je v domácnosti. Otec pracuje jako řidič. Vozí lidi ve svém starém autě. Většina výdělku jde na opravu auta a na rodinné výdaje. Bydlí s nimi také babička, pro kterou je třeba kupovat léky. Dům má dvě místnosti. V domě je eletřina, toaleta i tekoucí voda. Rodina je pracovitá a snaživá a zasloužila by si pomoc.
     

Kharvi Sinchana Kiran

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Balwadi
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní s panenkami, kreslení
O dítěti: Sinchana je ve školce, která je půl kilometru od jejího domu a každý den jí vodí maminka. Mluví jazykem Konkani a učí se psát v jazyce Kannada (úřední jazyk). Ráda maluje a čmárá si do bloku. Také jí baví tanec, zpěv a sledování kreslených filmů. Je zvědavá a ptá se na spoustu otázek. Má moc ráda svou sestřičku Sanjanu a ochraňuje jí.
Poznámky: Otci Kiranovi je 40 let, dokončil čtvrtou třídu a pracuje v továrně na led. Obsluhuje stroj na přípravu ledu. Pracuje za denní mzdu. S rodinou žijí také prarodiče, kteří jsou staří a nemocní. Dům má tři místnosti, je zde eletřina i toaleta. Mají také malou televizi. Vodu berou ze studny. Jakákoliv pomoc zajistí Sinchaně kvalitní vzdělání a dobrou budoucnost.
     

Kapali Sanjana

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Vidya Jyothi Hr.Pry School, Jyothinagar
Chce být: zatím neví
Zájmy: jazyk Kannada
O dítěti: Sanjana chodí do druhé třídy. Do školy dochází denně. Má ráda jazyk Kannada. Ráda hraje různé hry se svými spolužáky. Má staršího bratra, který chodí do 8. třídy.
Poznámky: Rodina se dvěma dětmi žije ve vlastním malém domku. Sanjana je mladší z dětí. Otec pracuje jako rolník, je jediným výdělečným členem rodiny. Pěstuje úrodu na svém vlastním pozemku. Jeho práce je ale jen sezónní, trvalou práci nemá. Po sezóně shání jakoukoliv práci, aby měl alespoň nějaký příjem. Matka je v domácnosti a stará se o rodinu. Otcův příjem není dostatečný na to, aby zajistil všechny potřeby pro rodinu.
     

Chaya Suresh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: HPS, Halesorab
Chce být: Zatím neví
Zájmy: Hraní her, psaní
O dítěti: Chaya je roztomilé a poslušné dítě. Je trochu plachá ale dobrá ve studiích. Má blízko ke svých sourozencům a je s nimi ráda. Ráda si obléká Chudidhar - tradiční oděv. Umí hovořit jazykem Kannada - úřední jazyk. Bude se také učit anglický jazyk. Má zájem chodit denně do školy a udržuje svoje učebnice v pořádku.
Poznámky: Chayin Otec se jmenuje Suresh, má 36 let a studoval do 4. třídy. Její matce Shobhe je 34 let a studovala do 6. třídy. Otec dělá polní práce a bere denní mzdu. Přenáší kameny, dělá výkopové práce, hnojí rostliny apod. Rodina vlastní jednoho buvola. Otcova práce je sezónní a mimo sezónu, kdy není práce, nedostává také žádnou mzdu. Rodiče Chayin jsou velmi těžce pracující a jakákoliv pomoc pro vzdělání Chayi by pro ně představovala velkou úlevu.
     

Rangnakar Pratheeksha Devaraj

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: HPS School, Halesorab
Chce být: Zatím neví
Zájmy: Hraní s panenkou
O dítěti: Pratheeksha Devaraj Rangnakar má 5 let. Chodí do státní školky Balwadi. Její matka ji doprovází do školky a odpoledne zase domů. Do školky chodí pěšky. Pratheeksha je klidné dítě a rychle chápe cokoliv se jí kdo snaží naučit. Ráda se druží ke každému, zvláště k dětem v jejím věku. Učí se abecedu a číslice v úředním jazyce Kannada. Také má velký zájem o výuku angličtiny. Velmi rychle si pamatuje anglické verše! Miluje svého bratra Sampatha a rádá mu dělá společnost.
Poznámky: Otec Pratheekshi Devaraj má 32 let a studoval do 4. třídy. Její matka Devamma má 28 let stará a studovala do 10. třídy. Jejich dům se nachází v malebné vesničce kde se lidé věnují farmaření při používání starých tradičních metod. Otec Devaraj je také farmář. Pěstuje rýži pro sebe a na prodej. Veškerý příjem použije na potřeb jeho velké rodiny. Jeho babička žije také s nimi. Nicméně jeho příjem není dostatečný na pokrytí všech potřeb rodiny. Dům má hliněné zdi a taškovou střechu. Má čtyři pokoje s elektřinou ale bez sociálního zařízení. Jejich rodina je těžce pracující. Jakákoliv pomoc pro Pratheekshu by rodině velmi pomohla.
     

Haller Vidyznya Subraya

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Balwadi, Sorab
Chce být: Zatím neví
Zájmy: Venkovní hry
O dítěti: Vidyznya Subraya j má 5 let. Chodí do školky a umí psát anglicky a v jazyce Kannada. Má zájem o výuku tance a také recituje doma verše. Vidyznya je přátelské dítě. Má také ráda kreslení a čmárá svoje kresby všude po svém sešitě. Miluje svoji starší sestru.
Poznámky: Otec Vidyznyi Subraya Haller má 40 let a pracuje jako úředník v soukromé škole. Její matka Mahalaxmi má 36 let a je ženou v domácnosti. Jejich dům je hliněný a má tři pokoje. Má také zdroj vody. Nevlastní žádnou půdy ani jiný zdroj příjmů. Otec rodiny i přes nuznou mzdu a cukrovku bojuje se zajištěním potřeb všech členů rodiny, zejména vzdělání pro děti. Jsou velmi těžce pracující rodinou a jakákoliv pomoc pro Vidyznyi by byla velkou pomocí při zajíštění jejího dobrého vzdělání a světlé budoucnosti.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    (14)    15    16    17    18    19    20    21    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).