Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    (16)    

V databázi máme 54 dětí z Indie, 51 dětí z Ugandy, 21 dětí ze Zambie, 25 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 157 dětí z databáze.
Rodrigues Jeneliya Sunil

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Jeeva Jyothi English Medium Higher Primary School, Halesorab
Chce být:
Zájmy: hraní her
O dítěti: Jeneliya je roztomilá holčička veselé povahy. Má vynikající studijní výsledky a u ročních závěrečných zkoušek měla samé dobré známky. Prospěla i v mimoškolních aktivitách jako kreslení, zpěv a tělesná výchova. Snaží se ve všem pomáhat své mamince podle svých možností, zejména pravidelně nosí pitnou vodu z vládního zdroje. Velmi dobře vychází se svým bratrem Joshua, se kterým jsou dvojčata a chodí do stejné třídy, a miluje starší sestřičku Kushi.
Poznámky: Otec Jeneliyi pracuje pro místního dodavatele elektřiny, obchází přidělené vesnice, aby odečetl ukazatele na elektroměru a vystavil účtenky. Bohužel je tato práce pouze dočasná. Nemá v ní žádnou jistotu, jelikož svojí výplatu opakovaně nedostává včas kvůli stávkám. Prarodiče, bydlící s rodinou, jsou už hodně staří a potřebují lékařskou péči. Oba trpí vysokým tlakem a mají cukrovku. Pro otce je velice těžké zabezpečit potřeby rodiny a zaplatit vzdělání pro všechny tři děti.
     

Wadunde Kizza Mike

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Paul P/S Lubanyi
Chce být: řidičem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Mike je velmi silný chlapec. Miluje svou školu, protože tam má hodně přátel. Přestože musí ujít dalekou cestu, je tam vždy včas. Své učebnice si udržuje v pořádku. Spolu s kamarády hrají fotbal s míčem, který si vyrobili z banánového vlákna a igelitových sáčků. Své domácí práce vykonává včas a při cestách ke zdroji vody si hraje s kamarády. Velmi mu chutnají plody chlebovníku a také mango, které s kamarády trhají ze stromů mangovníku.
Poznámky: Mike žije s oběma rodiči ve dvoupokojovém domě zastřešeném starými železnými plechy. Dům není vybetonovaný a okna jsou zamčena starými kousky železných plechů. Rodina má celkem sedm členů. Čtyři z dětí navštěvují školu, ale jsou zde problémy s nedoplacenými školními poplatky, které se kupí každý semestr.Otec pracuje jako zřízenec na stavbách, což je nahodilá práce a velmi málo placená. Rodina pěstuje na malém pozemku plodiny pro domácí potřebu a na prodej. Někdy si půjčují půdu od sousedů, protože jejich pozemek je příliš malý. Vaří na palivovém dříví a v noci si svítí petrolejovou lampou.
     

Mirembe Resty

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Paul P/S Lubanyi
Chce být: učitelkou
Zájmy: hra s panenkami
O dítěti: Resty je společenská a velmi pracovitá dívka. Je milá, chová se slušně a ráda si hraje se svými kamarády. Nemá ráda koupání ve studené vodě, a proto je smutná, když jí maminka volá do koupele. Ráda chová svou sestru, hraje si s ní a zpívá jí, když pláče. Resty nejvíce ze všeho chutná rýže a maso. Cítí se příjemně, když se jí někdo věnuje a dostane malý dárek.
Poznámky: Resty žije s oběma rodiči, kteří jsou farmáři. Matka vykonává většinu domácích prací jako je pěstování potravin a jejich vaření, příprava dětí do školy. Rodina má dvoupokojový rozestavěný dům, který není omítnutý a má betonovou podlahu. Rodiče spí v jedné místnosti se třemi mladšími dětmi a dvě další děti spí v obývacím pokoji. Otec má příležitostnou práci a někdy není doma i celý týden. Pracuje také jako příležitostný holič a plat dostává podle počtu klientů, o které se postará. Rodina vaří na palivovém dříví, které získávají z blízkého lesa. Voda je z chráněného zdroje vzdáleného půl kilometru. Mají malý solární systém, který rozsvítí tři žárovky. Matka chová dvě selata a doufá, že za pár měsíců získá peníze z jejich prodeje.
     

Mbonge Patrick

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 19
Rodiče: nemá sourozenci: 2    
Škola: Státní střední škola Tumvwanganai
Chce být: horníkem/ řidičem v dole
Zájmy: fotbal
O dítěti: Patric je z kmene Kaonde. Jedná se o skromného a uctivého chlapce. Rád tráví čas ve škole a v případě potřeby dohání probrané učivo. Koncem roku se chystá ke státním závěrečným zkouškám. Pokud není ve škole, rád tráví čas se svými synovci a neteřemi. Jeho zálibou je vaření a pozná všechna zambijská jídla. Jeho oblíbený pokrm je nshima (kukuřice, fazole a hlávkové zelí). Rád by se stal řidičem velkých nákladních aut, používaných v dole a pracoval v dole v Solwezi. Doma mladík se vším pomáhá. Rád by se zlepšil v kostelním zpěvu.
Poznámky: Patrikova matka zemřela v roce 2005 a otec v roce 2004. Stará se o něj sestra, která je rozvedená a z finančních důvodů ukončila školní docházku v 8. třídě. V současné době prodává rajčata na trhu, což jí přináší velice malý zisk na to, aby si obstarala věci do domácnosti. Rodina nyní bydlí v třípokojovém domě z nepálených cihel a střechou z železných plátů. Denně mají pouze dvě jídla a vodu čerpají z mělké studny na dvorku. V noci si svítí svíčkami a občas také lampičkou na solární pohon. V domě kromě Patrika a jeho sestry bydlí i jeho tři neteře, dva synovci a teta.
     

Kurylovich Maryia

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 16
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: střední škola č. 1 Braslav
Chce být: lékařem
Zájmy: pletení z korálků
O dítěti: Maryia je ve škole schopná, organizovaná a usilovná žákyně. Několik let je nejlepší žákyní třídy. Svědomitě plní všechny úkoly, stará se o úspěch týmu, záměrně si stanovuje vysoké cíle a snaží se jich dosáhnout. Dívka je principiální, zdrženlivá, taktní a laskavá. Mezi vrstevníky má autoritu. V přátelství je Maryia vybíravá a spolehlivá. K dospělým se chová s úctou.
Poznámky: Maryia je vychovávána ve velké rodině. V rodině jsou 3 děti ve školním věku a jeden předškolák. Příjem rodiny je nízký a činí méně než životní minimum pro šest osob. Otec pracuje v zemědělském podniku, plat je nízký a vyplácený se zpožděním. Rodina pěstuje plodiny na malé zeleninové zahradě vedle domu. Ovoce a zeleninu zavařují na zimu, což jim umožńuje ušetřit peníze na nákup zeleniny a ovoce v zimě. Letní prázdniny děti tráví u babičky na vesnici.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Banda Christian

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Nkholoma státní základní škola
Chce být: řidičem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Christianova rodina pochází z jižní části Zambie. Pochází z kmene Ngoni, ale mluví rovněž jazyky nyanja a soli. Až dokončí studium, rád by se stal řidičem. Hoch žije s matkou a je jedináček. Jeho oblíbené barvy jsou červená a modrá. Do školy chodí pěšky přes čtyři kilometry.
Poznámky: Christianova rodina je velice zranitelná, žijící v domě z nepálených jílových cihel se slaměnou střechou Její obživa závisí na sezónních ovocných plodech, často si nejsou schopni obživu zajistit. Někdy si nemohou dovolit ani dvě jídla denně. Na svém poli vypěstují jen málo plodin, aby z nich byli schopni vyžít. Vlastní několik kuřat k prodeji.
     

Akello Winnie

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Bolo Bright P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: Hra na honěnou
O dítěti: Winnie je chytrá dívka, kterou učitelé velmi chválí. Dbá na čistotu a ve škole byla zvolena jako zdravotní dozor. Ráda zpívá a vždy se snaží usmířit ty, kteří se hádají.
Poznámky: Otec má tři manželky a je pro něho složité starat se o tři domácnosti. Největší problém v rodině Winnie je, že matka trpí těžkými duševními problémy. Občas mívá období úplného šílenství. Byla unesena Armádou Božího odporu a přinucena být vojákem v armádě rebelů a její zážitky z buše se těžce podepsaly na jejím stavu. Po návratu domů potkala otce Winnie a vzali se. V zajetí porodila dvě děti, jedno z nich trpí epilepsií. Otec akceptoval stav své ženy a přijal i její starší děti, jejichž otcové jsou neznámí. Rodina získává jídlo a peníze z pěstování a prodeje plodin. Otec se pohybuje mezi třemi rodinami a tak nefunguje dostatečně jako zodpovědná hlava rodiny.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    (16)    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).