Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    (16)    17    18    19    20    21    

V databázi máme 83 dětí z Indie, 42 dětí z Ugandy, 52 dětí ze Zambie, 29 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 206 dětí z databáze.
Gowda Pratiksha Krishna

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: ještě neví
Zájmy: Má ráda Kolata tanec - tanec ve skupině lidí, kteří se ohýbají, kývají a poskakují za zvuku rytmického klepání paliček. Každý tanečník má v rukou dvě paličky a může vytvářet různé vzory a rytmy
O dítěti: Pratiksha chodí do 2. třídy - od června. Bydlí asi půl kilometru od školy a společně s dalšími dětmi ze sousedství chodí každý den pěšky. Je to aktivní dítě, ráda hraje různé venkovní hry, tancuje tanec kolata a hraje si s panenkami. Je poslušná a má zájem o učení, její oblíbený předmět je matematika. Také má ráda zvířata a stará se o buvola, kterého chovají doma.
Poznámky: Otec se jmenuje Krishna, je mu 42 let, dokončil 6. třídu a pracuje jako farmář na cizích polích za denní mzdu. dělá cokoliv je potřeba, například kopání, orání, sázení plodin atd. Matce Malini je 36 let, dokončila 2. třídu a je v domácnosti. Práce je zde sezonní a pokud zrovna žádná není, žije se rodině velmi těžce. Rodina má 5 členů a žijí ve dvoupokojovém domě. Mají elektřinu, tekoucí vodu, ale ne toaletu. Jde o tvrdě pracující rodinu, která si zaslouží pomoc.
     

Gowda Narasimha Manjunatha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: učitelem
Zájmy: kreslení
O dítěti: Narasimha chodí do 2. třídy - od června. Do školy dochází pěšky asi půl kilometru. Má rozštěp rtu, ale jinak žádné zdravotní potíže. Jeho mateřským jazykem je Kannada. Rád chodí do školy, maluje a hraje hru Kabbadi. K jídlu má nejraději různé sladkosti. Narashimha je zvědavé dítě a hodně se ptá.
Poznámky: Otci Manjunathovi je 35 let a dokončil 6. třídu. Matce je 30 let a dokončila 4. třídu. Otec si vydělává řízením motorové rikši. Jde o malé motorové vozidlo se třemi koli, které se používá pro osobní přepravu. Vejde se tam řidič a čtyři pasažéři. Řidič mezi sebou musí bojovat o získání zákazníků. Někdy si vydělá, někdy ne a je pro něj těžké pokrýt potřeby rodiny. Narasimha navíc potřebuje operaci kvůli rozštěpu. Bydlí s nimi s prarodiče a rodina má celkem 7 členů. Otec je jediným zdrojem příjmu. Jedná se o tvrdě pracující lidi, kteří si zaslouží pomoc.
     

Gowda Poorvi Timmappa

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government school
Chce být: učitelkou
Zájmy: tancování
O dítěti: Poorvi chodí do školky, která je asi půl kilometru od domu a dochází pěšky. Její mateřský jazyk je Kannada. Ráda jí housky a obléká si tradiční šaty. Je hodně aktivní, umí psát anglickou abecedou a hodně jí zajímajjí tradiční indické tance. Moc ráda si hraje s panenkami. Je poslušná, má velmi dobrou paměť a ptá se na spoustu otázek.
Poznámky: Otci Timmappovi je 41 let a dostudoval 6. třídu. Matce Shardhě je 37 let a dokončila 3. třídu. Matka je v domácnosti a otec pracuje jako nekvalifikovaný dělník. Jeho práce zahrnuje především různé zemědělské práce. Práce je nepravidelná a především sezonní. Příjem je nízký a sotva stačí na základní potřeby rodiny. Dům má dvě místnosti, vodu berou ze studny. Dříve nosili vodu z velké dálky a potom si díky půjčce od příbuzných postavili studnu. Chovají osla a pěstují rýži pro vlastní potřebu. Rodina tvrdě pracuje a zaslouží si podporu.
     

Achari Rohit Narhari

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Holy Rosary Convent Primary School
Chce být: ještě neví
Zájmy: kreslení, hraní
O dítěti: Rohit Narhari Achari chodí do 3. třídy - od června. Bydlí asi půl kilometru od školy a jezdí s dalšími dětmi motorovou rikšou. Jedná se o vozidlo na třech kolech, vepředu sedí řidič a dozadu se vejdou čtyři pasažéři. Vozí tam ale až 10 či 12 dětí. Rodiče se na to skládají a platí vždy jednou měsíčně. Rohit se dobře učí a do školy chodí rád. Baví ho hrát kriket a mlsat zmrzlinu. Přes svůj nízký věk dobře chápe, jak jeho maminka tvrdě pracuje a má ji moc rád.
Poznámky: Otec trpí hraniční poruchou osobnosti, což je mentální porucha, která zapříčiňuje změny nálad, chování, vnímání sebe sama a celkové fungování. Je tesař, ale neprojevuje žádný zájem o práci a podporování rodiny. Je mu 40 let. Matce Achari je 35 let. Pracuje jako zdravotní sestra, aby uživila rodina a zaplatila léčbu pro svou matku. Pracuje v soukromé nemocnici a ze svého nízkého platu musí všechno zaplatit. Rohit s rodiči bydlí v domě babičky. Dům má dvě místnosti a vodu berou ze studny. Maminka tvrdě pracuje, aby zajistila rodinu a navíc se musí vyrovnat s náladami a chováním svého nemocného manžela. Každá pomoc pro tuto rodinu bude velmi vítaná.
     

Mukri Roshini Deva

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 4
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government school
Chce být: ještě neví
Zájmy: zpívání, tancování
O dítěti: Roshini chodí do školky vzdálené asi půl kilometru od jejího domu. Vodí ji maminka a odpoledne si jí zase vyzvedává. Roshini je mírné a poslušné dítě. Učí se číst a psát v jazyce Kannada. Ráda zpívá a tancuje. Jejím oblíbeným jídlem jsou dosa (placky z rýžové mouky). Má moc ráda svého bratra.
Poznámky: Otec se jmenuje Deva a je mu 40 let. Studoval do 5. třídy. Matce Mamathe je 35 let a nemá žádné vzdělání. Matka je v domácnosti, otec pracuje jako nekvalifikovaný dělník a dělá práci, která zrovna je. Monetálně pracuje na rybářském člunu, pracuje s rybářskými sítěmi, čistí a třídí ryby atd. Pracuje v těžkých podmínkách a bez bezpečnostních opatření. Není to práce na plný úvazek a mimo sezonnu většinou nemá žádný příjem. Dům má dva pokoje, nemají toaletu a vodu nosí ze studny. Bydlí s nimi také prarodiče. Dědeček trpí paralýzou. Otec se snaží zajistit všechny potřeby rodiny a velmi by si zasloužili pomoc.
     

Kharvi Shweta

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: učitelkou
Zájmy: kreslení, sbírání různých obrázků
O dítěti: Shweta chodí do 3. třídy - od června. Bydlí asi kilometr od školy a dochází pěšky. Dobře se učí, ráda hraje lagori (indickou vybíjenou), sbírá obrázky, kreslí a čte krátké příběhy. Nejraději jí ovoce. Baví ji trávit čas s dětmi ve stejném věku. Je upřímná, poslušná a má ochotnou povahu.
Poznámky: Otci Murthimu je 32 let a dokončil 7. třídu. Matce Radhe je 29 let a dokončila 8. třídu. Otec je rybář, jezdí na člunu, který není nijak zabezpečen. Jeho práce je sezonní, někdy nemá žádnou a tedy ani žádný přříjem. Bydlí v dvoupokojovém domě. Nemají elektřinu ani toaletu. Vodu berou ze studny. Otec měl před několika lety nehodu a neslyší na jedno ucho. Matka občas chodí pracovat jako nekvalifikovaná dělnice a dělá různé zemědělské práce. Rodina tvrdě pracuje a zasloužila by si pomoc.
     

Almeida Snehal Santosh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Preschool
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní s panenkami
O dítěti: Snehal je hodné a poslušné dítě. Učí se psát a číst v jazyce Kannada i v angličtině. Umí také jazyk Konkani. Ráda kreslí a čmárá si do bloku nebo si hraje s panenkami. Bydlí asi půl kilometru od školy a vodí ji maminka. Její oblíbené jídlo je smažená ryba. Má zvědavou povahu a ptá se na spoustu otázek. Má moc ráda svou sestřičku Soniu a chrání ji.
Poznámky: Otec Santhosh pracuje jako zedník. Jeho práce obnáší uklízení, míchání cementu, asistování při stavení zdí a další manuální práce. Vše se dělá tradičním způsobem a nejsou zde žádná bezpečnostní nebo zdravotní opatření. Mimo sezonu má velmi málo práce a nedokáže pokrýt všechny potřeby rodiny. Matka Archana je v domácnosti. Dům má tři místnosti, mají elektřinu i toaletu, vodu berou ze studny. Snehalin strýc se léčí na psychiatrii a je tedy potřeba mu platit léčení. Žije s nimi také 65letá babička. Několik let zpátky využil půjčku, aby si otevřel malou drůbežárnu. To se mu ale nedařilo a proto zavřel a pracuje jako zedník.
     

Miranda Jeevan Minin

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: HPS,Berolli
Chce být: ještě neví
Zájmy: tancování
O dítěti: Jeevan je tichý chlapec. Má bratra, dvojče, který se jmenuje Jerico, do školy chodí spolu. Na výuku chodí pravidelně a účastní se tanečních soutěží. Umí jazyk Kannada a anglickou abecedu. Rád recituje básničky a hraje kriket s bratrem a dětmi ze sousedství.
Poznámky: Rodina má 7 členů. Otec pracuje jako nekvalifikovaný dělník a pomáhá na stavbách. Je mu 51 let a nemůže už dělat tolik těžké práce. Práce je navíc sezonní a příjem není dostatečný. Matka nemůže pracovat, protože se stará o 5 dětí. Dům, ve kterém žijí není dokončený a obzvlášť v období dešťů se zde rodině nežije jednoduše.
     

Furtado Clarida

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Holy Rosary Convent
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní s panenkami
O dítěti: Clarida je roztomilá a klidná dívka. Pomáhá mamince mýt loďky a vykonávat drobné domácí práce. Stará se o malou 9měsíční sestřičku. Má ráda matematiku a účastnila se soutěže ve vyprávění příběhů. O prázdninách jezdí k babičce, kde tráví čas se svými sestřenicemi a bratranci. Má ráda své tety a ráda u nich přespává. S tatínkem jezdí na nákupy na kole a hrají si spolu. Denně se s oběma rodiči modlí.
Poznámky: Otci je 37 let a matce 34. Oba studovali do 10. třídy. Otec je pracovitý člověk. Kvůli práci se rodina přestěhovala a žije v pronajatém domě. Pracuje na rybářské lodi. Jeho práce je sezonní, pokud nic nechytí, nemají žádné peníze. Práci má asi 8 měsíců v roce, zbývající čtyři měsíce nemají žádný příjem. Otec se velmi snaží, aby zaplatil nájem a mohl Claridu posílat do školy. Rodina má 4 členy, nejmladší je 9měsíční holčička. Rodina musí zaplatit výdaje na očkování a další věci pro miminko. Jakákoliv pomoc této rodině bude velmi prospěšná.
     

Gumme Shilparani

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Govt. Primary School
Chce být: Učitelka
Zájmy: Hraní
O dítěti: Shilparani je příjemná a velmi učenlivá. Je laskavá a ráda se podílí na programech ve své vesnici a také ve škole. Ráda si hraje. Máme ji moc rádi a doporučujeme ji podpořit.
Poznámky: Shilparanina rodina je těžce pracující a velký problém pro ně představuje shánění zaměstnání. Je to kvůli nedostatku deště a také proto, že majitelé půdy využívají více stroje než lidi. Proto je pro ně opravdu problém sehnat pravidelnou práci. Jsou si vědomi toho, že dobré vzdělání by mohlo být jistou budoucností pro jejich děti, ale problémem jsou finanční prostředky.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    (16)    17    18    19    20    21    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).