Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    (16)    17    18    19    

V databázi máme 69 dětí z Indie, 64 dětí z Ugandy, 23 dětí ze Zambie, 30 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 186 dětí z databáze.
Namusoke Christine

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Busagazi Community P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: tanec a vybíjená
O dítěti: Christine je plachá a tichá dívka. Mezi novými lidmi je zdrženlivá. Ve škole je velmi disciplinovaná a mezi učiteli i spolužáky je oblíbená. Její studijní výsledky jsou moc dobré a vždy, když něčemu nerozumí, konzultuje to s učiteli a nebo ve třídě. Je vynalézavá, z banánových vláken vyrábí míče, aby mohla se spolužáky hrát vybíjenou. Je to věřící dívka, každou neděli chodí i s rodinou na mši. Má úctu ke starším lidem a také se hezky stará o svoje věci.
Poznámky: Rodina má šest členů, maminku, Christine a jejího nevlastního otce, který má své dvě dcery a syna. Vlastní otec rodinu opustil a odmítal se postarat o svoje tři děti. Proto se s ním maminka rozvedla a s dětmi odešla ke svým rodičům. Později se otec vrátil a odvedl si s sebou dvě starší děti, Christine zůstala s maminkou, která se znovu provdala. Maminka má nemocné srdce, ale na léčbu používá lokální bylinky. Žijí v malém domku z pálené hlíny s plechovou střechou, který má dva pokoje. Jeden slouží jako ložnice pro rodiče a mladší děti, druhý pokoj je jako obývací, pracovna a zároveň jako ložnice pro starší děti. Školné platí maminka, otec zajišťuje jídlo a další potřeby pro rodinu. Dřív pracoval jako rybář, ale nedostal další povolení od vlády, tak začal farmařit. Prodej vypěstovaných plodin tvoří hlavní příjem rodiny, ale není dostačující pro zajištění základních potřeb a zároveň školného pro jejich tři starší děti. Chodí do školy každý den, ale často jsou posílány zpátky domů kvůli nezaplacenému školnému. Aby mohla Christine dál studovat a zajistit si tak lepší budoucnost, potřebovali by finanční podporu.
     

Ssekibira Pafura

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Busagazi Community P/S
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal a hra na schovávanou
O dítěti: Pafura je tichý a skromný chlapec. I když ve vyučování nedává najevo, zda rozumí dobře nebo nerozumí probírané látce, jeho studijní výsledky jsou velmi dobré. Ve škole je vždycky pozorný a poslouchá své učitele, které respektuje, stejně tak jako i svoje rodiče a starší sourozence. Své úkoly plní sice pomalu, ale vždy výborně. Moc rád čte a maluje. Baví ho kreslit klacíkem do země to, co se ve škole naučil a chce, aby maminka hádala co to je. Nerad hraje hry, u kterých se umaže. Jeho oblíbené jídlo je ryba s rýží.
Poznámky: Matka se sama stará o pět dětí. Byla by to osmičlenná rodina, ale otec od nich odešel a založil si novou rodinu. Jejich starší dcera studuje střední školu a je na internátu a domů jezdí jen na prázdniny. Bydlí společně ve starém dvoupokojovém domku s plechovou střechou. V jednom pokoji je ložnice a druhý pokoj je obývací a společný pro všechny. Děti spí na starých matracích na zemi a zakrývají se buď starými dekami a nebo matčiným oblečením. Vaří v provizorní kuchyni na ohništi, vodu nosí z jezera. Ke svícení používají solární lampy. Otec je téměř nenavštěvuje, ale snaží se finančně podporovat děti, které chodí do školy. Má příjem z prodeje vypěstovaných plodin, ale ten není dostačující pro obě jeho rodiny. Děti chodí do školy velmi rády, ale často jsou posílány domů, protože nemají zaplacené školné. Aby mohly dál studovat a tím si zajistit lepší budoucnost, potřebují finanční podporu.
     

Kagoya Fatuma

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Busagazi Community P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: atletika a tanec
O dítěti: Fatuma je přátelská, skromná a klidná dívka. Ve škole dobře vychází se svými spolužáky a zapojuje se s nimi do různých aktivit. Ve vyučování je velmi aktivní a i když někdy špatně odpoví, nestydí se za to. Do školy chodí moc ráda, má tam svoje kamarády a nechce zůstávat doma, když by měla být na vyučování. Je trochu vznětlivá a nemá ráda, když ji někdo vyrušuje v práci. Moc ráda poslouhá hudbu a tančí. Z banánových vláken si vyrábí panenky, míče a provázky na hraní.
Poznámky: Je to čtyřčlenná rodina. Bylo by jich celkem šest, ale nejstarší dítě žije u babičky. Otec odešel od rodiny a nepodporuje je, nemají o něm ani žádné zprávy. Veškerá zodpovědnost je na mamimce. Dříve pracovala jako učitelka, ale kvůli chybě, kterou udělala, musela platit pokutu a přišla o stálý plat. Proto se rozhodla farmařit, aby zajistila pro rodinu nějaký příjem. Aby si přivydělala nějaké peníze, nechává se najímat jako pomocná síla na pole. Je to ale nepravidelný výdělek, protože vlastníci si tyto práce dělají většinou sami. Pro maminku je složité zajistit dostatečný příjem pro základní potřeby a zároveň vzdělání pro děti. Kvůli nezaplacenému školnému musí děti zůstávat doma a do školy nemůžou, dokud není zaplaceno. To se odráží na jejich prospěchu. Fatuma má problémy se sluchem a často musí na ošetření do nemocnice. Finanční situace rodiny není příznivá, často mívají jenom jedno jídlo denně, hlavně v období dlouhého sucha. Aby se podařilo mamince udržet Fatumu ve škole a tím podpořit její rozvoj a lepší budoucnost, potřebují finanční podporu.
     

Nalubega Elivine

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Maria P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená a hra na schovávanou
O dítěti: Elivine je velmi pyšná na to, že chodí do školy. Respektuje svoje učitele a vždy zdraví starší. Velmi dobře vychází se svými spolužáky a dělí se s nimi o svačinu. Omlouvá se, když udělá nějakou chybu a snaží se, aby ji už neudělala znovu. Je velmi pohyblivá a ve třídě ráda přejímá odpovědnost za to, že tam všechno bude v pořádku. Má ráda pořádek a všechny svoje učebnice a pomůcky udržuje čisté, v pořádku a podepsané od učitelů. Mamince pak doma povídá o všem, co se ve škole dozvěděla. Je věřící a kažkou neděli chodí na mši.
Poznámky: Je to pětičlenná rodina, žijí v dvoupokojovém cihlovém domku s plechovou střechou. Mají dřevěné podlahy, ale kuchyň je provizorní na verandě. Na vaření používají buď dřevo a nebo dřevěné uhlí, jedí z plastových talířků. Svítí pomocí malého solárního systému a také jeho pomocí můžou nabít telefon. Všechny tři děti chodí do školy. Rodina má malý příjem z prodeje vypěstovaných plodin, ale výdělek není dostačující na pokrytí základních potřeb a školného. Vzhledem k neúrodě a častému období sucha ceny za prodej velmi kolísají. Otec nemůže vykonávat těžkou práci, protože má nemocné srdce. Proto maminka často pracuje přesčas a přebírá zodpovědnost za rodinu. Aby mohli Elivine udržet na škole a zajistit jí lepší budoucnost, potřebují finanční podporu.
     

Nabwire Christine

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 1    
Škola: St. Maria P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená a dívčí košíková
O dítěti: Christine chodí do školy moc ráda, má tam hodně kamarádů. Když je nemocná a musí zůstat doma, je velmi smutná. Je dobře organizovaná a čistotná. Ve vyučování je aktivní, ale nemá ráda, když ji učitelé vyvolávají. Raději odpovídá společně s ostatními dětmi. Je spokojená, když má na svoji práci dost času. Respektuje starší a vždycky je pozdraví a poslouchá je. Z banánových vláken si vyrábí panenky, se kterými si potom hraje. Nelíbí se jí, když musí jít místo hraní pracovat. Když se někdy zabere do hry, dělá pak svoje úkoly se zpožděním.
Poznámky: Je to tříčlenná rodina, babička a její dvě vnoučata. Otec dětí zemřel ještě před tím, než se Christine narodila a babička se o ni stará od jejích čtyř měsíců. Matka od nich odešla a o děti se nestará, nijak je nepodporuje a ani je nenavštěvuje. Bydlí v dvoupokojovém cihlovém domku s plechovou střechou. Děti přespávají na matracích v obývacím pokoji, babička v ložnici. Na svícení používají petrolejové lampy, kuchyň mají pouze provizorní. K vaření používají dřevo. Dědeček také zemřel, tak zodpovědnost za vnoučata je pouze na ní. I když je už stará, nechává se ve vesnici najímat na pomocné práce na poli a malý příjem mají i z prodeje vypěstovaných plodin. I když se babička hodně snaží, není schopna zajistit základní potřeby a zároveň platit vzdělání pro obě děti. Aby mohla Christine studovat a zajistit si tak lepší život, potřebují finanční podporu.
     

Ssekeba Joshua Innocent

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Maria P/S
Chce být: lékařem
Zájmy: fotbal a hra na schovávanou
O dítěti: Joshua chodí do školy velmi rád, dokonce i když je nemocný. Baví ho psaní a kreslení. Mezi spolužáky je aktivní, dobře s nimi vychází a snaží se ve třídě udržet klid a pořádek. Dohlíží, aby všechny učebnice byly čisté, v pořádku a připraveny k podpisu. Je poslušný a vždy, když něčemu nerozumí, zeptá se rodičů a nebo starších. Nemá rád, když je obviněný z něčeho, co neudělal.
Poznámky: Je to pětičlenná rodina, rodiče a tři děti. Mají provizorní dvoupokojový domek postavený ze dřeva a bláta a s plechovou střechou. Děti spí na matracích v jednom pokoji a v ložnici spí rodiče. Všechny tři děti chodí do školy. Otec dříve rybařil, ale protože používal nelegální metody lovu, nedostal už od vlády další povolení a nemohl si ani nakoupit lepší rybářské náčiní. Proto začal farmařit, aby zajistil pro rodinu alespoň nějaký příjem. Finanční situace rodiny není dobrá, v období sucha mají pouze jedno jídlo denně. I když rodiče pracují velmi neúnavně, výdělek z prodeje plodin není dostačující na základní potřeby a zároveň placení školného. Vždy se snaží poprosit ředitele školy, aby jejich dětem dovolil chodit na vyučování, než budou mít dostatek peněz na školné, ale bohužel bez úspěchu. Aby udrželi děti ve škole a tím jim pomohli zajistit lepší budoucnost, potřebují finanční podporu.
     

Peyiki Lydia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Maria P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: dívčí košíková, vybíjená a hra na schovávanou
O dítěti: Lydia je skromná, spolupracuje se spolužáky a je s nimi ráda. Nerada zameškává školu. Má respekt ke všem, ne jenom ke starším a vždy je pozdraví a poslouchá je. Je dobře organizovaná a je pečlivá ve všem, co dělá. Moc ráda dostává dárky. Je trochu vznětlivá, ale vždycky se velmi rychle uklidní. Doma se stará o své mlaší sourozence.
Poznámky: Je to osmičlenná rodina, pět dětí, rodiče a Lydiin strýček. Bydlí v dvoupokojovém cihlovém domě s plechovou střechou. Dívky spí v obývacím pokoji, rodiče v ložnici a chlapci mají postavené provizorní obydlí ze dřeva a bláta venku. Všechny čtyři děti i jejich strýček chodí do školy. Mají pronajatý kousek půdy, kde pěstují plodiny pro svou potřebu a také na prodej, aby si zajistili příjem. Prodávají ale pod cenou, protože konkurence je velká a výdělek nestačí pokrýt základní potřeby a zároveň poplatky za školné. Pro maminku je největší výzvou sehnat peníze na školné v období, kdy ještě není možná sklizeň. Otec má totiž ještě další rodinu a děti, které také chodí do školy a on je podporuje. Aby se jim podařilo udržet Lydii na škole a zajistit ji tím lepší budoucnost, potřebují finanční podporu.
     

Akurut Anita

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 0    
Škola: St. Matia Mulumba Ssabawaali P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: skákání přes švihadlo, běh, zpěv
O dítěti: Anita nejraději chodí do školy každý den a bývá jí smutno, když ji kvůli školnému pošlou domů. Ráda se dělí se spolužáky o všecko, co si nosí do školy na přestávku. Bojí se trestů, a tak se vždycky hned omlouvá, když udělá nějakou chybu. Ve volném čase ráda pobíhá po školním areálu a také si vyrábí švihadla na skákání a panenky z banánových stonků. Je to společenská a bohabojná dívenka a moc ráda zpívá.
Poznámky: Anita žije s matkou a nevlastním otcem, který jim pomáhá s placením pronajatého pokoje, ve kterém spolu bydlí. Anitina matka měla před sňatkem s Anitiným otcem ještě dvě děti s předchozím partnerem, ty s ním žijí na východě Ugandy. Matka má malý kiosek, ve kterém prodává zeleninu, aby získala prostředky na obživu a školné, protože podpora od jejího současného partnera není dostačující. Rodina zatím nemá kuchyň, vaří venku a topí dřevěným uhlím nebo dřívím z nedalekého lesa. Matka si půjčuje půdu, na které pěstuje plodiny na obživu a zbytek na prodej. Vodu nosí z pramene 1 km od domova. Pokoj mají rozdělený závěsem, v jedné části spí rodiče a v druhé, ze které je přes den obývací pokoj, děti. Příjem této rodiny je velmi nízký, nestačí někdy Anitě na školné, i když se matka hodně snaží. Potřebují proto pomoc pro Anitu, aby mohla uskutečnit svůj sen.
     

Namiiro Maria Gladys

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Matia Mulumba Ssabawaali P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: zpěv, skákání
O dítěti: Maria Gladys je hodné děvče a ráda chodí s maminkou každou neděli do kostela. Je trochu stydlivá a když mluví s lidmi, klopí oči. Každé ráno se sama chystá do školy a pospíchá, aby tam byla včas a nedostala pokárání od učitele. Po škole spěchá domů na jídlo od maminky, její nejoblíbenější je rýže s masem. Potom doma pomáhá. Je to společenská a bohabojná dívka.
Poznámky: Maria má oba rodiče, ale otec tráví většinu času na ostrovech. Byl to rybář, ale vzhledem k nevyhovujícím metodám lovu vláda zákonem zkonfiskovala a nechala spálit některým rybářům sítě. Otec byl jedním z nich a nyní musí pracovat pro jiné s vyhovujícími způsoby lovu. Když se mu podaří vydělat něco málo peněz, posílá je domů. Matka se stará o 4 děti, které všechny chodí do školy, ale často jim chybí peníze na školné a zůstávají doma, dokud matka neuprosí školu nebo otec nepošle nějaké peníze. Děti občas nemohou ke zkouškám nebo nedostanou výsledky, dokud nezaplatí. Matka pěstuje na kousku půjčené půdy plodiny pro potřeby rodiny a také chodí obdělávat půdu na výdělek. Rodina bydlí v domku ve 4 místnostech, vaří venku na ohništi. K osvětlení používají malý solární zdroj. Starší chlapec o víkendu donáší vodu a prodává za malý poplatek sousedům.
     

Kizza Josta Deziderio

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Matia Mulumba Ssabawaali P/S
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal, běh
O dítěti: Josta je prostý a milý chlapec, dobře vychovaný a velmi pilně pracující. Má vstřícnou povahu a ve volném čase rád hraje fotbal. Moc ho to baví a zahraje si i u pramene, než nabere vodu a odnese ji domů. Jeho oblíbené jídlo jsou různé druhy ovoce jako třeba chlebovník, cukrová třtina nebo mango. V neděli nikdy nezmešká návštěvu kostela a snaží se vždycky dostat do přední řady.
Poznámky: Kizza žije s otcem a nevlastní matkou. Jeho vlastní matka před několika lety opustila rodinu i 2 děti a nevědí o ní. Otec je rybář a tráví mnoho času na ostrovech, má ale problémy kvůli některým zákazům rybolovu. Nevlatní matka se také snaží podporovat rodinu, má ve vesnici malý kadeřnický salon. Výdělek je ale také malý a jen občasný, většinou u příležitosti velkých svátků - Velikonoc a Vánoc. Rodina má malý domek o 2 místnostech s cementovou podlahou. Kizzova nevlatní matka má u příbuzných ještě 3 své vlatní děti, které finančně podporuje a s Kizzovým otcem má také dítě. Kizzova sestra je teď u babičky. Nevlastní matka se o děti stará dobře a podporuje je i ve škole, jak je to z jejího malého výdělku možné. Rodina pěstuje na rodinné půdě plodiny pro obživu a něco málo kávy na prodej. Vaří venku na ohništi a vodu nosí z nedalekého pramene. Jsou to těžce pracující, skromní lidé a ačkoliv se velmi snaží, bez cizí pomoci nemají dost prostředků na vzdělání pro své děti.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    (16)    17    18    19    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).