Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    (17)    18    

V databázi máme 100 dětí z Indie, 44 dětí z Ugandy, 24 dětí ze Zambie, 12 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 180 dětí z databáze.
Sam

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Little Flower English Medium School Ranganpalke, Karkala
Chce být: inženýrem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Sam je velmi energický a zapálený chlapec. Dobře vychází s ostatními dětmi ve škole. Má dobré vůdcovské schopnosti. Pomáhá svým spolužákům s učením. Účastní se sportovních aktivit a her ve škole.
Poznámky: Sam nemá rodiče a žije v internátě ve středisku Seon Ashram. Od jeho narození nemá nikoho, kdo by se o něho staral. Péči o něho vykonává středisko a potřebuje pomoc k tomu, aby mohl studovat.
     

D’Souza Royal

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 13
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 1    
Škola: St. Francis Xavier School
Chce být: vojenským důstojníkem
Zájmy: kreslení a sporty
O dítěti: Royal D`Souza studuje letos 7. třídu. Jeho cílem je stát se vojenským důstojníkem a sloužit národu. Aby mohl tento cíl naplnit a dosáhnout tohoto vznešeného cíle, potřebuje vystudovat tříleté bakalářské studium a až poté může požádat o zařazení do armádního výběru. Royal je tvrdě pracující a laskavé dítě. Studuje na internátní škole a všichni učitelé ho mají velmi rádi.
Poznámky: Otec Royala nedávno opustil rodinu a o rodinu se tak musí starat jeho matka sama. Pracuje jako kuchařka v hostelu a po odchodu jejího manžela zažívá obtížné období. Obě děti přebývají na internátní škole a matka musela kvůli zaměstnání odejít daleko od ních.
     

Sheikh Sadiya

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Jyothi Balawadi
Chce být: ještě neví
Zájmy: zpěv
O dítěti: Sadiya je šikovná studentka. Do školy chodí pravidelně a je svědomitá. Snadno se skamarádí s jinými dětmi. Je poslušná a zodpovědná. Ve volném čase si ráda hraje se svými sourozenci. Její nejlepší kamarádka se jmenuje Liyan. Její oblíbená barva je růžová a k jídlu má nejraději rýži s rybou na kari.
Poznámky: Otec se živí jako řidič. Nemá stálou práci, ale je náhradník a kdykoliv ho zavolají, jde pracovat. Kromě toho pracuje jako pomocný kuchař, ale ani tato práce není stálá. Matka je v domácnosti a stará se o děti. Příjmy otce jsou nízké a nedokáží pokrýt potřeby rodiny a vzdělání dětí. Bydlí v domě pronajatém od vlády, který je stojí 1000 rupií měsíčně. Ekonomická situace této rodiny je i navzdory pracovitosti otce špatná.
     

Dore Vinay

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Bethany Convent School
Chce být: Příliš malý aby se rozhodl
Zájmy: kreslení
O dítěti: Vinay je chytrý chlapec. Velmi rýchlo dokončuje svou práci. Rád se učí nové věci. Ve škole dosahuje dobré výsledky. Rád se baví s ostaními dětmi.
Poznámky: Vinayho otec je jediný výdělečně činný člen. Celá rodina je na něm teď závislá. Bydlí v pronajatém domě blízko otcovy práce. Tito rodiče velice touží po vzdělání pro své děti a jsou opravdu hodně motivovaní jim kvalitní vzdělání zajistit.
     

Fernandes Rohan

Stát: India  
Roční příspěvek: 6000 Kč pohlaví: chlapec věk: 22
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Joseph`s Inter Dioceson Seminary, Mangaluru
Chce být: knězem
Zájmy: hraní na kytaru
O dítěti: Rohan má opravdu excelentní výsledky studia. Je to dobrý řečník a také krásně zpívá. Rád hraje volejbal a baví jej i další sporty. Hraje hezky na kytaru a na keybord. Hodně čte knihy.
Poznámky: Rohanův otec je námezdní dělník a pracuje na sousedním poli. Jeho příjem je velice nízký. Matka pracuje také jako námezdní pracovní síla v zemědělství. Rodina žije ve velice malém domě z hlíny, který má dva malé pokoje. Rohan má jednoho sourozence, který pracuje jako mechanik se specializací na klimatizaci. Jeho příjem je však velice nízký. Na studium Rohanova bratra si rodina vzala půjčku, kterou je pro ně velice těžké splácet. Je pro ně také velice těžké žít v domě, který nesplňuje ani základní požadavky.
     

Lobo Marvin Praveen

Stát: India  
Roční příspěvek: 6000 Kč pohlaví: chlapec věk: 21
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Joseph`s Inter Dioceson Seminary, Mangaluru
Chce být: knězem
Zájmy: hraní na keybord
O dítěti: Marwin dosáhl hdonocení 80% na konci prvního semestru. A z hudby měl hodnocení přes 90%. Ve volném čase hraje basketbal a hru na způsob české vybíjené. Krásně zpívá a hraje na kytaru. Moc rád se učí nové věci, upravuje videa a fotky. Je to chytrý hodný chlapec.
Poznámky: Marwinův otec pracuje jako supervizor v hotelu. Jeho plat je nízký. Matka se stará o domácnost a potřeby rodiny. Marwin má dva sourozence, kteří studují vysokou školu. Jejich otec je jediným výdělečně činným členem domácnosti a jeho příjem bohužel nestačí na pokrytí základních nákladů a výdajů na studium dětí. Žijí ve starém domě, který vyžaduje opravy. Jsou závislí na vodě, kterou zajišťuje jejich město, její dodávky jsou však velice nestálé. Proto také nemohou nic pořádně pěstovat.
     

Mascarenhas Rohan Edward

Stát: India  
Roční příspěvek: 6000 Kč pohlaví: chlapec věk: 22
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Joseph`s Inter Dioceson Seminary, Mangaluru
Chce být: knězem
Zájmy: hraní na keybord
O dítěti: Rohan dosáhl na konci prvního semestru výsledky 80%. Měl zvláště dobré výsledky z katechismu. Je dobrý v basketbalu a volejbalu. Také krásně zpívá. Je to hodný chlapec.
Poznámky: Rohanův otec není schopen pracovat. Trpí bolestmi nohou. Matka je v domácnosti a zajišťuje potřeby rodiny. Rohan má jednoho sourozence, který pracuje, jeho příjem je však velice nízký. Platí z něj veškeré náklady celé rodiny. Žijí ve starém domě, který vyžaduje opravy. Mají malý kousek půdy, na němž pěstují 15 rostlin jasmínu.
     

Pais Avith

Stát: India  
Roční příspěvek: 6000 Kč pohlaví: chlapec věk: 21
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Joseph`s Inter Dioceson Seminary, Mangaluru
Chce být: knězem
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Avith je přirozeně komunikativní a je ve společnosti ostatních hodně oblíbený. Moc rád hraje šachy, fotbal a další oblíbené hry. Také si rád čte, zejména klasiku. Má dar slova při promluvách na veřejnosti. Během prázdnin jezdí vždycky domů za svými rodiči, aby jim mohl pomoct. Věnuje se také svému bratrovi a pomáhá mu se studiem. Je to velmi inteligentní a zbožný chlapec.
Poznámky: Avithův otec pracuje jako námezdní pracovní síla na stavbách. Nemá fixní plat. Dostane zaplaceno pouze, když je zrovna k dispozici nějaká práce. Jeho příjem je nízký a nedostačuje potřebám rodiny. Matka pečuje o zákazníky v hostelu. Její plat je také velice nízký. Avith má jednoho sourozence. Staví dům, na který si vzali půjčku. Žijí 5 kilomentrů od nejbližsí vesnici, proto nemají přístup k základní infrastuktuře (nemocnice, železnice apod.).
     

Lobo Jeevan Shailesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 6000 Kč pohlaví: chlapec věk: 22
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Joseph`s Inter Dioceson Seminary, Mangaluru
Chce být: knězem
Zájmy: hraní na elektrické varhany
O dítěti: Jeevam je chytrý a pilný chlapec, je také otevřený a milý. Rád pomáhá ostatním. Je to prostý a obětavý chlapec. Má moc dobré studijní výsledky. Z předmětu západní filozofie měl v prvním semestru 97 ze 100 bodů. Moc rád čte klasiku a poslouchá vážnou hudbu.
Poznámky: Jeevanův otec odešel do důchodu a je nyní doma. Matka je v domácnosti a stará se o potřeby rodiny. Jeevan má dva sourozence, jeden studuje a jeden pracuje jako úředník. Žijí ve velice starém domě, který vyžaduje každý rok opravy. Dům je poblíž řeky, rodina čelí povodním každý rok v období monzunových dešťů.
     

Mathais Leevan Ronald

Stát: India  
Roční příspěvek: 6000 Kč pohlaví: chlapec věk: 23
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Joseph`s Inter Dioceson Seminary, Mangaluru
Chce být: knězem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Leevan měl za první semestr moc dobré hodnocení. Má nadání v oblasti výpočetní techniky a ve volném čase moc rád hraje fotbal. Má krásný hlas, který vyniká v kostelním sboru. Rád si přečte kvalitní knihy. Je to hodný a zbožný chlapec.
Poznámky: Leevanův otec pěstuje ořechy areka a kokosové ořechy. Bohužel si za tuto práci nevydělá příliš mnoho peněz. Matka se stará o domácnost a potřeby rodiny. Leevan má dva sourozence, jeden z nich pracuje jako technik a druhý studuje. Bratr svou prací vydělá jen velmi málo peněz. Žijí ve starém domě z hlíny, který vyžaduje už urgentní opravy, proto budou muset požádat o půjčku.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    (17)    18    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).