Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    (17)    18    19    

V databázi máme 69 dětí z Indie, 64 dětí z Ugandy, 23 dětí ze Zambie, 30 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 186 dětí z databáze.
Nagawa Maria

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Matia Mulumba Ssabawaali P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Maria je dobře vychovaná dívka a moc ráda chodí do školy. Snaží se tam být vždycky načas, i když moc ráda spí a ráno se jí špatně vstává. Ve škole je velmi aktivní a učitelé ji mají rádi. Když má víc jídla, podělí se o ně se svými spolužáky. Má vstřícnou povahu a její oblíbené jídlo je rýže s masem v neděli doma.
Poznámky: Maria žije s oběma rodiči a dvěma sourozenci v domku babičky z matčiny strany, které je 80 let a je nemocná. Mariina matka pečuje o svoji starou matku a pěstuje plodiny na obživu rodiny. Pere prádlo na výdělek, aby získala víc peněz na výdaje pro rodinu i léky pro matku a také donáší vodu - nejméně 6 kanystrů denně, kterou prodává sousedům. Otec pracuje jako stavbař, ale je nevyučený a špatně placenou práci dostává jen nepravidelně. Vzhledem k tomu všemu rodina nemá dostatek prostředků, aby děti mohly studovat pravidelně. Často musejí kvůli poplatkům zůstat doma ze školy a to má velký vliv na jejich prospěch. Vaří venku na ohništi, dříví sbírají v buši a v lese. Velmi proto potřebují pomoc.
     

Birungi Yudaya

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Buikwe Moslem P/S
Chce být: lékařkou
Zájmy: vybíjená, košíková
O dítěti: Yudaya má školu moc ráda a dokáže bez chybičky zazpívat celou hymnu. Když ji kvůli školnému pošlou domů, tak pláče. Dokáže velmi důrazně vyjádřit, co má a nemá ráda. Ráno sice nerada brzy vstává, ale pak je ve škole velice spokojená a těší se na školní jídlo. Každý pátek chodí na modlitby. Její oblíbené jídlo je hlavně ovoce - chlebovník a mango.
Poznámky: Yudaya žije s oběma rodiči a třemi sourozenci v domku o dvou místnostech. V jedné spí rodiče a ve druhé, která přes den slouží jako obývací pokoj, spí děti - děvčata na jedné a chlapec na druhé matraci. Ráno děti uklidí spaní do ložnice a pak jdou do školy. Rodina si pronajímá půdu, na které pěstuje plodiny pro vlastní potřebu a na prodej. Vaří venku na ohništi a mají malý solární zdroj na osvětlení v domku. Otec na přivýdělek skládá a prodává cihly , není to ale pravidelný a spolehlivý příjem a na pokrytí všech potřeb to často nestačí. Otec má ještě jednu ženu s dětmi, takže svůj příjem dělí mezi dvě rodiny. Děti často musí zůstat ze školy doma kvůli poplatkům, a i když se matka chodí za ně přimluvit, meškají učení a jejich prospěch to velmi brzdí. Tato rodina velmi potřebuje podporu.
     

Kasaaro Sentia Catherine

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: Otec, matka zemřela sourozenci: 0    
Škola: Buikwe Moslem P/S
Chce být: ošetřovatelkou
Zájmy: hraní s panenkami, vybíjená
O dítěti: Kassaro je prostá a milá dívka, která hodně pomáhá své tetě s domácími pracemi. Do školy chodí moc ráda, a přestože je to dost daleko, vždycky přijde včas. Ráda pije džus nebo vodu, kterou si nosí ssebou ve své láhvi. Velice ráda si hraje a tak se často stává, že si zašpiní svoji školní uniformu, ale ona si ji každý večer vypere. Ve třídě je velmi aktivní a pomáhá spolužákům, když mají nějakou drobnou nehodu.
Poznámky: Kasaaro žije u své tety a strýce, kteří mají ještě dvě své vlastní děti. Maminku nikdy nepoznala, umřela jí krátce po porodu. Otce neznají a nevědí, kde ho hledat. Její teta a strýc pracovali jako rolníci u majetného farmáře, který jim poskytl dvoupokojový domek. Farmář sice později hospodářství prodal, ale jim se podařilo koupit kousek jeho půdy, kde se nyní snaží postavit si vlastní obydlí. Všechny děti chodí do školy. Teta s manželem chodí okopávat půdu na výdělek, strýc si ještě přivydělává prodejem mléka. Mají otevřenou kuchyň venku, krytou jen trávou a v domku svítí parafinovou lampou. Na propůjčené půdě pěstují plodiny pro vlastní potřebu. Chovali také slepice na pozdější výdělek, ale ty byly napadeny chorobami a z chovu téměř nic nezbylo. Když rodině chybí peníze na školné, děti musejí odejít ze školy a to se projevuje na jejich prospěchu. Rodina velmi usiluje o to, aby Kassaře umožnila dobré vzdělání, ale jejich prostředky jsou jen omezené. Velice by uvítali podporu pro její studium.
     

Nakalema Aisha

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Buikwe Moslem P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Aisha je dobře vychovaná dívenka a školu má velice ráda. Doma pomáhá mamince, která má hodně práce s její malou sestřičkou. Ve třídě je aktivní a svoje domácí úkoly má vždycky v pořádku a včas. Ve volnu hraje moc ráda s kamarády vybíjenou. Má veselou a milou povahu a každý pátek se chodí modlit do mešity nedaleko od její školy. Pravidelně také navštěvuje lekce koránu.
Poznámky: Aisha žije s rodiči a 7 sourozenci, z nich 5 chodí do školy. Rodiče jsou rolníci, mají malý domek o 3 místnostech, 2 ložnice a obývací pokoj. Jejich hlavním zdrojem obživy je pěstování kávy, ale je to sezonní záležitost a výdělek je závislý na úrodě. Nemají vlastní půdu, domek stojí na společné rodinné půdě. Pěstují plodiny pro vlastní potřebu a na pronajaté půdě plodiny na prodej. Otec je muslim a vždy v pátek chodí přednášet korán do islámských škol, kde za to dostává malý příspěvek. Pro rodiče je velkou výzvou, aby všem pěti dětem, které chodí do školy, mohli dopřát dobré vzdělání. Je to však velmi náročné, děti často musejí zůstat doma kvůli chybějícímu školnému a meškají učivo. To je velmi brzdí ve vzdělání a prospěchu. Rodina má starou otevřenou kuchyň, kde vaří na ohništi a záchod zakrytý kusem závěsu. Vodu nosí z 2 km vzdáleného pramene. Velké děti nosí 20ti litrové kanystry a menší 10ti litrové. Měli elektřinu, ale byli odpojeni kvůli nezaplaceným účtům a teď používají malou solární lampu. Tato rodina velmi potřebuje podpořit, aby Aisha mohla mít lepší budoucnost.
     

Ojulanga Gabriel

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Buikwe Moslem P/S
Chce být: pilotem
Zájmy: fotbal, běh
O dítěti: Gabriel je zdvořilý chlapec. Má trochu nesmělou povahu, mluví potichu a je stydlivý, když mluví s lidmi. Zadrhává v řeči, a tak se mu spolužáci někdy smějí a napodobují ho a to ho zlobí. Se svými vrstevníky je ale kamarád. Rád jí ovesnou kaši s mlékem a také rýži s hovězím masem.
Poznámky: Gabriel žije s maminkou S jeho otcem už je několik let odloučena, později se provdala za jiného muže, se kterým měla 3 děti a nyní se svým třetím manželem má další miminko, takže jich v domku žije 7. Děti z minulých manželství zůstaly s matkou, ale jejich otcové jí pro ně neposkytují žádnou podporu. Její současný partner se snaží o rodinu postarat, ale není to dostačující, často jim scházejí peníze na školné pro všechny děti. Matčin zdravotní stav není dobrý, nedávno utrpěla trojitou zlomeninu levé ruky, je v léčení, nemůže dělat ani domácí práce a kromě toho se ještě musí starat o miminko. Jedno ze starších dětí jí pomáhá s domácností a dohlíží na sourozence. Nevlastní otec, kterému patří domek o 6 místnostech, ve kterém teď žijí, je přes týden pryč a přijíždí na víkendy. Rodina obývá 3 místnosti a zbylé 3 pronajímá. Vaří na ohništi a děti každý večer a každé ráno před školou donášejí vodu. Svítí solární lampou. Mají velké potíže s živobytím, a protože otec Gabrielovi nijak nepomáhá, potřebovali by pro něj podporu na vzdělání.
     

Nakayenga Nulu

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Buikwe Moslem P/S
Chce být: ošetřovatelkou
Zájmy: skákání, běh
O dítěti: Nulu malá dívenka, je ale velmi aktivní a hravá. Do školy chodí bosá, a tak se rychle umaže. Snadno se nastydne, a tak si občas utírá nosík kouskem uniformy. Je společenská, ráda si hraje s kamarády a má ráda, když si s ní její sourozenci hrají a starají se o ni. Má respekt a úctu ke starším lidem a doma si užívá, když její maminka připravuje rýži.
Poznámky: Nulu žije s maminkou, která se s jejím otcem rozvedla, protože je zanedbával. Nyní bydlí u matčiných rodičů, kde mají svůj pokoj. Prarodiče mají velkou rodinu a občas vaří společně a všichni sdílejí jídlo. Po rozvodu si matka Nulu našla jiného muže, se kterým má dvojčata. Ani ten je však nepodporuje a odmítá s nimi komunikovat. V pokoji jich teď žije šest - Nulu, její matka, její dva sourozenci a její nevlastní sourozenci dvojčata. Matka pěstuje plodiny pro potřeby rodiny a nemá zaměstnání. Rodiče se snaží pomáhat vnoučatům se školným, ale jsou už staří, farmaření je pro ně obtížné. Matka občas chodí do vesnice okopávat půdu na výdělek, ale také to nestačí. Všichni spí v prašné místnosti,matka s dvojčaty na posteli, ostatní děti na matracích, které ráno složí a místnost slouží jako obývací pokoj. Vodu si donášejí z pramene v deseti a dvacetilitrových kanystrech a svítí parafinovou lampou. Nulu by velmi potřebovala pomoci.
     

Prusakov Denis

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Lyntupské jesle, školka, střední škola
Chce být: hasičem
Zájmy: rybaření
O dítěti: Denis má ve škole průměrný prospěch. Povahou je velmi stydlivý a urážlivý, hůře navazuje kontakt s ostatními dětmi. Po vyučování v prvé řadě pomáhá rodičům v hospodářství, potom si jde hrát s vrstevníky. Má velice rád zvířata.
Poznámky: Denis vyrůstá v úplné rodině, která žije na venkově. Otec zůstal bez práce, protože ve farmě, kde pracoval, propouštěli. Matka začala pracovat na farmě jako dojička v roce 2018. Rodina chová domácí skot a drůbež. Stravují se převážně z produktů vlastního hospodářství, konzervují potraviny na zimu. Ke zlepšení materiální situace rodiny otec na jaře ryje zahrady obyvatelům vesnice. Dům potřebuje opravu. Materiální situace rodiny je složitá.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Vavinskaya Anzhelika

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Glubokská střední škola č. 1
Chce být: učitelkou
Zájmy: jízda na kole, výrobky z papíru
O dítěti: Anželika je aktivní, živá, společenská, kamarádská, ve třídě má hodně kamarádek a kamarádů. Po vyučování chodí do kroužků šachů a informatiky na střední škole, do náboženství na faře, zpívá v kostelním sboru.
Poznámky: Anželika žije v rodině s mnoha dětmi, která je velmi přátelská. Dne 14. března 2019 se narodila třetí holčička. Příjmem rodiny je plat otce a přídavky na děti. Babičky a dědečci bydlí v sousedním okrese, ale života dětí a vnuků se neúčastní. Před třemi lety rodina koupila starý dům 5 kilometrů od města, předtím bydleli na ubytovně. Protože autobus jezdí jen dvakrát denně, museli koupit staré auto, které je každou chvíli rozbité. Žijí velmi skromě a hospodárně. Rodiče spolu s dětmi chodí každou neděli na mši, chodí na rodinná setkání na faře, vychovávají děti v křesťanské víře, společně se modlí.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Fedunova Alina

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Střední škola č. 1 Braslav
Chce být: lékařkou nebo zpěvačkou
Zájmy: kreslení a zpěv
O dítěti: Alina patří k nejlepším žákům ve třídě. Dívka je veselá, seriózní, pracovitá, cílevědomá, laskavá, přátelská, otevřená, komunikativní. Ve volném čase ráda kreslí. Ráda si hraje venku s kamarády.
Poznámky: Alina vyrůstá v rodině s mnoha dětmi. Starší sestra Katerina pracuje jako pokladní v supermarketu. Sestry Milana a Darina chodí do školky. Matka pracuje v obchodě jako prodavačka na směny. Když je matka v práci, na děti dohlíží babička. Plat matky nestačí na plnohodnotnou péči a rozvoj dětí. Rodina je v těžké sociální situaci.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Kazlova Anastasiya

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: gymnázium č. 99 Vitebsk
Chce být: profiesionálním plavcem
Zájmy: pletení, vyšívání, plavání
O dítěti: Anastasia je společenská, má mnoho přátel. Odpovědně plní úkoly, aktivně se účastní všech mimoškolních akcí, druhý rok chodí do plavání a má dobré výsledky. Je nejlepší žákyně a je uznávanou vůdčí osobností třídy. Doma se vším pomáhá mamince, dohlíží na mladší sestru. Anastasia je hodná, skromná, má ráda zvířata.
Poznámky: Anastasia vyrůstá v úplné rodině. Otec pracuje na stavbě a jeho výplata je základní. Matka do mateřské dovolené pracovala jako prodavačka v potravinách. O prázdninách a v době, kdy nemá vyučování nebo sportovní aktivity, je Nasťa doma, hraje si venku. O prázdninách jezdí děti s rodiči na vesnici k prababičce. Pomáhají jí obdělávat zahradu, konzervují na zimu. Byt potřebuje opravu. Rodina je v těžké sociální situaci.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    (17)    18    19    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).