Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    (17)    

V databázi máme 74 dětí z Indie, 40 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 17 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Namugabo Aidah Lillian

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Elizabeth P/S
Chce být: učitelka
Zájmy: skákání
O dítěti: Aidah je zdravé dítě, velké a silné. Má ráda rýži a banány. Velmi miluje svoji maminku, její koníček je zpěv v dětském kostelním sboru. Ráda učí děti mladší než je sama, přivádí si je domů z celého okolí. Jelikož je v rodině nejstarší dítě, velmi pomáhá rodičům a ti ji mají velmi rádi.
Poznámky: Rodina je sedmičlenná, kromě čtyř sourozenců v ní žije ještě dítě z otcova předchozího manželství. Bydlí v domku s travnatými došky, děti se dělí o rohože i přikrývky na spaní. Jsou závislí na úrodě, která je někdy velmi špatná, nevyjde-li počasí. Nemají pak na školné a děti zůstávají doma, než otec sežene nějaké peníze. To ovlivňuje velmi jejich školní výsledky. Otec dříve rybařil, ale podmínky rybaření se natolik zpřísnily, že toho musel zanechat a vrátil se k rolničení. Ale půda je zde velmi neúrodná. Mají provizorní kuchyni, vodu nosí z jezera a vodu na pití z veřejného vrtu. Za domem mají vanu, prádlo suší na drátě mezi dvěma stromy.
     

Namayanja Dorothy Mary

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Elizabeth P/S
Chce být: zdravotní sestra
Zájmy: skákaní
O dítěti: Dorothy Mary je zdravá holčička, má světlou pleť. Ve škole je velmi aktivní a učení ji velmi baví. Chodí do školy ráda bez ohledu na počasí. Zúčastňuje se všech školních činností a stále se na vše ptá. Kdykoli přijde ze školy domů a není voda, první věc, kterou udělá, je, že jde pro vodu, pak se teprve nají. Věří v Boha a každou neděli chodí do kostela.
Poznámky: V rodině je šest dětí, pět vlastních a bratranec, jehož tatínek zemřel. Bydlí v domu o čtyřech místnostech. Rodiče jsou nevzdělaní, takže velmi těžko shánějí práci, jsou závislí jen na své úrodě. Otec byl nedávno na operaci kýly a nemůže vykonávat těžkou práci, tak jak byl zvyklý. Měli kávovníkovou plantáž, ale ta byla napadena škůdcem, úroda nebude. Snahou rodičů je udržet děti ve škole, což se moc nedaří. Děti to nesou velmi těžce. Rodina velmi potřebuje finanční pomoc.
     

Ndema Elizabeth

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 17
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 6    
Škola: Mukonchi Primary School
Chce být: učitelka
Zájmy: nohejbal
O dítěti: Elizabeth patří do kmene Bemba. Dobře spolupracuje s rodinou a přáteli. Chodí do školy od 7 do 12:30 hodin. Účastní se všech společných aktivit.
Poznámky: Elizabeth žije s matkou, nevlastním otcem a sourozenci. Její vlastní otec před 9 lety zemřel. Na pozemku jsou dva domky z jílových cihel, jeden o čtyřech místnostech, druhý jen o jedné. Mají omítky, plechovou střechu, elektřinu. Pro kuchyň slouží přístavba s doškovou střechou. Vodu mají z mělké studny na vlastním pozemku. Otec příležitostně pracuje a přináší příjem pro rodinu, matka prodává na trhu zeleninu. Rodina vlastní půdu nemá ale vždy na sezonu si ji pronajímá. Jídlo si mohou dovolit dvakrát denně. Na spaní děti sdílejí rohože a deky.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    (17)    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).