Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    (17)    18    19    

V databázi máme 76 dětí z Indie, 61 dětí z Ugandy, 27 dětí ze Zambie, 21 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 185 dětí z databáze.
Palle Naresh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 18
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Jr College, Nandikotkur
Chce být: stát se vojákem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Naresh byl šťastný, když se mu podařilo dokončit závěrečné zkoušky ve škole a mohl si následně užívat dnů volna. Letní prázdniny trávil s členy své rodiny, kteří byli rádi že mohou být s ním. Jeho rodiče jsou námezní dělníci a ze svojí nízké mzdy se snaží zajistit svým dětem vzdělání. Děti si situaci svých rodičů uvědomují a snaží se jim proto pomáhat a v období letních prázdnin pracují spolu s nimi na poli. I přes tíživou finanční situaci žije rodina šťastný život.
Poznámky: Rodina Nareshe je velmi chudá. Pracují na cizích polích a jsou závislí na vlastnících půdy. Jedná se sezónní práci, která však není dobře placená. Nemají žádnou vlastní půdu, kde by si mohli něco vypěstovat pro svojí potřebu, nemají ani žádná zvířata. Rodina finančně strádá, rodiče však chtějí dětem dopřát vzdělání a dát jim tak šanci na lepší budoucnost.
     

Zhdanovich Tatyana

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 16
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Molodečněnská polytechnická odborná škola
Chce být: technologem potravinářského průmyslu
Zájmy: kreslení, lyžování
O dítěti: Taťána je vyrovnaná, poslušná, klidná, odpovědná, aktivní a starostlivá dívka. Mimo to je také přátelská a díky tomu i lehce nachází kontakt s vyučujícími. Velice ráda kreslí a věnuje se sportu. Účastní se sportovních soutěží a v těch zimních má dobré výsledky, obzvlášť v lyžování. Chodí plavat a také do posilovny. Navštěvuje kroužek choreografie.
Poznámky: Tatána žije ve špatně zajištěné rodině. Otec nepracuje kvůli zdravotnímu stavu, je invalida, často je v nemocnici. Matka pracuje na farmě. Má malý plat, od prosince 2018 v práci zadržují výplatu, už dva měsíce nic nedostává. V létě 2018 se Taťána dostala na Moloděčněnskou polytechnickou odbornou školu na obor - technolog potravinářského průmyslu. Starší brat Taťány už má 18 let. Studuje ve třetím ročníku novopolocké zemědělské školy jako programátor. Druhý bratr chodí do 8. třídy školy. Rodina se snaží na všem šetřit. Komunální služby platí z invalidního důchodu otce. Peníze, které zbydou, dělí se mezi studenty.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

- A. Jayamathi

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Carmel Nursery & Primary School, Kangayam
Chce být: učitelkou
Zájmy: kreslení
O dítěti: Jayamathi je ve druhé třídě. Je velmi aktivní jak ve škole při vyučování, tak i doma. Její oblíbený předmět je tamilština. Ve volném čase ráda maluje a také pomáhá mamince s péčí o malou sestřičku. V budoucnu by se ráda stala učitelkou a učila chudé děti. Její oblíbené jídlo je rýže se zeleninou.
Poznámky: Jayamathi pochází z velmi chudé rodiny. Otec pracuje jako pomocný dělník v textilní továrně a je jediný, kdo má v rodině příjem. Žijí v pronajatém domě a zajistit základní potřeby pro rodinu a zároveň vzdělání pro dceru je velmi složité. Protože má ale dívka ve škole dobré výsledky, s finanční podporou by mohla studovat a dosáhnout svého cíle stát se učitelkou a mít lepší budoucnost.
     

- S. MouliDeepan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Carmel Nursery & Primary School, Kangayam
Chce být: policistou
Zájmy: hry
O dítěti: MouliDeepan je ve druhé třídě a jeho nejoblíbenější předmět je angličtina. Také má velmi hezký rukopis. Ve volném čase si rád hraje s kamarády a velice rád s nimi sdílí společně jídlo. Jeho oblíbený herec je Vilay, tamilský filmový hrdina. Jeho cíl v životě je stát se policistou.
Poznámky: MouliDeepan pochází z velmi chudé rodiny. Příjem této rodiny není dostačují pro zajištění základních potřeb a zároveň vzdělání pro obě děti. Část peněz také utratí za léčbu prarodičů. Chlapec by se rád v budoucnu stal policistou. Pokud by získal finanční podporu, mohl by svůj sen uskutečnit a zajistit si tak lepší budoucnost.
     

- S.Dharshini

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Carmel Nursery & Primary School, Kangayam
Chce být: učitelkou
Zájmy: tanec
O dítěti: Dharshini je v první třídě. Ve škole je klidná, ale doma je velmi aktivní. Její oblíbený předmět je kreslení. Malovat se učí také od svého tatínka, který pracuje jako malíř. Ve volném čase pomáhá mamince v domácnosti a také moc ráda tancuje. Její oblíbené jídlo je kořeněná rýže s masem a zeleninou.
Poznámky: Otec pracuje v textilní továrně jako pomocná síla a malíř, trpí alergií na prach. Matka je v domácnosti. Oba rodiče nemají vzdělání. Dharshini je na soukromé škole, má dobré studijní výsledky a ráda by se stala učitelkou. Vzhledem k jejich nízkému výdělku je pro ně velmi těžké zajistit základní potřeby pro rodinu, léky a také pomůcky, uniformu a školné, které se musí platit včas. S finanční podporou by mohla dívka studovat a rozvíjet své schopnosti.
     

- V.G.Harini

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Carmel Nursery & Primary School, Kangayam
Chce být: učitelkou
Zájmy: kreslení
O dítěti: Harini je ve druhé třídě a je velmi dobrá v matematice. Účastní se také soutěží v kreslení, kde získala druhé místo. Doma si moc ráda hraje se svojí mladší sestrou. Její oblíbené jídlo je rýže s rajčaty. Chce se stát učitelkou a pomáhat chudým lidem.
Poznámky: Otec pracuje jako pomocná síla v textilní továrně. Žijí v pronájmu a příjem není dostačující pro základní potřeby a zároveň zajištění dobrého vzdělání pro obě děti. Harini má problémy se zrakem, nosí brýle a také chodí na cvičení pro zlepšení zraku. S finanční podporou by mohla vystudovat a zajistit si tak lepší budoucnost.
     

- S.Kavimalar

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Carmel Nursery & Primary School, Kangayam
Chce být: učitelkou
Zájmy: kreslení a tanec
O dítěti: Kavimalar je sedm let a je ve druhé třídě. Ve škole se jí líbí, její oblíbený předmět je kreslení a také moc dobře tančí. Ostatně, jsou to i její koníčky. Doma je pilná a pomáhá mamince v domácnosti. Moc ráda si také hraje se svojí sestrou.
Poznámky: Otec rodiny pracuje jako pomocná síla v textilní továrně. Jeho příjem není velký a celková finanční situace rodiny není moc dobrá. Poplatky za školné jsou velkou zátěží pro rodinný rozpočet. Protože je Kavimalar velmi bystrá a má dobré výsledky, s finanční podporou by mohla vystudovat a splnit si tak svůj sen být učitelkou.
     

- P. Madhunisha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Carmel Nursery & Primary School, Kangayam
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: kreslení
O dítěti: Madhunishe je šest let a je na vyšším stupni v mateřské školce. Ve třídě je velmi aktivní a také se ze všech dětí nejhlasitěji směje. Baví ji tanec, je velmi nadanou tanečnicí. Její oblíbené jídlo je rizoto s hrachem. Chce se stát zdravotní sestrou a pomáhat chudým lidem.
Poznámky: Otec rodiny trpí bolestmi zad a vředy. Léčí se, ale náklady na léky jsou vysoké. I přes svoje zdravotní problémy dál pracuje, aby zajistil základní potřeby pro rodinu. Matka pečuje o domácnost a děti. Zajistit vzdělání pro děti je dost těžké, vzhledem k nízkému příjmu rodiny a vysokým poplatkům za školné. S finanční podporou by mohla Madhunisha studovat a dosáhnout svého cíle stát se zdravoní sestrou a mít tak lepší budoucnost.
     

Nantume Oliver

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Ntunda R/C P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: skákání přes švihadlo, hra na schovávanou
O dítěti: Oliver je ve škole velice pozorná a nápomocná svým spolužákům. Když její spolužáci neví správnou odpověď, anebo váhají, ráda na otázky odpovídá. Má velký smysl pro humor a má velice ráda vtipy, díky nimž je ve škole oblíbená. Její oblíbenou barvou je zelená, protože to je barva přírody v místě jejího bydliště. Její oblíbené jídlo je `matooke` s čerstvou rybou. Moc ráda zpívá, a proto také zpívá ve školním sboru. Pomáhá mladším dětem.
Poznámky: Oliverova rodina je tříčlenná. Pospolu žijí Oliver, jeho starší sestra Benita a jejich babička z otcovy strany, která je hlavou rodiny. Oba děti chodí do jedné školy, zatímco jejich 3-letá sestřička Norah zůstává s matkou. Oliver se sestrou a babičkou žijí v jednopokojovém domě postaveném z rákosu a hlíny, který je zastřešený železnými plechy, které jsou staré a ve špatném stavu. Jen babička spí na posteli jinak obě děti sdílejí malou matraci, která leží na podlaze. Jejich půda, na které pěstují plodiny, je přibližně čtvrtina akru. Některé plodiny co vypěstují, prodávají. Žijí na venkově, kde pěstované plodiny přinášejí málo peněz. Mají na pozemku několik kávových rostlin, které jsou už staré a jejich výnos je relativně nízký. Otec dělá příležitostnou práci kdy nakláda a vykláda nákladní vozy. Dříve přepravoval lidi na motocyklu, který patřil někomu jinému, ale musel toho zanechat poté, co neobdržel povolení provádět tuto činnost od městského úřadu. Maminka s pěneži tězko vyjde a navíc se stará o malou Norah. Školní poplatky, léky a oblečení platí dětem babička, která je nyní 68 let. Ani jeden z rodičů není schopen finančně podporovat rodinu. Nicméně babička je pracovitá a modlí se za lepší budoucnost dětí. Navštěvuje kostel společně se svou rodinou. Rodina přivádí vodu z vrtu, který se asi kilometr vzálený od jejich domu. Svítí si ve svém domě pomocí parafínové lampy a vaří na palivovém dříví v kuchyni postavené z hlíny a rákosu. Jedí hlavně posho s brambory, fazole a zeleninu.
     

Kanyike Richard

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Ntunda R/C P/S
Chce být: mechanikem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Richard je pokorný, hodný a velmi snaživý chlapec. Rád udržuje věci v dobrém stavu, např. dbá o své knížky nebo školním uniformu. Rád se učí novým věcem ve škole, avšak bývá ze škole posílám domů kvůli nesplaceným školním poplatkům. Je velice zavázán své babičce a pomáhá jí s domácími pracemi. Je velice samostatný a snaží se dělat i věci, které jsou zvyklí dělat dospělí. Ve škole je průměrný a proto je pro něho těžké konkurovat těm spolužákům, kteří mají lepší výsledky než on. Je velice přesný a dochvilný. Jeho domov se nachází daleko od školy.
Poznámky: Babička z otcovy strany je hlavou této pětičlenné rodiny. S ní žije Richard, Rodin, Andrew a Julius. Rodin a Julius jsou oba synové Andrewa, Richardova strýce. Všichni tři chodí do školy. Richardův strýc Andrew, který již dodělal školu, pomáhá rodině s domácími i zahradními pracemi a dosud není zaměstnán. Jejich čtyřpokojový dům je postaven z cihel, zastřešen železnými plechy, cementován a omítnut, ale už je trochu starý. Jedna místnost slouží jako jejich obývací pokoj, babička, strýc a další tři děti spí v dalších třech místnostech. Po rozvodu rodičů se každý z nich znovu provdal a Richard zůstals babičkou, protože si ho ani jeden z jeho rodičů nemohl přivést do nového vztahu. Nejprve ho otec podporoval, ale poté, co si přisvojil děti nové partnerky, přestal Richarda podporovat. Matka odešla na poměrně vzdálené místo a od té doby, přestala komunikovat s touto rodinou. Je tomu už přes 4 roky. Nic se o ní neví a proto její dosavadní zaměstnání a zdraví zůstávají neznámé. Rodiče bratranců Richarda poskytují finanční pomoc, ale jen omezenou a momentálně přestali platit poplatky za školné. Děti musely být doma několik dní, kam byly poslány ze školy, kvůli nezaplaceným školním poplatkům. Babička pravidelně připomínám rodičům jejich povinnosti k dětem. Ne vždy se tím ale řídí a ne vždy zasílají peníze včas. Babička se snaží přemlouvat úřady, aby její vnoučata nemusela být posílána ze školy domů. Někdy zaplatila školné fazolemi a sladkými bramborami. Hlavní příjem této rodiny je převážně za kávu, rodina má několik kávových rostlinm které však nejsou v nejlepší kondici. Krom nich pěstují fazole, kukuřici a sladké brambory které prodávají i sami jedi. Jídlo vaří na dříví. Přivádějí vodu do domu z vrtu a protože nemají elektřinu, svítí si doma parafínovými svíčkami.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    (17)    18    19    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).