Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    (18)    

V databázi máme 72 dětí z Indie, 57 dětí z Ugandy, 27 dětí ze Zambie, 24 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 180 dětí z databáze.
Lakshmanan L.Samrutha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sacred heart aided elementary School, Valparai
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní
O dítěti: Samrutha je milá a inteligentní dívka. Ve škole má opravdu dobré výsledky, snaží se a studium ji baví. Bydlí sama na ubytovně, přestože je malá. Její rodiče si totiž nemohou dovolit platit ji každý den jízdné. Během prvních dvou měsíců jí bylo opravdu smutno, ale potom si zvykla a nyní je moc spokojená. Ráda zpívá, je součástí pěveckého sboru, který doprovází modlitby. Samrutha je otevřená, s každým si rozumí a pomáhá ostatním na ubytovně. Také všichni učitelé ji mají moc rádi. Během přestávek si hraje venku se svými spolužáky. Má velmi blízký vztah se svou sestrou. Od malička je zvyklá cucat si palec, trpí tím i nyní.
Poznámky: Samrutha pochází z velmi chudé rodiny. Žije samá v ubytovně v městečku Valparai kdé studuje, protože její rodiče jí nemůžou zaplatit každý den jízdné. Otec se živí jako námezdní dělník a často nemůže sehnat žádnou práci. Maminka Samruthy taký pracuje jako námezdní dělnice. Rodina si pronajímá dům, za který musí zaplatit měsíčně 3500 rupií, a kde není tekoucí voda ani záchod. Co vydělají, nestačí na chod rodiny a vzdělání dětí.
     

Satheeshkumar S.Harini

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 0    
Škola: Sacred heart aided elementary School, Valparai
Chce být: doktorkou
Zájmy: hraní
O dítěti: Harini je aktivní a veselá dívka. Letos nastoupila do školy a je moc spokojená. Má dobré výsledky a všechny nové informace ji zajímají. Je poslušná a v hodinách se aktivně zapojuje, všichni učitelé ji mají rádi. Nejlépe jí jde psaní. Dává si záležet na tom, aby chodila do školy vždy včas a za každou cenu se snaží nezmeškat žádnou výuku. Na veškeré své práci si dává hodně záležet. Harini vyniká svou pečlivostí a přesností. Moc krásně maluje a tráví tím mnoho volného času. Vždy když může jít s maminkou nakoupit nějaké dobré jídlo, má z toho velikou radost. Nejraději jí pani puri.
Poznámky: Otec Hariny zemřel a její matka pracuje jako námezdní dělnice v sousedním městečku. Bydli s nimi babička, která z důvodu vysokého věku a nemocí (trpí cukrovkou) už se nemůže o sebe postarat. Navíc babička musí pravidelně brát léky, které rodině vycházejí skoro na 500 rupií měsíčně. Jediný příjem rodině zajištuje matka a je cele dny v práci. Po škole Hariny obvykle tráví čas s babičkou. Všichni se setkávají společně až pozdě večer. Příjem rodiny bohužel nestačí pro zajištění vzdělání, proto potřebují finanční podporu.
     

Rajesh R.Renitha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sacred heart aided elementary School, Valparai
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní
O dítěti: R.Renitha je bystrá a milá dívka. Má kolem sebe mnoho kamarádů, s nimiž si hraje o přestávkách i ve volném čase. Všichni ji mají moc rádi. Ve škole je šikovná a poslušná, takže se těší také přízni svých učitelů. Má mimořádné studijní výsledky, je mezi prvními třemi nejlepšími ve třídě. S oblibou se účastní také všech mimoškolních aktivit, které škola pro děti pořádá. Moc ráda kreslí. Žije se svou rodinou v kopcovité oblasti, kde je ráno ještě velmi chladno. Když nemusí do školy, rádá vstává později.
Poznámky: Otec Renithy pracuje jako námezdní dělník, jeho práce je nepravidelná a špatně placena. Její matka pracuje jako služebna. Bydlí společně s prarodiči, dědečkem a babickou. Pronajímají si malý domeček, který nemá základní zařízení. Dědeček pobírá skromný důchod, ale babička je vážně nemocna a potřebuje denně užívat léky. Jejich společný příjem stačí pouze na úhradu základních potřeb rodiny.
     

Muluya James

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Joseph`s P/s
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal
O dítěti: James je veselý chlapec. Ve třídě je velmi aktivní a bystrý a vždy odpovídá na všechny otázky učitelů. Rád se sbližuje a dělá si nové kamarády a když ho někdo nazlobí, rychle mu odpouští. Když si s dětmi hraje na rodinu tak rád zastává roli tatínka. Krom toho také rád tančí a zpívá. Žije s maminkou a rád by se jednou, až bude velký stal učitelem. Mamince doma pomáhá s úklidem a občas i něco uvaří.
Poznámky: Jamesova rodina je sedmičlenná a bydlí s maminkou. Pracují jako rolníci. Jeho otec před lety od rodiny odešel. Dvě děti jsou v základní škole, dvě jsou v profesních školách a dvě děti ukončily předčasně střední školu. Jejich matka vyrábí maniokové čipsy a palačinky, které pak prodává. Společně se svými sourozenci se stará o svou zahradu nebo i o zahrady jiných lidí, kteří jim za to pak platí. I když ale pracují velmi tvrdě, jejich příjmy jsou příliš malé na to, aby se mohly děti ve škole udržet. Výkon ve škole těch, kteří studují, poklesl, protože vynechaly pravidelně zkoušky a testy kvůli nezaplacenému školnému. Mají třípokojový cihlový dům bez omítky s malou kuchyní ze starých železných plechů a vodu přinášejí z vrtu.
     

Mudde Tadeo

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Kizito Minor Seminary Nandere
Chce být: knězem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Tadeo je veselý mladý muž. Nedávno mu bylo 14 let. Má jednu sestřičku. Je neposedný, obzvlášť ve škole, rád se dělí a hraje si s ostatními. Je trochu tvrdohlavý a cokoliv dělá si užívá. Jeho oblíbená barva je zelená. Je rád, když ho ve škole navštíví rodiče a má speciální talent na bubnování.
Poznámky: Tadeo je v semináři na střední škole sv. Jana Nandere. Pochází z rodiny devíti lidí, z nichž 5 jsou jeho bratři a sestry a všichni jsou ve škole. Dva z nich na střední škole, jeden je na univerzitě, jeden v profesní škole a jeden na základní. K jejich studiu je zapotřebí spoustu peněz. Rodiče se snaží děti podporovat. Vlastní pozemek, kde pěstují plodiny, které pak prodávají. Ačkoliv pracují tvrdě, někdy jsou jejich plodiny zničeny suchem. Jejich výnosy jsou velmi nízké a proto získávají jen velmi malý příjem. Proto jsou děti ve škole nepravidelně. Tadeo by byl velmi úspěšný, kdyby měl šanci studovat bez přerušení. To snižuje jeho šance stát se knězem, protože je velmi drahé studium dítě v semináři.
     

Ssenfuka Simon Travor

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 13
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Kizito Minor Seminary Nandere
Chce být: knězem
Zájmy: volejbal
O dítěti: Simon Travor je veselý chlapec a je velmi aktivní co se týče práce ve škole i doma. Ve škole se se zapojuje aktivně do výuky a odpovídá na všechny otázky. Jeho učitelé ho mají v oblibě protože je slušně vychovaný. Rád zpívá v kostele, nebo kostelní hudbu jenom poslouchá. Jeho oblíbená barva je modrá. Nerad ráno cvičí a také nemá rád, když si někdo půjčuje jeho věci bez dovolení. Jeho oblíbené jídlo jsou brambory uvařené na sladko, tzv. “irish potatoes”. Má zvláštní nadání na hraní tenisu. Má vůdčí povahu.
Poznámky: Simon Travor přišel do semináře ze šestičlenné rodiny. Jeho otec má dvě děti z prvního vztahu. Ty jsou na střední škole, kde je třeba spousta peněz na zaplacení školného. Rodiče pracují na zahradě, sbírají a prodávají dříví na podpal a provozují malý dřevěný stánek se zeleninou aby získali peníze na školné a potřeby rodiny. Tyto aktivity vydělávají ve srovnání s potřebami rodin velmi malý příjem. Otec také vyučuje na místní základní škole. To jim znemožňuje pravidelně posílat své děti do školy. Hrozí, že Simonův sen stát se knězem se rozplyne kvůli finančním problémům jeho rodiny. Studium v semináři je velmi finančně náročné a seminář je nekompromisní.
     

Busuulwa Morris

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 17
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Kizito Minor Seminary Nandere
Chce být: knězem
Zájmy: basketbal
O dítěti: Morris je veselý chlapec, co se rád poznává s novými lidmi a největší rodst má, když si z nich udělá přátele. Má rád srandu a komedie. Rád se účastní všech sportů, především atletiky. Když se nemůže účastnit, tak se i rád jen dívá jak ostatní sportují. Rád pomáhá doma a čte si knížky. Rád zpívá a je i členem místního kostelního chóru.
Poznámky: Morris chodí do semináře St. Kizito Nandere a pochází z velké osmičlenné rodiny. Do školy chodí pouze tři děti. Ostatní tři studenti z důvodu nedostatku peněz musely školu opustit. Morristův starší bratr se také touží stát knězem a jeho sestra se učí kadeřnicí. Pochází z rolnické rodiny, která je závislá na úrodě, která nebývá dobrá kvůli změnám klimatu a pozdní výsadbě, přes využívání půdy, špatným zemědělským metodám a nedostatku dostatečné pracovní síly.Výnosy jsou malé, což vede k malým příjmům a to brání docházce dětí ve škole. Učitelé říkají o Morrisovi, že je to velmi šikovný chlapec a mohl by dosáhnout svých snů, kdyby pravidelně navštěvoval výuku což ale vzhledem k situaci doma, nemůže. Rodina jí pouze jedno jídlo a to večer. Svítí si svíčkami doma, které ale občas dojdou. Vodu nosí ze studny. Děti sdílejí ložní prádlo a oblečení. Žijí ve čtyřpokojovém hliněném domě se železnými plechy.
     

Ssejjemba Aloysius

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 16
Rodiče: Otec, matka zemřela sourozenci: 3    
Škola: St. Kizito Minor Seminary Nandere
Chce být: knězem
Zájmy: hraní na varhany
O dítěti: Aloysius je stydlivý a tichá chlapec. Když si může v kostele zahrát na varhany, tak je velmi šťastný. V kostele má na starosti sakristii a náležisto s ní spojené. Své studium si velmi užívá a je za něj velmi vděčný. Rád si čte novely a cestuje na nová místa. Rád vede ostatní, má to totiž v povaze. Když na prázniny jezdí za rodinou, pomáhá jim se starat o pole.
Poznámky: Aloysious působí v semináři jako varhaník. Pochází z rodiny pěti členů, v čele s otcem, který slouží jako katechista. Aloysiousova maminka zemřela. Dva z jeho sourozenců jsou na vysoké škole a jeden nemůže kvůli nedostatku finančních prostředků. Všichni potřebují peníze na studium. Studovat seminář je drahé. Platí se poměrně velké částky peněz, které chlapcova rodina nemá dispozici. Pěstují plodiny, jako je kukuřice, fazole, maniok, kávu a brambory pro domácí použití a přebytek se prodává. Někdy je sucho nebo jejich úrodu napadne škůdce a jsou bez peněz. Potom děti zameškávají školu a jejich výkonnost klesá a výsledky se zhoršují. Aloysius se bojí, že kvůli finančním potížím rodiny bude muset opakovat ročník, což je hrozbou pro jeho sen stát se knězem.
     

- Usha D V

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School, Shettihally, Hassan Taluk
Chce být: učitelkou
Zájmy: šachy
O dítěti: Usha je rozená tanečnice a tanec ji velmi baví. O prázdninách by chtěla chodit na hodiny tance, ale protože bydlí na vesnici, musela by dojíždět do města. Ve škole je šikovná a chtěla by se se stát učitelkou. Je společenská a baví ji hrát šachy. Rodným jazykem Ushi je Kannada a ve školce se učí anglicky. Doma pomáha mamince.
Poznámky: Tatínek Ushi pracuje jako námezdní dělník a to znamená, že se věnuje pouze sezónní práci. Její maminka je v domacnosti a jejich společný příjem nestačí na to, aby pokryli všechny potřeby rodiny i náklady potřebné na vzdělání dětí. Velmi by pomohlo, kdyby jejich dcera získala podporu ve vzdělávání. Ve školce se účastní všech aktivit, které jsou pořádány a dobře se učí.
     

- Ullas D R

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School, Shettihally, Hassan Taluk
Chce být: učitelem
Zájmy: kriket
O dítěti: Ullas má rád sport. Jeho rodným jazykem je Kannada a ve školce se učí anglicky, velmi ho to baví a snaží se aspoň trochu anglicky mluvit. Naopak matematika není jeho silnou stránkou, a tak mívá po škole hodiny matematiky navíc. Ze sportů má Ullas rád atletiku, hlavně běhání a skok do dálky. Jeho oblíbenou barvou je zelená. Až bude velký, chtěl by se stát učitelem. Doma pomáhá rodičům s domácími pracemil. Je důležité se zmínit, že Ullasovi velmi záleží na svých kamarádech.
Poznámky: Ullasův tatínek je námezdní pracovník v zemedělství, pracuje sezónně ve vesnici i mimo. Jeho maminka pracuje jako služebná. Peníze, které vydělají, nestačí na pokrytí denních potřeb rodiny a proto potřebují finanční pomoc.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    (18)    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).