Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    (19)    

V databázi máme 76 dětí z Indie, 61 dětí z Ugandy, 26 dětí ze Zambie, 21 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 184 dětí z databáze.
Siddi Sheela

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Carmel Higher Primary School, Haliyal
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: tanec
O dítěti: Sheela dobře tančí a ráda by svůj talent dál rozvíjela. Ve třetí třídě obsadila první místo ve skupinových tancích. Je to její nejkrásnější vzpomínka. Ráda si hraje se svými kamarády. Během přestávek ve škole hraje kabbadi - indickou míčovou hru. Také ráda pracuje s keramickou hlínou. Mluví místními jazyky Kannada, Konkani a Marati.
Poznámky: Je to osmičlenná rodina, prarodiče, rodiče a čtyři děti. Starší členové společně pracují na poli, každý večer se všechny děti učí a pak rodina společně večeří. Chodí na mše vedené pastorem a dvakrát za rok se zapojují do dobrovolnických prací na úklid vesnice. Děti jezdí do 13km vzdálené školy autobusem. Vyučování vedou řádové sestry a děti si vzdělání moc váží. Ve škole studuje celkem 600 dětí. Rodina by do budoucna chtěla opravit svůj dům a zajistit dobré vzdělání pro svoje děti.
     

Disha

Stát: Indie  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Ann`s Hr. Pry School, Mangalore
Chce být: doktorkou
Zájmy: zpěv, tanec
O dítěti: Disha je nejmladší dítě v rodině a mohli bychom říci, že je mazánek. Rodiče ji mají zvláště rádi. Baví ji chodit do školy, vždy je velmi aktivní i ve všech aktivitách, které škola nabízí nad rámec výuky. Vyniká ve zpěvu a tanci. Jednou by se chtěla stát doktorkou a pomáhat ostatním, zvláště pak těm, kteří jsou opravdu chudí.
Poznámky: Rodiče Dishy oba pracují. I přesto je rodina hodně chudá a příjem není dostatečný k tomu, aby pokryl základní životní potřeby. Všechny tři děti chodí do školy a pro rodiče je téměř nemožné hradit pravidelně výdaje na jejich studia. Přejí si, aby jejich děti mohly dosáhnout dobrého vzdělání a otevřel se jim prostor pro lepší budoucnost. Přes všechny problémy mají rodiče i děti moc hezké vztahy. Také všichni sousedé i ostatní ve vesnici je mají rádi.
     

Nakyanzi Roy

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 1    
Škola: St. John Nepomuk P/S
Chce být: sekretářkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Roy je hodná dívka, která se ale nebojí o ničem mluvit a díky tomu je velmi otevřená. Má ráda lidi, až na ty, kteří jsou příliš hluční. Dbá na svou hygienu a čistotu svého okolí. O své studium se zajímá velmi a vždy dbá na to, aby měla do školy připraveny všechny knihy a aby měla tužky v penále. Ráda se stará o svou mladší nevlastní sestru a zpívá jí písničky. Jejím oblíbeným jídlem je rýže a maso.
Poznámky: Roy žije s maminkou v domě otcových rodičů od chvíle, kdy otec v roce 2016 zemřel. Spolu s nimi žije ještě babička, které je přes sedmdesát let. Domácnost je tedy pětičlenná, kromě Roy, její maminky a babičky zde žije ještě nevlastní sestra Anisha a další dítě, které před rokem adoptovala Royina babička. Anishin otec je naživu, ale neposkytuje rodině žádnou podporu, s Anishinou matkou se ještě neoženil. Babička má dům se třemi místnostmi, který však není omítnutý. Spí společně s Roy a osvojeným dítětem, a Royina maminka spí s Anishou v malé místnosti. Živí se pěstováním plodin, které prodávají. Maminka Roy se snaží vydělat zaplétáním ženských vlasů, ale zatím jí to moc nejde, stále nemá dostatek zkušeností. To, co vydělá, není dostačující na zaplacení školních poplatků Roy a Anishy. Sbírají palivové dříví ze zahrady, které používají k vaření, a také používají parafínovou lampu, aby osvětlily dům.
     

Nabikolo Sylivia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Ntunda R/C P/S
Chce být: zdravotni sestrou
Zájmy: skákání přes švihadlo, hra na schovávanou
O dítěti: Sylivia je veselá, přátelská a sebevědomá. Když mluví, má vždy příjemný úsměv. Je velice společenská a ráda si hraje se svými kamarády. Ve třídě je velice aktivní a účastní se společenských vzdělávacích aktivit. Většinou vždy vyjadřuje co si myslí. Když s někým mluví, dívá se mu přímo do očí. Vyspělý způsob její mluvy jí umožňuje dosahovat všeho oč žádá. Ráda a s přesností vypráví příhody, které viděla nebo o nich slyšela.
Poznámky: Tato rodina se skládá z pěti členů. Rodiče a jejich tři děti: Peter, Paulina a Sylivia. Teopister, je také sourozenec Sylvie, zůstává s jejími prarodiči daleko od Sylvie a ostatních. Přesto ale rodiče posílají Teopister podporu, aby chodila do školy. Jejich dům má celkem tři místnosti, omítnuté a cementované. Jeden pokoj funguje jako ložnice pro rodiče, další pro děti a třetí místnost slouží jako obývací pokoj. Děti spí na malých matracích, které jsou položeny na podlaze. Nemají totiž žádné postele. Rodina pěstuje plodiny, jako jsou například podzemnice olejné, kukuřici a fazole na malém pozemku a ještě si k němu pronajímá pozemky, aby pěstovala více podobných plodin na prodej. To znamená, že ze svého příjmu musí zaplatit nájemné vlastníkovi pronajatého pozemku. Někdy si rodiče přivydělají příležitostnými pracemi v jiných oblastech, zejména když si lidé připravují své zahrady na plantáž plodin pro novou sezónu. V tu dobu je práce nejvíce. Jejich kuchyně je postena z hlíny, rákosu a tyčí a není v ní žádný nábytek. Proto musí skladovat některé kuchyňské náčiní v obytných místnostech. Vaří na dříví a přivádějí vodu z vrtu, který je asi kilometr od jejich domova. Dvě ze čtyř dětí chodí do školy a třetí, čtyřletý Peter, začne v tomto roce chodit do školky. Rodinný rozpočet hodně ovlivňují poplatky za školné a zdravotní péči.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    (19)    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).