Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    (19)    20    21    

V databázi máme 83 dětí z Indie, 42 dětí z Ugandy, 52 dětí ze Zambie, 29 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 206 dětí z databáze.
Nyafono Angel Blessing

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Thomas Primary School
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená a hra na schovávanou
O dítěti: Angel má přátelskou povahu, jen někdy bývá tvrdohlavá a také trochu stydlivá. Není moc povídavá a dá jí chvilku času, než odpoví na otázku. Nicméně moc ráda si hraje a baví se se svými vrstevníky. Doma pomáhá, je šikovná, na všechny učebnice si udělala obaly ze starých novin. Velice ráda chodí do školy a rozpláče ji, když musí zůstat doma kvůli nezaplacenému školnému. Má ráda rýži s masem, ovoce, a zvlášť chlebovník (jackfruit). Pečuje o mladší sourozence a ve škole dosáhla průměrné hodnocení 74,2 % ve čtyřech zkoušených předmětech.
Poznámky: Matka žije se třemi dětmi v domku o třech místnostech, které pronajímá. Jsou omítnuté jen zevnitř, podlaha je vycementovaná a dům má plechovou střechu. Matka je hlavou rodiny, otec je opustil. Matka pracuje v továrně na vlasové příčesky jako balička. Dostává hodinovou mzdu za odpracované dny, protože nemůže pracovat každý den. Otec rodinu nijak nepodporuje a znovu se oženil. Vaří na sporáku na uhlí a kupují vodu z vodovodu. Téměř všechen výdělek padne na školné pro děti a nejnutnější potřeby. Matka musí často žádat o prodloužení termínu poplatků ve škole.
     

Awor Tracy

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 1    
Škola: St. Thomas Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená a skákání
O dítěti: Je to skromná, poslušná dívka přátelské povahy. Denně chodí do školy a o přestávce si s kamarády povídají a pojídají palačinky. Jejím snem je stát se učitelkou, protože by chtěla učit malé děti. Její nejoblíbenější jídla jsou rýže a fazole, ve škole umí odpovídat na otázky, má pěkné písmo, umí už napsat a přečíst nějaká slova. Při hře je vynalézavá, společně s dětmi si hrají se stavebnicí.
Poznámky: Matka žije se dvěma dětmi v domku o jedné místnosti, omítnuté zevnitř. Obě děti chodí do školy, doma sdílejí společnou matraci. Matka pracuje v restauraci jako kuchařka a někdy i servírka. Je to malá dřevěná restaurace bez vydlážděné podlahy, takže má jen chudší zákazníky a levná jídla. Matka nemá jiný zdroj příjmů. Doma nemají kuchyň, vaří na sporáku na uhlí. Ložnici a obývací pokoj odděluje závěs a svítí se petrolejovou lampou, na rozdíl od sousedů, kteří všichni mají elektřinu. Tu si však oni nemohou dovolit. Po otcově smrti je žádný jeho příbuzný nepřišel navštívit.
     

Naluyinda Loyce

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Thomas Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Loyce je veselá dívka, má přátelskou povahu a je starostlivá, především vůči menším dětem. Doma pomáhá třeba s mytím nádobí, do školy chodí pravidelně i se svým mladším bráškou Jeremiahem. Oba jsou ve stejné škole, ale Jeremiah je v sekci pro předškolní děti (mateřská školka). Loyce má ráda fialovou barvu, její oblíbené jídlo jsou irské brambory s masem a fazolemi. Je pečlivá a chtěla by se stát učitelkou.
Poznámky: Rodinu tvoří šest lidí - Loyce, matka, bratr, nevlastní otec a dvě nevlastní sestry a bratr. Žijí v podnájmu v polozděném domku o dvou místnostech. Nevlastní otec je hlavou rodiny, pracuje na vzdálenějším místě a dělá ještě další příležitostné stavební práce. Má ještě další ženu s dětmi, takže této rodině neposkytuje dostatečnou podporu. Vlastní otec svým dětem neposílá žádnou podporu, matka neví, kde nyní žije. Matka chodí pravidelně žádat do školy o odložení termínu poplatků za děti, aby nemusely odejít ze školy. Rodina žije ve slumové oblasti, mívá většinou jen jedno jídlo denně, vaří na sporáku na uhlí.
     

Nakitende Nakijoba Viola

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Thomas Primary School
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hra na schovávanou
O dítěti: Viola je veselá, poslušná dívka, bohabojná a také velmi dobrá studentka. Při hrách dobře vychází s ostatními dětmi, vždycky odpovídá s úsměvem a upřímně. Chová úctu ke starším doma, ve škole k učitelům i k ostatním lidem, se kterými se potkává. O nedělích chodí do kostela a ve škole je to aktivní žačka. Dobře odpovídá na otázky, je vynalézavá a ráda vyrábí panenky ze starého oblečení. Její oblíbené jídlo jsou irské brambory a rýže.
Poznámky: Je to tříčlenná rodina - matka, Viola a její bratr Jackson. Žijí v domku o jedné místnosti, domek je ze dřeva a má plechovou střechu. Stojí blízko kostela, který jí poskytl toto místo k pobytu. Je to malý kostelík z podobného materiálu. Matka na oplátku udržuje v kostelíku pořádek a čistotu. Od Violina otce se odloučila před pěti lety, ten se o ně nestará ani je nenavštěvuje. Místní věřící udělali sbírku, aby mohla začít pražit kukuřici a zajišťovat tak pro rodinu skromný příjem. Živí se příležitostnou prací. Rodina nakupuje vodu z vodovodu a vaří na sporáku na uhlí. Mají světelný zdroj napojený na kostel.
     

Ssempebwa Nantawuuna Fabiano

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Mary`s P/S Malongwe
Chce být: idičem
Zájmy: hraní fotbalu a běhání
O dítěti: Fabiano je přátelský, povídavý chlapec a každou neděli rád chodí s maminkou do kostela. Škola ho baví a vstává velmi brzy ráno, aby si všechno připravil, protože škola je dost daleko od jeho domova. S kamarády hraje fotbal a doma pomáhá matce, nosí vodu a zametá. Také se stará o mladšího bratříčka, když není matka doma. Je drobný, má tmavou pleť a ve třídě je velmi aktivní, dobře odpovídá učiteli na otázky.
Poznámky: Dítě žije s matkou, protože otec nedbal o rodinu a znovu se oženil. Nijak je nepodporuje. Dům, ve kterém bydlí, sdílejí s dalšími členy rodiny, je jich zde 10. Děti mají společné spaní. Matka nemá práci, a tak si pronajímá půdu od přátel a pěstuje na ní plodiny pro vlastní potřebu. Umí také dělat různé úpravy účesů, ale nemá kapitál, aby si mohla zařídit kadeřnictví, a tak češe známé buď u sebe nebo u nich doma a vydělává tak na živobytí. Je to však nedostačující příjem a čtyři děti tak nyní nechodí do školy kvůli nezaplacenému školnému. Doma svítí petrolejovou lampou a vaří na ohništi, vodu nosí z pramene.
     

Gowda Gagan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government school
Chce být: ještě neví
Zájmy: zpívání a rýmovačky
O dítěti: Gagan je stydlivé a plaché dítě. Je hodně hubený. Učí se jazyk Kannada a různé písničky. Má moc rád svého bratra a tráví s ním čas. Také rád kreslí, jeho sešity jsou plné drobných kresbiček. Bydlí asi půl kilometru od školky a chodí pěšky. Jeho mateřským jazykem je Kannada. K jídlu má nejradši rýži s rybou a kari.
Poznámky: Gaganovu otci Manju je 42 let. Studoval do 6. třídy. Matce Sukri je 39 let a dokončila 2. třídu. Je v domácnosti a nemá žádnou kvalifikaci. Otec je nekvalifikovaný dělník, dělá práce jako je kopání, vytahování kamenů a další místí práce. Jeho práce je sezonní a špatně placená. Kromě toho pracuje v těžkých podmínkách. Rodiče velmi podporují své děti ve vzdělávání. Jakákoliv pomoc přinese Gaganovi kvalitní vzdělání a zářivou budoucnost.
     

- Aliya Khanam

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Nirmala Convent Nursery School, Gundlupet
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní se sourozenci a učení do školy
O dítěti: Aliya Khanam je živá dívka, stále aktivní a spokojená. Má hodně přátel a v jejich společnosti je nejraději. Její třídní učitel říká, že je radost mít ji ve třídě, protože pomáhá ostatním dětem se čtením a psaním. Má ráda tanec a zpěv a také nejrůznější venkovní hry. Je velmi společenská a přátelská. Má moc ráda svoji babičku a doma jí pomáhá s různými drobnými pracemi.
Poznámky: Pan Tanveer společně s manželkou Sumanya Bhanu se velmi usilovně a s obtížemi stará o tuto velkou rodinu s 6 dětmi. Navíc mají na starost ještě jeho starou nemocnou matku. Je to velmi srdečná rodina, mají dobré vztahy se sousedy i příbuznými. Otec obchoduje s kameninovým nádobím. Jeho žena nemůže dělat těžkou práci kvůli bolestem zad, přesto se stará o domácnost, tchyni a ve zbytku času roluje tabák. Nemají žádný majetek ani vlastní dům, ale jejich touhou je poskytnout všem dětem dobré vzdělání a také vlastní střechu nad hlavou.
     

- Swathi R

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Nirmala Convent Nursery School, Gundlupet
Chce být: přednášející
Zájmy: učení do školy a hraní se sestřičkami
O dítěti: Swathi je hodná dívka, vždy usměvavá a činorodá. Ráda chodí do školy společně se svými dvěma sestrami. Je to oblíbená žačka svojí třídní učitelky. Je velmi odpovědná, nejdříve se všechno naučí a pak pomáhá ostastním spolužákům. S učením pomáhá také svojí mladší sestře. Má ráda zpěv, tanec, vyprávění příběhů a hraní různých her. Má spoustu přátel.
Poznámky: Ravi a jeho žena jsou velmi chudí, prostí lidé, negramotní, ale velmi tvrdě pracují. Pocházejí ze vzdálené vesnice, ale kvůli pracovní příležitosti a možnosti vzdělání pro děti se přistěhovali blíž k městu a škole. Ravi se živí výrobou cihel a jeho žena příležitostnou prací na částečný úvazek. Jejich touhou je získat kousek státní půdy a postavit si vlastní domek. Potřebovali by pomoc a podporu na vzdělání svých tří dcer, které jsou velmi nadané a mají velký zájem o studium.
     

- Pooja R

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Nirmala Convent Higher Primary School, Gundlupet
Chce být: učitelkou
Zájmy: povídání a hraní různých her s přáteli
O dítěti: Pooja je sice průměrná studentka, ale o učení má opravdový zájem. Bydlí 18 km od školy v kolonii Maddur, ale přesto do školy dorazí vždycky včas, spolu s ostatními spolužáky. Má ráda polední přestávku, kdy děti dostávají jídlo a mléko na školní útraty. Je to její jediné pořádné jídlo během dne. Kromě nošení vody pomáhá doma matce hlavně sklízet zeleninu a ukládat vyprané oblečení. Miluje svoje prarodiče, kteří bydlí kousek od jejich vesnice, a denně je navštěvuje.
Poznámky: Rodina patří k nižší kastě, která žije v lesní oblasti a za prací cestuje z místa na místo. Otec pracuje jako pomocník jeřábníka v lese. Při této těžké práci má sklony k alkoholu a část výdělku utratí za pití, což se projevuje na jeho zdraví. Matka kromě práce v domácnosti chodí po vesnicích na sezónnní práce na polích a po večerech denně navštěvuje staré nemocné příbuzné. Paní Jyothi velmi touží poskytnout svým oběma dětem vzdělání a dopřát jim vyhlídku na lepší život.
     

- Inchara R

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Nirmala Convent Higher Primary School, Gundlupet
Chce být: počítačovým operátorem
Zájmy: hraní různých her se spolužáky a dětmi ze sousedství
O dítěti: Inchara je milá dívka, vždycky usměvavá a trochu plachá. Je trošku nervózní, a tak při řeči zadrhává. Ale její třídní učitelka paní Muthulakshmi je velmi optimistická a věří, že se to časem spraví. Inchara chodí ráda do školy každý den společně se svými kamarády, je to asi 1 km, a učení ji moc baví. Má hodně přátel, ve škole je velmi aktivní. O víkendech pomáhá matce s rolováním tabáku a také prarodičům, kteří jsou už staří a nemocní.
Poznámky: Paní Kamalamma ztratila manžela hned v prvním roce manželství, když byla ve 4. měsíci těhotenství. Hence Inchara nikdy nepoznala svého otce. Po smrti manžela se matka vrátila zpátky domů se svým novorozeným dítětem. Teď žije se svými starými rodiči a stará se o ně. Aby obstarala živobytí, roluje tabák (indické cigarety), a tak vydělává něco málo peněz. Je velmi mladá a nemá žádný jiný příjem, a tak se chystá naučit krejčovským dovednostem. Teď hledá finanční podporu na vzdělání svého jediného dítěte, Inchary.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    (19)    20    21    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).