Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    (20)    21    

V databázi máme 83 dětí z Indie, 42 dětí z Ugandy, 52 dětí ze Zambie, 29 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 206 dětí z databáze.
- Fasila S

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Nirmala Convent Higher Primary School, Gundlupet
Chce být: policistkou
Zájmy: docházka na večerní výuku modliteb
O dítěti: Podnikavá, chytrá a veselá dívka. Ve společnosti Fasilay je každý rád. Je to oblíbená žačka svojí třídní učitelky a pomáhá jí udržovat pořádek ve třídě. Když přijde do školy, je jí hned plno, s každým se pozdraví. Má ráda učení, ale také hry, sporty a tanec. Do školy chodí s dětmi z jejich lokality a po návratu domů učí matku modlitby a etiketu.
Poznámky: Paní Umme Salma poté, co ji opustil manžel, zůstala u svých rodičů. Od manželovy rodiny nedostala žádnou podporu. Její rodiče jsou velmi chudí, ona se o ně stará a dělá všechny domácí práce. Pak chodí na částečný úvazek zametat a uklízet do místní firmy. Nemá žádný jiný zdroj příjmů ani majetek. Má velký sen získat kousek státní půdy a vybudovat pro rodinu vlastní domek. Zároveň potřebuje podporu na vzdělání svého dítěte.
     

- Blessy

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Joseph`s Higher Primary School, Koppa
Chce být: hlásat Boží slovo
Zájmy: návštěva modlitebny, kreslení, zahradničení
O dítěti: Blessy je prostá, tichá a srdečná dívka. Je šťastná, kdykoliv se může setkat se svými učiteli a řádovými sestrami ve škole, kde ji všichni povzbuzují k učení. Do školy chodí každý den a učení ji baví. Ráno před vyučováním se chodí modlit se svojí sestrou a rodiči. Má moc ráda svoji babičku, která už je velmi stará a nemocná. Spolu se svojí sestrou doma pomáhá matce se všemi pracemi. Velmi dobře jí jde tanec, zpěv a různé sporty. Má přátelskou povahu a její nejlepší kamarádky jsou Anvitha a Akshari.
Poznámky: Paní Shashikala, Blessina matka, je mentálně postižená a nemůže dělat žádnou práci ani o něčem rozhodovat. Hlava rodiny, pan Nagaraj, je fyzicky slabý, musí se však starat o rodinu a svoji starou matku, která také potřebuje pravidelnou léčbu. Pracuje jako řidič pro majitele nákladní dopravy, ale není to pravidelná práce. Rodina nemá žádný pravidelný zdroj příjmů. Obě dcerky jsou velmi dobré studentky a rodina by si velmi přála, aby mohly získat dobré vzdělání a s tím i lepší budoucnost.
     

- Afia H (adopted child)

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Joseph`s Higher Primary School, Koppa
Chce být: učitelkou
Zájmy: učení do školy, návštěva modlitebny
O dítěti: Afia neví, že je adoptované dítě. Je to šťastná a aktivní dívenka, i když trochu fyzicky slabá. Do školy chodí každý den se svými bratry a kamarády, ráda s nimi hraje různé skupinové hry a každé ráno se chodí modlit a večer zase na školní lekce. Doma se učí s pomocí svých bratrů, kteří ji mají velmi rádi. Učitelé ji ve studiu také povzbuzují. Afia ráda zpívá, tancuje a povídá si s přáteli. Její nevlastní matka ji chválí. Afia jí dělá společnost při rolování tabáku a moc hezky si spolu vyprávějí.
Poznámky: Tato rodina je velmi chudá, oba rodiče jsou negramotní, ale těžce pracují a chtějí svým třem chlapcům a také adoptivní dcerce Afii dopřát dobré vzdělání. Nemají žádný majetek ani vlastní domek. Otec nakupuje ryby v tržnici a pak je prodává po domech. Matka, ačkoliv není zdravá, snaží se rodině vypomoci rolováním tabáku. Lidé z jejich okolí si této rodiny velmi váží a mají k ní úctu, protože to jsou velmi velkorysí a citliví lidé. Velmi touží získat kousek státní půdy a zbudovat vlastní domek pro svoji rodinu.
     

- Kalpitha H

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Christa Prabha Higher Primary School, Jayapura
Chce být: učitelkou
Zájmy: tanec, malování a hry s kamarády
O dítěti: Kalpitha je velmi milá dívka, aktivní a vždycky veselá. Ráda chodí do školy, kde snadno navazuje kamarádství s ostatními dětmi a ráda si s nimi povídá. Má hodně přátel ve škole i mimo ni. S kamarády hraje různé venkovní hry, zvlášť na `Chyťte zloděje`. Baví ji tanec, zpěv, malování a vyprávění příběhů. Její oblíbené jídlo je zelenina a také sladkosti. Její třídní učitelka říká, že je to dobrá studentka a také pomáhá pomalejším spolužákům. Má ráda svoje prarodiče a dělá jim často společnost.
Poznámky: Rodina Kalpithy je velmi chudá, rodiče jsou negramotní. Otec trpí kloubním revmatismem a nemůže dělat žádnou práci. Všechna odpovědnost na obživu rodiny tak zůstává na matce. Kromě péče o manžela pečuje také o nemocné příbuzné - manželovy rodiče. Když dokončí všechny domácí práce, dochází ještě do místní kavárny/čajovny na různé příležitostné námezdní práce. Rodina nemá žádný majetek ani vlastní domek. Velmi by potřebovali pomoci s obstaráním prostředků na vzdělání pro svoji dcerku.
     

Kavetski Denis

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Základní škola č. 2,Braslav
Chce být: vojákem
Zájmy: kolo, skládání lega, lepení
O dítěti: Chlapec je velmi zodpovědný, pokud je mu svěřen úkol, splní ho velmi pečlivě. Ve škole je aktivní, pozorný, ve třídě zodpovídá za pořádek. Ve třídě má vedoucí pozici.
Poznámky: Rodina má tři děti, z nichž dvě jsou ve školním věku. Rodina má nízké příjmy. Otec pracoval ve službě `Ochrana` - propustili ho. V tak malém městě je obtížné najít jinou práci. Probíjí se příležitostnými pracemi. Matka po narození třetího dítěte byla dva roky na mateřské dovolené, ale byla nucena předčasně se vrátit do práce kvůli nedostatku peněz. Výchova Kiri je svěřena staré babičce, která žije v rodině. Na zahradě pěstují zeleninu: brambory, rajčata, okurky, papriky. Rodina si ze zeleniny a ovoce dělá zásoby na zimu. Rodina je katolícká, starší děti navštěvují hodiny náboženství.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Gerasimchik Maksim

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Základní škola č. 2,Braslav
Chce být: idičem
Zájmy: fotbal, šachy
O dítěti: Rychlý, energický, veselý, spravedlivý, laskavý. Maxim je velmi společenský chlapec, ve škole má mnoho přátel. Většinu svého volného času tráví se svým bratrem a sestrou - pomáhá tak matce. Chlapec je zodpovědný a pořádný, ve svém pokoji vždy udržuje pořádek. Miluje velmi zvířata.
Poznámky: Rodina žije v nedokončeném domě. Příjem rodiny je nízký, je-li to možné, rodiče z obou stran jim pomáhají. Rodina je přátelská, otec je řidičem, a kromě oficiální práce, neustále hledá nějakou další. Přes omezené prostředky se snaží vyřešit problém s bydlením. Matka je na mateřské dovolené. V neděli chodí do kostela, chlapec navštěvuje hodiny náboženství.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Kruglaya Yulya

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Děrkovščinská základní škola
Chce být: archeoložkou
Zájmy: zpěv, kreslení, tanec
O dítěti: Laskavá, sympatická, klidná, přátelská, aktivní, pracovitá. Navštěvuje divadelně-dramatický a taneční kroužek. Uměleckou školu pro hodiny klavíru. Má uělecké nadání.
Poznámky: Rodina s mnoha dětmi, příkladná, přátelská, žije na vesnici, nedostává vnější pomoc. Dívčin otec byl vychován babičkou. Otcova mzda v posledních letech výrazně poklesla. Matka nedávno porodila třetí dítě, dostávají příspěvky na děti. Starší děti pomáhají rodičům s domem. Rodina je katolická. Navštěvují kostel. Slaví všechny svátky. Rodiče jsou dobrým příkladem pro děti.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Pishhik Aliaksandr

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Děrkovščinská základní škola
Chce být: idičem
Zájmy: jízda na kole
O dítěti: Aktivní, společenský, zvědavý, je rád vůdcem mezi vrstevníky, navštěvuje divadelně-dramatický kroužek, je zapsaný do umělecké školy na hru na kytaru. Rád hraje fotbal, jezdí na kole
Poznámky: Rodina je úplná, chudá, žije v soukromém domě bez vybavení. Od roku 2014 do roku 2017 si matka odpykávala trest v nápravném zařízení. Rodina byla ve velmi obtížné situaci a matka neviděla žádnou jinou cestu k tomu, aby děti nakrmila, než porušovat zákon. Ale za to dostala velký trest. Ženu jak před uvězněním tak po propuštění, vesničané a učitelé školy charakterizují dobře a litují, že mají takovou situaci. Nyní je matka zaměstnána, ale úroveň rodinného příjmu je nízká.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Zelenkevich Vitalij

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Děrkovščinská základní škola
Chce být: hasičem
Zájmy: kreslení
O dítěti: Klidný, rozumný, nekonfliktní, miluje zvířata. Navštěvuje ve škole umění kytarové kursy, kroužek matematiky. Tvrdě pracuje. Zajímá se o sport.
Poznámky: Rodina je úplná, chudá, žije na venkově v domě babičky a dědečka Vitalíka. Mzdy rodičů se v poslední době výrazně snížily, platby jsou často zpožděny. Rodina žije a jí skromně. Aby ušetřili peníze, cho vají kuřata a prasata, aby nemuseli kupovat vejce a maso, stejně jako jahody a zeleninu. Děti pomáhají rodičům trhat jahody a dělat zásoby na zimu.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Vertinski Slava

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Děrkovščinská základní škola
Chce být: architektem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Milý, vyrovnaný, zdvořilý, přátelský, miluje sport a aktivní odpočinek. Zapojen do sportovní sekce. Účastní se olympiád, kde obsazuje oceňovaná místa.
Poznámky: Rodina je úplná, chudá, žije na vesnici, úroveň příjmů je nízká. Otci našel nevyléčitelnou krevní chorobu, od června 2017 nepracuje, byla mu přiznána invalidita 2. skupiny. Otec potřebuje stálou medikaci, za kterou každý měsíc jezdí do Vitebska. Spousta peněz jde na léčbu a jízdné na cestu do nemocnice a léky.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    (20)    21    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).