Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    

V databázi máme 54 dětí z Indie, 51 dětí z Ugandy, 21 dětí ze Zambie, 25 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 157 dětí z databáze.
Hrapan Kanstantin

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 13
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: gymnázium Braslav
Chce být: vojákem
Zájmy: hraní fotbalu, tenis, čtení
O dítěti: Kanstantin je klidný a hodný chlapec. Má rád sport, chodí na tenisový kroužek a účinkuje na koncertech, včetně těch dobročinných. Velmi ho baví vyrábění věcí z papíru.
Poznámky: V rodině vyrůstají čtyři děti. Do města se přestěhovali v roce 2016, když dostali výhodný úvěr na stavbu bytu. Otec pracuje v soukromém podniku, jeho mzda je minimální. Rodina je družná, účastnila se soutěže vícedětných rodin Braslava, obsadila 3. místo. Rodině pomáhají prarodiče, kteří bydlí na vesnici a mají malé hospodářství. Starší děti jezdí o letních prázdninách k babičce, kde společně chodí na houby a na jahody. Děti se aktivně účastní života při kostele, Nasťa zpívá ve sboru, Kosťa je ministrantem.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Trukan Daniil

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: SŠ č.1, Braslav
Chce být: vojákem
Zájmy: hudba, karate, hry a sporty
O dítěti: Danii je povahou velmi dobrosrdečný a ke starším osobám se vždy chová s úctou. Mezi kamarády a spolužáky je autoritou. Je veselý a rád se účastní všech třídních i školních akcí. Chodí do hudební školy, kde se učí hrát na housle. Dochází také na karate, které jej také velmi baví.
Poznámky: Danil má mladší sestru a dva bratry. Jeho otec pracuje jako elektrikář a matka je v současné době na mateřské dovolené. Rodina žije v malém městě Braslav ve Vitebském kraji. Rodiče respektují zájmy dětí, rozvíjejí jejich vlohy a podporují jejich kreativitu. Každou neděli společně chodí do kostela, kde se Danil, spolu se svou sestrou Dášou, účastní hodin náboženství.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Mutebi David

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. John Nepomuk P/S
Chce být: účetním
Zájmy: fotbal
O dítěti: David je bystrý chlapec s dobrým prospěchem a pravidelnou školní docházkou. Jeho učitelé ho velmi chválí. Ve volném čase je velmi hovorný a hravý, rád poslouchá příběhy starších a také kreslí. Doma pomáhá s hlídáním dobytka na pastvinách.
Poznámky: Rodina žije ve dvoupokojovém nedostavěném domě. Pěstují polní plodiny, ale finanční zisk je minimální. Jejich vesnice je značně odlehlá a je pro ně obtížné dostat se do nemocnice, k dobré silnici či elektřině. Ke svícení používají petrolejové svíce a a vaří na palivovém dříví.
     

Kasana Elvin

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Lake Side Junior school
Chce být: pilotem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Chlapec je aktivní, ve škole má vzornou docházku a snaží se účastnit všech školních i mimoškolních aktivit. Často pomáhá ostatním s vysvětlováním látky a baví ho zpívat ve školním pěveckém sboru.
Poznámky: Rodina žije v nedostavěném malém domku. Rodiče pěstují místní plodiny k prodeji i pro vlastní potřebu, vlastní bicykl a provozují podomní prodej ryb.
     

Yasinski Kanstantin

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Komajskaja střední škola
Chce být: lékařem
Zájmy: hry s míčem, jízda na kole
O dítěti: Konstatntin je velice starostlivý ve škole. Je velice společenský a velice snadno navazuje kontakty s jinými dětmi. Má spoustu kamarádů. Ve škole si dár hraje s ostatními dětmi. Do školy jezdí autobusem. Rád si hraje se svým mladším bratrem, pomáhá krmit slepice a uklízí dvorek.
Poznámky: Konstantin je vychováván v mnohočlenné rodině. Pracuje pouze otec, matka je na mateřské dovolené. V rodinném hospodářství se jedná o prasata pro zajištění masa. V létě chodí na jahody a houby, které pak zavařují na zimu, aby si vylepšili své materiální podmínky. Rodina žije pod životním mminimem. Během školních prázdnin jsou děti doma. Hlavní formou odpočinku pro děti jsou hry s kamarády na dvorku.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Musachi Florence

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: kreslení a vybarvování
O dítěti: Florence je ve svém kmeni Lunda a má pár kamarádu, kteří s ní hrají netball. Většinu času tráví pomáháním v domácnosti či kresbou a vybarvováním. Oblíbeným pokrmem je lokální nshima s fazolemi. V kostele patří do skupiny s názvem Stella, kde je zvykem oblékat se do bílých šatů a tančit při příležitosti speciální mše. Florence si bytí členkou skupiny velice užívá a dělá ji to šťastnou. Ve škole má ráda kreslení a vybarvování a její oblíbenou barvou je červená. Chtěla by se stát zdravotní sestrou, protože ráda pozoruje práci sester při podávání léků v lékárně či nemocnici.
Poznámky: Otec je pracovně omezený kvůli zdravotním problémům v pravé ruce. Matka prodává rajčata ze zahrady, ale obchod jde pomalu, jelikož je na trhu velká konkurence a většina žen dělá to samé. Příjem je tak nestabilní a někdy nedosáhne ani 300 kwacha za měsíc. Oba dva rodiče nemají vzdělání a je tak těžké získat dobrou práci. Rodina žije poslední tři roky v malém pronajatém domě o dvou pokojích. Vodu mají ve studni na dvorku a vaří dvakrát denně. Na svícení používají přes noc svíčky.
     

Mashau Rodgers

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Základní škola Kimsala
Chce být: Řidičem
Zájmy: Kreslení
O dítěti: Rodgers je z kmene Lunda, který pochází ze severozápadní části Zambie, doma je upovídanější, když ví, že je mezi členy rodiny, a to zejména se svými bratranci. Má rád nshima s fazolemi a se zelím. Pomáhá s úklidem kolem domu a umývání talířů po obědě, protože si užívá, když si může hrát s vodou. Má rád kreslení doma, jeho oblíbená barva je modrá a rád hraje fotbal se svými přáteli ve volném čase. Nejlepší zážitek v životě pro Rodgersa byl, když viděl malou kravičku, protože jeho oblíbené zvíře je kráva. Chodí do školy se svými přáteli. Během vyučování aktivně odpovídá na otázky. Rád hraje hru štítků během přestávky ve škole. Má rád nedělní školu v kostele, ale preferuje spíše písně než studium bible.
Poznámky: Rodgersovi rodiče nemají žádné vzdělání a jejich společný příjem vystačí na výživu a částečnou úhradu školních poplatků pro děti a několik základních potřeb domu. Rodina žije na tomto pozemku 5 let. Dům, v němž rodina žije, má plechovou střechu, celkem 3 pokoje a je postaven z nepálených cihel. Přivádí vodu ze studny uvnitř dvora, podávají jedno jídlo nebo dva denně a vaří na uhlí.
     

Irudayasamy Delcia

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government School, Somanur
Chce být: ještě se nerozhodla
Zájmy: hraní her s kamarády
O dítěti: Delcia je chytrá slečna, ve škole jí to jde a moc ji baví učit se a dělat úkoly. Během přestávek si moc ráda hraje se svými spolužáky. Je oblíbená nejen mezi dětmi, ale i mezi učiteli. Navzdory svému nízkému věku pomáhá mamince s péčí o domácnost. Miluje tanec a tancuje vždy, když slyší hrát hudbu. Rozumí potížím, ve kterých se rodina nachází a snaží se chovat se podle toho.
Poznámky: Otec pracuje za denní mzdu jako mechanik. Když je více práce, kterou dostane na starosti, povede se mu vydělat více peněz. Často se však také stává, že přichází domů úplně s prázdnou. Matka je v domácnosti, rodina je tedy odkázaná pouze na příjem otce. Matka se doma stará o dvě děti, Delicii navíc musí vodit denně do školky i ze školky. Naštěstí je od jejich domu vzdálená 10 minut chůze. Rodina bydlí v projataném domě, za který měsíčně platí 2 000 rupií. Společně se scházejí vždy večer, modlí se, večeří a povídají si o tom, co prožili.
     

Matsuk Yuliya

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Střední škola č. 1 Braslav
Chce být: hudebníkem
Zájmy: pomáhá uklízet, myje nádobí
O dítěti: Julie je aktivní a kreativní dívka, která má vůdcovské schopnosti. Chodí do výtravarné školy, hraje na akordeon a navštěvuje kurz lidové tvořivosti.
Poznámky: Julie vyrůstá v úplné rodině. Má ještě starší sestru ve školním věku. V zaměstnání mají rodiče nízký plat. Matka je dobrá švadlena, obléká sebe i děvčata sama, poskytuje služby sousedům při drobných opravách oděvů. Otec o víkendech také hledá přivýdělek u soukromníků. Tak získávají další příjem pro rodinu. Rodina obdělává zahradu, ovoce a zeleninu konzervují na zimu. Brambory a zavařeniny jim stačí skoro na celý rok. Rodina patří k praktikujícím katolíkům.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Yanovich Elizaveta

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Lyntupská střední škola a školka
Chce být: hasičem
Zájmy: myje nádobí, ullízí v pokoji, pomáhá v hospodářství
O dítěti: Jelizaveta ve volném čase ráda kreslí a hraje si venku. Prospěch ve škole má dobrý, nejraději píše a čte. Je velmi snaživá. Má ráda zvířata, chodí do divadelního a tanečního kroužku.
Poznámky: Jelizaveta žije s rodiči a sestrou, která také chodí na základní školu na venkově. Otec pracuje jako traktorista v lese, matka mometálně nepracuje, protože na venkově je velmi těžké si najít práci. Ke zlepšení finanční situace rodiny matka s dětmi v létě sbírají lesní ploby a houby na prodej. Pěstují zeleninu pro sebe i na prodej. Rodina patří k praktikujícím katolíkům, děti chodí na hodiny náboženství, s rodiči do kostela a účastní se náboženských akcí. Rodina je pracovitá, ale jsou v těžké materiální situaci.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).