Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    

V databázi máme 55 dětí z Indie, 36 dětí z Ugandy, 9 dětí ze Zambie, 15 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 115 dětí z databáze.
Musonda Catherine

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mukonchi Primary Government School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Catherine žije ve svém kmeni Swaka a mluví řečí Bemba. Každé ráno v šest hodin odchází do školy, kde má vyučování od 7.00 do 10.30. Catherine je aktivní dívka a se svými spolužáky dobře vychází. Umí se představit v angličtině, píše velmi úhledně a při vyučování čte Bemba slova. Ve volném čase si doma ráda hraje se svými bratranci a sestřenicemi. Její oblíbenou barvou je zelená a nejraději má nshima s fazolemi a zeleninou. Catherine chodí se svou rodinou každou sobotu do kostela.
Poznámky: Catherinina matka se se svým manželem rozešla ještě v průběhu těhotenství a vrátila se ke svým rodičům do Mukonchi. Catherine tak svého otce nikdy nepoznala, otec ji nikdy nenavštívil a není mezi nimi ani žádná komunikace. Matka se znovu vdala v roce 2014, když byly Catherine čtyři roky a s novým mužem má dvouleté dítě. Rodina žije na rodinném pozemku s širokým příbuzenstvem, což dohromady činí 15 lidí. Její rodina obývá dvoupokojový dům s doškovou střechou, vodu si nosí z vlastní studny. Vaří na ohni jednou či dvakrát denně. Matka a nevlastní otec jsou drobnými zemědělci a vydělávají si prodejem sklizených plodin, občas dřevěným uhlím. Úrodu pěstují na rodinném pozemku, matka příležitostně vaří a poté prodává místní nápoj Munkoyo.
     

Chewe Boyd

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Mukonchi Primary Government School
Chce být: učitelem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Boyd žije ve svém kmeni Bemba. Každé ráno chodí do školy, jeho výuka začíná v sedm hodin a končí v půl jedenácté. Boyd je dobrý v matematice a také úhledně píše. Jeho oblíbenou barvou je červená a k jídlu má rád nshimu s kuřetem a zeleninou. Ve volném čase si užívá hry s kamarády, ale také se stará o svou matku, když otec není doma. V neděli chodí pravidelně do kostela.
Poznámky: Boyd žije se svými rodiči. Jeho starší sourozenci jsou už ženatí a žijí se svými rodinami. Rodina obývá dvoupokojový dům z nepálených cihel a s plechovou střechou. V domě však není zavedená elektřina a vodu musí nosit ze studny od souseda. U domu je také venkovní přístřešek, jenž slouží k vaření a přípravě jídel. Matka po problémech s vysokým krevním tlakem letos onemocněla. O příjem se tak stará otec rodiny občasnými pracemi, příležitostně přispívají do rozpočtu dospělé děti. Na vesnicí vlastněném pozemku pěstují plodiny, které slouží k jejich potřebě. Vaří obvykle dvakrát denně.
     

Mashau Rodgers

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Základní škola Kimsala
Chce být: řidičem
Zájmy: kreslení
O dítěti: Rodgers je z kmene Lunda, který pochází ze severozápadní části Zambi. Pomáhá s úklidem kolem domu a s umýváním talířů po obědě. Baví ho kreslení, jeho oblíbená barva je modrá a ve volném čase hraje rád fotbal s kamarády. Nejlepší zážitek v životě pro Rodgerse byl, když viděl malou kravičku, protože jeho oblíbené zvíře je kráva. Ve škole během vyučování aktivně odpovídá na otázky a o přestávkách hraje hru štítků. Má rád nedělní školu v kostele, ale preferuje spíše písně než studium Bible.
Poznámky: Rodgersovi rodiče nemají žádné vzdělání a jejich společný příjem vystačí na jídlo, částečnou úhradu školních poplatků pro děti a několik základních potřeb domu. Dům, v němž rodina žije, má 3 pokoje, je postaven z nepálených cihel a má plechovou střechu. Vodu přivádí ze studny uvnitř dvora. Vaří na uhlí a většinou mají jedno nebo dvě jídla denně.
     

Pratham C S

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Joseph`s English Higher Primary School, Chikmagalur
Chce být: policejním inspektorem
Zájmy: kriket
O dítěti: Pratham je aktivní a veselý chlapec. Ve škole je ze všeho nadšený. Učení jej baví, rád se věnuje domácím úkolům po tom, co se vrátí domů. Baví jej i všechny volnočasové programy, které pro děti škola připravuje. Pratham je taletovaný sportovec, nejvíce vyniká v kriketu.
Poznámky: Prathamova rodina žije v pronajatém domě. Otec představuje jediný finanční zdroj, pracuje jako řidič. Jeho příjem je hodně nízký a nestálý. Nestačí často ani na pokrytí základních potřeb rodiny. Matka se stará o domácnost a o děti. Přestože jsou oba rodiče negramotní, přejí si, aby jejich děti mohly studovat a zajistit si tak lepší budoucnost.
     

Shimishi Liya

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hraní si s hliněnými panenkami
O dítěti: Ačkoliv se Liya může jevit jako plachá dívka, mezi členy rodiny je velice aktivní. Nemá mnoho kamarádů a většinu času tráví se svou rodinou. Se svou sestřenicí ráda vyrábí panenky z hlíny a se svým bratrem se učí číst. Do školy chodí se svými spolužáky a cesta jim trvá asi třicet minut. Jejím oblíbeným předmětem je matematika. Má ráda zvířata a zebra je jejím nejoblíbenějším. Spolu se svou rodinou chodí do kostela, kde ráda zpívá. Zvykla si pomáhat s mytím nádobí po každém jídle. Jejím snem je se stát zdravotní sestrou, aby mohla pomoci každému, kdo je zraněný.
Poznámky: Rodina žije v třípokojovém domě z nepálených hliněných cihel a se střechou z vlnitých železných plechů. Otec Liynu rodinu opustil. Odloučení rodičů je důsledkem finančních potíží, jelikož matčin příjem z prodeje plastových kelímků a talířů nepokrývá veškeré výdaje především na vzdělání dětí. Matka není vzdělaná, a tak nyní nemůže získat kvalitní práci. Jsou schopni si zabezpečit jedno nebo dvě jídla denně; na vaření používají palivové dříví.
     

Makilika Donald

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: horníkem
Zájmy: doplňování učiva a hraní fotbalu
O dítěti: Donald má rád jídlo nshima s kuřetem a zeleninou, které i rád připravuje. Doma také pomáhá s přinášením vody z mělké studny. Do školy vzdálené jeden kilometr chodí se svými kamarády. Během vyučování rád píše do sešitu, což mu pomáhá získat dobré známky. O přestávkách se svými spolužáky hraje fotbal. Se svou rodinou chodí do kostela a také navštěvuje nedělní školu. Donald má nejraději slony. Až bude velký, tak by chtěl pracovat v měděném dole.
Poznámky: Rodiče Donalda se rozešli v roce 2008, což velmi přitížilo jeho matce. Matka nemá dostatečné vzdělání a v současné době je zaměstnaná jako prodavačka ryb na trhu. Již dva roky žijí v třípokojovém domě se střechou z vlnitých železných plechů. Dům je postaven z nepálených cihel. Nemají elektřinu a jsou schopni si zaopatřit dvě jídla denně. K vaření používají dřevěné uhlí.
     

Lungenda Macmillan

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: inženýrem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Macmillan je aktivní a chytrý chlapec. Velmi pěkně se chová k ostatním dětem i k dospělým. Baví ho přinášet vodu z mělké studny pro ostatní. Jeho oblíbeným jídlem je nshima se zeleninou a už teď je schopný pomáhat s přípravou oběda. Chodí do kostela vzdáleného dva kilometry společně se svými kamarády, se kterými také navštěvuje nedělní školu, kde poslouchají příběhy z Bible. Během přestávek ve škole a i doma rád hraje fotbal. Rád hraje tradiční hry jeho kmene Lunda. Jeho nejoblíbenějším zvířetem je bizon. V budoucnu by rád opravoval nákladní vozy, a proto se rozhodl stát inženýrem.
Poznámky: Rodina si pronajímá malý třípokojový dům, který je postaven z nepálených cihel a střecha je z železných plechů. Vodu mají ze studny, která se nachází nedaleko jejich obydlí. Zaopatří si dvě jídla denně, která vaří na dřevěném uhlí, jelikož nemají přístup k eletřině. Otec má problémy zabezpečit finanční příjem kvůli nedostatku pracovních příležitostí. Výdělek z matčiných prodejů stačí pouze k zajištění základních potřeb a je nedostačující k zaplacení školních poplatků.
     

Matolokoshi Cynthia

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rufunsa základní škola
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní netballu
O dítěti: Cynthia je aktivní žákyní a má ráda kreslení. Jejími oblíbenými barvami jsou růžová a červená. Je velmi přátelská a ráda si hraje s kamarády ze sousedství. Do školy chodí každý den s kamarády 2 kilometry pěšky. Ve svém volném čase si hraje s panenkami, vyrobenými z jílu, jejím oblíbeným jídlem je Nshima a zelenina. Cynthia pochází z kmene Soli a mluví plynuje jazykem Nyanja.
Poznámky: Rodina Cynthie žije ve dvoupokojovém domě zhotoveném z pálených cihel a střechou z trávy. Vodu získávají z blízké studny. Rodiče jsou těžce pracující lidé, závislí na sezónních deštích, které ovlivňují výnosy z pěstování plodin a následnou úrodu. Matka také vykonává příležitostné práce na polích v sousedství, aby získala pro rodinu dodatečný zdroj příjmu. Na svém poli pěstují zejména plodiny pro vlastní spotřebu. Ke svícení používají svíce a k vaření palivové dříví.
     

Katungu Amos

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rufunsa základní škola
Chce být: vojákem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Amos pochází z kmene Ngoni, je přátelský a poctivě chodí do školy. Školu má velice rád, dochází tam denně spolu se svými kamarády 3 kilometry pěšky. Doma spí pod jednou přikrývkou společně se svým bratrem. Když má volný čas, rád hraje fotbal s kamarády ze sousedství. Jeho zálibou je poezie, spolu s kamarády recituje verše z Bible. Jeho oblíbenou barvou je žlutá.
Poznámky: Rodina Amose se živí farmařením. Vodu získávají ze studny v blízkosti domu. Pěstují zejména kukuřici pro vlastní spotřebu. Z důvodu nízkého příjmu si mohou dovolit pouze dvě jídla denně. Otec se také příležitostně živí pálením uhlí jako to dělají i další muži v okolí. Rodina žije v domě se střechou z trávy, z finančních důvodů si nemohou dovolit postavit dům nový.
     

Mesta Ravish Laxman

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Lower Primary School, Maskalmakki
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Ravish je laskavý a zodpovědný chlapec. Vždy si poctivě plní své školní povinnosti, pokud nestihne domácí úkol večer, dodělá ho ihned další den ráno. Rád chodí do školy a poctivě zde pracuje. Svůj volný čas tráví hrami s kamarády, kteří ho berou za svého vůdce. Doma kromě vlastních domácích úkolů pomáhá s úkoly také svému bratrovi a matce s drobnými domácími pracemi. Je poslušný a kreativní.
Poznámky: Otec Ravishe má 34 roků a pracuje jako pomocný tesař, rovněž vykonává zednické práce. Jeho práce je nestabilní a často bývá i měsíc nebo dva bez práce. Matka má 25 roků a vykonává různé příležitostné práce. Žijí v domě rozděleném mezi rodinu strýce, žije s nimi také babička. Rodiče mají zájem, aby se mohly děti dále vzdělávat, s jejich příjmy je ovšem velmi obtížné jim vzdělání zajistit, stejně jako hradit každodenní výdaje.
     Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).