Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

V databázi máme 74 dětí z Indie, 40 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 17 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Lobo Neha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 4
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Infant Jesus Pre Primary School
Chce být: lékařka
Zájmy: tancování, učení se abecedy
O dítěti: Neha Lobo je roztomilé a velmi aktivní dítě s přátelským chováním. Přitahuje lidi svými dobrými způsoby a přívětivostí. Také ve škole je oblíbená. Zúčastňuje se dětských programů a tanců. Její rodiče ji mají velice rádi a chtějí pro ni dobré vzdělání. Ale jejich finanční situace to neumožňuje. Takže Neha potřebuje pomoci, aby pokračovala v tomto vzdělávání a aby dosáhla svých ambicí.
Poznámky: Melwyn Leonard Lobo a jeho manželka Sandhya žijí v pronajatém domě společně se svými dvěma dětmi. Melwyn je řidič rikši, pracuje pro jiné a má denní mzdu. Jeho žena je v domácnosti a má problémy se štítnou žlázou. Je pod přísným lékařským ošetřením a musí se podrobit operaci. Pro Melwyna je opravdu těžké vydělat si dostatek na to, aby udržel rodinu, protože musí překonat konkurenci jiných řidičů. V těchto dnech má většina lidí vlastní vozidla, a proto Melwyn nenajde dostatek cestujících, aby vydělal více. Musí vychovávat dvě děti a platit také léky své ženy, společně s nájmem a péčí o rodinu.
     

Rodrigues Vilisha Maria

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mary Immaculate Girls` School
Chce být: učitelka
Zájmy: sport
O dítěti: Vilisha Maria Rodrigues je přátelské a dobře se chovající dítě, které mají rádi všichni doma i ve škole. Dává svým studiím velkou přednost a zamýšlí si vybudovat svou budoucnost jako učitelka tím, že tvrdě pracuje. Má také velký zájem o sporty a trénuje poměrně často. Navštěvuje také kulturní programy školy a tančí. Vzhledem k tomu, že současná finanční situace v jejím domově vůbec není ideální pro její vzdělání, potřebuje finanční podporu, aby pokračovala ve studiu a dosáhla svého cíle.
Poznámky: Wilfred Rodrigues je povoláním montér a pracuje pro soukromou firmu. Před několika měsíci trpěl revmatickou horečkou a byl upoután na lůžko více než tři měsíce. Nyní trpí akutní artritidou a není schopen trvale stát. Ovlivnilo to jeho zaměstnání a hrozí, že ztratí svou práci. Není známo, jak dlouho bude moci pracovat, vydělávat a podporovat svou rodinu. Rodina žije v pronajatém malém domě a platí za to hodně peněz.
     

Manasa

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sri Kumbareshwara Govt. HPS
Chce být: učitelka
Zájmy: sport
O dítěti: Manasa je inteligentní a aktivní dívka a je hodně orientovaná na dobré vzdělání a budování své budoucnosti učitelky. Je také dobrou tanečnicí a účastní se mnoha programů probíhajících ve škole. Její spolužáci a učitelé si ji velmi oblíbili kvůli přátelskému chování a pomáhání přírodě. Chce-li se stát učitelkou, musí Manasa absolvovat 12. ročník vysokoškolského studia a poté studovat dva roky v ústavu pro vzdělávání učitelů.
Poznámky: Parameshwarappa, otec Manasy, je zemědělský dělník a každý den hledá práci. Kvůli současné situaci v období sucha a také jeho zdravotním potížím s ledvinovým kamenem není schopen najít práci a vydělat dost peněz pro svou rodinu. Tato situace vážně ovlivnila rodinný život. Kavitha, jeho žena, začala pracovat jako sociální pracovnice pro nevládní organizaci a získává malý plat. Žijí v domě, který patří rodičům Parameshwarappy. Oba jeho rodiče žijí s ním a jsou vážně nemocní s vysokým tlakem a diabetem. Je tak nemožné, aby rodina zvládla všechny výdaje na domácnost a vzdělávání dětí.
     

Sanjay

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government School
Chce být: Okresní komisař
Zájmy: sport
O dítěti: Sanjay se dobře učí a věnuje se četbě a psaní lekcí a úkolů. Kromě svých studií se také zajímá o sport a běh je jeho oblíbená aktivita. Je to dobře vychované dítě a vždy pomáhá dalším dětem ve své třídy. Pochází z velmi chudé rodiny a jeho rodiče ho nepovzbuzují ke studiu. Stanovil si velmi vysokou ambici pro svůj život a chce se stát v budoucnu okresním komisařem.
Poznámky: Shantappa má obrnu a postiženou levou nohu tímto onemocněním. Přesto se věnuje zemědělským pracím a mimosezónně všem dostupným zaměstnáním, které mohou vydělat a podporovat jeho rodinu. Jeho žena je doma a stará se o dům a děti. Žijí ve vzdálené vesnici s omezenými pracovními příležitostmi. Shantappa tedy nenachází práci pravidelně. To ovlivnilo situaci v rodině, protože musí podporovat vzdělávání svých dětí a udržovat rodinné potřeby. Oba rodiče doufají, že Sanjay bude přijat ke sponzorství a najde cestu k dobré budoucností, aby si splnil své sny.
     

Samprith N.

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Heregalla Govt. Primary School
Chce být: Policejní důstojník
Zájmy: hraní her
O dítěti: Samprith je tiché dítě, které ale bere svoje studia velice vážně. Také ve škole se věnuje mnoha aktivitám, které jsou k dispozici. Dostal se nyní do druhé třídy a je velmi šťastný. Trpí nachlazením a sípáním většinou v chladných měsících a je pod lékařskou péčí. To ho ale nezastavilo v žádné ze školních aktivit. Má v úmyslu stát se policejním důstojníkem a přeje si, aby mohl dále studovat. Jeho rodiče jsou chudí a proto Samprith potřebuje podporu, aby pokračoval ve vzdělání a dosáhl svých ambicí.
Poznámky: Nagappa, otec Samprith, je obyčejný dělník a pracuje pro jakoukoli nabídku. Je těžké, aby si v malé vesničce, kde žijí, našel pravidelnou práci. Musí čelit i překonávat těžkou rivalitu. V této životní situaci začala jeho manželka Manasa pracovat v soukromé organizaci jako sociální pracovnice, ale za svou práci dostává velmi nízkou odměnu. Rodina žije v malém domě, který patří otci Nagappy. Tak i starší a nemocní rodiče Nagappy žijí s nimi a Nagappa musí nést veškeré výdaje na jejich lékařskou péči. Mahesha, mladý bratr Nagappy, s nimi také bydlí a stará se o malou půdu, kde pěstují rýži pro vlastní potřebu.
     

Angel Anthony

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Loyolla Eng. Med. School
Chce být: učitelka
Zájmy: tancování
O dítěti: Angel Anthony je velmi nadšená ze svého studia, protože je v tomto roce nyní přijata do první třídy ve škole. Je to aktivní a velmi přátelské dítě a pomáhá i ostatním. Je dobrá v tanci. Jejím cílem je mít dobré vzdělání a kvalifikovat se jako učitelka. Ví, že musí pracovat velmi tvrdě.
Poznámky: Anthony Raj pracuje jako taxikář pro jiné a musí čekat na denní mzdu, v závislosti na jeho každodenním výdělku. V dnešní době je opravdu těžké nalézt dostatek cestujících, protože lidé mají vlastní vozidla a nenajímají si vozy. Takže Anthony denně nevydělá dostatek peněz. Jeho manželka Geeta je pomocná zdravotní sestra, ale opustila svou práci, když čekala své druhé dítě. Takže rodina závisí výhradně na výdělku Anthonyho Raja. Tato rodina nemá vlastní dům, ale bydlí v pronajatém domě. Náklady na živobytí a také na vzdělání jsou příliš vysoké, rodina značně trpí finanční tísní.
     

Matheas Sujal J.

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Prajna Bharathi Vidya Kendra
Chce být: Policejní důstojník
Zájmy: sport
O dítěti: Sujal Matheas se velmi zajímá o studium a vždy má zájem poznat nové věci. Absolvoval první standardní třídu a pokročil do druhé třídy. Sujal tráví spoustu volného času sportem a hraje hru kabaddi velmi dobře. Protože má v úmyslu stát se policistou, hodně myslí na budování zdravé postavy. Sujal skutečně potřebuje pomoc, aby měl dobré vzdělání a realizoval své ambice. Celá rodina žije ve špatných podmínkách ve vzdálené vesnici.
Poznámky: Joseph Matheas, otec Sujala, je chudý farmář a musí čekat a hledat práci. Vzhledem k tomu, že rodina žije v malé vzdálené vesnici, pracovní příležitosti jsou příliš vzácné. Jindy než v monzunové sezoně nevydělává moc a musí hledat všechny dostupné práce. Jeho žena Sumithra, která je nevzdělaná, se stará o děti a domácnost. Oba rodiče dávají velkou hodnotu vzdělání a přejí si, aby se jejich děti postavily na vlastní nohy. Takže tvrdě bojují o lepší život.
     

D`Souza Shreya

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government School
Chce být: policistka
Zájmy: sport
O dítěti: Shreya D`Souza má mnoho školních aktivit, neboť se jí velice líbí studovat nové věci. Je to přátelské a aktivní dítě a všichni ji mají rádi. Je nadšená svou novou třídou a přáteli, které tam bude mít. Shreya má v úmyslu stát se policistkou a sloužit její komunitě k udržení práva a míru. K tomu musí mít dobré základní vzdělání. Po 12. ročníku na vysoké škole potřebuje studovat tři roky na univerzitě a pak může vstoupit na policejní akademii na výcvik.
Poznámky: Duming D`Souza je obyčejným zedníkem a práci najde především v období sucha. Když začne pršet, zůstává doma, jinak musí hledat dostupné práce. V obci, kde žije rodina, je těžké najít nějakou práci. Takže Duming nevydělává dostatečně na podporu rodiny. Jeho manželka Alice také začala pracovat ve škole, jako kuchařka připravuje obědy. Pro rodiče se stává příliš těžkou zátěží, aby podpořili vzdělávání dívek a zajistili jim lepší budoucnost. Náklady na vzdělávání jsou nedostatečné a vyžadují značnou finanční podporu. .
     

Rhishanth M A

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St.Martha`s Higher primery School,Mudigere
Chce být: policista
Zájmy: Hry ( volejbal)
O dítěti: Rhishanth pochází z chudé rodiny. Hraje dobře volejbal. Aktivně se účastní všech činností pořádaných školou. Ve škole se učí dobře. Pomáhá rodičům s domácími pracemi. Velmi touží stát se policistou, aby mohl sloužit našemu národu. Pomáhá s učením bratrovi. Pomáhá otci s prací, jako nejstarší syn v rodině má velký zájem na tom, aby se naučil všechny práce, které dělá jeho otec.
Poznámky: Rishanth se učí dobře. Jeho rodiče jsou námezdní dělníci. Měsíční příjem rodiny není dostatečný k zajištění každodenních potřeb, vzdělání dětí a dalšího studia Rishantha. Potřebuje tedy finanční pomoc, aby mohl pokračovat ve studiu.
     

Saldana Joylin

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St.Martha`s Higher primery School,Mudigere
Chce být: učitelka
Zájmy: Hry (co co -vybíjená)
O dítěti: Joylin pochází z chudé rodiny. Učí se dobře. Aktivně se účastní všech činností pořádaných školou. Ráda sportuje. Pomáhá rodičům a respektuje je. Pomáhá jim s domácími pracemi jako je mytí nádobí, zametání apod. Rodiče Joylin jsou námezdní dělníci. Má staršího bratra. Pro rodiče je obtížné zajistit vzdělání pro dvě děti s příjmem, který mají. Potřebují finanční podporu na školu pro děti. Je to potřebná rodina.
Poznámky: Rodiče Joylin jsou námezdní dělníci. Pracují na statku, kde se pěstuje káva. Jejich roční příjem není dostatečný na uspokojení základních potřeb rodiny. Práce je sezónní a nepravidelná. Seženou práci pouze v období dešťů a v době sběru kávy. Když není k dispozici pravidelná práce, musejí jít hledat nějakou jinou. Musejí se hodně přizpůsobovat, aby zajistili každodenní potřeby. Jelikož tato rodina žije v okrajové části města, mají velmi omezené možnosti dopravy. Dítě musí jezdit do školy společným autem, které vozí děti z vesnic. Jizdné stojí 500 měsíčně. Všechny tyto náklady jsou pro rodinu velkou zátěží. Náklady na cestu jejího bratra do školy jsou stejné. Pokud se dostane pomoci jednomu dítěti, bude budoucnost těchto dětí lepší.
     Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).