Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

V databázi máme 62 dětí z Indie, 63 dětí z Ugandy, 16 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Trukan Daniil

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: SŠ č.1, Braslav
Chce být: vojákem
Zájmy: hudba, karate, hry a sporty
O dítěti: Danii je povahou velmi dobrosrdečný a ke starším osobám se vždy chová s úctou. Mezi kamarády a spolužáky je autoritou. Je veselý a rád se účastní všech třídních i školních akcí. Chodí do hudební školy, kde se učí hrát na housle. Dochází také na karate, které jej také velmi baví.
Poznámky: Danil má mladší sestru a dva bratry. Jeho otec pracuje jako elektrikář a matka je v současné době na mateřské dovolené. Rodina žije v malém městě Braslav ve Vitebském kraji. Rodiče respektují zájmy dětí, rozvíjejí jejich vlohy a podporují jejich kreativitu. Každou neděli společně chodí do kostela, kde se Danil, spolu se svou sestrou Dášou, účastní hodin náboženství.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Kasana Elvin

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Lake Side Junior school
Chce být: pilotem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Chlapec je aktivní, ve škole má vzornou docházku a snaží se účastnit všech školních i mimoškolních aktivit. Často pomáhá ostatním s vysvětlováním látky a baví ho zpívat ve školním pěveckém sboru.
Poznámky: Rodina žije v nedostavěném malém domku. Rodiče pěstují místní plodiny k prodeji i pro vlastní potřebu, vlastní bicykl a provozují podomní prodej ryb.
     

Yasinski Kanstantin

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Komajskaja střední škola
Chce být: lékařem
Zájmy: hry s míčem, jízda na kole
O dítěti: Konstatntin je velice starostlivý ve škole. Je velice společenský a velice snadno navazuje kontakty s jinými dětmi. Má spoustu kamarádů. Ve škole si dár hraje s ostatními dětmi. Do školy jezdí autobusem. Rád si hraje se svým mladším bratrem, pomáhá krmit slepice a uklízí dvorek.
Poznámky: Konstantin je vychováván v mnohočlenné rodině. Pracuje pouze otec, matka je na mateřské dovolené. V rodinném hospodářství se jedná o prasata pro zajištění masa. V létě chodí na jahody a houby, které pak zavařují na zimu, aby si vylepšili své materiální podmínky. Rodina žije pod životním mminimem. Během školních prázdnin jsou děti doma. Hlavní formou odpočinku pro děti jsou hry s kamarády na dvorku.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Musonda Catherine

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mukonchi Primary Government School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Catherine je ve svém kmeni Swaka a mluví řečí Bemba. Každé ráno v šest hodin odchází do školy, kde má vyučování od 7 hodin do 10:30. Catherine je aktivní dívka s dobře vychází se svými přáteli doma i ve škole. Umí se představit v angličtině, píše velmi úhledně a při vyučování čte Bemba slova. Ve volném čase si ráda doma hraje se svými bratranci a sestřenicemi. Oblíbenou barvou je zelená a nejradši má nshima s fazolemi a zeleninou. Catherine chodí se svou rodinou každou sobotu do kostela.
Poznámky: Catherinina matka se svým manželem rozešla ještě v průběhu těhotenství a vrátila se ke svým rodičům do Mukonchi. Catherine tak svého otce nikdy nepoznala, otec ji nikdy nenavštívil a není mezi nimi ani žádná komunikace. Matka se znovu vdala v roce 2014, když byli Catherine čtyři roky a s novým mužem má dvouleté dítě. Rodina žije na rodinném pozemku s širokým příbuzenstvem, což dohromady činí 15 lidí. Její rodina obývá dvoupokojový dům s doškovou střechou, vodu si nosí z vlastní studny. Vaří se na ohni, jednou či dvakrát denně. Matka a nevlastní otec jsou drobnými zemědělci a vydělávají si prodejem sklizených plodin, občas dřevěným uhlím. Úrodu pěstují na rodinném pozemku, matka příležitostně vaří a poté prodává místní nápoj Munkoyo.
     

Chewe Boyd

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Mukonchi Primary Government School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Boyd je ve svém kmeni Bemba a se svými kamarády vychází dobře. Každé ráno chodí do školy, jeho výuka začíná v 7 hodin ráno a končí v 10:30. Boyd je dobrý v matematice a také úhledně píše. Jeho oblíbenou barvou je červená a nejradši nshima s kuřetem a zeleninou. Ve volném čase si užívá hraní s kamarády, ale Boyd se také stará o svou matku když otec není doma. V neděli chodí pravidelně do kostela.
Poznámky: Boyd žije se svými rodiči, jeho starší sourozenci už jsou ženatí a žijí se svými rodinami. Rodina obývá dvoupokojový dům z nepálených cihel, s plechovou střechou. V domě však není zavedená elektřina a vodu musí nosit ze studni od souseda. U domu je také venkovní přístřešek, jenž slouží k vaření a přípravě jídel. Matka po problémech s vysokým krevním tlakem letos onemocněla. O příjem se tak stará otec rodiny občasnými pracemi, příležitostně přispívají do rozpočtu dospělé děti. Na vesnicí vlastněném pozemku pěstují plodiny, které slouží k jejich potřebě. Vaří obvykle dvakrát denně.
     

Mashau Rodgers

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Základní škola Kimsala
Chce být: Řidičem
Zájmy: Kreslení
O dítěti: Rodgers je z kmene Lunda, který pochází ze severozápadní části Zambie, doma je upovídanější, když ví, že je mezi členy rodiny, a to zejména se svými bratranci. Má rád nshima s fazolemi a se zelím. Pomáhá s úklidem kolem domu a umývání talířů po obědě, protože si užívá, když si může hrát s vodou. Má rád kreslení doma, jeho oblíbená barva je modrá a rád hraje fotbal se svými přáteli ve volném čase. Nejlepší zážitek v životě pro Rodgersa byl, když viděl malou kravičku, protože jeho oblíbené zvíře je kráva. Chodí do školy se svými přáteli. Během vyučování aktivně odpovídá na otázky. Rád hraje hru štítků během přestávky ve škole. Má rád nedělní školu v kostele, ale preferuje spíše písně než studium bible.
Poznámky: Rodgersovi rodiče nemají žádné vzdělání a jejich společný příjem vystačí na výživu a částečnou úhradu školních poplatků pro děti a několik základních potřeb domu. Rodina žije na tomto pozemku 5 let. Dům, v němž rodina žije, má plechovou střechu, celkem 3 pokoje a je postaven z nepálených cihel. Přivádí vodu ze studny uvnitř dvora, podávají jedno jídlo nebo dva denně a vaří na uhlí.
     

Yanovich Elizaveta

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Lyntupská střední škola a školka
Chce být: hasičem
Zájmy: myje nádobí, ullízí v pokoji, pomáhá v hospodářství
O dítěti: Jelizaveta ve volném čase ráda kreslí a hraje si venku. Prospěch ve škole má dobrý, nejraději píše a čte. Je velmi snaživá. Má ráda zvířata, chodí do divadelního a tanečního kroužku.
Poznámky: Jelizaveta žije s rodiči a sestrou, která také chodí na základní školu na venkově. Otec pracuje jako traktorista v lese, matka mometálně nepracuje, protože na venkově je velmi těžké si najít práci. Ke zlepšení finanční situace rodiny matka s dětmi v létě sbírají lesní ploby a houby na prodej. Pěstují zeleninu pro sebe i na prodej. Rodina patří k praktikujícím katolíkům, děti chodí na hodiny náboženství, s rodiči do kostela a účastní se náboženských akcí. Rodina je pracovitá, ale jsou v těžké materiální situaci.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Raginya Sof‘ya

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Postavskaja střední škola
Chce být: profesionální sportovkyní
Zájmy: karate
O dítěti: Sof‘ya se věnuje karate a choreografii, v karate má žlutý pásek. Dívka je odvážná, zodpovědná a laskavá, miluje pozornost. Má ráda zvířata. Oblíbeným předmětem ve škole je matematika.
Poznámky: Sof‘ya má bratra Fyodora a sestru Yanu předškolního věku. Matka je na mateřské dovolené, hlavním příjmem rodiny je plat otce, který pracuje sedm dní v týdnu. Všechny povinnosti kolem domu musí vykonávat matka. Členové rodiny jsou praktikující katolíci, starší děti navštěvují nedělní školu. Rodina je v tíživé materiální situaci.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Naik Maruthi Nagesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Modern Higher Primary School,Balkur
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní s míčem
O dítěti: Maruti je aktivní a šikovný chlapec. Letos nastoupil do 1. třídy a ve škole se mu moc líbí. Včas plní domácí úkoly a pečlivě si píše poznámky, má rád říkanky a hry s čísly. Do školy chodí každý den s maminkou pěšky, ten společně strávený čas si oba užívají. Je poslušný, pořádný a doma rád pomáhá, zejména s péčí o mladšího brášku.
Poznámky: Tatínek Maruthi je jediným živitelem rodiny. Vystudoval jen 3 třídy a je nekvalifikovaný námezdní dělník, který pracuje většinou na farmách a hledá jakoukoli práci. Miluje své děti a rád by jím dopřál to nejlepší, ale často je pro něj těžké zajistit dostatek jídla, protože příjem je nepravidelný. Maminka se stará o osmi měsíční mladší dítě. Bydlí ve dvoupokojovém domku a vodu mají pouze ze studny.
     

Kabali Pius

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Kituntu Orphanage P/S
Chce být: Učitelem
Zájmy: Fotbal a zpěv
O dítěti: Pius je dobře vychovaný chlapec, který se velmi zajímá o své studium. Rád se dělí se svými přáteli a také dobře spolupracuje. Jeho oblíbeným pokrmem jsou ryby, arašídy a rýže. Rád hraje fotbal a vyrábí malé hračky z drátků, kovů a látek. Rád si hraje na u
Poznámky: Pius žije s rodiči a sourozenci v jednoduchém domě. Rodina je závislá na pěstování několika plodin, které jsou jejich obživou i prodejním artiklem. Otec má rovněž malý stánek, kde prodává placky chapati. Pro vodu chodí k vrtu půl kilometru od domova.
     Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).