Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    

V databázi máme 62 dětí z Indie, 42 dětí z Ugandy, 13 dětí ze Zambie, 13 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 130 dětí z databáze.
Kasana Elvin

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Lake Side Junior school
Chce být: pilotem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Chlapec je aktivní, ve škole má vzornou docházku a snaží se účastnit všech školních i mimoškolních aktivit. Často pomáhá ostatním s vysvětlováním látky a baví ho zpívat ve školním pěveckém sboru.
Poznámky: Rodina žije v nedostavěném malém domku. Rodiče pěstují místní plodiny k prodeji i pro vlastní potřebu, vlastní bicykl a provozují podomní prodej ryb.
     

Musonda Catherine

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mukonchi Primary Government School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Catherine je ve svém kmeni Swaka a mluví řečí Bemba. Každé ráno v šest hodin odchází do školy, kde má vyučování od 7 hodin do 10:30. Catherine je aktivní dívka s dobře vychází se svými přáteli doma i ve škole. Umí se představit v angličtině, píše velmi úhledně a při vyučování čte Bemba slova. Ve volném čase si ráda doma hraje se svými bratranci a sestřenicemi. Oblíbenou barvou je zelená a nejradši má nshima s fazolemi a zeleninou. Catherine chodí se svou rodinou každou sobotu do kostela.
Poznámky: Catherinina matka se svým manželem rozešla ještě v průběhu těhotenství a vrátila se ke svým rodičům do Mukonchi. Catherine tak svého otce nikdy nepoznala, otec ji nikdy nenavštívil a není mezi nimi ani žádná komunikace. Matka se znovu vdala v roce 2014, když byli Catherine čtyři roky a s novým mužem má dvouleté dítě. Rodina žije na rodinném pozemku s širokým příbuzenstvem, což dohromady činí 15 lidí. Její rodina obývá dvoupokojový dům s doškovou střechou, vodu si nosí z vlastní studny. Vaří se na ohni, jednou či dvakrát denně. Matka a nevlastní otec jsou drobnými zemědělci a vydělávají si prodejem sklizených plodin, občas dřevěným uhlím. Úrodu pěstují na rodinném pozemku, matka příležitostně vaří a poté prodává místní nápoj Munkoyo.
     

Chewe Boyd

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Mukonchi Primary Government School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Boyd je ve svém kmeni Bemba a se svými kamarády vychází dobře. Každé ráno chodí do školy, jeho výuka začíná v 7 hodin ráno a končí v 10:30. Boyd je dobrý v matematice a také úhledně píše. Jeho oblíbenou barvou je červená a nejradši nshima s kuřetem a zeleninou. Ve volném čase si užívá hraní s kamarády, ale Boyd se také stará o svou matku když otec není doma. V neděli chodí pravidelně do kostela.
Poznámky: Boyd žije se svými rodiči, jeho starší sourozenci už jsou ženatí a žijí se svými rodinami. Rodina obývá dvoupokojový dům z nepálených cihel, s plechovou střechou. V domě však není zavedená elektřina a vodu musí nosit ze studni od souseda. U domu je také venkovní přístřešek, jenž slouží k vaření a přípravě jídel. Matka po problémech s vysokým krevním tlakem letos onemocněla. O příjem se tak stará otec rodiny občasnými pracemi, příležitostně přispívají do rozpočtu dospělé děti. Na vesnicí vlastněném pozemku pěstují plodiny, které slouží k jejich potřebě. Vaří obvykle dvakrát denně.
     

Mashau Rodgers

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Základní škola Kimsala
Chce být: Řidičem
Zájmy: Kreslení
O dítěti: Rodgers je z kmene Lunda, který pochází ze severozápadní části Zambie, doma je upovídanější, když ví, že je mezi členy rodiny, a to zejména se svými bratranci. Má rád nshima s fazolemi a se zelím. Pomáhá s úklidem kolem domu a umývání talířů po obědě, protože si užívá, když si může hrát s vodou. Má rád kreslení doma, jeho oblíbená barva je modrá a rád hraje fotbal se svými přáteli ve volném čase. Nejlepší zážitek v životě pro Rodgersa byl, když viděl malou kravičku, protože jeho oblíbené zvíře je kráva. Chodí do školy se svými přáteli. Během vyučování aktivně odpovídá na otázky. Rád hraje hru štítků během přestávky ve škole. Má rád nedělní školu v kostele, ale preferuje spíše písně než studium bible.
Poznámky: Rodgersovi rodiče nemají žádné vzdělání a jejich společný příjem vystačí na výživu a částečnou úhradu školních poplatků pro děti a několik základních potřeb domu. Rodina žije na tomto pozemku 5 let. Dům, v němž rodina žije, má plechovou střechu, celkem 3 pokoje a je postaven z nepálených cihel. Přivádí vodu ze studny uvnitř dvora, podávají jedno jídlo nebo dva denně a vaří na uhlí.
     

Pratham C S

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Joseph`s English Higher Primary School, Chikmagalur
Chce být: policejním inspektorem
Zájmy: kriket
O dítěti: Pratham je aktivní a veselý chlapec. Ve škole je ze všeho nadšený. Učení jej baví, rád se věnuje domácím úkolům po tom, co se vrátí domů. Baví jej i všechny volnočasové programy, které pro děti škola připravuje. Pratham je taletovaný sportovec, nejvíce vyniká v kriketu.
Poznámky: Prathamova rodina žije v pronajatém domě. Otec představuje jediný finanční zdroj, pracuje jako řidič. Jeho příjem je hodně nízký a nestálý. Nestačí často ani na pokrytí základních potřeb rodiny. Matka se stará o domácnost a o děti. Přestože jsou oba rodiče negramotní, přejí si, aby jejich děti mohly studovat a zajistit si tak lepší budoucnost.
     

Melwin Noronha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Holy Family School, Vijayapura, Chikmagalur
Chce být: policistou
Zájmy: závody v běhu
O dítěti: Melwin je citlivý, pracovitý a poslušný chlapec. Ve škole má opravdu dobré výsledky. Pravidelně se učí a poctivě si plní všechny domácí úkoly hned po příchodu ze školy. Doma rodičům také hodně pomáhá, uvědomuje si, v jaké situaci jsou a má s nimi soucit. Každou neděli chodí do kostela a pak také na hodiny náboženství ve své farnosti.
Poznámky: Melwinův otec pracuje jako malíř, jedná se o sezónní práci, která je většinou špatně hodnocena. Jeho příjem je tedy nízký a nepravidelný. Matka nepracuje a stará se o domácnost a o děti, nemá tedy žádný příjem. Rodina je zcela závislá na příjmu otce. Bydlí v pronajatém domě. Když zaplatí nájem, zbyde jim něco málo na jejich vlastní základní potřeby. Peníze na školné pro Melwina však pravidelně nemají.
     

Musumali Alice

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: skákání přes provaz s kamarády, míčové hry
O dítěti: Alice chodí do školy se svými přáteli a cesta jim trvá 20 minut. Škola je pouze půl kilometru cesty od jejich domu. Chová se hezky ke svým kamarádům i k cizím lidem. Při vyučování rada kreslí na tabuli a čte. Při hodinách tělocviku ráda cvičí a také ráda hraje týmové hry. Když je doma, ochotně pomáhá s umýváním nádobí a uklízením před domem. Těší ji být ve společnosti svých přátel. Když za ní přijdou domů, sportují, běhají okolo, skáčou přes lano atd. Chodí do kostela, který je asi kilometr daleko, kde také navštěvuje Nedělní školu. Během těchto hodin je její nejoblíbenější aktivitou zpívání, které ji dělá šťastnou. Jejím nejoblíbenějším africkým zvířetem je zebra. Ráda si kreslí a její nejoblíbenější barvou je růžová. Chutnají jí místní fazole a špenát a nshimu. Alice pochází z kmene Kaonde, kmene ze severozápadní Zambie v oblasti kolem města Solwezi. Mluví jazykem KiKaonde, kterým se hovoří v této oblasti. Jednoho dne by se ráda stala zdravotní sestrou, aby mohla pomáhat nemocným lidem.
Poznámky:
     

Shimishi Liya

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hraní si s hliněnými panenkami
O dítěti: Liya je z kmene Lunda. Kmen a místní jazyk stejného jména se nachází v oblasti Mwinilunga v severozápadní provincii. Ačkoliv se Liya může jevit jako plachá dívka, doma a ve společnosti svých přátel a rodiny je velice aktivní. Se svou sestřenicí ráda vyrábí panenky z hlíny. Nemá mnoho kamarádů a většinu času tráví se svou rodinou. Ráda maluje a se svým bratrem zkouší číst. Ve škole čte z tabule podle instrukcí učitele. Během přestávky si ráda hraje na honěnou, nebo míčové hry, které organizuje škola. Ve škole je jejím oblíbeným předmětem matematika. Do školy chodí s přáteli cestu dlouho jeden a půl kilometru. Cesta jim trvá asi třicet minut. Jejím oblíbeným jídlem jsou fazole se zelím a nshimou. Má ráda zvířata a zebra je jejím nejoblíbenějším. Spolu se svou rodinou chodí do kostela a také navštěvuje Nedělní školu. V kostele ráda zpívá. Zvykla si pomáhat s mytím nádobí po každém jídle. Jejím snem je se stát zdravotní sestrou, aby mohla pomoci každému, kdo je zraněný.
Poznámky:
     

Kumesa Beauty

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: kreslení a počítání pomocí malých kamínků
O dítěti: Beauty je přátelská a baví ji být s kamarády nejen při vyučování, ale I po škole, když se vrací domů cestou dlouhou dva a půl kilometrů. O školních přestávkách si ráda hraje na honěnou a během hodin výtvarné výchovy ráda maluje. Její výsledky ve škole jsou průměrné. Baví ji číst z tabule. Jejím oblíbeným jídlem je nshima udělaná z kukuřice a zeleniny, která se nazývá okra a jejíž vaření ji baví. Po jídle sebere všechny špinavé talíře a umyje je. Její oblíbená barva je růžová, má šaty této barvy a ráda je nosí při zvláštních příležitostech, nebo když jde do Nedělní školy, kde také zpívá. Poslouchá čtení Bible a také hraje různé hry pořádané pro děti. Chtěla by se stát zdravotní sestrou. Ráda ošetřuje kamarády, když se zraní. Její oblíbená zvířata jsou kočky a jejím největším zážitkem bylo, když poprvé viděla malé kotě. Beauty je z kmene Lunda, který se nachází v severozápadní části země. Mluví místním jazykem stejného jména – Lunda.
Poznámky:
     

Makilika Donald

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: horníkem
Zájmy: doplňování učiva a hraní fotbalu
O dítěti: Donald má rád nshima s kuřetem a zeleninou. Baví ho připravovat nshima , hlavní jídlo v Zambii, v malém hrnci . Doma rád pomáhá s přinášením vody z mělké studny. Do školy chodí se svými kamarády. Cesta dlouhá jeden kilometr jim zabere patnáct minut. Během vyučování rád píše do sešitu, což mu pomáhá získat dobré známky. O přestávkách se svými spolužáky rád hraje fotbal. Až bude velký, tak by rád pracoval v měděném dole. Se svou rodinou chodí do kostela a také navštěvuje Nedělní školu, kde se baví hrami organizovanými pro děti jeho věku. Jeho kmen je z okolí Solwezi, jmenuje se Kaonde a jeho jazyk je KiKaonde. Donald má nejraději slony.
Poznámky:
     Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).