Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    

V databázi máme 18 dětí z Indie, 32 dětí z Ugandy, 4 dětí ze Zambie, 18 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 72 dětí z databáze.
Mashau Rodgers

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Základní škola Kimsala
Chce být: řidičem
Zájmy: kreslení
O dítěti: Rodgers je z kmene Lunda, který pochází ze severozápadní části Zambi. Pomáhá s úklidem kolem domu a s umýváním talířů po obědě. Baví ho kreslení, jeho oblíbená barva je modrá a ve volném čase hraje rád fotbal s kamarády. Nejlepší zážitek v životě pro Rodgerse byl, když viděl malou kravičku, protože jeho oblíbené zvíře je kráva. Ve škole během vyučování aktivně odpovídá na otázky a o přestávkách hraje hru štítků. Má rád nedělní školu v kostele, ale preferuje spíše písně než studium Bible.
Poznámky: Rodgersovi rodiče nemají žádné vzdělání a jejich společný příjem vystačí na jídlo, částečnou úhradu školních poplatků pro děti a několik základních potřeb domu. Dům, v němž rodina žije, má 3 pokoje, je postaven z nepálených cihel a má plechovou střechu. Vodu přivádí ze studny uvnitř dvora. Vaří na uhlí a většinou mají jedno nebo dvě jídla denně.
     

Makilika Donald

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: horníkem
Zájmy: doplňování učiva a hraní fotbalu
O dítěti: Donald má rád jídlo nshima s kuřetem a zeleninou, které i rád připravuje. Doma také pomáhá s přinášením vody z mělké studny. Do školy vzdálené jeden kilometr chodí se svými kamarády. Během vyučování rád píše do sešitu, což mu pomáhá získat dobré známky. O přestávkách se svými spolužáky hraje fotbal. Se svou rodinou chodí do kostela a také navštěvuje nedělní školu. Donald má nejraději slony. Až bude velký, tak by chtěl pracovat v měděném dole.
Poznámky: Rodiče Donalda se rozešli v roce 2008, což velmi přitížilo jeho matce. Matka nemá dostatečné vzdělání a v současné době je zaměstnaná jako prodavačka ryb na trhu. Již dva roky žijí v třípokojovém domě se střechou z vlnitých železných plechů. Dům je postaven z nepálených cihel. Nemají elektřinu a jsou schopni si zaopatřit dvě jídla denně. K vaření používají dřevěné uhlí.
     

Matolokoshi Cynthia

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rufunsa základní škola
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní netballu
O dítěti: Cynthia je aktivní žákyní a má ráda kreslení. Jejími oblíbenými barvami jsou růžová a červená. Je velmi přátelská a ráda si hraje s kamarády ze sousedství. Do školy chodí každý den s kamarády 2 kilometry pěšky. Ve svém volném čase si hraje s panenkami, vyrobenými z jílu, jejím oblíbeným jídlem je Nshima a zelenina. Cynthia pochází z kmene Soli a mluví plynuje jazykem Nyanja.
Poznámky: Rodina Cynthie žije ve dvoupokojovém domě zhotoveném z pálených cihel a střechou z trávy. Vodu získávají z blízké studny. Rodiče jsou těžce pracující lidé, závislí na sezónních deštích, které ovlivňují výnosy z pěstování plodin a následnou úrodu. Matka také vykonává příležitostné práce na polích v sousedství, aby získala pro rodinu dodatečný zdroj příjmu. Na svém poli pěstují zejména plodiny pro vlastní spotřebu. Ke svícení používají svíce a k vaření palivové dříví.
     

Mesta Ravish Laxman

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Lower Primary School, Maskalmakki
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Ravish je laskavý a zodpovědný chlapec. Vždy si poctivě plní své školní povinnosti, pokud nestihne domácí úkol večer, dodělá ho ihned další den ráno. Rád chodí do školy a poctivě zde pracuje. Svůj volný čas tráví hrami s kamarády, kteří ho berou za svého vůdce. Doma kromě vlastních domácích úkolů pomáhá s úkoly také svému bratrovi a matce s drobnými domácími pracemi. Je poslušný a kreativní.
Poznámky: Otec Ravishe má 34 roků a pracuje jako pomocný tesař, rovněž vykonává zednické práce. Jeho práce je nestabilní a často bývá i měsíc nebo dva bez práce. Matka má 25 roků a vykonává různé příležitostné práce. Žijí v domě rozděleném mezi rodinu strýce, žije s nimi také babička. Rodiče mají zájem, aby se mohly děti dále vzdělávat, s jejich příjmy je ovšem velmi obtížné jim vzdělání zajistit, stejně jako hradit každodenní výdaje.
     

Odong Solomon

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Pope John Paul II Memorial Primary School
Chce být: zedníkem
Zájmy: Fotbal
O dítěti: Solomon je šikovný chlapec, který má moc rád školu. Je přirozeným vůdcem a velmi rád si hraje se svými vrstevníky. Jeho oblíbená barva je červená a nejraději jí hrášek s maniokem.
Poznámky: Chlapec bydlí u strýce. V domě žije třináct lidí - dva dospělí a jedenáct dětí. Strýc je drobný zemědělec. Vzal si k sobě chlapce, aby byl blízko zdravotnického zařízení, protože trpí srpkovitou anémií.
     

Ushak Evelina

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Střední škola č. 1, Braslav
Chce být: učitelkou
Zájmy: kreslení, tanec
O dítěti: Evelína je společenská a má hodně kamarádů. Zodpovědně plní své úkoly, aktivně se účastní všech mimoškolních akcí a baví jí umělecké tvoření. Ve třídě je vůdčí osobností a doma se snaží mamince se vším pomoci. Je skromná, miluje zvířata a dochází na hodiny náboženství.
Poznámky: Evelína vyrůstá v rodině se dvěma sourozenci. Matka je původně kuchařka, ale protože nemohla sehnat práci v oboru, pracuje ve vepříně. Stejnou práci zastává i otec Evelíny. Její bratr navštěvuje školu a mladší sestra školku. Děti jsou samostatné a vychovávány podle křesťanských zásad. O náboženských svátcích chodí rodina do kostela.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Chindamba Judith

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: zdravotní sestra
Zájmy: hrát netball a psaní
O dítěti: Judith je spíše tichá dívka, která se vždy během výuky maximálně soustředí na svou práci. Její výkon ve škole je zatím průměrný, ale stabilní. Během přestávky si ráda povídá s ostatními žáky. Doma pomáhá s mytím talířů a zametáním. Snaží se také pomáhat s vařením, ale pouze zeleninu a pod dohledem. Vždy má velkou radost, když ji během prázdnin navštíví bratranci. Její zatím nejlepší zážitek byl, když poprvé zahlédla zajíce na zahradě daleko od domu. Ráda si také vybarvuje a kreslí. Chce se stát zdravotní sestrou, která pomáhá léčit nemocné.
Poznámky: Rodina Judith žije v typickém domě se železnými pláty místo střechy, který má 3 místnosti a je postaven z nepálených cihel. Používají palivové dříví nebo dřevěné uhlí pro vaření a vodu nosí z nedaleké studny. Svíčky jsou jejich zdrojem světla. Jídlo mají zpravidla jen jednou denně. Příjem z vypěstovaných plodin nestačí k zabezpečení zakladních potřeb rodiny. Oba rodiče nejsou vzdělaní, o to více si přejí, aby jejich děti mohly chodit do školy.
     

Kizza Josta Deziderio

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Matia Mulumba Ssabawaali P/S
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal, běh
O dítěti: Josta je prostý a milý chlapec, dobře vychovaný a velmi pilně pracující. Má vstřícnou povahu a ve volném čase rád hraje fotbal. Moc ho to baví a zahraje si i u pramene, než nabere vodu a odnese ji domů. Jeho oblíbené jídlo jsou různé druhy ovoce jako třeba jackfruit (plod chlebovníku), mango nebo cukrová třtina. V neděli nikdy nezmešká návštěvu kostela a snaží se vždycky dostat do předních řad.
Poznámky: Josta žije s otcem a nevlastní matkou. Jeho vlastní matka před několika lety opustila rodinu i dvě děti a nic o ní nevědí. Otec je rybář a tráví mnoho času na ostrovech, má ale problémy kvůli některým zákazům rybolovu. Nevlastní matka se také snaží podporovat rodinu, má malý kadeřnický salón. Stará se o své čtyři děti a nevlastního Jostu.
     

Vavinskaya Anzhelika

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Glubokská střední škola č. 1
Chce být: učitelkou
Zájmy: jízda na kole, výrobky z papíru
O dítěti: Anzhelika je aktivní, živá, společenská, kamarádská, ve třídě má hodně kamarádek a kamarádů. Po vyučování chodí do kroužků šachů a informatiky na střední škole, do náboženství na faře, zpívá v kostelním sboru.
Poznámky: Anzhelika žije v rodině s mnoha dětmi, která je velmi přátelská. Dne 14. března 2019 se jim narodila třetí holčička. Příjmem rodiny je plat otce a přídavky na děti. Babičky a dědečci bydlí v sousedním okrese, ale života dětí a vnuků se neúčastní. Před třemi lety rodina koupila starý dům 5 kilometrů od města, předtím bydleli na ubytovně. Protože autobus jezdí jen dvakrát denně, museli koupit staré auto, které je každou chvíli rozbité. Žijí velmi skromně a hospodárně. Rodiče spolu s dětmi chodí každou neděli na mši, chodí na rodinná setkání na faře, vychovávají děti v křesťanské víře, společně se modlí.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Shlyago Anastasiya

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Lyntupská střední škola
Chce být: kadeřnicí
Zájmy: kreslení
O dítěti: Anastasia je společenská, má mnoho přátel. Odpovědně plní úkoly, aktivně se účastní všech mimoškolních akcí, chodí do tanečního kroužku. Je to veselá, aktivní, přátelská dívka.
Poznámky: Anastazie žije v úplné rodině. Rodina bydlí na venkově. Rodiče pracují v kolchoze. Příjem rodiny je nižší než životní minimum. Žijí v chudobě, rodiče někdy nemohou vyjít s rodinným rozpočtem. Stávalo se také, že neměli na zaplacení elektřiny. Dům potřebuje opravu. Anastasia a Violleta jezdí do školy autobusem do sousední obce, protože ve vesnici škola není. Rodina je v těžké sociální situaci.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).