Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    

V databázi máme 72 dětí z Indie, 38 dětí z Ugandy, 22 dětí ze Zambie, 23 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 155 dětí z databáze.
Kozhan Aliaksandr

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Braslavská SŠ
Chce být: Chtěl by se stát sportovcem.
Zájmy: Puzzle, fotbal
O dítěti: Chlapec je tichý, velmi klidný, přátelský, samostatný, ve volném čase si rád hraje s dětmi z okolí, rád má sportovní hry.
Poznámky: Rodina dlouhou dobu bydlela na vesnici, ale soužití rodičů bylo velmi komplikované, takže po nějaké době se rodiče rozvedli. Matka se spolu s dětmi přestěhovala do malého města Braslav. Zde získali jako mnohočetná rodina příležitost si za velmi výhodných podmínek (nižší úrok) postavit bydlení. Nyní matka žije s novým partnerem, nicméně děti jsou slušně vychované.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Mpumba James

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: idičem
Zájmy: figurky z hlíny
O dítěti: James je z kmene Luba, ale mluví bembštinou. Je to hodný hoch a má přátelskou povahu. Vyučování navštěvuje denně od 10.00 do 14.00 hodin. James chodil 2 roky na předškolní přípravu v misii v Mukonchi a poté postoupil do 1. třídy základní školy v Mukonchi. Také chodí na sobotní vyučování, pořádané misií a v neděli s maminkou do kostela. Jeho oblíbená barva je zelená.
Poznámky: Jamesova matka měla dvě děti s manželem, který později zemřel. Po čase se znovu vdala a má další dvě děti. Nyní žije pohromadě 5 členů rodiny - James s rodiči, s bratrem Jaclodem a nevlastním bratrem Terrou. Jeho druhý nevlastní bratr žije u prarodičů, také v Mukonchi. Rodina žije na pozemku. který patřil Jamesovu otci, ve čtyřech místnostech v domku z nepálených cihel s azbestovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny. Jamesovi rodiče se živí truhlařinou a pěstují plodiny na pozemku, patřícímu Jamesovým prarodičům. Rodina mívá jídlo třikrát denně a James má svoji vlastní matraci a pokrývku.
     

Moyo Peter

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: vojákem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Peter je z kmene Shona, ale mluví bembštinou. Je to poslušný chlapec a dobře vychází se svými kamarády. Do školy chodí na 10. hodinu dopoledne. V neděli chodí do kostela se svojí rodinou a také navštěvuje mítinky Holy Childhood ve farnosti v Mukonchi. Jeho oblíbená barva je bílá.
Poznámky: Petrovi rodiče jsou svoji, ale nezůstali spolu. Otec žije ve vesnici, vzdálené 7 km od Mukonchi. Rodinu jenom navštěvuje. Petrova maminka žije s dětmi a svojí matkou v domku na pozemku, patřicímu příbuzným Petrových prarodičů. Je to domek o jedné místnosti z nepálených cihel, s azbestovou střechou. Není tam elektřinu ani tekoucí voda, tu donášejí ze studny. Petrova matka dělá příležitostné práce a otec občas pošle rodině peníze, i když to není pravidelně. Jídlo mívají dvakrát denně, Petr spí na podložce se svými sourozenci a mají společné přikrývky.
     

Matamba Jenipher

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Jenipher pochází z kmene Lamba, ale mluví bembštinou. Je to hodná dívka a dobře vychází se svými kamarády. Do školy chodí na vyučování od 7.00 do 10.00 hodin. Jejím učitelem je p. Makumba. Ve volném čase si ráda hraje se svojí přítelkyní Anastasií. V neděli chodí do kostela se svojí rodinou. Její oblíbená barva je oranžová a oblíbené jídlo kaše nshima s rybou.
Poznámky: Pětičlenná rodina žije v jedné místnosti v cihlovém domku s azbestovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, pro tu chodí ke vzdálenému půdnímu vrtu. Domek patří místní firmě, a také půda, na které pěstují plodiny. Aby uživil rodinu, dělá otec Jenipher různé příležitostné práce a matka chodí pracovat jako sezonní dělnice na místní farmu. Jídlo mívají třikrát denně. Jenipher a sourozenci spí na podložce a mají společné přikrývky.
     

Alfer Maksim

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Základní škola, Postavy
Chce být: průvodčím exkurzí
Zájmy: Hraje fotbal a jezdí na kole
O dítěti: Maksim se účastní školních akcí, navštěvuje fakultativní předměty, jezdí na exkurze a soutěže. Chodí s rodiči pravidelně do kostela. Má rád výlety do přírody a koupání.
Poznámky: Otec Maksima trpí rakovinou, prodělal hodně operací kostní dřeně a výměnu kyčelního kloubu. Sociální úřad jim poskytl malý domek bez příslušenství, který rodina opravila podle svých možností. Maksim je jediné dítě a jeho otec, kvůli nemoci není schopen mít další děti. Plat matky a důchod otce rodině sotva stačí. Přesto rodiče vychovávají syna s láskou a péčí. Maksim je ministrantem v katolickém kostele, otec bohužel kostel nenavštěvuje, protože dlouhé stání nebo sezení mu způsobuje bolest. 
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Gerasimchik Maksim

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Základní škola č. 2,Braslav
Chce být: idičem
Zájmy: fotbal, šachy
O dítěti: Rychlý, energický, veselý, spravedlivý, laskavý. Maxim je velmi společenský chlapec, ve škole má mnoho přátel. Většinu svého volného času tráví se svým bratrem a sestrou - pomáhá tak matce. Chlapec je zodpovědný a pořádný, ve svém pokoji vždy udržuje pořádek. Miluje velmi zvířata.
Poznámky: Rodina žije v nedokončeném domě. Příjem rodiny je nízký, je-li to možné, rodiče z obou stran jim pomáhají. Rodina je přátelská, otec je řidičem, a kromě oficiální práce, neustále hledá nějakou další. Přes omezené prostředky se snaží vyřešit problém s bydlením. Matka je na mateřské dovolené. V neděli chodí do kostela, chlapec navštěvuje hodiny náboženství.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Nabufwaaka Bridget

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Kirugu R/C, P/S
Chce být: vadlena
Zájmy: tanec, přednes básní
O dítěti: Bridget je odpovědná dívka, která dokončuje své úkoly včas a řádně. Učitelům věnuje velkou pozornost, poslouchá i své spolužáky. Velmi se zajímá o své studium. Často se ptá, pokud nějaké látce nerozumí. Pomáhá své nevlastní matce, přestože není její vlastní. Ta je na ni velmi pyšná, neboť je aktivní a disciplinovaná. Je přátelská, poslušná a bohabojná.
Poznámky: Bridget bydlí s otcem a nevlastní matkou. Bridgetina matka se rozhodla rozvést a později se otec znovu oženil. Rodina má 7 členů - otce, nevlastní matku, Bridget, 2 vlastní sourozence a 2 nevlastní sestry. Mají dvoupokojový dům, který je dočasný, blátivý a zastřešený velmi starými železnými pláty. Místnosti jsou velmi malé a při vstupu je potřeba se ohnout. Ke svícení používají petrolejovou lampu a vaří na palivovém dřevu. Otec pálí dřevěné uhlí v nedalekém lese, aby si přivydělal. Jejich příjem je nestálý a příjem z prodeje plodin závisí na proměnlivém počasí, což negativně ovlivňuje jejich rozvoj a placení potřeb, zejména školních poplatků.
     

Gowda Manikantha Rama

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: policistou
Zájmy: Hraní Lagori - indická vybíjená
O dítěti: Manikantha chodí do 2. třídy. Bydlí asi půl kilometru od školy a dochází pěšky. Jejím mateřským jazykem je Kannada a učí se anglickou abecedu. Je to mírné a poslušné dítě. Jeho oblíbená barva je oranžová a k jídlu má nejraději Dosa (palačinka z rýžové mouky). Rád hraje venkovní hry a maluje obrázky. Do školy chodí rád a ptá se na spoustu otázek. Moc se mu líbí muži v uniformách a chtěl by se stát policistou.
Poznámky: Otec se jmenuje Rama Ganapaya, je mu 44 let a dokončil 9. třídu. Vlastní malý obchod. Matce Nagaveni je 33 let a také dokončila 9. třídu. Celá rodina se těší dobrému zdraví. Dům má tři místnosti. Vodu berou ze studny. Chovají krávu. V obchodě prodávají zeleninu a drobné předměty. Příjem je hodně nízký. V domě s nimi také žijí prarodiče a otec musí ze svého malého příjmu zajistit celou rodinu. Každá pomoc pro Manikathu bude pro rodinu požehnáním.
     

Barouka Uladzislau

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Základní škola č. 2, Pastavy
Chce být: známým fotbalistou
Zájmy: hraní kopané
O dítěti: Vyučující chválí Uladzislava za slušné chování a zodpovědné plnění domácích úkolů; hoch je velice aktivní, poslouchá rodiče a rád se stará o mladšího bratra
Poznámky: Rodina je věřící, slaví zasvěcené církevní svátky. Doma panuje přátelská láskyplná atmosféra. Uladzislau a jeho starší sestra jsou pravoslavní jako jejich otec a navštěvují výuku náboženství v chrámu Nikolaje Divotvůrce. Otec Uladzislau je závislý na alkoholu a nikde nepracuje, děti od něho nedostávají žádnou pomoc. Uladzislauova matka se znovu vdala a mají s novým manželem dalšího syna Pavla, který byl pokřtěn v katolické církvi po svém otci. Rodina se také stará o dědečka, který je invalida (má odříznutou nohu).
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Miadelec Danil

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 12
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Junkovská ZŠ
Chce být: traktoristou
Zájmy: dělat řemesla, počítačové hry
O dítěti: Danil má velmi dobré výsledky ve škole. Na vyučování je velmi pozorný a soustředěný, a proto bez problému vykonává domácí úkoly. Je velmi přátelský, rád zvé své kamarády na návštěvu a rád chodí na návštěvy sám. Jako jeho otec, chce mít řidičský průkaz na traktor a chce být traktoristou. Když otec opravuje traktor, Danil je vždycky u toho, zajímá se o techniku.
Poznámky: Danil spolu s rodiči a sourozenci žije na venkově. Před několika měsíci se v rodině narodil bratr Jaroslav. Otec pracuje jako traktorista v kolchoze, jeho výdělek je velmi nízký, výplatu dostává se zpožděním 2 – 3 měsíce. Matka je na mateřské dovolené a stará se o děti a o domácnost. Aby zlepšili svou finanční situaci, rodiče chovají prasata a pěstují zeleninu pro vlastní spotřebu.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).