Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    (9)    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

V databázi máme 100 dětí z Indie, 44 dětí z Ugandy, 24 dětí ze Zambie, 12 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 180 dětí z databáze.
Akamumpa Sayuni

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Matia Mulumba Ssabawaali P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: hra s panenkami
O dítěti: Sayuni je hodná dívka, která ráda chodí každý den do školy. Ráda se s přáteli dělí o palačinky. Když učeitelka není ve třídě, říká spolužákům aby si četli. Chutná jí rýže a maso. Ráda si hraje s panmenkami z banánových listů. V neděli ráda chodí s matkou do kostela.
Poznámky: Sayuni bydlí s rodiči ve dvoupokojovém domě. Rodiče si pronajímají půdu, na které pěstují plodiny pro vlastní spotřebu a zbytek na prodej. Matka dělá palačinky a lupínky z kasavy, které prodává dětem v blízké škole. Otec tráví hodně času na zahradě a kope na zakázku. Jeho příjem je však malý. Rodina používá na vaření dříví, které lze získat 2km od domu. Používají parafinové svíčky.
     

Nanyombi Prossy

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Buikwe Kindergarten
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: skákání přes švihadlo, vybíjená
O dítěti: Prossy je tichá a hodná dívka. Téměř se nesměje. Je společenská a ráda si hraje s dětmi, ale umí se i poprat. Baví jí skákání přes švihadlo a vybíjená. Chutná jí rýže a maso. Doma pomáhá s krmením kozy a v neděli chodí do kostela.
Poznámky: Prossy bydlí s matkou a babičkou. Babička je stará, nemocná a má psychické problémy. Matka je přepracovaná, protože vydělává, stará se o domácnost a o nemocnou babičku. Matka si přivydělává kde se dá, peče chapati, chodí pro vodu, kterou pak prodává a pere prádlo pro zákazníky. Otec rodinu zanedbává a nemá o ní zájem. Veškerá podpora rodiny tedy závisí na příjmu matky, který není dost velký na to, aby pokryl základní potřeby rodiny i školné.
     

Namuli Fatiya

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Buikwe Moslem
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená, zpívání
O dítěti: Fatiya je slušná dívka, která umí vyjádřit co chce. Baví jí chodit do školy a i pomáhá doma. Chodí pro vodu a uklízí kolem domu. V pátek chodí do mešity. Baví jí zpívaní.
Poznámky: Bydlí s rodiči, kteří se živí pěstováním plodin a nemají stálá zaměstnání. Otec jezdí do města a volá lidem taxi, za což dostává spropitné. Matka občas připraví kuřata a kasavu, které prodává u silnice. Rodina má třípokojový dům a děti se dělí o postele. Občas jsou nemocní po kousnutí komárem. Rodiče se snaží, ale je pro ně obtížné získat dostatek peněz na školné pro všechny děti.
     

M Keerthan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 1    
Škola: Stella Maris Hr. Pry School, Kotekar
Chce být: lékařem
Zájmy: kreslení
O dítěti: Keerthan je žákem třetí třídy. Projevuje zájem o všechny předměty a aktivity, které má díky školy možnost dělat. Je šťastný, že má možnost chodit do školy. Se spolužáky vychází velmi dobře, vždy je připravený pomoci, když to někdo potřebuje. Rád kreslí obrázky.
Poznámky: Keerthan přišel o otce, společně s maminkou a bratrem žijí u strýce. Maminka se stará o domácnost a děti a pracuje jako námezdní dělnice. Ráda by svým dětem dopřála vzdělání, aby se mohli v životě uplatnit. Jelikož její výdělky jsou velmi skromné, žádá o pomoc pro Keerthana touto cestou.
     

Ssebwami Latif

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. John Nepmuk Primary School
Chce být: lékařem
Zájmy: hraje fotbal
O dítěti: Latif je dobře vychovaný chlapec s respektem ke starším lidem. Je milý a klidný. Nemá problém s každodenním docházením do školy. Jeho oblíbeným jídlem je druh ovoce žakie a cukrová třtina. Rád jezdí na kole svého otce a hraje fotbal se svými kamarády ve škole. Se svými rodiči chodí každý pátek do mešity. Je šťastný, když mají k jídlu rýži a kuře.
Poznámky: V rodině Latifa žije celkem šest lidí v třípokojovém domě postaveném z cihel a se skrovnou střechou, která není napevno přibita hřebíky, ale pouze upevněna cihlami, aby ji neodfoukl vítr. Dům není cementovaný a je zastřešen starými železnými pláty a a místo oken mají dřevěné okenice. Jsou úplně závislí na pěstování sezónních plodin, které pěstují na svém nepříliš velkém pozemku. Peníze, získané z prodeje přebytků úroky, jim slouží na úradu poplatků, zdravotních výloh a dalších potřeb ale není to dost na to, aby mohly být uhrazeny školní poplatky a všechny tři děti mohly chodit do školy. Děti tak kvůli tomu musejí zůstávat celé týdny doma. Většina lidí ve vesnici pěstuje rovněž plodiny na prodej a ceny jsou tak nízké.
     

Namaka Viola

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. John Nepmuk Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraje si s panenkami
O dítěti: Viola je přátelská a velmi hravá dívka. Umí si získat nové přátele a udržet ty staré. Ráda chodí do školy a má v oblibě svoje učitele. Do školy chodí pravidelně i přesto, že musí docházet z delší vzdálenosti. Se svými kamarády hraje netball a také si užívá hraní vybíjené s míčem. Je spokojená a nápomocná svým spolužákům ve třídě, zejména s plněním třídních úkolů.
Poznámky: Rodina ve třípokojovém domě, který je skrovně zastřešen střechou ze železných plátů, zatížených cihlami, aby je neodnesl vítr. Dům není cementovaný a železné pláty jsou již velmi staré. Okna a dveře jsou dřevěná a děti spí dohromady na staré matraci a zakrývají se společně jedním ložním prádlem. Rodiče pěstují plodiny a část z nich prodávají, aby získali finanční prostředky na pokrytý rodinných potřeb. Rodiče občas získávají dohody na výkopové práce ve vesnici a mohou si tak vydělat dodatečné prostředky. Placeni bývají často ve splátkách, někdy ale také dostávají místo pěnez jídlo. Většinu času nemohou děti být ve škole, protože nemají uhrazené školní poplatky.
     

Kanakulya Ben

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. John Nepmuk Primary School
Chce být: učitelem
Zájmy: hraje fotbal
O dítěti: Ben rád chodí každý den do školy, chodí na školní houpačky a hraje se svými kamarády ve volném čase fotbal. Vždy se snaží jak nejlépe umí odpovídat na otázky a nestydí se, pokud někdy něco řekne špatně. Mívá vzteklou náladu a brečí, pokud ho něco rozzlobí. Je velmi společenský chlapec, rád si hraje se svými kamarády a dělí se s nimi o svoje věci.
Poznámky: Benova matka je nyní hlavou rodiny, jelikož její otec žije na ostrovech se svojí novou rodinou. Občas to trvá devět měsíců, kdy se své původní rodině neozývá a ani ji nijak nepodporuje. Matka žije s třemi dětmi v třípokojovém domě postaveném z cihel a železných plátů, který není cementovaný. Matka pěstuje plodiny pro domácí spotřebu a na prodej, aby měla finanční prostředky na úhradu školních poplatků pro Bena a jeho sourozence. Matka pracuje velmi tvrdě, dokonce si půjčuje půdu od lidí z okolí, aby mohla vypěstovat více plodin na prodej.
     

Ntunda Patrick

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. John Nepmuk Primary School
Chce být: lékařem
Zájmy: hraje fotbal
O dítěti: Patrick je velmi čestný chlapec a rád chodí každý den do školy. Umí si získat nové kamarády. Je velmi kreativní, vyrábí míče z místních materiálů jako jsou banánová vlákna a plast. Má vůdcovské schopnosti, které prokazuje ve vztahu ke svým spolužákům a kamarádům. Rád se podělí se svými kamarády o to, co má a zapojuje je do různých her. Ve třídě odpovídá na otázky a respektuje učitele. Miluje zpěv, hraní fotbalu a také vyprávění příběhů.
Poznámky: Patrik žije se svými rodiči v třípokojovém domě zhotovém z cihel a železných plátů, ovšem bez cementované podlahy. Jsou závislí na pěstování plodin, část produkce prodávají, aby získali prostředky na úhradu poplatků a dalších potřeb. Když prodají svoji úrodu, matka nakupuje maniok a sladké brambory od sousedů z jejich zahrad a prodává je na trhu. Matka občas dělá příležitostné práce v cizích domácnostech jako je praní prádla a vydělává tak dodatečný příjem, aby udržela děti ve škole. Nemají přístup k elektřině, jelikož si nemohou dovolit platit účty a ke svícení tak používají petrolejovou lampu.
     

Muyomba Bashir

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. John Nepmuk Primary School
Chce být: učitelem
Zájmy: hraje fotbal
O dítěti: Bashir je hodný chlapec, často chodí do školy, je skromný a tichý. Nechce být ničím znepokojován, dává vždy najevo, pokud se mu něco líbí nebo nelíbí. Se svými vrstevníky hraje fotbal, míče vyrábí z místních zdrojů jako je plast a banánová vlákna. Je velmi aktivní a jeho učitelé ho mají v oblibě protože patří mezi nejlepší studenty ve třídě. Rád chodí do mešity protože může nosit muslimský klobouk.
Poznámky: Rodina Bashira má šest členů, rodiče a čtyři děti, z nichž tři již chodí do školy. Žijí v třípokojovém domě, který je stabilní ale bez cementované podlahy a s dřevěnými dveřmi. Pěstují plodiny k vlastní obživě a také na prodej aby mohli hradit školní poplatky a další školní výdaje. Děti zůstávají i celé týdny doma do té doby, než rodiče seženou peníze. Tato situace má negativní dopad na jejich prospěch, ačkoliv jinak mají potenciál na to, aby byl jejich prospěch dobrý. Otec někdy kupuje kávová zrna a suší je na prodej, ale zisk z toho je nízký. Děti spí na podlaze na staré matraci a pokrývkou, spí dohromady podle věku a pohlaví.
     

Nakaziba Sharon

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. John Nepmuk Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraje fotbal a zpívá
O dítěti: Sharon ráda chodí každý den do školy a to i přesto, že musí jít dlouhou vzdálenost a někdy také v dešti. Vstává brzy aby se mohla připravit a poté jde rychlou chůzí do školy. Ve škole se účastní všech zadaných úkolů a odpovídá na otázky. Cvičení dělá zavčas a plní domácí úkoly. Stará se o to, aby její učebnice byly řádně označeny. Ráda se dělí se svými kamarády a hraje si s nimi. Umí vyjádřit, pokud se jí něco líbí nebo nelíbí.
Poznámky: Sharon žije se svojí matkou, která je živitelem rodiny, ve dvoupokojovém domě postaveném z cihel a železných plátů, nemají cementovanou podlahu. Otec opustil rodinu poté, co udržoval vztah s dalšími dvěma ženami v různých městech po cestě, kde jezdí jako taxikář. Rodině se již čtyři měsíce neozval a neposílá jim ani žádnou pomoc. Matka na něj občas čeká u hlavní cesty, aby od něj získala nějaké peníze, on ale nikdy s autem nezastaví a ona se tak vrací s prázdnýma rukama. Matka pěstuje plodiny pro domácí spotřebu a na prodej, aby měla peníze na školní poplatky a další výdaje, její příjem ovšem není dostatečný.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    (9)    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).