Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    (9)    10    11    12    13    14    15    16    17    

V databázi máme 74 dětí z Indie, 40 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 17 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Mulimba Abraham

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Rufunsa Government Primary School
Chce být: učitel
Zájmy: Nyanja (zambijský jazyk)
O dítěti: Abraham je štíhlý chlapec s poněkud tmavší pletí, velmi hodný a inteligentní, školu má velice rád, každý den chodí do školy zhruba 4 kilometry. Jeho oblíbené barvy jsou modrá a černá.
Poznámky: Rodina je závislá na pěstování plodin na obživu. Doma mluví soli, bydlí v domě nepálených cihel s doškovou střechou, někdy otec pálí dřevěné uhlí na prodej, aby získali nějaké peníze, pěstují kukuřici a buráky pro domácí spotřebu.
     

Mpande Juliana

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rufunsa Government Primary School
Chce být: zdravotní sestra
Zájmy: matematika
O dítěti: Juliana je z kmene Soli, mluví plynně jazyky nyanja a nsenga. Je nesmělá, pokud mluví s lidmi, které nezná nebo se kterými mluví poprvé.Ve volném čase ráda hraje míčové hry, jejím koníčkem je chůze a jídlo, také si ráda sama čte, její oblíbené barvy jsou růžová a bílá, s kamarády vychází velmi dobře. Julianiným oblíbeným jídlem je nshima s fazolemi.
Poznámky: Rodina je ohrožená, protože si nemohou dovolit základní potřeby jako je normální jídlo během dne a další nezbytné věci jako mýdlo, sůl, podpora vzdělání. Závisí zejména na drobném zemědělství, kdy pěstují plodiny pouze pro domácí spotřebu, vlastní kousek půdy, kterou obdělávají. Rodina nosí vodu ze studny, která v létě vysychá.
     

Manu S.B.

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Nirmala Higher Primary School, Balehonnur
Chce být: idičem
Zájmy: hraní si s bratry a překreslování kreslených televizních filmů
O dítěti: Manu je roztomilý chlapec, stále usměvavý a aktivní. Má moc rád svou školu, všechny učitele i spolužáky. Nejraději má školní obědy se svými přáteli. Má velký strach z hadů, protože jej nedávno jeden uštknul, když si hrál s kamarády v lese. Musel být následně hospitalizován na dva měsíce a je přímo zázrak, že se nakonec uzdravil. Do školy chodí vždycky včas, dělá dobře všechny své školní povinnosti a věnuje se také mimoškolním aktivitám. Dobře tancuje a se svou taneční skupinou vystupuje zvláště na slavnostech a festivalech. Doma pomáhá své mamince s nenáročnými domácími pracemi.
Poznámky: Otec těžce pracuje jako námezdní dělník v lese. Rodina utratila hodně peněz za léčbu nejmladšího syna, kterého uštknul had. Nemají pozemek, dům, ani rodinné jmění nebo stálý příjem. Starají se také o starou babičku. Matka se snaží pracovat na poloviční úvazek na čajových a kávových plantážích. Je členkou skupiny žen, které si navzájem pomáhají a díky ní by rodina mohla požádat o státní dům a později postavit vlastní.
     

Ankitha P

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School, H.D. Kote
Chce být: učitelkou
Zájmy: doma imituje svého učitele a dívá se na televizi
O dítěti: Ankitha je mazánkem ve třídě. Každý den je ve škole hodně brzo a čeká na učitelku i na ostatní spolužáky. Jezdí do školy autobusem spolu s dalšími dětmi z vesnice vzdálené 3 km. Rychle se učí a dělá dobře také všechny své úkoly. Pomáhá i všem svým spolužákům. Ankitha je vždycky usměvavá a radost z ní doslova září na všechny strany. Ráda tancuje, zpívá a poslouchá příběhy. Nejraději má čas oběda, který tráví vždy se svými nejlepšími kamarádkami. Pomáhá mamince se všemi domácími pracemi a má také moc ráda svou babičku.
Poznámky: Náhlá smrt otce Prakashe při dopravní nehodě před čtyřmi roky byla pro rodinu velkou ránou. Matka byla i s rodinou vyhnána příbuznými z domu bez nároku na jakýkoli majetek. Nakonec našla útočiště v domě své matky, která je poměrně stará. Matka hledá práci, kde se dá. Občas pracuje na poli a farmě s kokosovými ořechy.
     

Dinesh G

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Mary`s Pre- Primary School, H.D. Kote
Chce být: policitou
Zájmy: povídání a hraní si se spolužáky
O dítěti: Dinesh bydlí v odlehlé vesnici a poprvé viděl školu, když se nám přišel představit. Na začátku byl opravdu vyděšený, ale teď toto místo má moc rád. Chodí do školy pěšky. Jeho učitelka mu vyhrazuje speciální péči, učí jej číst a psát. Měl obrovskou radost, když dostal svou první školní uniformu, boty, tašku, knížky a ostatní školní pomůcky. Je přátelský, lehce se seznamuje a rád si hraje se spolužáky. Má moc rád také společné školní obědy. Je krásné vidět, jak mu starší děti často pomáhají, třeba nést tašku do školy. Doma pomáhá svému bratrovi a otci, který je nemocný.
Poznámky: Oba rodiče jsou negramotní, velice chudí a úplně oddělení od vyšší kasty. Otec je fyzicky slabý a psychicky nemocný. Paní Angamma se o něj stará a zároveň pracuje jako námezdní dělnice na poli. Majitel tohoto pole se o rodinu částečně stará, zvláště pak, když jsou nemocní a potřebují pomoc. Také vzhledem k tomu, že jsou negramotní, nemají možnost nechat studovat své syny, pro které si moc přejí finanční pomoc.
     

Anthony Irudhayaraj Irudhaya Dinesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St.Joseph`s Primary School
Chce být: policistou
Zájmy: zpěv
O dítěti: Irudhaya Dinesh má dobré studijní výsledky. Je to velice chytrý chlapec. Rád zpívá a velmi vynalézavý. Všichni vždy oceňují jeho vystoupení.
Poznámky: Otec Irudhaya Dineshe pracuje na solných polích jako námezdní dělník. Nemá stálé zaměstnání, někdy se vrací bez práce zpět domů. Je pro něj opravdu těžké zajistit rodině všechny potřeby. Matka trpí anémií, ale stará se o tři malé děti. Dinesh je navíc handicapované dítě. Proto si určitě zaslouží Vaši podporu.
     

???????? (Kavetski) ????? (Denis)

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Základní škola č. 2,Braslav
Chce být: vojákem
Zájmy: kolo, skládání lega, lepení
O dítěti: Chlapec je velmi zodpovědný, pokud je mu svěřen úkol, splní ho velmi pečlivě. Ve škole je aktivní, pozorný, ve třídě zodpovídá za pořádek. Ve třídě má vedoucí pozici.
Poznámky: Rodina má tři děti, z nichž dvě jsou ve školním věku. Rodina má nízké příjmy. Otec pracoval ve službě `Ochrana` - propustili ho. V tak malém městě je obtížné najít jinou práci. Probíjí se příležitostnými pracemi. Matka po narození třetího dítěte byla dva roky na mateřské dovolené, ale byla nucena předčasně se vrátit do práce kvůli nedostatku peněz. Výchova Kiri je svěřena staré babičce, která žije v rodině. Na zahradě pěstují zeleninu: brambory, rajčata, okurky, papriky. Rodina si ze zeleniny a ovoce dělá zásoby na zimu. Rodina je katolícká, starší děti navštěvují hodiny náboženství.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

?????????? (Gerasimchik) ?????? (Maksim)

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Základní škola č. 2,Braslav
Chce být: idičem
Zájmy: fotbal, šachy
O dítěti: Rychlý, energický, veselý, spravedlivý, laskavý. Maxim je velmi společenský chlapec, ve škole má mnoho přátel. Většinu svého volného času tráví se svým bratrem a sestrou - pomáhá tak matce. Chlapec je zodpovědný a pořádný, ve svém pokoji vždy udržuje pořádek. Miluje velmi zvířata.
Poznámky: Rodina žije v nedokončeném domě. Příjem rodiny je nízký, je-li to možné, rodiče z obou stran jim pomáhají. Rodina je přátelská, otec je řidičem, a kromě oficiální práce, neustále hledá nějakou další. Přes omezené prostředky se snaží vyřešit problém s bydlením. Matka je na mateřské dovolené. V neděli chodí do kostela, chlapec navštěvuje hodiny náboženství.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

????? (Pishhik) ????????? (Aliaksandr)

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Děrkovščinská základní škola
Chce být: idičem
Zájmy: jízda na kole
O dítěti: Aktivní, společenský, zvědavý, je rád vůdcem mezi vrstevníky, navštěvuje divadelně-dramatický kroužek, je zapsaný do umělecké školy na hru na kytaru. Rád hraje fotbal, jezdí na kole
Poznámky: Rodina je úplná, chudá, žije v soukromém domě bez vybavení. Od roku 2014 do roku 2017 si matka odpykávala trest v nápravném zařízení. Rodina byla ve velmi obtížné situaci a matka neviděla žádnou jinou cestu k tomu, aby děti nakrmila, než porušovat zákon. Ale za to dostala velký trest. Ženu jak před uvězněním tak po propuštění, vesničané a učitelé školy charakterizují dobře a litují, že mají takovou situaci. Nyní je matka zaměstnána, ale úroveň rodinného příjmu je nízká.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

?????????? (Zelenkevich) ??????? (Vitalij)

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Děrkovščinská základní škola
Chce být: hasičem
Zájmy: kreslení
O dítěti: Klidný, rozumný, nekonfliktní, miluje zvířata. Navštěvuje ve škole umění kytarové kursy, kroužek matematiky. Tvrdě pracuje. Zajímá se o sport.
Poznámky: Rodina je úplná, chudá, žije na venkově v domě babičky a dědečka Vitalíka. Mzdy rodičů se v poslední době výrazně snížily, platby jsou často zpožděny. Rodina žije a jí skromně. Aby ušetřili peníze, cho vají kuřata a prasata, aby nemuseli kupovat vejce a maso, stejně jako jahody a zeleninu. Děti pomáhají rodičům trhat jahody a dělat zásoby na zimu.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    (9)    10    11    12    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).