Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    (9)    10    11    12    13    14    15    

V databázi máme 52 dětí z Indie, 46 dětí z Ugandy, 21 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 141 dětí z databáze.
Nakkanga Ketra

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Springs care P/S
Chce být: chce pracovat ve zdravotnictví
Zájmy: skákání přes švihadlo, vybíjená
O dítěti: Ketra je skromná, tichá a pilná dívka. Má velmi ráda školu a účastní se různých školních aktivit. Hezky se stará o své věci a dává pozor, aby nic neztratila. Například vzorně pečuje o své panenky, které dostala jako malá. Snaží se pomáhat své babičce se vším co je potřeba, protože ji má velmi ráda.
Poznámky: Rodinu tvoří babička a její dvě vnoučata. Otec rodinu finančně nepodporuje, protože to málo, co vydělá, propije. Matka se znovu vdala a původní rodinu ani nenavštěvuje. V domku babičky slouží jedna místnost jako malý obchůdek, který otevírají odpoledne po práci na poli. Sortiment je ale velmi úzký: mýdlo, stolní olej, sůl - a prodej je jen velmi malý. Děti spí na staré matraci na zemi, vodu přinášejí z veřejného zdroje a vaří v provizorní kuchyňce s pomocí nasbíraného dřeva.
     

Nassali Olivia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Elizabeth nursery school
Chce být: ošetřovatelkou
Zájmy: houpání na houpačce
O dítěti: Olivia je chytrá dívka, která je ve třídě velmi aktivní a je jí líto, když se hlásí a učitel vyvolá někoho jiného. Líbí se jí, když je ve třídě pořádek a dává pozor, aby děti nekřičely, když učitel není ve třídě. Je to dobře vychované děvče a každého staršího člověka pozdraví. Své věci si udržuje v pořádku a čistotě.
Poznámky: O rodinu se stará matka, protože otec založil novou rodinu. Matka pořídila domek o dvou místnostech, kde v jedné z nich spí se všemi dětmi na starých matracích pod společnými pokrývkami. Vodu pro denní potřebu musí kupovat, a když nemají peníze, docházejí pro ni do 4 km vzdáleného jezera. Matka má pronajatou malou místnost, kde prodává sůl, cukr, olej a koření. Ráno také prodává palačinky a maniokové čipsy. Pronajímá si také kousek půdy, kde pěstuje plodiny na prodej, i když je to nestálý příjem.
     

Nanyonjo Gloria

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. Elizabeth nursery school
Chce být: ošetřovatelkou
Zájmy: košíková
O dítěti: Gloria je chytrá dívka, velice ráda se učí a pro svoji pozornost je oblíbená u učitelů. Ve škole se účastní všech aktivit, her i zpívání. Domácí úkoly si dělá samostatně, bez cizí pomoci a školní uniformu si každý večer čistí. Je snaživá a na lavici má své věci vždy pěkně uspořádané. Ráda si hraje se svými spolužáky a při hrách bývá v čele skupiny.
Poznámky: Rodina žije v dvoupokojovém domku, zastřešeném trávou. Gloria žije s matkou a nevlastním otcem, protože její vlastní otec se jí zřekl. Postavili si nezastřešenou dřevenou koupelnu, záchod je také dřevěný a zastřešený trávou. Vaří na ohništi a dřevo si nosí z blízkého lesa. Pěstují plodiny na kousku půdy a následně je prodávají. Nevlastní otec má kolo, na kterém vozí dřevěné uhlí, které se následně přepravuje loďkami na ostrovy.
     

Nabakooza Vivian

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. Jude Zzinga P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní na schovávanou
O dítěti: Vivian je slušně vychovaná dívka, která je společenská a poslušná ke své babičce. Ráda chodí do školy a vždy přijde na čas. Je to dobrá zpěvačka a především jí baví zpívat písničky, co se učí ve škole. Také ráda kreslí a hraje si se svými kamarády.
Poznámky: Rodina (babička, teta, strýc a Vivian) žije v domě se čtyřmi pokoji, ale jeden z pokojů je pronajímán, aby získali nějaké peníze. Rodiče Vivian se rozešli a matka se svým novým manželem bydlí 100km daleko. Otec si vzal k sobě ostatní dívčiny sourozence a babička je plně zodpovědná za školní poplatky pro Vivian. Pracuje jako kuchařka v jedné z místních škol a dostává výplatu, která ale nemůže pokrýt veškeré výdaje. Pěstují plodiny pro domácí použití a občas nějaké prodají, aby získali peníze.
     

Kazibwe Johnathan

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 0    
Škola: St. Jude Zzinga P/S
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Johnathan je skromný chlapec, který je ve škole velmi aktivní, a proto je mezi učiteli velice oblíbený. Je poslušný a doma ho taktéž mají všichni rádi. Rád si vyrábí míčky z banánových vláken a hraje si s nimi.
Poznámky: Jonathan žije se svou tetou v jedenáctičlenné rodině. Živí se sezónními plodinami a vlastní kiosek, ve kterém se prodává maloobchodní zboží a který jim vydělává jen velmi málo. Většinou se strýci placení školních poplatků nedaří a děti tak nejsou připuštěny ke zkouškám. Dům má tři pokoje, kde jeden slouží jako jídelna, další jako ložnice pro manžele a dvě menší děti a ve třetím spí celý zbytek rodiny. Okolo domu pěstují banány a cukrovou třtinu. Jonathanova matka pracuje v jedné rodině jako hospodyně a občas Jonathanovi donese nějaké oblečení.
     

Nakibirige Janipher

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Jude Zzinga P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Janipher je milá a slušně vychovaná dívka, která je velmi přátelská a během vyučování je aktivní. Ve svém volném čase si ráda čte knihy nebo si hraje se svým pejskem, ale ostatních psů ze sousedství se bojí. Každý den dělá úkoly ještě dřív, než se převleče ze školní uniformy. Je veselá a má velmi ráda své sourozence.
Poznámky: Matka žije se svými dětmi v domě, který postavil otec než rodinu opustil. Nicméně dva ze čtyř pokojů vlastní otec a pronajímá je. Matka jeden pokoj také pronajímá, aby vydělala nějaké peníze. Na pozemku u domu pěstuje plodiny pro vlastní potřebu a kousek půdy má pronajatý pro pěstování plodin, které prodává. Prodává také palačinky poblíž školy, ovšem není jediná, takže výdělek není veliký.
     

Nabudeme Janipher

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Jude Zzinga P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: skákání přes švihadlo
O dítěti: Janipher ráda zpívá a umí i dobře tancovat. Ve škole se velmi snaží, a i když je stydlivá, odpovídá na otázky učitelů. Ve svém volném čase si ráda hraje se svými kamarády a baví jí skákání přes švihadlo.
Poznámky: Početná rodina bydlí ve velmi starém dvoupokojovém domě postaveném ze stromů, rákosí, bláta a zastřešeném starými kusy plechů. Matka spí se třemi dcerami v jednom pokoji a otec s dvěmi syny ve druhém. Rodiče si pronajímají pozemek, aby mohli pěstovat plodiny. Většina plodin je pro domácí potřebu, některé však při dobré úrodě prodávají. Snaží se také přivydělat manuální prací pro ostatní, ale někteří zákazníci neplatí, nebo si práci udělají sami. Dohlíží také na sousedovy krávy a doufají, že v budoucnu od nich dostanou tele.
     

Nakyongo Caroline

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. Jude Zzinga P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hraní s míčem
O dítěti: Caroline je slušně vychovaná a ráda pomáhá své nevlastní matce s domácími pracemi. Každý den chodí s radostí do školy a vždy přijde na čas. Se svými kamarády často před vyučováním zametá třídu a v hodinách se snaží odpovídat na otázky učitelů. Ve svém volném čase vyrábí panenky z místních materiálů.
Poznámky: Dívka bydlí s otcem a nevlastní matkou, která ji vychovává od doby, kdy bylo Carol 1.5 roku a rodiče se rozvedli. Matka se podruhé vdala a nemá dostatek peněz, aby Carol pomohla. Rodina bydlí v dvoupokojovém domě, rodiče spí v ložnici, dvě děti v křesle a čtyři děti na zemi tam, kde si na matračce ustelou a přikryjí povlečením. Mají malý kousek půdy, kde pěstují plodiny pro domácí potřebu. Otec byl rybářem, ale vláda vydala přísná omezení, takže by teď potřeboval hodně peněz na nové vybavení, které by vyhovovalo novým podmínkám rybolovu. Dělá také různé drobné práce, aby zajistil početnou rodinu.
     

Namugisha Dina

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 4
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Jude Zzinga P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: skákání
O dítěti: Dina je slušně vychovaná dívka, která zdraví všechny starší, které potká. Pro svoji srdečnou a milou povahu je mezi všemi doma i ve škole velice oblíbená. Do školy chodí ráda a každé ráno vstává s chutí a připravuje se do školy.
Poznámky: Jedná se o rodinu uprchlíků z Konga, kteří přišli během válek a nyní žijí v Ugandě přes 10 let. Žijí ve třípokojovém domě, avšak používají pouze dva pokoje, třetí byl majitelem domu zamknut. Nejmladší děti spí s rodiči, ostatní v jídelně na podložkách na zemi. Pronajímají si půdu, aby mohli pěstovat plodiny pro vlastní potřebu. Když je dobrá úroda, tak některé plodiny i prodávají, aby získali peníze. Rodiče také dělají různé příležitostné práce, ale stále nezvládají zaplatit veškeré výdaje rodiny.
     

Laake Glorence Witney

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Jude Zzinga P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hraní s míčem
O dítěti: Witney je malá a hezká dívka, která je skromná a společenská. Ráda se učí, ve škole se velmi snaží a chce mít dobré výsledky ze všech testů. Když nepochopí probíranou látku, nebojí se zeptat a chce všemu porozumět. Často si se svými kamarády hraje na zdravotní sestřičku, která se stará o své pacienty.
Poznámky: Rodina bydlí v domě a jednu místnost v domě pronajímá, ale ta je oddělená pouze záclonou. Rodiče s nejmladším dítětem spí na posteli a ostatní děti spí na zemi a starých přikrývkách. Otec koupil pozemek, ale zatím nemá dostatek peněz, aby na něm postavil dům. Protože žijí na břehu jezera, tak otec převází lidi, kteří se chtějí dostat z jednoho břehu na druhý. Matka má dřevěný kiosek, kde prodává zeleninu a mají malý kousek půdy, na kterém pěstují plodiny pro vlastní potřebu. Oba vydělají jen málo peněz na zajištění rodiny.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    (9)    10    11    12    13    14    15    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).