Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    (9)    10    11    12    13    14    15    

V databázi máme 48 dětí z Indie, 50 dětí z Ugandy, 23 dětí ze Zambie, 26 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 147 dětí z databáze.
Chindamba Judith

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: zdravotní sestra
Zájmy: hrát netball a psaní
O dítěti: Judith je spíše tichá dívka, která se vždy během výuky maximálně soustředí na svou práci. Její výkon ve škole je zatím průměrný, ale stabilní. Během přestávky si ráda povídá s ostatními žáky. Doma pomáhá s mytím talířů a zametáním. Snaží se také pomáhat s vařením, ale pouze zeleninu a pod dohledem. Vždy má velkou radost, když ji během prázdnin navštíví bratranci. Její zatím nejlepší zážitek byl, když poprvé zahlédla zajíce na zahradě daleko od domu. Ráda si také vybarvuje a kreslí. Chce se stát zdravotní sestrou, která pomáhá léčit nemocné.
Poznámky: Rodina Judith žije v typickém domě se železnými pláty místo střechy, který má 3 místnosti a je postaven z nepálených cihel. Používají palivové dříví nebo dřevěné uhlí pro vaření a vodu nosí z nedaleké studny. Svíčky jsou jejich zdrojem světla. Jídlo mají zpravidla jen jednou denně. Příjem z vypěstovaných plodin nestačí k zabezpečení zakladních potřeb rodiny. Oba rodiče nejsou vzdělaní, o to více si přejí, aby jejich děti mohly chodit do školy.
     

Stephen Raj S.Crosswin Joshuva

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sacred heart aided elementary School, Valparai
Chce být: doktorem
Zájmy: hraní
O dítěti: Crosswin Joshuva je bystrý a milý chlapec, který letos začal chodit do školy. Má velice dobré výsledky, je šikovný a poctivě si plní své domácí úkoly. Po skončení vyučování si venku hraje s kamarády a pak tráví čas doma s babičkou, dokud nepřijdou rodiče domů z práce. Moc rád chodí se svými rodiči na procházky a pak všem vypráví o tom, co viděli a zažili. Joshuva často pomáhá doma mamince s úklidem a chodí nakupovat. Má velmi silný vztah se svou sestrou, s níž tráví hodně času.
Poznámky: Otec pracuje jako nekvalifikovaný dělník v továrně na čaj, drtí čajové listy. Má tuberkulózu a potřebuje denně užívat léky. Matka se snaží přivydělat jako námezdní dělnice v domácnostech ale vydělává jen málo peněz. Babička, která bydlí s rodinou je také nemocná, má vysoký tlak a potřebuje léky. Jejích výdělek nestačí na chod rodiny.
     

Stepans Karmilita

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Kamajská střední škola
Chce být: lékařkou
Zájmy: pletení
O dítěti: Karmilita je laskavá, společenská, usměvavá dívka. Podle charkteristiky učitelů se učí ztěžka, ale je velice snaživá, chce se učit. Kamarádí se s dětmi ve třídě, všem pomáhá. Ráda se účastní školních sportovních akcí. Ráda pomáhá mamince v zahradě, zalévá a pleje záhonky.
Poznámky: Karmilita žije s rodiči a s bratry na venkově, kde je velmi málo rozvinutá infrastruktura. Roste v úplné rodině s několika dětmi. Bratr Pavel chodí do školy, bratr Nikolaj se učí doma kvůli zdravotnímu stavu (onkologické onemocnění). Maminka je doma a stará se o invalidní dítě. Doma je s matkou ještě Matvej, je mu 5 let. Bytová situace je neuspokojivá. Aby zlepšily materiální situaci rodiny, chodí matka s dětmi v létě sbírat lesní plody a houby na prodej. Pěstují pro sebe zeleninu a nakládají ji na zimu. Rodina je v těžké materiální situaci.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Mangalwadkar Erwin

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government HPS, Nagshettikoppa
Chce být: vrcholovým sportovcem
Zájmy: hraní kabbadi (mistní týmová hra)
O dítěti: Chlapec velmi dobře čte. Čtení je jeho koníček a chce se v něm stále zdokonalovat. Mluví místními jazyky Kannada, Konkani a Marati. Také je velmi dobrý v běhu a rád sportuje. Jeho nejkrášnější vzpomínka je, když loni jako dárek dostal jízdní kolo z druhé ruky. Během školních přestávek hraje se spolužáky kabbadi - indickou vybíjenou. Ve volných chvílích pomáhá mamince s drobnými nákupy.
Poznámky: Otec pracuje jako pomocný zedník. Během období dešťů chodí i se svou ženou vypomáhat na rýžová pole. Děti se spolu doma učí, rodina společně večeří. Zapojují se do vánočních oslav a akcí pořádaných farností. Také se účastní dobrovolnických a společných aktivit vesnice, jako je například úklid. Vesnice má svoji školu, kterou zřídila vláda. Učí se v ní 250 dětí a v Erwinově třídě je 32 dětí. Do města to mají 12 km. Otec podporuje rodinu a chce zajistit dobré vzdělání pro svoje děti, aby měli lepší budoucnost. Také by rád koupil pole, aby si mohl pěstovat plodiny a rodina měla lepší život.
     

Brank Prathna

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Rotary English School, Sakaleshpura
Chce být: doktorkou
Zájmy: závody v běhu
O dítěti: Prathna je aktivní, veselá a milá dívka. Ve škole ji nejvíce baví matematika. Nemusí se příliš učit, má výbornou paměť. Zároveň pomáhá svým spolužákům, kteří na tom nejsou tak dobře jako ona a potřebují s něčím poradit. Ráda se účastní všech mimoškolních aktivit, které škola pro děti organizuje. Ve volném čase je Prathna doma s rodiči, povídá si s nimi a pomáhá jim. Také si pak hraje venku s ostatními dětmi.
Poznámky: Prathnin otec pracuje jako námezdní dělník na poli a matka jako služená. Obě dvě zaměstnání jsou závislá na poptávce, která je nepravidelná. Otec je zaměstnaný pouze v sezóně, kdy je dostatek monzunových dešťů a plodiny mohou růst. Jejich celkový příjem je tedy velmi nízký, stačí jim sotva na základní životní potřeby, ale již nezbývá na studium pro dcery.
     

Vincent V.Benita Anjeline

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sacred heart aided elementary School, Valparai
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní
O dítěti: Benita Anjeline je velice bystrá a milá dívka. Je veselá a má mnoho kamarádů, s nimiž si ráda hraje. Ve škole ji vše moc baví, ráda se dozvídá nové věci. A doma si pak opakuje, co se ve škole naučila a připravuje si domácí úkoly. Když je z něčeho nervózní, kouše si nehty a její maminka ji napomíná. Čas od času jde s rodiči na procházku a pak všem vypráví, co viděli a co se jim přihodilo. Má velmi blízký vztah se svým bráškou, s nímž tráví hodně času a ráda si s ním hraje.
Poznámky: Anjelinin otec pracuje jako námezdní dělník v továrně. Během období dešťů však práci nemá. Otcovy příjmy jsou nízké a nepravidelné. Nestačí k zajištění všech potřeb rodiny a zároveň k zaplacení poplatků za studium obou dětí. Matka se stará o domácnost a o děti. Anjelinin bratr denně dojíždí do školy vzdálené dvanáct kilometrů. Rodina žije v pronajatém domě, za nějž platí měsíčně nájem 3500 rupií. V domě není zavedená voda, musí ji nosit ze studny a skladovat. Rodina tráví společně večery, jí a povídají si o tom, co během dne zažili.
     

Rajesh R.Renitha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sacred heart aided elementary School, Valparai
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní
O dítěti: R.Renitha je bystrá a milá dívka. Má kolem sebe mnoho kamarádů, s nimiž si hraje o přestávkách i ve volném čase. Všichni ji mají moc rádi. Ve škole je šikovná a poslušná, takže se těší také přízni svých učitelů. Má mimořádné studijní výsledky, je mezi prvními třemi nejlepšími ve třídě. S oblibou se účastní také všech mimoškolních aktivit, které škola pro děti pořádá. Moc ráda kreslí. Žije se svou rodinou v kopcovité oblasti, kde je ráno ještě velmi chladno. Když nemusí do školy, rádá vstává později.
Poznámky: Otec Renithy pracuje jako námezdní dělník, jeho práce je nepravidelná a špatně placena. Její matka pracuje jako služebna. Bydlí společně s prarodiči, dědečkem a babickou. Pronajímají si malý domeček, který nemá základní zařízení. Dědeček pobírá skromný důchod, ale babička je vážně nemocna a potřebuje denně užívat léky. Jejich společný příjem stačí pouze na úhradu základních potřeb rodiny.
     

Muluya James

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Joseph`s P/s
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal
O dítěti: James je veselý chlapec. Ve třídě je velmi aktivní a bystrý a má spoustu kamarádů. V budoucnu by se rád stal učitelem, prozatím pomáhá mamince s domácími pracemi.
Poznámky: Jamesova rodina je sedmičlenná a živí ji pouze maminka. Pracuje jako farmářka, vyrábí maniokové chipsy a palačinky. Mají třípokojový cihlový dům s kuchyňkou ze starých plechů. Vodu si nosí z chráněného vrtu.
     

- Usha D V

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School, Shettihally, Hassan Taluk
Chce být: učitelkou
Zájmy: šachy
O dítěti: Usha je rozená tanečnice a tanec ji velmi baví. O prázdninách by chtěla chodit na hodiny tance, ale protože bydlí na vesnici, musela by dojíždět do města. Ve škole je šikovná a chtěla by se se stát učitelkou. Je společenská a baví ji hrát šachy. Rodným jazykem Ushi je Kannada a ve školce se učí anglicky. Doma pomáha mamince.
Poznámky: Tatínek Ushi pracuje jako námezdní dělník a to znamená, že se věnuje pouze sezónní práci. Její maminka je v domacnosti a jejich společný příjem nestačí na to, aby pokryli všechny potřeby rodiny i náklady potřebné na vzdělání dětí. Velmi by pomohlo, kdyby jejich dcera získala podporu ve vzdělávání. Ve školce se účastní všech aktivit, které jsou pořádány a dobře se učí.
     

- Ullas D R

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School, Shettihally, Hassan Taluk
Chce být: učitelem
Zájmy: kriket
O dítěti: Ullas má rád sport. Jeho rodným jazykem je Kannada a ve školce se učí anglicky, velmi ho to baví a snaží se aspoň trochu anglicky mluvit. Naopak matematika není jeho silnou stránkou, a tak mívá po škole hodiny matematiky navíc. Ze sportů má Ullas rád atletiku, hlavně běhání a skok do dálky. Jeho oblíbenou barvou je zelená. Až bude velký, chtěl by se stát učitelem. Doma pomáhá rodičům s domácími pracemil. Je důležité se zmínit, že Ullasovi velmi záleží na svých kamarádech.
Poznámky: Ullasův tatínek je námezdní pracovník v zemedělství, pracuje sezónně ve vesnici i mimo. Jeho maminka pracuje jako služebná. Peníze, které vydělají, nestačí na pokrytí denních potřeb rodiny a proto potřebují finanční pomoc.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    (9)    10    11    12    13    14    15    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).