Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    (9)    10    11    12    13    14    15    16    

V databázi máme 49 dětí z Indie, 52 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 23 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 157 dětí z databáze.
Sooka Wagasuswa Trevor

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Maria P/S Bufumbe
Chce být: lékařem
Zájmy: hra na schovávanou
O dítěti: Trevor je pilný a chová se dospěle. Žádá rodiče o dovolení jít si hrát. Své sourozence má rád a učí je, co se on sám naučil ve škole. Sedává ve třídě vepředu a během vyučování je aktivní a dává vždy pozor. Trevor je velmi přátelský a usměvavý. Chce být každý den ve škole, kde má hodně kamarádů. Tancuje na hudbu z rádia. Když má hlad, nechce se mu nic dělat, jeho nejoblíbenější jídlo je rýži a posho s hovězím masem. Za domem si staví malé hliněné domečky. Vždy připomíná sourozencům, aby si připravili oblečení na nedělní mši.
Poznámky: Tři děti chodí do školy, otec tvrdě pracuje, aby rodinu zabezpečil, ale ne vždy se mu to daří. Pěstuje plodiny na půdě rodičů a svém malém pozemku. Často bývá úroda napadená škůdci nebo je špatné počasí, tak mají malé příjmy z prodeje. Děti jsou kvůli nezaplaceným poplatkům posílány ze školy, rodiče prosí o odklad platby , ale i tak děti zameškají hodiny a zkoušky, což ovlivňuje jejich školní výsledky. Děti spí na rákosových rohožích, přikrývají se malými starými dekami. V domě svítí svíčkami. Kuchyně je provizorní, s plechovou střechou. Koupelnu mají z kmenů pokrytých banánovým listím.
     

Aliawawe Idd

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. John Nepomuk P/S
Chce být: lékařem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Iddi je zbožný chlapec, který se snaží nikdy nezmeškat bohoslužbu. Je velmi skromný a vstřícný. Rád se učí nové věci a nikdy ve školce nechybí, pokud není nemocný. Ve školce je velmi aktivní a snaží se odpovídat na kladené otázky. Je přátelský a se svými kamarády velmi rád hraje fotbal, doma i v rámci školy. Baví ho chodit pro vodu, protože chodí celá parta kamarádů a cestou si natrhají ovocem a povídají si. Moc rád jí rýži s masem, ačkoli to má jen zřídka. Je to velmi milý chlapec a o své jídlo se vždy rád podělí s kamarády.
Poznámky: Idd žije s maminkou, malým bratříčkem a babičkou ve starém domku, který jí patří. Domek je zbudován z tyčí, rákosu, starých plechů místo střechy, kam zatéká. Další dva sourozenci Iddiho žijí u příbuzných. Otec má jinou ženu a další děti, rodinu navštěvuje jen občas. K matce se chová násilnicky, pracuje jen někdy, vydělává málo. Matka se dře na pozemku, vypomáhá i babička, ale peněz je velmi málo. Často se stává, že nemají děti zaplacené školné a musejí zůstávat doma. Rodina vaří na ohništi, svítí svíčkami. Děti spí společně na jedné matraci, pokud jsou nemocné, léčí se jen za pomoci místních bylinek, na lékaře a léky není.
     

Mutebi Sperito

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. John Nepomuk P/S
Chce být: agronomem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Sperito je skromný, trošku uzavřený chlapec, ale je velmi bystrý. Není příliš společenský, rád sedává stranou sám a ostatní děti jen pozoruje. Ze všech domácích prací nejraději chodí pro vodu. Rád se koupe, což u chlapců není moc obvyklé. Po koupání si ještě vypere své oblečení a školní uniformu. Když se něco něco špatného, vždy to řekne učitelům nebo rodičům. Ve škole je pilný, během výuky poslouchá učitele a dává pozor. K dospělým lidem se chová vždy uctivě.
Poznámky: Otec postavil malý domek na pozemku prarodičů. Rodinu tvoří 12 lidí, kromě rodičů a 7 dětí také ještě 3 bratranci. Žijí ve velmi stísněných a nuzných podmínkách, téměř bez nábytku. Otec se živí zemědělskými pracemi, jeho nízké příjmy doplňuje pěstování úrody pro potřeby rodiny a na prodej. Všechny vydělané peníze však potřeby rodiny zdaleka nepokryjí, především školné pro tolik dětí je velký problém. Rodiče bratranců mnoho nepomohou, někteří i zemřeli. Děti tak mají ve školní docházce výpadky a prospěch tudíž nevalný. Rodina je aktivní v náboženské oblasti, přátelská, nápomocná ostatním.
     

Kisule Habibu

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. John Nepomuk P/S
Chce být: řidičem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Habibu je vychovaný chlapec, do školy chodí pravidelně a vždy v čas. Je uctivý k dospělým. Je zodpovědný, vždy si napřed vypracuje domácí úkoly a pak teprve si jde hrát ven s kamarády. Doma hodně pomáhá. Ve volném čase rád chodí s kamarády po vesnici, hledají si k snědku ovoce nebo cukrovou třtinu. Odpoledne po škole také rád pase kozy. Má velmi milou povahu, umí si říci, co má rád i co mu vadí. Rád by se stal řidičem, protože si myslí, že každý člověk musí umět řídít auto.
Poznámky: Rodiče se živí těžkou zemědělskou prací, aby zajistili tak velké rodině alespoň jídlo a ostatní nejnutnější potřeby. Také si pomáhají chovem koz. Oba rodiče jsou HIV pozitivní, stejně jako jedno z jejich dětí. Otec je v komunitě velmi činný, věnuje se osvětě ohledně HIV/AIDS, apeluje na nemocné, aby se začali léčit co nejdříve, pokud se o své nemoci dozvědí a prodloužili si tak život. Rodina bydlí ve velmi nuzném obydlí o dvou místnostech, tvořeném tyčemi, rákosem, plechy. Děti se dělí o jednu starou matraci na zemi, deky. Vodu musejí donášet, vaří na ohni v přístavku. Děti chodí ve starém otrhaném oblečení.
     

Makarova Kseniya

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Voropajevskaja střední škola
Chce být: kadeřnicí
Zájmy: kreslení
O dítěti: Kseniya je veselá a přátelská. Snaží se studovat dobře, chodí na kreslení, zpívá sólo na soutěžích v domě kultury a ve škole. V létě miluje být u babičky na vesnici, kde pomáhá na zahradě. Chodí do kostela a na hodiny náboženství.
Poznámky: Kseniya je vychovávána ve velké rodině. V květnu 2018 se jí narodila mladší sestra, se kterou je momentálně matka na mateřské dovolené. Otec pracuje na železnici a jeho plat je hlavním příjmem rodiny. Maminka je s mladší sestrou často v nemocnici. V létě celá rodina jezdí na vesnici pomáhat babičce s prací na zahradě. Na zimu si zavařují ovoce a zeleninu.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Molokova Miraslava

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Derkovščinskaja střední škola
Chce být: farmářkou
Zájmy: hraní se stavebnicemi a zvířaty, kreslení
O dítěti: Miraslava je laskavá, družná, zvídavá a pracovitá dívka. Má smysl pro spravedlnost a je hodná na ostatní. K úkolům ve škole přistupuje zodpovědně, aktivně se účastní i mimoškolních aktivit. Navštěvuje kurz o zdravé výživě.
Poznámky: Miraslava je vychovávaná ve velké rodině s nízkými příjmy. Výplata otce je malá, rodina žije většinou z dávek na děti. Rodina je přátelská, žijí a stravují se skromně, snaží se šetřit. Celý příjem rodiny jde na nezbytné věci pro děti a na jídlo. Na jaře začne bratr Ivan chodit do mateřské školky, proto mu budou muset dokoupit oblečení, boty a pomůcky na kreslení a modelování.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Konovalova Veronika

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Derkovščinskaja střední škola
Chce být: veterinářkou
Zájmy: kreslení, sledování animovaných filmů, ježdění na kole
O dítěti: Veronika je společenská, laskavá a přátelská. Je velmi zodpovědná. Ráda se účastní školních aktivit, zvláště sportovních a kulturních. Miluje zvířata. Účastní se divadelního a dramatického klubu. Navštěvuje hodiny náboženství v kostele.
Poznámky: Veronika je vychovávána ve velké rodině. S otcem Veroniky je matka rozvedená. Výživné na děvčata platí otec velmi nízké. Momentálně je matka na mateřské dovolené. Plat otčíma je malý, rodina žije převážně z dávek na děti. Rodina je přátelská, žije a stravuje se skromně, snaží se šetřit. Kupují jen nejnutnější věci pro děti a jídlo. Rodina má velmi nízké příjmy.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Budich Valeriya

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Korobovskaja střední škola
Chce být: zpěvačkou
Zájmy: hraní se stavebnicemi, kreslení, zpívání, tancování
O dítěti: Valeriya je společenská a přátelská dívka. Účastní se školních soutěží ve zpěvu, vystupuje na školních koncertech a okresních soutěžích. Při výuce je aktivní. Chodí na hodiny náboženství v kostele.
Poznámky: Valeriya žije na venkově. Rodina má dvě děti a matka je na mateřské dovolené. Valeriin otec s rodinou nežije. Matce pomáhá s výchovou dětí její druh. V zásadě rodina žije z dávek na děti. Veškerý příjem rodiny padne na věci potřebné pro děti. Školní prázdniny a volný čas Valeriya tráví doma nebo si hraje na dvorku. O svátcích rodina chodí do kostela.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Gailyun Dominika

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Lyntupskaja střední škola
Chce být: lékařkou
Zájmy: tancování
O dítěti: Dominika je velice kamarádská dívka, která má ve škole mnoho přátel. Je schopná, uvážlivá a má spíš klidnou povahu. Ráda čte, ve škole se učí německy. Chodí na hodiny náboženství do spolku dobrovolníků, který je veden v místním kostele.
Poznámky: Dominika žije s matkou, otčímem a bratry. Dominika a bratr Art´om chodí do školy. V listopadu minulého roku se do rodiny narodilo ještě jedno dítě, matka je s ním na mateřské dovolené. Vedle domu mají zahradu, kde si pěstují zeleninu pro vlastní potřebu. V létě sbírají houby a plody pro sebe i na prodej. Rodina je pracovitá. Dominika s rodiči pravidelně chodí do kostela a na hodiny náboženství.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Mubiru Julius

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 25
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Uganda Technical College Bushenyi
Chce být: inženýrem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Julius chytrý a milý chlapec. Do školy chodí velmi rád, nechybí na žádné hodině a je vždy přesný a připraven. Vzdělání pro něj hodně znamená. Během vyučování se snaží být aktivní, dává pozor a odpovídá na otázky kladené učitelem. Účastní se i nejrůznějších mimoškolních aktivit a je členem týmů na jeho univerzitě, i proto je ve škole oblíbený. Je přátelský a pomáhá spolužákům, pokud něčemu nerozumí, snaží se jim to vysvětlit. Čas od času je stydlivý. Chodí pravidelně do kostela, kde účastní se i nejrůznějších aktivit. Doma pomáhá s domácími pracemi.
Poznámky:
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    (9)    10    11    12    13    14    15    16    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).