Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    (9)    10    

V databázi máme 47 dětí z Indie, 18 dětí z Ugandy, 12 dětí ze Zambie, 15 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 91 dětí z databáze.
Makangwa Natasha

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: Zdravotní sestra
Zájmy: Hrát si s panenkami
O dítěti: Natasha je velmi aktivní dívka, jak ve škole, tak i doma. Má několik přátel, se kterými si ráda hraje a chodí do školy vzdálené 2,5 km. Ve škole ji baví čtení a malování. Jejím oblíbeným předmětem je angličtina. Spolu se svou matkou chodí každou neděli do kostela. Natasha by se jednou chtěla stát zdravotní sestrou, aby mohla léčit rodinné příslušníky, když budou nemocní.
Poznámky: Rodina žije v chatrči ze dvou místností, z cihel z hlíny a jílového bláta. V domě není voda ani elektřina. Na vaření jídla používají uhlí a pro osvětlení svíčky. Matka Natashi není vzdělaná. Aby zabezpečila základní potřeby rodiny prodává na trhu koblihy. Rodina se stravuje 2x denně. Otec, bohužel, nemůže najít zaměstnání. Příjmy rodiny proto nestačí ani na základní potřeby.
     

Arolkar Anisha Ajith

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 0    
Škola: Mazarello kannada medium school
Chce být: zatím neví
Zájmy: hra na schovávanou
O dítěti: Anisha je laskavá dívka, která patří ve třídě mezi nejlepší žáky. Má rovněž nadání na kreslení a malování. Nejraději však pomáhá své matce s drobnými pracemi. Velice jí zasáhla ztráta otce před rokem a půl.
Poznámky: Otec Anishy spáchal před rokem a půl nečekaně sebevraždu a matka, která nemá žádné vzdělání, se musí sama starat o celou rodinu. Trauma z jeho ztráty v rodině stále přetrvává, matka je však statečná a snaží se to co nejlépe překonat. V této těžké době jim velmi pomohl dědeček, který jim poskytl svůj dům. Matka začala pracovat jako služebná ve vesnici, její příjem je však velmi malý a nedostačující.
     

Lopes Elsia Santosh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Holy Rosary Convent school
Chce být: zatím neví
Zájmy: zpěv
O dítěti: Elsia má ráda školu a zvláště zpívání veršů. Je přátelská a velmi láskyplná vůči svému bratrovi, zároveň má však respekt vůči starším. Ráda si plní své domácí úkoly a pomáhá matce s drobnými pracemi v domácnosti. Většinu svého volného času tráví se svou babičkou.
Poznámky: Otec dívky pracuje jako elektrikář v Bombaji, kde žije v pronajatém bytě. Elsia žije se svou matkou, bratrem a nemocnou babičkou v Honavaru. Ačkoliv dům, ve kterém rodina žije je jejich vlastní, je pro ně velmi obtížné, s ohledem na rostoucí ceny a nízké příjmy, zajistit finanční prostředky pro chod rodiny a kvalitní vzdělání dětí.
     

Aigal Pavan Vijay

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St Thomas school
Chce být: zatím neví
Zájmy: míčové hry
O dítěti: Pavan je bystrý, přátelský a laskavý chlapec, který je zapálený do zpívání. Jeho dědeček je jeho velmi dobrý kamarád a sdílí s ním všechny své zkušenosti. Lékaři, bohužel, chlapci ve věku šesti měsíců diagnostikovali otvor v srdci. Teprve po pěti letech pozorování bude, podle lékařů, možné provést u Pavana chirurgický zákrok.
Poznámky: Otec Pavana pracuje jako výrobce tašek a v rodině je jediným výdělečně činným členem. Matka je nekvalifikovaná a nemůže přispívat do rodinného rozpočtu, protože se doma stará o mladší dítě. Nuzný příjem otce je stěží dostatečný pro pokrytí rodinných výdajů a nákladů na vzdělání syna. Rodina žije v domě s jedním pokojem a kuchyní a nevlastní žádnou půdu.
     

Naik Sinchana Mohan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Higher Primary School
Chce být: zatím neví
Zájmy: hra na schovávanou
O dítěti: Sinchana má velký talent na sporty, zejména na basketball, ve kterém již vyhrála mnoho cen. Ráda se také věnuje kreslení, tanci, skákání panáka či čtení knih.
Poznámky: Otec Sinchany je zaměstnaný pouze jako sezónní pracovník na farmě, proto je po většinu roku bez práce. Jeho žena mu občas se stejnou prací vypomáhá, většinou je však spíše v domácnosti. Starší dcera musela školu předčasně opustit v 9. třídě, rodiče by si proto vellmi přáli, aby jejich druhé dítě ve svém životě něčeho dosáhlo. Žijí velmi skromně ve vlastním domě zhotoveném z bláta a střechou z tašek. Nemají vlastní toaletu a zdrojem vody je pro ně venkovní studna.
     

Naik Ananya Shrikanth

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Balwadi, Tengar
Chce být: zatím neví
Zájmy: hraní her
O dítěti: Ananya je inteligentní dívka, která má ráda čísla, recituje rýmy a tancuje. Je pečlivá při svých studiích a poctivě každý den plní domácí úkoly. Je to přátelské dítě, které tráví mnoho času se svými kamarády.
Poznámky: Ananya je členem malé a chudé rodiny. Otec pracuje jako dělník na polích a matka je ženou v domácnosti. Pro otce je velice obtížné uživit rodinu bez dalšího dodatečného příjmu. Žijí v chatrči s doškovou střechou a jedním pokojem. Jejich finanční situace je zoufalá a pro rodiče je obtížné hradit stále se zvyšující výdaje na vzdělání.
     

Mendonca Deeksha Francis

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Madari Higher Primary School
Chce být: zatím neví
Zájmy: běh o závod, venkovní hry
O dítěti: Deeksha je inteligentní a vždy patří mezi nejlepší ve třídě. Je také umělecky nadaná a ráda kreslí, což jí ve škole získalo již mnoho ocenění. Mimo to je dobrou řečnicí a miluje sporty.
Poznámky: Deeksha je členem velké rodiny o šesti členech, žijí s nimi také prarodiče. Otec pracuje jako zahradník v místní farnosti. Před několika lety byl poraněn padajícím kokosovým ořechem a stále cítí přetrvávající bolest na hlavě. Je pro něho obtížné zajistit dceři vzdělání bez dalšího zdroje příjmů.
     

Gowda Navya Ganpayya

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Lower Primary School
Chce být: zatím neví
Zájmy: venkovní hry
O dítěti: Navyi je dobrá řečnice a výborná studentka. S nadšením se účastní různých školních aktivit a obdržela již ceny v tanci, zpěvu a také v psaní. Je oblíbená u svých učitelů i spolužáků. Ráda si hraje se svým starším bratrem.
Poznámky: Otec Navyi pracuje jako dělník na farmě a matka je ženou v domácnosti. Otec se snaží získat jakoukoliv práci, například nosí kamenty na stavbách. Má obavy o vzdělání dětí s ohledem na skutečnost, že nemají žádný jiný zdroj příjmů. Musí se navíc starat o svoji sestru a postarat se i o výdaje za její svatbu.
     

Madalaimuthu M.Mercy

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: R.C.Primary School, Kannampalayam
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hraní
O dítěti: Mercy je akční dívka, která vyniká dobrými výsledky. Jde jí vše, čemu se věnuje nebo co si zamane. Ve škole má velmi dobré známky a učitelé si ji moc chválí. Baví ji všechny možné sporty, kterým se věnuje ve volném čase. Její nejlepší kamarádkou je její starší sestřička Catherine Lincy, s níž tráví nejvíce času. Catherine ji taky často doučuje, když si něčím není jistá.
Poznámky: Oba rodiče pracují jako námezdní dělníci v elektrárně. Občas pro ně ovšem není práce. Jejich výdělky nejsou dostatečné k uživení rodiny a zajištění vzdělání dětí. Žijí v pronajatém domě bez základního vybavení. Nemají například pitnou vodu, pro kterou musí denně docházet a snažit se ji nějakým způsobem skladovat.
     

Ananda Kumar A.Nincy Marin

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: R.C.Primary School, Kannampalayam
Chce být: doktorkou
Zájmy: hraní
O dítěti: Nincy Marin vyniká především zodpovědností. Je druhým nejstarším dítětem v rodině. Ve škole je hodně bystrá, a tak si ji všichni chválí. Je čtvrtá nejlepší z celé školy. Nejvíce ji baví angličtina. Jednou by se chtěla stát doktorkou a pomáhat těm nejchudším lidem z vesnic a odlehlých oblastí. Také by moc ráda pomohla své vlastní rodině.
Poznámky: Rodiče Nincy Marin pracují jako námezdní dělníci. Vydělávají ovšem velmi málo peněz. Rodina žije v malém, cementovaném domkou se střechou z železných plátů. Nemají k dispozici pitnou vodu, musí ji přinášet jednou týdně z ulice a skladovat. Starší dcera Neepa Marin má neurologické potíže a trpí pravidelnými záchvaty. Musí brát léky, které rodinu stojí 1 000 rupií měsíčně. Pro rodiče je obtížné s tak nízkými příjmy uživit rodinu a zajistit dětem vzdělání.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    (9)    10    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).