Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    (9)    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

V databázi máme 72 dětí z Indie, 57 dětí z Ugandy, 27 dětí ze Zambie, 24 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 180 dětí z databáze.
Tharun Raj KV

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Swami Vivekananda Higher Primary School Sorab
Chce být: dítě je ještě malé a neví
Zájmy: tanec, zpěv a vyprávění příběhů
O dítěti: Tharun Raj je chytrý chlapec. Vyhrává ceny v soutěžích zaměřených na zpěv, tanec a recitaci. Vyniká schopností rychle si pamatovat nové věci. Miluje hry a nikdy nezmešká venkovní hraní s kamarády. Domácí úkoly dělá samostatně a dbá na to, aby je měl vždy včas hotové. Díky tomu je jeho prospěch ve škole opravdu dobrý. Je upřímný a pracovitý. Ve vztazích s přáteli je otevřený a laskavý, proto jej mají moc rádi.
Poznámky: Tharunův otec pracuje jako námezdní dělník. Dělá jakoukoli práci, na kterou je najat. Bohužel se často stává, že zde není žádná poptávka a otec zůstává doma bez práce. Jeho příjem je tedy velmi nestálý a celkově nízký. Matka se stará o domácnost. Rodina nevlastní půdu, ani dům. Bydlí v domku, jehož stav je velmi špatný, i přesto za něj musí měsíčně platit nájemné. Pro rodiče je obtížné pokrýt i základní potřeby domácnosti.
     

Dhanya Shree

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Shanthi Higher Primary Kannada Medium School, Shanthipura
Chce být: doktorkou
Zájmy: malování a učení se tanečních kroků se spolužačkami
O dítěti: Dhanya je chytrá a talentovaná dívka. Každý den se moc těší do školy. Dojíždí společně s dalšími dětmi z vesnice vzdálené 6 km, společně si najímají rikšu. Ve škole Dhanyu nejvíce baví čtení a psaní. O přestávkách si se svými dvěma nejlepšími kamarádkami, Monishou and Ishithou, hrají na schovávanou, zalévají společně květiny a obědvají spolu. Když má Dhanya čas, pomáhá tatínkovi na poli a stará se o zvířata. Má zvláštní citlivost ke starým a nemocným lidem, jakmile má někoho takového ve svém okolí, snaží se mu pomoci.
Poznámky: Dhanyini rodiče velmi tvrdě pracují, aby zajistili svou rodinu a mohli se postarat ještě o prarodiče. Mají malý kousek půdy, kde však mohou pracovat pouze po dobu dešťů, když je země úrodná. V ostatních obdobích otec pracuje jako námezdní dělník na stavbách - staví základy, nakládá a vykládá bláto a zastává další potřebné práce. Přestože na tom rodina není dobře a někdy nemají dostatek vlastních základních potřeb, jsou pozorní ke svým sousedům a ostatním z vesnice, kdo potřebují jejich pomoc. Půjčují své voly, aby s nimi ostatní mohli orat nebo se snaží pomoci těm, kdo jsou kolem nich vážně nemocní.
     

Nabakiibi Grace

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. John Nepomuk P/S
Chce být: Zdravotní sestrou
Zájmy: Vybíjená a zpěv
O dítěti: Grace je slušná dívka, která projevuje velký zájem o studium. Dívka se ráda podělí o své jídlo se spolužáky, dobře s nimi spolupracuje a hraje si s nimi. Její oblíbené jídlo je hovězí s rýží. Grace vytváří míče z různých zbývajících látek a hraje s nimi vybíjenu. Ve studiu je prospěšná ostatním a aktivní. V neděli ráda chodí do kostela, navštěvuje i církevní školu spolu s kamarády. Současně ji podporuje charita, dívka potřebuje další pomoc, aby byla schopná uskutečnit své sny.
Poznámky: Grace žije s rodiči a čtyřmi sourozenci v nedokončeném třípokojovém domě. Oba rodiče jsou nakažené HIV, současně se však lečí a tak děti danou infekci nemají. Rodina je odkázaná na sklizeň úrody, kterou prodávají a tím získávají prostředky na základní přežití a školné pro děti. Rodiče také prodávají prasata a na vydělané peníze splácí dluhy a hradí léčbu v nemocnici, když se jejích stav zhoršuje. Rodina používá dřevo na vaření, vodu nosí ze zabezpečeného potoku a svití pomocí petrolejové lampy. Velkou vyzvou pro rodinu je období, kdy se zdraví jednoho z rodičů zhoršuje i rodina utrácí i bez toho skromný výdělek na léčbu a kvůli tomu nemůže splácet školné. Tehdy tento rodič není schopen ani pracovat. Tato rodina potřebuje pomoc.
     

Nassozi Sheilah

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Lake Side Junior school
Chce být: lékařkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Sheila je skromná, dobře se učí, ve škole dává pozor a často se hlásí. Umí už trochu číst i sestavit jednoduchou anglickou větu. Ve třídě se kamarádí s mnoha dětmi a hraje s nimi různé hry a dělí se s nimi o jídlo.
Poznámky: Rodina žije v malém pronajatém domku, kde jedna ze dvou místností funguje jako malá prodejna, ve které prodávají sůl, olej a pečivo. Obchod je pro nedostatek financí skoro prázdný, spíše jen udržuje matku zaměstnanou. Mají malou parcelu, kde by si chtěli v budoucnu postavit vlastní domek. Kuchyni nemají, vaří pod venkovním přístřeškem na dřevěném uhlí. Otec vyrábí a prodává cihly a matka se snaží vypomáhat výrobou a prodejem jednoduchého občerstvení. Všechny příjmy ale sotva stačí na zaplacení nájemného, jídla a školného pro děti. Otec má ještě další ženu a děti a občas zůstává s nimi.
     

Tarasevich Aliaksandra

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: ZŠ č. 14 Vitěbsk
Chce být: chce se stát učitelkou, naučit se plavat a tančit společenské tance
Zájmy: ráda kreslí, vyrábí z plastelíny, hraje si na školu
O dítěti: Aliaksandra ráda čte, píše a dělá domácí úkoly. Ráda si také hraje na učitelku. Doma zalévá pokojové květiny. Ze všeho nejraději však jezdí s babičkou na chatu, kde pomáhá na zahrádce a při sběru úrody. Pravidelně spolu s babičkou dochází do kostela.
Poznámky: Aliaksandra je z neúplné rodiny. Rodiče jsou rozvedeni, bydlí však stále v jednom bytě a nemají spolu dobré vztahy. V důsledku nemoci byla mamince amputována noha a v současné době je invalidou 2. stupně. Složitá rodinná situace se negativně odráží na emocionálním vývoji dětí. Aliaksandra by velmi ráda navštěvovala vzdělávací kurzy a kroužky, složitá finanční situace v rodině jí to však neumožňuje.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Tebulanya John

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Mary`s P/S Bufumbe
Chce být: politikem (členem parlamentu)
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: John je velmi hodný a poslušný chlapec, který se rád dělí s ostatními o své jídlo, ale i o své dobré nápady. Při výuce vždy dokáže najít správnou odpověď na otázky, na které jiní žáci neumí odpovědět a patří tak k nejlepším ve třídě.
Poznámky: Johnova rodina žije ve čtyřpokojovém domě. Dům stojí na pozemku, který využívají k pěstování plodin pro vlastní spotřebu a navíc má otec pronajatý kus půdy, kde pěstuje kukuřici k prodeji. Otec dříve pracoval jako rybář, ale nyní nemá peníze na vybavení, které vláda požaduje. Matka prodává zeleninu a koření v kiosku, ale její výdělek je nízký, protože prodává levné produkty a konkurence je veliká.
     

Herasimenko Kiryl

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 11
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 1    
Škola: Lyntupská střední škola a školka
Chce být: řidičem
Zájmy: hry s legem a venku, pohybové aktivity
O dítěti: Kiril je přátelský, veselý a společenský chlapec. Po přestěhování do nového bydliště se bez problémů zařadil do kolektivu. Ve škole je během výuky velmi aktivní. Ve třídě má hodně přátel, se kterými rád traví volný čas a hraje pohybové hry. V budoucnu by se rád stál řidičem.
Poznámky: Kiril vyrůstá v neúplné rodině. Matka sama vychovává dvě děti, protože otec zemřel před čtyřmi lety. V roce 2017 se rodina přestěhovala z vesnice do malého města Lyntupy, kde nyní bydlí v pronajaté polovině domu bez příslušenství. Matka hledá zaměstnání, ale zatím se jí nedaří. Aktuálně žijí z příspěvku při ztrátě živitele rodiny. Aby vylepšili svou finanční situaci sbírají v létě lesní plody a houby, které následně prodají ve sběrně.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Haller Tarun Chandru

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Lower Primary School, Maskalmakki
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Tarun má velice rád přírodu, zejména modrou oblohu a bílé mraky. Baví ho poslouchat příběhy od své babičky, které nosí léky a různě jí pomáhá. Zodpovědně dělá domácí úkoly a pomáhá rodičům s drobnými pracemi nebo se zaléváním zahrady. Je přátelský, laskavý a rád si čte. Ve škole má vždy mnoho dotazů, baví ho matematika, angličtina, environmentální studia, poezie a příběhy.
Poznámky: Otec Taruna má 44 roků, studoval do 7. třídy a pracuje jako nekvalifikovaný dělník na cizích polích. Jeho práce je sezónní a nestálá, pracovat nemůže zejména v období dešťů. Občas je tudíž bez práce a také bez peněz. Matka Taruna má 40 roků a studovala do 2. třídy. Musela podstoupit operaci kvůli nádoru a v současné době je ženou v domácnosti. Žijí v domě s azbestovou střechou. Společně s rodinou bydlí také babička, která nedávno podstoupila operaci oka a vyžaduje pravidelnou lékařskou péči. Ačkoliv je otec zodpovědný a svědomitý, není schopen vydělat dostatek peněz na to, aby mohl rodinu uživit.
     

Haller Sanketh Vishnu

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Lower Primary School, Maskalmakki
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Sanketh je aktivní chlapec a zodpovědný student. Poctivě si plní domácí úkoly a další povinnosti. Svojí matce pomáhá s drobnými domácími pracemi. Je inteligentní a chápavý. Rád čte knihy a je velmi pracovitý. Má milou a věrnou povahu. Baví ho chodit do školy a učit se novým věcem.
Poznámky: Otec Sanketha má 42 roků, studoval do 6. třídy. Jeho matka má 31 roků a studovala do 9. třídy. Oba rodiče pracují jako sezónní nekvalifikovaní dělníci. V období dešťů jsou oba bez práce a jejich práce je celkově nestálá. Jejich příjmy nejsou dostatečné k tomu, aby mohli uživit své děti a zajistit jim vzdělání. Žije s nimi také babička, o kterou se starají.
     

Gouda Dhanya Balachandra

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: zatím není rozhodnuta
Zájmy: hraní s kamarády, skákání
O dítěti: Dhanya je mírná a poslušná dívka, trochu plachá. Do školy chodí pěšky se svými spolužáky. Domácí úkoly si dělá samostatně. Velmi ji baví angličtina, ráda píše anglická slovíčka a učí se anglickou abecedu. Také ráda kreslí a miluje čokoládu. Každý den vypráví babičce co se dělo ve škole a před spaním ráda poslouchá babiččiny příběhy.
Poznámky: Rodina žije v domku matčiných rodičů, o dvou pokojích. Otec se živí jako námezdní dělník manuální prací, například kopáním hlíny či nakládáním písku. Jeho práce není pravidelná a je špatně placena. S rodinou žije i sedmdesátiletá babička, která má zdravotní potíže se žaludkem a Dhanyiny rodiče musí hradit její léčbu. Na vzdělání dětí rodině nezbývá moc peněz. Pokud má Dhanya chodit do školy, rodina velmi potřebuje finanční výpomoc.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    (9)    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).