Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    (9)    10    

V databázi máme 51 dětí z Indie, 21 dětí z Ugandy, 14 dětí ze Zambie, 10 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 96 dětí z databáze.
Pachkouskaya Alena

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Korobovská základní škola - školka
Chce být: lékařkou
Zájmy: lepení, kreslení, tanec, četba, skládání stavebnice Konstruktor
O dítěti: Je hodná, společenská, aktivně se účastní školních akcí, ale je velice pomalá. Protože pomalu chápe, dali ji rodiče do školy o rok později. Ale podle svých možností se dívka snaží držet krok se svými spolužáky.
Poznámky: Jedná se o vícedětnou, nedostatečně zabezpečenou rodinu. Alenina matka byla od dětství invalidní, nyní je invalidou 2. stupně. Nepracuje. V rodině jsou tři nezletilé děti, dva synové s opožděným psychickým vývojem. Materiální situace je velmi složitá. Příjem rodiny - nízký invalidní důchod matky a plat otce, který je vyplácen nepravidelně. Snaží se neutrácet peníze za jídlo, protože děti potřebují oblečení, obuv, školní potřeby. Rodiče proto začali chovat slepice, krávu, prase. Takto šetří peníze za smetanu, mléko, máslo, vajíčka, maso. Pěstují také řepu, brambory, mrkev pro sebe a pro zvířata. Rodiče i děti musí hodně pracovat.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Lasouskaya Ulana

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Glubokské okresní gymnázium
Chce být: architektkou
Zájmy: sport, tanec, volejbal
O dítěti: Je aktivní, zodpovědná, veselá, čilá. Chodí do sportovní školy na volejbal, účastní se soutěží. Má velice ráda zvířata. Vystupuje na školních koncertech. Chodí na náboženství při farnosti.
Poznámky: Jedná se o vícedětnou rodinu, složenou z rodičů a čtyř dětí. Je to velmi soudržná rodina. Rodiče vychovávají děti v křesťanském duchu, podle katolických tradic. Chodí společně do kostela. Rodina teď bydlí v domě rodičů otce. Matka v současné době nepracuje, protože je na mateřské dovolené. Rodina se stravuje a obléká skromně, ale vždy čistě a upraveně.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Lisouski Denis

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: ZŠ č. 3 Glubokoje
Chce být: stavbařem
Zájmy: kreslení, hrát fotbal, na kytaru
O dítěti: Vyrovnaný, klidný, pozorný, zodpovědný, aktivní, starostlivý. Když vidí, že někdo potřebuje pomoc, vždycky pomůže. Velice rád vaří. Nalézá na internetu recepty a potom je zkouší.
Poznámky: Jedná se o vícedětnou soudržnou rodinu. Vždy slaví pravoslavné i katolické svátky. Otec Denise dobře vaří. Děti jsou nadané. Maxim hezky kreslí, chodí do umělecké školy. Denis má velice rád sport, chodí do sportovní školy, hraje fotbal a zápasí. Účastní se sportovních táborů. V současné době se zhoršilo zdraví babičky (matky maminky), je invalidní, špatně chodí kvůli rozpadu kosti a potřebuje stálou pomoc, proto si ji rodiče chlapce vzali dočasně k sobě. Materiální situace je složitá i přesto, že rodiče hodně pracují a žijí úsporně a skromně. Byt pořídili na úvěr. Každý měsíc je třeba z rodinného příjmu zaplatit kolem 100 eur na úhradu úvěru a komunálních služeb. Byt potřebuje rekonstrukci.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Uppar Anjalli

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government School, Gonalli
Chce být: policistkou
Zájmy: zpěv a četba knih
O dítěti: Anjalli je inteligentní dívka. Moc ráda chodí do školy a nevynechá jediný den. Včas si plní všechny domácí úkoly a pečlivě se věnuje studiu. Je také velmi aktivní v rámci všech ostatních školních aktivit.
Poznámky: Anjalli má dva sourozence. Jejich otec pracuje jako námezdní dělník na polích. Matka se stará o domácnost. Dvě starší sestry také studují. Rodina se potýká s velkou chudobou.
     

Shetty Savi

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: zatím neví
Zájmy: vybravování
O dítěti: Savi se chová moc hezky. Je to moc veselá a aktivní dívka. Má moc dobré výsledky ve všech základních předmětech. Má talent na outdoorové aktivity, baví ji sportovat. Tancovala v rámci natáčení klipu jedné písně. Baví ji učit se stále nové věci.
Poznámky: Saviin otec je holič. Žijí v malém domku, kde s nimi bydlí také sestra otce, která není v pořádku. Stará se o ni Saviina matka, proto nemůže pracovat. Otcův příjem je nedostačující pro pokrytí základních životních potřeb rodiny. Rodiče moc touží po tom, aby jejich dcera mohla chodit do školy a dosáhnout nějakého stupně vzdělání.
     

Shettigar Harshini P

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: dítě je ještě malé na to, aby se mohlo rozhodnout
Zájmy: hraní her
O dítěti: Harshini je dobře vychovaná, tichá a velmi stydlivá dívka. Potřebuje čas na to, aby byla schopna se s ostatními seznámit a pracovat s nimi. Dobře se učí, ale musí zapracovat na svém psaní. Má schopnosti na to, aby se mohla zlepšit.
Poznámky: Matka Harshini trpí na vysoký krevní tlak a její zdravotní stav se tak může náhle zhoršovat. Otec tudíž nemůže opouštět domácnost a pravidelně pracovat. Dělá jako lektor výukové hodiny u nich doma. Odpoledne a večer k němu chodí děti po škole. Touto prací si mnoho peněz nevydělá.
     

Vishwakarma Prathvik K P

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: dítě je ještě malé na to, aby se mohlo rozhodnout
Zájmy: kreslení
O dítěti: Prathvik je velmi hodný, ale občas také zlobivý chlapec. Je opravdu přátelský ke všem kamarádům a je také ochotný jim pomáhat. Potřebuje se zlepšit v psaní, má schopnosti na to, aby dosahoval lepších výsledků. Je vždy usměvavý a dokáže ostatní potěšit.
Poznámky: Otec Prathvika pracuje jako pomocník v cateringové společnosti, kterou vlastní jeho strýc. Doprovází ho kamkoliv, kde je poptávka po jejich službách. Jelikož se řídí hinduistickým kalendářem, musejí občas zůstat bez práce doma. V případě, kdy je poptávka nízká, cítí se povinen požadovat po svém strýci spravedlivou odměnu, jelikož má výsadní právo nosit si nezkozumované jídlo domů, a to na úkor klasické mzdy.
     

Namiiro Pamela

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Matia Mulumba Ssabawaali P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: skákání přes švihadlo, házená
O dítěti: Pamela je dobře vychovaná, skromná a slušná. Ráda chodí do školy a vždy je mezi prvními 5 ve třídě. Učitelé jí mají rádi. V neděli ráda chodí do kostela a ve volném čase si hraje s kamarády, skáče přes švihadlo a je velmi kreativní a společenská.
Poznámky: Pamela bydlí s rodiči a dalšími příbuznými. Celkem 13 členů, kteří se dělí o 4 pokoje a děti se dělí o postele. Její dvě starší sestry nemohly dodělat střední školu, kvůli nedostatku peněž na školné. Všechny děti co školu navštěvují jsou často posílány domů, kvůli neplacení školoného a jejich prospěch se tedy zhoršuje. Matka má místní malý salón, kde zaplétá copánky. Rodina si pronajímá pozemek, kde pěstuje plodiny, které spotřebuje a zbytek prodá. V suchém a horkém období mají pouze jedno jídlo denně. Vodu mají z vrtu a v domě svítí parafinovými svíčkami.
     

Naik Abhay Babu

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Nursery
Chce být: zatím neví
Zájmy: závody žab
O dítěti: Chlapec je poslušný vůči učitelům a miluje svého třídního. Má velmi rád zelenou barvu, barvu deště a celého okolí. Má rád kreslené filmy. Do školy chodí pěšky a se spolužáky si rád hraje na školním hřišti. Chlapci velmi chutná citronová rýže, kterou však mívají jen málokdy. Velmi rychle mluví, a to ve svém mateřském jazyce Kannada.
Poznámky: Abhayův otec Babu je starý 38 let, je zdravý a pracuje jako manuální dělník na staveništi. Jeho práce zahrnuje vyčištění místa, ruční naložení kamenů a cihel a čištění písku. Musí pracovat v drsných podmínkách bez jakýchkoli bezpečnostních opatření. Při hledání práce se musí stěhovat z vesnice do vesnice. Navíc je jeho práce nepředvídatelná a neexistuje žádná jistá mzda, na kterou by mohla rodina záviset. Jeho manželka Shaila je stará 34 let, je v domácnosti a pečuje o své děti s láskou. Rodina nevlastní žádný pozemek, ale vlastní malý dům, kde je elektřina a voda. Matka, která nemá žádné vzdělání, nemůže doplnit příjmy rodiny.
     

Gowda Karthik Ganappaya

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: HPS Battarkeri
Chce být: učitelem
Zájmy: hraní s míčem
O dítěti: Karthik je živý chlapec, který má rád celý svět kolem. Sází a zalévá rostlinky a stará se o ně a jeho největším koníčkem je prohlížet si obrázkové knížky. Hodně času tráví na hřišti hrami se svými kamarády z vesnice. Často se dožaduje svého oblíbeného jídla ke snídani - pšeničné kaše (Upama). Má moc rád svou babičku, která mu vypráví různé příběhy a on jí pokládá spoustu zvědavých otázek.
Poznámky: Chlapcova rodina žije na ostrově Mavinkurva velmi blízko řeky Sharavathi tekoucí ve své kráse směrem k Arabskému moři. Ostrov je domovem mnoha vesnických lidí, kteří se živí rybařením. V tomto primitivním prostředí žije Karthikův otec Ganappaya (45 let starý), který nemá vzdělání a pracuje jako pomocný dělník na polích. Dítě tato práce inspirovala a tráví čas tím, že se stará o malé rostliny, které vysadil. Pokud jde o otce, jeho práce má velice malou mzdu a je těžké se starat o své dva syny. Rodina má vlastní dům se dvěma místnostmi s elektřinou, WC a otevřenou studní pro pitnou vodu. Otec je schopen uživit rodinu vypěstovanou rýží, ale vzdělání jeho dětí se ukázalo být drahé. Jeho žena Bhavani (32 let stará) nemá vzdělání a celá rodina tedy závisí na otci.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    (9)    10    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).