Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    11    12    13    14    15    16    17    

V databázi máme 62 dětí z Indie, 63 dětí z Ugandy, 16 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Bytko Snezhana

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Kamajskaja střední škola
Chce být: kadeřnicí
Zájmy: venkovní hry
O dítěti: Snezhana má ve škole průměrné výsledky, ale snaží se zvé známky zlepšovat. Má veselou, laskavou, skromnou, zodpovědnou a nekonfliktní povahu. Mezi vrstevníky má autoritu. Ráda pomáhá mamince a je připravena pomáhat i ostatním. Chodí na výuku náboženství.
Poznámky: Snezhana je vychovávána ve spořádané rodině. Rodina žije a pracuje na venkově. Matka a otec pracují ve stejném zemědělském podniku za podprůměrnou mzdu. Rodina obdělává zahradu nedaleko domu, pěstují na ní zeleninu a ovoce, jakož i pícniny pro hospodářská zvířata. Ovoce a zeleninu zavařují na zimu. V létě stejně jako ostatní vesničané sbírají houby a bobule a dodávají je do nákupních center. O víkendech a svátcích chodí rodiče s dětmi do kostela.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Wadunde Kizza Mike

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Paul P/S Lubanyi
Chce být: řidičem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Mike je velmi silný chlapec. Miluje svou školu, protože tam má hodně přátel. Přestože musí ujít dalekou cestu, je tam vždy včas. Své učebnice si udržuje v pořádku. Spolu s kamarády hrají fotbal s míčem, který si vyrobili z banánového vlákna a igelitových sáčků. Své domácí práce vykonává včas a při cestách ke zdroji vody si hraje s kamarády. Velmi mu chutnají plody chlebovníku a také mango, které s kamarády trhají ze stromů mangovníku.
Poznámky: Mike žije s oběma rodiči ve dvoupokojovém domě zastřešeném starými železnými plechy. Dům není vybetonovaný a okna jsou zamčena starými kousky železných plechů. Rodina má celkem sedm členů. Čtyři z dětí navštěvují školu, ale jsou zde problémy s nedoplacenými školními poplatky, které se kupí každý semestr.Otec pracuje jako zřízenec na stavbách, což je nahodilá práce a velmi málo placená. Rodina pěstuje na malém pozemku plodiny pro domácí potřebu a na prodej. Někdy si půjčují půdu od sousedů, protože jejich pozemek je příliš malý. Vaří na palivovém dříví a v noci si svítí petrolejovou lampou.
     

Banda Christian

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Nkholoma státní základní škola
Chce být: řidičem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Christianova rodina pochází z jižní části Zambie. Pochází z kmene Ngoni, ale mluví rovněž jazyky nyanja a soli. Až dokončí studium, rád by se stal řidičem. Hoch žije s matkou a je jedináček. Jeho oblíbené barvy jsou červená a modrá. Do školy chodí pěšky přes čtyři kilometry.
Poznámky: Christianova rodina je velice zranitelná, žijící v domě z nepálených jílových cihel se slaměnou střechou Její obživa závisí na sezónních ovocných plodech, často si nejsou schopni obživu zajistit. Někdy si nemohou dovolit ani dvě jídla denně. Na svém poli vypěstují jen málo plodin, aby z nich byli schopni vyžít. Vlastní několik kuřat k prodeji.
     

Odong Denis

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Bolo Bright P/S
Chce být: řidičem náklaďáku
Zájmy: Fotbal
O dítěti: Denis je zvídavý chlapec, velmi rád kreslí a s nadšením se učí. Nejraději jí ryby s maniokem.
Poznámky: Hlavou rodiny je ovdovělá babička, která je nemocná a slábne. Nedávno byla na operaci žaludku a nemůže vykonávat těžkou práci. Oba rodiče Denise jsou HIV pozitivní. Poté, co to zjistili, nedokázali už být spolu. Navzájem se obviňovali z toho, že jeden druhého nakazil.
     

Ponamarev Dmitryi

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 13
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: ZŠ č. 2 Postavy
Chce být: strojvedoucím nebo vlakovým průvodčím
Zájmy: jízda na kole
O dítěti: Dima je zodpovědný, přátelský a srdečný chlapec. Je společenský a snadno se seznamuje s lidmi, je rád ve středu pozornosti mezi svými vrstevníky. Také je samostatný, doma se podle možností snaží vypomáhat své mamince s úklidem domácnosti a hlídá mladší bratry. Navštěvuje hodiny náboženství a o víkendech přisluhuje v kostele při mši svaté.
Poznámky: Dima je vychováván v rodině s více dětmi a bydlí s maminkou, nevlastním otcem a bratry v bytě 1+1. Otčím pracuje v mlékárně, o víkendech si hraje s dětmi, chodí s nimi do parku nebo do kostela. Dimina rodina je svorná a pracovitá. Chlapec s rodiči pravidelně navštěvuje kostel a hodiny náboženství.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Kokoshko Yana

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: ZŠ č. 2 Postavy
Chce být: učitelkou matematiky
Zájmy: hry s bratry
O dítěti: Yana je jedna z nejlepší žákyň ve třídě. Je vážná, pracovitá, cílevědomá, ale zároveň veselá, srdečná, přátelská, otevřená a komunikativní. Ve volném čase ráda kreslí a stýká se s přáteli.
Poznámky: Yana je vychovávána v neúplné vícedětné rodině. Rodinný příjem je velmi nízký. V současné době rodina nemá žádné vlastní bydlení a bydlí v domě u babičky s malou zahrádkou. Dům, který se vytápí pomocí peci, je v zimě velmi chladný a vyžaduje rekonstrukci. Rodina je ve špatném finančním stavu.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Opiyo Ivan

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Bolo Bright P/S
Chce být: ředitelem školy
Zájmy: fotbal
O dítěti: Ivan je činorodý chlapec. Je kreativní a rád směruje své vrstevníky, kterou hru si zahrát. Umí si vyrobit vlastní míčky a hračky z místně dostupných materiálů. Je vždy připraven odpovědět učiteli na jeho otázku a sám se i hodně ptá. Má rád děti a s chutí se stará o své mladší sourozence. Má rád modrou barvu.
Poznámky: Otec je polygamní, má tři manželky. Od té doby, co mu byl zjištěn virus HIV, se dal na pití, k Ivanově matce se chová velmi hrubě a rodinu nikterak nepodporuje. Je nezodpovědný a rodinu zcela zanedbává. Rodina je osmičlenná, nejstarší z dětí trpí epilepsií a muselo proto přerušit školní docházku. Matka je také HIV pozitivní, léčí se, ale měla by mít dobrou stravu a dost odpočinku, čehož se jí však těžko dostává. Přestože je nemocná a už není tak silná jako bývala, snaží se zajistit dětem stravu i všechny ostatní potřeby včetně školního vzdělání.
     

Arop Ocan Allan

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Bolo Bright P/S
Chce být: lékařem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Allan dobře mluví a je dychtivý po poznatcích. Odpovídá na všechno okamžitě, aniž by si stačil uvědomit, zda jeho odpověď je správná či ne. Pláče, když mu někdo ubližuje nebo bez dovolení bere jeho věci, jídlo nebo pití. Je velmi zbožný, nikdy nezmešká nedělní mši. Jeho oblíbeným jídlem je hovězí maso s kukuřičnou kaší.
Poznámky: Rodina má 10 členů - rodiče se 7 dětmi a jejich bratrancem. Tři starší děti trpí málo známou nemocí, která se podobá epilepsii. Z úrody, kterou rodiče vypěstují, je rodina živa a část, kterou se podaří prodat, slouží k úhradě dalších potřeb rodiny i školného. Rodiče se své práci nemohou řádně věnovat, protože musejí se třemi nemocnými dětmi docházet na léčení. Z celé situace jsou velmi psychicky vyčerpaní. Na děti musejí neustále dohlížet, protože dostane-li některé z dětí záchvat, dostává se do nebezpečných situací. Jejich situace je skutečně zoufalá.
     

Nyeko Ivan Christopher

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 1    
Škola: Olya Primary School
Chce být: lékařem
Zájmy: atletika
O dítěti: Ivan je aktivní a hravý chlapec. Do školy začal chodit poněkud pozdě. Nechodil sice do školky, ale ve třídě je aktivní a na otázky učitelů odpovídá správně. Jeho výkony i povahu učitelé velmi oceňují. Je přátelský, má spoustu kamarádů ve škole i mimo ni. Strýci pomáhá se všemi pracemi, na které stačí. Rád jí fazole a kukuřičnou kaši.
Poznámky: Otec zemřel a matka se dvěma dětmi se přestěhovala k Ivanovu strýci. Rodinu tedy tvoří 6 lidí - matka, Ivan a jeho sourozenec, strýc s manželkou a jejich dítě. Strýc s manželkou jsou mladí, spolu krátce, nemají zatím žádný majetek. Jsou zcela závislí na úrodě, kterou rodina na malém kousku půdy vypěstuje. Proto si pronajali ještě další půdu, aby část úrody mohli i prodat. Ivanova matka prodělala mrtvici, je ochrnutá a ona i její děti jsou tak plně závislí na rodině strýce, který sám zápolí se zajištěním své rodiny. Situace rodiny je tak velmi komplikovaná a Ivan, pokud by se mu nedostalo podpory, by asi vzdělání nemohl dosáhnout.
     

Nanjere Cyrus

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 15
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Kizito Minor Seminary Nandere
Chce být: knězem
Zájmy: fotbal, tenis
O dítěti: Cyrus je velmi skromný chlapec. Je aktivní ve třídě a velmi zodpovědný jak ve škole, tak doma. Rád se dělí s ostatními a snadlo s nimi vychází. Je oddaný svému náboženství a denně chodí na mši. Zpívá jak v kostele tak i ve školním sboru. Je oblíbený mezi svými spolužáky pro své dobré vychování.
Poznámky: Cyrus má od dětství touhu stát se knězem, ale opravdu se bojí, že by seminář nedokončí, jelikož je jeho vzdělání v semináři velmi drahé, ale jeho rodiče mají velmi malý příjem. Kromě toho také platí školné jeho sourozencům a výdaje za domácnost jsou také nemalé. Jeho otec se navíc stará o svého bratrance. Mají malé políčko, na kterém rodiče a děti tvrdě pracují a krom toho si přivydělávají i na zahradách jiných lidí, aby si přilepšili. Maminka provozuje malý kiosek, kde prodává rajčata, cibuli a olej na vaření, ale protože žijí na vesnici, krámek jim vydělává jen málo a mají potíž vyjít.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    11    12    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).