Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    11    12    13    14    15    16    17    

V databázi máme 74 dětí z Indie, 40 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 17 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
?????????? (Piskunovich) ????? (Arina)

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Střední škola č. 1, Hluboké
Chce být: herečkou
Zájmy: ráda zpívá, účastní se uměleckých aktivit ve škole
O dítěti: Dívka je snaživá. Aktivní. Účastní se koncertů, ráda zpívá. Bezkonfliktní. Ráda vyrábí. Snadno se sbližuje s dospělými i s vrstevníky.
Poznámky: Rodina je velká, velmi přátelská. Rodiče a děti jsou různých denominací, ale základní katolické a pravoslavné svátky vždy slaví. Otec Ariny je podruhé ženatý. Z prvního manželství má dceru. Platí výživné. Arinaposlední 2 roky často trpí bronchitidou. Hodně peněz jde na léčbu. Škola v obci byla uzavřena, takže děti cestují každý den 18 km do školy v Glubokoe. Ráno dívky jezdí s otcem, jdou do školy a pak do večera navštěvují různé kroužky, dokud otec neskončí v páci, aby mohly jet domů.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Kasili Swabulah

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Kituntu Orphanage P/school
Chce být: ošetřovatelka
Zájmy: atletika a zpívání
O dítěti: Swabulah je dobře vychovaná, má světlejší pleť, ráda se dělí a spolupracuje s ostatními dětmi. Studuje ráda a do školy chodí pravidelně. V pátek chodí do mešity.
Poznámky: Swabulah bydlí s oběma rodiči. K vaření používají palivové dřevo a petrolejovou lampu k osvětlení jejich domu, neboť si nemohou dovolit elektřinu. Oba rodiče jsou negramotní a nemohou sehnat stálé zaměstnání. Jsou závislí na vypěstované úrodě, kterou využívají jak k prodeji, tak i k domácí spotřebě, ale trh je malý a levný, protože většina lidí si dokáže zeleninu vypěstovat. Otec někdy pálí cihly určené k prodeji. Když dají příjem dohromady, i tak je to málo na pokrytí jejich potřeb a děti často zůstávají kvůli nezaplacenému školnému doma a to se projevuje na jejich výkonu.
     

Wegulo Maliki

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 0    
Škola: Kirugu R/C P/school
Chce být: idič
Zájmy: fotbal a tvorba autíček
O dítěti: Maliki se chová k lidem velmi mile. Ve škole je spokojený a často se tam zdrží i po skončení výuky. Poctivě dělá své úkoly a ochotně odpovídá na položené otázky. Někdy je plachý a při odpovídání na otázky se dívá do země. Spolupracuje doma i ve škole, rád zpívá a hraje dramatické role.
Poznámky: Maliki bydlí se svojí matkou, nevlastním bratrem a 2 nevlastními sestrami. Jeho otec zemřel, když mu bylo 6 měsíců. Jeho nevlastní otec ho opustil a nevědí, kde je. Matka se velmi snaží děti vychovávat, ale je to velmi náročné. Bydlí v malém domě se 2 místnostmi, vyrobeném z bláta. Na jejich kousku půdy matka vyrábí cihly, které chce využít k postavení nového domu. Prodává kameny, které chodí těžit na kopec. Během prázdnin a víkendů, kdy není škola s dětmi chodí na kopec, aby těžily kameny, což ale dělají bez ochranných pomůcek a to není pro děti dobré.
     

Nakabugo Lamulah

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Najja R/C P/School
Chce být: doktorka
Zájmy: vybíjená, skákání přes gumu
O dítěti: Lamulah je skromná dívka, ráda studuje, i když je poslána zpátky, aby přinesla peníze na školní poplatky. Ve třídě dosahuje dobrých výsledků, ptá se a odpovídá na otázky svého učitele. Ráda hraje vybíjenou s míči, které vyrábí z banánových vláken. Tvoří i panenky ze stejného materiálu, zdobí je, je velmi kreativní.
Poznámky: Tato rodina má 6 členů, matku, babičku, 3 děti a Lahulahova otce, který s rodinou pouze jí a dělá veškerou práci, ale má vlastní dům, do kterého se každý večer vrací. Matka prodává rajčata, zelí, cibuli, aby získala peníze na školní poplatky a pomůcky, ale její příjem je příliš nízký. Většinou jsou děti posílány domů, aby přinesly školní poplatky, které matka nehradí pravidelně. Babička vařívala místní jídla k prodeji, ale její zdraví se zhoršilo vinou HIV a podstupuje léčbu, takže se o chod domácnosti nyní stará převážně Lamulina matka. Pokusila se převzít babiččinu živnost, ale neuspěla a ztratila veškeré babiččiny zákazníky.
     

Nabufwaaka Bridget

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Kirugu R/C, P/S
Chce být: vadlena
Zájmy: tanec, přednes básní
O dítěti: Bridget je odpovědná dívka, která dokončuje své úkoly včas a řádně. Učitelům věnuje velkou pozornost, poslouchá i své spolužáky. Velmi se zajímá o své studium. Často se ptá, pokud nějaké látce nerozumí. Pomáhá své nevlastní matce, přestože není její vlastní. Ta je na ni velmi pyšná, neboť je aktivní a disciplinovaná. Je přátelská, poslušná a bohabojná.
Poznámky: Bridget bydlí s otcem a nevlastní matkou. Bridgetina matka se rozhodla rozvést a později se otec znovu oženil. Rodina má 7 členů - otce, nevlastní matku, Bridget, 2 vlastní sourozence a 2 nevlastní sestry. Mají dvoupokojový dům, který je dočasný, blátivý a zastřešený velmi starými železnými pláty. Místnosti jsou velmi malé a při vstupu je potřeba se ohnout. Ke svícení používají petrolejovou lampu a vaří na palivovém dřevu. Otec pálí dřevěné uhlí v nedalekém lese, aby si přivydělal. Jejich příjem je nestálý a příjem z prodeje plodin závisí na proměnlivém počasí, což negativně ovlivňuje jejich rozvoj a placení potřeb, zejména školních poplatků.
     

Manikantha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Vidya Jyothi Hr.Pry School, Jyothinagar
Chce být: zatím neví
Zájmy: jazyk Kannada
O dítěti: Manikantha chodí do druhé třídy. Má rád jazyk Kannada a angličtinu. Těší ho zpěv a hraní. Dobře vychází se spolužáky. Jeví zájem o všechny školní aktivity. Respektuje učitele i ostatní.
Poznámky: Manikanthovi rodiče pracují za denní mzdu pro stavební firmu. Jejich výdělky však nejsou dostatečné na to, aby pokryly všechny potřeby pro rodinu. Rodina žije v pronajatém domku, za který měsíčně platí 3.000 rupií, což je velmi zatěžující. Rodiče mají velmi srdečný vztah k lidem v sousedství. Přejí si, aby se jejich dvěma dětem dostalo dobrého vzdělání a staly se nezávislými.
     

Kapali Sanjana

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Vidya Jyothi Hr.Pry School, Jyothinagar
Chce být: zatím neví
Zájmy: jazyk Kannada
O dítěti: Sanjana chodí do druhé třídy. Do školy dochází denně. Má ráda jazyk Kannada. Ráda hraje různé hry se svými spolužáky. Má staršího bratra, který chodí do 8. třídy.
Poznámky: Rodina se dvěma dětmi žije ve vlastním malém domku. Sanjana je mladší z dětí. Otec pracuje jako rolník, je jediným výdělečným členem rodiny. Pěstuje úrodu na svém vlastním pozemku. Jeho práce je ale jen sezónní, trvalou práci nemá. Po sezóně shání jakoukoliv práci, aby měl alespoň nějaký příjem. Matka je v domácnosti a stará se o rodinu. Otcův příjem není dostatečný na to, aby zajistil všechny potřeby pro rodinu.
     

Kathkari Ashirwad Ganesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Bethany Convent School
Chce být: Příliš malý aby se rozhodl
Zájmy: Tancování
O dítěti: Je to bystrý student. Miluje své příbuzné a rodiče. Je to chytrý kluk a rád se učí. Je tichý a ctí si starší lidi.
Poznámky: Rodina má 3 členy. Otec je jediný z rodiny který vydělává. Také se stará a živý své rodiče. Se svou manželkou chtějí dobrou a kvalitní výuku pro své děti. Jejich příjem ale sotva stačí na obživu rodiny.
     

Waghmare Gaurav Arun

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Bethany Convent School
Chce být: Příliš malý aby se rozhodl
Zájmy: Sporty
O dítěti: Gaurav je velmi chytrý kluk. Je to velmi živé dítě a chová se velmi spontálně. Užívá si společnost ostatních dětí a rychle si najde kamarády. Je multitalentovaný jde mu sportování, kreslení a tanec.
Poznámky: Tato rodina má 4 členy. Otec nemá stálou práci. Proto dělá vše co se mu nabídne. Mají malý dům a žijí spokojeně. Utratí hodně peněž na nemocniční péči o jejich otce, který potřebuje hospitalizace kvůli problémům se zvýšeným krevním tlakem. Mají dobré vztahy se sousedy. Dobrá a kvalitní výuka je pro jejich děti velmi důležitá.
     

Chaya Suresh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: HPS, Halesorab
Chce být: Zatím neví
Zájmy: Hraní her, psaní
O dítěti: Chaya je roztomilé a poslušné dítě. Je trochu plachá ale dobrá ve studiích. Má blízko ke svých sourozencům a je s nimi ráda. Ráda si obléká Chudidhar - tradiční oděv. Umí hovořit jazykem Kannada - úřední jazyk. Bude se také učit anglický jazyk. Má zájem chodit denně do školy a udržuje svoje učebnice v pořádku.
Poznámky: Chayin Otec se jmenuje Suresh, má 36 let a studoval do 4. třídy. Její matce Shobhe je 34 let a studovala do 6. třídy. Otec dělá polní práce a bere denní mzdu. Přenáší kameny, dělá výkopové práce, hnojí rostliny apod. Rodina vlastní jednoho buvola. Otcova práce je sezónní a mimo sezónu, kdy není práce, nedostává také žádnou mzdu. Rodiče Chayin jsou velmi těžce pracující a jakákoliv pomoc pro vzdělání Chayi by pro ně představovala velkou úlevu.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    11    12    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).