Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    11    12    

V databázi máme 55 dětí z Indie, 36 dětí z Ugandy, 9 dětí ze Zambie, 15 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 115 dětí z databáze.
D`souza Sanvia

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. Sebastian English Medium School, Thokottu
Chce být: učitelkou
Zájmy: tanec
O dítěti: Sanvia je veselá dívka a velice šikovná na sporty a tanec. Je velmi chytrá a ve škole dostává samé dobré známky. Svědomitě plní své zadané úkoly, hezky vychází s ostaními dětmi a je ke všem vstřícná. Mluví jazyky kannada, konaki a anglicky.
Poznámky: Sanvianin otec trpí hemeroidy, bere léky a nemůže zastávat žádnou těžkou práci. Pracuje jako nájemný dělník a dostává jen málo peněz. Maminka je v domácnosti. Od té doby, co začala mít Sinvia problémy s astmatem, musí se o ni starat. Sanvia také bere prášky. Nevlastní dům, musí si ho pronajímat. Otcův příjem není dostačující na zajištění nákladů na lečbu a studium pro dceru.
     

Spoorthi

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Vidya Jyothi Higher Primary School, Vamanjoor
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní s panenkou
O dítěti: Spoorthi je milá dívka, která si ráda hraje s panenkami a má velký zájem o učení. Ráda si hraje s nejlepší kamarádkou Keerthi, vybarvují spolu obrázky a hrají si s domácí kočkou.
Poznámky: Spoorthiin otec je nájemní dělník a matka balička tabáku. Otec dělá kamenické práce, které nejsou pravidelné. Pro oba rodiče je velmi těžké rodinu uživit. Každý den Spoorthi dochází do půl kilometru vzdálené školy se svým bratrem. S takto nízkým příjmem shledávají rodiče obtížné kloubit životní náklady s podporou studia pro oba své potomky.
     

D`souza Nishal

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Higher Primary School, Shamboor
Chce být: učitelkou
Zájmy: tanec
O dítěti: Nishal je milá a přátelská dívka, která ráda zpívá a tancuje. Ve škole je šikovná a má tam hodně kamarádů. Její oblíbenou barvou je růžová.
Poznámky: Nishalin otec pracuje jako dělník na cizím poli. Maminka se stará o domácnost a rodinu. Otcova práce není pravidelná. Nishaliny prarodiče, kteří jsou staří a nemocní s nimi žijí také, takže maminka nemůže chodit do práce. Od té doby, co je otec jediný, který vydělává, je komplikované spojit denní náklady s výukou pro tří děti.
     

Hithashree

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Joseph the worker school, Vamanjoor
Chce být: ještě není rozhodnuta
Zájmy: vybarvování obrazků
O dítěti: Sithashree je milá dívka, která ráda zpívá a hraje si se svými kamarády. Má moc ráda zvířata, jejím domácím mazlíčkem je kočka. Ovládá jazyky kannada a tulu.
Poznámky: ivitelem rodiny je otec, který vydělavá jako tesař. Maminka se stará o domácnost a rodinu. Hitrashree má jednu starší a jednu mladší sestru. Žije s nimi i babička. Kdykoli má maminka čas, balí tabák, aby přispěla do rodinného příjmu. S tak nízkým příjmem je pro rodiče těžké kloubit životní náklady s výukou dětí.
     

D`souza Nishma Sharal

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Loretto Higher Primary School, Loretto
Chce být: učitelkou
Zájmy: tanec
O dítěti: Nishma je chytrá dívka, která je nadšenou žákyní. Je velice aktivní a snaží se pomáhat ostatním.
Poznámky: Nishma pochazí z početné, sedmičlené rodiny. Otec, matka a tří děti žijí společně s prarodiči, kteří jsou staří, nemocní a berou léky. Otec trpí astmatem a nemůže vykonávat těžkou práci. Maminka balí tabák, aby podpořila rodinný příjem. Všechny tří děti jsou školného věku. Rodiče jsou milující a spolehliví lidé. Zajímají se o dobré vzdělání pro jejich děti. Bohužel jejich příjem není dostačující na pokrytí všech výdajů.
     

Veigas Melisha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Maie Deus School, Puttur
Chce být: učitelkou
Zájmy: tanec
O dítěti: Melisha je aktivní a chytrá dívka. Ve škole má dobré výsledky a velmi snadno navazuje nová přátelství. Ovládá jazyky konkani a kannada.
Poznámky: Melishaina rodina je pětičlená. Otec pracuje jako nájemný dělník a maminka balí tabák. Otec nemá stálou práci a žijí od rukou do pusy. Rodiče jsou milující, milí a spolehliví lidé. Mají opravdu zájem poskytnoust svým dětem dobré vzdělání, všechny tří děti studují. Pro rodiče je obtížné se vyrovnat s každodenními poplatkami a financovaním studia svých dětí.
     

Antonov Anton

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 12
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: ZŠ č. 4 Postavy
Chce být: vojákem
Zájmy: venkovní hry, počítačové hry
O dítěti: Anton je učenlivý, má dobrou paměť a jeho nejoblíbenějšími předměty jsou dějepis, matematika a informatika. Povahově je veselý, komunikativní, přátelský a snadno navazuje vztahy s dětmi i dospělými.
Poznámky: Anton je vychovávaný v neúplné rodině, otec je soudem prohlášen za nezpůsobilého. Maminka dostává nevysoké alimenty a snaží se si přivydělávat, ale chybí jí finance i na základní potřeby. Prázdniny tráví Anton doma. Maminka se mu snaží co nejvíce věnovat, posílá ho na hodiny náboženství a je kandidátem na to stát se ministrantem.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Asvetinskaya Maryia

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: ZŠ č. 2 Vitěbsk
Chce být: chce s výbornými výsledky vystudovat školu
Zájmy: pletení
O dítěti: Maryia je pečlivá a zodpovědná žákyně, jejími nejoblíbenějšími předměty jsou matematiku, angličtina a literatura. Aktivně se účastní školních aktivit, má organizační schopnosti a je vůdčí osobností. Ve volném čase chodí na hodiny gymnastiky a tance.
Poznámky: Maryia je vychovávána v neúplné rodině. Výchově se věnuje maminka, otec je málokdy navštěvuje. Hlavním zdrojem příjmu je maminčin plat, občas finančně pomáhá dědeček s babičkou. V rodině jsou blízké a důvěrné vztahy, členové rodiny si váží a podporují jeden druhého. V dívce podporují pracovitost a uctivý vztah k dospělým. Rodina nevlastní svou nemovitost, ale pronajímají si byt 1+1.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Rego Aaron

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Church English Medium School
Chce být: policistou
Zájmy: jízda na kole
O dítěti: Aaron je chytrý chlapec, který chodí rád do školy a nejvíc ho baví počítače a matematika. Chtěl by se stát policistou. Rád chodí na nedělní mši a nedělní školu. Je přátelský a má spoustu kamarádů, rád se s nimi dělí o svou svačinu. Má mladšího bratra, o kterého se stará a vodí ho do školy. Mluví jazykem Kannada, Konkani a anglicky.
Poznámky: Aaronuv otec dělá nejrůznější práce, které se naskytnou. Jeho práce je nepravidelná, navíc trpí artrózou a jeho zdravotní stav mu neumožňuje dělat těžkou práci. Rodina bydlí u dědečka z maminčiny strany, který je starý a nemocný. Denně se schází u jídla a společně se modlí. Pomáhají také jako dobrovolníci v místní farnosti.
     

Kazibwe Joram

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St Charles Lwanga Kalagala R/C P/s
Chce být: pilotem
Zájmy: schovávaná
O dítěti: Joram je veselý chlapec, který se rád učí novým věcem a hraje si se svým kamarády. V budoucnu by se rád stal pilotem, protože obdivuje letadla přelétající na obloze. Každou neděli navštěvuje s rodiči kostel.
Poznámky: Joram žije v malé rodině, která se skládá z obou rodičů a jejich dvou dětí. Bydlí v hliněném domě o čtyřech místnostech se starou rezavou plechovou střechou. Joramův otec má další dvě děti, o které se stará a které podporuje. Rodiče nemají pravidelnou práci, která by jim poskytovala stabilní příjem. Maminka zůstává doma a na zahradě pěstuje plodiny pro obživu. Chová také prasata a kozy. Otec dělá příležitostné práce jako například sekání dřeva, okopávání v zahradách a výroba cihel.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    11    12    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).