Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    11    12    13    14    15    16    17    18    

V databázi máme 72 dětí z Indie, 57 dětí z Ugandy, 27 dětí ze Zambie, 24 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 180 dětí z databáze.
Gouda Harsha Annappa

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Anganwadi, Apsarkonda
Chce být: zatím není rozhodnuta
Zájmy: hra na schovávanou, skákání panáka
O dítěti: Harsha je milá a nadšená dívka, nikdy nevydrží být v klidu, pořád něco povídá nebo dělá. Miluje zpívání a tanec s kamarádkami ze školy. Je výborná v dětských hrách, jako je skákání panáka a hra na schovávanou. Ve škole se chová poslušně a je bystrá, snadno se učí nové věci. Dokáže už vyjmenovat všechny písmena jazyka Kannada i anglické abecedy, ráda se učí básničky. Sbírá obrázky ovoce a zeleniny pro školní nástěnku.
Poznámky: Otec dívky pracuje jako námezdní dělník. Snaží se sehnat jakoukoliv práci, kope, nosí kameny. Je však nekvalifikovaný a hlavně během období dešťů práci sežene jen stěží. Jeho příjem je velice nízký a nestačí k zabezpečení základních potřeb rodiny a vzdělání pro tři dcery. Rodina bude moc vděčna za podporu, aby Harsha mohla chodit do školy a měla naději na lepší budoucnost.
     

Gouda Priya Annappa

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: zatím není rozhodnuta
Zájmy: hraní s míčem, hraní s dětskou kuchyňkou
O dítěti: Priya je roztomilá malá dívka s velmi hodnou povahou. Do školy chodí každý den se svou sestřenicí, škola ji baví a umí si dělat domácí úkoly sama bez cizí pomoci. Má velmi ráda svého mladšího brášku, o kterého se umí hezky postarat. Ráda tančí, tančila už i na školním představení a účastnila se soutěží v kreslení. Doma si zpívá písničky, které se naučila ve škole. Je citově vázaná na babičku, které každý večer vypráví, jaký měla den.
Poznámky: Jediným živitelem této rodiny je otec. Pracuje jako nekvalifikovaný námezdní dělník, nakládá písek na nákladní auta. Jeho práce je nepravidelná, závisí na poptávce, nikdy předem neví, jestli následující den práci sežene. Jeho příjem je skromný a rodina velkou část z něj používá na léčbu babičky, která je nemocná. Priya s rodiči a bratrem žijí se širší rodinou, mají k dispozici dvě skromné místnosti. Rodiče by byli moc vděční za finanční podporu studia Priyi.
     

Dogule Sachine

Stát: Indie  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Nightingel Primary School, Markal .
Chce být: policistou
Zájmy: zpěv rýmů, kreslení, hraní
O dítěti: Sachine je aktivní chlapec. Je dobrým žákem, má rád svoje předměty a do školy chodí pravidelně. Umí dobře kreslit. Je kreativní. Rád si hraje se svými kamarády. Jeho cílem je dobře se učit a stát se policistou. Má rád svoje učitele a starší lidi.
Poznámky: Rodina má sedm členů, tři děti, rodiče a prarodiče. Otec pracuje jako námezdní dělník v hotelu. Jeho úkolem je mimo jiné hlavně umývání nádobí. Jeho příjem je nízký a pro něj tedy obtížné uživit rodinu. Dvě z dětí chodí do školy. Rodina žije ve velké chudobě, na příjmu otce rodiny jsou závislí rovněž prarodiče. Otec tak není schopen zajistit dětem vzdělání.
     

Kempenor Samvel

Stát: Indie  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Govt. Primary School, Rasoolabad
Chce být: doktorem
Zájmy: psaní a kreslení
O dítěti: Samvel je rozený lídr. Vždy, když má škola nějaké oficiální akce, mluví za všechny žáky právě on. Je chytrý a učitelé jej mají rádi. Chtěl by se jednou stát lékařem a pomáhat chudým a nemocným. Je to klidný a moc milý chlapec. Hodně času tráví se svými přáteli, se kterými každý den chodí do školy. Když se odpoledne vrátí domů, pomáhá mamince a dělá si úkoly do školy.
Poznámky: Matka nechodí do práce, stará se o domácnost. Rodina má 5 koz, o které se stará otec. Když jsou kozy dospělé, otec je prodá a tímto získá nějaké peníze. Vzhledem k tomu, že rodina nemá žádný jiný příjem, je pro ně náročně vyžít z toho, co mají. Otec není schopen dětem platit náklady na studium s nestálým příjmem. Je pro něj náročné postarat se také o jídlo a další potřeby rodiny.
     

Gouda Abhishek Narayan

Stát: Indie  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Higher Primary School, Mavinkurva
Chce být: zatím neví
Zájmy: venkovní hry, běh, kriket
O dítěti: Abhishek miluje školu, kde si rád hraje se svými kamarády. V testech se vždy umisťuje jako jeden z nejlepších ve třídě. Věnuje se kriketu a tanci, ve kterém již získal několik cen. Má také rád zvířata a dohlíží na buvola, kterého doma chovají.
Poznámky: Abhishekova rodina má sedm členů, žijí s nimi také prarodiče. Otec pracuje jako dělník a jeho příjem je velmi nízký, nepředvídatelný a nelze se na něj spolehnout. V období dešťů se jejich chátrající dům rozpadá a je těžké v něm žít. Před několika lety měl otec komplikovanou zlomeninu a musel podstoupit operaci. Od té doby nesmí nosit těžké předměty a kvůli hledání zaměstnání musí cestovat dlouhé vzdálenosti.
     

D`Souza Paul

Stát: Indie  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Shree Sharadamba Aided upper Primary School , Sheni
Chce být: učitelem
Zájmy: závody v běhání
O dítěti: Paul je velmi pohybově nadaný, ze všeho nejraději má tanec, který denně trénuje ve škole. Také jej velmi baví učení a vše, co je s ním spojené. Rád si čte různé naučné knížky pro děti, které mají ve škole. Baví jej i sporty, zvláště pak ty, které může dělat s kamarády v přírodě a není k nim potřeba žádné speciální vybavení. Paul má velikou radost, když pro něj otec koupí nějakou hračku. Také je nadšený, když s rodiči může jít na nějakou slavnost, třeba na svatbu. Moc rád odříkává modlitby, které si zapamatoval.
Poznámky: Rodina se schází každý večer, společně večeří, modlí se a povídají si o tom, co prožili. Také společně vaří a u toho si vypráví. Žijí ve stanu pokrytém plastovými odpadky. Otec je členem svépomocné skupiny, která podporuje místní obyvatele v malém udržitelném podnikání. Paulův bratr Gerald má velké zdravotní problémy se zrakem, pravidelně jezdí na prohlídky a bere léky. Jediným výdělečně činným členem je otec, jehož práce není stálá, nevydělá tedy peníze ani na základní životní potřeby rodiny.
     

Haller Goutham Nagesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Lower Primary School, Masakalmakki
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Goutham je poslušný a pečlivý chlapec, s velkou láskou ke svému otci. Je také inteligentní a učenlivý. Rád hraje týmové hry a mezi svými kamarády zaujímá vůdčí roli. Velmi rád poslouchá příběhy a sleduje divadelní hry při příležitosti kulturních programů v jeho vesnici. Ve škole se rád učí matematiku, jeho zálibou je zalévání rostlin a zahradničení. Má rád procházky po polích.
Poznámky: Otec Gauthama má 36 roků, studoval do 5. třídy a vykonává sezónní práce. Matka Gauthama má 26 roků a studovala do 4. třídy. Z důvodu nedostatečného vzdělání není matka schopna sehnat si práci. Dříve vykonávala nekvalifikované práce, ale v současné době je doma a stará se o děti. Žijí v rozděleném domě a mají k dispozici kousek dědičné půdy a kokosové palmy. S příjmem otce je pro rodiče obtížné rodinu uživit a zajistit dětem vzdělání.
     

Haller Bhuvaneshwara Ramachandra

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Lower Primary School, Maskalmakki
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní hry lagori
O dítěti: Bhuvaneshwara rád studuje. Je učenlivý, talentovaný a přátelský. Má velice rád své prarodiče, poslouchá jejich příběhy a pomáhá jim. Jeho oblíbeným předmětem je jazyk Kannada. Ve škole se účastní všech aktivit a programů, má dobrý všeobecný přehled a znalosti. Jeho oblíbeným koníčkem je práce na zahradě.
Poznámky: Otec Bhuvaneshwary má 35 roků, studoval do 3. třídy a pracuje jako nekvalifikovaný dělník na polích. Jeho příjem je nestálý a velmi nízký. Matka má 34 roků, studovala také do 3. třídy a v současné době je bez práce. Žijí s nimi také prarodiče, kteří potřebují lékařskou péči. Žijí v nedokončeném domě z bláta a nemají dostatečný přístup k vodě. Pro rodinu je velmi obtížné se uživit a zajistit dětem vzdělání, zejména v době, kdy otec zrovna nemá práci.
     

Mukri Dikshit Nagappa

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Shree, Bharathi School, Kavalakki
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Dikshit je přátelský chlapec, který rád hraje hry a sdílí své hračky s kamarády. Tento rok chodí do nižší státní školky a učí se zde rýmy a abecedu. Mezi svými kamarády je vůdčí osobou. Doma si rád hraje se svou sestrou. Má talent na kreslení a rád si prohlíží obrázkové knihy. Také rád poslouchá příběhy.
Poznámky: Otec Dikshita má 35 roků a pracuje jako pomocný zedník. Jeho práce je sezónní a nestálá. Matka Dikshita je 32 roků a doma se stará o děti. Žijí v rozděleném domě a všechno si musí kupovat včetně vody. Jejich výdaje jsou tudíž vysoké a s otcovým příjmem je pro ně velmi obtížné všechny tyto výdaje pokrýt.
     

Mesta Ravish Laxman

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Lower Primary School, Maskalmakki
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Ravish je laskavý a zodpovědný chlapec. Vždy si poctivě plní své školní povinnosti, pokud nestihne domácí úkol večer, dodělá ho ihned další den ráno. Rád chodí do školy a poctivě zde pracuje. Svůj volný čas tráví hrami s kamarády, kteří ho berou za svého vůdce. Doma kromě vlastních domácích úkolů pomáhá s úkoly také svému bratrovi a matce s drobnými domácími pracemi. Je poslušný a kreativní.
Poznámky: Otec Ravishe má 34 roků a pracuje jako pomocný tesař, rovněž vykonává zednické práce. Jeho práce je nestabilní a často bývá i měsíc nebo dva bez práce. Matka má 25 roků a vykonává různé příležitostné práce. Žijí v domě rozděleném mezi rodinu strýce, žije s nimi také babička. Rodiče mají zájem, aby se mohly děti dále vzdělávat, s jejich příjmy je ovšem velmi obtížné jim vzdělání zajistit, stejně jako hradit každodenní výdaje.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    11    12    13    14    15    16    17    18    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).