Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    11    12    

V databázi máme 48 dětí z Indie, 34 dětí z Ugandy, 2 dětí ze Zambie, 33 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 117 dětí z databáze.
Homets Margarita

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: ZŠ č. 5 Vitěbsk
Chce být: veterinářem
Zájmy: tanec, modelování, sport
O dítěti: Margarita je zodpovědná, stále pozitivní a energická dívka. Je velice chytrá a patří mezi nejlepší žáky ve třídě. Čtvrtým rokem se zabývá tancem a zpěvem a také navštěvuje hodiny modelování. Velmi ráda čte knihy a momentálně se jí nejvíce líbí dětské encyklopedie.
Poznámky: Margarita je vychovávána v neúplné rodině. Jsou soudržní, pracovití a hlavním zdrojem příjmů je otcův plat. Matka ze zdravotních důvodů nepracuje a pobírá jen invalidní důchod. Všichni se stravují skromně, nakupují jen ty nejlevnější potraviny a oblékají oblečení z druhé ruky. Také pěstují zeleninu a zavařují ji na zimu.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Ermachenok Darya

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 12
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: ZŠ č. 1 Glubokoje
Chce být: veterinářem
Zájmy: pletení, vyšívání, korálkování, tanec, pohybové hry
O dítěti: Darya je zodpovědná a snaživá žákyně s dobrým studijním prospěchem. Také je aktivní, hodná, srdečná a ve volném čase navštěvuje základní uměleckou školu. Tam se učí hře na kytaru a chodí na hodiny tance. Doma ráda vyrábí ozdoby z korálků a vyšívá. Studuje angličtinu.
Poznámky: Darya má velkou rodinu, ve které panují pěkné a velmi vřelé vztahy. Starší syn je ženatý a žije v hlavním městě Minsku. Vitalij končí zemědělskou univerzitu a Vasilij v roce 2019 nastoupil na Národní obchodní univerzitu. Adoptivní syn Vladimir se učí doma dle individuálního studijního plánu. Dvě z pěti dětí mají onkologické onemocnění a hodně prostředků je vydáváno na jejich léčbu. Ve volném čase se všichni věnují práci na poli (setí, pletí a sklízení), hodně pracují na zahrádce a chovají dobytek. Do kostela chodí jednou za týden a děti také navštěvují nedělní školu.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Mehtre Aruna

Stát: India  
Roční příspěvek: 6000 Kč pohlaví: dívka věk: 23
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rosa Mystica, Gurpur
Chce být: řádovou sestrou, učitelkou
Zájmy: doučování
O dítěti: Aruna je učenlivé děvče a usiluje o to, aby se mohla stát řádovou sestrou a zároveň učitelkou. Pochází z oblasti Bidaru, jejími oblíbenými aktivitami je čtení knih a péče o zahradní rostliny. Dívka je vedena ke zbožnosti, proto je upřímně věřící, srdečná a poctivá. Ráda se navíc účastní různých vzdělávacích aktivit.
Poznámky: Rodina bydlí ve starém domku, vodu si donáší ze vzdálené oblasti a pro vlastní spotřebu pěstuje čirok. Oba rodiče se živí se jako příležitostní rolníci. Jejich příjem je malý a nepravidelný. Otec navíc trpí astmatem. Oba si pro Arunu přejí dobré vzdělání. Aruna má ještě tři sourozence, dva stále studují a starší bratr již studium dokončil a pracuje.
     

Masane Joshua

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 16
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 3    
Škola: St. Kizito Minor Seminary Nandere
Chce být: knězem
Zájmy: basketbal
O dítěti: Joshua je inteligentní a velmi aktivní hoch s přáním stát se knězem. Má rád vtipy, užívá si čas strávený se svými přáteli a rád s nimi sdílí své radosti. Často se staví do role vůdce, je bohabojný a často se ujímá vedení modliteb. Miluje zpěv, také se učí hrát na klavír a jeho posledním krásným zážitkem bylo opékání vepřového masa během táborového semináře. Mluví místním jazykem luganda a dobře anglicky, má rád vařené banány (matooke) s houbami a líbí se mu žlutá barva. Škola je více než deset kilometrů vzdálená od domova, a tak se v průběhu školního roku zdržuje na internátu.
Poznámky: Joshua žije s dalšími šesti členy své rodiny v dvoupokojovém domě z pálených cihel a železných plechů. O výdělek se stará ovdovělá maminka spolu se svým nejstarším synem; věnují se zemědělské práci a snaží se pokrýt základní potřeby rodiny i školné pro mladší děti. Na svém malém pozemku pěstují zeleninu jako je lilek, kapusta nebo zelí a také si půdu pronajímají. Během prázdnin jim s prací ochotně pomáhají i ostatní sourozenci. Rodina se společně modlí a věnují se udržování čistoty ve své vesnici. Jejich plánem je pronajímat více půdy, pěstovat více rostlin a chovat zvířata, aby si tak zajistili větší příjem. K osvětlení používají svíčky a na vaření palivové dřevo.
     

Nakintu Flavia

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 2    
Škola: St. Kizito Primary School Nattyole
Chce být: sestřičkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Flavia navštěvuje druhou třídu základní školy a jejím dětským snem je stát se zdravotní sestrou. Učí se moc ráda a stále je mezi nejlepšími žáky ve třídě. Mluví lugandsky, ale pilně se učí anglicky a poctivě pracuje na stálém zlepšování. Miluje tanec a zpěv a také si ráda hraje na paní učitelku a obchází spolužáky, aby se přesvědčila o jejich znalostech. Je vždy připravena pomoci a umí své kamarády dobře vést. S láskou vzpomíná na poslední setkání se svou babičkou, která si jí posadila na klín a dala jí malý dáreček. Má ráda špagety a mezi barvami upřednostňuje bílou.
Poznámky: Děvče žije se svou rodinou v jednopokojovém domku. Stará se o ní ovdovělá maminka, která má na starosti ještě malého synka. Snaží se obstarat jakoukoliv možnou práci, a tak okopává zahrady, pere prádlo sousedům a o víkendu spolu s dětmi okopává svou půdu, kde pěstují plodiny. Velmi se snaží postarat o celou domácnost, kterou tvoří navíc i nevlastní sestra Flavie a její maminka, ale jen s velkými obtížemi. Celá rodina se věnuje komunitním aktivitám a pravidelně navštěvuje místní kostel.
     

Namirembe Nusula

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. Kizito Primary School Nattyole
Chce být: učitelkou
Zájmy: skákání přes švihadlo
O dítěti: Nusula je pracovité děvče vzácného charakteru a plné odhodlání. Přes svůj nízký věk se snaží usměrňovat chování svých vrstevníků a vést je k dobré morálce. Bez problému pomáhá ostatním a s radostí učí menší děti vyrábět míče a panenky z vláken banánovníku. Mluví lugandsky, snaží se použít i pár slov v angličtině a miluje růžovou barvu.
Poznámky: Rodinná situace Nusuly je opravdu žalostná. Otec rodinu opustil ještě před jejím narozením, matka se znovu provdala a Nusulu zanechali se svou babičkou a dvěma bratranci. Ta se dívku snaží vychovávat, žijí díky pěstování plodin na jejich malém pozemku a o víkendu sbírají palivové dříví k prodeji. Někdy se jim dostane pomoci od Nusulina strýce, který je rolníkem. Do komunitního života se moc nezapojují, protože babička je již velmi stará a dochází jí síly.
     

Nabbengo Milly

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. Kizito Primary School Nattyole
Chce být: sestřičkou
Zájmy: skákání přes švihadlo
O dítěti: Milly je sportovně nadaná dívenka, baví jí zvláště běh a atletika. Ráda by se stala zdravotní sestřičkou, ve třídě si s oblibou prohlíží rozvěšené mapy a hezky si hraje s ostatními dětmi. Mluví lugandsky a pokouší se sestavovat jednoduché věty v angličtině. Vzpomíná na své poslední narozeniny, kdy dostala malé dárečky od své rodiny i kamarádů. Do školy dochází asi dva kilometry.
Poznámky: Dívka žije spolu se svou ovdovělou babičkou, tetou a měsíční sestřenicí. Babička se o ně snaží postarat, protože její rodiče se pohádali a rozešli. Otec po hádce zůstal chromý, a tak i on čerpá z babiččiny pomoci. Matka odešla do hlavního města za prací a už se nevrátila, s rodinou nijak nekomunikuje a nikdo o ní nic neví. Babička prodává ve stánku s rajčaty, cibulí a cukrovou třtinou a okopává zahrady sousedům. Občas prodává i palivové dříví.
     

Nakate Sarah

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. Kizito Primary School Nattyole
Chce být: učitelkou
Zájmy: běhání
O dítěti: Sarah navštěvuje mateřskou školku a jejím přáním je stát se paní učitelkou. Je velmi aktivní, má ráda atletiku a tančí tradiční tance. Moc ráda si hraje s malými dětmi a ty nejmenší ráda chová a nosí. Několikrát se snažila i nakrmit úplně malá miminka běžnými potravinami. Maminka jí ale vysvětlila, že ta ještě normální stravu jíst nemohou. Už nyní je velice zodpovědná a pečlivě vykonává své domácí povinnosti.
Poznámky: Malá Sarah žije společně s maminkou, prarodiči a strýcem v malém domku. Byla počata znásilněním její maminky během návratu ze školy. Otec není znám a maminka se stále vzdělává a učí se na kadeřnici. Prarodiče jsou již staří a nemocní, lépe je na tom babička, která se snaží na jejich živobytí vydělat. Okopává místní pozemky a usiluje o poplacení školného pro Sarah i její maminku.
     

Najjuma Judith

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Kizito Primary School Nattyole
Chce být: účetní
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Judith navštěvuje třetí třídu a má zájem stát se paní účetní. Ve škole je pečlivá a učitelé neustále kontrolují její sešity, aby zjistili poslední probranou látku. Je pozornou posluchačkou, mluví lugandsky a trochu anglicky a velmi ráda hraje netball. Judith se umí pořádně rozčílit, ale velice rychle na vše zapomene.
Poznámky: Judith žije spolu se svými rodiči, dvěma vlastními a jedním nevlastním sourozencem v bývalém pekařství, které je poskládáno z železných plechů. V jednom rohu místnosti spí děti a ve druhém jejich rodiče a místnost oddělují závěsy. Věnují se pěstování kávovníku, který ale bývá napadán nemocemi a chřadne. V tu chvíli je pro ně výzvou zvládnout veškerý chod domácnosti a postarat se o poplacení školného pro všechny sourozence.
     

Namuddu Juliet

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Kizito Primary School Nattyole
Chce být: účetní
Zájmy: netball (obdoba basketu)
O dítěti: Juliet je veselá a milá dívka a jejím přáním je stát se účetní. Je ráda chválena, nedělá jí problém vést ostatní a má ráda týmovou práci. S láskou vzpomíná na svůj školní výlet do zoo v Entebbe, kde viděla zebry, slony, lvy a obrovské hady. Ve chvílích volna hraje netball a věnuje se hereckým a dramatickým dovednostem.
Poznámky: Situace v rodině je složitá. Rodiče se rozešli a dívku i se sourozenci nechali vyrůstat u babičky. Otec se zavázal, že je bude podporovat a babičce pomáhat platit vzniklé výdaje. Oba opravdu tvrdě pracují, pronajímají si půdu a pěstují plodiny na prodej. V rodině žijí i dva otcovi bratři, kteří jsou mentálně postižení a vyžadují lékařskou péči. Rodina navštěvuje kostel a účastní se komunitních aktivit.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    11    12    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).