Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    11    12    13    14    15    16    

V databázi máme 49 dětí z Indie, 52 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 23 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 157 dětí z databáze.
Nakandi Lydia

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 19
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Kikaaya Vocations Bulenga
Chce být: učitelkou
Zájmy: objevování nových míst
O dítěti: Lydia je spíše stydlivá dívka, ale zároveň je i veselá a usměvavá. Ráda tráví čas se svými kamarády. S ostatními dobře vychází a sdílí s nimi jídlo, které má z domu. Nejraději zpívá a poslouchá nejrůznější písničky. Její kamarádi ji mají rádi i díky tomu, že umí dobře vyprávět vtipy. Během vyučování je aktivní a vždy se ptá, když něčemu nerozumí nebo jí něco není úplně jasné. Její učitelé ji mají rádi díky tomu, že je aktivní v hodinách a je vždy milá. Vzdělání je pro ni velmi důležité, vždy chodí do školy včas a připravená.
Poznámky:
     

Amulen Jesca

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 20
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Cardinal Nsubuga SS
Chce být: být zdravotní sestrou
Zájmy: hraní netballu
O dítěti: Jesca je klidná, pokorná a poslušná dívka. Má velký zájem o studium.Věří, že díky vzdělání může mít dobrou budoucnost. Její otec je na ni velmi pyšný a Jesca dobře rozumí situaci v rodině a poslouchá ho. Ráda cestuje a objevuje nové věci. Chce být oceňována za její dobré jednání a velmi dobře příjímá upozornění na chyby, které udělala.
Poznámky: Rodiče jsou rozvedení, matka děti opustila a znovu se vdala. Otec zůstal sám se šesti dětmi v třípokojovém domku. Kupuje zemědělské plodiny, které pak jezdí na kole prodávat. Má z toho velmi malý příjem. Až budou děti větší, pomůžou mu na jejich půdě pěstovat plodiny pro vlastní spotřebu. Přivydělává si také pomocnými pracemi. Část jejich domu a pozemku má být zbořená z důvodu výstavby silnice. Zatím nedostali žádnou kompenzaci. Žijí v hornaté oblasti a nemají dostupnou lékařskou péči. Léčí se bylinkami. K zajištění základních potřeb a lékaře musí do 3 km vzdálené vesnice.
     

Wazimala Jude

Stát:  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 18
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Najja Educational center
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal, volejbal
O dítěti: Jude je skromný, poslušný, přátelský a vtipný chlapec. Snaží se, aby se mu ve škole dařilo, a tak spoustu času tráví diskuzemi se spolužáky, kteří si ve škole vedou lépe než on. Je členem debatního kroužku a dělá mu radost, když uspěje. I o to málo co mívá k svačině, se dělí se spolužáky.
Poznámky: Pětičlenná rodina žije v hliněném domku s plechovou střechou. Pro matku je nesmírně těžké udržet děti ve škole, protože zůstala na zajštění rodiny sama. Otec rodinu opustil a znovu se oženil. Matka vydělává prodejem vypěstovaných plodin a vykonává pro vesnici různé manuální práce. Velmi se snaží, aby dokázala včas uhradit dětem školné, což se jí ne vždy daří.
     
Podpora dítěte zahrnuje úhradu školného, školních pomůcek, školní uniformy, oběda, zdravotní péči a dále podporu komunity, v níž dítě žije. POZOR! DÍTĚ S DÁRCEM NEUDRŽUJE PÍSEMNOU KORESPONDENCI. Dárce dostává 1x ročně vysvědčení dítěte a aktuální fotografii.

Nakiyemba Joan

Stát:  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 19
Rodiče: Otec, matka zemřela sourozenci: 1    
Škola: St. Maryś SS, Buvuma
Chce být: být učitelkou
Zájmy: netball a volejbal
O dítěti: Joan je pokorná, společenská a baví kamarády vtipy. Ráda chodí do školy a každá její absence jí moc trápí. Zapojuje se do různých školních aktivit, hraje netball a občas kvůli prohranému zápasu i pláče. Nemá ráda lidi, kteří ji obtěžují a nebo bijí. Ve škole se dělí se spolužáky o svačiny, ale očekává to stejné od nich. Ráda chodí do kostela, potkává tam hodně svých kamarádů a společně tam zpívají.
Poznámky: Je to desetičlenná rodina. Otci je 55 let a vzal si ženu se sedmi dětmi. Žijí v třípokojovém cihlovém domku s plechovou střechou a využívají malý solární systém ke svícení. Na vaření používají dřevo a pitnou vodu nosí v kanystrech. Živí se zemědělstvím a malý příjem mají z prodeje vypěstovaných plodin. Otec občas dělá pomocné práce ve vesnici, ale i tak jejich příjem nestačí na základní potřeby a vzdělání všech jejich dětí.
     
Podpora dítěte zahrnuje úhradu školného, školních pomůcek, školní uniformy, oběda, zdravotní péči a dále podporu komunity, v níž dítě žije. POZOR! DÍTĚ S DÁRCEM NEUDRŽUJE PÍSEMNOU KORESPONDENCI. Dárce dostává 1x ročně vysvědčení dítěte a aktuální fotografii.

Kabali Pius

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Kituntu Orphanage P/S
Chce být: Učitelem
Zájmy: Fotbal a zpěv
O dítěti: Pius je dobře vychovaný chlapec, který se velmi zajímá o své studium. Rád se dělí se svými přáteli a také dobře spolupracuje. Jeho oblíbeným pokrmem jsou ryby, arašídy a rýže. Aktivně se účastní vyučování a odpovídá na otázky. Otevřeně mluví o tom, co se mu líbí a nelíbí a mluví bez obav. Rád chodí každou neděli do kostela. Během volného času si rád hraje s kamarády a také navštěvuje nové vesnice, kde hraje fotbal. Také dělá malé hračky jako míče nebo auta z drátů, kovů a látek. Rád si hraje na učitele. Shromáždí své kamarády a sourozence, čte a oni po něm opakují.
Poznámky: Pius žije s oběma rodiči, bydlí v pronajatém domě o třech místnostech postaveném z cihel, starých plechů, a neomítnutými stěnami a hliněnou podlahou. Oba rodiče měli málo dostupné školy kvůli nedostatku peněz na poplatky, takže získali jen první stupeň základního vzdělání. Jsou závislí na pěstování několika plodin pro obživu rodiny, něco prodávají. Otec si postavil rákosový stánek, kde prodává chapati místním obyvatelům, zákazníků má málo, protože je tu mnoho lidí, kteří vyrábějí to samé a proto, že nemá větší sortiment. Rodina používá k vaření palivové dříví, také používá malý solární systém, který rozsvítí 2 žárovky. Pro vodu chodí k vrtu půl kilometru od domova. Rodinný pozemek je vyčerpaný a výnosy jsou menší a špatné kvality, takže rodina má pouze jedno jídlo denně. Někdy je počasí nepředvídatelné a nedostatek deště působí ztráty, a tak je pro tuto rodinu obtížné zajistit denní potřeby a vzdělání dětí.
     

Nabafa Mayimuna

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Kituntu Orphanage P/S
Chce být: Zdravotní sestrou
Zájmy: Netball, Skákání přes švihadlo
O dítěti: Mayimuna je veselá, upovídaná a má zájem o studium. Je skromná, ráda spolupracuje a také se dělí o jídlo s kamarády jak doma, tak i ve škole. Má ráda jídlo z rýže, hovězího masa a sladkých brambor. Ve volném čase hraje vybíjenou a skáče přes švihadlo s kamarády ze školy. Je jednou z pěti nejlepších dětí ve třídě. Nemá ráda děti, které využívají své kamarády, takže je hlásí učitelům. Ví jak se oblékat do muslimského oblečení a ráda chodí každý den do mešity.
Poznámky: Mayimuna bydlí se svou matkou v domě o čtyřech místnostech z pálených cihel s netěsnící střechou, s neomítnutými stěnami jak zvenčí tak zevnitř. V tomto domě spí pět lidí , Mayimuna, její bratr, matka a teta, která má dvouleté dítě. Mayimuna má ještě dva bratry, jeden bydlí s dědečkem z otcovy strany a další s babičkou z matčiny strany, ale matka posílá malou pomoc, aby je podporovala ve škole. Matka se rozvedla s otcem Mayimuny a ten se oženil s další ženou, takže neposkytuje této rodině žádnou formu podpory. Rodina nosí vodu ze studny, protože v obci není vodovod. Svítí petrolejkou, protože v obci není elektřina. Matka chodí 3 km pěšky, aby prodávala chapati na letišti a zajistila denní potřeby a vzdělání svých dětí. Tato rodina stěží přežívá, protože příjmy matek jsou příliš malé, aby pokryly všechny potřeby. Někdy děti zameškají školu kvůli nezaplacení poplatků a to ovlivňuje jejich výsledky. Oba rodiče nikdy nechodili do školy, a proto je pro ně těžké získat dobře placenou práci.
     

Namugwanya Resty

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Kituntu Orphanage P/S
Chce být: Zdravotní sestrou
Zájmy: zpěv, Vybíjená
O dítěti: Resty je skromná dívka a velmi ráda studuje. Ráda si dělá nové přátele a dobře vychází se všemi svými vrstevníky. Má ráda ovoce jako mango, ananas a jahody a nejvíc jí chutná rýže, hovězí a brambory. Ve třídě je aktivní, učitelé jsou na ni hrdí. Ráda chodí do kostela a sedává vepředu. Ráda si s kamarády hraje na zdravotní sestru. Má ráda hry s počítáním.
Poznámky: Resty bydlí s matkou, která vůbec nestudovala, takže nemá šanci získat lepší práci. Restyn otec rodinu zanedbával. Matka zajišťuje smlouvy na kopání v obci, aby získala peníze na vzdělání dětí a péči o ně a o babičku. Otec Resty se znovu oženil s další manželkou a bydlí daleko, nekomunikuje, ani nereaguje na rodinné potřeby. Matka se snaží zabezpečit domácnosti tím, že pěstuje plodiny na jídlo a částečně i na prodej. Ze smluv dostává jen málo peněz, někdy ji lidé nezaplatí, a situace rodiny je tak kritická. Rodina nosí vodu z pramene, který je vzdálený jeden kilometr , svítí petrolejkou. Tato rodina se nachází v těžké situací a jejich budoucnost se nezmění, pokud se jim nedostane pomoci se vzděláním.
     

Namirimu Shamim

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Kituntu Orphanage P/S
Chce být: Zdravotní sestrou
Zájmy: Skákání přes švihadlo, Vybíjená
O dítěti: Shamim Je skromná a chodí do školy tak ráda, že pláče, když je kvůli chybějícím poplatkům poslána domů. Je to také proto, že má mnoho kamarádů, kteří jí chybí. Ve třídě odpovídá na otázky a dělá také svoji práci v domácnosti. Má ráda jídlo z rýže, hovězího masa a matooke a všechno dostupné ovoce, zejména plody chlebovníku a cukrovou třtinu. Je jednou z nejlepších ve třídě a učitelé ji mají rádi, protože je chytrá a chodí včas.
Poznámky: Shamim žije se svou biologickou matkou a nevlastním otcem, bydlí jich šest v jedné místnosti z rákosí, dřeva a hlíny. Jeden ze sourozenců Shamim bydlí s tetou, jeden s babičkou z otcovy strany. Matka Shamim se rozvedla s manželem a znovu se vdala. Z prvního manželství měla čtyři děti, žijí s ní pouze dvě. S druhým manželem má pouze 1 dítě. Nevlastní otec obchoduje v sezóně v malém měřítku s kukuřicí a kávou, ale kvůli nízkému kapitálu nemá zisk z důvodu nákladů. Nevlastní otec a matka spí na matraci, děti spí na rákosových rohožích, vyráběných ve vesnici. Matka peče koláče a splétá rohože a koše na prodej místním lidem, ale vydělává málo kvůli nízké poptávce. Je to matka, kdo je odpovědný za vzdělání dětí a zajištění potřeb rodiny a dětí, které pobývají s příbuznými. Rodina používá k vaření palivové dříví, nosí je z lesa, který je vzdálený kilometr, vodu nosí od pramene. Otec Shamim bohužel opustil svou rodinu a zanedbává své rodičovské povinnosti vůči svým biologickým dětem. Matka a nevlastní otec musejí zajistit domácnost, ale ani matka, ani nevlastní otec neumí číst ani psát. Tato rodina je ve velmi špatné situaci.
     

Kazibwe Luke

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Kituntu Orphanage P/S
Chce být: Doktorem
Zájmy: Fotbal, výroba hraček
O dítěti: Luke je upovídaný a veselý chlapec, který má velmi rád svou školu a učitele. Rád se dělí a spolupracuje s ostatními dětmi svého věku. Je rád, když jeho matka připravuje hovězí maso a smažené brambory. Každý den chodí s kamarády dva kilometry do školy a je velmi přesný. Má dobré výsledky ve třídě a dělá domácí úkoly včas. Rád vyrábí autíčka ze starých drátů a plechovek, s nimiž hraje, a má je v kuchyni, která je jeho garáží. Hodně pomáhá s domácími pracemi, zejména mytím nádobí a také uklízením domu o víkendech.
Poznámky: Luke žije se svými rodiči, v domě jich je celkem sedm, Luke, jeho matka, otec, 2 jeho sourozenci a 2 bratranci. Pět Lukeových sourozenců nebydlí s rodiči, ale u příbuzných, kteří pomáhají se zajištěním některých školních potřeb, zatímco rodiče posílají školní poplatky. Lukeovi bratranci jsou malí, takže nechodí do školy. Bydlí v domě z pálených cihel a dřeva , má čtyři místnosti , staré dveře a plechovou střechu. Vaří na palivovém dříví, svítí svíčkami. Rodina něco málo pěstuje, plodiny jsou obvykle prodávány jako doplněk k rodinnému příjmu. Nemají stabilní zdroj příjmů, matka vydělává výrobou rohoží, košů a jiných řemeslných předmětů, ale má málo zákazníků , protože to dokáže každá žena. Otec se snaží o přežití pomocí okopávání pro jiné lidi a také nosí vodu na prodej. Rodiče zápasí s náklady na vzdělání a každodenní potřeby. Děti jsou vystaveny bídě a jsou posílány ze školy kvůli nezaplacení poplatků, takže sedí doma po mnoho týdnů, což ovlivňuje jejich výsledky. Vzhledem k tomu, že všechny zdroje příjmu jsou nespolehlivé, tráví děti a rodina občas noc s prázdným žaludkem.
     

Nanyonga Justine Brenda

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Kituntu Orphanage P/S
Chce být: Učitelkou
Zájmy: Skákání přes švihadlo, Vybíjená
O dítěti: Justine je dobře vychovaná a ráda chodí denně do školy. Dělí se s kamarády o pití a jídlo, které jí matka dala na svačinu. Má ráda hovězí maso a rýži a ráda hraje vybíjenou a skáče přes švihadlo s kamarády. Učí se dobře a její učitelé věří, že se jí povede dobře i ve vyšších třídách. Odpovídá na otázky a nevadí jí, pokud je odpověď špatně. Vyrábí lana a panenky z banánového vlákna a hraje si s nimi společně s kamarády. Ráda chodí pěšky nebo cestuje se svými rodiči kamkoli vyrazí, a pláče, když ji nechají doma.
Poznámky: Justine žije s oběma rodiči, sedm lidí spí v hliněném neomítnutém domě se střechou ze starých plechů. Jedna z Justininých sester začala chodit do školy o rok později, protože nesehnali poplatky na první ročník. Rodina vaří na dřevě, vodu nosí z potoka, protože v obci není vodovod. Rodina pěstuje plodiny na jídlo a přebytek prodává na zajištění potřeb domácnosti, školné a lékařskou péči. Otec má příležitostnou prací, jako je nošení vody vody, okopávání a výroba cihel. Nicméně za výrobu cihel je méně peněz kvůli období dešťů a většina lidí si okopává sama. Oba rodiče jsou nevzdělaní, takže mají menší šanci na získání dobře placených pracovních míst. Otec někdy nezíská příležitostnou práci, a tak děti musejí čekat dlouho, než sežene peníze na školní poplatky. Pozemek používaný k pěstování plodin je vyčerpán intenzivním pěstováním, výnosy jsou nižší a nedostatečné kvality. Tato rodina má problém zajistit prostředky na vzdělávání, lékařskou péči a dalších potřeby , protože jí chybí spolehlivý zdroj příjmu.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    11    12    13    14    15    16    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).