Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    11    12    13    14    15    16    17    18    

V databázi máme 100 dětí z Indie, 44 dětí z Ugandy, 24 dětí ze Zambie, 12 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 180 dětí z databáze.
Nalugwa Veronika

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. John Nepmuk Primary School
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hry a tanec
O dítěti: Veronika je dobře vychovaná dívka, velmi společenská a ochotná se podělit s kamarády o to, co dostane. Její matka jí dává nějaké drobné jídlo, které ona dává kamarádům ochutnat a oní jí za to na oplátku zase dají něco ze svého. Ráda chodí do školy a pláče, pokud se musí kvůli nezaplaceným poplatkům vrátit domů. Umí si získat nové kamarády. Ve škole má dobrý prospěch a je oblíbena učiteli, protože je aktivní při výuce. Ráda také chodí v neděli do kostela, kde se může potkat s ostatními dětmi v neformálním oblečení.
Poznámky: Veronica bydlí se svými rodiči v pronajatém dvoupokojém domě. Oba rodiče jsou farmáři a z prodeje plodin platí školné. Rodina má malý pozemek, kde by chtěla v budoucnu postavit vlastní dům. Pro rodiče je obtížné prodat plodiny, protože jejich kvalita není dobrá kvůli přetěžované půdě a okolní farmáři pěstují stejné plodiny. Často tedy nemají peníze na školné a děti jsou posílány ze školy domů.
     

Namaka Ssefoloza Angella

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. John Nepomuk Primary School
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: Hry a zpěv.
O dítěti: Angella velmi ráda čte knížky a respektuje své učitele a poslouchá je. Je velmi disciplinovaná, přátelská a ráda se dělí. Ve volném čase hraje s přáteli míčové hry.
Poznámky: Dívka žije se svojí rodinou v třípokojovém domě. Děti se dělí o pokoj a lůžkoviny. Pěstují plodiny pro vlastní potřebu a prodej. Výtěžek závisí úrodě, která není kvůli podmínkám vždy veliká. Matka někdy dělá palačinky a prodává je u silnice. Ale i tak jejich příjem není tak veliký, aby zajistili základní potřeby rodiny a zaplatili školné. Nemohou si dovolit elekřinu a tak používají parafinové lampy.
     

Ssembozi Pius

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. John Nepomuk Primary School
Chce být: učitelem
Zájmy: Fotbal.
O dítěti: Pius je dobře vychovaný a má rád školu. Ráno se budí brzy a vypravuje se do školy. Velmi si dává záležet na tom, aby byl do školy vždy upravený a v polovině týdne si pere uniformu. Je velmi aktivní, chytrý a ve třídě je mezi nejlepšími 10. V neděli chodí do kostela.
Poznámky: Chlapec bydlí se svou matkou v pětipokojovém domě. Otec žije se svou druhou rodinou na Buvuma ostrovech a měsíce ho nevidí a ani neposílá žádné peníze aby rodinu podpořil. Matka vydělává prodejem vypěstovaných plodin, ale úroda není vždy veliká a navíc lidé z okolí pěstující stejné plodiny. V sezóně matka také prodává ovoce na tržnici. Nemohou platit elektřinu a používají tedy parafinové lampy. Matka nevydělá dostatek peněz aby uživila rodinu a zaplatila školné.
     

Nakaziba Jane

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. John Nepomuk Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: Hraní s panenkami a zpěv.
O dítěti: Jane je disciplinovaná a ráno vstává brzy aby se připravila do školy a přišla včas. Ve třídě patří mezi nejlepších 10, velmi se snaží a také má hodně věcí na starost. Doma si opakuje učivo z učebnic a dává si záležet na tom, aby chodila pravidelně do kostela.
Poznámky: Jane žije se svými rodiči v třípokojovém domě. Střecha je děravá a v období dešťů jim tedy do domu zatéká. Rodina závisí zcela na pěstování plodin. Část sní a zbytek prodají. Úroda je ale špatná, protože je půda dlouhodobě přetěžovaná. Pro rodinu je obtížné získat dostatek peněz, uživit rodinu a zaplatit školné. Děti jsou tedy často posílány domů, což se podepisuje na jejich prospěchu. Doma svítí parafinovými lampami a pro vodu chodí 1km daleko.
     

Roseline A.

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 17
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Radiant Shema School
Chce být: eholní sestrou
Zájmy: zpívání
O dítěti: Roseline je hodná a tichá dívka. Je velmi citlivá k potřebám ostatních, pomáhá s prací svým rodičům. Ve volném čase si moc ráda hraje se svými přáteli. Věnuje mnoho času učení a má opravdu dobré známky ze všech předmětů.
Poznámky: Otec pracuje jako řidič. Jeho příjem je založený na tom, kolik lidí denně veze. Vydělá si průměrně 300 až 500 rupií denně, což bohužel není dostačující. Matka pracuje pro několik domácností a vydělá si přibližně 3000 rupií měsíčně. Její práce je nepravidelná. Trpí hemeroidy, s nimiž se léčí. Jejich příjmy bohužel nejsou dostačující k tomu, aby pokryly základní životní potřeby, matčinu léčbu a náklady na vzdělání tří dětí.
     

Akshath

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Higher Primary School, Makonahalli
Chce být: vojákem
Zájmy: hraní her (kriket)
O dítěti: Akshath pochází z velice chudé rodiny. Je to aktivní chlapec a podílí se na všech školních aktivitách. Je hodně dobrý v kriketu. Ve škole má oprvadu dobré studijní výsledky a také hodně pomáhá rodičům při jejich každodenních povinostech.
Poznámky: Akshatha žije spolu se svou rodinou v malém domku postaveném z hlíny. Rodiče denně pracují na kávových plantážích jako námezdní pracovní síla. Jejich výdělek jim stačí na pokrytí základních životních potřeb rodiny, ale chtěli by zároveň, aby Akshatha studoval, což již pokrýt nemohou.
     

Sequeira Preshith Michal A.

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Jyothi Nivas School
Chce být: knězem
Zájmy: kreslení
O dítěti: Preshith Michal je aktivní a inteligentní chlapec. Dobře se naučil abecedu a snadno si zapamátovává učivo. Má rád míčové hry a chtěl by hrát kriket. Rád by se stal knězem a pomáhal potřebným, ale školné v semináři je pro jeho rodiče velmi finančně náročné. Rád v kostele a ve škole zpívá chvály.
Poznámky: Otec Preshitha je elektrikář, ale nemá pravidelnou práci, protože ačkoli se snaží, konkurence je veliká. Protože nemá pravidelný příjem, je těžké pro rodinu finančně vyjít. Rodina vlastní dům, ale nemá žádný další zdroj příjmu, takže je těžké nashromáždit dostatek peněz na školné.
     

Rebello Delcita

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Government School
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: sporty
O dítěti: Delcita Rebello je dobrá ve studiu a pracuje svědomitě během vyučování. Společně s jejím studiem také dělá sport a účastní se soutěží. Zajímá se rovněž o tanec a ráda se učí klasické tance. Její ambicí v životě je stát se zdravotní sestrou. Rodina Delcity je chudá a nemá dostatek finančních prostředků na uhrazení školného.
Poznámky: Rodiče Delcity jsou na tom zdravotně špatně a při mluvení koktají. Jelikož jsou negramotní, je pro ně obtížné najít si práci. Otec pracuje jako řidič dodávky a matka loupe ořechy. Jejich příjem je moc malý na to, aby zajistili potřeby rodiny, protože s nimi žijí i prarodiče.
     

Almeda Evon Blesson

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sacred Heart School
Chce být: inženýrem
Zájmy: hry
O dítěti: Evon Blesson Almeda chodí do první třídy a je velmi šikovný. Učí se číst a psát v jazyce Kannada a v angličtině. Je velmi dobrý v jejich zapamatování. Je přátelský a rád všem pomáhá. Chtěl by se stát inženýrem, ale jeho rodiče ho bohužel nemohou v dosažení tohoto snu finančně podpořit.
Poznámky: Otec chlapce je elektrikář a má svůj vlastní malý obchod. Je pro něj velmi těžké najít práci v tomto oboru kvůli vysoké konkurenci, takže mnohdy nemá vůbec žádný příjem. Jeho maželka nemá vzdělání a tak zůstává doma a stará se o domácnost. Rodina vlastní malý dům. Příjem otce není dostatečně velký na to, aby zajistil vzdělání svým dětem.
     

Clarence

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government school
Chce být: inženýrem
Zájmy: hry
O dítěti: Clarence pochází z velmi chudé rodiny, která žije v odlehlé vesnici. Je velmi dobrý ve studiích a je velmi aktivní a ambiciózní. Ve škole pracuje velmi tvrdě a chtěl by se stát inženýrem. Od rodičů se mu moc velké podpory nedostává, protože na tom nejsou finančně moc dobře. Clarence hezky zpívá a zajímá se o hru na hudební nástroje.
Poznámky: Otec Clarence nemá vzdělání, ale pracuje jako zedník ve vzdálené vesnici. V jeho vesnici je obtížné najít práci, proto musí za prací hodně cestovat. Toto způsobilo velké nedostatky v zajištění základních potřeb rodiny. Proto jeho manželka začala pracovat jako kuchařka ve farním domě. I přes to je ale obtížné pro rodinu uhradit základní potřeby rodiny i školné obou dětí.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    11    12    13    14    15    16    17    18    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).