Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    11    12    13    

V databázi máme 37 dětí z Indie, 52 dětí z Ugandy, 17 dětí ze Zambie, 16 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 121 dětí z databáze.
Afema Paul

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. francis de sale Nyapea
Chce být: zatím neví
Zájmy: fotbal
O dítěti: Paul je hluchoněmý chlapec a i přes tento handicap je velmi veselý. Nejraději chodí do školy každý den a nechce zameškat jedinou hodinu. Jeho kamarádi ho mají velmi rádi díky jeho kamarádské povaze. Paul se snaží pomáhat svým spolužákům i ostatním dětem ve škole a o přestávkách s dětmi sdílí své jídlo. Pilně se učí s je aktivní v hodinách, jeho učitel ho velmi chválí a má rád. Velice mu jde také vyprávět příběhy ve znakové řeči. Paul chodí rád se svým tatínkem do kostela, kde je dobrovolníkem.
Poznámky: Rodina je závislá na podpoře matky, která má problémy s žaludečními vředy, neboť Paulův otec trpí nízkým krevním tlakem a je velmi slabý. Kvůli jeho záchvatům a častým návštěvám v nemocnici, nemůže pracovat na poli ani navštěvovat kostel, kde je dobrovolníkem a jakkoli podporovat rodinu. Jeho matka se snaží získat alespoň nějaké finance prodáváním dřeva, které sbírá v nedalekém lese, cítí se pod velkým tlakem, protože musí živit rodinu sama. Oba rodiče se velmi strachují o budoucnost svým dětí, neboť je pro ně velmi náročné podporovat děti ve studiu a pokrýt veškeré školní poplatky.
     

Rwothomio Pius

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: Otec, matka zemřela sourozenci: 3    
Škola: St. francis de sale Nyapea
Chce být: zatím neví
Zájmy: fotbal
O dítěti: Pius je hluchoněmý chlapec, je velmi veselý a kamarádský. Má kamarádskou povahu, proto s ním jeho kamarádi rádi tráví čas a o přestávkách si společně hrají. Velmi rád chodí každý den do školy a těší se, co nového se naučí a dozví. Umí dobře napsat své jméno i ho ukázat ve znakové řeči. Je velmi kreativní a rád vyrábí kuličky z papíru. O prázdninách pomáhá rodičům s nošením vody a občas vypomáhá i s pasením koz v nedaleké buši. Jeho oblíbená barva je černá a žlutá.
Poznámky: Pius žije se svou babičkou, která má nízký krevní tlak a je velmi slabá. Má velké starosti o budoucnost Pisuse jako dítěte s handicapem. Nemá také dostatek prostředků, aby dokázala uživit rodinu a ještě podporovat děti ve studiu. Jeho matka zemřela a jeho otec se přidal k armádě na několik let, nyní s rodinou nekomunikuje a nijak ji nepodporuje. Během prázdnin se Pius snaží babičce pomáhat na poli, se sběrem plodin i s nošením vody pro sousedy, čímž získá nějaké peníze. Rodina žije ve velmi chudých podmínkách, což není ideální pro Piuse, který by potřeboval více pomoci a asistence jakožto hluchoněmý chlapec.
     

Yickparwoth Prisca

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. francis de sale Nyapea
Chce být: zatím neví
Zájmy: košíková
O dítěti: Prisca je hluchoněmá dívka, která je spíše tichá. Se spolužáky vychází dobře a kamarádi s ní rádi tráví čas díky její klidné a milé povaze. Čas od času si s ostatními hraje, ale je to spíše klidná dívka. Velmi ráda chodí do školy, nezamešká žádnou hodinu, je šikovná a dobře se učí. Snaží se doma také pomáhat babičce s domácími pracemi jako je uklízení nebo mytí nádobí. Ráda se stará o mladší děti a hraje si s nimi. Její oblíbenou barvou je modrá a bílá.
Poznámky: Oba rodiče jsou na živu, ale mají závažná onemocnění, proto nedokáží plně rodinu podporovat. Otec trpí silnou cukrovkou, bere silné léky a nemůže jíst všechny potraviny, proto je nesnadné specifické potraviny obstarat. Matka se stará o otce, je to tvrdě pracující žena, ale bohužel trpí zvracením krve, což ji nedovoluje naplno pracovat nebo se starat o rodinu. Také nemůže sklízet dostatek plodin, aby rodinu uživila, snaží se získat peníze prodejem palačinek u cesty. Má velké obavy o budoucnost Prisky, protože nemá dostatek prostředků, aby ji podporovala ve vzdělání a platit školní poplatky.
     

Kiguba Charles

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Thomas P/S
Chce být: inženýr
Zájmy: zpěv, fotbal
O dítěti: Charles je pokorný, disciplinovaný a veselý chlapec. Při vyučování je aktivní a ze všeho nejraději chodí školy. Velmi rád zpívá a umí modlitbu našeho pána v anglickém jazyce. Dobře mu jde vyprávění příběhů a psaní s dobrým pravopisem. Je přátelský a dobře vychází s ostatními dětmi, které s ním rády tráví čas díky jeho milé povaze. Umí počítat od 1 do 50 a uhádnout slova, které ve třídě kreslí při hrách. Doma pomáhá svým rodičům převážně s nošením vody. Jeho nejoblíbenějším jídlem je posho, rýži a boby. Má rád modrou barvu.
Poznámky: Rodinu tvoří 7 členů, rodiče, 4 děti a Charlesova neteř, jejíž rodiče zemřeli. Žijí v nedostavěném domku, který má 5 místností, ale jen jedna je zastřešená a v té všichni spí. V jedné místnosti žijí a druhá, která je zpola zastřešená slouží jako úložný prostor. Otec pracuje jako nájemní řidič taxi (nemá svůj vlastní vůz) a nabírá zákazníky na dohodnutých místech. Matka prodává zeleninu a ovoce ve stánku před jejich domkem. Všechny dětí chodí do školy, ale pro rodiče je velmi těžké je finančně zajistit. Rodina pěstuje nějaké plodiny na půdě jejich otce, je to však 10 km daleko a komplikují to poplatky na dopravu pro pravidelnou péči o úrodu.
     

Nabacwa Christine

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. Thomas P/S
Chce být: zdravotní pracovnicí
Zájmy: skákání přes gumu, hra na schovávanou
O dítěti: Christine je milá a upovídaná dívka. Při vyučování je velmi aktivní, zapojuje se i do mimoškolních aktivit a je sportovně založená a velmi ji jdou běžecké hry. Do školy chodí vždycky včas a přípravy a domácí úkoly jí jdou velmi rychle. Snaží se zlepšovat ve čtení i psaní, protože některá slova jí stále dělají problém, ale doma svou pílí dohání své nedostatky. Její nejoblíbenější jídlo je rýže s masem. O víkendech pomáhá své mamince nosit hlínu pro hrnčířství a pere oblečení i svou školní uniformu. Ve škole pomáhá i svým spolužákům. Její prospěch je velmi dobrý, velmi obdivuje zdravotní pracovníky, což je její vysněné povolání.
Poznámky: Rodina žije v nájemním domku z hlíny a proutí, krytém starou plechovou střechou. Děti spí na matracích na podlaze pod společnou pokrývkou. Vaří na dřevěném uhlí a používají placenou kohoutkovou vodu. Otec si založil novou rodinu a nijak je nepodporuje. Pracuje jako vrátný na stavbách, ale je to nepravidelná a špatně placená práce. Matka pracuje ve výrobně keramických pícek, ale výdělek je tu závislý na momentální poptávce. V současné době je v 8. měsíci těhotenství, ale její partner se o ni odmítá postarat. Matka se nyní velmi snaží zajistit obživu dětí a jejich školné, i když občas musí chodit žádat o odklad plateb.
     

Kasozi Raymond

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. Thomas P/S
Chce být: policista
Zájmy: fotbal
O dítěti: Raymond je aktivní, přátelský a nejraději ze všeho chodí do školy. Každé ráno se sám probouzí, připravuje si věci a chodí do školy. Jídlo z domu jako jsou třeba placky sdílí se svými spolužáky. Rád hraje fotbal o přestávkách, přesto se snaží, aby jeho školní uniforma byla stále čistá. Balí si své knihy do starého papíru, aby je neušpinil. Každý den nosí 10ti litrový barel s vodou na koupání a pro domácnost. Vyrábí hračky a autíčka z drátků, které najde v sousedství. Každou neděli a před každým jídlem se modlí. Pilně se připravuje do školy a jeho výsledky jsou velmi dobré, protože u všech předmětů měl skóre 94%.
Poznámky: Rodina žije v domku s jednou místností. Nevlastní otec má ještě další ženu a děti. Pracuje jako správce pro místního podnikatele a má na starost dodržování předpisů a plateb jeho nájemníků. Za to má k dispozici neplacené ubytování pro svoji současnou rodinu. Se svojí původní rodinou tráví většinu času a věnuje se s ní farmaření. Raymondova matka prodává u silnice zeleninu a její příjem je velmi malý. Matka také podporuje svého dalšího syna, který žije s otcem a dojíždí jen na svátky. Otec se k Raymondovi nehlásí a nepodporuje ho. Matka se jen s obtížemi může starat o oba chlapce, náklady na obživu jsou zde vysoké.
     

D`Souza Sanjana

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 17
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Milagres P.U. College, Kallianpur
Chce být: módní návrhářkou
Zájmy: badminton
O dítěti: Sanjana D’Souza je velmi aktivní a pilná studentka, která pravidelně navštěvuje školu a jednou by se chtěla stát módní návrhářkou. Jejím nejoblíbenějším předmětem jsou základy obchodu. Ráda tancuje a kreslí. Ve škole se ráda účastní různých sportovník aktivit, ale nejraději má badminton. Když se na prázdniny vrací domů, pomáhá mamince s chodem domácnosti.
Poznámky: Otec Sanjany pracuje jako jeřábník a mzdu dostává vyplácenou každý den. Sanjana má další dva sourozence, kteří chodí do 7. a 10. třídy. Matka je sice vzdělaná, ale v jejich vesnici pro ní není možné najít dobrou prácije v domácnosti a pro rodiče tak není snadné finančně podporovat své děti při studiu a zajistit jim lepší budoucnost.
     

Sanivarapu Sandeep Reddy

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 15
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Narayana Junior College, Ananthapur.
Chce být: inženýrem se zaměřením na mechaniku
Zájmy: fotbal
O dítěti: Sandeep je velmi šikovný, minulý rok měl 95% ze závěrečných zkoušek. Jednou by se chtěl stát inženýrem se specializací na mechaniku a najít si práci v renomované společnosti. Sandeep má opravdu dobré učitele, kteří mu dávají zároveň také životní příklad, jak sám tvrdí. Má moc rád sport, nejvíce ho baví kriket a volejbal. V posledním poháru kriketu jeho tým zvítězil. Ve volném čase se také rád stará o květiny.
Poznámky: Sandeepovi rodiče pracují jako námezdní dělníci v zemědělství a musí tvrdě pracovat, aby byli schopni platit školné jemu i jeho sestře. Jsou velmi chudí a závislí na každodenním příjmu z práce, kterou však mají pouze v sezóně. Během letních prázdnin Sandeep pracuje spolu s rodiči na poli, aby rodině také pomohl.
     

Braganza Rahul

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 17
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Shri Somanath Industrial Training Institute, Binaga, Karwar
Chce být: elektrikářem
Zájmy: sporty
O dítěti: Rahul moc rád běhá a také hraje kriket. Vždy má velkou radost, když může jít ven s kamarády. Také tráví čas se svou babičkou, stará se o ni a povídá si s ní. Ve svém volném čase také pomáhá matce s domácími pracemi. Nejkrásnější momenty, které zažil, jsou vzpomínky na to, jak bydlel s babičkou a dědečkem po tom, co jeho otec opustil rodinu. Rahul moc rád tráví školní přestávky v knihovně a čte si. Učení jej opravdu baví, i když mu nejde místní jazyk Kannada.
Poznámky: Rahulova rodina zahrnuje maminku a babičku, otec je opustil. Schází se každý večer ke společnému jídlu, modlitbě a povídájí si o tom, co každý z nich během dne prožil. Jsou si opravdu hodně blízcí. Podílejí se také na aktivitách místní farnosti. Bydlí v malém pronajatém domku. Jejich snem je postavit si jednou svůj malý dům. Rodina bydlí přibližně 9 kilometrů od Rahulovy školy.
     

Lukooya Ian

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Thomas P/S
Chce být: právník
Zájmy: fotbal a výroba hraček
O dítěti: Ian je disciplinovaný a pokorný zvlášť k dospělým lidem, ale vůči svým vrstevníkům je občas tvrdohlavý. Velmi rád chodí každé ráno do školy se svými sourozenci. Nemá rád situace, když někdo křičí nebo je naštvaný, snadno se vyděsí a občas i pláče. Má kožní alergii, když je příliš chladno a v suchém období často krvácí z nosu. Jeho rukopis zatím není perfektní, ale učitelé ho mají rádi, protože je pilný a snaživý. Při vyučování je aktivní a snaží se odpovídat na kladené otázky. Jeho oblíbené jídlo je rýže, boby a sladké brambory s drcenými oříšky. Vyrábí hračky z dostupných materiálů, se kterými si pak hraje se svými sourozenci.
Poznámky: Matka a dvě děti žijí v jednomístném omítnutém domku s cementovou podlahou a s plechovou střechou. Rodiče žijí odděleně, ale doufají, že budou brzy zase bydlet společně. Otec zatím přijíždí občas za rodinou na kontrolu a přispět, i když nedostatečně, na její životní potřeby - nájemné, stravu, školné, léky. Otec nemá žádnou kvalifikaci, takže nemá stálé zaměstnání. Matka je momentálně bez práce, přišla o zaměstnání ve mlýně na obilí, kde balila mouku. Její skromné úspory se tenčí, a z jejích plánů na obchůdek na tržišti zatím mnoho nezbývá. Na kousku půdy, který k němu patří, pěstují trochu místních plodin.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    11    12    13    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).