Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    11    12    13    14    15    

V databázi máme 53 dětí z Indie, 46 dětí z Ugandy, 22 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 143 dětí z databáze.
Laake Glorence Witney

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Jude Zzinga P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hraní s míčem
O dítěti: Witney je malá a hezká dívka, která je skromná a společenská. Ráda se učí, ve škole se velmi snaží a chce mít dobré výsledky ze všech testů. Když nepochopí probíranou látku, nebojí se zeptat a chce všemu porozumět. Často si se svými kamarády hraje na zdravotní sestřičku, která se stará o své pacienty.
Poznámky: Rodina bydlí v domě a jednu místnost v domě pronajímá, ale ta je oddělená pouze záclonou. Rodiče s nejmladším dítětem spí na posteli a ostatní děti spí na zemi a starých přikrývkách. Otec koupil pozemek, ale zatím nemá dostatek peněz, aby na něm postavil dům. Protože žijí na břehu jezera, tak otec převází lidi, kteří se chtějí dostat z jednoho břehu na druhý. Matka má dřevěný kiosek, kde prodává zeleninu a mají malý kousek půdy, na kterém pěstují plodiny pro vlastní potřebu. Oba vydělají jen málo peněz na zajištění rodiny.
     

Nakagiri Janipher

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Jude Zzinga P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní na schovávanou
O dítěti: Janipher je poslušná ke své matce i učitelům. Má moc ráda učení a domů se vrací s kousky křídy, aby s nimi i doma mohla učit své kamarády a sourozence. Je pro ni těžké, když musí zůstat doma kvůli nezaplaceným školním poplatkům.
Poznámky: estičlenná rodina (matka, 2 děti, bratranec, 2 další děti, které má ale matka s jiným mužem) žije v třípokojovém domě, kde jeden pokoj slouží jako jídelna a další dva na spaní. Rodinu živí jejich vypěstované plodiny a část i prodávají. Někdy je však úroda kvůli škůdcům a klimatickým změnám chudá, což ovlivňuje příjem celé rodiny. Matka kupuje a prodává ryby, ale pro zajištění celé rodiny to stále nestačí. Otec je podomní obchodník, ale již před 4 lety opustil rodinu. Matka se pokoušela využít místních úřadů, aby otec finančně podporal děti, ale otec se odstěhoval neznámo kam. Matka je tedy sama na celou domácnost.
     

Nazziwa Olivia Patience

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Jude Zzinga P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: výroba a hraní si s panenkami
O dítěti: Olivia je milá a skromná dívka. Miluje čtení a psaní na tabuli, a když po ní ostatní opakují a čtou. Školu má ráda tak, že ji nezmešká, ani když prší. Je aktivní a vždy dělá úkoly hned, jak se vrátí ze školy. Každý den vypráví doma matce, co se ten den naučila. Vyrábí panenky z místních materiálů a z roztrhaného oblečení ráda vyrábí oblečení nové.
Poznámky: Početná rodina žije ve čtyřpokojovém domě, kde jsou dvě ložnice, jeden kumbál a jedna jídelna. Děti spí na starých matracích na zemi. Dům je postavený z hlíny a dřeva a je zastřešený kusy plechů. Rodina je závislá na zemědělství, pokud je dobrá úroda, některé plodiny i prodávají. Kvůli klimatickým změnám a neúrodné půdě někdy bývá sklizeň chudá. Rodina má také pár kávovníků, které obírají dvakrát ročně. Z nich mají také nějaké přijmy, ovšem konkurence je veliká, a tak i ceny kolísají. Děti bývají často kvůli nezaplacenému školnému posílány zpět domů.
     

Bulynia Anton

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 12
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: SŠ č. 4, Vitebsk
Chce být: sní o tom, že bude fotbalista nebo programátor
Zájmy: achy, kreslení a další kreativní tvorba (drobné výrobky, pohlednice kamarádům, apod.)
O dítěti: Anton je velmi aktivní, dymanický, komunikativní, citlivý a zranitelný chlapec, který se nebojí projevit starost o své blízké. Ve škole se účastní olympiády v dějepise a v běloruštině. Má rád jakékoli pohybové hry, jízdu na kole a je zapálený do všech sportovních soutěží. Projevuje zvýšený zájem o všechno nové a neobvyklé. Je samostatný při rozhodování, má logické myšlení i tvůrčí fantazii. Velice rád hraje šachy a v hudební škole se učí hrát na kytaru. Umí připravit palačinky, pirohy, sušenky či saláty. Pravidelně navštěvuje hodiny náboženství a v kostele vykonává funkci ministranta.
Poznámky: Anton žije v neúplné rodině, ve které vládne vzájemné porozumění, důvěra, soucítění, asertivita a podpora. Žije v bytě se svou matkou. Mezi Antonem a matkou je velmi silné citové pouto. Nemají před sebou tajemství a společně se podílejí na řešení problémů každodeního života. Matka pracuje jako účetní na správě silnic. Její plat je jediným příjmem v rodině. O víkendu Anton jezdí s matkou k dědečkovi, který má zdravotní potiže. Společně mu pomáhají v hospodářství, například při úklidu domu či na zahradě. Ve volném čase chodí na procházky do parku, který je nedaleko domu. Celá rodina pravidleně navštěvuje kostel, kde Anton také ministruje.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Rudko Darina

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: SŠ č. 25, Vitebsk
Chce být: plavčíkem
Zájmy: pohybové hry, kreslení, hry s legem, sledování filmů o zvířatech
O dítěti: Darina je velmi hodná a aktivní dívka. Dochází do hudební školy, kde se učí hrát na klavír. Navštěvuje také hodiny kreslení a velice by se ještě chtěla naučit plavat. Nezanedbává ani pravidelné hodiny náboženstvi. Miluje zvířata a často navštěvuje zoo. Proto jí doma pořídili papouška, kterého má velmi ráda.
Poznámky: Darina žije v nájemním bytě spolu s matkou. Otec rodinu opustil a navštěvuje je velmi zřídka. Ve třech letech Darině objevili nádor v levé spánkové oblasti a následně diagnostikovali RMS. Do dívčiny nemoci pracovala matka jako technolog v textilní továrně. Musela však dát v zaměstnání výpověď a nyní pečuje o nemocnou dceru. Darina prošla chemoterapií a nyní jezdí jednou za půl roku na vyšetření do dětského onkologického centra do Minska. Má oslabenou imunitu a často trpí nemocemi z nachlazení. Kvůli těmto obtížím nikam necestují.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Kanavalau Dmitriy

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 17
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Korobovská střední škola ? školka
Chce být: vojákem
Zájmy: sport, tréninky lehké atletiky a víceboje
O dítěti: Dmitrij je chytrý, odpovědný a pracovitý chlapec. Ve škole je vůdčí osobností a snaží se být vždy spravedlivý. Má velice rád sport. Každý den chodí pěšky nebo jezdí na kole z vesnice do města na trénink. Je velmi cílevědomý a účastní se sportovních a školních akcí. Už od šesté třídy chce jít na vojenskou akademii, proto se snaží dobře se učit a být v dobré fyzické kondici. Stará se o maminku, o kterou si dělá starosti. Stále vidí, jak těžce vydělává peníze na jídlo a na oblečení. Doma je poslušný a samostatný.
Poznámky: Dima žije s matkou na vesnici, v neúplné rodině. Otce Dima nikdy neviděl. Příjmem rodiny je pouze malý matčin plat. Starší děti bydlí ve městě Glubokoje, kde mají své rodiny. Bydlí v bytě, který patří kolchozu. Aby ušetřili peníze, chovají slepice a prase. Dima je pomáhá krmit a rád o ně pečuje. Rodina je velmi pracovitá. V létě se Dima snaží trochu pomoci a přivydělat nějaké peníze, aby měl oblečení do školy a školní potřeby.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Syrapyatko Nikalai

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Udělovská střední škola a školka
Chce být: traktoristou
Zájmy: kreslení, drobné výrobky, hry se stavebnicemi
O dítěti: Nikolaj je skromný, hodný a odpovědný chlapec. Má velice rád zvířata, zejména kočky. Velmi rád traví volný čas se svým bratrem. Rád také pomáhá rodičům s domácími pracemi. Když maminka vaří nebo peče, vždy se snaží jí pomoci. Nikolaj chodí do první třidy a má velmi dobré vysledky. Ve volném čase jezdí se svými přáteli na kole nebo hraje fotbal.
Poznámky: Nikolaj žije spolu s rodiči a dvěma sourozenci. Rodina je velmi pospolitá, pracovitá a aktivní. Bydlí na vesnici, kde se pravidelně účastní rodinných zemědělských soutěží a vždy zaujímají přední místa. V roce 2014 odkoupili na vesnici starý zanedbaný dům, který samostatně opravili. Žijí a stravují se velmi skromně. Aby zlepšili svou finanční situaci chovají slepice. Rodiče vychovávají děti v křesťanském duchu a každou neděli chodí společně do kostela na bohoslužbu.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Dylevich Ivan

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Udělovská střední škola a školka
Chce být: dálkovým řidičem
Zájmy: běh, fotbal, basketbal, jízda na kole
O dítěti: Ivan je velmi veselý, společenský a cílevědomý chlapec. Má hodně kamarádů, se kterými rád traví svůj volný čas. Chodí do první třidy a velmi jej baví výuka. Ze všeho nejvíce matematika a tělocvik. Celkově se ve škole chová velmi zodpovědně.
Poznámky: Ivan je z početné rodiny a žije spolu s rodiči a třemi sourozenci na vesnici. V současné době je matka na mateřské dovolené a otec pracuje jako řidič. Aby zlepšili svou finanční situaci pěstují zeleninu a chovají slepice. Rodiče vychovávají děti v křesťanském duchu. Každou neděli, a ve svátek, chodí společně do kostela na mši svatou.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Lagunova Aryna

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Lyntupská střední škola a školka
Chce být: učitelkou
Zájmy: hry, kreslení, sporty
O dítěti: Aryna je velmi aktivní a společenská dívka. Lehce navazuje kontakt jak s dětmi, tak i s dospělými. Ráda všem pomahá. Nebojí se zeptat, když něčemu nerozumí. Účastní se třídních i celoškolních akcí a všech sportovních soutěží. Studium ji velmi baví a během výuky se snaží být vždy aktivní.
Poznámky: Aryna žije, spolu s matkou a dvěma sestrami, v malém městě Lyntupy ve Vitebském kraji. Její otec zahynul v roce 2015. Po smrti manžela si matka našla nového muže a narodila se jim dvojčátka. Vztah, bohužel, nefungoval a nové manželství se rozpadlo. V roce 2017 se matka s dětmi přestěhovala do města Lyntupy. Nyní žijí v pronajatém domě, který vyžaduje nákladné rekonstrukce.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Herasimenko Kiryl

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 1    
Škola: Lyntupská střední škola a školka
Chce být: idičem
Zájmy: hry s legem a venku, pohybové aktivity
O dítěti: Kiril je přátelský, veselý a společenský chlapec. Po přestěhování do nového bydliště se bez problémů zařadil do kolektivu. Ve škole je během výuky velmi aktivní. Ve třídě má hodně přátel, se kterými rád traví volný čas a hraje pohybové hry. V budoucnu by se rád stál řidičem.
Poznámky: Kiril vyrůstá v neúplné rodině. Matka sama vychovává dvě děti, protože otec zemřel před čtyřmi lety. V roce 2017 se rodina přestěhovala z vesnice do malého města Lyntupy, kde nyní bydlí v pronajaté polovině domu bez příslušenství. Matka hledá zaměstnání, ale zatím se jí nedaří. Aktuálně žijí z příspěvku při ztrátě živitele rodiny. Aby vylepšili svou finanční situaci sbírají v létě lesní plody a houby, které následně prodají ve sběrně.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    11    12    13    14    15    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).