Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    

V databázi máme 51 dětí z Indie, 21 dětí z Ugandy, 14 dětí ze Zambie, 10 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 96 dětí z databáze.
Ajolurwoth Noveline Deborah

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 12
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Oturgang Girls primary school
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: netball
O dítěti: Noveline je veselá dívka, která se stále směje. Má velmi ráda své sourozence a ráda jim pomáhá. Chtěla by se stát zdravotní sestrou a později podporovat své sourozence ze svého platu.
Poznámky: Dívka žije se svou matkou, která má zdravotní problémy a je pro ní těžké se postarat o rodinu. Otec měl psychické problémy a odstěhoval se pryč. Noveline je smutná z rodinné situace, ale stále pracuje velmi tvrdě, aby měla lepší budoucnost. O víkendech a během prázdnin pracuje spolu s matkou na svém políčku a chodí pomáhat na políčka jiných, případně pere prádlo, aby zajistila pro rodinu nějaký příjem.
     

Ongaya Patrick

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Ogonyo Primary School
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Patrick je klidný a komunikativní. Rád hraje fotbal a ve škole má hodně kamarádů. Jeho starší bratr mu pomáhá s úkoly a tráví spolu hodně času.
Poznámky: Hlavou rodiny je otec, který na tom ale není zdravotně dobře. Má vyvrácené koleno a problémy s břichem. Matka je nevyrovnaná a nedokáže hospodařit s penězi. V domě bydlí 19 osob - rodiče mají 6 dětí, bydlí s nimi i 2 otcovy neteře s dětmi. Otec měl 2 manželky, ale jedna odešla a bydlí se svými 4 dětmi. Příjem rodiny je závislý na úrodě, takže je velmi nepředvídatelný.
     

Fernandes Princiya Rajendra

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 118
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Higher Primary School Jankadkal
Chce být: zatím neví
Zájmy: vymalovánky
O dítěti: Princiya bydlí ve vesnici Jankatgal. Ráda si hraje se svým bratrem a občas se hádá se svojí sestrou, ale rychle zapomíná a odpouští. Ukončila první třídu s docela dobrým výsledkem.
Poznámky: Princiya dosahuje při studiu dobrých výsledků a je aktivní. Její otec vykonává manuální práce, jako je práce na polích, nošení kamenů, okopávání, případně nošení zeleniny v obchodě. Otec vykonává všechny práce, aby zajistil základní potřeby celé rodiny. Nemají žádný jiný zdroj příjmu. Práce není trvalá a proto je velmi obtížné zajistit dceři vzdělání a další potřeby.
     

Poojary Sushanth

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 118
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Amrutlalji Higher Primary School
Chce být: policista
Zájmy: kreslení
O dítěti: Sushanth je milý a laskavý chlapec. Je přátelský a lehce se spřátelí. Rád si hraje s míčem. Miluje svoji sestru a hezky jí zpívá.
Poznámky: Sushanth pochází z rodiny, která je ve špatné finanční situaci. Jeho otec je nekvalifikovaný dělník a vykonává různorodou práci. Jeho matka balí cigarety, aby doplnila rodinný příjem. Sushanthova babička a strýc s nimi žíjí také. Jeho rodina nemá vlastní dům, ale žije v pronajatém domě. Kvůli nízkým příjmům obou rodičů je pro ně obtížné zajistit chlapci vzdělání.
     

Thrisha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 118
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Government Higher Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: kreslení
O dítěti: Trisha je chytré a aktivní dítě. Aktivně se účastní všech školních činností a je společenská. Její oblíbená barva je purpurová. Školu má půl kilometru od domova, každý den tam chodí pěšky s kamarády ze sousedství.
Poznámky: Rodina dívky je velmi špatné situaci. Už dva měsíce je otec nemocný a je doma. Nemůže vykonávat žádnou práci. Když šel po ulici, nešťastnou náhodou ho do levého oka uhodil kámen, zničil mu sítnici a on na to oko oslepl. Matka roluje tabák a podporuje tak rodinu. Dříve otec Trishy pracoval v prodejně s nábytkem, lékař mu však doporučil, aby nedělal žádnou těžkou práci , která by namáhala jeho oči. Nyní se o rodinu musí starat matka. S malým příjmem je pro ni obtížné zajistit každodenní potřeby a dát Trishe vzdělání.
     

Gowda Nagaraj Manju

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Nursery
Chce být: policistou
Zájmy: hra s hračkama
O dítěti: Nagaraj je velmi tiché a přemýšlivé dítě, které je rádo o samotě. Moc nemluví, ale je laskavý a jemný. Má rád svého malého bratříčka, hraje si s ním a chrání ho. Letos se ve školce začíná učit anglickou abecedu a říkanky. Je nadšen číslicemi a začíná počítat.
Poznámky: Nagrajův otec Manju Gowda má 50 let a je nevzdělaný. Pracuje jako manuální dělník a má velmi malý příjem. Jeho práce zahrnuje kopání, přenášení písku a balvanů, manuální terénní práce. Jeho manželka Sharadha má 35 let a právě porodila chlapečka, který je nyní jeden měsíc starý. Jejich dům se skládá ze dvou místností, ale není zde toaleta ani spolehlivý zdroj vody. Vlastní pozemky o velikosti 80 m2, ale půdu neobdělávají. Rodina považuje za obtížné zajistit obě děti, jejich jídlo a vzdělávání. Otcova práce je však sezónní a během prázdninové sezóny je po celé dny bez práce.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).