Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    11    12    

V databázi máme 44 dětí z Indie, 38 dětí z Ugandy, 12 dětí ze Zambie, 19 dětí z Běloruska, 3 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 116 dětí z databáze.
Mukkova John

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Busagazi Community p/s
Chce být: policistou
Zájmy: fotbal
O dítěti: John obdivuje policisty tak moc, že si na ně hraje s pistolemi vyrobenými z banánových listů. Je vznětlivý a nemá rád když ho někdo pokouší. Rád se pere s dalšími dětmi. Navzdory tomu všemu kreslí doma obrázky na zem, co se naučil ve škole. Rychle si zašpiní svou uniformu.
Poznámky: Rodina má 7 členů, z čehož 3 jsou jeho sourozenci, rodiče a babička. Otec pěstuje plodiny a následně je prodává. Úroda se však odvíjí od počasí a napadení škůdci. Otec je diabetik a na poli nedělá náročnější prráci. Babička pracuje ale její výdělek není vysoký. Jejich celkový příjem tedy není dost vysoký na to aby zajistili základní potřeby rodiny a umožnili všem dětem studovat.
     

Namusoke Brenda

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Busagazi Community p/s
Chce být: učitelkou
Zájmy: košíková
O dítěti: Brenda je poslušná, ukázněná a sebevědomá. Jasně si stanoví své cíle a když nedostane to co chce, je rozzlobená. Doma používá na psaní banánové listy. Omáčky vaří jako dospělá. Velmi se zajímá o studium a má dobré výsledky.
Poznámky: Rodina bydlí v domě se čtyřmi pokoji a má 10 členů z čehož 8 je dětí a dva rodiče. Pouze 7 dětí chodí do školy a otec je hlavou rodiny s jeho ekonomickou aktivitou v oblasti zemědělství. Matka dělá palačinky, což je taky zdrojem příjmu. Z jejich příjmu platí školné a základní potřeby rodiny. Potýkají se s problémy s opicemi, které jim ničí úrodu. Rodina vlastní solární panel.
     

Marhunou Artiom

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Základní škola č. 4, Pastavy
Chce být: závodníkem
Zájmy: zpěv
O dítěti: Veselý, aktivní, hudebně nadaný, společenský, má hodně kamarádů. Zodpovědně plní úkoly, aktivně se účastní mimoškolních činností. Doma mamince se vším pomáhá.
Poznámky: Rodina nemá své bydlení, pronajímají si dvoupokojový byt. Od června 2017 jsou v pořadníku na výhodnou půjčku jako rodina s mnoha dětmi. Část příjmů jde na placení nájmu. Rodina je věřící, každý večer se rodina modlí. Manželka pravidelně chodí na `sousedská setkání`, kde se rozmýšlí o slovu Božím. Letos bude Artem chodit na hodiny náboženství, chce být ministrantem, účastní se soutěží vánočních písní, dožínkové slavnosti v kostele. Chodí do hudební školy na klavír . Liza chodí do školky. Rodina ráda pořádá pikniky. V rodině vládne láska a porozumění.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Namirembe Justine

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Charles Buyega
Chce být: učitelkou
Zájmy: házená, vybíjená
O dítěti: Justine je dobře vychovaná a společenská dívka. V neděli pravidelně chodí do kostela. Ve volném čase ráda hraje míčové hry. Ve třídě odpovídá na hodně otázek a baví jí utírat tabuli a zametat ve třídě. Doma velmi pomáhá a vaří pro své bratry a pere jim prádlo. Ráda jí brambory a fazole. Její oblíbená barba je červená.
Poznámky: tyřčlenná rodina (otec a 3 děti) bydlí ve dvoupokojovém dočasném domě, který není kvalitně postavený a pomalu se rozpadá. Matka rodinu opustila kvůli neustupujícím podmínkám a nikdo neví kde je. V domě svítí parafinovými svíčkami. Rodina má příjem z prodeje vypěstovaných plodin, ale není to dost na to, aby zbyly peníze na školné pro všechny děti.
     

Nalubega Flavia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St.Thereza Primary School
Chce být: lékařkou
Zájmy: hra na schovávanou, vybíjená
O dítěti: Flavia patří k nejlepším žákům ve třídě. Velmi se snaží, je společenská a ráda se dělí. Doma hodně pomáhá a stará se o své sourozence. Má hezké písmo, je čistotná, ráda si hraje a v neděli chodí do kostela.
Poznámky: Rodina žije v pronajatých dvou pokojích v domě, který má celkem 11 místností. Otec má mnoho dalších dětí (kolem 21) s dalšími ženami. Momentálně má ale dvě manželky. Rodina má často pouze jedno jídlo denně. Matka není moc vzdělaná a dělá manuální práce na zahradách. Otec si vydělává tak, že kupuje kávová zrna, fazole a kukuřici od pěstitelů ve vesnici a prodává je velkoprodejcům. Matka pomáhá suroviny připravit. Otec má motorku, kterou sváží staré věci z vesnic a následně je prodává. Rodina si koupila malý pozemek, kde by si chtěli postavit vlastní dům.
     

Nansamba Deborah Jackline

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Theresa Primary school
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: běhání, vybíjená
O dítěti: Je disciplinovaná a společenská, ráda chodí do školy a plní domácí úkoly. Ve třídě se moc neprojevuje, ale svou práci dělá a knihy udržuje ve velmi dobrém stavu. V tělocviku je velmi aktivní, ráda si hraje s přáteli ve škole, má pěkné písmo a dokáže odpovědět v angličtine. Chutná jí posho a ryby a její oblíbená barva je žlutá.
Poznámky: Rodina má 9 členů (2 rodiče a 7 dětí) a žije v třípokojovém domě. K domu přistavili ještě jednu místnost, která slouží jako malý obchod, kde matka prodává po příchodu z práce. Na malém pozemku který vlastní nic nepěstují, ale pronajímají si pozemek, kde pěstují plodiny pro vlastní spotřebu a zbytek k prodeji. Matka také dělá palačinky a lupínky z kasavy k prodeji. Otec rovněž vyrábí cihly, které prodává. Šest ze 7 dětí chodí do školy, takže většina vydělaných peněz jde na školné. Vodu mají z vrtu a využívají i dešťovou. V domě mají elektřinu, která pokryje pouze dvě žárovky.
     

Namyalo Resty

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Theresa Primary school
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená, fotbal
O dítěti: Resty je skromná, disciplinovaná dívka, která má velice ráda společnost a školu do které se svědomitě připravuje. Každý den pravidelně chodí do školy a dělá to čistě z vlastní vůle. Pomáhá i své mladší s přípravou do školy a jejími domácími úkoly. Chtěla by se stát učitelkou a dává to i najevo když si spolu se spolužáky a sestrou Joan hraje na učitelku. Zároveň se i snaží starat a utěšovat svou nejmenší sestru Marii. Tímto vším prokazuje svou lásku a starostlivost o všechny kolem sebe. Dělí se o jídlo jak se svými spolužáky, tak se sousedy z okolí. O přestávkách ve škole má nejraději popcorn a palačinky. Má velice dobrý pravopis. Během zkoušek ze šesti předmětů v druhém pololetí se umístila na pátém místě ze všech pětadvaceti dětí v její třídě. Ráda hraje fotbal i přesto, že je to na dívku neobvyklé.
Poznámky: Rodina má 4 členy (matku a 3 děti) a bydlí v pronajímané místnosti bez elektřiny. Matka s nejmenším dítětem spí na posteli a ostatní děti na zemi na matraci. Otec Resty rodinu příliš nepodporuje a mají podezření, že má další rodinu. Matka pěstuje plodiny na pozemku svého dědečka, které následně prodává či je spotřebují. Její sestra jí občas dá oblečení a další potřeby po svých dětech. S malým obnosem kterým matka disponuje je velmi težké zaplatit školné.
     

Nantege Proscovia Milly

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Theresa Primary school
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená, házená
O dítěti: Milly je tichá, přesto ve škole velice aktivní dívka. Vždy odevzdává úkoly včas a má dobrý rukopis. Ráda získává nové vědomosti a vždy udržuje svou školní uniformu a pomůcky v dobrém stavu. Má velice ráda své spolužáky a kamarády a ráda si s nimi hraje vybíjenou během přestávek. Patří k `Mark House`, kteří se identifikují žlutými tričky a žlutá je její oblíbená barva. Ráda zpívá svému bratrovi Jeremiášovi, především když pláče aby ho utišila. Chtěla by se stát zdravotní sestrou. Její oblíbené jídlo je rýže s masem.
Poznámky: Jedná se o rodinu s 10 členy, kteří bydlí ve čtyřpokojovém domě bez elektřiny. Dvě děti nemohli v loňském roce dokončit školu, protože rodina nebyla schopná zaplatit školné. Půjčují si pozemek, kde pěstují plodiny které spotřebují a část prodají. Mají kolem domu i pár kávovníků, které v nezralé formě slouží jako rychlý zdroj příjmu v nouzi. Rodina také vyrábí cihly, jejichž výroba ale trvá dlouho a nemají z nich velký zisk. Dále pomahají ve volnu na zahradách. Navzdory veškeré snaze má rodina problém pokrýt z příjmů školné pro děti.
     

Nabbosa Esther

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Lugasa parents P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená, házená
O dítěti: Esther je slušná, dobře vychovaná dívka, která se velice zajímá o své studium. Ráda spolupracuje a tráví čas se svými kamarády a spolužáky. Její oblíbené jídlo je rýže, kuře, ryby a matooke ovoce. Má také ráda mango, chlebovník a pomeranče. Ve škole si vede velice dobře. Velice často se zapojuje do vyučování a patří mezi nejlepší ve své třídě. Ve volném čase ráda čte, tráví čas s přáteli a hraje nohejbal. Každou neděli chodí na školní mše.
Poznámky: Dívka bydlí s biologickými rodiči a sourozenci v domě se třemi pokoji. Rodiče pěstují plodiny na malém pozemku a živí se příležitostními pracemi ve vesnici. Matka vaří kasavu a fazole a večer jídlo prodává na tržnici. Všechny příjmy rodiny nepokryjí základní potřeby rodiny i školné. Rodiče nemohou získat lepší práci, protože jsou negramotní.
     

Nalwoga Trinity

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Lugasa parents P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená, atletika
O dítěti: Trinity je skromná dívka, která má velice ráda školu a své studium. Ráda tráví čas se svými vrstevníky. Nemá ráda, když se někdo k někomu nechová hezky a vždy o takových lidech řekne svým učitelům/kám. Ve škole si vede dobře a ráda a často se zapojuje do výuky. Její oblíbené jídlo je maso s rýží, ryby a zelenina. Velice ráda chodí na nedělní mše pořádané ve škole, kde vystupuje se svým zpěvem. Také se účastní školních závodů v atletice.
Poznámky: Dívka bydlí s rodiči a sourozenci v pronajatém domě se dvěma pokoji bez elektřiny. Vodu mají z potoka a dříví na vaření z blízkého lesa. Pronajímají si pozemek na kterém pěstují plodiny k prodeji a vlastní spotřebě. Oba rodiče jsou negramotní a je pro ně obtížné sehnat jinou než manuální, málo placenou práci. Jejich nízký příjem těžko pokryje základní potřeby rodiny, pronájem a školné.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    (10)    11    12    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).