Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    (7)    8    9    10    11    12    13    14    15    

V databázi máme 48 dětí z Indie, 50 dětí z Ugandy, 23 dětí ze Zambie, 26 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 147 dětí z databáze.
Namutebi Apophia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Maranatha P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: houpání, hra na schovávanou
O dítěti: Apophia je veselé a přátelské děvče, které s radostí chodí do školy. Ve volném čase si hraje s hlínou a formuje hliněné figurky.
Poznámky: Apophiiny rodiče se rozešli kvůli častým hádkám a dívku nechali na starosti babičce. Matka občas pošle finanční pomoc, ale otec na Apophii nepřispívá vůbec. Babička se kromě ní stará o dalších pět vnoučat, kteří jsou sirotky či byli svými rodiči zanedbáváni.
     

Nankaya Flavia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Maranatha P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vyrábění hraček
O dítěti: Je velice chytrá, učí se velice dobře a vždy je mezi prvními. Její uniforma je vždy špinavá, když přijde domů. Ráda si hraje na mokrých místech po dešti. Je velice aktivní ve třídě a odpovídá ve škole. Ráda se stará o své sourozece po škole.
Poznámky: Flavia zůstává se svými rodiči, kteří se živí jako farmáři. Rodina tráví většinu času na zahradě, která je jejich hlavním zdrojem příjmu. Mají pozemek, na němž pěstují ovoce a zeleninu a ještě si kus půdy pronajímají, aby mohli pěstovat více potravin a také potraviny prodávat. Rodiče mají pět dětí, z toho čtyři chodí do školy a jeden je stále velmi malý. Pronajímají si dvoupatrový dům s dlažbou a velmi starou střechou. V domě nejsou žádná okna. Je to otec a matka, kteří mají postel se starými lůžkovinami a děti spí na kobercích a starých matracích. Příjmy rodiny závisí i na počasí, protože klima ovlivňuje kvalitu plodin, což má dopad na kolísání cen zemědělských produktů. K osvětlení doma používají parafínové svíčky. Chodi pro vodu asi 2 km od svého domova. Rodiče nezvládají platit školní poplatky za čtyři děti, které navštěvují školu, protože jejich příjem je velmi nízký.
     

Konde Simon

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Maranatha P/S
Chce být: mechanikem
Zájmy: modelování, hraní s hračkami
O dítěti: Simon je stále hravé dítě, ale rád se učí nové věci a s radostí chodí do školy. Pakliže má zameškané učivo, rychle si jej snaží doplnit od svých spolužáků. Doma pomáhá s domácími pracemi a stará se o starou babičku.
Poznámky: Simon má pět sourozenců. Rodiče jsou najímáni na okopávání místních zahrad, dále chovají kuřata pro vlastní potřebu vajec a během sezóny k prodeji. Chlapec žije s babičkou, protože její dům je blíže jeho škole a k rodičům se vrací jen na prázdniny.
     

Malthesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Jeeva Jyothi English Medium Higher Primary School Sorab
Chce být: dítě je ještě malé a neví
Zájmy: tanec
O dítěti: Maltesh je milý chlapec, který miluje přírodu kolem sebe. Rád si hraje s vodou a má rád rodinné výlety k řece. Zalévá rostliny rostoucí na předzahrádce domu a miluje zvířata, která rodina chová. Zvláště má rád jednu krávu a malé telátko, které chovají přivázané k boudě. Tele jménem Tidbits krmí a ostatní dobytek chodí pást na pastviny lemujících vesnici. Ve škole se učí anglickou a Kannadskou abecedu a je již schopen rozpoznat čísla od 1 do 10. Ve školce se mu moc líbí, recituje básničky a tancuje, aby co nejvíce využil talentu, kterým disponuje.
Poznámky: Tato velká rodina má 14 členů. Dům je přeplněný. Otec Maltheshe pracuje jako farmář spolu se svými bratry. Plodina, kterou pěstují je závislá na přívalových deštích - monzunech. Vzhledem k velikosti rodiny je příjem ze sklizně plodiny nedostatečný. Během sucha a povodní dokonce nemají žádný příjem. Matka a dívky žijící v domě také pomáhají na polích. Rodiče potřebují finanční podporu, aby mohli poskytnout dobré vzdělání všem svým dětem.
     

- S. MouliDeepan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Carmel Nursery & Primary School, Kangayam
Chce být: policistou
Zájmy: hry
O dítěti: MouliDeepan je ve druhé třídě a jeho nejoblíbenější předmět je angličtina. Také má velmi hezký rukopis. Ve volném čase si rád hraje s kamarády a velice rád s nimi sdílí společně jídlo. Jeho oblíbený herec je Vilay, tamilský filmový hrdina. Jeho cíl v životě je stát se policistou.
Poznámky: MouliDeepan pochází z velmi chudé rodiny. Příjem této rodiny není dostačují pro zajištění základních potřeb a zároveň vzdělání pro obě děti. Část peněz také utratí za léčbu prarodičů. Chlapec by se rád v budoucnu stal policistou. Pokud by získal finanční podporu, mohl by svůj sen uskutečnit a zajistit si tak lepší budoucnost.
     

Nantume Oliver

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Ntunda R/C P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: skákání přes švihadlo, hra na schovávanou
O dítěti: Oliver je ve škole velice pozorná a pomáhá i svým spolužákům. Má velký smysl pro humor a má velice ráda vtipy, díky nimž je oblíbená mezi spolužáky. Miluje přírodu a její zelenou barvu a také ráda zpívá.
Poznámky: Oliver žije se svou sestrou a babičkou z otcovy strany v jednopokojovém domě z rákosu a hlíny. Babička pěstuje plodiny k prodeji, otec dívky pracuje příežitostně a většinou nakládá a vykládá nákladní vozy. Ani jeden z rodičů však není schopen se o Oliver postarat, vše má na starosti babička.
     

Naggayi Milly

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Paul P/S Lubanyi
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená, hra s panenkami
O dítěti: Milly chodí moc ráda do školy, přestože musí ujít pěšky dlouhou cestu. Maminka jí ráno budí a kus cesty vyprovází. Ve třídě se Milly hodně zapojuje. Ve svém volném čase ji baví hrát vybíjenou a vyrábět panenky z banánového vlákna. S nimi si pak hraje, jako by to byly její děti. Hodně pomáhá mamince s hlídáním malého bratra, zejména o víkendech a po škole.
Poznámky: Milly žije s oběma rodiči, kteří jsou farmáři. Šest členů rodiny pobývá ve dvoupokojovém domě, pokrytém starými železnými plechy, které během deštivých období prosakují. Tři děti navštěvují školu a největší výzvou pro rodiče jsou školní poplatky. Millyina matka si vzala jejího otce v době, kdy už měl děti s jinou ženou a musí se tak starat i o ně. Milliyna rodina farmaří, hlavně pěstují plodiny pro svou spotřebu a přebytky prodávají za účelem pokrytí potřeb domácnosti. Děti jsou bohužel posílány domů ze školy z důvodu nedoplacených poplatků, což ovlivňuje jejich výkony ve třídě.
     

Nabikolo Sylivia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Ntunda R/C P/S
Chce být: zdravotni sestrou
Zájmy: skákání přes švihadlo, hra na schovávanou
O dítěti: Sylivia je veselá, přátelská a sebevědomá dívka. Ve třídě je velice aktivní a účastní se společenských vzdělávacích aktivit. Ve volném čase jí baví vyprávět ostatním příhody, které viděla či o nich slyšela.
Poznámky: Rodina se skládá z pěti členů a bydlí ve třech místnostech hliněného domku. Živí se pěstováním polních plodin, anebo příležitostnou prací na plantážích a zahradách místních obyvatel.
     

Kandombe Matthews

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary Government School
Chce být: učitel
Zájmy: fotbal
O dítěti: Mathews je z kmene Chokwe, mluví Kaonde a trochu Bemba, což jsou místní jazyky. Jeho oblíbená barva je modrá a také zmínil červenou jako druhou nejoblíbenější. Chůze do školy mu trvá asi 30 minut. Je obvykle živý a povídavý. Jeho rodiče jsou ze dvou kmenů, Chokwe a Kaonde. Navštěvuje školu Rodwell Mwepu Primary. Každou neděli chodí se svou rodinou do kostela. Když má volno, rád hraje fotbal, hlavně doma se svými přáteli. Jeho oblíbené jídlo je rýže. Sdílí matraci se svým bratrem Misheckem, přikrývají se starou dekou.
Poznámky: Rodina vaří na palivovém dříví a vodu nosí ze studny poblíž domu. Nejsou připojeni k elektřině a v noci svítí svíčkami. Žijí v domě o třech místnostech z nepálených cihel. Čerpávají vodu ze studny souseda, protože jejich vyschla. Dům nemá kolem plot, dokonce ani květiny. Příjem z vody, kterou prodávají, mají pouze v horkém počasí, což znamená, že při nižší teplotě mnoho nevydělají.
     

Kimstach Evelina

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Děrkovščinská školka a střední škola
Chce být: milicionářem
Zájmy: jízda na kole a kolečkových bruslích, pohybové hry
O dítěti: Evelína je aktivní, pohyblivá, společenská, přátelská, ve třídě má hodně kamarádů. Po vyučování navštěvuje kroužek tance v domě kultury a vyučování náboženství v kostele.
Poznámky: Jelizaveta žije v úplné čtyřčlenné rodině. Rodina je špatně zabezpečená. Oba rodiče pracují v kolchoze, mají malý plat a trvale jej dostávají se zpožděním. Rodina je pospolitá, věřící. Každou neděli chodí do kostela. Žijí a stravují se skromně, snaží se na všem šetřit. Kupují jen ty nejnutnější věci pro děti a potraviny. Rodina potřebuje materiální pomoc.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.Strana číslo   1    2    3    4    5    6    (7)    8    9    10    11    12    13    14    15    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).