Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    (7)    8    9    10    11    12    13    14    15    16    

V databázi máme 49 dětí z Indie, 52 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 23 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 157 dětí z databáze.
Kundar Sahana Sunil

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Marthoma English Medium School, Honavar
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní fotbalu a venkovních her
O dítěti: Sahana je kreativní a milá dívka. Je druhá nejlepší ze třídy. Všichni její spolužáci i učitelé ji mají moc rádi, protože je usměvavá a otevřená. Nejraději má přírodovědu, angličtinu a školní projekty. Ráda se věnuje také kreativním aktivitám, jako je malování. Bydlí na místě, odkud někdy děti jezdí do školy lodí, což se jí moc líbí a pokaždé si takovou cestu naplno užívá. Ve volném čase si ráda hraje se svým bratrem a s dalšími kamarády ze sousedství.
Poznámky: Otci Sahany je 41 let a pracuje jako elektrikář. Poptávka po jeho práci je velice špatná, dostává průměrně 3 zakázky měsíčně a na příjem z této práce se nemůže spolehnout. Tato situace je pro celou rodinu velice náročná. Matce Sahany je 31 let, stará se o domácnost a o děti. Nemá prostor pro to, aby mohla pracovat. Děti jezdí denně do školy, za dopravu otec zaplatí poměrně významnou částku. Rodiče si moc přejí, aby jejich děti mohly studovat, ale jejich současná finanční situace to nedovoluje.
     

Manjrekar Aradhya Vishwanath

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Marthoma English Medium School, Honavar
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní si s panenkami
O dítěti: Aradhya je milá, upřímná, otevřená a laskavá. Ve školce má mnoho kamarádů a nemá problém se seznamovat s dalšími dětmi. Nejvíce ji ve školce baví učení krátkých básniček, říkanek a abeceda v angličtině. Velkou zábavou je pro ni prohlížení obrázkových knížek. Doma si hraje se svým bráškou, který je jejím ochráncem. Doprovází ji každý den do školky. Aradhya doma pomáhá mamince, jejím speciálním úkolem a je zalévání květin.
Poznámky: Aradhyinu otci je 44 let a pracuje jako pomocník v malém hotelu. Jeho příjem je velice nízký. Matce je 34 let a stará se o domácnost, nemá tedy možnost jakkoli podpořit rodinný rozpočet. Rodina žije v pronajatém domě, který je ve velice špatném stavu, což je pro rodinu náročné zvláště v období dešťů. Výdaje na nájem a na základní životní potřeby jsou tak vysoké, že rodičům již nezbývají peníze na to, aby zaplatili studium dětem.
     

Naik Shreya Gajanana

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Higher Primary School, Gundibala
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní si s kamarády a hračkami
O dítěti: Sherya je laskavá, usměvavá a otevřená dívka, která se ráda baví se staršími lidmi a tráví čas se členy své rodiny. Půjčuje své hračky dětem ze sousedství a hraje si se svou sestrou a s kamarády. Sherya je prostá, nevinná dívka, která každého přijímá s velkou radostí a láskou. Moc ráda tančí, zpívá a vypráví příběhy. Doma poctivě pomáhá, s čím je zrovna potřeba.
Poznámky: Shreyinu otci je 33 let a pracuje jako námezdní dělník. Dělá jakoukoli práci, po které je poptávka. Nejčastěji se jedná o zednické práce, ale také různé činnosti v zemědělství. Otec trpí slabostí, což zhoršuje jeho pracovní možnosti. Shreyině matce je 30 let, stará se o domácnost a o děti. Přivydělává si tím, že chodí po domech a nabízí loupání ořechů areka. Žijí s nimi ještě prarodiče z otcovy strany a jeho bratr, který je handicapovaný po pádu ze střechy. Příjmy otce nestačí na zajištění této velké rodiny, někdy má problém zajistit jim všem jídlo.
     

Mesta Shravani Sanjay

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Marthoma English Medium School, Honavar
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní si s hračkami
O dítěti: Shravani je přátelská a komunikativní dívka, ráda se seznamuje s novými kamarády. Má jich kolem sebe hodně ve škole i doma ve vesnici. Shravani má zvláště ráda svého malého brášku a často si s ním hraje. Je to talentovaná holčička, věnuje se malování, zpěvu a recitování básniček. Je vůdčí osobností, což se projevuje nejvíce při hraní her s kamarády. Ráda se účastní různých soutěží a moc stojí o to, aby mohla dál studovat. Nejoblíbenější osobou je pro ni její tatínek.
Poznámky: Shravaninu otci je 38 let, její matce je 35 let. Žijí v domě společně s otcovými rodiči a jeho bratrem. Otec pracuje jako pomocná síla v kanceláři. Jeho práce je však velice špatně placená. Matka nepracuje, stará se o domácnost, o děti a rodiče svého manžela. Trpí fyzickou slabostí, a tak i domácí práce jsou pro ni občas velice namáhavé. Rodinný dům stojí v údolí a v období monzunových děšťů je vždy celý zatopen. Rodina je v tomto ohledu bezmocná.
     

Mashau Rodgers

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Základní škola Kimsala
Chce být: Řidičem
Zájmy: Kreslení
O dítěti: Rodgers je z kmene Lunda, který pochází ze severozápadní části Zambie, doma je upovídanější, když ví, že je mezi členy rodiny, a to zejména se svými bratranci. Má rád nshima s fazolemi a se zelím. Pomáhá s úklidem kolem domu a umývání talířů po obědě, protože si užívá, když si může hrát s vodou. Má rád kreslení doma, jeho oblíbená barva je modrá a rád hraje fotbal se svými přáteli ve volném čase. Nejlepší zážitek v životě pro Rodgersa byl, když viděl malou kravičku, protože jeho oblíbené zvíře je kráva. Chodí do školy se svými přáteli. Během vyučování aktivně odpovídá na otázky. Rád hraje hru štítků během přestávky ve škole. Má rád nedělní školu v kostele, ale preferuje spíše písně než studium bible.
Poznámky: Rodgersovi rodiče nemají žádné vzdělání a jejich společný příjem vystačí na výživu a částečnou úhradu školních poplatků pro děti a několik základních potřeb domu. Rodina žije na tomto pozemku 5 let. Dům, v němž rodina žije, má plechovou střechu, celkem 3 pokoje a je postaven z nepálených cihel. Přivádí vodu ze studny uvnitř dvora, podávají jedno jídlo nebo dva denně a vaří na uhlí.
     

Kayombo Emmanuel

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: lékař
Zájmy: fotbal, četba
O dítěti: Emmanuel rád hraje o přestávkách ve škole fotbal, nebo si povídá s přáteli. Jeho školní výsledky jsou dobré a velmi jej baví čtení. Jednou by se chtěl stát lékařem, aby mohl pomáhat chudým a nemocným lidem.
Poznámky: Rodiče Emmanuela nemají, kvůli nedostatečnému vzdělání, stálé zaměstnání. Otec v tuto chvíli nemá stále zaměstnání, vykonává pouze příležitostné manuální práce. Matka vydělává málo peněz prodejem smažených placek. Děti jsou často ze školy posílány domů z důvodu neplacení školného, což nepříznivě ovlivňuje jejich studijní výsledky.
     

Naik Kavya Dharma

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Higher Primary School, Kumbarkeri
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní her s kamarády
O dítěti: Kavya je přátelská, milá a talentovaná holčička. Má moc dobré studijní výsledky, je nejlepší ze třídy. Do všeho se velice aktivně zapojuje, spolupracuje ještě s ostatními dětmi na speciálních přírodovědných projektech, které jim škola nabízí. Nejraději má angličtinu, baví ji, když se učí nová slova s pomocí obrázkových knížek. Moc hezky mluví a nebojí se veřejných projevů. Jeden měla dokonce pro svou školu při slavnostech v Den samostatnosti. Také krásně zpívá. Ve volném čase si plní domácí úkoly, čte si a hraje si venku s kamarády.
Poznámky: Kavyini rodiče vystudovali 7 let základní školy. Otci je 35 let, pracuje jako pomocný zedník. V období monzunů však většinou nemá práci kvůli ztíženým podmínkám. Matce je 33 let, stará se o domácnost a o děti. Otcův příjem je velice nízký a nestačí na pokrytí základních potřeb celé rodiny. Žijí v domě otcových rodičů, kde mají jeden pokoj. Bohužel však dochází ke zneužívání ze strany otcových rodičů. V této oblasti lidé trpí nedostatkem vody, pro kterou musí chodit hodně daleko.
     

Gouda Bhagyashree Manjunath

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Lower Primary School, Krishnamatta
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní si s míčem
O dítěti: Bhagyashree je veselá, kreativní holčička, plná energie. Má nejraději soutěže a dny, kdy se ve škole převlékají do různých legračních kostýmů a hrají divadlo. Také má moc ráda odpoledne, kdy se scházejí spolu s dalšími kamarády, společně se učí a dělají domácí úkoly. Bhagyashree je milá a ochotná, ve škole pomáhá spolužákům, kteří nejsou tak zdatní jako ostatní. Moc krásně tancuje, vyhrála dokonce cenu ve školní taneční soutěži. Bhagyashree doma moc ráda tráví čas na zahradě, stará se o květiny a další rostliny, které pěstují.
Poznámky: Bhagyashreinu otci je 38 let a pracuje jako malíř. Jeho práce je plně závislá na poptávce. Často musí za svými zákazníky daleko cestovat. Někdy se jedná o velice nebezpečnou práci - malování výškových budov. Také se stává, že poptávka stagnuje a rodina nemá peníze ani na základní životní potřeby. Matka se stará o domácnost a o děti. Když rodina čelí finančnímu bankrotu, matka chodí loupat ořechy areka. S rodinou žije ještě babička z otcovy strany, která je nemocná a potřebuje pravidelnou lékařskou péči.
     

Hasller Tanu Raju

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Higher Primary School, Guladkeri
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní na schovávanou
O dítěti: Tanu je chytrá, talentovaná a aktivní holčička. Ve škole ji nejvíce baví angličtina, ráda také recituje básničky a zpívá písničky v místním jazyce Kannada. Tanu má díky své otevřenosti kolem sebe neustále mnoho přátel. Moc ráda s nimi hraje venkovní hry. Krásně zpívá, nedávno dokonce vyhrála cenu ve školní pěvecké soutěži. Respektuje vždy starší, hlavně své učitele ve škole, kteří ji mají moc rádi. Tanu je odvážná, upřímná a ostatní děti ji díky tomu považují za svého lídra.
Poznámky: Otci Tanu je 45 let a pracuje jako pomocný zedník. V období monzunů však není práce kvůli ztíženým podmínkám. Matce je 40 let, stará se o domácnost a o děti. Pracuje jako námezdní dělnice na poli v období sklizní. Bohužel je tato práce pro ni opravdu náročná, trpí totiž bolestmi nohou. Nejstarší dcera se rozhodla ukončit studium v devatenácti letech, což je pro rodiče velice smutné. Doufají, že jejich ostatní děti budou moci úspěšně dostudovat.
     

Naik Ananya Girish

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Preschool
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní si s panenkou
O dítěti: Ananya je citlivá, upovídaná a poslušná holčička. Ve škole získala ocenění za nejposlušnějšího studenta. Bohužel však ve svém okolí nemá žádné vrstevníky, proto je moc ráda, když se s dětmi svého věku může potkávat ve škole. Tráví s nimi tolik času, kolik je možné. Ve škole má nejraději angličtinu. Sama se doma učí mnoho těžkých slov, které pak říká svému malému bráškovi. Ananya má skvělou paměť, která je jí výborným pomocníkem při základech abecedy, čísel a básniček v místním jazyce Kannada. Mnoho volného času tráví se svým tatínkem, pomáhá mu se vším, co potřebuje.
Poznámky: Ananyinu otci je 36 let, chodil do školy pouze do první třídy. Pracuje jako pomocník v malém obchodě se smíšeným zbožím. Jeho příjem je velice nízký, zároveň se jedná o jediný finanční zdroj pro celou rodinu. Matce je 26 let, vystudovala základní školu, stará se o domácnost a o děti. Rodina bydlí v pronajatém domě, nemají žádnou půdu, kde by si mohli něco vypěstovat pro vlastní potřebu, nemají ani žádná zvířata.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    (7)    8    9    10    11    12    13    14    15    16    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).