Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    (7)    8    9    10    

V databázi máme 51 dětí z Indie, 21 dětí z Ugandy, 14 dětí ze Zambie, 10 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 96 dětí z databáze.
Gowda Pratiksha Narayan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 118
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Nursery
Chce být: zatím neví
Zájmy: hra na schovávanou, zpěv
O dítěti: Dívka ráda pomáhá především mamince s drobnými pracemi kolem domu. Ráda si hraje s bratrem, který pracuje v dosti vzdáleném místě jako námezdní síla. Když přijede na dovolenou domů, její radost nezná mezí. Ráda se učí také se svou sestrou, která je v 8. třídě. S kamarádkami si ráda hraje na schovávanou. Miluje zpěv, za který už byla i několkrát oceněna.
Poznámky: Matka Devi Gowda (39 let) je bez vzdělání a je živitelkou rodiny. Její manžel Narayan (42 let) chodil do školy do 4. třídy, ale není schopen pracovat kvůli duševní nemoci. Ona sama pracuje jako dělník a snaží se sama finančně zajistit rodinu. Tři děti jsou zodpovědné a báječné a starší syn dokončil 10. třídu a pracuje jako pomocník v obchodě v Bangalore. Mladý chlapec nenašel příležitost pokračovat v učení, ale obě dívky navštěvují školu a daří se jim. Pratiksha se v přítomnosti tak těžké situace naučila být dobrým dítětem, tvrdě pracujícím a moudrým.
     

Mankikar Sameera Irfan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 118
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Higher Elementary School, Honavar
Chce být: učitelkou
Zájmy: hry venku
O dítěti: Sameeře je 7 let, ráda si hraje se svým bratrem. Je veselá, optimistická, kreativní a soutěživá. Má velmi ráda školu, ať se jedná o matematiku, přírodní vědy nebo jazyky. Ačkoli se jí celkem daří, snaží se stále zlepšovat.
Poznámky: Rodiče dívky se velmi snaží, aby rodinu uživili. Otec Irfan, který má 47 let a je nevzdělaný, je věrně podporován svou ženou Shabinou, která má 35 let. Matka je v domácnosti, takže je pro otce náročné vydělat peníze pro celou rodinu, ale i přes tento tlak je rodina optimistická. S tolika členy rodiny je péče o domácnost náročná, a tak musí i děti doma hodně pomáhat.
     

Gowda Lavanya Manjunath

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 118
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Nursery
Chce být: zatím neví
Zájmy: hraní her v bahně
O dítěti: Lavanya je tiché, přemýšlivé dítě a je velmi kreativní. Pomáhá své mamince s malováním `Rangoli` (tradiční indická umělecká dekorativní díla) a staví stavby z jílu. Kdykoli to je možné, tráví svůj čas venku s kamarády. Ráda se prochází, cestou do školy se svými kamarády obdivuje krásu okolní přírody.
Poznámky: Lavanyin otec Manjunath je starý 30 let a pracuje jako pomocný zedník, ale mzda je skromná, zatímco matka je stará 27 let, je v domácnosti a stará se o dům i o děti. Otcova práce je sezónní a často se stává, že je i několik měsíců bez zakázek a tedy i bez příjmu. Pro rodiče je velmi obtížné se svým nízkým příjmem platit základní potřeby rodiny a zároveň zaplatit náklady spojené se školou. Tato rodina má vlastní dům s kachlovou střechou a na malém pozemku pěstují rýži.
     

Naik Ajay Gajanan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 118
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: HPS Talmakki
Chce být: zatím neví
Zájmy: hra na schovávanou, hry venku
O dítěti: Ajay je živý sedmiletý chlapec, který do školy chodí velmi rád. Zúčastňuje se všech školních soutěží, zvláště v kreslení a je umělecky nadaný.Má rád kreslené filmy a baví ho hrát si se sestrami. Ve škole si užívá i hry se spolužáky na školním hřišti. Je ale také dost vznětlivý na tak malého hocha. Snadno se rozzlobí, ale jeho hněv trvá jen okamžik, ve chviličce je hodný, laskavý a jemný, jak si jen lze představit.
Poznámky: Chlapcova rodina je poměrně velká se 7 členy, mezi které patří jeho milující rodiče. Má velice rád svého otce Gajanana, kterému je 38 let a dochodil pouze 10. třídu. Pracuje jako námezdní dělník, který kope bláto a nosí kameny, ale tato práce je sezónní a docela často se ocitá bez práce a bez mzdy. Otec Gajanan trpí očním postižením (je slepý na jedno oko). Je pro něj velice obtížné se svým skromným příjmem a zdravotními problémy finančně zajistit rodinu. Jeho manželka Vijaya, která má 29 let a 8 let školy, je v domácnosti. Prarodiče jsou staří a nemocní a vyžadují léčbu.
     

Zulu Given

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Mpanshya Government Primary school
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal a skok do výšky
O dítěti: Chlapec je z kmene Ngoni a jeho rodina mluví místním jazykem Nyanja. Jeho rodina je velmi ochotná podporovat své děti ve vzdělání, ale nemají dostatek financí na to, aby jim zajistila uniformy, knihy atd. Do školy chodí každý den pěšky 5 km. Dříve rodina bydlela ještě dál v odlehlé vesnici Chipeteti, kde nebyla žádná lékařská pomoc. Ale přestěhovali se blíže do Chapity, kde mají v dosahu jak nemocnici, tak i školu.
Poznámky: Rodina přežívá díky drobnému farmaření a z prodeje dřevěného uhlí. Někdy se jim podaří prodat na místním trhu i nějakou zeleninu. Vaří na ohni, bydlí v domku z nepálených cihel s doškovou střechou, kterou je třeba každé dva roky opravit. Pitnou vodu nosí ze studny vzdálené 2 km. Často nemají ani tři jídla za den. Otec se také věnuje dalším činnostem jako pálení dřevěného uhlí a farmaření, aby měl vlastní peníze.
     

Wabwire Eric

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Kirugu R/C P/school
Chce být: doktor
Zájmy: fotbal, skákání, běhání
O dítěti: Eric se velmi zajímá o nové věci a často se ptá, aby všemu rozuměl. Rád se druží s kamarády a stará se o ně. Respektuje starší i děti. Jeho učitelé jsou na něj pyšní, že je tak otevřený a rád vyjadřuje své pocity.
Poznámky: Eric bydlí s tetou z otcovy strany. Jeho matka ho nechala jeho nevlastní matce, která s ním špatně zacházela a tak byl jeho otec nucen ho vzít ke své sestře, zde stále bydlí. Erikův otec má další 4 děti, ale s jinými matkami. Snaží se jej podporovat, ale podpora je nedostatečná. Teta je vdaná a má 4 děti. Doma je tedy 7 členů, teta, její manžel, Eric a 4 jejich děti. Vlastní krávu, která jim dává 5 litrů mléka denně. Čtyři litry prodávají a 1 si nechávají pro vlastní potřebu. Mléko je jejich hlavní zdroj příjmu. Erikův otec je alkoholik a o své děti se moc nestará, teta má vlastní děti.
     

Nanziri Shukura

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 4
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. John Nepomuk P/S Kitula
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní s panenkami
O dítěti: Shukura je hezká dívka, která velmi ráda chodí do školy. Je velice zodpovědná, velmi se zajímá o učení a mimoškolní aktivity, zejména sport. Vstává velmi brzy a připravuje se na školu, chodí tam a zpět každý den dva kilometry pěšky. Ačkoli je malá, má malou zahrádku, kde pěstuje fazole a maniok. Shukura je skromná a disciplinovaná, na cestě do školy pomáhá kamarádům přecházet silnici. Ráda běhá a hraje si s kamarády. Vyrábí panenky z místních materiálů, například banánového listí. Ráda si s kamarády hraje na učitelku.
Poznámky: Rodina spí ve starém domě o třech místnostech, který patří babičce Shukury z matčiny strany. V domě spí tři lidé, babička, Shukura, a Paul Kisakye, bratranec Shukury. Zdrojem příjmu pro chod domácnosti je drobné zemědělství, většinou pěstování kukuřice a brambor, na kterém závisí. Biologičtí rodiče Shukury se rozvedli a nechali ji u babičky, otec se s jejím bratrem odstěhoval na vzdálené místo. Matka se přestěhovala do Kampaly. Rodiče nekoupili žádnou půdu a nemají žádný majetek, oba jsou nevzdělaní, takže matka dělá příležitostné práce a neposílá žádnou podporu na vzdělání Shukury. Otec Shukury se stále lečí z následků zlomeniny levé paže při nehodě. Pro rodiče je proto velmi obtížné ušetřit peníze na podporu vzdělání Shukury a další základní potřeby. Babička prodává trochu z úrody, aby zaplatila poplatky, a někdy chodí prosit o peníze lidi z komunity.
     

Nakityo Fiavia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 4
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. John Nepomuk P/S Kitula
Chce být: lékařkou
Zájmy: zpěv, hraní s panenkami
O dítěti: Flavia chodí každý den do školy ráda. Je velmi hravá a užívá si hru s kamarády a sourozenci. Úkoly dělá včas a hlídá si, aby měla označené knihy. Vyrábí panenky z banánového listí a hraje si s nimi. Umí se vyjádřit a říct , co chce a co nechce. Je společenská, hraje si s kamarády, je vychovaná a vstřícná.
Poznámky: Flavia bydlí s oběma rodiči v cihlovém domě o čtyřech místnostech s plechovou střechou, podlaha není vybetonovaná a zdi nejsou omítnuté. Nemají stabilní příjem a závisí na sezónních plodinách a prodávají drobné přebytky, aby získali peníze na základní potřeby. Děti chodí do školy jen občas, protože rodiče musejí počkat až prodají sklizeň a získají peníze. Někdy jezdí otec na ostrov a hledá tam příležitostnou práci při stavbě dočasných domů. Rodiče se snaží vydělat peníze pro rodinu, ale nikdy to není dost, nemají na školní poplatky. Matka vyrábí řemeslnické výrobky jako matrace a košíky a prodává je na vesnickém trhu, aby si přilepšili k výdělku ze zemědělství. I při tom všem rodiče stále nezvládají platit školní poplatky a zajistit potřebné, i když děti jsou velmi chytré. Jsou kvůli poplatkům posílány domů a zůstávají tam několik týdnů, což ovlivňuje jejich prospěch.
     

Nalubega Anisha

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 4
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. John Nepomuk P/S Kitula
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: zpěv a hraní s panenkami
O dítěti: Anisha je vychovaná a poslušná. Má školu tak ráda, že by tam chtěla chodit i o víkendu. Hraje si s kamarády a dělí se s nimi. Je slušná a respektuje starší. Ve škole se ráda houpe a chce se také chovat jako zdravotní sestra a tak při hře dává kamarádům hlínu a zeleninu jako léky. Ráda jí rýži s hovězím masem.
Poznámky: Anisha bydlí s matkou v cihlovém domě o dvou místnostech s plechovou střechou, podlahy nejsou vybetonované. Otec má jinou ženu na ostrově a už sedm měsíců se nevrátil domů k rodině. Během těch sedmi měsíců dokonce ani neposlal nic na podporu rodiny. Matka pěstuje plodiny na jídlo a něco prodává, aby zajistila potřeby rodiny a zaplatila poplatky . Matka má malý stánek, kde prodává zeleninu, kapustu a rajčata, aby získala peníze pro rodinu. Výdělek nikdy nestačí na zaplacení poplatků za Anishu a její sourozence. Poplatky jsou její největší zátěž, protože je nikdy nezvládla splatit a dluh jí narůstá. Děti se dělí o lůžkoviny, protože matka si nemůže dovolit koupit je pro každé z nich. Nemají elektřinu, i když v sousedství je zavedena, protože si nemohou dovolit platit účty za ni. Vodu nosí v deseti a dvacetilitrových kanystrech z mělké studny vzdálené půl kilometru.
     

Nankya Favour

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 4
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. John Nepomuk P/S Kitula
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: zpěv a tanec
O dítěti: Favour chodí každý den do školy ráda. Je veselá a velmi ráda zpívá. S kamarády se dělí o jídlo, které si nosí na přestávky. Ve škole je pečlivá a účastní se mnoha školních aktivit, například zpěvu a tance. Je vůči ostatním tolerantní a hodně se přátelí. Ráda jí ovoce, například žakii, mango a pomeranče.
Poznámky: Favour bydlí s oběma rodiči a dvěma sourozenci v pronajatém domě z cihel s plechovou střechou a betonovými podlahami. Rodiče spí na posteli, děti na zemi, dělí se o matraci a pokrývku. Sourozenci Favour někdy bydlí u prarodičů, kteří nežijí daleko a mají větší , i když starý dům. Dvě děti chodí do školy, nejmladší je ještě malé. Rodina závisí na pěstování plodin na spotřebu i prodej, ale nevydělají moc peněz, protože všichni lidé prodávají stejné plodiny. Když se otec vrátí ze zahrady, chodí ke svému známému, který vlastní salon, a pomáhá mu stříhat lidi a také uklízet, za to dostává malou mzdu. Avšak největším problémem jsou školní poplatky , děti chodí do školy jen občas, i když jsou velmi chytré.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    (7)    8    9    10    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).