Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    (7)    8    9    10    11    12    

V databázi máme 47 dětí z Indie, 32 dětí z Ugandy, 2 dětí ze Zambie, 31 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 112 dětí z databáze.
D`Souza Ciona

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: K.P.C. Eng. Med. School
Chce být: učitelkou
Zájmy: zpěv
O dítěti: Ciona D´Souza je přátelské a veselé děvče, navštěvuje třetí třídu a ráda by se stala paní učitelkou. Baví jí psaní úkolů a ráda pomáhá mamince s drobnými domácími povinnostmi.
Poznámky: Joel Prakash D´Souza je farmářem a nejvíce práce má pouze v období sklizně. Z jeho výdělku musí zajistit pronájem domu, péči o běžný chod domácnosti a o staré rodiče. Maminka má žaludeční problémy a potřebuje neustálý přísun léků. Pro oba je obtížné zajistit dětem vzdělání a nabídnout jim tak lepší budoucnost.
     

D`Souza Ignatius

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Joseph`s H.P. School
Chce být: vojenským důstojníkem
Zájmy: zpěv
O dítěti: Ignatius D´Souza nyní navštěvuje první třídu a v budoucnu se vidí armádním důstojníkem. Je vděčný, že může navštěvovat školu, naučit se novým dovednostem a trávit čas se svými kamarády. Rád hraje kriket, má hezký hlas a pěkně zpívá. Je odhodlaný se dobře připravovat na všechny zkoušky a dostat se ve studiu co nejdále.
Poznámky: Augustin D´Souza je obyčejným dělníkem a každý den se snaží vydělat na živobytí své rodiny. Jeho žena Fathima pracuje ve školní kanceláři a společně se starají o chod domácnosti. Žijí v pronajatém domě a každý den bojují o zvládnutí rodinné situace.
     

Rodrigues Jenelia

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Francis Xavier H.P. School
Chce být: učitelkou
Zájmy: závodění
O dítěti: Jenelia D´Souza má v plánu stát se učitelkou a již nyní si své schopnosti trénuje na mladším bratrovi. Navštěvuje mateřskou školku, ke svým spolužákům je přátelská a seznamuje se se základy anglického a kannadského jazyka. Miluje říkanky a společné tancování a snaží se být pilnou žákyní.
Poznámky: Rodina Jenelie je závislá na výdělku otce Johna Rodriguese, který je drobným farmářem a pravidelnou práci získává pouze v období zemědělské sezóny. Většinou se stará o kultivaci místních polí a plantáží, anebo se musí poohlížet po jakékoliv jiné práci. Během posledních dvou let docházelo k velkým povodním a to drobným farmářům velmi zkomplikovalo jejich úsilí. Maminka Deepika se stará o své nejmladší dítě a pečuje o běžný chod domácnosti.
     

D`Souza Joslin

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Francis Xavier H.P.School
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hraní na schovavánou
O dítěti: Joslin D´Souza touží po povolání zdravotní sestry. Ví, že cesta nebude snadná, ale je odhodlána pilně studovat a dostat se co nejdále. Je talentovanou tanečnicí a s radostí se účastní školních tanečních programů.
Poznámky: Rodina žije v pronajatém domě. Tatínek Anil pracuje jako řidič, ale situace ho přinutila vzít si půjčku na koupi vlastního vozidla. Velice se snaží tvrdě pracovat, ale o zákazníky je nouze. Majetní Uganďané mají svůj automobil, a chudí si cestu taxi nemohou dovolit. Anil se snaží, ale často nevydělává a jeho rodina trpí. Jeho povinností je pravidelně splácet půjčku na koupi vozidla, placení nájmu, zajištění základních rodinných potřeb a vzdělání Joslin. Brzy půjde do školy i mladší syn a Anil se obává, že dětem nezaplatí potřebné školné. Maminka pečuje o domácnost.
     

Mary Deeksha P.

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Assumption Eng. H.P. School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní Carom (místní desková hra)
O dítěti: Mary je dívka plná entuziasmu a nadšení a ráda by se stala paní učitelkou. V tomto roce byla přijata do první třídy a každé ráno se vypravuje do školy po boku svého staršího bratra. Je přátelská, moc ráda hraje hru na způsob české dámy (carrome) a touží se naučit dokonale tancovat.
Poznámky: Rodina žije v pronajatém domě. Anthony Pradeep se živí jako tesař, ale sehnat práci je pro něho obtížné. Místní obyvatelé jsou tak chudí, že si jeho služby prostě nemohou dovolit. Občas dostane drobnou zakázku na opravu dveří či oken a maminka pečuje o běžný chod domácnosti.
     

Furtado Merita

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Nrupatunga Higher Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: volejbal
O dítěti: Merita Furtado je přívětivé a bezprostřední dítě, navštěvuje první třídu a začíná se seznamovat s jednotlivými anglickými slůvky. Sama by se jednou chtěla stát paní učitelkou a učit v místní škole. Ve chvílích volna jí baví pohybové aktivity, zejména pak volejbal.
Poznámky: Rodina žije v pronajatém domě společně s otcem maminky Rity. Deepak Furtado pracuje jako řidič soukromé nemocnice. Za svou práci získává nízký plat, ale každý měsíc se snaží poplatit nejzákladnější potřeby rodiny. Z jediného skromného výdělku je ale téměř nemožné uhradit nájemné, starat se o starého dědečka a podporovat vzdělání Merity.
     

Pruthvi Raj

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sadhguru School of Vision
Chce být: policistou
Zájmy: hraní Carom (místní desková hra)
O dítěti: Pruthvi Raj byl v tomto roce přijat do mateřské školky a je za to velmi rád. Stihl si najít hodně kamarádů, naučit se několika říkankám i základům anglické a kannadské abecedy. Jeho velkou oporou je starší sestra, která mu trpělivě pomáhá s nově probranými jevy. Láká ho práce policisty a ví, že takové povolání vyžaduje dobré vzdělání. Zatím je mu jeho cíl dobrou motivací a k novým povinnostem přistupuje zodpovědně. Pevně věříme, že se mu jeho sen podaří splnit.
Poznámky: Tatínek chlapce Krishna Murthy je řidičem autorikšy. Indická doprava však převyšuje místní poptávku a výdělek je více než nejistý. Chlapcova maminka Pushpalatha přijímá každou práci, která se v místě bydliště naskytne a snaží se domů donést alespoň nějaký peníz navíc. Oba rodiče se velmi snaží zajistit dětem vše potřebné, ale s jejich nízkým příjmem je to náročné.
     

Gonsalvis Sahana

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Holy Redeemer School
Chce být: učitelkou
Zájmy: tanec
O dítěti: Sahana se touží stát učitelkou a už nyní se studium stalo jejím koníčkem. Navíc umí krásně tančit, doma je ve všem nápomocná své mamince a je miláčkem celé rodiny.
Poznámky: Rodina žije v domku společně s několika členy své širší rodiny. Naveen Gonsalvis má několik kraviček a snaží se sám podnikat. Prodává mléko rodinám ve svém okolí, ale jeho příjem je velmi omezený. Náklady na krmení dobytka jsou vysoké a zatím se snaží ve své práci vytrvat a trpělivě pokračovat. Rodiče si přejí pro Sahanu to nejlepší a uvědomují si nutnost dobrého vzdělání pro její budoucí uplatnění.
     

Sanika K. S.

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Francis Xavier School
Chce být: učitelkou
Zájmy: malování
O dítěti: Sanika se za pár let vidí jako paní učitelka. Je to inteligentní a pracovitá dívka a své školní povinnosti bere velmi vážně. Nyní navštěvuje třetí třídu a ráda se pouští do nových výzev, které jí škola přináší.
Poznámky: Rodiče Saniky jsou farmáři a jejich výdělek se velmi odvíjí od momentální sezóny. V oblasti je také silná konkurence a často se tak vrací domů bez jakéhokoliv příjmu.
     

D`Mello Sharon

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Jeeva Jyothi School
Chce být: dovou sestrou
Zájmy: malování
O dítěti: Sharon D´Mello je aktivní a snaživá dívka s ambicemi stát se řádovou sestrou. Zatím navštěvuje první třídu, ale už nyní je nadšená z každé nové dovednosti a ke svým školním povinnostem přistupuje se vší vážností.
Poznámky: Rodina žije společně se starou babičkou. Tatínek Maurice je řidičem, trpělivě čeká na své zákazníky a snaží se svým výdělkem pokrýt základní potřeby rodiny. Konkurence ostatních řidičů je veliká, a tak je zisk vždy nejistý. Maminka Mary se stará o svou rodinu a pečuje o běžný chod domácnosti.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    (7)    8    9    10    11    12    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).