Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    (7)    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    

V databázi máme 83 dětí z Indie, 42 dětí z Ugandy, 52 dětí ze Zambie, 29 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 206 dětí z databáze.
Ssejjemba Julius

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Kizito PS Nattyole
Chce být: učitel
Zájmy: Fotbal
O dítěti: Je to bystrý chlapec. Je tichý. Rád se dělí s kamarády, je veselý a chytrý. Je upovídaný, zvídavý, rád se dozvídá víc. Jeho oblíbeným jídlem je rýže s masem.
Poznámky: Julius a jeho sourozenci bydlí u prarodičů, kteří se také starají o další vnoučata. Jeho otec se znovu oženil a má další děti, kterým věnuje většinu svého příjmu. Prarodiče se snaží pěstovat plodiny jak na jídlo tak na prodej k zajištění školních poplatků a základních potřeb. Kvůli vysokému věku nemohou vypěstovat dostatek jídla, takže malá úroda je použita převážně na spotřebu. Děti chodí do školy nepravidelně kvůli nezaplaceným školním poplatkům. Vodu nosí ze vzdáleného vrtu, děti spí společně a dělí se o oblečení. Večeří před setměním, protože na svícení používají petrolejové svíčky a ty jsou také drahé.
     

Nakataayi Aisha

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Bonaventure PS Mulajje
Chce být: právnička
Zájmy: košíková, přeskakovaná
O dítěti: Je hravá. Ráda se učí. Učitelé ji mají rádi, protože je ve škole aktivní. Je poslušná. Má ráda náboženství. S kamarády si dělá legraci. Má ráda brambory a fazole.
Poznámky: Aisha bydlí s matkou, která se rozvedla. Její manžel se znovu oženil. Bydlí v jedné místnosti, dělí se o lůžkoviny. Matka se dělí o postel s nejmladším dítětem. Spí na rákosových rohožích, přikrývají se starými prostěradly. Bydlení jim bylo poskytnuto farností, ale je ve špatném stavu. Matka čas od času nabízí svou práci farnosti a pracuje v jejich zahradě. Občas prodává banánové listí, aby získala peníze na základní potřeby a poplatky pro děti. Matka je také psychicky labilní , většinu času je nemocná a tak nemůže pracovat pro děti. Školu tak navštěvují nepravidelně.
     

Mutyaba Ian

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. Bonaventure PS Mulajje
Chce být: lékař
Zájmy: Fotbal
O dítěti: Je to chytrý chlapec. Ve třídě je aktivní a zvídavý. Rád si povídá s kamarády. Rád se s kamarády dělí. Jeho oblíbené jídlo je rýže s masem.
Poznámky: Iana opustila matka po nedorozumění s manželem a nechala ho u jeho babičky. Zmizela a už se nevrátila a její manžel chlapce nijak nepodporuje. Babička se velice snaží o něj postarat, ale má mnoho vnoučat. Pěstuje plodiny, chová slepice, sbírá a prodává palivové dříví, aby získala peníze na vzdělání vnoučat. V domě o čtyřech místnostech jich žije šest. Všechny děti chodí do školy, ale jejich docházka je nepravidelná, kvůli nedostatečně zaplaceným poplatkům. Dům má rozbitá okna. Pokud jsou děti nemocné, těžce shánějí peníze na léčbu a občas skončí u bylinek. Vodu nosí ze vzdáleného vrtu. Na svícení používají svíčky, parafín.
     

Ajambo Florence

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Kizito PS Nattyole
Chce být: učitelka
Zájmy: Vybíjená, přeskakovaná přes lano
O dítěti: Je aktivní a často se hlásí, dokonce i když nezná správnou odpověď. Je upovídaná. Ráda se učí. Ráda jí rýži s masem. Má ráda svou víru. Je hravá a dělá si legraci. Stará se o své sourozence.
Poznámky: Ajambo pochází z velmi chudé rodiny s mnoha dětmi, z nich většina chodí do školy. Rodiče jsou zemědělci, kteří pěstují plodiny pro domácí spotřebu a přebytky prodávají, aby získali peníze na základní potřeby a školní poplatky. Jejich úroda je často napadena škůdci a byla postižena přemnožením housenek, které zničily úrodu kukuřice. Tato rodina se snaží sbírat a prodávat palivové dříví, pěstovat lilek, přesto ale mají nedostatek financí a děti nechodí do školy pravidelně. Otec má další rodinu, která spotřebuje většinu jeho příjmu. Chovají místní slepice, ale často jim je uloví divoká zvířata.
     

Johnson Jacob

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Nava Jyothi Primary School
Chce být: ne
Zájmy: kreslení
O dítěti: Johnson Jacob je dobrý žák a poslušně vychovaný chlapec. Každý den s kamarády chodí do kostela. Chce se stát policistou. V neděli chodívá se svým otcem na trh.
Poznámky: Otec chlapce se živí tím, že kupuje kozy na maso, které pak prodává na trzích každou neděli. S prací mu pomáhá i maminka. Otec není schopný chodit pravidelně do zaměstnání, má pouze jednu ledvinu. V jejich vesnici mnoho lidí trpí potížemi s ledvinami, protože nemají dostatek nezávadné pitné vody. Rodina se stará i o nemocnou babičku a z nízkého příjmu nemají dostatek peněz na vzdělávání dvou dětí.
     

Jawotho Nereo

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 15
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 3    
Škola: Oturgang Boys primary school
Chce být: lékař
Zájmy: fotbal
O dítěti: Nereo je skromný, dobře vychovaný chlapec. Rád chodí každý den do školy. Účastní se školních diskuzí a ve své třídě je prefektem. V budoucnu by se rád stal doktorem. Po škole si nehraje dlouho s kamarády, protože myslí na svou matku, která potřebuje pomoc s domácími pracemi jako například práce na zahradě nebo také vaření.
Poznámky: Matka je hlavou rodiny, ale je slabá a nemocná a musí často docházet do nemocnice. Snaží se pracovat ze všech sil na své zahradě a také na zahradách jiných lidí, ale kvůli zdraví často pracovat nemůže. Nedokáže vydělat dost peněz, aby zajistila potřeby rodiny a vzdělání dětí. Často se stává, že druhý syn, který není v programu, je ze školy poslán domů, protože nemá zaplacené poplatky.
     

Odong Joseph

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Pope John Paul II Memorial Primary School
Chce být: knězem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Joseph vypadá inteligentně. Rychle odpovídá na otázky. Je přátelský a ve škole má mnoho přátel. Vždy se vyhýbá konfliktům, protože miluje mír. Je poslušný vůči rodičům a učitelům. Rád hraje fotbal ve škole i doma. Má rád ovoce, zvláště mango a palmové ovoce. Miluje modrou barvu.
Poznámky: V poslední době bylo rodičům diagnostikováno HIV / AIDS. Rodiče berou pravidelně léky. Mají malý pozemek, který není dostačující pro zahradničení. Matka požádala svou sestru o svolení používat její zahradu. Rodina potřebuje podporu, aby Joseph mohl hladce studovat a dosáhl svého cíle kněžství. Otec někdy dělá nějakou příležitostnou práci, jako je kopání na zahradě jiných lidí, aby vydělal peníze a uspokojil každodenní potřeby rodiny.
     

Gowda Shravya

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Higher Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hry
O dítěti: Shravya se dobře učí, o studium má velký zájem. Do školy dochází pravidelně a včas. Ve volném čase si ráda hraje se svými kamarádkami. Je zdvořilá a vstřícná., činorodá a ukázněná. Všech školních činností se aktivně účastní. Ráda by se stala učitelkou. Jejím oblíbeným předmětem je jazyk Kannada, oblíbená barva červená. Ráda jí rýži a vegetariánské kari.
Poznámky: Rodina je chudá. Otec pracuje jako námezdní síla na farmě pěstující arakové ořechy, matka je v domácnosti a pečuje o děti, z nichž dvě chodí do školy. Rodiče si přejí dát dětem dobré vzdělání. Jediným výdělečným členem rodiny je otec, pro kterého je velmi těžké s jeho nízkými příjmy zajišťovat základní potřeby pro rodinu.
     

Moger Bhavith Venkatesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: L.P.S. Government School
Chce být: zatím neví
Zájmy: hraní her a vybarvování obrázků
O dítěti: Bhavith má andělskou tvář. Rád tráví čas se svými sestrami a kamarády, rád si hraje s míčem. Je v první třídě a jeho škola se nachází 0,5 km od jeho domova, do školy dochází pěšky. Zajímá ho učení a do školy chodí rád. Má rád zeleninu s rýží a miluje mango. Také má pečující povahu.
Poznámky: Otec pracuje jako malíř na částečný úvazek, má vystudovanou pouze 1. třídu. S rodinou bydlí i 2 svobodné tety a tak musí otec obstarat celou širokou rodinu. Jeho práce je velmi sezónní a bez pravidelných příjmů. Během období dešťů nemá žádnou práci, v této době shání jiné práce, aby zajistil potřeby rodiny. Přesto rodina strádá a nemá dostatek peněz na studium dětí.
     

Chola Maybin

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Maybin pochází z kmene Lala, ale mluví bembštinou. Je to poslušný chlapec a má přátelskou povahu. Do školy chodí denně na 10. hodinu a končí ve 14.00 hodin. Ve volném čase rád hraje nejrůznější hry se svými kamarády. V neděli chodí s rodinou do kostela a jeho oblíbená barva je žlutá.
Poznámky: estičlenná rodina žije v cihlovém domku s azbestovou střechou, bez elektřiny a tekoucí vody. Vodu donášejí z půdního vrtu, který je na pozemku nedaleké základní školy. Rodina bydlí v domku, který patří místní firmě a kde je zaměstnán otec Maybin. Plodiny pěstují na pozemku, který také patří této firmě. Jídlo mají dvakrát denně. Maybin se sourozenci spí na podložce a mají společné přikrývky.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    (7)    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).