Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    (7)    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

V databázi máme 62 dětí z Indie, 63 dětí z Ugandy, 16 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Opiro Emmanuel

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Awach Primary School
Chce být: učitelem
Zájmy: Fotbal
O dítěti: Emmanuel se velmi rád učí. Mezi jeho záliby patří hraní si s kamarády a shazování manga ze stromů a on je mohl jíst. Má krásný rukopis.
Poznámky: Chlapec žije s laskavou vzdálenou příbuznou, která se o něj rozhodla postarat. Rodiče Emmanuela mají duševní problémy, kvůli kterým nejsou schopni plánovat budoucnost dětí včetně vzdělání. Příbuzná živí rodinu drobným pěstováním plodin na svém malém políčku. Občas si přivydělává zaplétáním vlasů. Je slepá na jedno oko.
     

Opiyo Ronald

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 5    
Škola: Pope John Paul II Memorial Primary School
Chce být: tesařem
Zájmy: Fotbal
O dítěti: Ronaldo nejraději hraje fotbal a nejčastěji jako brankář. Míče si vyrábí z igelitových sáčků a látek. Má také rád atletiku a často vyhrává soutěže. Má velmi rád svého bratra (dvojče), se kterým tráví hodně času.
Poznámky: Rodina bydlí ve dvou chýších. Otec zemřel a hlavou rodiny se stala matka, která byla během války na severu země postižena střelou a musela jí být amputována dolní končetina. Rodina je závislá na drobném zemědělství, matka okopává pole a chová domácí zvířata k prodeji. S rodinou velmi soucítí vedení školy a někdy nechává děti ve škole i bez zaplacených poplatků.
     

Akello Immaculate

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Awach Primary School
Chce být: řidičkou
Zájmy: Hra na schovávanou
O dítěti: Immaculate je skromné děvče, je odvážná a hovoří bez obav. Je aktivní, přátelská a ve škole má hodně kamarádů. Ráda vypráví a poslouchá lidové příběhy. Nejraději má hnědou barvu, její oblíbené jídlo jsou fazole a posho (jídlo z kukuřice).
Poznámky: Rodiče se rozešli, když byly Immaculate 3 roky. Otec se oženil s jinou ženou a i matka se znovu vdala a žije daleko od svých dětí. Hlavním důvodem jejich rozchodu bylo zjištění, že jsou HIV pozitivní. U otce se rozvinuly deprese, které vedly k myšlenkám na sebevraždu a k nechuti pracovat. Immaculate si vzala k sobě jeho sestra a stará se o ni. Žijí v pronajatém domě, strýc opravuje kola a teta pracuje na zahradě.
     

- Chinushree

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School, Shettihally, Hassan Taluk
Chce být: policistkou
Zájmy: běhání
O dítěti: Chinnushree je roztomila divka, ktera dobře se učí a pěkně tančí. Tanec je její koničkém, věnuje se tanci spolu s kamarady kdykoliv má na to čas . Ve škole vyníká svou jedinečností. Ze všeho srdce miluje mladšího brašku, vždy ho ráda pohlida a hraje si s ním. V budoucnu by se rada stala policistkou. O přestavkach vašnivě diskutuje o probrané latce s kamarady. Její oblibené jidlo je Idli (rýžové placičky) se skopovým kari. Když potřebuje rádu obrací se na svouji oblibenou učitelku Vinuthu se kterou má moc pěkný vztah.
Poznámky: Chinnushreein otec je sezónním námezdním dělníkemv zemědělství. Maminka pracuje jako služebná. Kvůli nízkým příjmům těžko pokrývají nejnutnější výdaje, natož náklady na vzdělání dětí. Chinnushree je chytrá a aktivní dívka a ve škole se jí daří. Zaslouží si získat vzdělaní a tím i šanci na lepší život.
     

- Deepak S P

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School, Shettihally, Hassan Taluk
Chce být: policistou
Zájmy: běhání
O dítěti: Deepak je velmi sportovně založený a ve sportu doslova vyniká. Ve škole mu jde hindština a matematika, dokonce pomáhá ostatním, aby látku lepé pochopili. Má moc rád paní učitelku Ms. Mary, kterou vždycky vyhledá, když potřebuje s něčím poradit. Během oběda chodí do knihovny a čte komiksy a časopisy. Doma i ve škole mluví jazykem Kannada. K má velmi rád jídla z ryb. Chtěl by se stát dobrým policistou.
Poznámky: Oba rodiče Deepaka jsou nekvalifikovaní námezdní dělníci a mají pouze základní vzdělaní. Jejich měsíční příjem nestačí na životní potřeby rodiny a školné. Přesto, že Deepak je šikovný a dobře se učí, rodina nutně potřebuje finanční podporu, aby děti mohly chodit do školy.
     

- Chiranth T V

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School, Shettihally, Hassan Taluk
Chce být: policistou
Zájmy: běhání
O dítěti: Chiranth je aktivní a šikovný ve všem co dělá. Dobře se učí a učitelé ho mají rádi. Je veselý a společenský, spolu s kamarady si vymyšlejí ruzne vtipy, oblibené dokonce i učiteli. Ve volném čase hraje kriket s kamarády. Mluví jazykem Kannada. V budoucnu rád by se stal policistou a sloužil své zemi. Hezky tancuje a o víkendech chodí na hodiny tance.
Poznámky: Rodiče Chirantha jsou velmi chudí. Pracují jako námezdní dělníci a mají nepravidelný příjem, který je zavislý na sezóně. Jejich výdělky jsou příliš nízké na to, aby pokryly všechny potřeby rodiny. Náklady na vzdělaní pro děti jsou pro rodinu již neunosné. Zařazení do projektu se stalo pro Chirantha jedinou šancí jak získat vzdělaní a v budoucnu podpořit svou rodinu.
     

Ssekeba Geofrey

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Maria P/S
Chce být: lékařem
Zájmy: fotbal a zpěv
O dítěti: Geofrey je poslušný, skromný a velmi dobře vychovaný chlapec. Školu má tak moc rád, že jde na vyučování i když je trochu nemocný a mohl by zůstat doma. Jeho výsledky jsou velmi dobré. Moc rád zpívá a učí se novým písním, ve volném čase hraje fotbal. Jeho
Poznámky: Rodina je šestičlenná a všechny čtyři děti chodí do školy. Bydlí ve dvoupokojovém cihlovém domku s plechovou střechou ajejich příjem plyne z prodeje plodin vypěstovaných na malém políčku.
     

Fernandes Auston Alban

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Loyola Eng. Med. School
Chce být: policistou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Auston Alban Fernandes je inteligentní, aktivní a dobře vychovaný chlapec. Rád se učí novým věcem a rozšiřuje si své znalosti. V současné době chodí do školky, kde se učí číst a psát v jazycích kannada a angličtině, počitát a přeříkávat básničky. Jeho cílem je stát se policejním důstojníkem a udržovat právo a pořádek v komunitě.
Poznámky: Alban Fernandes, otec Austona, pracuje jako dělník a je plně závislý na tom, zda se mu ten daný den podaří sehnat práci. Jeho práce je nepravidelná a není schopen vydělat tolik, aby mohl uživit rodinu. Jeho manželka pracuje jako účetní v malé firmě. Rodina žije v malém pronajatém domě a s ohledem na vysoký nájem, po jehož zaplacení zbývá pouze na jídlo, je pro ně velmi obtížné zajistit synovi vzdělání.
     

Mwigo Lubega Alex

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Busagazi Community P/S
Chce být: lékařem
Zájmy: tanec
O dítěti: Alex má rád hudbu a tanec a je velmi šikovný. Rád a dobře spolupracuje s ostatními dětmi a staví se do role vůdce. Nelíbí se mu, když ho chce někdo využít a klidně projeví svůj nesouhlas. Je to velice hravý chlapec a do her je tak zapálený, že si téměř vždycky umaže školní uniformu. Večer si ji ale vždy vyčistí, aby si ji mohl další den znovu obléknout. Má problém s nohami a neujde moc velké vzdálenosti. Do školy ale dojde vždy a rád.
Poznámky: Alexova rodina má dvanáct členů, včetně prarodičů a čtyř vnoučat. Prarodiče platí Alexovi vzdělání. Alexova maminka se rozvedla s jeho otcem, protože je přestal podporovat a poté se znovu vdala. Nepracuje, protože se musí starat o další děti, které má s novým manželem. Pro rodinu je velmi složité zajistit denní potřeby pro rodinu a zároveň platit za vzdělání pro všechny děti. Aby mohl Alex pokračovat ve studiu a mít v budoucnu šanci na lepší život, potřebují finanční podporu.
     

Mbeiza Jamira

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Busagazi Community P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená a dívčí košíková
O dítěti: Jamira je velmi aktivní a komunikativní dívka. Ve škole má velmi dobré výsledky a ve studiu se zdá být dobře motivovaná. Ve volném čase si ráda hraje se svými sourozenci a pomáhá s domácími pracemi.
Poznámky: Rodina má devět členů, rodiče a sedm dětí, z nichž šest chodí do školy. Otec má ještě jednu rodinu a další děti. Jejich příjem závisí na prodeji plodin, které mají částečně pro vlastní potřebu a částečně na prodej. Bydlí v dvoupokojovém cihlovém domku s plechovou střechou. Vodu si nosí v kanystrech z chráněného vrtu.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    (7)    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).