Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    (7)    8    9    10    11    12    13    14    15    

V databázi máme 53 dětí z Indie, 46 dětí z Ugandy, 22 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 143 dětí z databáze.
Mofya Chilufya

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: lékař
Zájmy: kreslení, hry s kamarády
O dítěti: Chilufya patří do kmene Bemba. Když je ve škole, obvykle má rád psaní. Během přestávky hraje nejčastěji s kamarády fotbal. Jeho zatím nejlepší zkušenost byla ta, že mohl začít chodit do školy, kterou má vzdálenou méně než kilometr od domu. Školní výkon má zatím spíše průměrný, velmi se však snaží zlepšovat se. Doma má rád vybarvování a kreslení. Pravidelně dochází do nedělní školy ve svém kostele, kde poslouchá biblické příběhy s ostatními dětmi, což jej činí šťastným. Chilufya chce léčit lidi, proto by se rád stat lékařem.
Poznámky: Chilufyiova rodina žije v domě z nepálenách cihel, o 3 místnostech, bez elektřiny. Vodu nosí ze studny a pro vaření používají dřevěné uhlí. Mají jedno až dvě jídla denně. V rodině jsou dvě děti, které by měly chodit do základní školy. Když rodiče nemají finanční prostředky na zaplacení školních poplatků, učitelé žadají, aby děti opustily školu. Maminka Chilufyi pracovala v čistírně, ale společnost se zavřela a v současné době nemá stálou práci. Velmi by si přála, aby její děti mohly dále a plynule studovat.
     

Samwaka Victoria

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 13
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Kimasala Primary
Chce být: zdravotní sestra
Zájmy: netball a další hry s kamarády
O dítěti: Viktorie pochází z kmene Luvale a je to velmi skromná dívka. Má několik přátel, se kterými si ráda hraje. Doma pomáhá se zametáváním podlahy či mytím nádobí. Zkouší také vařit. Do školy dochází 1 km, což jí zabere zhruba 30 min. Ráda chodí do kostela a velmi ji baví číst Bibli. Zatím nejhezčím zážitkem pro ni bylo, když rodiče koupili tři kachny. V budoucnu by se ráda stala dobrou zdravotní sestrou, aby mohla léčit lidi.
Poznámky: Rodina Viktorii žije v typickém domě se železnými pláty místo střechy, který má 2 místnosti a je postaven z nepálených cihel. Pro vaření používají palivové dříví nebo dřevěné uhlí a vodu přinášejí z nedaleké studny. Svíčky jsou jejich zdrojem světla. Oba rodiče jsou zemědělci, pěstují kukuřici, maniok a sladké brambory jak pro domácí spotřebu, tak pro prodej. Občas také přivydělají nějaké peníze prodejem kuřat a kachen. Velmi se snaží, aby jejich děti mohly chodit do školy a získaly dobré vzdělání.
     

Nanyonjjo Juliana

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Anthony Nyenga Girls P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: skákání, hraní s panenkami
O dítěti: Juliana čte ráda beletrii, zvláště knihy s obrázky zvířat a následně vypráví svým přátelům, co se dočetla. Předstírá, že všechno ví, i když to někdy není pravda. Má ráda mladší děti a uklidňuje je, když pláčou. Když je ve společnosti svých vrstevníků, je ráda středem pozornosti a v čele skupiny. V neděli chodí do kostela a mrzí jí, když se nemůže účastnit modliteb.
Poznámky: Juliana patří do početné rodiny, kde jsou oba rodiče farmáři a vydělávají si prodejem vypěstovaných plodin. Pěstují různé plodiny jako jsou fazole, banány nebo kukuřice. Jsou ovšem ovlivněni fluktuací cen zemědělských produktů, výší daní a cen za hnojivo a postřiky. Vliv má také klesající kvalita půdy a počasí. Rodina žije ve dvoupokojovém domě, přičemž v jednom pokoji bydlí rodiče s malými dětmi a ve druhém pokoji, kde mají obývací pokoj, spí ostatní děti. Pro rodiče je velkou výzvou, aby zajistili všem dětem vzdělání, jelikož jejich příjem není dostatečně vysoký s ohledem na počet členů rodiny.
     

Namulindwa Sharifah

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Anthony Nyenga Girls P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: výroba míčů a skákání přes švihadlo
O dítěti: Sharifah má laskavé srdce a otevřeně vyjadřuje své pocity. S nadšením se účastní všech aktivit ve škole jako je hudba, tanec a dramatická skupina. Vždy myslí vážně to, co říká, a stojí si za tím. Je vynikající studentkou a snaží se odpovídat na všechny otázky. Její učitelé jsou z jejího prospěchu nadšení.
Poznámky: Otec dívky je místní tesař. Není ovšem kvalifikovaný, a proto jeho nábytek nemá dostatečně atraktivní vzhled a nejde na odbyt. Rád by své podnikání rozvíjel a chtěl by si pořídit lepší vzory a nářadí. Rodina si pronajímá dvoupokojový dům a vlastní malý kus půdy ve vedlejší vesnici, kde pěstují plodiny pro svou spotřebu. Matka kromě práce na vlastním pozemku také příležitostně pomáhá na sousedních zahradách aby vydělala nějaké peníze.
     

Nakabuye Scolastica

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Anthony Nyenga Girls P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hraní s panenkami a jejích výroba
O dítěti: Scolastica je inteligentní dívka, která má ve škole dobrý prospěch. Umí uvařit a naservírovat jídlo svým sourozencům a ve svém volném čase se věnuje tanci, zpěvu a činohře. S kamarády se dělí o svačiny, které si nosí z domu. Je čistotná a předtím, než jde do školy, tak si vždy vyčistí šaty i ostatní věci.
Poznámky: Scolastica žije se svou početnou rodinou ve dvoupokojovém domě, který ovšem není dokončený. Otec vykonává ve vesnici běžné manuální práce jako skladník, dělá výkopové práce, ale i opravuje kola. Matka rovněž vykonává výkopové práce na okolních zahradách a vyrábí rohože, které prodává. Rodina má pronajatý kousek půdy, na kterém pěstují plodiny pro vlastní spotřebu. Při sklizni odvádí část úrody majiteli pozemku jako poplatek za jeho užívání. Když někdo z rodiny onemocní, k léčení užívají místní byliny, protože si nemohou dovolit zaplatit léky.
     

Namugabwe Jolia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Anthony Nyenga Girls P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní na schovávanou
O dítěti: Jovia je neustále velmi přátelská a veselá. Návštěvy vždy při příchodu obejme a je k nim pohostinná. Je také natolik hravá, že se často vrací domů se špinavou školní uniformou. Na svůj věk působí autoritativně a někdo si může myslet, že s ním mluví dospělá osoba. Když dostane úkol, zhostí se ho vždy ochotně a splní jej velmi rychle.
Poznámky: Před lety otec Jolie ochrnul a matka rodinu následně opustila. Od té doby žije dívka s tetou v rodině, která má celkem 13 členů. Dvě tety se starají celkem o 11 dětí a pěstují plodiny, které prodávají. Děti jim často pomáhají, zejména o víkendech a prázdninách. Kupují také zeleninu, kterou následně prodávají u jejich domu. Pro tety je obtížné s jejich nízkým příjmem zajistit potřeby tak početné rodiny. Na vzdělávání dětí prostředky téměř nezbývají.
     

Fernandes Anish

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Stella Maris English Medium School
Chce být: lodním inženýrem
Zájmy: jízda na kole a jiné sporty
O dítěti: Anish je odvážný chlapec, rád objevuje nové věci a je inovativní. Každý den dojíždí do školy s ostatními dětmi z okolí. Škola ho moc baví, chodí tam rád. Jednou by se chtěl stát lodním inženýrem. Inspiruje ho k tomu tatínek, který každý den vyráží brzy ráno na moře. Anish si moc rád hraje na písku, vytváří všelijaké sochy a útvary, které si vymýšlí. Vydrží si tak hrát i mnoho hodin. Skvěle hraje kriket.
Poznámky: Anishův tatínek pracuje jako námezdní dělník na rybářské lodi. Během období dešťů na moře nevyplouvá. Je placený podle množství úlovku. Někdy se stává, že se vrací domů bez úlovku. Tato práce je nebezpečná, často zůstává na moři s ostatními 3-4 dny. Rodina bydlí v domě babičky z matčiny strany. Příbuzní ze strany maminky, kteří zde bydlí s nimi, jsou nemocní a berou léky. Pro tatínka je tedy velice náročné postarat se o všechny tyto potřeby a navíc ještě platit dětem všechny náklady na školu.
     

Nazareth Ashal

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sri. Vivekananda English Medium School
Chce být: vojákem
Zájmy: jízda na kole a jiné sporty
O dítěti: Ashal Nazareth je opravdu zajímavý chlapec. Jeho zvláštní schopností je rychle chytat. Celé přestávky tráví hraním se svými spolužáky na školním dvoře. Ve škole má nejraději kromě přestávek také obědy. Je to chytrý a poslušný chlapec, má dobré výsledky a učení jej baví. Úkoly a ostatní školní povinnosti má vždycky včas hotové. Účastní se všech mimoškolních aktivit, které škola nabízí a také má moc rád školní soutěže. Ve volném čase jej baví vyrábění různých předmětů ze dřeva nebo i z jiných materiálů, které někde najde.
Poznámky: Rodina Ashala Nazaretha žije spolu s babičkou. Ashalova maminka se aktivně podílí na fungování svépomocné skupiny, která sdružuje chudé rodiny a pomáhá jim začít udržitelným způsobem malé podnikání. Ashalův tatínek pracuje jako námezdní dělník ve výrobně kabelů. Jeho práce však bohužel není pravidelná. Jezdí na směny pouze, když mu nadřízení zavolají. Rodina žije v domě, který by se měl po smrti babičky rozdělit mezi sedm sourozenců. Proto by si chtěli zajistit postupem času nějaké jiné bydlení. Bohužel to však pro ně není momentálně možné.
     

Pinto Janessa

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Dr. N.S.A.M. English Medium School
Chce být: učitelkou
Zájmy: jízda na kole a jiné sporty
O dítěti: Janessa je veselá holčička. Ráda si obléká věci veselých barev. Když má chvíli volného času, hraje si s kamarády, kterých má kolem sebe opravdu hodně. Také doma pomáhá mamince umývat nádobí a prát prádlo. Školu má moc ráda. S oblibou všem vypráví, jak tam chodí psát a kreslit. Jediné, co jí nejde moc dobře, je matematika. Ale když potřebuje poradit, její spolužáci jsou vždycky ochotní. Jednou by se chtěla stát učitelkou a vyučovat starší děti.
Poznámky: Janessa žije s rodiči a sestrou. Scházejí se vždy k večeři a večer tráví společně. Rodina je aktivní v místní komunitě, podílejí se například na úklidu okolí nebo další práci pro farnost. Tatínek Janessy pracuje jako řidič. Nemá však pravidelné zaměstnání, pouze 2-3 dny týdně. Navíc má problémy s páteří, nemůže zvedat, ani nosit žádné těžké věci. Na zahradě má rodina několik kokosových palem, ale mají hodně malou úrodu, protože půda je neúrodná. Pro rodinu je náročné zajistit si i základní životní potřeby.
     

Mutesasira Ivan

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Springs care P/S
Chce být: inženýrem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Chlapec je mimořádně chytrý a na všechny otázky odpoví vždy správně. Je vzorem pro ostatní děti, protože je ukázněný a pilný. Je i velmi kreativní a umí vyrábět míčky z dostupných místních materiálů. Ve volném čase rád hraje fotbal a zná i některá jména slavných fotbalistů a týmů.
Poznámky: Rodina se třemi dětmi bydlí v domku o dvou místnostech, bez pevné podlahy. Děti spí na zemi na staré matraci, přikryté slabými dekami. Vodu přinášejí z nechráněného zdroje, jiný v blízkosti není, vaří na ohništi na nasbíraném dříví a svítí petrolejkou. Rodina vlastní kousek půdy, kde pěstují plodiny pro vlastní potřebu a případné přebytky prodávají. Půda je ale neúrodná a úroda bývá ovlivněna i špatným počasím. Otec se v minulosti snažil vyrábět a prodávat cihly, ale tím ještě více devastoval již tak neúrodnou půdu a tak s tím přestal. Někdy také pracuje na polích, ale dostává jen velmi málo peněz.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    (7)    8    9    10    11    12    13    14    15    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).