Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    (7)    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

V databázi máme 100 dětí z Indie, 44 dětí z Ugandy, 24 dětí ze Zambie, 12 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 180 dětí z databáze.
Mumba Nomsa

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Nomsa pochází z kmene Bemba. Je to velmi přátelská dívka a má moc ráda školu. V tomto roce byla ve třídě šestá. Navštěvuje vyučování od 10.30 do 14.00 hodin Po škole doma pomáhá mamince a pečuje o mladší sestru. O víkendech bývá v sobotu raději doma se svými sourozenci a věnuje se s nimi nejrůznějším aktivitám, v neděli chodí s rodinou do kostela.
Poznámky: Rodina má 10 členů, žijí ve dvou domcích - Nomsini rodiče, sourozenci, strýček a prarodiče. Domky jsou z nepálených cihel s plechovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu. Vodu donášejí ze studny na dvorku. Nomsini rodiče žijí na kousku půdy, patřícím jejím prarodičům. Otec dělá příležitostné práce, matka vyrábí tradiční nápoj Munkoyo, který prodává, aby získala prostředky pro obživu rodiny. Pravidelné jídlo mívají dvakrát denně, Nomsa spí se svými staršími sourozenci na rákosové matraci pod společnými pokrývkami.
     

Chirwa Norah

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Norah pochází z kmene Tumbuka, ale hovoří bembsky. Je to dobře vychovaná dívka, má přátelskou povahu. Do školy chodí od 7.00 do 10.30 hodin. O víkendech si v sobotu ráda hraje s kamarády a občas chodí na vyučovací lekce do misie v Mukonchi. V neděli chodí s maminkou do kostela.
Poznámky: Tato sedmičlenná rodina žije v domku o čtyřech místnostech - rodiče, 1 nevlastní sourozenec Norah, její mladší bratr a dva příbuzní. Je to kamenný domek s azbestovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny od sousedů. Obývají nájemní domek za 100 kwacha měsíčně. Otec Norah dělá příležitostné práce, matka prodává na trhu. Pravidelné jídlo mají třikrát denně a Norah spí se svým sourozencem na rákosové matraci pod společnou pokrývkou.
     

Koko Maimbo

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: lékařem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Maimbo pochází z kmene Tonga a hovoří také bembštinou. Je to způsobný chlapec, umí se snadno skamarádit. Do školy chodí od 10.30 do 14.00 hodin. O víkendech chodí na sobotní bohoslužby do kostela s rodinou. Když má volno, rád si hraje s kamarády, jeho oblíbené jídlo je kaše nshima s kuřetem a oblíbená barva je červená.
Poznámky: Tato šestičlenná rodina žije v domku o třech místnostech. Je to kamenný domek s azbestovou střechou, nemají elektřinu ani tekoucí vodu, kterou donášejí ze studny. Domek patří místní společnosti a platí za něj 90 kwacha měsíčně. Rodina pěstuje nějaké plodiny pro svoji potřebui, otec dělá příležitostné práce. Pravidelné jídlo mívají třikrát denně. Maimbo spí se svým sourozencem na rákosové matraci pod společnou pokrývkou.
     

Kamanga Evelyn

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Evelyn pochází z kmene Nsenga a hovoří také bembštinou. Je to poslušná dívenka a má přátelskou povahu. Do školy chodí pravidelně, vyučování má od 7.00 do 10.30 hodin. O víkendech si v sobotu nejraději hraje doma se svým mladším bratrem Misheckem a v neděli chodí do kostela se svými kamarády.
Poznámky: Rodiče Evelyn se rozvedli, otec se znovu oženil. Její rodina je šestičlenná, nevlastní sourozenci a dítě její starší sestry. Žijí v kamenném domku o třech místnostech s azbestovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny na pozemku. Domek patří místní společnosti a platí na něj 60 kwacha měsíčně. Rodiče Evelyn dělají příležitostné práce. Rodina má pravidelné jídlo dvakrát denně, Evelyn spí se svými nevlastními sourozenci na staré matraci pod společnými pokrývkami.
     

Gondwe Ackim

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Ackim pochází z kmene Tumbuka a hovoří také jazykem Namwanga. Do školy chodí od 10.30 do 14.00 hodin a ve volném čase po škole si rád hraje s kamarády a vyrábí hračky z hlíny. O víkendech navštěvuje v sobotu vyučovací lekce v misii a v neděli chodí do kostela s rodiči. Jeho oblíbená barva je modrá.
Poznámky: Sedmičlenná rodina žije na pozemku, který patří příbuzným Ackimova otce. Ackim žije s rodiči, třemi sourozenci a babičkou, která je dlouhodobě nemocná. Bydlí ve dvou malých domcích z nepálených cihel s plechovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny od sousedů. Rodiče dělají příležitostné práce, mají také v nájmu kousek půdy, kde pěstují plodiny, a prodávají zeleninu a omáčky na výdělek. Pravidelné jídlo mají třikrát denně, Ackim spí se svými sourozenci na matraci pod společnou pokrývkou.
     

Mulofwa Josphine

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Josphine pochází z kmene Bemba. Je to hodná dívka, ráda si hraje a moc ráda chodí do školy. Má kamarádskou povahu. Vyučování má od 7.00 do 10.30 hodin. Do školy to má daleko a tak vyráží s kamarády už v 6.00 hodin ráno. O víkendech si v sobotu nejraději hraje s kamarády a v neděli chodí s rodinou do kostela. Její oblíbené barvy jsou modrá a žlutá a oblíbené jídlo jsou fazole s kaší nshima.
Poznámky: Tato šestičlenná rodina žije v domku o třech místnostech. Domek je z hliněných cihel s azbestovou střechou, mají také malý přístřešek, který slouží jako kuchyň. Není zde elektřina ani tekoucí voda, tu donášejí z nedalekého pramene. Rodiče Josephine jsou drobní zemědělci a vydělávají si prodejem vypěstovaných plodin. Mají také malou zahradu, kde pěstují zeleninu pro vlastní potřebu i na prodej. Pravidelné jídlo mají dvakrát denně a Josephine spí na staré matraci se sourozencem pod společnou pokrývkou.
     

Musonda Clever

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: policistou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Clever pochází z kmene Swaka a hovoří bembštinou. Je to chytrý chlapec, poslušný a kamarádský. Má moc rád školu, chodí na vyučování od 7.00 do 10.30 hodin. O víkendech si rád hraje a věnuje se různým aktivitám s kamarády. V neděli chodí do kostela. Jeho oblíbená barva je zelená a oblíbené jídlo kaše nshima se zelím.
Poznámky: Cleverovi rodiče jsou rozvedení, chlapec žije s matkou. Otec se znovu oženil a nepodporuje je. 3estičlenná rodina žije ve třech malých domcích na pozemku Cleverových prarodičů. Domek je z nepálených cihel se střechou z trávy. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí z pramene nedaleko od vesnice. Matka dělá příležitostné práce a také pěstuje nějaké plodiny pro potřeby rodiny. Pravidelné jídlo mají dvakrát denně, Clever spí se svým mladším sourozence na matraci pod společnou pokrývkou.
     

Mwape Josephine

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Josephine pochází z kmene Lala a hovoří také bembsky. Je to poslušná dívenka a má přátelskou, i když trochu tišší povahu. Vyučování má od 7.00 do 10.30 hodin. O víkendech v sobotu navštěvuje vyučovací lekce v misii a v neděli chodí do kostela s kamarády. Doma pomáhá své starší sestře. Má ráda kaši nshima se zeleninou a její oblíbená barva je oranžová.
Poznámky: Je to pětičlenná rodina, žijí v domku o pěti místnostech. Je to kamenný domek s azbestovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny od sousedů. Domek patří místní společnosti. Švagr Josephine pracuje jako jeho správce, a proto nemusejí platit nájem. Rodiče Josephine žijí v jiné vesnici a Josephine je navštěvuje o prázdninách. Její sestra s manželem dělají příležitostné práce, aby opatřili výdělek pro rodinu. Josphine spí na staré matraci a má svoji pokrývku.
     

Karanje Jeevan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Govt. H.P.S Dabka
Chce být: inženýr
Zájmy: sport
O dítěti: astní se všech společných vzdělávacích aktivit. Zajímá se o studium a má dobré cíle, kterých chce v životě dosáhnout. Pomáhá potřebným. Má dobré kamarády. Je veselý a zodpovědný.
Poznámky: Rodina je chudá. Rodiče jsou negramotní a vydělávají velmi málo. Starají se o své rodiče. Touží zajistit svým dětem dobré vzdělání. Jedná se o veselé lidi, kteří rádi pomohou ostatním, pokud to je v jejich možnostech.
     

Jadav Sumith

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Govt.H.P.S.Gourchincholi
Chce být: učitelem
Zájmy: sport
O dítěti: Chlapec je chytrý. Dobře se učí a je dobrý ve sportu. Je velmi přátelský a vždy veselý. Má pomáhající povahu.
Poznámky: Rodina je velmi chudá. Její výdělek závisí na denní mzdě. Rodina má 5 členů. Rodiče si nemohou sehnat lépe placenou práci. Je pro ně obtížné platit za děti školné. Velmi by ale chtěli děti ve vzdělání podpořit.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    (7)    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).