Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    (7)    8    9    10    

V databázi máme 47 dětí z Indie, 18 dětí z Ugandy, 12 dětí ze Zambie, 15 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 91 dětí z databáze.
Konenor Abhishek

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Govt. Primary School, Rasoolabad
Chce být: vojákem
Zájmy: tení, vyprávění příběhů
O dítěti: Abishek každé ráno vstává hodně brzy. Je to svědomité a disciplinované dítě. Ve škole nechybí, vše dělá správně a včas, proto je nejlepší z celé třídy. Jeho oblíbená hra je kriket a velmi touží po vlastní pálce a míčku.
Poznámky: Rodina žije s prarodiči ve dvou pokojích. Otec pracuje jako námezdní dělník. Za prací musí dojíždět, vstává proto každý den velmi brzy a vrací se pozdě v noci. Ne vždy práci dostane, proto je jeho příjem nepravidelný. Matka nepracuje, stará se o domácnost a prarodiče. Rodina nemá základně vybavenou domácnost a platit studium dětí je pro ně příliš náročné.
     

D`Souza Glifton Assisi

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Pius X English Medium High School, Kundapur
Chce být: mechanikem
Zájmy: kriket
O dítěti: Gliftona hodně baví práce na zahradě a celkově rád tráví čas venku se svými kamarády, se kterými vymýšlí nejrůznější hry. Má moc hezké a přátelské vztahy i se všemi svými spolužáky. Je to akční a veselý mladík, se kterým se každý rád baví a tráví čas. Zároveň je aktivní i ve škole. Účastní se mnoha různých programů, které škola nabízí studentům nad rámec vyučování.
Poznámky: Gliftonův tatínek pracuje jako řidič. Bohužel však nemá stálou práci, ani pravidelný příjem. Maminka pracuje ve škole a dělá zde vše, co je potřeba a na co již nestačí kapacity ostatních zaměstnanců. V rodině studují už jen dvě z dětí. Pro rodiče je však přesto náročné zajistit jim pravidelně školné a všechny pomůcky.
     

Ayiorwoth Liberty

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 19
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. peters college warr girls
Chce být: dovou sestrou nebo učitelkou
Zájmy: netball
O dítěti: Liberty je velmi přátelská a vstřícná dívka, kterou mají učitelé rádi pro její chuť účastnit se všech školních aktivit. Doufá, že se stane řádovou sestrou nebo učitelkou, aby mohla být v dospělosti oporou rodiny.
Poznámky: Ačkoli má Liberty oba rodiče, je situace v rodině neradostná z důvodu špatného zdravotního stavu otce. Ten trpí astmatem, který se zhoršuje se změnami počasí. Matka má potíže se žaludkem, což se zjistilo během těhotenství. Není schopna proto intenzivně pracovat. O výdělek se převážně stará Liberty se sourozenci, kteří pracují na farmě.
     

Obemu Derrick

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 18
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 1    
Škola: Paidha Seed Secondary school
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Derrick je stydlivý a vychovaný chlapec, který se rád účastní školních debat. Baví jej chodit do školy a o víkendech a prázdninách pomáhá své tetě s domácností a se zahradou.
Poznámky: Hlavou rodiny je strýček, který je však nemocný a slabý a často musí na léčení. Snaží se přesto pracovat na vlastní zahradě i za výdělek pro ostatní sousedy. Z výdělaných peněz však nedokáže zajistit všechny potřeby rodiny a náklady na školu. Děti proto musí často školní docházku přerušit. Žádné další příjmy rodina nemá.
     

Genparwoth Baruk

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 15
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Oturgang boys P/s
Chce být: knězem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Baruk je vychovaný chlapec, který je ve škole velmi aktivní. Je vůdčí osobností a velmi se stará i o jiné děti. Protože chce patřit mezi nejlepší žáky, každý den po večeři čte.
Poznámky: Ačkoli má Baruk oba rodiče, je rodina velmi chudá. Důvodem je zejména otcova nemoc, která mu nedovoluje příliš pracovat. Většinu času setrvává doma, kde o něj pečuje manželka. Ta také provozuje pouliční obchůdek s rybami a stará se o zahradu. Výdělky jsou však velmi nízké a sotva pokryjí potřeby rodiny a školné.
     

Tiusel Uladislau

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Základní škola č. 1. Braslav
Chce být: právníkem
Zájmy: pohybové hry, šachy, rád se věnuje kreativní tvorbě
O dítěti: Uladislau je velmi aktivní, neklidný, ale poslušný chlapec. Má hodně kamarádů a chce být stále v pohybu. Ve volném čase rád jezdí na kole a se svými přáteli hraje pohybové hry či šachy. Doma si nejraději staví stavebnici a modeluje z plastelíny. Má také velmi rád své sestry, se kterými si často hraje.
Poznámky: Uladislau žije se svou rodinou v domě na vesnici. Otec neměl 4 roky stálou práci, proto jezdil do Ruska za účelem dočasného výdělku. V současné době hledá práci blízko domova, aby mohl být se svou rodinou. Matka je na mateřské dovolené s mladší sestrou. Rodina je odkázána na menší vlastní hospodářství, které jim zabezpečuje skromnou obživu. Pěstují zeleninu pro vlastní spotřebu a chovají prasata, slepice a husy. Starší sestra Uladislaua ráda tancuje, navštěvuje centrum pro děti a mládež. Ráda také vaří a je zodpovědná za třídní časopis na základní škole.  
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Saanvi

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Ann`s Hr. Pry School, Mangalore
Chce být: učitelkou
Zájmy: tanec
O dítěti: Saanvi je výjimečná dívka. Je hluchoněmá, tento hendikep ji však nemůže odradit od ničeho! Chodí do druhé třídy a škola ji moc baví. Je z ní přímo nadšená. Dává si záležet na všech domácích úkolech, moc ji baví neustále poznávat nové věci a přicházet na kloub všem otázkám, které se jí rodí v hlavě. Moc ráda také tráví čas se svými spolužáky. Vlastnost, kterou na ní všichni její blízcí a přátelé obdivují, je citlivost.
Poznámky: Tatínek Saanvi pracuje jako krejčí a je jediným vydělečně činným členem rodiny. Maminka je, bohužel, hluchá a také obě děti mají problémy se sluchem. Saanvi navíc není schopna normálně mluvit. Matka s ní denně dochází do nemocnice na logopedii, kde již byla schopna dosáhnout určitého pokroku. Rodiče se nesmírně snaží, aby se jejich děti měly lépe. Obě děti, i přes svůj handicap, mají o učení velký zájem a do školy chodí moc rády.
     

Rodrigues Melita

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Christa Jyothi High School, Agrar
Chce být: učitelkou
Zájmy: péče o zahradu
O dítěti: Melita má velmi dobré studijní výsledky. Naposledy měla nejlepší hodnocení ve čtyřech předmětech z celkových šesti. Vyniká také ve sportu, vyhrála cenu v přehazované a ocenění v liturgii. Doma pomáhá mamince s úklidem domu a ve volném čase si ráda čte klasické anglické romány.
Poznámky: Melitinu tatínkovi je 49 let a není psychicky v pořádku. Proto také nemůže chodit do práce. Maminka vydělává malé peníze tím, že se stará ostatním lidem o domácnost. Tento příjem však nestačí ani na pokrytí základních životních potřeb rodiny. I přesto, že mají svůj malý pozemek, nemohou na něm nic pěstovat, protože se jedná o velmi tvrdou a neúrodnou půdu.
     

Parveen Rida

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: zatím ještě neví
Zájmy: hraní
O dítěti: Rida je velmi chytrá dívenka. Vždy všechno ví a neustále se hlásí o slovo, když se učitelé na něco ptají. Je upřímná, každému vždy všechno řekne na rovinu. Dbá na sebe a je vždy upravená a čistá. Jediné, co by učitelé rádi změnili, je její upovídanost, která občas ruší ostatní. Díky tomu, že vždy všechno ví, přimhouří nakonec nad ní učitelé vždy oči.
Poznámky: Rodiče Ridy spolu nežijí. Tatínek je opustil, když byl Ridě 1,5 roku. Maminka se nestará jenom o své dvě děti, ale také o své rodiče, kteří jsou upoutaní na lůžko. Nemůže proto chodit do práce, sama však celou rodinu neuživí. Někdy jim pomáhá matčin mladší bratr, který pracuje jako prodavač. Bráška Ridy chodí do 5. třídy, a tak má maminka před sebou ještě velmi dlouhou dobu, než obě její děti dostudují. Moc by si to přála.
     

Srajan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: zatím ještě neví
Zájmy: vybarvování
O dítěti: Srajan je opravdu velmi roztomilý chlapec. Miluje hry a nikdy žádnou nezkazí, naopak se v nich přímo vyžívá a každou přestávku přemlouvá všechny své kamarády, aby s ním do toho šli taky. Ve třídě dost často pomáhá učitelům s organizováním aktivit nad rámec vyučování. Moc hezky maluje a rád si vybarvuje a vydrží u toho celé hodiny. Když je pak odpoledne venku, staví si často stavby z písku.
Poznámky: Srajanův tatínek pracuje v hotelu v daleké vesnici a vrací se domů za rodinou pouze jednou za měsíc. Srajanova maminka se stará o domácnost. Přestože tatínek opravdu poctivě pracuje, jeho příjem nestačí pokrýt základní životní potřeby rodiny.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    (7)    8    9    10    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).