Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    (12)    13    14    15    16    

V databázi máme 49 dětí z Indie, 52 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 23 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 157 dětí z databáze.
Nsamba Sulaiman

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 15
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Najja Education center
Chce být: elektrikářem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Je to skromný, citlivý a velmi pracovitý chlapec. Je rád mezi svými vrstevníky, ale nemá moc rád společnost hlučných a neposlušných dětí. Také rád poslouchá různé příběhy a baví ho vyprávět o všem, co se dozvěděl, hlavně o tématech a aktivitách, které ho nejvíce zajímají. Je dobrý diskutér. Je to také nadšený člen školního fotbalového týmu a dobrý atlet.
Poznámky:
     

Alur Nikrest

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 14
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 2    
Škola: Ogonyo zakladní škola
Chce být: zdravodní sestrou
Zájmy: Netball (podobná hra basketbalu)
O dítěti: Nikrest je veselá dívka, vždy se usmívá. Ráda hraje školní hry. Nikrest říká, že nejvíce štěstí ji přináší modlitba, dívka také zpívá a tančí v kostelu. Nikrest je pracovitá a ráda pomáhá své mamince.
Poznámky: Nikrestina matka je vdova a snaží se sama zabezpečit rodinu, i když to pro ni není snadné. Je nakažená virem HIV/AIDS, který ji oslabuje. Základním zdrojem obživy pro rodinu je zemědělství. Starší děti nechodí do školy kvůli školnému, které nejsou schopni hradit, namísto toho pomáhají matce na zahradě. Kromě svých vlastních třech dětí se matka stará i o sirotky.
     

Nsubuga Abuduh

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 20
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Lweru SS
Chce být: lékařem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Abudah je poslušný chlapec, studium ho velmi baví. Chová velký respekt ke starším lidem i k učitelům. Ráno časně vstává a pospíchá, aby byl v 6.30 včas na ranním vyučování. Přátelí se se svými spolužáky i kamarády mimo školu, má přímou povahu a umí říct co se mu líbí a co ne. Ve volném čase rád jezdí na kole, rád hraje nebo sleduje fotbal a v pátek chodí do mešity. Také rád navštěvuje kamarády a večer společně chodí na procházky. Doma hodně pomáhá se vším, co je třeba, má velmi laskavou a srdečnou povahu.
Poznámky:
     

Ojok Daniel

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 16
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Ogonyo základní škola
Chce být: krejčím
Zájmy: fotbal, sport
O dítěti: Daniel miluje sport, účastní se různých zavodů. Také hraje fotbal, rád ho sleduje i v televizi. Nesnáší konflikty, a když se někdo proti němu postaví, raději utíká. Daniel pomáhá babičce a vykonává různé druhy domácích prací včetně vaření.
Poznámky: Otec opustil Daniela a jeho matku před tím než se Daniel narodil. Danielova matka se později vdala, ale Daniela nechala s babičkou, která se o něho až dodnes stará. Jeho babička je starší žena, která se živí sbíráním a prodejem plodů bambuckého másla. Za vydělané peníze Danielova babička kupuje jídlo a nezbytné věci. Daniel nevidí často svou matku, protože ta bydlí daleko. Daniel je většinou zodpovědný za vaření pro mladší sourozence. Daniel potřebuje finanční podporu na studium, jelikož jeho babička neuznává formální vzdělání a nebyla by schopná platit.
     

Kambingo Ellen

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 22
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Solwezi Trades Training Institute
Chce být: Pracovníkem co dohlíží na ochranu práce
Zájmy: Čtení knih o náboženství
O dítěti: Ellen má klidnou přírodu, kterou navštěvuje i se svými přáteli. Má ráda studium bible se svými přáteli doma a jejich kostele. Evangelizace jí dává radost do životě a říká, že její nejlepší zkušenost byla, když byla pokřtěna v roce 2016. Ellen je z kmene Nkoya, který pochází ze západní části Zambie. Po ukončení středoškolského studia absolvovala Ellen tříměsíční počítačový kurz a od ledna se dostala ke studiu v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, což je její sen. Studium bude trvat dva roky. Ellen má ráda divoká zvířata a její nejpblíbenější je Panda medvěd, který žije v Zambii.
Poznámky: Elleny strýc se živí prodejem pytlíků, které se používjí k balení kukuřice, ale příjem není přílišuspokojivý. Její strýc má své vlastní děti, o které je potřeba se postarat, ale občas se snaží pomoci i Elleniným dospělým sourozencům. Rodina bydlí v domě se třemi pokoji, který je zhotoven z nepálených cihel, se střechou plechu. Přivádí vodu do domu z mělké studny uvnitř dvora. V noci používají na svícení si solární lampu nebo svíčku. Nejstaršímu bratranci Ellen je 21 let a ostatním je 9, 4 a 1 rok.
     

Lumwanya Emmanuel

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 17
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mukonchi střední škola
Chce být: doktorem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Emmanuel pouchází z kmene Swaka a mluví jazykem Bemba. Je velmi poslušný, dobře vychází se svými kamarády a je také aktivní. Chodí pravidelně každý den do školy. Výuka mu začíná v 7:30 ráno a s přestávkou se učí do 13:20, kdy má oběd. Ze školy odchází v 17:00 hodin. V sobotu dopoledne se účastní dodatečných výukových hodin na Misii. Ve svém volném čase si rád kreslí obrázky. V neděli chodí do kostela se svými prarodiči a mladším bratrem.
Poznámky: Emmanuel žije se svými prarodiči a mladším bratrem. Jeho rodiče jsou rozvedení a oba jsou již znovu oddáni s novými partnery. Jeho matka žije v Mukonchi a s novým partnerem má jedno dítě. Rodina Emmanuela má celkem pět členů a žijí ve třech malých domech zhotovených z hliněných cihel, střechu mají z azbestu. Nemají k dispozici elektřinu a vodovod, vodu získávají z blízké studny. Prarodiče mají drobný příjem z prodeje vypěstovaných plodin. Nemají vlastní pozemek a plodiny pěstují na pozemku náčelníka vesnice. Prarodiče pro zajištění živobytí dostávají podporu od svých dětí. Emmanuel spíš sám na malé matraci. Mohou si dovolit tři jídla denně.
     

Purusotham

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 12
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Annaya Trust School
Chce být: lékařem
Zájmy: závodit v běhání
O dítěti: Purusotham bydlí na internátu, protože jeho škola je 35 km od místa, kde bydlí. I když se mu moc stýská po rodině, ví, že musí vynaložit veškerou snahu a pilně se věnovat studiu, aby mohl dosáhnout svého vysněného cíle – stát se doktorem. O to víc se těší, když se vrací domu na svátky. Je pracovitý a zodpovědný, ve volném čase se rád věnuje zahradničení, anebo hraje kriket či se účastní běžeckých závodů.
Poznámky: Rodina je velmi chudá, živí jí pouze otec, který denně pracuje jako malíř. Matka se stará o domácnost a ještě pečuje o mladšího syna, pětiletého Manu. Rodina bydlí v domku, který se nachází na území místního lesnictví, a nejsou si jistí, jak dlouho zde ještě budou moci bydlet. Úřad je může kdykoli požádat o vystěhování. Otcův příjem je nízký a stačí jen na základní potřeby, bez podpory by nemohli zajistit vzdělaní pro dítě.
     

Prathiksha N. R

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mother Teresa Memorial school
Chce být: ještě neví
Zájmy: vybarvování obrázků
O dítěti: Prathiksha je chytrá a veselá holčička. Dává si na sebe pozor a ráda chodí čistá a upravená. Ve školce ji nejvíce baví malování a vybarvování obrázků. Ve třídě se chová slušně a má zde hodně kamarádů, se kterými je moc ráda. Je šikovná, už umí základní čísla a také písmena místní kannadské abecedy. Má krásný jemný hlas, takže ji všichni moc rádi poslouchají, když recituje básničky a říkanky, které se naučila ve školce.
Poznámky: Rodina Prathikshy žije v malém pronajatém domku čtrnáct kilometrů od školy. Otec pracuje jako rybář. Jeho příjem je nestálý a velice nízký. Často bývá pryč několik dní a na moři čelí velkému nebezpečí, například při bouřích. S rodinou žije ještě babička, která je hodně stará a zcela závislá na jejich pomoci. Matka Prathikshy se stará o domácnost, děti a o babičku, nemá tedy žádný příjem. Otcův výdělek je však nedostačující. Někdy se rodina potýká s nedostatkem základních životních potřeb a peníze na školné jim už nezbývají.
     

Chelo Benny

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: policistou
Zájmy: hra s autíčky vyrobených(samovýroba) z bláta
O dítěti: Benny rád tráví čas se svými kamarády a jejich oblíbenou činností je hraní si s malými autíčky z hlíny, které si sami vyrábí. Rád si hraje i s vodou při jejím nošením ze studny. Při školní výuce má největší zálibu v kreslení a psaní a jeho oblíbenou barvou je modrá. Do školy chodí každé ráno pěšky s kamarádem, se kterým také o přestávkách často hrají fotbal. Benny by se chtěl stát policistou, protože se mu líbí jejich uniformy. Ve svém kmenu pocházejícím ze severozápadní provincie Zambie je Lunda. Každou neděli chodí se svou rodinou do kostela, kde se s radostí účastní organizovaných aktivit.
Poznámky: Otec rodinu opustil před dvěma lety kvůli sporu s matkou o její AIDS nákaze, kdy se navzájem obviňovali. Matčino chabé zdraví ji limituje vydávat větší pracovní úsilí v prodejních aktivitách. Příjem je nestabilní také proto, že rajčata shnijí, protože nejsou prodávána každý den. Příjem tak závisí na prodeji cibule, který je však podstatně nižší než zisk z prodeje rajčat. Matka nemá ani vzdělání, jelikož v její rodině nebyly dostupné finanční prostředky. V domácnosti jsou na ni závislí další dva sirotci, z osmé a šesté třídy. Děti výuku často meškají kvůli nezaplacenému školnému. Rodina žije již tři roky na vlastním pozemku v malém dvoupokojovém domě z nepálených cihel. Vaří na dřevěném uhlí, jednou či dvakrát denně.
     

Tandel Sanchita Sandeep

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Preschool
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní si s panenkami
O dítěti: Sanchita je veselá, laskavá a milá dívka. Je velice nadaná a ambiciózní, vždy se snaží být nejlepší. Svůj talent využívá zejména při vytváření Rangoli (místní umění, ozdobné vzory vytvářené pomoci obarveného písku), také se věnuje tanci a skládá písně. Ve školce se učí místní jazyk Kannada a anglickou abecedu. Ráda recituje verše a učí se číslice. Ve volném čase si hraje hry s kamarády z vesnice.
Poznámky: Otci Sanchity je 34 let, maminka je o dva roky mladší. Oba rodiče vystudovali 6 tříd základní školy. Sanchita má ještě staršího brášku Samithe, kterému je 7 let a chodí do druhé třídy. Rodina momentálně prožívá velmi těžkou situaci, protože matka se stará o domácnost a jediným zdrojem příjmu je otcův výdělek z rybaření. Tato práce je velice náročná a nebezpečná, jelikož na moři tráví dlouhé hodiny, a čelí bouřím bez jakýchkoliv bezpečnostních opatření. Rodina nemá žádnou půdu anebo jiný zdroj příjmu, proto jakákoliv podpora vzdělaní pro Sanchitu by pro ně bylo požehnáním.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    (12)    13    14    15    16    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).