Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    (12)    13    14    15    

V databázi máme 53 dětí z Indie, 46 dětí z Ugandy, 22 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 143 dětí z databáze.
Nakato Esther

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Elizabeth nursery school
Chce být: učitelkou
Zájmy: houpání na houpačce
O dítěti: Esther je poslušná a chytrá dívka, která má dobré známky ze všech předmětů. Do školy chodí s radostí a vůbec jí nevadí ranní vstávání. Když přijde ze školy, tak nejdříve udělá domácí úkoly a poté pomáhá s čím je potřeba. Každou neděli chodí do kostela a sedá si dopředu ke sboru, se kterým zpívá.
Poznámky: Rodina žije i s tetou v chatce z hlíny a rákosu, pokryté trávou a vnitřek je rozdělený závěsy. Mají kousek půdy, na jedné části je postavený domek a na druhé pěstují plodiny, ze kterých část prodávají. Úroda je však slabá, protože půda je zde neplodná. Rodina proto nemá dostatek prostředků na pokrytí všech potřeb a současně poplatků na školu pro děti. Otec pálí a prodává uhlí, ale je ho nedostatek kvůli vládnímu omezení na kácení stromů.
     

Rashwin R

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 16
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Vani Pre-University College, Belthangady
Chce být: strojním inženýrem
Zájmy: hraní volejbalu a kriketu
O dítěti: Rashwin hraje moc dobře kriket a volejbal. Jakmile je příležitost, ihned se zapojí. Všichni jej mají moc rádi, protože neustále vypráví vtipy a povzbuzuje ostatní, aby byli šťastní a smáli se s ním. Také si skvěle pamatuje jména. Zná skoro všechny chlapce na internátě, kde jich bydlí nejméně sto. Rád jezdí na kole, zvláště pak se svými kamarády Abishekem, Varunem a Ashwihtem.
Poznámky: Rodina Rashwina je velmi chudá, jsou však také srdeční a mají dobré vztahy se sousedy. Všichni čtyři, rodiče i děti, většinou snídají a večeří společně. Mají moc rádi slavnosti, např. festival Shivarathi, při němž se sejde celá vesnice, každý donese jídlo a všichni společně oslavují. Rashwin říká, že lidé v jejich vesnici jsou velmi milí a vzájemně si pomáhají. Otec je lehce nemocný a fyzicky slabý. Matka má práci pouze na částečný úvazek. Také nemají svůj vlastní dům. Obě děti však učení moc baví a mají ve škole dobré výsledky.
     

Rogin A

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 17
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sri B.G. Pre-University College, Jayapura
Chce být: zdravotní sestrou nebo úřednicí
Zájmy: tení knih, navštěvování sousedů a diskuse s nimi
O dítěti: Rogin je na první pohled velice tichá, se svými kamarády je však vždy otevřená a přátelská. Baví ji práce na zahradě, zvláště pak péče o květiny. Této činnosti se věnuje po večerech a víkendech. Také ráda vaří, zvláště sladkosti podle receptů, které dostává do svých kamarádek a spolužaček. V období letních prázdnin je spolu s matkou na kávových a čajových polích a sbírá kávová semena nebo trhá čajové lístky. Je soucitná a má starost o staré a nemocné lidi. To dokazuje tím, jak se stará o svého dědečka nebo návštěvami starých a nemocných ve svém sousedství.
Poznámky: Oba rodiče Rogin pracují jako dělníci na polích s kávou a čajem. Rodina má dobrou pověst po celé vesnici, vzájemně si se všemi pomáhají. I když ani jeden z rodičů není vzdělaný, poskytují vzdělání dětem, které nyní chodí na vysokou školu. Rodina se stará o nemocného dědečka a zapojuje se do aktivit, které se konají ve vesnici i ve farnosti. Také tráví hodně času společně. Vzájemně si pomáhají při domácích pracech jako je úklid domu, praní prádla, mytí nádobí, ohřívaní vody na koupání, zalévání květin, pomoc děděčkovi apod. Večer se rodina schází, modlí se a večeří.
     

Mwanza Abigail

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mwavi Secondary School
Chce být: stát se zdravotní sestrou
Zájmy: atletika a další sporty
O dítěti: Abigail má 14 let a chodí do 8. třídy na Mwavi Secondary School. Je to přátelská a usměvavá dívka. Ráda si hraje s dětmi ze sousedství. Její oblíbenou barvou je růžová a oblíbeným předmětem ve škole je matematika. Pochází z kmene Nsenga a ráda mluví jazykem Nyanja. Abigail chodí každou neděli do kostela a každý den tři kilometry s kamarády do školy. Žije se svou matkou ve doupokojovém domě s doškovou střechou.
Poznámky: Rodina Abigail je křesťanská a její členové jsou součástí církve Remnant Pentecostal church. Do kostela chodí každou neděli. Na živobytí si vydělávají farmařením. Na prodej pěstují hlavně kukuřici a podzemnici olejnou. Prodávají také divoké slepice, které chovají. Vodu získávají ze studny, která je vzdálena 3 kilometry od domu. Kvůli nízkému příjmu je pro ně obtížné zajistit alespoň dvě jídla denně. Matka vykonává příležitostně jakékoliv práce. Daří se jí však získat pouze malý příjem, který není dostatečný k tomu, aby zajistil obživu a udržel děti ve škole.
     

Manu M

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 13
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Nirmala Higher Primary School, Balehonnur
Chce být: idičem školního autobusu nebo úředníkem
Zájmy: hraní venkovních her a kreslení
O dítěti: Manu je nejmladší z rodiny. Uštknul ho had a vypadalo to s ním opravdu velice špatně. Byl hospitalizovaný 3 měsíce v nemocnici, kterou mu zaplatila jeho teta. Nakonec se doktorům podařilo jej dostat z nejhoršího. Má však stále následky, ze kterých se postupně léčí. Je talentovaným tanečníkem, v období prázdnin a víkendů chodí na hodiny tance. Manu rád hraje hru Kabaddi, velmi rád jí ovoce. Má velký zájem o studium a sport, jelikož se jeho zdravotní stav výrazně zlepšil a má nového, velmi dobrého třídního učitele.
Poznámky: Manu žije v soudržné a milující rodině, oba rodiče se starají o děti i babičku. Těžce pracují na polích s kávou a čajem. Ráno snídají nejprve děti, které odchází brzy do školy, poté rodiče, než jdou do práce, a nakonec babička. Večer se všichni sejdou u večeře a sdílejí své zážitky. Babička v rodině působí jako arbitr, udržuje všechny pohromadě, vyslechne je, sdílí s nimi svoje zkušenosti a pomáhá řešit případné spory. Rodina má málo vazeb se svými sousedy, kromě členů své kasty, jelikož však patří do nižší kasty, členové vyšších kast se s nimi nestýkají.
     

Nonita Shaina Maben

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. Joseph`s Higher Primary School, Koppa
Chce být: učitelkou
Zájmy: učení a hraní si s kamarády
O dítěti: Nonita Shaina Maben si na sebe moc ráda bere hezké šaty při výjimečné události. Každá oslava - nového roku, narozenin, pozvání od blízkých kamarádů a příbuzných je možnost obléci si slavnostní šaty. Ředitelka školy o Nonitě říká, že je jednou z nejlepších studentek s talentem na učení, zpěv, tanec a také na kreslení. Vnímá ji jako pokornou a slušnou, vždy veselou a schopnou vyjít s každým.
Poznámky: Rodiče Nonity je hluboce věřící, pravidelně se modlí za všechny v okolí a za lidi ve vesnici. Jsou velmi chudí, nemají vlastní dům, půdu ani majetek. Hodně se však starají o ostatní a soucítí s těmi, kteří jsou na tom ještě hůř, než oni. Když je v okolí někdo nemocný nebo nešťastný, oni jsou první, kdo jej jdou navštívit. Rodina tráví čas pohromadě, společným jídlem a povídáním.
     

Njobvu Thandiwe

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 12
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 1    
Škola: Nkholoma Primary School
Chce být: stát se doktorkou
Zájmy: netball a další sportovní aktivity
O dítěti: Thandiwe žije se svou matkou, samoživitelkou, ve vesnici Mwendacabe, v oblasti Rufusa. Thandiwe má školu velmi ráda, chodí do ní denně se svými kamarády šest kilometrů pěšky. Thandiwe je štíhlá dívka s tmavou pletí, která se ráda směje a je velmi tichá. Ve svém volném čase si nejraději kreslí a vybarvuje. Jako své nejoblíbenější barvy uvádí žlutou a modrou.
Poznámky: Rodina Thandiwe žije v jednopokojovém domě zhotoveném z pálených cihel a s doškovou střechou. Vodu získávají z blízké studny, ke svícení používají svíce a vaří na palivovém dříví. Pěstují kukuřici pro vlastní spotřebu. Thandiwe žije pouze se svou matkou ve vesnici Mwendacabe. Matka prodává zeleninu, aby svou rodinu uživila a zajistila dětem vzdělání. Je pro ni velmi těžké, aby všem zajistila alespoň dvě jídla denně. Žijí z farmaření, zejména z pěstování kukuřice pro jejich vlastní spotřebu. Chovají také divoké slepice, které občas prodají. Jsou křesťané a patří do farnosti Onenes. Do kostela chodí pravidelně každou neděli.
     

Nansamba Prossy

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Lake Side Junior school
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Prossy je společenská a k druhým lidem má respekt. Pracuje s rozvahou a pečlivě a vždy svou práci dokončí. Doma pomáhá s domácími úkoly také bratrovi a ve škole nikdy nechybí. V rodině je velmi napomocná v péči o mladší sourozence.
Poznámky: Početná rodina žije ve zděném domku bez zpevněné podlahy, kde střechu tvoří jen staré plechy. Děti spí na zemi, na starých matracích. Vypěstovaná úroda slouží především pro obživu rodiny, zbyde-li však něco, snaží se přebytek prodat. Otec si přivydělává i prací na cizích pozemcích a také za poplatek nosí vodu. Všechny malé příjmy pohltí potřeby velké rodiny. Často peníze nestačí na školné a děti pak přerušují školní docházku a zameškávají zkoušky.
     

Nankindu Jesca

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Lake Side Junior school
Chce být: lékařkou
Zájmy: nohejbal, vybíjená
O dítěti: Jesca je veselá, zdvořilá dívka, která respektuje ostatní. Do školy chodí pravidelně, učí se dobře a na své věci si dáva dobrý pozor. Do školy se vždy pečlivě a sama připravuje.
Poznámky: V rodině vedené babičkou a tetou žije osm dětí. Mají maličkou starou kuchyni a vaří na nasbíraném dříví z lesa. Vypěstovaná úroda slouží především pro obživu rodiny a občas přebytek prodávají. Dvakrát do roka sklízejí a prodávají kávové boby. Z výdělku se pak hradí nejnutnější potřeby rodiny a školné. Pro babičku je velmi obtížné zajistit celou rodinu a děti tak často přerušují školní docházku a některé nemohou chodit do školy vůbec. Otec žije na ostrovech a s rodinou nekomunikuje a matka nemá žádné peníze aby rodině pomohla.
     

Kasana Elvin

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Lake Side Junior school
Chce být: pilotem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Chlapec je aktivní a má respekt k ostatním. Ve škole má vzornou docházku a účastní se všech školních i mimoškolních aktivit. Často pomáhá ostatním s vysvětlováním látky a baví ho zpívat ve školním pěveckém sboru.
Poznámky: Rodina žije v nedokončeném, malém domku a děti se dělí o starou matraci na spaní a deky. Na provizorním ohništi připravují a prodávají svačiny školním dětem. Úrodu mají pro svou potřebu a částečně i na prodej. Vlastní také starý bicykl, který používají na převážení a prodej ryb a vypěstovaných plodin. Drobné příjmy však nestačí na pokrytí základních životních potřeb, léků a školních poplatků.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    (12)    13    14    15    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).