Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    (12)    

V databázi máme 44 dětí z Indie, 38 dětí z Ugandy, 12 dětí ze Zambie, 19 dětí z Běloruska, 3 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 116 dětí z databáze.
Nantongo Anisha

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Buikwe Moslem
Chce být: učitelkou
Zájmy: hra s panenkami
O dítěti: Anisha je dobře vychovaná dívka. Ráda chodí do školy každý den. Je hovorná, dokáže vyjádřit, co se jí líbí nebo nelíbí. Má ráda svého mladšího bratra, vždy spolu chodí do školy. Je společenská. Velmi ráda si hraje s panenkami. Občas je vyrábí ze slupek od banánů, od matky dostala medvěda. Pokud něčemu ve třídě nerozumí, ptá se. Její učitelka ji má velmi ráda.
Poznámky: Anisha bydlí se svou matkou, která je farmářka. Otec se o rodinu moc nezajímá. Matka obchází vesnici a hledá příležitostní práci, které není mnoho. Když získá nějaké peníze, zaplatí předešlé školné, potřebné věci a na současné školné jí nezbydou peníze. Děti jsou následně poslány ze školy domů a chybí při zkouškách. Matka dříve prodávala oblečení v obchodě, ale obchod se přesunul daleko a už se tam nemá jak dostat.
     

Nabbosa Shirat

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Buikwe Moslem
Chce být: lékařkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Shirat ráda chodí do školy, navzdory tomu, že jí má velmi daleko. Vždy je mezi prvními 10 ve třídě. Doma jí baví pomáhat a je hodná. Stará se o svého bratra a je slušná. Když se jí něco nelíbí, je zticha. Je společenská a milá.
Poznámky: Shirat bydlí se svojí babičkou, poté co jí matka v devíti měsících opustila. Od té doby se matka neobjevila. Babička je velmi stará a nemá stálé zaměstnání. Může si dovolit pěstovat plodiny pouze pro vlastní spotřebu. Babička vlastní třípokojový dům, který jí postavil její nejstarší syn. Shiratin otec žije ve vedlejší vesnici a nemá stálé zaměstnání. Znovu se oženil a má další dítě. Z jeho příjmu platí Shiratě školné, ale ne vždy je schopný nashromáždit dostatek peněz.
     

Namayanja Shivan

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 1    
Škola: St. Matia Mulumba Ssabawaali P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená, zpěv
O dítěti: Shivan je slušná dívka a ráda chodí do kostela. Je společenská a směje se, když mluví s lidmi. Doma pomáhá a stará se o svou sestru. Ráda zpívá a ve škole je ve sboru. Ráda hraje míčové hry a chutná jí rýže a maso.
Poznámky: Bydlí s matkou, otec jí zemřel. Matka se znovu provdala a s novým manželem má jedno dítě. Bydlí ve dvoupokojovém domě. Oba jsou farmáři, ale nevlastní otec studium Shivan nepodporuje, protože není její vlastní otec. Nějaký výdělek má rodina z prodeje vypěstované kávy a matka navíc vyrábí rohože, které se ale moc neprodávají, protože je umí vyrobit skoro každý.
     

Kyazze Kamya Fahim

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Buikwe Moslem
Chce být: lékařem
Zájmy: fotbal, skákání
O dítěti: Fahim je stydlivý chlapec, který se nesměje. Je tichý a slušný. Do školy chodí každý den, ačkoli je daleko. Každý pátek chodí do mešity. Ve volném čase skáče přes švihadlo a hraje fotbal. Vzhledem k tomu jak je stydlivý, nedává najevo co se mu líbí a nelíbí. Doma pomáhá a stará se o své sourozence.
Poznámky: Bydlí s rodiči v jednopokojovém domě, kde žije celkem 6 lidí. Rodiče mají postel oddělenou závěsem a děti spí na rohožích. Rodina vaří na volném prostranství, což je obtížné v období dešťů. Kolem domu pěstují plodiny k vlastní spotřebě a málo jim zbyde na prodej. Otec vyrábí cihly, z čehož má rodina další malý příjem. Příjem z prodeje cihel a plodin je ale malý k tomu, aby pokryl potřeby rodiny i školné.
     

Lunkuse Majorine

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St.Thereza Primary School
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hudba, bubnování
O dítěti: Je velmi vychovaná a zdravě vypadající a ráda chodí do školy. Je čistotná a chtěla by se stát zdravotní sestrou, protože obdivuje zdravotní sestry v blízké klinice. Domácí úkoly plní dobře a ráda chodí na modlitby. Její oblíbená barva je červená a chutnají jí ryby a matooke.
Poznámky: Rodina má 4 členy (matka a tři děti, jeden bratr je napůl vlastní). Oba muži, kteří mají s její matkou děti rodinu nepodporují. Bydlí v třípokojovém domě, mají malý solární panel, který rozsvítí dvě žárovky. Nemají kuchyni a vaří na volném prostranství, což je obtížné v období dešťů. V domě mají kohoutkovou vodu, která byla darem v rámci vládního projektu, ale nemohou si dovolit za ní platit a pro vodu tedy chodí k vrtu. Matka si pronajímá půdu, na které pěstuje plodiny, které spotřebují a prodávají. Matka má rovněž příležitostní práce.
     

Ayebale Denis

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St.Thereza Primary School
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Je to společenský chlapec, který rád hraje s přáteli fotbal. Vyrábí míče z polyetylenových tašek a banánových listů. Ve škole se snaží, sedí v první lavici a učitelé říkají, že se dobře učí. Doma pomáhá s nošením vody a chutná mu rýže, maso a sladké brambory. Jeho oblíbená barva je červená.
Poznámky: Denisova matka se ho zřekla v 1 roce a dala ho k babičce; od té doby o ní nikdo nic neví. Jeho otec ho také opustil a založil si další rodinu. Denisovo sourozenec žije s další tetou. Babička je stará a nemocná a teta nemá dostatečně velký příjem na to, aby zajistila rodinu a zaplatila školné. Otec se občas objeví a dá rodině nějaký malý obnos. Rodina pěstuje plodiny na prodej a teta také uklízí v místní škole. Rodina má velké problémy zaplatit školné pro Denise a děti tety.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    (12)    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).