Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    (12)    13    14    15    16    17    

V databázi máme 62 dětí z Indie, 63 dětí z Ugandy, 16 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Klintan F.

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: Otec, matka zemřela sourozenci: 1    
Škola: St. Dominc`s School
Chce být: inženýrem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Klintan je chytrý a bystrý chlapec, který se rád učí. Letos nastoupí do první třídy základní školy. Chtěl by se stát inženýrem. Ve volném čase se věnuje tanci a hraje míčové hry s kamarády. Již v tomto věku vyrůstá bez maminky a vzhledem k tomu, že jeho tatínek trpí psychickými problémy, Klintan žije se svým bratrem u prarodičů. Občas s výchovou vypomáhá teta, avšak momentální situace není pro rodinu snadná. Tento malý chlapec si rozhodně zaslouží podporu a pomoc, díky které by se mu dostalo vzdělání.
Poznámky: Klintanův tatínek Dilli přišel o svou ženu při autonehodě před třemi lety a od té doby trpí psychickými problémy a není schopen pracovat. O Klintana a jeho mladšího brášku Anthonyho se starají prarodiče a teta, která pracuje jako učitelka. Zatím financuje jejich vzdělání, ale vzhledem k tomu, že se náklady každým dnem zvyšují, nebude již dlouho schopna je pokrýt. Díky našemu programu můžete zajistit Klintanovi lepší budoucnost.
     

Infant Chiron

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sacred Heart School
Chce být: učitelem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Infant je chytrý chlapec. Ve školce se mu daří a proto brzy bude moci nastoupit do první třídy. Již v tomto věku zná anglická a kannadská slovíčka, která dokonce umí přečíst. Ve volném čase si rád hraje s kamarády. Jednou by se chtěl stát učitelem. Jelikož pochází z chudé rodiny, která se nachází ve špatné situaci, není mu ke studiu dopřán dostatek školních potřeb a prostředků.
Poznámky: Infantův tatínek James pracuje jako svářeč za denní plat, který je příliš nízký na to, aby zajistil celou rodinu a Infantovo vzdělání. Jeho žena Arokya trpí ledvinovými kameny a podstupuje léčbu, která je pro rodinu velice drahá. Infantův bratříček Godwin brzy dosáhne školního věku a oba rodiče si moc přejí zajistit vzdělání svých dětí a dopřát jim lepší budoucnost.
     

Dhruva P.

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Vishwa Bharathi School
Chce být: inženýrem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Dhruva pochází z chudé rodiny, má dobré vychování a jeví o vzdělání zájem. Jednou by se chtěl stát inženýrem. Momentálně úspěšně dokončil druhou třídu základní školy a bude moci nastoupit do dalšího ročníku. Kromě zájmu o vzdělání je to také nadaný tanečník a vyniká v týmovém sportu kabadi.
Poznámky: Dhruvův tatínek Manjunath nemá trvalé zaměstnání, někdy pracuje jako zedník, někdy jako truhlář. V obou případech je práce nejistá a vynáší málo peněz. V období dešťů si zedníka nikdo nepovolá a většina lidí dá přednost hotovému nábytku před truhlářem. To staví rodinu do špatné finanční situace, kvůli které děti nejsou schopny včas plnit své školní povinnosti. Rodina navíc žije v domě postaveném z hlíny bez základního vybavení. Za těchto podmínek nejsou rodiče sami schopni zajistit vzdělání oběma svým dětem.
     

Styaliyan Wyatsan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sacred Heart School
Chce být: policistou
Zájmy: tanec
O dítěti: Styaliyan je chytrý a čilý chlapec. V současné době dochází do mateřské školy, kde se nyní začne učit anglický, kannadský jazyk a abecedu. Těší se, že pozná něco nového a získá další vědomosti. Ve volném čase se nejraději věnuje tanci, ten procvičuje kdykoli je to možné. Chtěl by se stát policistou a udržovat ve svém městě pořádek.
Poznámky: Styalianův tatínek Mojas pracuje za denní mzdu jako natěrač budov, což je práce, která velmi závisí na počasí a například v období dešťů nemůže Mojas pracovat vůbec. Tato situace má špatný vliv na celou rodinu a oba rodiče žádají o pomoc prostřednictvím programu Adopce na dálku, aby mohli Stylianovi poskytnout vzdělání, které si přeje.
     

Preshith Emmanuel

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Charles School
Chce být: knězem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Preshith Emmanuel je tiché, zvídavé a dobře vychované dítě. Navštěvuje školku při St. Charles School, má tam mnoho kamarádů. Jeho oblíbeným předmětem je angličtina a jazyk Kannada. Je to ambiciózní chlapec, chtěl by dobře studovat a stát se knězem. Zajímá se o hry a sport, ve volných chvílích trénuje na běžecké závody.
Poznámky: Otec Poulose je tesařem. Má nepravidelný příjem, neboť lidé preferují koupi hotového nábytku před zakázkovou výrobou. Matka Vinutha Mary je ženou v domácnosti, nyní je těhotná a čeká třetí dítě. S rodinou žije i Poulosova nemocná matka a tchýně.
     

Jacob Riyon

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Mary`s School
Chce být: policistou
Zájmy: hraní sportovních her
O dítěti: Riyon navštěvuje školku s nadšením, nevynechá ani jeden den. Má zde mnoho kamarádů, kteří si ho oblíbili pro přátelskou povahu a ochotu pomáhat. Letos postoupíl do předškolní třídy. Učí se psát anglicky a kannadský, přeříkavá básničky a poslouchá poučné příběhy. Rád by se stal policistou - spravedlivým ochráncem veřejného pořádku. Má před sebou ale ještě spoustu let studia než jednou se jeho sen splní.
Poznámky: Riyonův otec Jacob pracuje za denní mzdu v rýžovém mlýně. Tato prace není pravidelná a na výdělek se nemůže spolehnout. Má to velký dopad na každodenní život rodiny, žijí ve stálá nejistotě, musí hodně šetřit. Mary Clara, manželka Jacoba, se stará o domácnost a mladší dvouleté dítě. Společnou domácnost s nimi sdílí i staří a nemocní rodiče Jacoba a matka Mary Clary. Často je jejich finanční situace natolik zoufalá, že tím trpí i děti.
     

Haller Prathik Krishna

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Kinder garten school, Bolebasti
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní kriketu s bratrem a kamarády
O dítěti: Prathik je velice nadaný chlapec. Učení jde mu dobře a stejně tak skvělé zpívá a tančí. Ve školce ho baví psát písmenka kannadské abecedy, skládat puzzle a účinkovat v představeních. Má rád bílou barvu, z jídla mu zvláště chutná ovoce. Nejraději tráví čas se svým starším bratrem, spolu si prohlížejí obrázky v dětských knížkách.
Poznámky: Tatínek Pratika pomáhá na stavbách, je zodpovědný a tvrdě pracující, ale není schopen vydělat dostatek peněz na lepší životní podmínky rodiny. V období dešťů práce na stavbách stojí a tak pomáhá na farmách. Tento příjem je nepravidelný. Rodina nemá půdu ani zvířata nebo jiný zdroj obživy.
     

Haller Dhanya Nagesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 2    
Škola: Government Kinder garten school, Bolebasti
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní s hračkami
O dítěti: Dhanya je tichá a nesmělá holčička. Během výuky pozorně poslouchá a výborně zvládá veškeré úkoly. Do školky chodí společně se svou sestrou dvojčetem a doprovází je starší bratr. O přestávkách hraje různé hry s kamarády, ale jejím nejoblíbenějším koníčekem je kreslení a vybarvování obrázků.
Poznámky: Otec Dhanye zemřel na tuberkulózu v roce 2018. Maminka je silná žena, a i přes svůj smutek je odhodlaná dětem zajistit dobré vzdělání. Pracuje tvrdě a dělá jakékoliv práce, které se naskytnou. Je negramotná, proto obvykle pracuje na poli. Tato práce je sezonní a závislá na počasí. Když nemůže žádnou sehnat je stěží schopna zajistit dětem jejich základní potřeby. Mají dvoupokojový domek bez elektřiny a vodu berou ze studny.
     

Naik Prajna Ratnakar

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Govermnet Lower Primary School, Bolebasti.
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní člověče nezlob se a skákání panáka
O dítěti: Letos Prajana opustila školku a nastoupila do 1. třídy. Kromě rýmovaček, anglické a kannadské abecedy, které již znala ze školky, se nově učí matematiku a přírodovědu - ta ji hodně baví, ráda si prohlíží obrázky v učebnici a pozorně sleduje pokusy. Je zodpovědná, domácí úkoly si děla samostatně. Ráda tančí a zpívá, s dětmi z celého okolí hraje různé venkovní hry.
Poznámky: Otec dvou dětí a jediný živitel rodiny nemá žádné vzdělání a dělá různé pomocné práce na farmách a v sadech. Práci sežene jen občas, nepravidelný příjem často přivádí rodinu do velmi složité situace. Žijí v malém, skoro rozpadájicím se domku, kde není tekoucí voda ani záchod. Nemají půdu, zvířata ani žádný jiný zdroj příjmu.
     

Naik Jyothi Ishwar

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Govermnet Lower Primary School, Bolebasti.
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní her venku
O dítěti: Jyothi je roztomilá holčička, inteligentní a občas trochu stydlivá. Chodí do 2. třídy a daří se jí moc dobře, je mezi pěti nejlepšími žaky. Jejím oblíbeným předmětem je kannadština. Ráda vyrábí různé drobné věci a hraje si s kamarády. Do školy chodí pěšky a po cestě se kochá krajinou.
Poznámky: Před 3 lety Jyothi podstoupila operaci srdce a nyní se jí daří dobře. Musí ovšem docházet na pravidelné prohlídky. Její tatínek pracuje v hotelu jako pomocník. Je poměrně slabé konstituce, má pouze základní vzdělání a nemůže získat žádnou kvalifikovanou práci nebo lépe placenou. S rodinou bydlí babička, která je nemocná a potřebuje lékařskou péči.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    (12)    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).