Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    (12)    13    14    15    16    17    18    

V databázi máme 72 dětí z Indie, 57 dětí z Ugandy, 27 dětí ze Zambie, 24 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 180 dětí z databáze.
Namutebi Apophia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Maranatha P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: houpání, hra na schovávanou
O dítěti: Apophia se zajímá o učení a i když musí přestat chodit do školy kvůli nemoci, nechce to přijmout. Je velice veselá i když nechá jídlo doma. Hraje si s hlínou a formuluje předměty z hlíny. Každé ráno vyndává ložní prádlo, aniž by ji někdo nutil. Je velice aktivní ve třídě a odpovídá na všechny dotazy. Je velice přátelská a pomáhá komukoliv kdo je zraněn.
Poznámky: Apophiiny rodiče se rozešli kvůli častým hádkám. Její matka se rozhodla, že dívk nechá na starost babičce. Později se znovu provdala. Má dítě s druhým manželem, které je nevlastní sestrou Apophie. Matka zůstává doma, pracuje v domácnosti, posílá nějakou pomoc babičce, ale ne často, protože nemá žádnou stabilní práci. Její otec rodině neposkytuje žádnou podporu. Babička má dům, který je rozdělen na ložnici a obývací pokoj. V domácnosti spolu žije šest členů, tedy babička a pět vnoučat, kteří jsou sirotky či byli zanedbáváni svými rodiči. Babička si pronajímá pozemek kde pěstuje krávy, musí však za něj platit nájemné. Babička a děti spí v obývacím pokoji. Rodina v okolí domu pěstuje zeleninu a ovoce. Babička se snaží vše poplatit, ale příjmy jsou bohužel nedostačující na pokrytí pořeb této rodiny.
     

Nankaya Flavia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Maranatha P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vyrábění hraček
O dítěti: Je velice chytrá, učí se velice dobře a vždy je mezi prvními. Její uniforma je vždy špinavá, když přijde domů. Ráda si hraje na mokrých místech po dešti. Je velice aktivní ve třídě a odpovídá ve škole. Ráda se stará o své sourozece po škole.
Poznámky: Flavia zůstává se svými rodiči, kteří se živí jako farmáři. Rodina tráví většinu času na zahradě, která je jejich hlavním zdrojem příjmu. Mají pozemek, na němž pěstují ovoce a zeleninu a ještě si kus půdy pronajímají, aby mohli pěstovat více potravin a také potraviny prodávat. Rodiče mají pět dětí, z toho čtyři chodí do školy a jeden je stále velmi malý. Pronajímají si dvoupatrový dům s dlažbou a velmi starou střechou. V domě nejsou žádná okna. Je to otec a matka, kteří mají postel se starými lůžkovinami a děti spí na kobercích a starých matracích. Příjmy rodiny závisí i na počasí, protože klima ovlivňuje kvalitu plodin, což má dopad na kolísání cen zemědělských produktů. K osvětlení doma používají parafínové svíčky. Chodi pro vodu asi 2 km od svého domova. Rodiče nezvládají platit školní poplatky za čtyři děti, které navštěvují školu, protože jejich příjem je velmi nízký.
     

Najjuma Mariam

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Maranatha P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hraní s hračkami, skákání přes švihadlo
O dítěti: Miriam je velice přátelská k mladším dětem, ráda se s nimi rozdělí o jídlo a stará se o ně, když mají špatnou náladu. Vstáva sama do školy a sama se do ní také každý den přichystá. Při vyučování aktivně odpovídá na všechny otázky učitelů. Když jí skončí vyučování, navštěvuje svou babičku a až teprve potom se vrací domu za svými rodiči. Ráda tančí, zpívá a má ráda pozornost ostatních.
Poznámky: Mariam bydlí s oběma rodiči a svým jedním malým sourozencem, bratříčkem Swalikem. Miriam chodí do školy, zatímco její bratr zatím jen do školky. Mají pozemek na kterém pěstují potraviny, které následně prodávají a vydělané peníze používají na opravy domu a hrazení školného. Oba rodiče jdou velmi brzy ráno pracovat na zahradu. Odpoledne matka zahradu opouští, aby se venovala domacím pracem a otec pracuje ještě na zahradách jiných lidé, aby vydělal peníze. Někdy ale nedostame zaplaceno tak jak bylo dohodnuto, což má dopad na spoustu věcí. V jejich zahradě mají několik kávových stromů, takže když je sezóna, sbírají kávu a prodávají ji. Mají v pronájmu malou místnost, která není omítnutá pryskyřicí, kam by měla a proto do ní zatéká za deště. Jejich příjmy nejsou stabilní, neboť závisí na sezónních výnosech. Rodiče maji potíže při placení poplatků, takže žádají školské úřady, aby jim poskytly více času na jejich zaplacení. Když ale neuspějí, děti jsou poslány ze školy domů.
     

Nakandi Pamela

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Maranatha P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: výroba hraček, zpěv
O dítěti: Pamela je veselá i přesto, že žije v chudých podmínkách. Je chytrá a ve škole velmi bystrá. Snaží se být samostatná aby nemusela obtěžovat své rodiče. Když udělá nějakou práci těší jí, když je za ni pochválena. Doma pomáhá se vším s čím může, především s vařením. Často uvaří pro celou rodinu.
Poznámky: Pamela a její sestra byly opuštěny matkou kvůli a zanechány u matčiných rodičů. Pro jejich maminku to nebylo jednoduché, ale musela tak učinit aby mohla odcestovat za prací. Otec pracoval jako vojenský řidič, odešel z vesnice a od té doby se už rodině neozval. Matka dívek vůbec nepřispíva na školné dětí. Rodinase skládá celkem z 11 lidí. Jsou to prarodiče, jejich sedm dětí, Pamela a její sestra. Ze sedmi dětí, čtyři chodí do školy a tři ne. Prarodiče mají tedy za úkol zajistit školné pro své děti a vnoučata. Okopávají na plantáži cukrové třtiny, aby si vydělali. Nicméně jejich příjem je velmi nízký pro tak početnou rodinu. Bydlí v domě, který je v téměř dezolátním stavu. Byl postaven z hlíny, s netěsnou střechou z rákosu a provizorní podlahou. Ne všechny děti mají ložní prádlo, spí na rohoži a přikrývají se starým oblečením babičky. Děti jsou posílány zpátky domů ze školy, když rodiče nezaplatí školné. Kvůli tomu musejí děti i opakovat ročník.
     

Konde Simon

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Maranatha P/S
Chce být: mechanikem
Zájmy: modelování, hraní s hračkami
O dítěti: Simon je velice stydlivý chlapec a proto když mluví, tak se sklopenou hlavou nebo si u toho nervozitou okusuje nehty. Je velice hravý jak doma tak i ve škole a to tak, že se občas zapomíná najíst. Bohužel jeho rodina často nemá peníze na uhrazení Simonových školních poplatků. Když se ale tak stane a Simon nemůže jít do školy i přes to se ptá svých spolužáků na probíranou látku a sám si jí doplňuje. Domá pomáhá s čím může a když jeho babičku bolí záda, stará se o ni. Občas je netrpělivý a rozčílí se kvůli maličkostem. Rád navštěvuje nová místa a objevuje nové věci jako třeba že rozmontovává rádia a dáva je zase dohromady.
Poznámky: Jedná se o osmičlennou rodinu, kterou tvoří rodiče a jejich šest dětí. Ze šesti dětí jich pět navštěvuje školu a jedno je velmi malé. Rodiče jsou najímáni na okopávání soukromých zahrad, aby získali alespoň nějaký příjem. Někdy jsou povoláni k práci na plantážích s cukrovou třtinou. Během naší návštěvy byly děti doma, protože měly nezaplacené školné. Během školní docházky Simon zůstava u babičky z otcove strany, protože její dům je blízko školy. Dříve chodil do školy z domu svých rodičů, ale protože občas dorazil do školy pozdě, vrací se do domu rodičů pouze na prázdniny. Jejich dům je dvoupatrový, zhotovený z pálených cihel, nemá omítku a podlaha je drsná. Chovají čtyři kuřata a jejich vejce slouží pro domácí potřebu a v sezóně kuřata prodávají. Jejich příjmy jsou příliš nízké, protože nemají stabilní práci. Situace je velmi špatná, protože mají hodně dětí, které potřebují chodit do školy.
     

Malthesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Jeeva Jyothi English Medium Higher Primary School Sorab
Chce být: dítě je ještě malé a neví
Zájmy: tanec
O dítěti: Maltesh je milý chlapec, který miluje přírodu kolem sebe. Rád si hraje s vodou a má rád rodinné výlety k řece. Zalévá rostliny rostoucí na předzahrádce domu a miluje zvířata, která rodina chová. Zvláště má rád jednu krávu a malé telátko, které chovají přivázané k boudě. Tele jménem Tidbits krmí a ostatní dobytek chodí pást na pastviny lemujících vesnici. Ve škole se učí anglickou a Kannadskou abecedu a je již schopen rozpoznat čísla od 1 do 10. Ve školce se mu moc líbí, recituje básničky a tancuje, aby co nejvíce využil talentu, kterým disponuje.
Poznámky: Tato velká rodina má 14 členů. Dům je přeplněný. Otec Maltheshe pracuje jako farmář spolu se svými bratry. Plodina, kterou pěstují je závislá na přívalových deštích - monzunech. Vzhledem k velikosti rodiny je příjem ze sklizně plodiny nedostatečný. Během sucha a povodní dokonce nemají žádný příjem. Matka a dívky žijící v domě také pomáhají na polích. Rodiče potřebují finanční podporu, aby mohli poskytnout dobré vzdělání všem svým dětem.
     

Palle Naresh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 18
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Jr College, Nandikotkur
Chce být: stát se vojákem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Naresh byl šťastný, když se mu podařilo dokončit závěrečné zkoušky ve škole a mohl si následně užívat dnů volna. Letní prázdniny trávil s členy své rodiny, kteří byli rádi že mohou být s ním. Jeho rodiče jsou námezní dělníci a ze svojí nízké mzdy se snaží zajistit svým dětem vzdělání. Děti si situaci svých rodičů uvědomují a snaží se jim proto pomáhat a v období letních prázdnin pracují spolu s nimi na poli. I přes tíživou finanční situaci žije rodina šťastný život.
Poznámky: Rodina Nareshe je velmi chudá. Pracují na cizích polích a jsou závislí na vlastnících půdy. Jedná se sezónní práci, která však není dobře placená. Nemají žádnou vlastní půdu, kde by si mohli něco vypěstovat pro svojí potřebu, nemají ani žádná zvířata. Rodina finančně strádá, rodiče však chtějí dětem dopřát vzdělání a dát jim tak šanci na lepší budoucnost.
     

- A. Jayamathi

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Carmel Nursery & Primary School, Kangayam
Chce být: učitelkou
Zájmy: kreslení
O dítěti: Jayamathi je ve druhé třídě. Je velmi aktivní jak ve škole při vyučování, tak i doma. Její oblíbený předmět je tamilština. Ve volném čase ráda maluje a také pomáhá mamince s péčí o malou sestřičku. V budoucnu by se ráda stala učitelkou a učila chudé děti. Její oblíbené jídlo je rýže se zeleninou.
Poznámky: Jayamathi pochází z velmi chudé rodiny. Otec pracuje jako pomocný dělník v textilní továrně a je jediný, kdo má v rodině příjem. Žijí v pronajatém domě a zajistit základní potřeby pro rodinu a zároveň vzdělání pro dceru je velmi složité. Protože má ale dívka ve škole dobré výsledky, s finanční podporou by mohla studovat a dosáhnout svého cíle stát se učitelkou a mít lepší budoucnost.
     

- S. MouliDeepan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Carmel Nursery & Primary School, Kangayam
Chce být: policistou
Zájmy: hry
O dítěti: MouliDeepan je ve druhé třídě a jeho nejoblíbenější předmět je angličtina. Také má velmi hezký rukopis. Ve volném čase si rád hraje s kamarády a velice rád s nimi sdílí společně jídlo. Jeho oblíbený herec je Vilay, tamilský filmový hrdina. Jeho cíl v životě je stát se policistou.
Poznámky: MouliDeepan pochází z velmi chudé rodiny. Příjem této rodiny není dostačují pro zajištění základních potřeb a zároveň vzdělání pro obě děti. Část peněz také utratí za léčbu prarodičů. Chlapec by se rád v budoucnu stal policistou. Pokud by získal finanční podporu, mohl by svůj sen uskutečnit a zajistit si tak lepší budoucnost.
     

- S.Dharshini

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Carmel Nursery & Primary School, Kangayam
Chce být: učitelkou
Zájmy: tanec
O dítěti: Dharshini je v první třídě. Ve škole je klidná, ale doma je velmi aktivní. Její oblíbený předmět je kreslení. Malovat se učí také od svého tatínka, který pracuje jako malíř. Ve volném čase pomáhá mamince v domácnosti a také moc ráda tancuje. Její oblíbené jídlo je kořeněná rýže s masem a zeleninou.
Poznámky: Otec pracuje v textilní továrně jako pomocná síla a malíř, trpí alergií na prach. Matka je v domácnosti. Oba rodiče nemají vzdělání. Dharshini je na soukromé škole, má dobré studijní výsledky a ráda by se stala učitelkou. Vzhledem k jejich nízkému výdělku je pro ně velmi těžké zajistit základní potřeby pro rodinu, léky a také pomůcky, uniformu a školné, které se musí platit včas. S finanční podporou by mohla dívka studovat a rozvíjet své schopnosti.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    (12)    13    14    15    16    17    18    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).