Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    (12)    13    14    15    16    17    18    

V databázi máme 100 dětí z Indie, 44 dětí z Ugandy, 24 dětí ze Zambie, 12 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 180 dětí z databáze.
Kodatalapalle Avila

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. John`s Residential School, Anantapur.
Chce být: učitelkou
Zájmy: skákání
O dítěti: Avila je talentovaná a chytrá dívka. Je z dvojčat, ale ona je ta rychlejší. Rychle se učí a pamatuje si i drobné detaily, má opravdu velmi dobrou paměť. Je velmi citlivá k potřebám druhých lidí. Krásně zpívá, má nádherný úsměv a je společenská.
Poznámky: Celá rodina je plně závislá na mzdě, kterou rodiče vydělají jako námezdní dělníci. Bohužel se jedná o tak nízké příjmy, že rodině nestačí k přežití. Moc si přejí, aby jejich děti chodily do školy, nicméně na to nemají peníze.
     

Diksha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Dominic`s School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hry
O dítěti: Diksha je dobře vychovaná dívka a ve škole jí to jde. O své hodiny se zajímá a doma si opakuje učivo. Chtěla by mít dobré vzdělání a být učitelkou. Chce se dobře učit, tvrdě pracovat a jít si za svým snem.
Poznámky: Otec dívky pracuje jako bagrista za denní mzdu a jeho matka jako zdravotní sestra na soukromé klinice. Rodina bydlí v malém domě, který vlastní. Otec má problém najít uplatnění v jeho oboru, pouze když mají být zbourány nějaké stavby nebo se má opravovat silnice. Bohužel se setkává s velkou konkurencí. Pro rodiče je finančně obtížné zajistit základní potřeby rodiny a zároveň zaplatit dětem školné.
     

Judith A.

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Dominic`s School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hry
O dítěti: Juditha je ve třídě velmi snaživá a učení jí baví. Chtěla by mít dobré vzdělání a stát se lékařkou. Studium medicíny je velmi dlouhé a její rodina ji nemůže finančně podpořit. Vydělává pouze její otec a matka je na tom zdravotně špatně, protože má problémy se sluchem a hendikepovanou nohu. Dívka tedy žije se svou babičkou a potřebuje podporu aby se mohla vzdělávat.
Poznámky: Otec dívky Anthony pracuje jako zedník a snaží se velmi usilovně získat práci v jeho oboru. Během dešťů je nemožné práci získat. Její matka má sluchové postižení a hendikepovanou nohu a proto nemůže chodit do zaměstnání. Judith tedy bydlí se svojí babičkou a chodí do školy tam. Její babička je v domácnosti a je závislá na příjmu Anthonyho a jejího druhého syna Michaela.
     

Devadiga Shravya G

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: dítě je ještě malé na to, aby se mohlo rozhodnout
Zájmy: kreslení
O dítěti: Shravya je dobře vychovaná dívka. Je poslušná a upřímná. Je velmi přátelská vůči svým spolužákům a také si užívá, když je zdrojem legrace a pobavení ve třídě. Dobře se stará o věci, které má. Je úspěšná i ve všech mimoškolních aktivitách a dobře se učí.
Poznámky: Otec Shravyi pracuje v obchodě a alkoholem. On sám má ovšem s alkoholem problémy. Rodina žije v pronajatém domě. Pro otce není vzdělání jeho dcery tolik důležité, ale snem její matky je poslat ji do dobré školy a dát jí vzdělání založené na dobrých hodnotách.
     

Naik Chaithan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: dítě je ještě malé na to, aby se mohlo rozhodnout
Zájmy: hraní her
O dítěti: Chaithan je velmi dobře vychovaný, tichý a stydlivý chlapec. Je ochotný pomáhat ostatním a ke každému je přátelský. Měl by být aktivnější v každodenních činnostech. Dobře se učí, ale potřebuje se zlepšit v psaní.
Poznámky: Otec Chaithana pracuje jako námezní dělník v jejich vesnici. Je schopen vykonávat jakoukoliv těžkou práci. Svoji rodinu miluje a stará se o ni. Jelikož je jeho starší bratr nemocný a neschopen pracovat, musel za něho převzít zodpovědnost. Jeho snem je poslat Chaithana do Institutu Matky Teresy aby mu zajistil vzdělání založené na dobrých hodnotách.
     

Shetty Anish

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: dítě je ještě malé na to, aby se mohlo rozhodnout
Zájmy: kreslení
O dítěti: Anish je velmi hodný chlapec. Je ochoten pomáhat ostatním. Je odvážný a svým učitelům vše bez váhání sdělí. Rád se učí novým věcem.
Poznámky: Otec Anishy pracuje za denní mzdu a dělá různé sezónní práce v hotelu. Jeho úkolem je vařit, uklízet a občas dělat posla. Jelikož se hotelu příliš nedaří, občas musí zůstat zavřený a otec si tak musí hledat jiný způsob obživy. Jelikož je doma manželka sama s dítětem, nemůže odejít za prací do města.
     

Mogaveera Saiprasad B.M

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: dítě je ještě malé na to, aby se mohlo rozhodnout
Zájmy: hraní her
O dítěti: Saiprasad je moc hodný a upřímný chlapec. Velice dobře studuje. SVědomitě se stará o všechny své věci. A také se viditelně zlepšuje. Dbá na čistotu a rád uklízí. O svou třídu se stará a dohlíží rád na všechno.
Poznámky: Saiprasdův otec pracuje jako řidič, někdy si vydělá 500 rupií za den, ale někdy také jenom 200. Práci nemá stálou, ale příležitostnou dle sezóny. Má tedy opravdu problém zabezpečit svou rodinu. Sní o tom, že jeho děti budou moci studovat.
     

Mungungeo Pius

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 13
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 0    
Škola: St. francis de sale Nyapea
Chce být: zatím neví
Zájmy: fotbal
O dítěti: Pius je pokorný, slušný a tichý chlapec, ale zároveň je aktivní a svědomitý co se týče práce v hodině. Když je doma, rád pomáhá babičce s domácími pracemi. Učitelé ho mají rádi protože se velmi snaží a má dobrou povahu. Ve třídě patří mezi nejlepší žáky navzdory tomu, že je hluchoněmý.
Poznámky: Pius žije se svojí babičkou, která je na tom zdravotně špatně kvůli nízkému tlaku a hodně zhubla. Po smrti otce se matka rozhodla rodinu opustit a nijak s rodinou nekomunikuje. Pius pomáhá babičce na zahradě a chodí sousedům pro vodu, za což dostávají nějaké peníze.
     

Mungudit Ivan

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. francis de sale Nyapea
Chce být: zatím neví
Zájmy: fotbal
O dítěti: Ivan je dobře vychovaný chlapec, velmi aktivní ve škole a nikdy nechybí, pokud není nemocný. Je třídním prefektem a velmi se stará o ostatní děti. Doma pomáhá rodičům s domácími pracemi. Jeho oblíbenými barvami jsou červená a bílá. Chlapec je hluchoněmý.
Poznámky: Oba rodiče na tom nejsou psychicky dobře kvůli jejich zdravotnímu stavu. Oba jsou HIV/AIDS pozitivní a jejich stav se zhoršuje. Nemohou moc pracovat a tedy zajistit dostatek financí pro rodinu. Oba jsou často hospitalizováni, ale otec častěji, což je velká zátež pro matku, která se snaží pěstovat plodiny na jídlo. Jen stěží může pracovat za peníze, takže je velmi těžké sehnat dostatek peněz na školné.
     

Kamusini Aaron

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 15
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Busagazi Community School
Chce být: pilotem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Aaron je striktní v tom, co dělá a jak to dělá. Sám si navrhuje vlastní program. Je velmi organizovaný. Je čistotný ve všem co dělá. Ve svém volném čase hraje s kamarády fotbal.
Poznámky: Rodinu tvoří matka a její dva synové. Bydlí v malém domě o jedné místnosti. Otec opustil rodinu poté, co získal jinou ženu a přestěhoval se na jiné místo. Jejím hlavním zdrojem příjmů je sbírání dříví na podpal, které prodávají lidem poblíž jezera Victoria. Její měsíční příjem činí 40 000 Kč. Z něho podporuje rodinu, hradí školné a léky. Starší syn by byl na vyšším stupni vzdělání, ale kvůli nedostatku finančních prostředků nemůže být ve třídě své věkové skupiny. Rodina si půjčuje půdu od jiných lidí, aby pěstovali některé plodiny. Někdy musí matka kupovat jídlo pro své děti. Otec neposkytuje žádnou podporu.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    (12)    13    14    15    16    17    18    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).