Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    (12)    13    14    15    16    17    

V databázi máme 74 dětí z Indie, 40 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 17 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Almeida Snehal Santosh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Preschool
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní s panenkami
O dítěti: Snehal je hodné a poslušné dítě. Učí se psát a číst v jazyce Kannada i v angličtině. Umí také jazyk Konkani. Ráda kreslí a čmárá si do bloku nebo si hraje s panenkami. Bydlí asi půl kilometru od školy a vodí ji maminka. Její oblíbené jídlo je smažená ryba. Má zvědavou povahu a ptá se na spoustu otázek. Má moc ráda svou sestřičku Soniu a chrání ji.
Poznámky: Otec Santhosh pracuje jako zedník. Jeho práce obnáší uklízení, míchání cementu, asistování při stavení zdí a další manuální práce. Vše se dělá tradičním způsobem a nejsou zde žádná bezpečnostní nebo zdravotní opatření. Mimo sezonu má velmi málo práce a nedokáže pokrýt všechny potřeby rodiny. Matka Archana je v domácnosti. Dům má tři místnosti, mají elektřinu i toaletu, vodu berou ze studny. Snehalin strýc se léčí na psychiatrii a je tedy potřeba mu platit léčení. Žije s nimi také 65letá babička. Několik let zpátky využil půjčku, aby si otevřel malou drůbežárnu. To se mu ale nedařilo a proto zavřel a pracuje jako zedník.
     

Miranda Jeevan Minin

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: HPS,Berolli
Chce být: ještě neví
Zájmy: tancování
O dítěti: Jeevan je tichý chlapec. Má bratra, dvojče, který se jmenuje Jerico, do školy chodí spolu. Na výuku chodí pravidelně a účastní se tanečních soutěží. Umí jazyk Kannada a anglickou abecedu. Rád recituje básničky a hraje kriket s bratrem a dětmi ze sousedství.
Poznámky: Rodina má 7 členů. Otec pracuje jako nekvalifikovaný dělník a pomáhá na stavbách. Je mu 51 let a nemůže už dělat tolik těžké práce. Práce je navíc sezonní a příjem není dostatečný. Matka nemůže pracovat, protože se stará o 5 dětí. Dům, ve kterém žijí není dokončený a obzvlášť v období dešťů se zde rodině nežije jednoduše.
     

Furtado Clarida

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Holy Rosary Convent
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní s panenkami
O dítěti: Clarida je roztomilá a klidná dívka. Pomáhá mamince mýt loďky a vykonávat drobné domácí práce. Stará se o malou 9měsíční sestřičku. Má ráda matematiku a účastnila se soutěže ve vyprávění příběhů. O prázdninách jezdí k babičce, kde tráví čas se svými sestřenicemi a bratranci. Má ráda své tety a ráda u nich přespává. S tatínkem jezdí na nákupy na kole a hrají si spolu. Denně se s oběma rodiči modlí.
Poznámky: Otci je 37 let a matce 34. Oba studovali do 10. třídy. Otec je pracovitý člověk. Kvůli práci se rodina přestěhovala a žije v pronajatém domě. Pracuje na rybářské lodi. Jeho práce je sezonní, pokud nic nechytí, nemají žádné peníze. Práci má asi 8 měsíců v roce, zbývající čtyři měsíce nemají žádný příjem. Otec se velmi snaží, aby zaplatil nájem a mohl Claridu posílat do školy. Rodina má 4 členy, nejmladší je 9měsíční holčička. Rodina musí zaplatit výdaje na očkování a další věci pro miminko. Jakákoliv pomoc této rodině bude velmi prospěšná.
     

Lopes Melisha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Holy Rosary Convent School
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní s panenkami
O dítěti: Melisha je ve školce. Bydlí 3 kilometry daleko a jezdí motorovou rikšou, kterou platí několik rodin dohromady vždy jednou za měsíc. Jde o vozdilo se třemi koli, vepředu sedí řidič a za ním sedí čtyři pasažéři. Melisha mluví jazykem Konkani a učí se základy angličtiny. Ráda si hraje s panenkami a jezdí na kole. Je to aktivní dítě a a baví ji chodit do školky a učit se. Také ráda tráví čas se svým bratrem Jostonem. Je poslušná a oblíbená u učitelů.
Poznámky: Otec se jmenuje Santosh Lopes, je mu 39 let a dokončil 8. třídu. Matce Malikhe je 34 let a je v domácnosti. Otec pracuje jako řidič. Vozí lidi ve svém starém autě. Většina výdělku jde na opravu auta a na rodinné výdaje. Bydlí s nimi také babička, pro kterou je třeba kupovat léky. Dům má dvě místnosti. V domě je eletřina, toaleta i tekoucí voda. Rodina je pracovitá a snaživá a zasloužila by si pomoc.
     

Kharvi Sinchana Kiran

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Balwadi
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní s panenkami, kreslení
O dítěti: Sinchana je ve školce, která je půl kilometru od jejího domu a každý den jí vodí maminka. Mluví jazykem Konkani a učí se psát v jazyce Kannada (úřední jazyk). Ráda maluje a čmárá si do bloku. Také jí baví tanec, zpěv a sledování kreslených filmů. Je zvědavá a ptá se na spoustu otázek. Má moc ráda svou sestřičku Sanjanu a ochraňuje jí.
Poznámky: Otci Kiranovi je 40 let, dokončil čtvrtou třídu a pracuje v továrně na led. Obsluhuje stroj na přípravu ledu. Pracuje za denní mzdu. S rodinou žijí také prarodiče, kteří jsou staří a nemocní. Dům má tři místnosti, je zde eletřina i toaleta. Mají také malou televizi. Vodu berou ze studny. Jakákoliv pomoc zajistí Sinchaně kvalitní vzdělání a dobrou budoucnost.
     

Gowda Shashank

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: ještě neví
Zájmy: zpívání
O dítěti: Shashank chodí do 2. třídy - od června. Do školy dochází jen asi 5 minut pěšky. Jeho mateřský jazyk je Kannada. Jeho vesnice leží na hezkém místě, na jedné straně je pramen a na druhé moře. Trpí mozkovou obrnou a občas má záchvaty. Učí se pomalu ale rád zpívá, účastní se řečnických soutěží a hraje míčové hry. Baví ho matematika. Je to živé a aktivní dítě. Respektuje své rodiče a učitele.
Poznámky: Shashankův otec pracuje jako nekvalifikovaný dělník v zemědělství, jeho práce zahrnuje tahání kamenů, kopání, nakládání a vykládání zeleniny na trhu atd. Matce Bhagirathi je 35 let a je v domácnosti. Mladší bratr Bhargav chodí školky. Žijí v dvoupokojovém domě, mají eletřinu, ale ne toaletu. Pěstují rýži pro vlastní potřebu. Rodina má značné výdaje na léčení pro syna. Jakákoliv pomoc bude velmi užitečná.
     

Gowda Anusha Dharma

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: LPS Mavinkurva
Chce být: ještě neví
Zájmy: throwball - bezkontaktný loptový šport
O dítěti: Anusha chodí do 1. třídy. Bydlí půl kilometru od školy a dochází pěšky. Mluví jazykem Kannada a je to také její oblíbený předmět ve škole. Anglicky ještě neumí. Učí se dobře, má ráda venkovní hry a vegetariánská jídla. Před odchodem do školy se doma vždy modlí. Je čistotná a vždy upravená. Ráda se obléká do šátku saree a hraje si. Doma pomáhá mamince.
Poznámky: Otec se jmenuje Dharma a je mu 33 let, matka se jmenuje Lalitha a je jí 21 let. Otec je nekvalifikovaný dělník, dělá manuální práce, kopání, hnojení rostlin, trhání kokosů atd. Je ale nemocný a trpí záchvaty. Většina peněz, které vydělá jde na léky. Žádný jiný příjem nemají. Jejich dům má tři pokoje, mají elektřinu a toaletu. Vodu berou ze studny. Každý den ji nosí v kýblech. Každá pomoc bude pro tuto rodinu velmi užitečná.
     

Swathi R

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Nirmala Convent Nursery School, Gundlupet
Chce být: přednášející
Zájmy: učení do školy a hraní se sestřičkami
O dítěti: Swathi je hodná dívka, vždy usměvavá a činorodá. Ráda chodí do školy společně se svými dvěma sestrami. Je to oblíbená žačka svojí třídní učitelky. Je velmi odpovědná, nejdříve se všechno naučí a pak pomáhá ostastním spolužákům. S učením pomáhá také svojí mladší sestře. Má ráda zpěv, tanec, vyprávění příběhů a hraní různých her. Má spoustu přátel.
Poznámky: Ravi a jeho žena jsou velmi chudí, prostí lidé, negramotní, ale velmi tvrdě pracují. Pocházejí ze vzdálené vesnice, ale kvůli pracovní příležitosti a možnosti vzdělání pro děti se přistěhovali blíž k městu a škole. Ravi se živí výrobou cihel a jeho žena příležitostnou prací na částečný úvazek. Jejich touhou je získat kousek státní půdy a postavit si vlastní domek. Potřebovali by pomoc a podporu na vzdělání svých tří dcer, které jsou velmi nadané a mají velký zájem o studium.
     

Pooja R

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Nirmala Convent Higher Primary School, Gundlupet
Chce být: učitelkou
Zájmy: povídání a hraní různých her s přáteli
O dítěti: Pooja je sice průměrná studentka, ale o učení má opravdový zájem. Bydlí 18 km od školy v kolonii Maddur, ale přesto do školy dorazí vždycky včas, spolu s ostatními spolužáky. Má ráda polední přestávku, kdy děti dostávají jídlo a mléko na školní útraty. Je to její jediné pořádné jídlo během dne. Kromě nošení vody pomáhá doma matce hlavně sklízet zeleninu a ukládat vyprané oblečení. Miluje svoje prarodiče, kteří bydlí kousek od jejich vesnice, a denně je navštěvuje.
Poznámky: Rodina patří k nižší kastě, která žije v lesní oblasti a za prací cestuje z místa na místo. Otec pracuje jako pomocník jeřábníka v lese. Při této těžké práci má sklony k alkoholu a část výdělku utratí za pití, což se projevuje na jeho zdraví. Matka kromě práce v domácnosti chodí po vesnicích na sezónnní práce na polích a po večerech denně navštěvuje staré nemocné příbuzné. Paní Jyothi velmi touží poskytnout svým oběma dětem vzdělání a dopřát jim vyhlídku na lepší život.
     

Chalbalkar Steevan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Amar Jyothi Public School
Chce být: Právník
Zájmy: Sledování televize a hraní her
O dítěti: Steevan pochází z prosté rodiny a je velmi učenlivý, nyní studuje na Anglické střední škole. Je velmi aktivní a miluje učení a hraní si. Je pohotový a disciplinovaný. Také se rád účastní školních aktivit. I přes nízký věk je velmi horlivý a doufáme v jeho zářnou budoucnost v dalších letech.
Poznámky: Rodina Steevana je hluboce věřící a jsou to těžce pracující lidé. Otec pracuje za denní mzdu a snaží se pro svou rodinu, jak nejlépe umí. Je velice obětavý a podporuje své děti ve vzdělání, jak je to pro něj možné. V tuto chvíli je to však velmi obtížné a nákladné. Proto žádáme o podporu pro Steevana.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    (12)    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).