Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    (12)    13    

V databázi máme 37 dětí z Indie, 52 dětí z Ugandy, 17 dětí ze Zambie, 16 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 121 dětí z databáze.
Anthony Prajwal

Stát: Indie  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 18
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Silver Jubilee College
Chce být: vojákem
Zájmy: sporty
O dítěti: Anthony Prajwal je velmi aktivní chlapec, jenž nebere svou budoucnost na lehkou váhu. Chtěl by se stát vojákem a sloužit tak vlasti. Anthony je výborný hráč kabaddi a také rád posiluje. Na základě kvalit, které prokázal v 10. třídě, byl vybrán na dvouletý vojenský výcvik v Belgaumu.
Poznámky: Otec Prajwala je řidič nákladního vozu a je tak často na cestách. Nevydělává mnoho a je pro něj obtížné zajistit základní potřeby rodiny. Matka nemá žádné vzdělání a je pro ni tedy obtížné najít dobrou práci a zůstává doma. Pro rodiče je těžké finančně podporovat své dva syny při studiu, aby si tak mohli zajistit lepší budoucnost.
     

Ranjan V.

Stát: Indie  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 16
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Desheeya Vidyashala Pre- university college, Shivamoga
Chce být: pracovníkem v nadnárodní firmě
Zájmy: kriket
O dítěti: Ranjan studuje již druhým rokem předuniverzitní kurz zaměřený na obchod a velmi se mu daří. Při svém studiu je velmi pečlivý a velmi se zajímá o probíranou látku. Po ukončení předuniverzitního kurzu by chtěl nastoupit k bakalářskému studiu s vědeckým zaměřením.
Poznámky: Ranjanyho rodina skýtá 5 členů. Otec je farmář, ale pracuje také jako námezdní dělník. Na svém malém pozemku otec pěstuje Areca ořechy. Občas také pracuje na cizích polích za drobný výdělek. Matka je v domácnosti a stará se o svého handicapovaného syna, který je upoután na lůžko již od dětství. Jeho starší bratr také studuje. Oba si uvědomují těžkosti své rodiny a chtěli by si vzděláním zajistit lepší budoucnost.
     

Kadenoor Praveen Johnwesly

Stát: Indie  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St Joseph`s high school Bidar
Chce být: policistou
Zájmy: sport, volejbal
O dítěti: Praveen je aktivní chlapec, kterého škola velmi zajímá. Do školy dojíždí autobusem ze vzdálenosti 18 km. Rád pomáhá ostatním, je poslušný vůči rodičům i učitelům. Rád čte povídky, humorné knížky i naučné knihy. Loni byl dost nemocný, protože trpí kožními alergiemi. Nyní je na tom zdravotně lépe. Jeho velkým přáním je stát se policistou.
Poznámky: Rodiče jsou velmi chudí. Tvrdě pracují a snaží se ušetřit nějaké peníze na vzdělání svých dětí. Pokud by se chlapci dostalo dobrého vzdělání, ekonomická situace rodiny by se velmi zlepšila. Rodiče sami už nemají možnost jeho vzdělání nadále zajišťovat. Za každou podporu by byli velmi vděčni. Jsou slušní a za svou rodinu zodpovědní.
     

Malige Sudeep

Stát: Indie  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Holy Cross higher primary school, santhpur
Chce být: technikem
Zájmy: hra kabaddi
O dítěti: Sudeep je tichý a chytrý chlapec. Protože se jeho rodiče kvůli práci často přemísťují na různá místa, nedostalo se mu základního vzdělání. Rád by ale studoval. Má spoustu přátel a rád tančí. Hodně doma pomáhá rodičům.
Poznámky: Sudeepovi rodiče jsou zemědělské síly bez trvalé práce a stálého příjmu. Bojují však za vzdělání svých dětí, dvě starší už postoupily do vyšších stupňů. Je to však finančně náročné a bez podpory rodina nezvládne poskytnout dobré vzdělání také Sudeepovi. Vzdělání dětí by v budoucnu významě zlepšilo finanční situaci rodiny.
     

Nambooze Rihana

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Ntunda R/C P/S
Chce být: ošetřovatelkou
Zájmy: skákání přes švihadlo, vybíjená
O dítěti: Dívka je velmi aktivní a do školy chodí vzorně, ačkoli nebydlí blízko. Má smysl pro humor, a vždy své spolužáky ráda pobaví. Své věci si udržuje ve velkém pořádku, a také pomáhá vedoucímu třídy udržovat pořádek ve třídě.
Poznámky: Rodina bydlí v malém zchátralém domku, kde děti spí na staré matraci a na přikrytí mají dvě staré a slabé deky. Rodina prodává část své úrody, aby zaplatili alespoň základní školné, avšak silné deště, které přišly po dlouhém suchu, poznamenaly těžce i úrodu. Rodiče si přivydělávají manuální prací, často však nedostávají své vydělané peníze v termínu. Děti pak kvůli nezaplacenému školnému pobývají týdny doma, což velmi negativně ovlivňuje jejich prospěch.
     

Kayombo Emmanuel

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: lékař
Zájmy: fotbal, četba
O dítěti: Emmanuel rád hraje o přestávkách ve škole fotbal, nebo si povídá s přáteli. Jeho školní výsledky jsou dobré a velmi jej baví čtení. Jednou by se chtěl stát lékařem, aby mohl pomáhat chudým a nemocným lidem.
Poznámky: Rodiče Emmanuela nemají, kvůli nedostatečnému vzdělání, stálé zaměstnání. Otec v tuto chvíli nemá stále zaměstnání, vykonává pouze příležitostné manuální práce. Matka vydělává málo peněz prodejem smažených placek. Děti jsou často ze školy posílány domů z důvodu neplacení školného, což nepříznivě ovlivňuje jejich studijní výsledky.
     

Babisa Maria

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Matia Mulumba, Ssabawaali P/S
Chce být: dovou sestrou, která je ošetřovatelka
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Maria je milá dívka, která se ráda učí a škola jí baví. Každou neděli chodí do kostela a velmi dobře zpívá. Jejím snem je stát se řádovou sestrou a pečovat o nemocné v chudých odlehlých oblastech.
Poznámky: Maria žije s oběma rodiči, kteří jsou farmáři a rodina má celkem 8 členů. Otec se pokouší postavit větší dům, ale nedaří se mu to kvůli nedostatku peněz. Dříve pracoval jako noční hlídač na základní škole, ale odešel kvůli malému výdělku. Matka má malý kadeřnický salón, ale ve vesnici je málo zákazníků. Někdy jsou děti posílány domů kvůli nezaplacení školních poplatků a posléze nemůžou přistoupit ke zkouškám.
     

Mukanja Arafat

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Thomas P/S
Chce být: lékař
Zájmy: fotbal
O dítěti: Arafat je disciplinovaný, pokorný a přátelský chlapec. Není příliš aktivní během vyučování, ale velmi rychle se učí a chápe nové věci, ale nějaký čas mu však zabere, než si je jistý správnou odpovědí. Pilně se připravuje do školy a dělá si domácí úkoly, snaží se také učit své mladší sourozence, kteří bohužel kvůli nedostatku finančních prostředků nemohou chodit do školy. Pomáhá sám od sebe s domácími pracemi. Jeho oblíbené jídlo je rýže a kuře. Jeho výsledky ve škole jsou stále dobré, již od doby co nastoupil, pilně se učí, protože jeho snem je se stát doktorem. Jeho oblíbená barva je bílá, jako je lékařský plášť.
Poznámky: ijí v domku o jedné místnosti, střecha je pokrytá starými plechovými taškami a během dešťů tam zatéká. Otec, hlava rodiny, má ještě další ženu s pěti dětmi, kde tráví většinu času. Této rodině není dostatečnou oporou. Pracuje jako stavební samouk, nemá dostatek pracovních příležitostí a tak bere různé pracovní nabídky. Matka se stará o děti a současně pracuje na místním farmářském trhu, kde přeprodává různou zeleninu. Na jediném kousku půdy, který rodina vlastní, sídlí otec se svojí druhou rodinou. Rodinný příjem téměř celý pohltí nájem, strava a školní poplatky. Přestože žijí ve slumové oblasti, náklady jsou tu značné.
     

Mwape John

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 18
Rodiče: nemá sourozenci: 6    
Škola: Mwavi secondary Government school
Chce být: inženýrem
Zájmy: fotbal, četba
O dítěti: John je sirotek, proto žije se svými prarodiči. Ti se potýkají s nedostatek finančních prostředků. Ve svém volném čase nejraději čte romány či hraje fotbal. Prarodičům se pravidelně snaží pomáhat s domácími pracemi.
Poznámky: Johnova rodina je závislá na sezónním farmaření. Pro svou obživu pěstují kukuřici. Nemohou si dovolit tři jídla denně, jelikož se jedná o početnou rodinu, ve které se prarodiče starají také o další sirotky. Zpravidla mají k dispozici pouze dvě jídla denně. Pro prarodiče je obtížné zajistit školní uniformy a vše potřebné pro děti, o které pečují. Peníze získávají pouze z prodeje přebytků vypěstovaných plodin.
     

Rwothomio Juniour

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Oturgang Boys Primary School
Chce být: lékařem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Juniour je pokorný, zdvořilý a spíše tichý chlapec, ale aktivní a odhodlaný dosáhnout dobrého vzdělání. Je kamarádský a rád tráví přestávky se svými kamarády. Během víkendů a prázdnin se snaží pomáhat svým rodičům s domácími pracemi, nošením vody, uklízením, mytím nádobí a praním oblečení. Dokončil úspěšně základní školu s dobrým výsledkem, proto může pokračovat dál na střední školu. Jeho učitelé ho mají rádi díky jeho milé a přátelské povaze, ale také protože je opravdu snaživí a pilně se do školy připravuje. Jeho velkým snem je se stát doktorem, proto tvrdě pracuje na svém vzdělání, aby se to stalo skutečností.
Poznámky: Přestože Juniour žije s oběma svými rodiči, jsou velmi nemocní a nedokáží plnohodnotně pracovat a zajistit rodinu. Oba jsou HIV/AIDS pozitivní a otec má astma, což celkový zdravotní stav zhoršuje. Matka je velmi slabá a dělá si starosti o budoucnost své rodiny, přesto se však nedokáže o vše potřebné postarat. Rodina žije ve velmi chudé oblasti, je proto náročné si jakkoli přivydělat peníze. Juniour a jeho sourozenci se nepomáhají pouze s domácími pracemi, ale starají se i o pěstování plodin na poli. Snaží se zajistit minimální příjem z transportu věcí lidem ze sousedství. Pro rodinu je velmi náročné podporovat děti ve vzdělání.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    (12)    13    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).