Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    (11)    12    13    14    15    

V databázi máme 53 dětí z Indie, 46 dětí z Ugandy, 22 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 143 dětí z databáze.
Trukan Daniil

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: SŠ č.1, Braslav
Chce být: vojákem
Zájmy: hudba, karate, hry a sporty
O dítěti: Danii je povahou velmi dobrosrdečný a ke starším osobám se vždy chová s úctou. Mezi kamarády a spolužáky je autoritou. Je veselý a rád se účastní všech třídních i školních akcí. Chodí do hudební školy, kde se učí hrát na housle. Dochází také na karate, které jej také velmi baví.
Poznámky: Danil má mladší sestru a dva bratry. Jeho otec pracuje jako elektrikář a matka je v současné době na mateřské dovolené. Rodina žije v malém městě Braslav ve Vitebském kraji. Rodiče respektují zájmy dětí, rozvíjejí jejich vlohy a podporují jejich kreativitu. Každou neděli společně chodí do kostela, kde se Danil, spolu se svou sestrou Dášou, účastní hodin náboženství.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Chisemba Margret

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: zdravotní sestra
Zájmy: netball, sportovní aktivity
O dítěti: Margret je milá dívka, která ráda tráví čas se svými přáteli. Ráda s kamarády chodí do školy, která je asi 3 km daleko. Vyučování se vždy aktivně účastní. Během školní přestávky hraje s přáteli hry nebo netball. Její oblíbená barva je růžová a má velmi ráda místní jídlo, které je vyrobeno z kukuřičné mouky, s klobásou a špenátem. Její zatím nejlepší chvíle byla, když navštívila svou babičku v okrese Mwinulunga, v severozápadní provincii. Chce být zdravotní sestrou, aby mohla léčit děti, které jsou nemocné.
Poznámky: Rodina Margret žije ve dvoupokojovém pronajatém domě z nepálených cihel a se střechou z železných plechů. Vodu nosí z mělké studny, která se nachází v blízkosti domu. Na místním trhu nakupují svíčky, aby večer mohli svítit a jídlo vaří na dřevěném uhlí. Měsíční příjem matky z prodeje zeleniny však mnohdy nestačí ani na základní potřeby. Na školní poplatky, uniformy a jiné školní potřeby finanční prostředky nezbývají. Další tři děti v rodině jsou sirotci od příbuzných matky. Všichni jsou na úrovni základní školy. Do školy však chodí zřídka kvůli neuhrazeným finančním poplatkům. Oba rodiče nejsou vzdělaní a proto se otci nedaří najít stálé zaměstnání.
     

Musonda Bridget

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: lékařka
Zájmy: hra s bavlněnými panenkami, hry s kamarády
O dítěti: Bridget patří do kmene Bemba. Je to aktivní dívka, která ráda hraje míčové hry se svými sourozenci. Ve škole ji nejvíce baví psaní a kreslení. Její výkon je momentálně průměrný, snaží se však získat lepší hodnocení. Během přestávky zůstává v učebně a kreslí společně se svými kamarády, také ráda hraje pohybové venkovní hry. Doma nejčastějí pomáhá s mytím talířů a zametáním okolí domu. Jako oblíbené jídlo uvádí nshimu s kuřecím masem a zeleninou. Zvíře, které má moc ráda, je kráva, protože dává mléko. Pravidelně chodí se svými rodiči do kostela a účastní se církevních aktivit. Chtěla by se stál lékařkou, protože chce pomáhat nemocným, aby se uzdravili.
Poznámky: Rodina bydlí v malém dvoupokojovém domě z nepálených cihel. Dům je zastřešen železnými plechy a nemá strop. Oba rodiče neměli přístup ke vzdělání, protože jsou z vesnice. Matka je jediným živitelem rodiny a peníze vydělává praním. Její příjmy nestačí na vzdělání dětí a potřeby rodiny. Každý den mají jen jedno až dvě jídla. Otci se nedaří získat zaměstnání kvůli onemocnění - opuchům nohou. Pronajali si malý dům, ve kterém bydlí již tři roky. Vodu nosí ze studny ve svém dvoře. Vaří na dřevěném uhlí a nemají přístup k elektřině.
     

Vadala Bala Joji (Bhargav)

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 22
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Raja Institute of Training centre
Chce být: vedoucím mechanikem
Zájmy: tení knih
O dítěti: Bala je velmi inteligentní chlapec, klidný a tichý. Je aktivní a hodně se učí. Je nadšený do všech aktivit. Je schopen se vypořádat s každou životní situací. Snaží se ze všech sil, aby splnil sny svých rodičů.
Poznámky: Bhargav pochází z chudé rodiny. Má dva sourozence. Příjem rodičů je velmi nízký na to, aby rodinu uživili a zajistili dětem vzdělání. Oba se však velice snaží a pracují.
     

Sincy Thomas

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 19
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: NDRK First Grade College, Hassan
Chce být: učitelkou
Zájmy: badminton a další sportovní aktivity
O dítěti: Sincy moc hezky maluje a této činnosti se věnuje kdykoli, když má volnou chvíli. Kreslí opravdu nádherné obrazy. Také ji baví vařit, takže ji často doma najdete právě v kuchyni. Sincy by se jednou chtěla stát učitelkou a pracuje na tom velice usilovně již nyní. Ovládá například několik jazyků - Tamil, Kannadu a angličtinu. Ve volném čase často vysedává v knihovně a čte si všechno možné, co ji zrovna zajímá. Hodně se také věnuje svým kamarádům a příbuzným. Její zatím nejšťastnější životní událostí byla svatba sestřenice, na kterou neustále vzpomíná.
Poznámky: Tatínek Sincy pracuje jako elektrikář, nemá ale pravidelnou práci po celý rok. Jejich příjem je tedy opravdu velice nízký a nedostatečný k pokrytí základních potřeb rodiny. Sincy má dobré studijní výsledky a jednou by se chtěla stát učitelkou. Poplatky za studium jsou ovšem vysoké a pro rodiče je obtížné umožnit všem dětem chodit do školy. Děti navíc musí dojíždět každý den autobusem 45 km, což rodinu dále finančně zatěžuje. Každý večer se všichni společně schází u jídla a také se spolu modlí. Tyto společné chvíle mají nesmírně rádi a jsou pro celou rodinu velmi důležité.
     

D`Souza Joston Rajesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 19
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Paduva Degree College, Mangaluru
Chce být: pracovníkem banky
Zájmy: jízda na kole a další sporty
O dítěti: Joston má výjimečný talent na malování, zejména jej baví kreslit satirické skeče. Úspěšně se zúčastnil dokonce výroční slavnosti zaměřené na skeče, kterou pořádala jeho škola. Rád také hraje fotbal se svými kamarády. Je navíc velmi talentovaný na jazyky, ovládá jazyk Konkani, Kannada, Hindi, Tulu a angličtinu. Rád by pokračoval ve studiu bankovnictví a následně by si chtěl najít dobrou práci v rámci tohoto oboru.
Poznámky: Joston žije se svým bratrancem ve městě Mangaluru, kde studují na vysoké škole. Jeho domov je odtud vzdálen 45 kilometrů a domů jezdí jednou týdně. S rodinou pak tráví čas při večerních modlibách a při společné večeři. Tatínek je členem svépomocné skupiny a katolické umělecké společnosti v rámci církve. Jostonova sestra nedávno dokončila studia a začala pracovat v malé nemocnici v jejich vesnici a bratr nyní hledá práci. Rodina si na studia dětí vzala půjčku, kterou nyní musí splácet.
     

Arulraj A. Pooja (a) Nirupa

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 19
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: TKR College, Gobi
Chce být: inženýrkou
Zájmy: vaření a četba
O dítěti: Pooja moc ráda vaří. Neustále zkouší nějaké nové recepty. Jakmile má chvilku volného času, už doma vyváří. Celé rodině se to moc líbí, protože si vždycky báječně pochutnají. Kromě toho doma již téměř ve všem zastane maminku. Nyní studuje 3. ročník bakalářského studia obchodu a jejím cílem je úspěšně absolvovat magisterské studium. Svému studiu se intenzivně a poctivě věnuje. Snaží se o co nejlepší hodnocení. Do školy to má 22 km, proto dojíždí každý den autobusem. Večery tráví často s kamarády nebo se svou sestrou, které obětavě pomáhá s učením.
Poznámky: Tatínek Pooji pracuje jako námezdní dělník na stavbách. Vydělá si nízkou mzdu, přibližně ve výši 200 rupií denně (100 rupií = cca 32,-Kč). Maminka pracuje jako námezdní dělnice v zemědělství a práci má pouze sezónně. Jejich celkový výdělek není dostatečný na to, aby uživili celou rodinu a zajistili dětem vzdělání. Oba pracují většinou mimo vesnici, a tak odcházejí každý den brzy ráno. Rodina nemá k dispozici ani základní sociální zařízení a pitnou vodu, kterou musí nosit z ulice. Rodina se schází vždy až večer u společného jídla. Tyto společné chvíle jsou pro ně velmi důležité.
     

Komushenko Ivan

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: střední škola č. 1, Braslava
Chce být: hasičem
Zájmy: fotbal, tanec
O dítěti: Ivan se ve škole jeví jako schopný, ukázněný a pečlivý student. Aktivně se účastní školních sportovních akcí. Mezi svými zálibami - hraním na kytaru a tancem, začal tento rok tvořit z korálků a navštěvuje kroužek `Mladý střelec`. Ve volném čase rád hraje s kamarády fotbal. Vždy se snaží pomáhat matce starat se o mladší sourozence.
Poznámky: Ivan je vychováván ve velké rodině, kde jsou všechny děti ve školním věku. Matka pracuje ve vodárenské službě ve městě Braslav a otec jezdí za prací do Ruska, protože v místě bydliště práci nemůže najít. Pro otce je to druhé manželství a v první rodině má ještě nedospělé dítě. Rodiče (vetšinou matka) věnují velkou pozornost morální výchově dětí. Učí je dávat do souladu duchovní a hmotné hodnoty, vyvažovat své potřeby a možnosti. Děti jsou vedeny k náboženské výchově, o víkendu chodí s matkou do kostela na mši svatou a pravidelně navštěvují hodiny náboženství.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Yancevich Aliaksandr

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Děrkovščinská mateřská škola - střední škola
Chce být: idičem
Zájmy: rybaření, jízda na kole, hra dáma
O dítěti: Aliaksandr je aktivní dítě a rád se účastní všech třídních i školních aktivit. Je přátelský, proto má ve třídě mnoho kamarádů. Po škole pravidelně dochází do volitelných předmětů z matematiky. Ve volném čase nejraději jezdí s kamarády na kole či chodí na ryby. Každou neděli navštěvuje kostel.
Poznámky: Aliaksandr žije se svými rodiči. Sestry žijí v Minsku. Jedna je vdaná a je na mateřské dovolené v Minsku, druhá pracuje jako kadeřnice. Oba rodiče pracují v družstvě, pobírají pouze malý plat a často se zpožděním. Mají nízké příjmy, proto žijí skromně a snaží se šetřit. Aliaksandr má problémy se zrakem a od 7 let nosí brýle. Při letošní lékařské kontrole zraku se ukázalo zhoršení, proto musel brýle změnit.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Michelle Diana D`Mello

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 21
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 1    
Škola: Apostolic Carmel Training Centre
Chce být: dovou sestrou
Zájmy: zpěv, tanec
O dítěti: Michelle moc ráda studuje a dosahuje dobrých studijních výsledků. Její výjimečnou schopností je, že si dokáže všechno velmi rychle zapamatovat. Také má talent na snadné pochopení nových věcí. Ve volném čase nejraději tančí a zajímá se o umění. Moc ráda má také společnost všech svých kamarádů na křesťanském internátu a cítí se opravdu dobře také s řádovými sestrami. Aktivně se zapojuje se do každodenního dění v klášteře.
Poznámky: Michelle ztratila tatínka v osmi letech a od té doby žije se svou sestrou a maminkou u prarodičů z maminčiny strany. Maminka pracuje jako zdravotní sestra a živí rodinu. Všichni jsou hluboce věřící. Proto se Michelle rozhodla, že vstoupí do apoštolského řádu karmelitek a stane se řádovou sestrou. Nyní je v řádu a má zde čas, během něhož může rozlišit, zda chce opravdu zůstat. Aktuálně je na juniorské pozici v prvním ročníku. Pokud se tak rozhodne, řádovou sestrou se může stát po pěti letech studia a složení slibu.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    (11)    12    13    14    15    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).