Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    (11)    12    13    

V databázi máme 37 dětí z Indie, 52 dětí z Ugandy, 17 dětí ze Zambie, 16 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 121 dětí z databáze.
Sheethal D.

Stát: Indie  
Roční příspěvek: 1000000 Kč pohlaví: dívka věk: 19
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Sacred Heart College
Chce být: dovou sestrou
Zájmy: komunita
O dítěti: Sheetal je velmi aktivní dívka, kterou zajímá její budoucnost. Jejím snem je stát se řádovou sestrou. Nyní absoluvuje postulát a v červnu se rozhodne, jak bude pokračovat.
Poznámky: Sheetal je nejstarší ze 4 dětí. Otec pracuje jako uklízeč ve škole a matka jako uklízečka v kostele. Jejich malé příjmy jim nedovolují zajistit základní potřeby rodiny a zároveň dobré vzdělání dětí. Oba se s pomocí organizace velmi snaží, aby děti mohly docházet pravidelně do školy.
     

Ayomirwoth Christine

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. francis de sale Nyapea
Chce být: zatím neví
Zájmy: běh
O dítěti: Christine je velmi tichá dívka, která umí dobře spolupracovat s ostatními dětmi. Je hluchoněmá, ale to jí nebrání mít hodně kamarádů, se kterými velmi dobře vychází a oni ji mají rádi díky její milé a přátelské povaze. Ráda chodí každý den do školy a její třídní učitel ji chválí za dobrý prospěch. Christine velmi ráda maluje a běhá. Často pomáhá své babičce, se kterou žije, s domácími pracemi, jako je nošení vody nebo úklid, což ji velmi baví. Její oblíbená barva je bílá.
Poznámky: Oba rodiče Christine jsou HIV/AIDS pozitivní, proto je rodina podporována ovdovělou babičkou, ta pracuje velmi tvrdě. Kvůli všem starostem o zdraví rodiny, pokročilému věku a mnoha členům v domácnosti, se nachází v opravdu složité situaci. Babička je už v pokročilém věku, tudíž má sama zdravotní potíže a trpí bolestí celého těla. Stará se nejen o Christine, ale i další tři sirotky po jejím mladším synovi. Prodává trávu, kterou sbírá v buši, což je pro ni náročné. Má obavy, aby dokázala podpořit děti ve studiu, což je pro ni více než složité.
     

Pinto Melroy Shavin

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 12
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Mariambika Higher Primary School, Bedrabettu
Chce být: doktorem
Zájmy: kreslení
O dítěti: Melroy má obrovský umělecký talent a nejraději ve svém volném čase kreslí přírodní scenérie. Často se také účastní výtvarných soutěží. Mluví jazykem Konkani, Hindi, Kannada a umí také dobře anglicky. Melroy je velmi aktivní a hravý chlapec. O přestávkách si rád hraje se svými spolužáky a po dokončení domácích úkolů si hraje se svou starší sestrou. Je velmi šťastný, když ho rodiče k narozeninám překvapí dobrým dortem a novým oblečením.
Poznámky: Melroyova rodina je sedmičlenná – otec, matka, dědeček, babička, starší bratr, starší sestra a Melroy. Rodina se každý večer schází ke společné modlitbě. Matka je členkou svépomocné skupiny ve vesnici a otec je členem katolického sdružení. Merloyův otec nemá stabilní zaměstnání a rodinný rozpočet je na tomto nestabilním výdělku závislý. Chlapcovi prarodiče jsou staří a velmi nemocní, berou léky, které stojí mnoho peněz a nezbývají tak další prostředky na placení školného pro všechny tři děti. Rodiče si moc přejí, aby se dětem dostalo dobrého vzděláním a aby si tak mohly zajistit dobrou budoucnost.
     

Mesta Nagaveni

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government High School Bansale
Chce být: učitelkou
Zájmy: kreslení, sporty
O dítěti: Nagaveni je velmi inteligentní slečna, která díky svým dobrým výsledkům mohla postoupit do 9. třídy. Aktivně se účastní sportovních, ale i jiných školních soutěží. Ráda jezdí na kole a tráví svůj volný čas studiem se svými sestrami.
Poznámky: Otec se dříve živil jako tesař a nyní pracuje jako kněz v chrámu. Má nestálý příjem, který nestačí na zabezpečí základních potřeb natož na placení studia svých dětí. Otec navíc trpí astmatem a velká část peněz jde na jeho léky. Matka zůstává doma a stará se o domácnost.
     

Odokodit Micheal

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 16
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. francis de sale Nyapea
Chce být: zatím neví
Zájmy: fotbal
O dítěti: Micheal je tichý chlapec, ale navzdory tomu, že je hluchoněmý, je velmi milující, vždy pozitivní a stále usměvavý. Velmi rád chodí do školy a nechybí na žádné hodině, pokud zrovna není nemocný, je vzorný a dobře vychovaný. Chodí do školy vždy upraven, je bystrý a chytrý. Micheal je velmi nadaný na tvorbu uměleckých předmětů, jde mu především tvorba hrnečků z hlíny. Rád tráví čas se svými rodiči, pomáhá mamince s umýváním nádobí, uklízení nebo také s kopáním, když má zrovna prázdniny. Jeho oblíbenými barvami je žlutá a červená.
Poznámky: Micheal žije s oběma rodiči ve velmi chudých podmínkách. Jeho otec kvůli zdravotnímu stavu nedokáže rodinu finančně zajistit. Jejich příjmy jsou velmi malé, neboť jsou závislí na prodeji plodit, které vypěstují. Otec se snaží vydělat alespoň nějaké peníze opravováním bot u silnice. Zdravotní stav matky je také špatný, má oslabenou imunitu, a proto trpí nejrůznějšími nemocemi. Jsou období, kdy nejsou rodiče schopni pokrýt školní poplatky, to je Micheal smutný. Rodina se nachází ve velmi složité situaci a je pro ni velmi náročné podporovat Micheala ve studiu.
     

Maditrwoth Darius Maditrwoth

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 4    
Škola: St. francis de sale Nyapea
Chce být: zatím neví
Zájmy: fotbal
O dítěti: Darius, přesto že je hluchoněmý, je stále veselý a velmi přátelský chlapec. Díky jeho povaze s ním kamarádi rádi tráví čas. Velmi rád chodí se svou rodinou do kostela. Snaží se rodičům pomáhat, proto společně s nimi chodí každou sobotu na pole. Je velmi nadaný na kreslení obrázků, což ho velmi baví. Rád pomáhá svým spolužákům a jeho učitel ho má rád, díky je povaze a velmi ho chválí, protože se pilně učí a je aktivní během vyučování.
Poznámky: Dariův otec zemřel v roce 2000 na onemocnění AIDS a jeho matka je také HIV/AIDS pozitivní, je často nemocná a díky její slabé imunitě je velmi slabá. Darius nejraději chodí do školy, čas od času je bohužel poslán domů, protože nemá zaplacené školní poplatky. O prázdninách pomáhá mamince s nejrůznějšími domácími pracemi i s vařením. Také občas prodává vodu pro ostatní za účelem získání jídla a peněz, ale nepracuje příliš, jen co může zvládnout v jeho věku. Kvůli těžké rodinné situaci si matka nemůže dovolit plně Daria ve studiu podporovat, a proto nechodí do školy pravidelně a zameškává výuku.
     

Irudayasamy Delcia

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government School, Somanur
Chce být: ještě se nerozhodla
Zájmy: hraní her s kamarády
O dítěti: Delcie je chytrá slečna, ve škole jí to jde a moc ji baví učit se a dělat úkoly. Během přestávek si moc ráda hraje se svými spolužáky. Je oblíbená nejen mezi dětmi, ale i mezi učiteli. Navzdory svému nízkému věku pomáhá mamince s péčí o domácnost. Miluje tanec a tancuje vždy, když slyší hrát hudbu. Rozumí potížím, ve kterých se rodina nachází a snaží se chovat se podle toho.
Poznámky: Otec pracuje za denní mzdu jako mechanik. Když je více práce, kterou dostane na starosti, povede se mu vydělat více peněz. Často se však také stává, že přichází domů úplně s prázdnou. Matka je v domácnosti, rodina je tedy odkázaná pouze na příjem otce. Matka se doma stará o dvě děti, Delicii navíc musí vodit do školky i ze školky. Naštěstí je od jejich domu vzdálená 10 minut chůze. Rodina bydlí v projataném domě, za který měsíčně platí 2 000 rupií. Společně se scházejí vždy večer, modlí se, večeří a povídají si o tom, co prožili.
     

Sebastian Jenis Marisa

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: R.C.Primary School, Somanur
Chce být: lékařkou
Zájmy: hraní her s kamarády
O dítěti: Jenis je aktivní holčička. Ve škole se jí daří a dostává dobré známky. Je to poslušná žákyně, která má ráda sport a všichni učitelé mají moc rádi zase ji. Do školy chodí pravidelně a účastní se všech aktivit. S přípravou domácích úkolů jí doma často pomáhá její starší bratr. Jenis z toho má velkou radost a je mu opravdu vděčná. Má krásný rukopis a velmi hezky kreslí. Největší radost má, když ji rodiče jednou za rok koupí nějaké nové oblečení.
Poznámky: Jenisin otec pracuje jako námezdní dělník s mechanickým tkacím strojem. Občas se stane, že pro něj není práce, a tak přichází domů bez peněz. Matka nepracuje, protože trpí astmatem. Bere léky, které stojí měsíčně 2 000 rupií. Celá rodina se schází u večeře, to je čas, který tráví vždy společně. Jenisina škola je od jejich domu vzdálená asi půl kilometru, každý den ráno chodí pěšky s dalšími dětmi z okolí. Bydlí v pronájmu. Tento dům však nemá k dispozici ani základní sociální vybavení, ani vodu.
     

Naik Lokesh

Stát: Indie  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 18
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Pre University College, Idagunji
Chce být: účetní
Zájmy: čtení, sport
O dítěti: Lokeshe studium velmi zajímá. Nyní je ve 2. ročníku předuniverzitního studia obchodního zaměření. Nedávno absolvoval pololetní zkoušky a nyní čeká na výsledky. Zapojuje se také do mnoha mimoškolních činností. Rád pobývá ve společnosti svých přátel.
Poznámky: Lokeshův otec pracuje jako rolník, vykonávající převážně ruční, těžké, spíše podřadné práce. Tyto práce jsou jen sezónní, takže je mnoho dní v roce, kdy je zcela bez práce. S takto malým a nepravidelným příjmem je velmi těžké zajistit rodině alespoň základní potřeby. Matka se stará o domácnost a starší dceru, která je postižená a k rodinnému příjmu tak nemůže nikterak přispívat.
     

Mungujakisa Edmond

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. francis de sale Nyapea
Chce být: zatím neví
Zájmy: fotbal
O dítěti: Edmond je pokorný a velmi aktivní ve třídě. Přestože je hluchoněmý je velmi otevřený a přátelský. Každou přestávku rád skáče přes gumu s kamarády, kteří ho mají rádi díky jeho milé povaze. Edmond je velmi hodný a sdílí své svačiny z domova i se svými spolužáky. O prázdninách pomáhá rodičům s domácími pracemi, nošením vody, uklízením nebo pasení koz. Jeho učitel ho má v oblibě díky jeho povaze, ale i protože tvrdě pracuje a učí se. Je jedním z nejlepších žáků ve třídě.
Poznámky: Oba rodiče žijí ve velké nejistotě, neboť jsou oba HIV/AIDS pozitivní a jejich zdravotní stav není dobrý, což ovlivňuje celou rodinu. Pěstování plodin pro obživu rodiny není tak vysoká a negativní je i efekt na Edmonda, kterému se zhoršuje jeho prospěch. Je to však velmi pečlivý chlapec a tvrdě pracuje na tom, aby byl stále jeden z nejlepších ve třídě. Otec nevydělává a příliš a práce je velmi nepravidelná, proto je opravdu těžké platit poplatky za studium, aby Edmond mohl chodit pravidelně do školy.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    (11)    12    13    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).