Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    (11)    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    

V databázi máme 83 dětí z Indie, 42 dětí z Ugandy, 52 dětí ze Zambie, 29 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 206 dětí z databáze.
Wegulo Maliki

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 0    
Škola: Kirugu R/C P/school
Chce být: idič
Zájmy: fotbal a tvorba autíček
O dítěti: Maliki se chová k lidem velmi mile. Ve škole je spokojený a často se tam zdrží i po skončení výuky. Poctivě dělá své úkoly a ochotně odpovídá na položené otázky. Někdy je plachý a při odpovídání na otázky se dívá do země. Spolupracuje doma i ve škole, rád zpívá a hraje dramatické role.
Poznámky: Maliki bydlí se svojí matkou, nevlastním bratrem a 2 nevlastními sestrami. Jeho otec zemřel, když mu bylo 6 měsíců. Jeho nevlastní otec ho opustil a nevědí, kde je. Matka se velmi snaží děti vychovávat, ale je to velmi náročné. Bydlí v malém domě se 2 místnostmi, vyrobeném z bláta. Na jejich kousku půdy matka vyrábí cihly, které chce využít k postavení nového domu. Prodává kameny, které chodí těžit na kopec. Během prázdnin a víkendů, kdy není škola s dětmi chodí na kopec, aby těžily kameny, což ale dělají bez ochranných pomůcek a to není pro děti dobré.
     

Nabatta Joan

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Kirugu C/U P/school
Chce být: ošetřovatelka
Zájmy: výroba panenek a hraní si s nimi
O dítěti: Joan je velmi pozitivní a rádá odpovídá na otázky svého učitele. Velmi aktivně se zúčastňuje například zpívání nebo hraní divadla, mírně plachá pokud má vyjádřit své pocity. Doma pomáhá rodičům. Ráda je chválená za věci, které udělá. V budoucnosti by se ráda stala ošetřovatelkou.
Poznámky: Rodina bydlí v polostálém domě se třemi pokoji, který je postaven z pálených cihel a je zastřešený velmi starými železnými pláty, 2 pokoje jsou zděné. Chovají 3 místní kozy a 4 slepice. Ke svícení používají petrolejovou lampu a vaří na palivovém dříví, které si nasbírají v buši. Děti chodí do školy nepravidelně, rodiče musí čekat na sezónní sklizeň, aby získali peníze. Jejich příjem je nestálý, je velmi závislý na počasí a ročním období. V domě bydlí 10 lidí - rodiče a 8 dětí. Vodu si nosí ve 20litrovém kanystru z pramene. Děti se dělí o lůžkoviny.
     

Nantume Scovia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Kirugu C/U P/school
Chce být: učitelka
Zájmy: skákání přes gumu, tvorba a hraní si s panenkami
O dítěti: Scovia velmi snadno vyjadřuje svoji radost, vždy se usmívá. Do školy chodí pravidelně a patří mezi nejlepší žáky ve třídě. Ve škole se stará o mladší děti, chodí s nimi na toaletu, ráda si hraje ve škole i doma.
Poznámky: Rodina má 5 členů, rodiče a 3 děti, které chodí do školy. Vlastní malý kousek půdy, kde si postavily třípokojový domek z nepálených cihel a bláta, zakrytý železnými pláty a velmi prašnou podlahou. Dveře mají škvíry a pokud prší, tak do domu proniká voda. Děti spí na zemi na papyrových podložkách a starých lůžkovinách, o které se dělí. Oblečení mají v plastových pytlích a ke svícení používají petrolejovou svíčku, palivové dřevo na vaření. Oba rodiče jsou negramotní a proto nemohou najít řádné zaměstnání. Otec někdy pálí dřevěné uhlí, aby obohatil rodinný rozpočet. Jejich příjem je velmi nízký, takže si nemohou dovolit 2 jídla denně.
     

Wabwire Eric

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Kirugu R/C P/school
Chce být: doktor
Zájmy: fotbal, skákání, běhání
O dítěti: Eric se velmi zajímá o nové věci a často se ptá, aby všemu rozuměl. Rád se druží s kamarády a stará se o ně. Respektuje starší i děti. Jeho učitelé jsou na něj pyšní, že je tak otevřený a rád vyjadřuje své pocity.
Poznámky: Eric bydlí s tetou z otcovy strany. Jeho matka ho nechala jeho nevlastní matce, která s ním špatně zacházela a tak byl jeho otec nucen ho vzít ke své sestře, zde stále bydlí. Erikův otec má další 4 děti, ale s jinými matkami. Snaží se jej podporovat, ale podpora je nedostatečná. Teta je vdaná a má 4 děti. Doma je tedy 7 členů, teta, její manžel, Eric a 4 jejich děti. Vlastní krávu, která jim dává 5 litrů mléka denně. Čtyři litry prodávají a 1 si nechávají pro vlastní potřebu. Mléko je jejich hlavní zdroj příjmu. Erikův otec je alkoholik a o své děti se moc nestará, teta má vlastní děti.
     

Nantongo Merida

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 0    
Škola: Najja R/C P/School
Chce být: učitelka
Zájmy: zpěv a tanec
O dítěti: Merida je velmi pohledná a dobře vychovaná, má ráda svoji matku a své sestry. Zajímá se o své studium, účastní se všech aktivit během školního roku a ráda se dělí s ostatními. V neděli chodí pravidelně do kostela.
Poznámky: Tato rodina má 6 členů, matku, 4 děti a nevlastního otce. Meridin otec zemřel, když jí bylo 6 měsíců. Dům, ve kterém bydlí, patří rodinnému příteli, který jim dovolil ho používat, dokud si nepostaví vlastní. Děti sdílí lůžkoviny. Mají pouze jednu postel, která je velmi stará a s velmi starou matrací. Rodiče spí na zemi, na kterou pokládají papyrovou podložku a na ni matraci. Matka vykonává příležitostné práce v domech dalších lidí. Někdy otec jezdí na ostrovy, kde staví dočasná dřevěná obydlí pro lidi, kteří tu žijí. Používají vodu z pramene, na vaření používají sesbírané palivové dřevo a vaří v malé otevřené kuchyni, která je velmi nízká a při vstupu je nutno se ohnout.
     

Babirye Sharon

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Najja R/C P/School
Chce být: učitelka
Zájmy: skákání přes gumu
O dítěti: Sharon je veselá dívka, skromná a ráda se dělí s ostatními. Ráda chodí do školy, dosahuje dobrých výsledků, aktivně se účastní výuky a ptá se, pokud něčemu nerozumí. Dobře vykonává své domácí úkoly, ráda jí rybu. Ráda si hraje s kamarády, používají pro skákání provazy vytvořené z banánových vláken.
Poznámky: Tato rodina má 5 členů - matku a 4 děti. Rodiče se odloučili a otec se znovu oženil, navíc se odstěhoval z vesnice do hlavního města Ugandy Kampaly, s rodinou nekomunikuje, nenavštěvuje ji ani neposílá žádnou podporu. Nyní si matka pronajímá dvoupokojový domek a říká, že se snaží našetřit nějaké peníze, aby si mohla postavit svůj vlastní. Její příjem je velmi nízký, aby pokryl nájem, školní poplatky, základní potřeby domácnosti a též péči o její starou matku, která žije ve stejné vesnici. Matka se pokusila odjet na ostrov, aby našla práci, ale situace nebyla dobrá a proto se rozhodla se vrátit na pevninu a zkouší to tady.
     

Nakabugo Lamulah

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Najja R/C P/School
Chce být: doktorka
Zájmy: vybíjená, skákání přes gumu
O dítěti: Lamulah je skromná dívka, ráda studuje, i když je poslána zpátky, aby přinesla peníze na školní poplatky. Ve třídě dosahuje dobrých výsledků, ptá se a odpovídá na otázky svého učitele. Ráda hraje vybíjenou s míči, které vyrábí z banánových vláken. Tvoří i panenky ze stejného materiálu, zdobí je, je velmi kreativní.
Poznámky: Tato rodina má 6 členů, matku, babičku, 3 děti a Lahulahova otce, který s rodinou pouze jí a dělá veškerou práci, ale má vlastní dům, do kterého se každý večer vrací. Matka prodává rajčata, zelí, cibuli, aby získala peníze na školní poplatky a pomůcky, ale její příjem je příliš nízký. Většinou jsou děti posílány domů, aby přinesly školní poplatky, které matka nehradí pravidelně. Babička vařívala místní jídla k prodeji, ale její zdraví se zhoršilo vinou HIV a podstupuje léčbu, takže se o chod domácnosti nyní stará převážně Lamulina matka. Pokusila se převzít babiččinu živnost, ale neuspěla a ztratila veškeré babiččiny zákazníky.
     

Nabufwaaka Bridget

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Kirugu R/C, P/S
Chce být: vadlena
Zájmy: tanec, přednes básní
O dítěti: Bridget je odpovědná dívka, která dokončuje své úkoly včas a řádně. Učitelům věnuje velkou pozornost, poslouchá i své spolužáky. Velmi se zajímá o své studium. Často se ptá, pokud nějaké látce nerozumí. Pomáhá své nevlastní matce, přestože není její vlastní. Ta je na ni velmi pyšná, neboť je aktivní a disciplinovaná. Je přátelská, poslušná a bohabojná.
Poznámky: Bridget bydlí s otcem a nevlastní matkou. Bridgetina matka se rozhodla rozvést a později se otec znovu oženil. Rodina má 7 členů - otce, nevlastní matku, Bridget, 2 vlastní sourozence a 2 nevlastní sestry. Mají dvoupokojový dům, který je dočasný, blátivý a zastřešený velmi starými železnými pláty. Místnosti jsou velmi malé a při vstupu je potřeba se ohnout. Ke svícení používají petrolejovou lampu a vaří na palivovém dřevu. Otec pálí dřevěné uhlí v nedalekém lese, aby si přivydělal. Jejich příjem je nestálý a příjem z prodeje plodin závisí na proměnlivém počasí, což negativně ovlivňuje jejich rozvoj a placení potřeb, zejména školních poplatků.
     

Nakiyimba Maria

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Kirugu R/C P/S
Chce být: ošetřovatelka
Zájmy: skákání přes gumu, zpívání
O dítěti: Maria je veselá dívka s upřímným obličejem. Aktivně se účastní školních aktivit, jako je např. přinášení vody z nádrže, úklid školního pozemku a třídy. Nerada je poučována o tom, co má dělat. Chce dělat práci ze své vlastní vůle. Velmi pomáhá s domácími pracemi své babičce.
Poznámky: Maria bydlí se svojí babičkou z matčiny strany a s dalšími dvěma nevlastními sourozenci. V domě bydlí tedy 4 osoby, mají 3 místnosti. Babičce je okolo sedmdesáti let. Příjem mají z kávy, kterou sbírají na své zahradě. Její zdraví není úplně dobré a pracuje pouze okolo svého domu. O otci nemá rodina žádné zprávy, s matkou se rozešel. Matka se znovu vdala a nyní má další 4 děti, z toho jedna dvojčata. Tento muž rodinu též nepodporuje, je negramotný a nemá stálou práci. Mariina matka okopává pro ostatní lidi, kteří jí za to platí a ona tyto peníze posílá Mariině babičce. Děti spí na starých matracích a přikrývají se starými dekami.
     

Siddu

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Vidya Jyothi Hr.Pry School, Jyothinagar
Chce být: zatím není rozhodnut
Zájmy: různé hry, zahradničení
O dítěti: Siddu chodí do 2. třídy. Má rád zahradničení a jeho oblíbený školní předmět je nauka o životním prostředí. Má zájem o učení i nejrůznější školní aktivity. Má respekt ke svým učitelům i ke starším lidem.
Poznámky: Otec pracuje jako řidič a je to jediný živitel rodiny. Matka se stará o domácnost a o děti. Všechny tři děti studují, učení je baví a rády by získaly dobré vzdělání. Rodina žije v pronajatém domku, za který platí 3000 rupií měsíčně. Otcův výdělek není dostačující na zabezpečení všech potřeb rodiny a současně vzdělání pro děti, přesto by jim je rodiče chtěli dopřát a umožnit jim tak lepší start do života. Rodina žije v přátelských vztazích se svým okolím.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    (11)    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).