Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    (11)    12    13    14    15    16    17    

V databázi máme 62 dětí z Indie, 63 dětí z Ugandy, 16 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Kalule Augustine

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Kizito Minor Seminary Nandere
Chce být: knězem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Augustine je velmi veselý kluk, rád komunikuje s ostatními a vypráví jim vtipy. chodí do kostela jak často může a svého náboženství si velmi váží. K práci kterou dělá doma i ve škole přistupuje velmi zodpovědně a je všemi oblíbený. Jeho oblíbené barvy jsou bílá a zelená. Jeho nejoblíbenější jídlo je posho (kukuřičná kaše) a fazole. Hraje na klavír v kostele a zpívá.
Poznámky: Augustine pochází z rodiny o šesti členech. Jeho rodiče nejsou spolu a jeho otec se navíc znovu oženil a založil novou rodinu. O své starší děti se nestará. Tři děti navštěvují střední školu, jedno pracuje a jedno právě dokončilo technickou školu, ale zatím nemá práci. Jejich maminka se stará o malý pozemek který mají a pěstuje tam plodiny pro vlastní obživu rodiny. Během prázdnin jí pomáhají i děti. Vzhledem k tomu ale, že hospodaří na velmi malém pozemku, jejich sklizeň je omezná. Bydlí v rozestavěném domě o třech pokojích a pro vodu chodí do studny. Mají jedno jídlo denně a to pozdě večer.
     

Bangi Ronald

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Kizito Minor Seminary Nandere
Chce být: knězem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Ronald je usměvavý chlapec. Váží si svého vzdělání a nikdy nezmešká ani jednu hodinu ve škole. Rád se radí ostatními a dobře snáší kritiku, pokud je oprávněná. Rád hraje na bicí a tančí. Jeho nejoblíbenější barvy jsou bílá a černá. Rád jí matooke (braborová kaše) s fazolemi.
Poznámky: Ronald je prvorozený, s rodiči nežije, protože mají velmi malý dům a proto žije s babičkou, která má dům větší. Ačkoli nemají vlastní půdu, pronajímají si část půdy k pěstování plodin a pokud je sklizeň dobrá, přebytky prodávají. Kromě Ronalda a jeho sourozence se jeho otec stará také o tři další děti svého zesnulého bratra. Všechny děti chodí do školy, ale bohužel velmi nepravidelně, kvůli nezaplacenému školnému. Ronaldovo vzdělání v semináři je velmi drahé a pro rodinu finančně náročné. Ačkoli je to velmi bystrý chlapec, který si váží svého vzdělání, jeho studijní výsledky se pravděpodobně zhorší kvůli nezaplaceným poplatkům.
     

Onono Joshua

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 16
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 2    
Škola: Sacred Heart Seminary Lacor
Chce být: knězem
Zájmy: volejbal
O dítěti: Joshua je pracovitý chlapec a pilný student. Rád zpívá a poslouchá hudbu, zejména tu církevní. Nemá rád, když jsou na sebe lidé navzájem oškliví nebo si dokonce ubližují. Je vždy přátelský, rád mluví s lidmi a většinu času se usmívá. Miluje fotbal. Nejvíce ze všeho dbá na pravidelnou motlidbu a učení. Jeho oblíbená barva je modrá. Je nerad zbrklý a proto mu občas něco trvá déle než ostatním.
Poznámky: Hlavou této rodiny je maminka. Když byl Joshua ještě dítě, ztratila manžela a od té doby se nevdala. Snaží se svým dětem zajistit dobré vzdělání. Vydělává si peníze a prodejem ovoce a zeleniny na trhu. Když Joshua vstoupil do semináře musel si na to půjčit peníze. Maminka se obává o studium svého syna z finančních důvodů.
     

Rubangangeyo Brian

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Sacred Heart Seminary Lacor
Chce být: knězem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Brian je odvážný chlapec, který se vždy dívá lidem přímo do očí. Je aktivní ve škole i mimo ni. Rád hraje volejbal. V bývalé škole pomáhal řediteli, což dokazuje jeho zodpovědné a vůdčí vlastnosti. Má rád tradiční tance a rád se modlí.
Poznámky: Rodiče se odloučili a matka zůstala se svými dětmi na pozemmku, který si pronajímají. Nemá vlastní půdu, ale zároveň je farmářka a potřebuje půdu, kde bude pěstovat plodiny, aby uživila rodinu. Má nemocné nohy a nevydrží dlouho stát. Tráví tak více času na trhu, než na poli. Prodá tak méně zeleniny, protože jí také méně vypěstuje. Potom zboží na trh musí kupovat od jiných farmářů. Vydělané peníze Brianovi a dětem jen těžko stačí. Brianovo studium je obzvlášť finančně náročné. Touží se stát knězem.
     

Okello Ceasar

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 15
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Sacred Heart Seminary Lacor
Chce být: knězem
Zájmy: volejbal
O dítěti: Ceasar je pokorný a uctivý chlapec a vždy jedná s ostatními s úctou. Pokaždé, když vstoupí do kostela, ukloní se a pokřižuje se. Řekl, že od dětství je jeho oblíbenou barvou bílá, protože bílá je moudrá barva. Rád sportuje. Zúčastňuje se zejména závodu na 100 metrů. V bývalé škole byl anglický mlvčí a také skaut. Během prázdnin pomáhá mamince, prodává vodu a místní palačinky lidem cestujícím do a ze Súdánu.
Poznámky: Otec opustil rodinu a odstěhoval se neznámo kam. V rodině vydělává peníze pouze maminka. Kvůli bolestem nohou a žaludečním vředům je pro ní těžké pracovat. Vyrábí a prodává místní palačinky a ovesnou kaši. Ceasar jí pomáhá při prodeji palačinek během prázdnin. Jejich zisk je ale i tak malý a je pro ně obtížné zaplatit dětem školné.
     

Labomi Benedicto

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Sacred Heart Seminary Lacor
Chce být: knězem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Benedicto je chlapec vůdčí povahy. Je vedoucím kontrolorem času ve třídě a v předchozí škole byl informační prefekt. Miluje modlitbu i studium. Zpívá ve školním sboru v tenorovém partu. Je pracovitý chlapec a rád vymýšlí nové věci. O prázninách sází maniok, aby h pak prodal a pomohl svým rodičům platit za své školné. Rád chodí pěšky a proto ani na krátké vzdálenosti nevyužívá auto ani motorku.
Poznámky: Rodina se živí zemědělstvím a hospodaří na maličké půdě. Občas si přilepšují a pracují na poli jiných lidí. V domě žije 15 lidí - sedm dětí, dva rodiče, babička a pět sirotků. Situace rodiny se zhoršila, když měl otec nehodu, zlomil si pět žeber a nohu a nyní je několik měsíců upoután na lůžko. Rodina je zadlužena půjčkami, které si vzala na léčbu. Tvrdě pracují na splácení půjčky, ale musí platit také školné. Matka má bolesti zad, díky čemuž nemůže pracovat tolik, kolik by si přála. Rodina je v nelehké situaci a potřebuje pomoct, aby si mohl Benedicto splnit svůj sen a stát se knězem.
     

Okidi David

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 16
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Sacred Heart Seminary Lacor
Chce být: knězem
Zájmy: fotbal
O dítěti: David se rád se modlí v kostele i doma. Nejvíc mu vadí, když někdo okrádá ostatní. Pomáhá s pracemi ve škole i doma. Rád čte knihy. Ve volném čase hraje fotbal, volejbal nebo basketbal. Během semináře se připojil k Asociaci mladých křesťanských studentů (YCS) a Asociaci Legie Marie. V bývalé škole byl dva roky akademickým prefektem.
Poznámky: Otec má dvě manželky, Davidova matka má sedm dětí a druhá manželka má tři děti, plus se částečně starají o dalších 6 sirotků. Dvě ze starších Davidových sester musely odejít ze školy, protože otec si nemohl dovolit platit za jejich další vzdělávání. Davidova rodina jí během žnídvě jídla denně a když jí chybí jídlo, jedí jen jednou denně. Otec je farmář a také umělec, ale nikdy nedostane smlouvu, protože lidé ve vesnici umění moc neoceňují, takže málokdy dostane práci.
     

Chiru R.

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Vishwa Bharathi School
Chce být: učitelem
Zájmy: hraní sportovních her
O dítěti: Chiru je tichý a hodný chlapec, který dobře zvládá své školní povinnosti a poslouchá starší. V letošním školním roce nastoupíl do 1. třídy. Do školy chodí rád, užívá si všechny vzdělavací aktivity v hodinách. Ve volném čase se hodně věnuje sportovním aktivitám a soutěží v běhu. Chtěl by se stát učitelem.
Poznámky: Chirův tatínek Rohith se obvykle živí jako natěrač budov, ale v období monzunů, kdy není tato práce možná, shání jakoukoliv nabídku, aby mohl rodinu uživít. Jeho žena Sarita trpí chronickými bolestmi končetin po zásahu elektrickým proudem a je z toho důvodu v domácnosti. Navíc rodina bydlí v pronájmu, takže na vzdělaní pro dětí již nezbývají žadné prostředky.
     

Vishwas S.

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Vishwa Bharathi School
Chce být: vojenským důstojníkem
Zájmy: tanec
O dítěti: Vishwas je velmi přátelský chlapec, oblíbený nejen doma, ale i ve škole. V té ho baví všechny předměty, které si rád procvičuje i doma. Přeje si stát vojenským důstojníkem. K tomu je vyžadováno dobré vzdělání, které mu vzhledem k sociální situaci jeho rodina není schopna poskytnout.
Poznámky: Vishwasův tatínek Shrinivas pracuje jako zedník. Tato práce je závislá na ročním období. V období monzunů je tak většinou bez práce, což má vliv na finanční situaci celé rodiny. Jeho žena se stará o domácnost, ale celkové příjmy jsou bohužel moc nízké na zabezpečení chodu celé domácnosti. Všichni žijí v malém domku a nemají možnost žádných dalších příjmů, na které by mohli spoléhat. Díky této situaci nemají rodiče možnost zajistit svým dětemfinancování vzdělání.
     

Nithin. C

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Vishwa Bharathi School
Chce být: policistou
Zájmy: tanec
O dítěti: Nithin je milý chlapec, který se neustále usmívá a pomáhá starším lidem z okolí. Dobře se učí, pilně vypracovává domácí úkoly. Letos již nastupuje do druhé třídy. Doma také pomáhá mamince s mladšími sourozenci. Chtěl by se stát policistou, ale jeho rodina si nemůže toto studium dovolit.
Poznámky: Nithinův tatínek Chandra je zaměstnán jako zedník a pracovní příležitosti získává nárazově. V období dešťů musí vyhledávat jiné pracovní příležitosti, aby uživil rodinu. Bohužel vydělá velmi málo peněz. Jeho žena Roopa se stará o domácnost, Nithina a jeho dva sourozence, z nichž jeden trpí srdeční vadou. Babičce je 60 let a má špatný zrak. Chandra se musí starat o svou velkou rodinu a zajistit vzdělání dětí, což je pro něj těžké.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    (11)    12    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).