Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    (11)    12    

V databázi máme 47 dětí z Indie, 32 dětí z Ugandy, 2 dětí ze Zambie, 31 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 112 dětí z databáze.
Naik Ananya Ganapati

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Anganwadi
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her s kamarády
O dítěti: Ananya je pětileté děvčátko a pomalu se chystá do první třídy. Ráda se každé ráno chystá do školky a pozoruje okolní přírodu. Umí již veškeré základní číslice a písmena kannadské abecedy a snaží se je zapisovat nejlépe jak dokáže. Ráda tráví čas se svými sourozenci i kamarády a je oblíbena pro svou veselou a laskavou povahu.
Poznámky: Ananya je vychovávána ve velké a milující rodině. Otec pracuje jako pomocný zednář a jeho výdělek se odvíjí od aktuálně získaných zakázek. Konkurence je však velká a během období dešťů je o podobnou práci nouze široko daleko. Jeho nízký příjem je pro chod domácnosti naprosto nedostačujícím.
     

Naik Ananya Ullas

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Higher Primary School, Talmakki
Chce být: učitelkou
Zájmy: skákání panáka
O dítěti: Ananya je veselé děvče s přáním stát se paní učitelkou. Hezky se učí, pravidelně plní své povinnosti v angličtině, mateřské kannadě, prvouce a matematice. Každý den netrpělivě čeká, co nového se naučí.
Poznámky: Děvče žije společně s rodiči, prarodiči a dvěma sourozenci. Otec pracuje v malém hotýlku v Bangalore jako kuchař a maminka se snaží svou nekvalifikovanou prací doplňovat rodinný příjem. Obývají hliněný domek, vlastní krávu a na malém pozemku pěstují palmy a zemědělské plodiny.
     

haller Ankita Ashok

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Higher Primary School, Samsi
Chce být: učitelkou
Zájmy: závodění
O dítěti: Veselá a živá Ankita navštěvuje mateřskou školku, kde se již nyní učí čtyřem předmětům; rodné kannadštině, angličtině, prvouce a matematice. Velmi ctí své rodiče a snaží se jim se vším pomoci. Miluje malé experimentování a práci s obrázky, a je také talentovanou malířkou kreativních obrazců rangoli. Nesmírně ráda se věnuje tanci, zpívání a venkovním hrám s dětmi.
Poznámky: Ankita má štěstí na opravdu srdečnou a milující rodinu. Tatínek vlastní malý obchůdek s levným pekárenským zbožím, bohužel před časem utrpěl zranění dolní končetiny a není schopen další práce. Vlastní malé políčko, dvoupokojový domek a zdrojem vody je pro ně blízká studna. Celá rodina má velice pěkný vztah se svými sousedy a ostatními lidmi komunity.
     

Mesta Aradhya Vinayak

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Anganwadi, Mugwa
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní s panenkami
O dítěti: Aradhya by jednou ráda rozdávala úkoly jako paní učitelka. Je pozornou žákyní, nejraději má učebnice s mnoha obrázky a raduje se z dosud nabytých znalostí. Ve svém volném čase si tak jako ostatní kamarádky nejraději hraje s panenkami, ale i se svým malým bráškou. S chutí se pustí do smaženého kuřete, které si může dovolit jen málokdy. Mluví rodnou konkanštinou.
Poznámky: O rodinný příjem se stará otec, který je řidičem trojkolové rikši a denně svádí boj o dostatečný počet cestujících. Rodina nemá žádnou půdu, která by jim poskytla další možný příjem. Nedostatek financí může mít fatální důsledek na vzdělání jejich dětí.
     

Naik Archana Annappa

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Lower Primary School, Balayyanavade
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her venku
O dítěti: Roztomilá Archana je zatím jen v mateřské školce, ale už nyní jí učení moc baví. Miluje jazyky, nevíce kannadštinu a angličtinu, ale i rodnou konkanštinu a jejím přáním je stát se paní učitelkou. Hned po vstupu do školy se rozeběhne ke svým učitelům, protože chce být první, kdo je pozdraví. Ráda pomáhá své mamince, hraje si s kamarády a pochutná si na indických palačinkách dosa.
Poznámky: Rodina Archany žije ve velmi jednoduchém domku bez základního vybavení. Nedisponují ani toaletou a zdrojem vody je otevřená studna. Otec se snaží vykonávat jakoukoliv manuální práci, která se naskytne, ale hodně záleží i na právě probíhající sezóně. Během období monzunů je o práci obecně nouze mezi všemi chudými Indy. Celá rodina sdílí pěkné vztahy s ostatními členy místní komunity.
     

Mukri Ayushree Manjunath

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Anganwadi
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní venku s kamarády
O dítěti: Ayshree je roztomilá předškolačka a už brzy jí čeká první školní den. Učí se anglické a kannadské říkanky a číslovky, doma si vše opakuje a těší se na nové poznatky. Opravdu si pochutná na rýži s rybou.
Poznámky: Otec pracuje v nemocnici, kde je pomocnou silou coby ochranka, uklízeč, dopravce a stará se rovněž o udržování hygieny pacientů. Jeho odměna je nízká, rodina strádá a podpora vzdělání dcery je pro něho světýlkem na konci tunelu.
     

Mukri Dhanya Ganapati

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Anganwadi
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hraní her s kamarády
O dítěti: Zdravě zlobivá Dhanya chodí každé ráno do půlkilometru vzdálené školky. Ráda by se stala zdravotní sestrou a zatím se jí velmi daří své přání plnit. Nadevše miluje svou maminku. S chutí sní její výborné čapátí a hned je pro ní celý den růžový. Tedy žlutý; protože její oblíbenou barvičkou je žlutá!
Poznámky: Rodina děvčete je velice chudá, oba rodiče vykonávají jakoukoliv manuální práci. Zvláště v období monzunů je o práce obecně nouze a oni nedokáží pokrýt potřeby celé rodiny. Nevlastní žádnou plůdu, a tak nepěstují žádné plodiny k prodeji. Jejich příjem je tak minimální a sami nedokáží situaci zvládnout.
     

Naik Divya Janardhan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Anganwadi
Chce být: inženýrkou
Zájmy: hraní her s kamarády
O dítěti: Divya nadšeně vysvětluje, že jednou bude paní inženýrkou. Je to živé dítě plné entuziasmu, pilně se učí základům kannadské a anglické abecedy a zodpovědně pomáhá své mamince v domácnosti. S příchodem večera svolává své kamarády a společně si hrají na schovku či na honěnou.
Poznámky: Rodiče Divyi jsou nekvalifikovanými dělníky. Dělají cokoliv, jen aby pokryli základní potřeby své rodiny; pomáhají na polích, v kokosových hájích a při veškeré možné manuální činnosti. Jejich rodina hodně utrpěla během posledních katastrofických záplav a nyní se snaží na vše zapomenout a začít odznovu.
     

Rodrigues Eveliyan Anaklet

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 4
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Swami Vivekananda High School, Mavinakurva
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní s hračkami
O dítěti: Eveliyan se nemůže dočkat svého prvního školního dne. Zatím chodí do školky, ale už tam se toho hodně naučila. Povahově je velmi jemná, miluje svou maminku a má velmi ráda svou sestru. Hezky se stará o svého tatínka, který trpí poruchami sluchu, také se ráda učí jazyky a těší jí hry s obyčejnými hračkami.
Poznámky: Situace rodiny dívky je žalostná. Společně žijí v odlehlé vesnici v chatrném domku, který navíc velmi utrpěl během posledních záplav. Příjem se odvíjí od zisku tatínka, který je hluchý a má i další zdravotní problémy. Rodině chybí základní potřeby, nedisponují ani toaletou a zdrojem vody je pro ně otevřená studna.
     

Mahale Gokul Gajanan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Shri Bharati English Medium School, Kavalakki
Chce být: lékařem
Zájmy: hraní her venku
O dítěti: Gokul je roztomilý čilý chlapec s touhou stát se lékařem. Hned po návratu ze školky si dělá své úkoly a opakuje čtení i psaní. Rád sportuje, jezdí na kole a dělá mu radost znalost každého nového anglického slůvka.
Poznámky: Rodina chlapce žije ve velmi skromných podmínkách, bohužel utrpěla škody během nedávných povodní a snaží se znovu vrátit na vlastní nohy. Tatínek pracuje jako holič místního malého salónku, ale jeho příjem bohužel nepokryje ani základní potřeby všech členů jeho rodiny.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    (11)    12    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).