Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    (11)    12    13    14    15    16    17    18    

V databázi máme 72 dětí z Indie, 57 dětí z Ugandy, 27 dětí ze Zambie, 24 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 180 dětí z databáze.
Gouda Lateesh Nagesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Lower Primary School, Krishnamatta
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní si s míčem
O dítěti: Latish je poslušný chlapec, který doma pomáhá rodičům. Nezlobí a je vždy veselý. Je inteligentní a rád se učí angličtinu. Čte anglické knihy a snaží se porozumět jednotlivým větám. Jeho koníčkem je kreslení obrázků a hraní her. Rád se věnuje sportům, zejména atletice, cyklistice a kriketu. Chodí do 1. třídy a školu navštěvuje rád.
Poznámky: Otec Lateeshe má 46 roků a studoval do 10. třídy. Pracuje jako prodavač, ale s jeho velmi nízkým příjmem je obtížné uživit rodinu a zajistit dětem vzdělání. Matka má 32 roků, studovala do 5. třídy a je ženou v domácnosti. Žije s nimi také babička, která je nemocná a potřebuje lékařskou péči.
     

Gouda Ravi Keshav

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Anganwadi Apsarkonda
Chce být: zatím není rozhodnut
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Ravi je inteligentní chlapec. Učení mu jde dobře, umí už písmena anglické abecedy i jazyka Kannada, napočítá do 10 a snadno si zapamatuje básničky a říkanky. Je také dobrým hráčem hry kabaddi a stále se zlepšuje v kreslení. Má dobrý vztah s tatínkem a rád poslouchá vyprávění svých prarodičů. Ve volném čase pomáhá v domácnosti.
Poznámky: Rodina Raviho má šest členů, rodiče, dvě děti, tetu a babičku. Otec se živí jako námezdní dělník, manuálními pracemi, je to pro něj ale velice náročné, kvůli tomu, že má zdeformované chodidlo na jedné noze. Rodina žije v domku, který by potřeboval opravit. Otec se velmi snaží zabezpečit potřeby rodiny, přesto strádají a moc by potřebovali podporu, aby Ravi mohl dál chodit do školy.
     

Kharvi Preetam Santosh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: zatím není rozhodnut
Zájmy: hraní kriketu se sourozenci
O dítěti: Preetam je bystrý chlapec s hodně kamarády ve škole i ve vesnici. Ve třídě rád pomáhá udržovat pořádek a učitelé jej mají rádi, protože se vždy aktivně zapojuje do vyučování. S radostí se učí básničky zpaměti a baví jej angličtina. Umí napočítat do sto, snadno si pamatuje do detailů všechno co se dozví, ve zkoušení dosahuje dobrých výsledků. Baví jej čtení, i když zatím umí číst jen kratší slova. Domácí úkoly si dělá poctivě.
Poznámky: Otec Preetama pracuje jako rybář. Jeho práce je dostupná pouze 9 měsíců v roce, během období dešťů nemůže sehnat jinou práci. Je placený námezdně, nemá vzdělání, svou školní docházku ukončil ve třetí třídě základní školy. Jeho příjem je velmi skromný, rodiče strádají a někdy stěží zvládnou zabezpečit nejzákladnější potřeby rodiny. Nemají svou půdu ani žádný další zdroj příjmu. Za finanční pomoc na vzdělání Preetama budou velmi vděčni.
     

Gowda Sandesh Manju

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: zatím není rozhodnut
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Sandesh je veselý a nadšený chlapec. Velmi jej baví angličtina, pozná už písmena abecedy a dosahuje dobrých výsledků ve zkoušení ze svého mateřského jazyka Kannady. Má dobrou paměť, snadno se učí a matematika mu jde taky dobře, učitelé oceňují jeho inteligenci. Sandesh rád chodí na trh se svým bratrem, hraje kriket s kamarády a má velmi hezký vztah s babičkou, vždy jí ochotně dělá drobné služby a pochůzky a miluje její vypravění.
Poznámky: Otec chlapce je jediným živitelem rodiny, pracuje jako námezdní dělník, nakládá kameny. Jeho práce je nebezpečná a má negativní vliv na zdraví, prašnost způsobuje potíže s dýcháním. Otec je nevzdělaný a má částečné sluchové postižení. Je pro něj velmi těžké sehnat jinou práci, i když se o to čas od času pokouší. Rodiče musí hradit i zdravotní péči pro babičku, na vzdělání dětí nezůstávají téměř žádné prostředky.
     

Mwalusaka Rosemary

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 15
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Luangwa Government secondary school- státní střední škola
Chce být: učitelkou
Zájmy: studium
O dítěti: Rosemary je z kmene Lenje, mluví také plynně místními jazyky Nyanja a Soli. Velmi ráda si čte příběhy v knihách. Také doma ráda vaří, jejím oblíbeným jídlem je nshima s hovězím. Ve volném čase poslouchá gospely. Rosemary má ráda růžovou a červenou barvu. Po ukončení střední školy by ráda studovala a stala se učitelkou.
Poznámky:
     

Metre Aishwarya

Stát: Indie  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Govt. Primary School, Rasoolabad
Chce být: učitelkou
Zájmy: hry s kamarády
O dítěti: Aishwarya vyniká mezi ostatními dětmi svou odvahou. Všichni ji mají moc rádi. Je zvyklá doma hodně pomáhat mamince. Jakmile má chvilku, hraje si venku se svým malým kolem, na kterém jezdí a vymýšlí si s ním spoustu her. Krásně zpívá, ve škole při vystoupeních zpívá vždycky sóla. Když se učitelé na něco ptají, vždy odpovídá jako první. Její zvláštní zálibou je pití čaje.
Poznámky: Rodina žije v jedné místnosti, kterou využívají ke všemu. Jediný pracující je otec, který má malý obchůdek se smíšeným zbožím. Tři ze čtyř dětí studují, což je pro otce finančně velice náročné. Je pro něj nesmírně těžké zajistit pro rodinu vše, co potřebují, zejména oblečení a jídlo. Vzdělání dětí je pro rodinu prioritou.
     

Luyombya Richard

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Maranatha P/S
Chce být: mechanikem
Zájmy: vyrábění autíček, hraní fotbalu
O dítěti: Má rád práci spojenou s mechanikou, aby mohl vidět věci rozebrané, např. rádio. Tyto části se pak snaží dávat dohromady, ale občas se mu to nedaří. Pomáhá své babičce prodávat místní byliny, když babička zrovna není doma a sama nemůže. Rád dává najevo co se mů líbí a co naopak ne. Je zapojen do několika školních aktivit jako atletika, hudba, tanec a drama. Má zlozvyk si kousat nehty a smát se, zatímco mluví. Jeho uniforma je vždy špinavá, protože je velice hravý.
Poznámky: Rodiče Richarda opustili své děti kvůli práci. Děti nyní bydlí se svou babičkou. Dojíždí na ostrovy Dolwe, kde matka vaří ryby a otec dělá mechanickou práci. Posílají babičce nějaké peníze, aby zaplatili školní potřeby a další základní potřeby rodiny. Jedno menší dítě žije s nimi, zatímco dvě děti zůstaly s otcovou babičkou a další zůstalo s babičkou matky. Příjem rodičů není dostačující, není stabilní kvůli pracovním podmínkám na ostrovech. Prodej ryb je velice nejistý, protože vláda zavádí nové předpisy upravující práci rybářů. Babička otce žije ve dvoupatrovém domě se svou dcerou a dvěma vnoučaty. Některé děti spí s ní v ložnici, zatímco jiné spí v obývacím pokoji. Pro vlastní potřebu pěstují trochu zeleniny. Také vyrábí bylinné léky proti horečce a prodáváje místní komunitě, aby si trochu vydělala. Babička musí platit školné své dcery, ale také se stará o dvě vnučky, které ovšem stále mají dluhy. Situace je pro všechny velice tíživá.
     

Namalwa Winnifred

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Maranatha P/S
Chce být: lékařkou
Zájmy: hra na schovávanou, skákání přes švihadlo
O dítěti: Je velice pokorná, tichá a respektuje starší. Necítí se dobře, když se jí nedostává lásky a pozornosti. Pokud je v této situaci, tak o tom řekne své matce. Je velice chytrá ve své školní uniformě, kterou se snaží udržet vždy čistou i v deštivé dny. Každý den omýva a suší své lůžko. Ráda mluví anglicky, že i když jí poprosíte aby mluvila v místním jazyce, tak odpoví v angličtině, což není dobře. Myslí si, že lékaři jsou velice inteligentní a nikdy nejsou nemocní, a proto i ona by se ráda stala doktorkou.
Poznámky: Matka Winifredy se rozešla s jeho otcem kvůli četným neshodám. Matka se vrátila domů k rodičům, kde teď žije. Přišla se dvěma dětmi, zatímco tři zbylé jsou s otcem. Matka se léčí s ARV, ale tvrdí, že Winnifred je negativní, i když s ní zřejmě na vyšetření nikdy nebyla. Časem se matka znovu vdala za muže, se kterým má další dítě a který rodinu pouze navštěvuje. Rodina žije v jednopokojovém domě, který je blízko domu starých prarodičů Winnifred. V domě žijí čtyři osoby, tj. matka, Winnifred a sestry. Druhý manžel se snaží vydělávat na živobytí. Pomáhá matce zaplatit část školních poplatků za své děti, nicméně to nestačí, protože příjmy jsou nízké. Matka pěstuje zeleninu na rodinné půdě, např. kukuřici a pak ji prodává. Peníze, které celkem dostane, nestačí na to, aby podpořila své děti ve škole a pokryly životní minimum. Najde-li se sponzor pro Winnifred, bude to pro rodinu velká úleva.
     

Ssebowa Hannington

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Maranatha P/S
Chce být: učitelem
Zájmy: hra s hračkami, fotbal
O dítěti: Hannington se stará o kozy, které se pasou nedaleko školy. Někdy jim večer shromažďuje trávu a vezme je, když chodí do školy. Rád chodí do školy, i přesto, že je někdy poslán domů kvůli nesplaceným školním poplatkům. Občas se schovává vzadu ve třídě a vstoupí jako poslední do třídy když se dozví, že musí odejít domů kvůli nesplaceným poplatkům. Chodí velkou dálku do školy, i přesto nikdy nepřijde pozdě na hodinu. Rád pozoruje ostatní ve třídě. Rád poznává nové kamarády.
Poznámky: Jedná se o osmičlennou rodinu,ve které žije otec, matka a jejich šest dětí. Čtyři z těchto dětí navštěvují školu, zbyvající dva ještě školu nenavštěvují. Jsou závislí finančně na svém hodpodářství, kde pěstují banány, fazole, kukuřici pro domácí spotřebu i na prodej. Také chovají kozy a kuřata. Mají čtyřpodlažní dům, který je neúplný, dvě místnosti jsou dokončeny a další dva ještě ne. Úrodu udržují v jedné z neúplných místností. Čelí mnohým problémůmm jako jsou vysoké náklady, pokles cen, zlodějství a klimatické změny. V době, kdy jsou potraviny vzácné, jsou ceny vysoké a když se jejich ceny sníží, nevědí, za jakou cenu produkty prodávat. Jsou to typičtí negramotní zemědělci. A protože půda, kterou vlastní, je velice malá, museli si pronajmout ještě další půdu. Poskytují na oplátku stravu hospodáři. Jedná se tedy o početnou rodinu, která se snaží vydělávat, nicméně to nestačí.
     

Obeli Paul

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Maranatha P/S
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Paul je klidný chlapec, který respektuje starší lidi a učitele. Vždycky přijde dříve než hodiny začnou i přesto, že to má do školy z domova daleko. Je chytrý, protože vždy se snaží vysvětlit a analyzovat co učitele učí a vždy jim pokládá dotazy. Je velice otevřený a snadno se vyjadřuje. Snaží se vyhýbat tomu, co je špatné i když je se svými blízkými. Jeho otec si ho velice považuje, protože můze odnést peníze, aby zaplatil školné a přinesl potvrzení o zaplacení.
Poznámky: Paul žije s matkou a s babičkou v dvoupatrovém domě, který je zhotoven z pálených cihel, dlaždicové podlahy a staré střechy. Rodina se skládá ze čtyř členů: babičky, Paula, jeho otce a ještě jednoho vnuka, který je starší než Paul. Oba chodí do školy a stará se o ně otec a babička. Paulův otec a matka se setkali, zatímco byla ještě u svých rodičů doma a později porodila dítě. Otec Paula nemá vlastní dům, a tak žije v domě své matky ve velmi chudém domku, který postavil. Matka Paula dala v jeho dvou letech otci a šla na ostrovy, kde dělá příležitostnou práci. Paulův otec je ve vesnici příležitostným dělníkem, takže někdy je najat na zahrádku, jindy přináší vodu. Pěstuje ovoce a zeleninu pro domácí potřebu a také k prodeji. Může mu trvat i měsíc než vydělá peníze. Babička je příliš stará, takže již téměř nevydělává. Paulova matka neposkytuje žádnou pomoc dítěti a nenavštěvuje ho. Babička má tři kozy a pět kuřat, které jednou za čas prodává. Měsíční příjem je okolo dvaceti tisíc ugandských šilinků, s těmito penězi však nemohou pokrýt ani své základní potřeby.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    (11)    12    13    14    15    16    17    18    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).