Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    (11)    12    

V databázi máme 44 dětí z Indie, 38 dětí z Ugandy, 12 dětí ze Zambie, 19 dětí z Běloruska, 3 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 116 dětí z databáze.
Nabukenya Patricia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Lugasa parents P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená, skákání
O dítěti: Patricia je skromná dívka, která má ráda školu. Je velice organizovaná a dochvilná. Je to veselá a upovídaná dívka, která se vždy snaží vyprávět a naučit své kamarády to, co se zrovna učilo ve škole. Má ráda ryby, maso a chlebovník. Ve škole si vede dobře. Často se ji ani nechce ze školy domů, především když musí doma žádat o školné. V takových chvílích je velice smutná a pláče, aby nemusela chodit domů. Ve svém volném čase hraje ráda vybíjenou. Ráda uklízí v domácnosti a pomáhá svým mladším sourozencům s domácími pracemi.
Poznámky: Rodina bydlí v pronajatém domě se dvěma pokoji. Děti se dělí o jednu matraci a elektřinu si nemohou dovolit. Rodina si pronajímá pozemek, který byl ale přetěžovaný a plodinám se moc nedaří. Matka si přivydělává praním prádla a otec prací na zahradách. Také sbírají dříví, které prodávají, z čehož mají ale malý příjem. Děti jsou ze školy často posílány domů kvůli neuhrazení školného a chybí tedy v hodinách a jejich prospěch se horší.
     

Katongole Travor

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Henry`s Primary school
Chce být: lékařem
Zájmy: fotbal, atletika
O dítěti: Travor je hodný hoch, který má velice rád školu. Jeho oblíbené jídlo je rýže, ryby, maso a irské brambory. Rád hraje fotbal ve svém volném čase a k tomu si vyrábí míče z banánových vlakem a použitých polyethylenových sáčků. Rád navštěvuje svoje kamarády a tráví s nimi volný čas. Vždy se s kamarády podělí o to málo co má, ale zároveň čeká i něco na oplátku. Své nevlastní matce pomáhá jak to jen jde a ta je na něho velmi pyšná, především díky respektu, který k ní chová a dobrému vztahu se sourozenci.
Poznámky: Travor bydlí se svým otcem, nevlastní matkou a sourozenci ve dvoupokojovém domě. Jeho matka se s tcem před lety rozvedla a všechny děti zůstaly s otcem. Občas je navštěvuje, ale vždy přinese jen oblečení a knihy. Pouze 3 z 5 dětí chodí do školy, protože si nemohou dovolit školné. Otec chodí pomáhat na zahrady a mají malý banánový sad. Na domě je malý solární panel, který rozsvítí dvě žárovky. Děti spí na matracích o které se dělí.
     

Nankambo Witney

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Lugasa parents P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená, atletika
O dítěti: Witney je slušně vychovaná dívka, která se svědomitě připravuje do školy. Účastní se školních závodů v atletice a většinou se umístí na prvním či druhém místě. Je přirozeným vůdcem a jako taková byla pověřena třídním službou, která se stará o pořádek a ukázněnost ve třídě, o spolužáky a pomáhá učitelům s organizací a drobnými pracemi. Ráda také pomáhá spolužákům s domácími úkoly. Ráda vyrábí panenky z banánových vláken, starého oblečení a dostupných materiálů. Pravidelně chodí s rodinou v sobotu do kostela.
Poznámky: Witney bydlí s oběma rodiči a sourozenci ve čtyřpokojovém domě bez elektřiny. Oba rodiče jsou negramotní, takže je pro ně obtížné sehnat výdělek jiný než mají z pěstování plodin. Otec vyrábí cihly, jejichž výroba ale trvá dlouho a někdy nedostane celou dohodnutou platbu. Děti často musí čekat na to, až otec získá peníze z prodeje cihel, aby mohly jít do školy, nebo aby otec zaplatil dluh z předešlého semestru.
     

Fernandes Lenciya

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Dr. A.V Baliga Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: tanec
O dítěti: Lenciya je velmi poslušná dívka a bystrá žačka. Ráda se zapojuje do všech školních aktivit, do školy chodí pravidelně a učí se dobře. Její škola je vzdálená 5 kilometrů od domova, proto do školy jezdí společně s jinými dětmi rikšou. Ráda si hraje se sourozenci a kamarády, ráda zpívá a kreslí. Její oblíbená barva je růžová a ráda jí ryby a kuře.
Poznámky: Rodina dívky žije v malém domku společně s prarodiči. Ti jsou staří a nemocní, je potřeba se o ně starat. Živitelem rodiny je otec, který pracuje jako svářeč v dílně, za denní mzdu. Jeho výdělek nepostačuje k tomu, aby zabezpečil základní potřeby rodiny, postaral se o prarodiče a zabezpečil vzdělání pro děti. Pokud Lenciya dostane finanční podporu, bude to pro rodinu významná pomoc.
     

Siddi Angel

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Anganwadi School
Chce být: zatím neví
Zájmy: tanec
O dítěti: Angel je usměvavá a hravá dívka, která ráda tráví svůj čas s kamarády. Ve škole se jí líbí, učí se psát a číst ve svém rodném jazyce Kannadě a v angličtině. Do školy dochází pravidelně. Její oblíbenou barvou je červená a z jídel má nejraději kuřecí kari a placky roti.
Poznámky: Tato rodina žije v odlehlé a zaostalé vesnické oblasti. Otec je nekvalifikovaný dělník. Během období dešťů pracuje v zemědělství, v létě a zimě dělá zedničinu. Do práce odchází ráno a vrací se večer, s výjimkou nejteplejších dní v roce, kdy pro dělníky není možné pracovat celý den kvůli horku. Přesto že je otec pracovitý, rodina si často musí půjčovat i na nejzákladnější výdaje. Finanční podpora pro Angel by jim velmi pomohla.
     

Ambiga Trupti

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: M.P.E Society’s Central School
Chce být: inženýrkou
Zájmy: hry
O dítěti: Trupti je dobrá žákyně, o školu projevuje velký zájem a chodí do ní pravidelně. Je aktivní, disciplinovaná a vždy ráda pomůže. Chtěla by se stát inženýrkou. Má ráda tanec a hry s kamarády. Její oblíbenou barvou je modrá a z jídel má nejraději rýži a vegetariánské kari.
Poznámky: ivitelem této rodiny je otec. Pracuje jako rybář na rybářské lodi v Goe, 200 kilometrů od domova. Jeho práce je sezónní, během období dešťů je doma s rodinou. Tři děti z rodiny chodí do školy, s vyučovacím jazykem angličtinou. Rodiče velmi chtějí, aby děti vystudovaly a měly naději na lepší budoucnost. Kvůli nedostatku peněz potřebují podporu, aby toho mohli dosáhnout.
     

Fernandes Andrita

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Shree Maruti Residential School
Chce být: zatím neví
Zájmy: kreslení
O dítěti: Andrita je dobrá a aktivní žákyně, vždy vzorně plní své úkoly a ráda se zapojuje do všech činností ve třídě. Je poslušná a ke starším se vždy chová uctivě. Má hodně kamarádů, se kterými si ráda hraje, její oblíbenou hrou je carrom. Má ráda růžovou barvu, čokoládu a rýži s kari a vajíčkem. Ráda také tančí a sportuje.
Poznámky: ivitelem této rodiny je otec, který pracuje jako zedník. V období dešťů, kdy je méně práce, se vždy snaží najít jakoukoli práci, aby rodině zabezpečil příjem. Maminka se stará o domácnost, tři děti a nemocné prarodiče. Babička je ochrnutá a dědeček má také zdravotní potíže. Příjem otce nestačí na uživení rodiny, lékařské výdaje prarodičů i školní poplatky pro Andritu. Proto rodiče žádají o pomoc touto cestou.
     

D`souza Samprita

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Nursery School
Chce být: učitelkou
Zájmy: zpěv
O dítěti: Samprita je aktivní a dobrá ve škole. Je vždycky přesná a chodí včas. Je přirozeně velice přátelská a ráda si hraje s kamarády ze sousedství. Momentálně trénuje psaní, které jí moc nejde. Má moc ráda verše a vymýšlí rýmovanky. Respektuje starší. Její oblíbená barva je růžová a má ráda rýži a rybu na kari.
Poznámky: Otec pracuje jako zemědělec na vlastním poli. Pěstuje rýži. Má špatný zrak a není schopen opravdu tvrdě naplno pracovat. Někdy taky pracuje na poli ostatních, když ho požádají. Matka se stará o domácnost. Otec je tedy jediným výdělečným členem rodiny. Jeho příjem je však nízký, a tak nestačí na pokrytí všech základních potřeb rodiny a zároveň vzdělání dětí.
     

Lobo Claris Joysi

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Rita Higher Primary School, Vittal
Chce být: učitelkou
Zájmy: tanec
O dítěti: Claris je dobrou studentkou, ve škole se zúčastnila maškarní soutěže a získala druhou cenu. Pravidelně chodí na nedělní mše a hodiny katechismu. Je to hodná a aktivní dívka.
Poznámky: Otec Claris pracuje za denní mzdu jako zemědělec. Jeho příjem není pravidelný, je pouze sezónní. Její matka je v domácnosti. Rodiče mají tři děti, všechny dívky. Žijí ve starém domě, který vyžaduje nutné opravy. Musejí si nosit vodu ze studny. Nemají k dispozici žádnou pomoc od svých příbuzných. Žijí v odlehlé vesnici a musí chodit dva kilometry na autobus.
     

Mukisa Mark

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Wiiners foundation Nursary school
Chce být: lékařem
Zájmy: volejbal, fotbal
O dítěti: Mark je slušný chlapec. Do školy chodí každý den i přes to, že to má do školy daleko. Vždy je ve třídě mezi prvními deseti žáky. Velmi obdivuje lékaře, je to jeho ambice. Chce dávat injekce. Když si hraje doma, jeho kamarádi jsou pacienti a on je léčí. Je společenský a je slyšet. Rád sdílí, hraje fotbal a volejbal. Toto jsou jeho nejoblíbenější aktivity. Je pokorný a kreativní.
Poznámky: Mark bydlí se svými rodiči, kteří jsou farmáři. V domě žijí 4 děti a rodiče. Matka má malý kiosek, kde prodává ovoce a zeleninu, také uklízí v místních kancelářích. Rodina si pronajímá pozemek, kde pěstují plodiny pro vlastní spotřebu. Pokud nezbytně potřebují peníze, prodávají své slepice. Vodu mají ze studny, dříví na vaření a parafinové svíčky na osvětlení domu.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    (11)    12    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).