Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    (11)    12    13    14    15    16    17    

V databázi máme 74 dětí z Indie, 40 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 17 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Rangnakar Pratheeksha Devaraj

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: HPS School, Halesorab
Chce být: Zatím neví
Zájmy: Hraní s panenkou
O dítěti: Pratheeksha Devaraj Rangnakar má 5 let. Chodí do státní školky Balwadi. Její matka ji doprovází do školky a odpoledne zase domů. Do školky chodí pěšky. Pratheeksha je klidné dítě a rychle chápe cokoliv se jí kdo snaží naučit. Ráda se druží ke každému, zvláště k dětem v jejím věku. Učí se abecedu a číslice v úředním jazyce Kannada. Také má velký zájem o výuku angličtiny. Velmi rychle si pamatuje anglické verše! Miluje svého bratra Sampatha a rádá mu dělá společnost.
Poznámky: Otec Pratheekshi Devaraj má 32 let a studoval do 4. třídy. Její matka Devamma má 28 let stará a studovala do 10. třídy. Jejich dům se nachází v malebné vesničce kde se lidé věnují farmaření při používání starých tradičních metod. Otec Devaraj je také farmář. Pěstuje rýži pro sebe a na prodej. Veškerý příjem použije na potřeb jeho velké rodiny. Jeho babička žije také s nimi. Nicméně jeho příjem není dostatečný na pokrytí všech potřeb rodiny. Dům má hliněné zdi a taškovou střechu. Má čtyři pokoje s elektřinou ale bez sociálního zařízení. Jejich rodina je těžce pracující. Jakákoliv pomoc pro Pratheekshu by rodině velmi pomohla.
     

Haller Vidyznya Subraya

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Balwadi, Sorab
Chce být: Zatím neví
Zájmy: Venkovní hry
O dítěti: Vidyznya Subraya j má 5 let. Chodí do školky a umí psát anglicky a v jazyce Kannada. Má zájem o výuku tance a také recituje doma verše. Vidyznya je přátelské dítě. Má také ráda kreslení a čmárá svoje kresby všude po svém sešitě. Miluje svoji starší sestru.
Poznámky: Otec Vidyznyi Subraya Haller má 40 let a pracuje jako úředník v soukromé škole. Její matka Mahalaxmi má 36 let a je ženou v domácnosti. Jejich dům je hliněný a má tři pokoje. Má také zdroj vody. Nevlastní žádnou půdy ani jiný zdroj příjmů. Otec rodiny i přes nuznou mzdu a cukrovku bojuje se zajištěním potřeb všech členů rodiny, zejména vzdělání pro děti. Jsou velmi těžce pracující rodinou a jakákoliv pomoc pro Vidyznyi by byla velkou pomocí při zajíštění jejího dobrého vzdělání a světlé budoucnosti.
     

Haller Aadarsh Shivu

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Higher Primary School,Herangadi
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní Kabaddi
O dítěti: Chlapec je velmi aktivní. V červnu 2017 postoupil do 3. třídy. Učení mu jde dobře, nyní se učí anglickou abecedu. Rád si hraje se svým nejlepším kamarádem. Také rád zpívá a doma recituje básničky. Má moc rád svou sestřičku a hraje si s ní. Do školy chodí pravidelně a dělá domácí úkoly.
Poznámky: Otec pracuje jako námezdní dělník. Je mu 48 let. Jeho práce zahrnuje plení, hnojení kokosových palema a pod. Musí pracovat v těžkých podmínkách, práce je sezonní a jeho nízký příjem nestačí na pokrytí potřeb rodiny. Jejich dům není dokončen, protože nejsou peníze. Matce je 35 let a je v domácnosti. Sestra Kavana měla od narození problémy se zrakem, před 4 lety prodělala operaci a musela brát léky, teď ich již nebere, ale musí chodit každé tři měsíce na kontroly. Museli si vzít půjčku kvůli dědečkovi, kterému byl nalezen nádor v žaludku. Bohužel i přesto zemřel. Rodina se skutečně snaží a přes špatnou ekonomickou situaci podporuje děti ve vzdělávání. Jakákoliv pomoc zajistí Adarshovi kvalitní vzdělání a dobrou budoucnost.
     

Gowda Dhanya Timappa

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Higher Primary School,Sanamotto
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní s panenkami
O dítěti: Dhanya Timappa Gouda navštěvuje 2. třídu - od června Bydlí asi půl kilometru od školy a do školy chodí pěšky společně se svými sourozenci. Jejím mateřským jazykem je Kannada. Ráda jí zeleninu a nosí tradiční šaty. Je hodně aktivní a učí se anglickou abecedu. Ráda zpívá a také pomáhá mamince s drobnými domácími pracemi. Do školy chodí pravidelně a je poslušná. Ráda rozmazluje svou mladší sestřičku Maitri a hraje si s ní.
Poznámky: Dhanyinu otci je 32 let a dostudoval 4. třídu. Matka se jmenuje Indira, je jí 30 let a studovala do 10. třídy. Otec má malý obchod s čaji a matka je v domácnosti. Také s nimi žije nemocný dědeček. Už 5 let trpí srdečním onemocněním, podstoupil operaci a léčí se. Dhanyin bratr Nagendra chodí do 3. třídy. V jejich domě jsou dvě místnosti. Vodu berou ze studny. Otec tvrdě pracuje, aby zaopatřil rodinu a zaplatil léčení pro svého otce. Jakákoliv pomoc bude pro Dhanyu požehnáním a zajistí jí kvalitní vzdělání.
     

Gowda Gagan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government school
Chce být: ještě neví
Zájmy: zpívání a rýmovačky
O dítěti: Gagan je stydlivé a plaché dítě. Je hodně hubený. Učí se jazyk Kannada a různé písničky. Má moc rád svého bratra a tráví s ním čas. Také rád kreslí, jeho sešity jsou plné drobných kresbiček. Bydlí asi půl kilometru od školky a chodí pěšky. Jeho mateřským jazykem je Kannada. K jídlu má nejradši rýži s rybou a kari.
Poznámky: Gaganovu otci Manju je 42 let. Studoval do 6. třídy. Matce Sukri je 39 let a dokončila 2. třídu. Je v domácnosti a nemá žádnou kvalifikaci. Otec je nekvalifikovaný dělník, dělá práce jako je kopání, vytahování kamenů a další místí práce. Jeho práce je sezonní a špatně placená. Kromě toho pracuje v těžkých podmínkách. Rodiče velmi podporují své děti ve vzdělávání. Jakákoliv pomoc přinese Gaganovi kvalitní vzdělání a zářivou budoucnost.
     

Haller Karan Eshwar

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Higher Primary School,Herangadi
Chce být: ještě neví
Zájmy: Hraní Lagori - indická vybíjená
O dítěti: Karan chodí do 3. třídy - od června. Bydlí asi 1 kilometr od školy a dochází pěšky. Je hodně hravý a do školy chodí rád. Rád tancuje a kreslí. Čas tráví nejraději se svými bratry a hraním Lagori (indická vybíjená). Má ochotnou povahu a pro svou matku vždy vyřizuje různé pochůzky. Jeho oblíbené jídlo je ryba s rýží.
Poznámky: Karanovu otci je 37 let a pracuje jako rybář na malém motorovém člunu. Jeho práce je ve Městě Malpe, které je vzdálené 125 kilometrů od domova. Cesta autobusem trvá 3 hodiny a proto nejezdí domu moc často. Jeho práce je ale sezonní a jsou zde nelehké podmínky a žádná bezpečnostní opatření. Matcee je 32 let a je v domácnosti. Dům má dvě místnosti a vodu berou ze studny. Bratr Barath chodí do 6. třídy a Raviteja do školky. Rodina tvrdě pracuje a každá pomoc bude velmi vítaná.
     

Haller Kiran Nagesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Higher Primary School, Herangadi
Chce být: ještě neví
Zájmy: Hraní Kho-Kho
O dítěti: Kiran je aktivní chlapec. Chodí do 3. třídy - od června. Do školy dochází pěšky asi 1 kilometr. Jeho mateřský jazyk je Kannada a nyní se učí anglickou abecedu. Miluje vegetariánská jídla. Vyřizuje pochůzky pro svou matku. Do školy chodí pravidelně a rád. Je pro něj důležité udržovat své knížky učebnice čisté. Má moc rád svou maminku. Jeho oblíbená barva je modrá. Je hodně aktivní a hravý. Často se hádá se svými bratry, ale nejde o nic vážného. Vždy na vše rychle zapomenou a odpustí si.
Poznámky: Kiranovu otci Nageshovi je 50 let a pracuje jako námezdní dělník. Dělá jakoukoliv práci, která se mu naskytne. Většinou jde o kopání, vytahování kamenů a další práce v zemědělství. Výplata je ale nízká a mimo sezonu nemá žádnou práci. Matce Manjammě je 40 let a zůstává v domácnosti. Bratrovi Babu je 21 let a opustil školu a dělá stejnou práci jako otec, aby pomohl rodinnému rozpočtu. Manojovi jsou 3 roky a brzy nastoupí do školky. jejich dům má tři místnosti a také vlastní asi 300 m2 půdy, kde pro vlastní potřebu pěstují kokosové ořechy a ořechy betel. Otec už není nejmladší a práce na horkém slunci je pro něj čím dál náročnější. Jakákoliv pomoc zajistí Kiranovi dobré vzdělání a také hodně ulehčí život jeho rodičům.
     

Gowda Mandara

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: doktorkou
Zájmy: tancování, kreslení
O dítěti: Mandara chodí do 3. třídy - od června. Dochází pěšky asi půl kilometru. Je aktivní a o učení má zájem. Je zodpovědná a pracuje z vlastní vůle. Její mateřský jazyk je Kannada. K jídlu má nejraději rýži a kari. Její oblíbená barva je růžová a ráda si hraje s panenkami. Také jí baví malovat a tancovat. Má ochotnou povahu a často pomáhá mamince, zmetá a vyřizuje pochůzky. Často se také stará o domácí zvířata a ráda krmí krávy.
Poznámky: Mandarin otec se jmenuje Dharma a je mu 33 let. Dokončil 4. třídu. Matce Savithri je 30 let a je v domácnosti. Otec dělá zemědělské práce tradičním indickým způsobem. Na svém malém poli pěstují rýži paddy pro vlastní potřebu. Vydělává jako nekvalifikovaný dělník v zemědělství. Tato práce je ale sezonní a jiný příjem nemají. Bydlí s nimi také babička a otec se velice snaží, aby jí mohl zaplatit léky, které potřebuje. Dům se skládá ze dvou místností, toaletu nemají. Vodu berou ze studny. Vlastní 4 krávy, o které starostlivě pečují. Rodiče si skutečně přejí poskytnout svým dětem vzdělání a zasloužili by si pomoc.
     

Gowda Manikantha Rama

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: policistou
Zájmy: Hraní Lagori - indická vybíjená
O dítěti: Manikantha chodí do 2. třídy. Bydlí asi půl kilometru od školy a dochází pěšky. Jejím mateřským jazykem je Kannada a učí se anglickou abecedu. Je to mírné a poslušné dítě. Jeho oblíbená barva je oranžová a k jídlu má nejraději Dosa (palačinka z rýžové mouky). Rád hraje venkovní hry a maluje obrázky. Do školy chodí rád a ptá se na spoustu otázek. Moc se mu líbí muži v uniformách a chtěl by se stát policistou.
Poznámky: Otec se jmenuje Rama Ganapaya, je mu 44 let a dokončil 9. třídu. Vlastní malý obchod. Matce Nagaveni je 33 let a také dokončila 9. třídu. Celá rodina se těší dobrému zdraví. Dům má tři místnosti. Vodu berou ze studny. Chovají krávu. V obchodě prodávají zeleninu a drobné předměty. Příjem je hodně nízký. V domě s nimi také žijí prarodiče a otec musí ze svého malého příjmu zajistit celou rodinu. Každá pomoc pro Manikathu bude pro rodinu požehnáním.
     

Gowda Poorvi Timmappa

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government school
Chce být: učitelkou
Zájmy: tancování
O dítěti: Poorvi chodí do školky, která je asi půl kilometru od domu a dochází pěšky. Její mateřský jazyk je Kannada. Ráda jí housky a obléká si tradiční šaty. Je hodně aktivní, umí psát anglickou abecedou a hodně jí zajímajjí tradiční indické tance. Moc ráda si hraje s panenkami. Je poslušná, má velmi dobrou paměť a ptá se na spoustu otázek.
Poznámky: Otci Timmappovi je 41 let a dostudoval 6. třídu. Matce Shardhě je 37 let a dokončila 3. třídu. Matka je v domácnosti a otec pracuje jako nekvalifikovaný dělník. Jeho práce zahrnuje především různé zemědělské práce. Práce je nepravidelná a především sezonní. Příjem je nízký a sotva stačí na základní potřeby rodiny. Dům má dvě místnosti, vodu berou ze studny. Dříve nosili vodu z velké dálky a potom si díky půjčce od příbuzných postavili studnu. Chovají osla a pěstují rýži pro vlastní potřebu. Rodina tvrdě pracuje a zaslouží si podporu.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    (11)    12    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).