Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    (8)    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

V databázi máme 74 dětí z Indie, 40 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 17 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Siddu

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Vidya Jyothi Hr.Pry School, Jyothinagar
Chce být: zatím není rozhodnut
Zájmy: různé hry, zahradničení
O dítěti: Siddu chodí do 2. třídy. Má rád zahradničení a jeho oblíbený školní předmět je nauka o životním prostředí. Má zájem o učení i nejrůznější školní aktivity. Má respekt ke svým učitelům i ke starším lidem.
Poznámky: Otec pracuje jako řidič a je to jediný živitel rodiny. Matka se stará o domácnost a o děti. Všechny tři děti studují, učení je baví a rády by získaly dobré vzdělání. Rodina žije v pronajatém domku, za který platí 3000 rupií měsíčně. Otcův výdělek není dostačující na zabezpečení všech potřeb rodiny a současně vzdělání pro děti, přesto by jim je rodiče chtěli dopřát a umožnit jim tak lepší start do života. Rodina žije v přátelských vztazích se svým okolím.
     

Mallava Gowda

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Vidya Jyothi Hr.Pry School, Jyothinagar
Chce být: zatím není rozhodnuta
Zájmy: etba
O dítěti: Mallava chodí do 3. třídy. Je nejmladší v rodině. Hodně ji zajímá četba a jejím oblíbeným předmětem ve škole je kannadština. Do školy chodí pravidelně a učení ji baví. Je to pilná studentka a má respekt ke svým učitelům i ke starším lidem.
Poznámky: Mallavin otec je jediným živitelem rodiny. Pracuje jako řidič. Matka se stará o domácnost a jejich čtyři děti, z nichž Mallava je nejmladší. Žijí v pronajatém domku a otcův výdělek nestačí pokrýt všechny výdaje na živobytí a současně i vzdělání dětí. Děti se dobře učí a rodiče by jim rádi zajistili řádné vzdělání a dobrý start do života.
     

Nagaraj S

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Vidya Jyothi Hr.Pry School, Jyothinagar
Chce být: zatím není rozhodnut
Zájmy: zpěv, tanec
O dítěti: Nagaraj chodí do 3. třídy. Školu navštěvuje pravidelně a o učení se velmi zajímá. Také má rád zpěv a tanec. Jeho oblíbený školní předmět je kannadština. Má velmi kamarádskou povahu a v rodině je nejmladší.
Poznámky: Oba rodiče pracují jako stavební dělníci. Žijí se svými dětmi ve vlastním domku, jejich výdělek ale není dostačující, aby pokryl všechny potřebné náklady na živobytí a současně vzdělání děti. Všechny děti studují a rodiče by jim rádi zajistili dobré vzdělání a lepší budoucnost. Je to velmi přátelská rodina, se svými sousedy žije v dobrých vztazích.
     

Maulali

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Vidya Jyothi Hr.Pry School, Jyothinagar
Chce být: zatím není rozhodnut
Zájmy: různé hry
O dítěti: Maulai chodí do 2. třídy. Školu navštěvuje pravidelně a učení ho baví. Jeho oblíbený předmět je matematika. Ve volném čase rád hraje různé hry. Má respekt ke svým učitelům i starším lidem a má velmi přátelskou povahu.
Poznámky: Maulaliho rodiče pracují oba jako stavební dělníci. Mají vlastní domek, kde bydlí jejich pětičlenná rodina. Všechny děti navštěvují školu, ale pro jejich rodiče je velmi obtížné zajistit pro ně dostatek prostředků na dokončení studií. Oba rodiče velmi touží poskytnout dětem řádné vzdělání a umožnit jim lepší start do života.
     

Shety Prakyath

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mother Teresa Memorial School Shankaranarayana
Chce být: zatím neví
Zájmy: hry
O dítěti: Prakyath je velmi aktivní a bystrý chlapec. Je dobře vychovaný. Ve škole vždy pracuje soustředěně a daří se mu ve všech předmětech. Projevuje živý zájem učit se novým věcem. Je také citlivé povahy, někdy, když je nervózní, brečí.
Poznámky: O tuto rodinu se prakticky stará matka. Otec trpí duševními potížemi. Sice pracuje, ale jenom jako pomocník v malé restauraci, jeho příjem je mizivý. Matka je učitelkou a velmi jí záleží na tom, aby její děti mohly vystudovat. Příjem rodiny ale není dostačující k zabezpečení studia pro obě děti, když zaplatí nájem a jídlo, nezbydou jim téměř žádné další peníze.
     

Shanubhog Ananya

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mother Teresa Memorial School Shankaranarayana
Chce být: zatím neví
Zájmy: hraní
O dítěti: Ananya je ve škole velmi pozorná a aktivní. Učení jí jde dobře, je dobrá v matematice. S přípravou do školy jí pomáhá starší bratr. Ananya chodí do školy pravidelně. Je dobře vychovaná. Vždy udržuje své věci v čistotě a pořádku.
Poznámky: Otec dívky pracuje jako kuchař v místní pouliční restauraci. Je kardiologický pacient, matka a bratr dívky trpí anémií. Otec se velmi snaží zabezpečit rodinu a dopřát svým dětem dobré vzdělání. Jeho příjem ale na to není dostačující.
     

Naik Udbavi

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mother Teresa Memorial School Shankaranarayana
Chce být: zatím neví
Zájmy: kreslení
O dítěti: Udbavi je tichá a nesmělá dívka. Je dobře vychovaná, poslušná a upřímná. Má velmi hezký rukopis. V čem se potřebuje zlepšit, je mluvení před skupinou.
Poznámky: Otec dívky pracuje jako pomocník v restauraci. Stará se o rodinu, se kterou žijí i prarodiče. Dědeček je nemocný, rodina si na jeho léčbu vzala půjčku, kterou musí splácet. Jakkoliv se otec snaží a hodně pracuje, nemá dostatek peněz, aby zabezpečil rodinu a postaral se i o vzdělání pro Udbavi.
     

Mwanza Josphine

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mpanshya Government Primary school
Chce být: zdravotní sestra
Zájmy: Nyanja (zambijský jazyk)
O dítěti: Josphine je chytrá a inteligentní dívka, její školní výsledky jsou nadprůměrné, je z kmene Nsenga, ale mluví dobře jazykem nyanja, je schopná číst jednoduchá slova v angličtině a dobře píše. Velmi dobře vychází s kamarády. Oblíbenými barvami Josphine jsou růžová a žlutá. Doma používají jazyk Nsenga. Ve volném čase ráda počítá a zpívá. Jejím oblíbeným jídlem je nshima se zeleninou. Ráda se přátelí a chodí do kostela. Jejím koníčkem je hraní míčových her s kamarády, čtení a poslech hudby.
Poznámky: Rodina je ohrožená, je závislá na drobném zemědělství, pěstují kukuřici na nshimu. Rodina si většinou může dovolit jen dvě jídla denně. Někdy otec vyrábí rákosové rohože na prodej a tato práce jim pomáhá přežít, mají potíže zajistit školní potřeby pro děti, což vede k tomu, že děti ve škole dávají míň pozor.
     

Mwanza Peter

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Rufunsa Government Primary School
Chce být: učitel
Zájmy: informatika
O dítěti: Peter má tmavou pleť, s kamarády a doma mluví jazykem nyanja, jeho oblíbené barvy jsou žlutá a černá, z hudby má rád gospely. Jeho oblíbeným sportem je fotbal, hraje ho ve volném čase. Má velice rád školu, jeho oblíbeným jídlem je nshima s rybou. Během rozhovorů dobře odpovídal.
Poznámky: Rodina je závislá na pěstování plodin na obživu. Doma mluví soli a nyanja. Žijí v domě z nepálených cihel s bambusovou a doškovou střechou. Rodiče získávají peníze prodejem dřevěného uhlí, za ně nakupují mýdlo, sůl a další domácí potřeby, doma svítí svíčkami a někdy pochodněmi, z mělké studny získávají vodu, která není vhodná na pití.
     

Kupeluka Matildah

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Rufunsa Government Primary School
Chce být: zdravotní sestra
Zájmy: matematika
O dítěti: Matildah mluví jazyky nyanja a soli, každý den chodí do školy zhruba 5 kilometrů. Její oblíbené barvy jsou červená a růžová, Matildah si ráda užívá zábavu s kamarády ve škole i doma.
Poznámky: Rodina Matildah je z kmene Soli, mluví soli, jedním z mnoha jazyků používaných v Zambii. Rodina se věnuje drobnému zemědělství, pěstují plodiny pouze pro domácí spotřebu. Vodu nosí ze studny, žijí v domě z nepálených cihel s doškovou střechou, spí na rákosových rohožích, v noci svítí loučemi, na vaření používají palivové dříví.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    (8)    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).