Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    (8)    9    10    11    12    13    

V databázi máme 37 dětí z Indie, 52 dětí z Ugandy, 17 dětí ze Zambie, 16 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 121 dětí z databáze.
Baskar Rita

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Holy Cross Santhpur
Chce být: učitelkou
Zájmy: různé hry s přáteli
O dítěti: Rita je veselá a milá dívka. Velmi ráda chodí každý den do školy, kde se snaží být aktivní při vyučování a vždy se naučí něco nového. Je velmi přátelská a díky její povaze s ní kamarádi rádi tráví čas, společně si hrají o přestávkách nebo v sousedství. Snaží se pomáhat svým rodičům s domácími pracemi i se sourozenci, o které se ráda stará a tráví s nimi čas.
Poznámky: Rodina Rity žije v chudé oblasti, kde jsou lidé závislí převážně na zemědělství. V období dešťů si mohou něco málo přivydělat, ale během období sucha lidé nemají prostředky ani na základní potřeby. Ve vesnici není žádná jiná možnost práce. Rodiče nemohou dojíždět daleko za prací, protože jsou děti ještě příliš malé. Jejich příjem je velmi nízký a nepravidelný, přesto se snaží zajistit finance pro své děti. Celá rodina je zapojeno do aktivit místního kostela. Rodiče by si přáli dát dětem dobré vzdělání, aby měli lepší budoucnost, ale nemají dostatek finančních prostředků na placení školních poplatků.
     

Karade Roshan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Nagasena primary school
Chce být: policistou
Zájmy: hra Kabaddi
O dítěti: Roshan je chytrý chlapec, velmi rád chodí do školy a baví ho se učit nové věci. Rád si hraje se svými kamarády nejrůznější hry a se všemi dobře vychází. Ve volných chvílích kreslí a tančí, což mu jde velmi dobře. Snaží se pomáhat svým rodičům s domácími pracemi, ale být nápomocný i svým sourozencům, když něco potřebují. Pravidelně chodí s rodiči do kostela a je zapojen do nejrůznějších aktivit.
Poznámky: Roshanovi rodiče nemají stabilní práci. Celá rodina žije ve zchátralém domě. Oba rodiče se snaží pracovat tvrdě a hledat si práci, ale mají velmi nízké příjmy. Většina peněz je investována do základních potřeb rodiny. Záleží jim na dobrém vzdělání dětí a přejí si, aby měli lepší budoucnost, bohužel však nemají dostatek finančních prostředků hradit školní poplatky. Rodiče jsou zodpovědní ve výchově a starání se o děti. Snaží se také posílat děti denně do školy. Je to milá, otevřená a pohostinná rodina. Vzájemně se o sebe starají a mají se rádi.
     

Mulunda Blessing

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 13
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Kimasala Primary School
Chce být: učitelem
Zájmy: četba knih, fotbal
O dítěti: Blessing není příliš komunikativní chlapec a má jen několik kamarádů. Ve škole se věnuje sociálním studiím, přestávky obvykle tráví rozhovory s kamarády. Ve svém volném čase čte rád knihy a hraje fotbal na školním pozemku v blízkosti domu. Pravidelně chodí se svou rodinou do kostela a je členem nedělní školy. Z aktivit nedělní školy má velmi rád studium bible. Jeho snem je kariéra učitele, ke které jej inspirovali jeho učitelé. Doma vykonává téměř všechny domácí práce jako je mytí nádobí a praní prádla, vaření, nošení vody či zametání domu a jeho okolí. Velmi jej také baví vaření a v současné době je schopen pro svou rodinu připravit všechny druhy místních jídel. Rád vzpomíná na okamžik, když se naučil vařit jídlo nshima.
Poznámky: Blessing a jeho rodina žijí ve dvoupokojovém domě zhotoveném z nepálených cihel a bláta, se střechou z železných plátů. Vodu získávají z hluboké studny, vaří na dřevěném uhlí nebo palivovém dřevě a ke svícení používají svíce. Matka nemá žádné vzdělání a peníze si vydělává prodejem slazených bloků ledu. Její děti nemohou chodit pravidelně do školy z důvodu nezaplacení školních poplatků. Matce se daří z příjmu hradit pouze částečně školní poplatky a dvě jídla denně pro členy rodiny. Jejich situace je již po čtyři roky stále stejná. Matka v současné době nemá možnosti ke zlepšení situace z důvodu absence akademického vzdělání a potřebné kvalifikace.
     

Ravi Nova

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Holy Cross Santhpur
Chce být: učitelem
Zájmy: různé hry s přáteli
O dítěti: Nova je milý a veselý chlapec, jeho kamarádi s ním rádi tráví čas díky jeho povaze. Je aktivní a rád si hraje se spolužáky o přestávce. Rád chodí do školy, kde se učí nové věci, což ho velmi baví a sám se pak pilně připravuje do školy. Snaží se svým rodičům pomáhat s domácími pracemi a svým sourozencům s domácími úkoly. Pravidelně chodí do kostela, kde se zapojuje do nejrůznějších aktivit.
Poznámky: Rodina žije v chudé vesnici, kde jsou obyvatelé závislí na zemědělství. V období dešťů je jejich úroda vyšší a oni si mohou vydělat peníze z prodeje a mít dostatek pro vlastní spotřebu. Často se stěhují do měst, aby si našli lepší práci, ale kvůli negramotnosti ani tam nejsou schopni mít vyšší příjem. Příjem rodiny je velmi nízký a nepravidelný. Přesto se snaží zajistit vše potřebné, co rodina potřebuje. Je to milá, vděčná a pohostinná rodina. Zapojují se do aktivit místního kostela. Rodičům záleží jim na vzdělání, které by zajistilo dětem lepší budoucnost, ale bohužel nemají dostatek finančních prostředků uhradit školní poplatky.
     

Kanguya Anna

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: policistka
Zájmy: hry s kuličkami, míčové hry
O dítěti: Anna ve svém volném čase ráda modeluje z hlíny a hraje míčové hry. Ve škole ji nejvíce baví kreslení, psaní a zpěv. Velmi ráda zpívá v kostele, kam pravidelně dochází.
Poznámky: Rodiče dívky se v minulém roce rozvedli a od té doby má matka finanční problémy, protože jí otec nedává žádnou podporu na děti. Matka nemá vzdělání, nemůže si proto najít dobře placenou a stálou práci. Z těchto důvodů mají děti ve škole často problémy kvůli neplacení školného a doma si mohou dovolit pouze jedno, občas dvě jídla denně.
     

Kibeluka Mwaka

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: pilotka
Zájmy: hry s kuličkami, běhání s kamarády
O dítěti: Mwaka ve svém volném čase ráda hraje míčové hry se svými kamarády a navzdory svému strachu z uhlí a tepla se učí vařit. Jednou by se chtěla stát pilotkou. Bydlí poblíž letiště, a když poprvé viděla velkou přistávací plochu, byla uchvácena.
Poznámky: Rodiče dívky se rozvedli již před delší dobou a matka má potíže vydělat dostatek peněz na školné. Pro nalezení dobré práce jí chybí vzdělání. V současné době je jejich příjem závislý na prodeji ovoce a často mají pouze jedno jídlo denně .
     

Kasanga Henry

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: horník
Zájmy: fotbal, sportovní aktivity
O dítěti: Henry ve svých volných chvílích rád hraje fotbal. Ve škole jej baví čtení a psaní. Pravidleně chodívá se svou rodinou do kostela a pozorně poslouchá biblické příběhy. Jednou ve škole viděl video o těžbě a práce horníka jej natolik zaujala, že by se chtěl jedním v budoucnu stát.
Poznámky: Henryho matka nemá vzdělání a otec dokončil pouze 9. třídu. Rodiče jsou zemědělští rolníci a jejich úroda závisí na příznivém počasí. Kvůli vysokým nákladům na hnojivo mají většinu času nízkou sklizeň. Příjmy z jejich drobného zemědelství nejsou dostačujicí na zajištění základních potřeb rodiny a zaplacení školních poplaků.
     

Bhimappa Abhishek

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Holy Cross Santhpur
Chce být: policistou
Zájmy: různé hry s přáteli
O dítěti: Abhishek je chytrý a aktivní chlapec, který si rád hraje s ostatními dětmi. Je dobře vychovaný a respektuje starší lidi, ve třídě je vždy poslušný a snaží se odpovídat na otázky. Každý den se těší do školy, kde se vždy naučí něco nového. Rád tráví volné chvíle v přírodě. Pomáhá také svým rodičům s domácími pracemi, sbírá dříví nebo chodí pro vodu. Zapojuje se do aktivit místního kostela, kam pravidelně chodí s rodiči.
Poznámky: Abhishkova rodina má velmi málo finančních prostředků, nemají vlastní dům a žijí v chudé oblasti. Možnost pracovat je téměř nulová, v důsledku toho se hodně rodin a především mladých lidí z vesnice odstěhovalo za prací. Jediný příjem je závislý na zemědělské produkci. Přes všechny faktory se rodiče snaží získat dostatek prostředků pro rodinu. Všichni členové jsou velmi milí, otevření a pohostinní. Zapojují se do aktivit místní farnosti. Děti se účastní kampů a programů, které zajišťuje kostel. Záleží jim na vzdělání dětí a jejich lepší budoucnosti, nemají však dostatek prostředků, aby uhradili veškeré školní poplatky včas.
     

Nsadha Elvis

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Uganda Martyrs P/S Kibubbu
Chce být: učitelem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Elvis je hodný a tvrdě pracující chlapec. Rád chodí denně do školky a když se vrací zpátky, zpívá písničky, které se ve škole naučil. Umí bavit lidi okolo sebe a rád kreslí obrázky. Ve škole je pečlivý a sdílný vůči spolužákům. Do školy nosí manga a dělí se o ně s ostatními. Umí se dobře vyjadřovat v místním jazyce. Je schopen se ozvat se svými potřebami a je bohabojný. Rád se ve škole věnuje činohře a ve svém volném čase hraje fotbal. Ve třídě sedí vepředu a je velmi aktivní.
Poznámky: Rodina se skládá ze sedmi členů, matka, tři děti, strýc a dvě matčiny sestry. Rodina bydlí v domě po matčiných rodičích, je zhotoven z cihel a zastřešený železnými pláty, není ovšem omítnutý a okna nemají zasklená, zakrývají je záclony nebo papír. Matka kupuje brambory a prodává je po vesnicích,což je velmi fyzicky náročné a má z toho nestabilní příjem, děti jsou proto často posílání ze školy domů, kvůli neuhrazeným poplatkům. Kromě vlastního malého pozemku si pro pěstování plodin pronajímá další půdu. Vaří si na palivovém dříví a vodu získávají ze studny, vzdálené tři kilometry od domu.
     

Kazibwe Carlos

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Uganda Martyrs P/S Kibubbu
Chce být: pilotem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Carlos je veselý, přátelský chlapec, který rád tráví volný čas venku. Snaží se všemu porozumnět a je stále neúnavný. Vždy odpoví na otázky, na které je tázán. Je komunikativní a zeptá se učitelů vždy, pokud něčemu nerozumí. Ve třídě zvedá ruku, aby mohl odpovědět na otázku a je mu líto, když není vybrán. Rád se učí anglicky a zapisuje si věci, které se naučil. Jeho nejoblíbenějším jídlem je rýže a hovězí.
Poznámky: Carlos žije většinu času pouze se svojí matkou. Rodina si pronajímá jeden pokoj, ve kterém žije všech pět členů domácnosti. Matka se nechává najímat na výkopové práce a setí, ale nevydělá si dostatek, aby mohla hradit dětem školní poplatky a otec rodinu již nepodporuje. Rodina nevlastní pozemek a jídlo si tak musejí kupovat. Nemají vlastí kuchyň a vaří na verandě. Nemají elektřinu a vodu získávají z blízké studny. Carlos musí kvůli nezaplaceným poplatkům často zůstávat místo školy doma, negativní vliv na prospěch má také jeho onemocnění, i když je to bystrý chlapec.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    (8)    9    10    11    12    13    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).