Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    (8)    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

V databázi máme 100 dětí z Indie, 44 dětí z Ugandy, 24 dětí ze Zambie, 12 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 180 dětí z databáze.
Dias Vihaan Michael

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Don Bosco School
Chce být: inženýrem
Zájmy: cyklistika
O dítěti: Vihaan je aktivní chlapec, je velmi vynalézavý a chce se učit novým věcem. Rád chodí do školy, učí se dobře a ze všech předmětů má známky A. Jeho nejoblíbenějším předmětem jsou počítače. Pomáhá ostatním ve třídě a když někdo chybí, je připraven mu pomoci doplnit si zápisky. Dříve býval předsedou třídy. Jeho úkolem ve třídě je vybírat od ostatních obrázky a odevzdávat je učitelům. Dobře vychází s ostatními a rád pracuje ve skupině. Svůj volný čas tráví se svými kamarády. Jeho zálibou je sběr mincí z různých států.
Poznámky: Oba Vihaanovi rodiče nejsou příliš vzdělaní. Otec pracuje jako řidič. Jeho zdravotní stav není dobrý a musí brát léky. Kdykoliv se cítí lépe, tak jde do práce. Žije s nimi také babička, která má problémy se srdcem a je z důvodu nehody handicapovaná. Musí brát pravidelně léky. Rodina nemá vlastní dům ani pozemek, pouze zděděný. Pro otce je obtížné rodinu uživit, hradit výdaje na léky pro dvě osoby a zajistit vzdělání pro Vihaana.
     

Anvith Chowrappa

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sacred Heart School, Naganahalli, H.D. Kote
Chce být: inženýrem
Zájmy: jízda na kole, animované pohádky, napodobování učitelů a prarodičů
O dítěti: Anvith je veselý chlapec, je ho všude plno, je bystrý, ale umí i pozlobit. Jeho učitelka říká, že Anvith chce číst a psát rychleji než kterýkoliv jiný žák ve třídě. Má rád hraní divadla, sport a hry, rád kreslí, maluje a poslouchá příběhy. Jeho oblíbená barva je červená, rád jí placky čapátí, zmrzlinu a houby. Pravidelně chodí do kostela a na hodiny katechismu.
Poznámky: Oba rodiče chlapce pocházejí z chudých poměrů a neměli velké možnosti studovat. O to více jim záleží na tom, aby jejich děti vzdělání a naději na lepší budoucnost měly možnost získat. Otec pracuje jako zemědělský dělník - kope, sází, hnojí, oře, cokoliv je na poli potřeba. Maminka se stará o děti, starou tchýni, o domácnost a o krávu, kterou chovají. Rodiče potřebují podporu, aby jejich děti mohly chodit do školy.
     

Barnab

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Nightingel Primary School, Markal.
Chce být: doktorem
Zájmy: hraní, běh, kreslení, vyprávění příběhů
O dítěti: Barnab je hodný chlapec. Žije spokojeně a užívá si zejména volnočasové aktivity se svými kamarády. Má moc rád své rodiče. Chodí pravidelně do školy a poslouchá učitele. Je disciplinovaný a velmi aktivni při všech školních činnostech. Má velký zájem o studium a chce se stát doktorem.
Poznámky: V rodině žije celkem sedm členů, prarodiče, rodiče a tři děti. Dvě děti chodí do školy. Matka zůstává doma a stará se o batole. Otec pracuje jako námezdní dělník a pokládá dlaždice. Pracuje tvrdě, nemá ale pravidelnou práci. Jeho příjem proto nestačí aby uživil rodinu.
     

Dhawanaru Prapthi

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Jijamatha Primary School.
Chce být: doktorkou
Zájmy: kreslení, zpěv, hraní her
O dítěti: Prapthi má velký zájem o studium, chodí pravidelně do školy a účastní se všech školních aktivit. Je to opravdu chytrá dívka, ráda hraje hry a miluje tanec a zpěv. Má také ráda školu a učitele. V testech vždy patří mezi nejlepší. Je komunikativní a hodná dívkou. Má v oblibě miminka, miluje hraní si s panenkami a jí ráda sladké.
Poznámky: Rodina má celkem šest členů, rodiče a čtyři děti. Otec pracuje jako námezdní dělník v kadeřnictví. Mezi jeho úkoly patří mimo jiné třeba zametání nebo úklid. Otec dělá, co může, nicméně jeho příjem není pravidelný. Rodina žije v malém pokoji a nemají k dispozici vhodné sociální zařízení. Jsou velmi chudí a mají finanční potíže. Všechny čtyři děti chodí do školy a rodiče by jim rádi zajistili dobré vzdělání, momentálně to pro ně však není možné.
     

Kamtnor Samuvel

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Shri Shivkuar Gurkul Primary School.
Chce být: policistou
Zájmy: tení a kreslení
O dítěti: Samuvel je velmi roztomilý chlapec. Je chytrý a kreativní. Chodí pravidelně do školy a dobře se učí. Má rád čtení a tanec. Má každého rád. V budoucnu by se chtěl stát policistou. Poslouchá a respektuje starší lidi. Je všemi milován a všechno se mu daří.
Poznámky: Rodina má sedm členů, pět dětí a rodiče. Otec pracuje jako námezdní dělník v lese. Matka je v domácnosti. Otec má nízký příjem. Všechny děti chodí do školy. Otec je jediným výdělečně činným v rodině, matka trpí bolestmi nohy a není tudíž schopna pracovat. Příjem otce není dostatečný ani k zajištění dostatku jídla a děti nemají k dispozici vhodné sociální zařízení. Rodiče sní o tom, že dětem zajistí dobré vzdělání, otec je ovšem není schopen v dostatečné míře podporovat.
     

Badgar Hnok

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Govt. Primary School, Sulthanpur.
Chce být: učitelem
Zájmy: hraní venkovních her, běh, tanec
O dítěti: Hnok je velmi hodný chlapec. Ve škole se velice pilně učí a má velký zájem o školní aktivity. Rád chodí do školy, také má rád čtení knih a tanec. Je velmi uctivým chlapcem. Rád si hraje se svými kamarády a má velký zájem o studium.
Poznámky: Rodina má sedm členů, tři děti, rodiče a prarodiče. Matka je v domácnosti a otec pracuje jako námezdní dělník na stavbách. Jeho úkolem je nosit cement, kameny, písek apod. Jeho práce není pravidelná a příjem tak není dostatečný k tomu, aby pokryl základní potřeby rodiny. Rodina žije v chudobě a pro rodiče je obtížné poskytnout dětem dobré vzdělání.
     

Dogule Sachine

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Nightingel Primary School, Markal .
Chce být: policistou
Zájmy: zpěv rýmů, kreslení, hraní
O dítěti: Sachine je aktivní chlapec. Je dobrým žákem, má rád svoje předměty a do školy chodí pravidelně. Umí dobře kreslit. Je kreativní. Rád si hraje se svými kamarády. Jeho cílem je dobře se učit a stát se policistou. Má rád svoje učitele a starší lidi.
Poznámky: Rodina má sedm členů, tři děti, rodiče a prarodiče. Otec pracuje jako námezdní dělník v hotelu. Jeho úkolem je mimo jiné hlavně umývání nádobí. Jeho příjem je nízký a pro něj tedy obtížné uživit rodinu. Dvě z dětí chodí do školy. Rodina žije ve velké chudobě, na příjmu otce rodiny jsou závislí rovněž prarodiče. Otec tak není schopen zajistit dětem vzdělání.
     

Katabira Swaibu

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 18
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Lwanga Technical Institute
Chce být: tesařem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Swaibu je zdvořilý chlapec a rád chodí do školy. Poslouchá své rodiče a učitele a respektuje je. Rád zkouší tesat, od té doby co získal dovednosti v této oblasti. Jeho snem je dokončit studium a ve své obci si založit vlastní dílnu. Rád hraje fotbal a fandí mezinárodnímu týmu Chelsea a týmu Ugandy.
Poznámky: Swaibu bydlí s matkou v domě se čtyřmi pokoji. V domě žije Swaibu, jeho matka, jeho sestra a jedno vnouče. Jeho rodiče se od sebe oddělili a otec rodinu nepodporuje. Odjel daleko a oženil se s další ženou. Matka vařívala v nedaleké škole, ale později onemocněla a v roce 2016 přestala pracovat, protože měla bolesti nohou. Nyní pěstuje sezónní plodiny pro domácí spotřebu a prodává přebytek v závislosti na úrodě. Matka vaří s použitím palivového dřeva. Někdy mají jedno jídlo denně. Vodu mají ze studny.
     

Kagweriri Alukuman

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 17
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 3    
Škola: Busagazi Secondary school
Chce být: automechanikem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Jedná se o velmi společenského chlapce, který umí s každým z jeho věku spolupracovat. Dělá svou práci dobrovolně. Do školy chodí každý den. Rád poslouchá hudbu na malém radiu, které mají doma. Také je velmi disciplinovaný.
Poznámky: Tato rodina má čtyři členy včetně Alukumana. Je jich jinak pět, ale dcera je na koleji a připojí se k nim až na prázdniny. Jeho matka nese plnou zodpovědnost za rodinu. Prodává místní alkohol, z něhož získává něco málo, aby udržela rodinu. Také pěstuje plodiny na malém pozemku. Prodává úrodu a něco z ní nechává pro stravování rodiny. Získané peníze nejsou dostatečné na to, aby děti zajistily. Děti jsou vždy posílány zpět za nezaplacení školného a zůstávají dlouhou dobu doma. Děti spí na podlaze na roztrhaných matrací s přikrývkami. Používají petrolej k zapálení svíčky a vaří s palivovým dřívím. Voda nosí z vrtu
     

Yuvaraj Ajithraj

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 19
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: University College, Mangalore
Chce být: vysokoškolským učitelem
Zájmy: hraní na klávesy
O dítěti: Ajithraj je hodný chlapec a učení mu jde. Je zodpovědný a tvrdě pracuje. Je poslušný a respektuje ostatní. Má rád hudbu a ve volném čase čte noviny a časopisy. Jeho škola je 10km od jeho domova a každý den dojíždí autobusem. Je velmi odhodlaný se dobře učit a mít dobrou budoucnost.
Poznámky: Otec chlapce pracuje jako malíř a jako jediný živí rodinu. Jeho práce není pravidelná. S jeho nízkým příjmem je pro něj těžké zajistit základní potřeby rodiny a zaplatit chlapci školné.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    (8)    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).