Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    (8)    9    10    

V databázi máme 47 dětí z Indie, 18 dětí z Ugandy, 12 dětí ze Zambie, 15 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 91 dětí z databáze.
Shetty Daksha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: zatím ještě neví
Zájmy: kreslení
O dítěti: Daksha je sice ještě malý, ale už v tomto věku má moc krásné písmo a všichni učitelé si jej pochvalují. Je to slušný a vychovaný chlapec, který ale zároveň nezkazí žádnou legraci. Ve třídě je aktivní a pomáhá s organizováním všeho, co je potřeba. Má moc rád sport a věnuje se mu ve volném čase.
Poznámky: Dakshasův tatínek pracuje jako pomocník v hotelu, jedná se však o velice nepravidelnou práci s nestálým příjmem. Maminka zůstává doma a stará se o děti. Oba rodiče si moc přejí, aby děti mohly studovat. Dakshasova sestra je aktuálně v 7. třídě a příjmy, které rodina má, nestačí na pokrytí studijních nákladů pro oba sourozence.
     

Shetty Sakshith

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: zatím ještě neví
Zájmy: hraní
O dítěti: Sakshith je opravdu velice zábavný chlapec. O přestávkách se kolem něj vždy shromáždí skupina spolužáků a on jim vypráví vtípky a zábavné historky, kterým se všichni smějí. Je to takový třídní šašek. Upozorňuje na sebe i při hodinách a všechny baví tím, jak odpovídá učitelům. Je velmi chytrý a aktivní. Ve všech základních předmětech má nejlepší výsledky a učitelé si jeho vědomosti chválí. Poctivě si také vypracovává domácí úkoly a všechny školní práce, proto jsou s ním jeho vyučující spokojeni.
Poznámky: Sakshitsův tatínek pracuje jako pomocník v hotelu. S touto rodinou bydlí také jejich prarodiče a Sakshitsova maminka se o ně stará. Nemůže proto chodit do práce. Příjem, který mají, jim nestačí na uživení rodiny. Velmi by si však přáli, aby Sakshith mohl chodit do školy a studovat.
     

S.Anushiya

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 17
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Sri Balaji College of Education
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní, zpěv a tanec
O dítěti: Anushya je inteligentně vypadající dívka. Nyní studuje pedagogiku. Ve škole má dobrou pověst a je kamarádská ke všem svým spolužákům. Má jednoho staršího bratra, který také chodí na vysokou školu. Oba její rodiče jsou prostí, tvrdě pracující lidé.
Poznámky: Anushya pochází z chudé rodiny, žijí v malém domě bez sociálního zařízení. Její otec pracuje jako námezdní dělník na stavbách za nízkou mzdu. Matka je sezónní námezdní dělnice v zemědělství v jejich vesnici. Rodina nevlastní žádnou půdu.
     

Oleje Moses

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 20
Rodiče: nemá sourozenci: 2    
Škola: St Kizito
Chce být: elektrikářem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Moses je velmi zodpovědný, poslušný a skromný chlapec. Snaží se při studiu i vydělávat peníze, aby si mohl kupovat školní pomůcky. Rád hraje fotbal a ve své vesnici je důležitá osobnost ve fotbalovém týmu. Hodně pomáhá strýčkovým dětem s domácími úkoly a pobízí je k větší pilnosti.
Poznámky: Moses ztratil oba rodiče, kteří podlehli onemocnění AIDS. Zůstaly po nich čtyři děti, které jsou zdravé. Mosesova starší sestra musela školní docházku ukončit kvůli nedostatku peněz a odešla z domova za prací. Ostatní děti žijí u strýce, který má tři vlastní a bydlí v malém domku patřícím základní škole, kde strýc učí. Jeho malý plat však nestačí na všechny výdaje rodiny se šesti dětmi. Mají malý kousek půdy, avšak to, co vypěstují, nepokryje ani jejich vlastní potřebu.
     

Birabwa Irene Nevi

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 18
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Bukasa High school
Chce být: návrhářkou
Zájmy: házená
O dítěti: Irene je skromná, tichá, poslušná a chytrá dívka. Ve škole se jí velmi daří, účastní se skupinových debat a její učitelé jsou na ni pyšní. Původně se chtěla stát ošetřovatelkou, ale nyní by se ráda stala návrhářkou. Je talentovaná a opravdu šikovná v uměleckých předmětech. Má krásný rukopis a mluví, čte a píše dobře anglicky.
Poznámky: Rodina obývá malý pronajatý domek o jedné místnosti, se střechou ze starých plechových plátů. Otec rodinu opustil a má novou ženu i děti. Občas se přijde na děti podívat, ale nepřinese jim nic a nikterak je finančně nepodporuje. Kousek původního pozemku jim dokonce prodal a postavil si obydlí pro svou novou rodinu. Maminka si vydělává jako pradlena a je členkou svépomocné ženské skupiny, která půjčuje peníze na malé splátky.
     

Nasuuna Shamimu

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 20
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Maria Gorette Vocation
Chce být: učitelkou zdrav. sester
Zájmy: volejbal
O dítěti: Shamimu je společenská, chytrá a kreativní dívka. V posledním semestru dosáhla průměrného hodnocení 60% v osmi předmětech a její třídní učitel v ní vidí velký potenciál. Je také manuálně zručná a ráda vyrábí lana a míče ze starých polyetylenových tašek pro malé děti.
Poznámky: Jedná se o sedmičlennou rodinu, žijící v domku s plechovou střechou. Oba rodiče jsou nevzdělaní a tak se živí jen námezdními zemědělskými pracemi s velmi malým příjmem. Jejich malý pronajatý pozemek jim poskytuje možnost pěstovat plodiny pro vlastní spotřebu i něco pro prodej. Starší děti školu nedokončily a příležitostně pracují. Většinu peněz pohltí školné a základní potřeby pro rodinu.
     

Kavya Anjali

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Maria Niketan Higher Primary School, Bogadi, Mysore
Chce být: dětskou lékařkou
Zájmy: hraní na schovávanou a napodobování učitelů
O dítěti: Kavya Anjali je veselá a aktivní dívka, která má kolem sebe vždy pořádek. V její třídě je 54 žáků. Kavya Anjali má velmi ráda svojí učitelku, chtěla by mít sárí jako ona. Říká, že do školy chodí ráda, líbí se jí, že mají hezké hřiště, hodně zeleně, velké třídy a dobré učitele. Učí se velmi dobře, kromě toho ráda zpívá, tančí a sportuje. Ke kamarádům se chová vždy hezky. Má ráda všechno, co je růžové a zelené a ráda jí sladkou rýží, smaženou rýží, placky čapátí a zeleninu.
Poznámky: Rodiče dívky pocházejí z chudých kočovných rodin. Oba se živí jako námezdní dělníci, převážně na stavbách, kde nosí kamení a písek a pomáhají, s čím je potřeba. Uvědomují si hodnotu vzdělání a dohlížejí na to, aby se všechny tři děti každý večer pečlivě připravovaly do školy. O děti se dobře starají, ale nemají dostatek prostředků, aby vzdělání zabezpečili pro všechny tři děti.
     

Maombe Mercy

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 0    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: Lékař
Zájmy: S přáteli skákat přes lano
O dítěti: Mercy je společenská dívka, která se ráda baví se svými přáteli. Preferuje růžovou barvu a hezké oblečení. Doma se ve volných chvílích věnuje malování. V oblibě má také místní pokrmy, jako například housenky a listy dýně. Každou neděli dochází na lekce náboženství do kostela, kde také zpívá. Spolu s rodiči kostel navštěvuje pravidelně. Ze zvířat, se jí nejvíce líbí zebra.
Poznámky: Rodina žije v chatrči o dvou místnostech z nepálených cihel, s plechovou střechou. Na vaření používají dřevěné uhlí a v noci svítí svíčkami, protože nemají připojenou elektřinu. Jídlo mají zpravidla 2x denně. Pro vodu dochází k mělké studni. Matka umí čist a psát. Rodiče si velmi přejí, aby jejich děti dostaly vzdělání. Příjem rodiny je však velmi nízký a nedostačující pro uspokojení základních potřeb rodiny. Na vzdělávání dětí peníze již nestačí.
     

Chimwishi Eliza

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: Horník
Zájmy: Hrát si s panenkami
O dítěti: Eliza je velmi aktivní, jak doma, tak ve škole. Má několik přátel, se kterými si ráda hraje. Ve škole ráda čte a kreslí, jde jí však také psaní. Její oblíbené jídlo je kuře se zeleninou. Pravidelně navštěvuje nedělní školu, kde poslouchá biblické příběhy a účastní se her. Uvažuje o tom, že se v budoucnu stane horníkem, protože se jí líbí jejich ochranný oděv.
Poznámky: Rodina žije v domě o dvou místnostech z nepálených cihel. Střecha domu je vyrobená z železných plechů. Nemají přistup k elektřině, a proto na vaření používají dřevěné uhlí a v noci svítí svíčkou. Matka vydělává potřebné finance prodejem zeleniny na trhu, jejich příjem není dostačující na zabezpečení základních potřeb rodiny. Otec rodinu opustil a nikdo neví, kde se nachazí. O své děti neprojevuje zájem. Matka se také stará o další děti z rodiny, které jsou sirotky.
     

Mulaisho Gift

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: Voják
Zájmy: Fotbal
O dítěti: Gift je vysoký a klidný chlapec. Není příliš komunikativní, ale rád tráví svůj volný čas s přáteli. Do školy chodí pěšky cca 3 km. Během přestávky sportuje a běhá, v rámci vyučování rád kreslí. Jeho oblíbené jídlo jsou fazole a zelí. Každou neděli se účastní bohoslužby. Jeho cílem v životě je stát se vojákem, aby pomáhal uprchlíkům.
Poznámky: Rodina žije v chatrči o dvou místnostech. Střecha je vyrobená z železných plechů, pro vodu chodí do studny a na vaření používají dřevené uhlí. Jídlo mají 2x denně. Otec zemřel před dvěma lety, pro rodinu to bylo velmi těžké období. Matka vydělavá peníze prodejem ovoce a zeleniny. Příjmy z prodeje jsou však dostačující pouze na pokrytí základních potřeb rodiny, ne na školní poplatky pro děti.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    (8)    9    10    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).