Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    (8)    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

V databázi máme 62 dětí z Indie, 63 dětí z Ugandy, 16 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
D`Mello Jovita

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Joseph Aksharadhama School
Chce být: lékařkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Jovita D`Mello je milé, inteligentní a přátelské děvče. Velmi ráda chodí do školy a učí se novým věcem. Zatím ještě chodí do školky, učí se angličtinu a kannadu, počty, říkanky a prvouku. Miluje svoji mladší sestru, se kterou tráví hodně času.
Poznámky: Francis D`Mello pracuje jako laboratorní technik a je jediným výdělečně činným členem rodiny. Jeho žena Anthonia Shantha je v domácnosti a stará se o děti. Snaží se vystačit si s málem, ale neustále se zvyšující životní náklady rodinu velmi sužují. Velice touží dát své dceři dobré vzdělání.
     

Ssekeba Joshua Innocent

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Maria P/S
Chce být: lékařem
Zájmy: fotbal a hra na schovávanou
O dítěti: Joshua chodí do školy velmi rád, dokonce i když je nemocný. Baví ho psaní a kreslení. Mezi spolužáky je aktivní, dobře s nimi vychází a snaží se ve třídě udržet klid a pořádek.
Poznámky: Pětičlenná rodina žije v provizorním dvoupokojovém domku, postaveném ze dřeva a bláta s plechovou střechou. Otec dříve rybařil, ale kvůli zpřísněným podmínkám již nedostal nové povolení. Začal farmařit, ale i tak si rodina může dovolit jen jedno jídlo denně.
     

Peyiki Lydia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Maria P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: dívčí košíková, vybíjená a hra na schovávanou
O dítěti: Lydia je skromná a pečlivá dívka. Ráda chodí do školy a ve svém volném čase se stará o mladší sourozence.
Poznámky: V dvoupokojovém cihlovém domě s plechovou střechou žije osmičlenná rodina. Mají pronajatý kousek půdy, kde pěstují plodiny pro svou potřebu i na prodej, aby si zajistili příjem. Otec má ještě jednu rodinu a děti, na které rovněž přispívá.
     

Bogush Sofiya

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: ZŠ č. 2 Postavy
Chce být: masérem
Zájmy: kreslení
O dítěti: Sofiye je průměrnou studentkou, přesto je velice snaživá. Povahově je veselá a baví jí vymýšlet pohádky pro děti. Je zodpovědná a férová, ale také poměrně zranitelná. Navštěvuje hudební školu, kde hraje na cimbál. Také ráda chodí do klubu při kostele a na hodiny náboženství.
Poznámky: Sofiya je vychovávána společně se dvěma sestrami a bratrem předškolního věku. Rodina žije skromně, otec je lesník a do práce dojíždí 20 km. Maminka se brzy bude muset vrátit do práce po rodičovské dovolené, ale zatím neví, jestli si práci najde. O víkendech a o svátcích děti chodí do kostela, rodina také navštěvuje setkání pořádaná v kostele pro mladé rodiny.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Namiiro Maria Gladys

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Matia Mulumba Ssabawaali P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: zpěv, skákání
O dítěti: Maria Gladys je roztomilé a hodné děvče. Sama se vypravuje do školy a dbá na to, aby přišla včas. Po škole pospíchá domů a těší se na oběd od maminky.
Poznámky: Mariin otec tráví hodně času na ostrovech rybařením a posílá domů svůj výdělek. Matka se stará o své děti a zároveň pěstuje plodiny pro potřebu rodiny i k prodeji. Vaří si na ohništi před domkem a k osvětlení používají malý solární zdroj.
     

Yankun Ksenya

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: ZŠ Lyntupy
Chce být: kuchařem
Zájmy: jízda na kolečkových bruslích, zpěv, tanec
O dítěti: Ksenya je veselá, přátelská a srdečná dívka, velmi rychle nachází společnou řeč se všemi. Je nadaná, navštěvuje hudební školu a také taneční a hudební kroužek. Dochází na hodiny náboženství.
Poznámky: Ksenya je vychovávána v rodině spolu se dvěma bratry. Rodina má soukromé hospodářství pro vlastní potřeby, v létě zavařují houby, zeleninu a lesní plody. Společně rádi jezdí rybařit. O víkendech a o svátcích rodina navštěvuje kostel, starší syn přisluhuje při mši.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Kizza Josta Deziderio

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Matia Mulumba Ssabawaali P/S
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal, běh
O dítěti: Josta je prostý a milý chlapec, dobře vychovaný a velmi pilně pracující. Má vstřícnou povahu a ve volném čase rád hraje fotbal. Moc ho to baví a zahraje si i u pramene, než nabere vodu a odnese ji domů. Jeho oblíbené jídlo jsou různé druhy ovoce jako třeb
Poznámky: Josta žije s otcem a nevlastní matkou. Jeho vlastní matka před několika lety opustila rodinu i dvě děti a nic o ní nevědí. Otec je rybář a tráví mnoho času na ostrovech, má ale problémy kvůli některým zákazům rybolovu. Nevlatní matka se také snaží podporovat rodinu, má malý kadeřnický salón. Stará se o své čtyři děti a nevlastního Jostu.
     

Keerthi R.

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Sacred Heart School
Chce být: řádovou sestrou
Zájmy: sport
O dítěti: Keerthi R. je tichá a dobře vychovaná dívka. Má velký zájem o studium a tráví mnoho času učením a přípravou domácích úkolů. V letošním školním roce chodí do 3. třídy. Bere své studium velmi vážně. Má zájem se dále vzdělávat a stát se v budoucnu řádovou sestrou. Baví ji sporty a ráda se účastní běžeckých soutěží.
Poznámky: Ramesh, otec Keerthi, je negramotný a pracuje jako pomocný zedník za denní mzdu. Jeho práce je sezónní, v období dešťů vůbec není možné pracovat. Jeho manželka pracuje jako pomocnice ve škole a trpí silnou kožní alergií. Rodina musí vynaložit velké množství finančních prostředků na léčbu a také na chod domácnosti. Proto je pro ně velmi obtížné zajistit pro Keerthi dobré vzdělání a lepší budoucnost.
     

Nakalema Aisha

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Buikwe Moslem P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Aisha je dobře vychovaná dívenka a školu má velice ráda. Doma pomáhá mamince, která má hodně práce s její malou sestřičkou. Ve třídě je aktivní a svoje domácí úkoly má vždy v pořádku a včas. Ve chvílích volna si moc ráda hraje s kamarády vybíjenou. Má ves
Poznámky: Aisha žije s rodiči a sedmi sourozenci, z nichž pět chodí do školy. Rodiče jsou rolníci a vlastní malý domek. Jejich hlavním zdrojem obživy je pěstování kávy, ale je to sezonní záležitost a výdělek je závislý na úrodě. Otec je velice zbožný člověk a vyučuje Korán v islámských školách. Vodu si nosí z 2 km vzdáleného pramene.
     

Nakayenga Nulu

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Buikwe Moslem P/S
Chce být: ošetřovatelkou
Zájmy: skákání, běh
O dítěti: Nulu je příjemné děvče, do školy chodí ráda a naboso. Miluje své sourozence a tráví s nimi spoustu času hraním místních her. Mamince pomáhá s vařením a nejraději má přípravu rýže.
Poznámky: Nulu žije s matkou, otec rodinu opustil. Se svým druhým manželem má matka ještě dvojčata, ale ani ten se o rodinu nestará. Matka žije se všemi svými dětmi v jednopokojovém domku a pro potřeby své rodiny pěstuje zeleninu.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    (8)    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).