Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    (8)    9    10    11    12    13    14    15    

V databázi máme 53 dětí z Indie, 46 dětí z Ugandy, 21 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 142 dětí z databáze.
Mbabazi Gloria

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Springs care P/S
Chce být: chce pracovat ve zdravotnictví
Zájmy: vybíjená, skákání přes švihadlo
O dítěti: Gloria je chytrá dívka, která se velmi zajímá o svůj prospěch a zapojuje se do různých školních aktivit. Každého udivuje, že zná jména téměř všech dětí ve škole. Je samostatná a sama od sebe například poklidí ve třídě, má-li pocit, že je to potřeba. Ráda si hraje se svými spolužáky a často hry sama iniciuje.
Poznámky: Sedmičlená rodina (kterou tvoří prarodiče, jejich děti a vnoučata) žije v domku o několika místnostech, kde vnoučata spí na matraci na zemi. Matka porodila Glorii, když byla ještě velmi mladá, otci za to hrozilo vězení, a tak utekl a Gloria ho nikdy nepoznala. Matka pracuje v nedaleké restauraci, vdala se a má další čtyři děti. Občas Glorii něco pošle, např. knihy, ale ne pravidelně, protože vydělává velmi málo. Prarodiče pěstují kávu, ale ne vždy se úroda vydaří. Kráva a čtyři kozy také nemají ideální péči a starají se o ně děti, když přijdou ze školy.
     

Crasta Prinshal Jenisha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sacred Heart English Medium School
Chce být: učitelkou
Zájmy: nákupy drobných věcí
O dítěti: Prinshal vypadá jako velmi malá a slabá holčička. Narodila se předčasně císařským řezem, protože její maminka byla nemocná. Prinshal trpí astmatem a pravidelně musí brát léky. I přesto je však hodně aktivní a veselá. Jednou by se chtěla stát učitelkou a vyučovat starší děti. Má výjimečný talent na tanec a zpěv různých místních písniček.
Poznámky: Prinshalova rodina žije pohromadě s dědečkem a tetou v odlehlé vesnici, která se jmenuje Kera. Prinshalův tatínek pracuje jako elektrikář. Nemá však stálou práci, jezdí pracovat jen, když mu nadřízení zavolají. Během období dešťů zůstává doma. Rodina se stará o nemocného dědečka z otcovy strany, který potřebuje lékařskou péči a léky. Tatínkova sestra s nimi žije také, protože má problémy ve vztahu se svým manželem. Prinshalova maminka celou tuto situaci těžce nese, trpí vysokým krevním tlakem a bere léky. Rodina bydlí v domě rodičů, který se jednou bude muset rozdělit mezi sourozence.
     

D`Souza Starlyn Rorita

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Nirmal English Medium School
Chce být: dovou sestrou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Starlyn je veselá holčička. Chce po své mamince, aby jí pomáhala připravovat všechny věci do školy - učebnice a sešity dávat do tašky a připravovat oběd do krabičky. Starlyn moc krásně zpívá a také recituje básničky. Má kolem sebe neustále mnoho přátel, se kterými si hraje hlavně o přestávkách. Doma tráví čas se zvířátky, o která se stará. Pak také ráda mamince vypráví, co celý den dělala.
Poznámky: Rodina Starlyn se schází každý večer ke společnému jídlu a pak se modlí. Tatínek je velmi mladý a trpí kameny ve slinivce břišní, které nemohou lékaři operovat. Často se mu stává, že se z ničeho nic objeví veliké bolesti, které nedokáže snést. Doktoři ho nechtějí operovat, protože kameny leží na velice riskantním místě a mohl by při této operaci přijít o život. Je tedy závislý na pomoci ostatních. Maminka Starlyna se stará o 3 krávy, pravidelně je dojí a mléko prodává. Bohužel to však není dostatečný příjem vzhledem k výdajům potřebným na lékařskou péči pro tatínka.
     

Baretto Stellon

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School
Chce být: doktorem
Zájmy: chování domácích zvířátek
O dítěti: Stellon je optimistický, veselý chlapec. Má výborné výsledky ve škole. Jeho služba je vybírání sešitů s úkoly pro učitele. Také před obědem pomáhá připravovat místa, kam si mohou děti sedat. O přestávkách ho nejvíc baví hrát si venku s ostatními dětmi. Má výjimečné nadání na sport, speciálně na kriket. Doma se stará o zvířata a také se věnuje své mladší sestřičce.
Poznámky: Stellonova rodina žije spolu s prarodiči. Dědeček, o kterého se starají je paralyzovaný. Večer se všichni scházejí u společného jídla a modlí se. Tatínek má autorikšu, na kterou si vzal půjčku. Během období dešťů však nemá práci. Stellonova maminka má problémy s ledvinami a pravidelně bere léky. Rodina žije ve vícegeneračním domě. Je pro ně těžké zajistit si základní životní potřeby a navíc ještě zaplatit všechnu potřebnou lékařskou péči a léky.
     

Pinto Venisha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. Joseph English Medium School
Chce být: učitelkou
Zájmy: chování domácích zvířátek
O dítěti: Venisha je upovídaná a veselá holčička. O přestávkách ji najdete s kamarády, jak si hrají. Venisha je poměrně výrazná osobnost, takže se často stává, že ostatní řídí. Jednou by se chtěla stát učitelkou a vyučovat malé děti. Baví ji starat se o své mladší bratrance a sestřenice. Moc krásně zpívá a tančí, má také ráda básničky. Doma se stará o zvířátka a pomáhá mamince s malými věcmi, které zvládne udělat.
Poznámky: Venishina rodina žije s babičkou a strýci. Tatínek pracuje jako námezdní dělník v továrně na výrobu železa. Jedná se o velice těžkou práci. Navíc tato práce není stálá. Továrna je daleko od jejich domu, musí tedy každý den dojíždět. Babička, o kterou se rodiče starají, trpí vysokým krevním tlakem a astmatem. Bere tedy pravidelně léky a musí chodit na kontroly. Žijí s nimi tři strýcové, kteří jsou nezaměstnaní a hledají práci. Je zde ještě jeden strýc, který má nepravidelný příjem a to, co vydělá stačí sotva na jeho vlastní potřeby.
     

Nakato Leticia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Ntunda R/C P/S
Chce být: ošetřovatelkou
Zájmy: skákání přes švihadlo, hra na schovávanou
O dítěti: Dívka je veselá, přátelská, pečlivá, vychovaná a do školy chodí ráda. Je ve všech směrech aktivní, zvídavá a přemýšlivá. Nevzdává se snadno svého přesvědčení a má zdravé sebevědomí. Ráda se o vše dělí se svými spolužáky a ve škole má dobré výsledky.
Poznámky: Početná rodina obývá velmi provizorní přístřešek, zbudovaný z tyčí a plechů, bez podlahy či omítek. Dva starší Leticiini sourozenci chodí na noc ke staré nemohoucí babičce. Rodina se živí pěstováním kávy, ale úroda není vždy dobrá. Ostatní plodiny prodají, jen pokud něco z úrody při tak velké rodině zbyde. Aby měli dostatek peněz, tak si rodiče někdy přivydělávají manuální prací pro ostatní.
     

Negesa Grace

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Ntunda R/C P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená, hra na honěnou
O dítěti: Grace je usměvavá a hravá dívka. Do školy chodí ráda, a když něco potřebuje vysvětlit, vždy se zeptá. Mluví i za ostatní ostýchavější děti. Dbá na to, aby ve třídě bylo čisto, aby děti měly své věci v pořádku a aby nebyl hluk.
Poznámky: Rodina obývá malý skromný domek, kde děti spí na staré matraci a dělí se o přikrývku a otec pozemek na kterém bydlí stále splácí. Vlastní Gracina matka po neshodách s otcem odešla ke své nemocné matce a svou rodinu nijak nepodporuje. Nevlastní matka přišla do rodiny k otci se třemi svými dětmi. Rodiče si vydělávají manuálními pracemi, ale často dostávají jen něco z úrody namísto peněz. Elektřinu si nemohou dovolit, takže svítí petrolejkou a vodu nosí z veřejného zdroje.
     

Namugga Praxidis

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Ntunda R/C P/S
Chce být: právničkou
Zájmy: hudba, tanec, divadlo
O dítěti: Dívka je zajímavá tím, jak přemýšlí o věcech a lidech a jejich rozmanitosti. Také často přemýšlí o tom, jak věci fungují. Je přímočará a nebojí se upozornit spolužáky, když něco dělají špatně.
Poznámky: Rodina bydlí v malém hliněném domku, kde děti spí na staré matraci a dělí se o přikrývku. Svítí petrolejkou, vaří na ohništi a vodu přinášejí z veřejného vrtu. Rodina mívá na malém pozemku i nějakou úrodu, ale ta se prodává jen za velmi nízké ceny kvůli velké konkurenci. Úroda je také často poznamenána špatným počasím. Rodiče jsou závislí na manuální práci, protože nemají žádné vzdělání ani nejsou vyučení, takže si nemohou najít lepší zaměstnání.
     

Nambooze Rihana

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Ntunda R/C P/S
Chce být: ošetřovatelkou
Zájmy: skákání přes švihadlo, vybíjená
O dítěti: Dívka je velmi aktivní a do školy chodí vzorně, ačkoli nebydlí blízko. Má smysl pro humor, a vždy své spolužáky ráda pobaví. Své věci si udržuje ve velkém pořádku, a také pomáhá vedoucímu třídy udržovat pořádek ve třídě.
Poznámky: Rodina bydlí v malém zchátralém domku, kde děti spí na staré matraci a na přikrytí mají dvě staré a slabé deky. Rodina prodává část své úrody, aby zaplatili alespoň základní školné, avšak silné deště, které přišly po dlouhém suchu, poznamenaly těžce i úrodu. Rodiče si přivydělávají manuální prací, často však nedostávají své vydělané peníze v termínu. Děti pak kvůli nezaplacenému školnému pobývají týdny doma, což velmi negativně ovlivňuje jejich prospěch.
     

Kimbugwe Davis

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Ntunda R/C P/S
Chce být: inženýrem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Chlapec má velmi hezké chování a do školy chodí rád a vždy včas. Při vyučování je aktivní a má radost, když správně odpoví na otázku. O jídlo, které si přinese z domova, se dělí se svými spolužáky a ve třídě patří mezi nejlepší žáky.
Poznámky: Početná rodina obývá domek o dvou místnostech, bez pevné podlahy, kde děti spí na zemi na malé staré matraci. Rodina pro sebe pěstuje úrodu na malém kousku půdy a vedle toho mají ještě pronajatý pozemek na pěstování úrody, kterou prodávají. Ta se ale v místě velmi těžko prodává kvůli velké konkurenci. Někdy jsou ještě navíc plodiny napadeny nemocemi nebo škůdci a jejich ošetření je drahé. Vodu rodina přináší z vrtu, vaří na dříví nasbíraném v lese a svítí petrolejkou.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    (8)    9    10    11    12    13    14    15    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).