Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    (8)    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

V databázi máme 72 dětí z Indie, 57 dětí z Ugandy, 27 dětí ze Zambie, 24 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 180 dětí z databáze.
M. Alfaz Khadeer

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Jeeva Jyothi English Medium Higher Primary School Sorab
Chce být: dítě je ještě malé a neví
Zájmy: hraní si a básničky
O dítěti: Alfaz je nadšené malé dítě. Má velice rád svou maminku. Vždy se postará o to, aby si k němu sedla, když se učí. Alfaz, jako všechny děti v jeho věku, miluje výlety. Je pracovitý, doprovází svého otce na trhy a pomáhá matce při nákupech a s nošením vody. Zvládá poměrně náročné úkoly na svůj věk. Zatím je v mateřské škole a užívá si nového jazyka, kterým je angličtina. Zná anglickou abecedu a dokáže počítat až do deseti. Rád si hraje s hračkami a kostkami, nebo si hraje s přáteli z okolí. Učí se také arabsky a pravidelně navštěvuje mešitu.
Poznámky: Otec dítěte pracuje jako prodejce ryb. Bohužel není poptávka po jeho práci během období dešťů. Rodina je šestičlenná. Žije s nimi babička, která je už hodně stará a potřebuje péči. Maminka zůstává doma s malou dcerou a nemůže pracovat. Tatínkovi dělá velké potíže financovat vzdělávání dětí, jelikož jeho malé příjmy jsou jen stěží dostačující pro potřeby rodiny a zaplacení pronájmu domu.
     

M. Anas Rafiq

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Jeeva Jyothi English Medium Higher Primary School Sorab
Chce být: dítě je ještě malé a neví
Zájmy: tancování, povídání příběhů, hraní her
O dítěti: Anas je milé dítě, které má velmi rádo svou maminku. Je přátelský, doma velmi užitečný a poslouchá na slovo. Je dobrým přítelem, který rád vede ostatní při míčových hrách, když si spolu hrají. Učí se se svou sestrou, která jej doprovází do školy. Velmi se zajímá o angličtinu - učí se abecedu a vypráví příběhy s lehkostí. Jeho rukopis je dobrý a zlepšuje se i plynulosti v rámci anglického jazyka. Učí se také arabská čísla. Dobře tančí a účastní se kulturních programů ve škole.
Poznámky: Otec pracuje jako nakladač těžkých pytlů písku a hornin. Jeho práce je namáhavá a velice špatně placená. Jeho příjem je nízký a nestálý. Dům, kde rodina bydlí, je starý a potřebuje opravu, na kterou momentálně nejsou peníze. S rodinou žije ještě babička, která zůstává doma a potřebuje péči. Matka je v domácnosti. Otec dítěte je jediným živitelem rodiny. Snaží se zajistít dobré vzdělání svým dětem a hledá finanční pomoc.
     

Adithya Shankar

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Anganwadi Sorab
Chce být: dítě je ještě malé a neví
Zájmy: oprava hraček, vyrábění nejrůznějsích věcí
O dítěti: Adithya je velmi aktivní chlapec, má rád zábavu a všechny hry. Momentálně chodí do mateřské školy, kterou má moc rád. Tráví čas se svým otcem a každý den jej vyhlíží a těší se, až se vrátí domu. Ve škole se učí anglickou abecedu a čísla. Jeho schopnost komunikace je dobrá, velice hezky recituje anglické příběhy. Má rád písně a rád poslouchá hudbu sám nebo se svými rodiči. Je chytrý a vyrábí vlastní plavidla z papíru, která pak pouští po řece.
Poznámky: Otec pracuje jako námezdní, nekvalifikovaný dělník. Nakládá a vykládá materiál z nákladních vozidel. Otcova práce je nepravidelná, jeho skromný příjem jen stěží postačí na základní potřeby rodiny. Matka dítěte trpí anémií a není schopna pracovat. Rodina se nachází ve velice špatné situaci. I když jsou oba rodiče negramotní, záleží jim na tom, aby jejich děti mohly studovat a díky tomu měly šanci na lepší budoucnost.
     

Rithik Jagadish

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Jeeva Jyothi English Medium Higher Primary School Sorab
Chce být: dítě je ještě malé a neví
Zájmy: malování
O dítěti: Rithik chodí do mateřské školky a moc rád tráví čas se svým tatínkem. Další jeho zálibou jsou tradiční jídla, která vaří jeho maminka. Rád si kreslí a maluje obrázky, ty potom jeho rodina schovává nebo je ukazuje kamarádům a příbuzným. Jeho inspirací jsou obrázkové knížky, které si rád prohlíží. Je to pohodový chlapec, který se vyhýbá nepříjemnostem a snaží se se všemi vyjít. Dobře se učí a miluje recitování příběhů a básniček.
Poznámky: Otec pracuje jako řidič, ale jeho zdravotní stav není dobrý. Před dvěma lety podstoupil operaci srdce, na kterou si musel vzít půjčku z banky. Jeho křehké zdraví je znepokojivé a je překážkou v práci. Maminka se stará o domácnost. Z důvodu zdravotních problémů nemá otec stálý příjem a jen stěží zvládá zajišťovat základní životní potřeby. Navíc rodina nevlastní dům a musi platit poměrně výsoký nájem. Ze všeho nejvíce by si ale rodiče přáli zajistit svým dětem vzdělání a umožnit jim lepší život.
     

Opiyo Obwona Derrick

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: Otec, matka zemřela sourozenci: 0    
Škola: Sacred Heart Seminary Lacor
Chce být: knězem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Derrick je chlapec, který vyrůstal, aniž by znal své rodiče. Rodina, která se o něj stará, mu nikdy neřekla, že není jejich biologickým dítětem. Miluje děti své tety a chce, aby byly šťastné. Vede příkladný život a vždy se s bratranci chodí modlit. Je klidný a vyhýbá se zlobivým chlapcům. Moc se mu ve škole líbí. Má rád studium a modlitbu. Řekl, že jeho nejoblíbenější barva je červená. Oblíbené jídlo jsou fazole s obilnou kaší posho.
Poznámky: Matka Derrickovi zemřela při porodu, při rození jeho dvojčete, takže Derrick nikdy svou matku nepoznal. Matka zemřela předtím, aniž věděla, kdo je Derrickův otec. O Derricka se postarala matčina teta, která ho přijala jako své vlastní dítě. Tetin manžel Derrica také přijal jako své vlastní dítě. Strýc je zemědělský rolník, který se spoléhá na produkci plodin pro rodinu. Rodina zchudla, když strýc dostal půjčku na zaplacení školních poplatků za děti. Půjčku nezaplatil a jeho majetek byl vydražen. Od té doby bylo velmi obtížné znovu získat to, co bylo draženo. Navíc ještě platí další poplatky. Rodina se spoléhá výhradně na zemědělství, aby vydělala peníze na jídlo. Mají svou půdu, ale je malá na to, aby poskytovala velkou úrodu. Většina vyprodukovaných plodin je určena pro domácí spotřebu. V domě je celkem šest lidí.
     

Ogenrwot Erick

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 16
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Sacred Heart Seminary Lacor
Chce být: knězem
Zájmy: fotbal, volejbal
O dítěti: Erick je mírumilovný chlapec. Když mu někdo ublíží, neoplácí, ale odpouští. Ve škole má na starost knihovnu. Rád čte knihy. Je vždy přesný ve třídě i v kostele. Aktivně působí ve třech asociacích v semináři: Debating Club, Legion of Mary a Young Christian Students Association (YCS). Jeho oblíbená jídlo je hořká zelenina s maniokem.
Poznámky: Otec Ericka si vedl dobře, dokud nebyl okraden a jeho podnikání nezaniklo. Rodina nemá rozsáhlou půdu na pěstování plodin. Má jen malý pozemek, kde si pěstuje trochu plodin. Nyní, když otec nepodniká, je velmi obtížné zaplatit školní poplatky za děti a proto má ve škole, včetně Erickovy, spoustu dluhů . Matka Ericka provádí krejčovskou práci, která pomáhá při nákupu základních předmětů pro rodinu. Bohužel nemá vždy zákazníky.
     

Anena Elisabeth

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Fr. Raphael De Bari Nursery School
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: houpání se
O dítěti: Elisabeth je otevřená, výřečná dívka, a má mnoho otázek.Doma je zodpovědná. Je poslušná a běží, když je poslána něco udělat. Její oblíbená barva je zelená. Nebojí se pohledu lidí do očí. Miluje školu a velmi brzy se probouzí, aby se připravila a šla do školy. Ráda si hraje s ostatními dětmi v obci na vaření jídla, protože říká, že by chtěla být dobrou kuchařkou jako její matka.
Poznámky: Rodiče jsou zemědělci. Jídlo a peníze získávají z pěstování potravinářských plodin. Matka je zodpovědnější, protože otec je alkoholik. Otec se nezajímá o vzdělání, neboť on sám do školy moc nechodil. Matka dělá příležitostné práce na zahradách jiných lidí, aby získala peníze na nákup základních věcí. Otec také dělá příležitostnou práci, ale vydělané peníze utrácí za pití. Starší dítě již odešlo za školy a mladší dítě ještě školní docházku nezačalo. Rodina musí být podporována, pokud má Elisabeth realizovat svůj sen stát se zdravotní sestrou.
     

Opakrwot Job

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Fr. Raphael De Bari Nursery School
Chce být: lékařem
Zájmy: houpání se, fotbal
O dítěti: Job je odvážný a sebejistý. Je otevřený a společenský. Je přátelský a má mnoho přátel ve škole a ve vesnici. Je poslušný a poslouchá rady. Jeho oblíbená barva je modrá. Je pozorný ve třídě a vždy sedí v první nebo druhé řadě. Jeho práce má soutěživého ducha a vždycky chce být ve škole nejlepší. Většinou ve třídě vede. Jeho oblíbeným pokrmem jsou fazole s čirokem.
Poznámky: Rodina zůstala ve městě od doby povstaleckého povstání. Živí se příležitostnou práci ve městě což jim umožňuje přežití. Když zemřel otcův strýc Job, rozhodl otec o návratu do vesnice, aby pomohl starým rodičům. V loňském roce se vrátili do vesnice a začali hospodařit na poli. Zatím však nemají dobrý výnos. Nebyli zvyklí na zahradní práce, a tak si stále zvykají. Jedná se o jednu z nejchudších rodin v obci. Ostatní obyvatelé se usadili hned po válce. Děti byly poslány domů kvůli nezaplaceným poplatkům a jejich studia jsou přerušena. V domě žije deset lidí. Starají se také o 2 sirotky Jobova staršího bratra. Rodina opravdu potřebuje podporu, aby Job, který je bystrý, mohl pokračovat ve studiu.
     

Najjuma Deborah

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 19
Rodiče: nemá sourozenci: 5    
Škola: S.6 vacation (Odoborné vzdělávání se 6 ročníky)
Chce být: žurnalitskou
Zájmy: Netball
O dítěti: Je to inteligetní, pracovitá a ambiciózní dívka. Je přímá ve včem co dělá. Vždy říká co má zrovna na jazyku a umí ročíci i vcelku asertivně. Umí spolupracovat a nemá problém s tím se dělit se svými vrstevníky. Chce se stát žurnalistkou aby byla slavná. Má pozoruhodnou schopnost získávání si důvěry lidí a proto si její vrstevníci vybírají, aby za ně mluvila v jejich prospěch. Je známá pro svou spolehlivost, protože vždy dělá věci ve správný čas a na správném místě. Udržuje své věci čisté a čistiti si svou uniformu chodí téměr dva kilometry od místa, kde bydlí. A to každý týden. Nyní je v posledním ročníku střední školy a doufá, že v září 2019 nastoupí na Univerzitu.
Poznámky:
     

Mithun Chatrapathi

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Jeeva Jyothi English Medium Higher Primary School Sorab
Chce být: dítě je ještě malé a neví
Zájmy: hraní her a skládání obrázků
O dítěti: Mithun je výjimečný chlapec, který rád dělá věci v týmu. Vyniká svou odvahou a přátelskou, otevřenou povahou. Nerad se hádá, proto když nesouhlasí s někým ze svých přátel, raději na všechny neshody rychle zapomíná. Při plnění domácích úkolů je velice pečlivý. Svým úsměvem si snadno získává nové přátele a také obdivovatele. Zajímá se o matematiku, a proto s chutí recituje informace z tabulek, které se učí zpaměti a procvičuje si číslice.
Poznámky: Mithunovu otci je 45 let a pracuje jako řidič kamionu pro mlýn, který produkuje rýži. Když není práce zde, nechává se najímat jako námezdní dělník, nejčastěji nakládá a vykládá kamiony. Matka se stará o domácnost. Otcova práce je nárazová a jeho příjem je nízký a nestálý. Je pro něj těžké v těchto podmínkách uživit celou rodinu a zajistit také studium Mithunovi a jeho sestřičce. Nemají vlastní dům, měsíčně dávají poměrně velkou část příjmu za nájemné.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    (8)    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).