Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    (8)    9    10    11    12    

V databázi máme 44 dětí z Indie, 38 dětí z Ugandy, 12 dětí ze Zambie, 19 dětí z Běloruska, 3 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 116 dětí z databáze.
D`souza Jackson

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 4
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Nirmala Nursery School, Ullal
Chce být: knězem
Zájmy: zpěv
O dítěti: Jackson je dobrým studentem. Chodí na hodiny zpěvu. Dříve se učil verše a příběhy. Jeho oblíbenou barvou je červená a oblíbeným jídlem palavu. Jeho nejlepší kamarád se jmenuje Aarol. Je tichým chlapcem.
Poznámky: Jacksonův otec pracuje za denní mzdu v zemědělství. Jeho matka je v domácnosti. Žijí v malém domě, tudíž nemohou pěstovat žádné plodiny. Otec nemá pravidelný příjem, pouze sezónní. Rodiče mají tři děti a všechny chodí do školy. Rodina je chudá a potřebuje finanční pomoc, aby mohla všem dětem zajistit vzdělání.
     

Kaweesi Gerald

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Kizito Ps Nattyole
Chce být: ještě neví
Zájmy: vyrábění autíček, jízda na kole, bubnování, fotbal
O dítěti: Je velmi pokorný vůči učitelům a rodičům. Pomáhá své matce a rád vypráví příběhy. Má rád studium a ve škole je pozorný i když jí má daleko. Když je doma, rád poslouchá hudbu. Rád jí matooke a ryby a často mají posho, fazole a zeleninu.
Poznámky: Geraldova rodina se skládá ze 4 členů. Oba rodiče jsou naživu a těžce pracují okopáváním plodin, které slouží pro jejich základní obživu. Jejich děti chodí kvůli školnému nepravidelně do školy. Otec pracuje příležitostně spalováním uhlí v lese. Je na to najímán svým nadřízeným. Výplatu však dostává někdy pozdě. Rodina bydlí v domě s jednou místností a prašnou podlahou.
     

Mukose Bonifansio

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. John SS Nandere
Chce být: knězem
Zájmy: fotbal, basketbal
O dítěti: Je prvorozený v rodině. Je trochu stydlivý, ale nebojí se sdílet s ostatními. Rád navazuje přátelství a navštěvuje nová místa. Respektuje starší a je to poslušný chlapec.
Poznámky: Boniface pochází z velké rodiny o devíti členech. Šest dětí z rodiny chodí do školy, a navíc školné v semináři je velmi vysoké. Vzhledem k tomu, že příjem rodiny závisí na prodeji vypěstovaných plodin, je obtížné zajistit základní potřeby rodiny, obzvlášť když je špatné období a plodiny nerostou nebo jsou napadeny škůdci. Proto je pro rodinu tězké vždy dětem zaplatit školné a hodně tedy chybí a jejich prospěch se horší. Učitelé říkají, že Boniface je velmi chytrý a mohl by dosáhnout svého snu, pokud bude pravidelně chodit do školy.
     

Masane Joshua

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. John SS Nandere
Chce být: knězem
Zájmy: basketbal, tenis
O dítěti: Je to zdvořilý a poslušný chlapec. Rád šíří náboženskou nauku a doma i ve škole vede modlitby. Rád vypráví vtipy. Jeho oblíbeným jídlem jsou houby a matoke. Je velmi aktivní ve škole i mimo ní.
Poznámky: Joshua se svými sourozenci žije s jejich rodiči v pronajatém domě o dvou pokojích. Vzhledem k tomu, že rodina nemá peníze na zaplacení školného, musí hodně času zůstavat doma a chybí tudíž při výuce. Jeho rodiče jsou zemědělci a jejich obživa tedy závisí na pěstování plodin, které pak prodávají. Finanční nároky v oblasti, kde žijí jsou velmi vysoké a proto mají problém rozdělit zbývající peníze mezi své děti a zajistit vzdělání všem a zároveň zajistit primární potřeby rodiny. Děti v této rodině se o všechno dělí.
     

Ssonko Sadrak

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Joseph Ps Katikamu
Chce být: mechanikem
Zájmy: fotbal, hra na schovávanou
O dítěti: Je prvorozeným dítětem své matky. Je to tichý a stydlivý chlapec, ale je bystrý. Rád se učí a chodí do školy s nadšením. Na mladší děti je velmi hodný. Je velmi přátelský a vždy se nabízí s pomocí. Rád poslouchá hudbu a opravuje starou elektroniku. Jeho oblíbeným jídlem jsou brambory a zelenina.
Poznámky: Sadrak se narodil jako prvorozený, nicméně jeho otec má ještě čtyři starší děti z předchozího manželství. Všechny tyto děti chodí do školy, a to je docela drahé. Rodina se živí v oblasti rolnictví a jsou závislí na úrodě. Pronajímají si půdu, aby si tak mohli zajistit alespoň základní životní potřeby. Úroda je mnohdy napadána nemocemi, což ovlivňuje úrodu a pak také výdělek. To snižuje kapacitu rodiny platit školné všem dětem. Každou chvíli jsou tedy děti ze školy kvůli neplacení odvolány, všechno pak při opětovném příchodu dohánějí a musejí opakovat třídy.
     

Nabatanzi Allen

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Joseph Ps Katikamu
Chce být: učitelkou
Zájmy: skákání přes švihadlo, běh, vyrábění hraček
O dítěti: Allen je velmi stydlivá ale aktivní dívka. Je inovativní. Rodiče říkají, že jim pomáhá doma bez požádání. Je hodná a ráda se dělí s ostatními. Je připravena vést ostatní. Ve třídě se podílí na mnoha aktivitách.
Poznámky: Allenina rodina má 10 členů. Celkem pět dětí chodí do školy. Jedná se o rodinu závislou na zemědělství. Pěstují úrodu na prodej a také pro vlastní potřebu. Navíc si pronajímají ještě další půdu, z níž úrodu prodávají. Nízké příjmy rodičům nedovolí podporovat ve studiu všechny děti, navíc základní životní potřeby jsou v části města, kde žijí, velmi nákladné. Pronajímají si dvoupokojový dům, pro vodu chodí asi 2 km a jí ještě před setměním, aby ušetřili za topivo. Děti chodí do školy velmi nepravidelně.
     

Vinay Kumar Chourappa

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 17
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Pupil Tree PU College, Bellary
Chce být: právníkem
Zájmy: malba, zpěv
O dítěti: Vinay se o svá studia opravdu zajímá. Je opravdu pilný student. Moc dobře vychází se všemi svými spolužáky. Zajímají ho také všechny školní aktivity a programy. Je velice aktivní i ve své farnosti.
Poznámky: Rodiče se snaží o své děti se starat. Otec pracuje jako státní právník. Snaží se zajistit naplnění základních potřeb své rodiny. Nicméně bohužel není schopen zajistit studium pro všechy své tři děti. Rodina má velice dobré vztahy se svými sousedy.
     

Oboth Benedict

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Lugasa parents P/S
Chce být: doktorem
Zájmy: fotbal a atletika
O dítěti: Benedict je veselý a aktivní chlapec, který moc rád chodí do školy každý den. Velmi dobře spolupracuje a baví se s kamarády ve volném čase. Rád si nachází nové kamarády a vypráví příběhy co dělá doma a co jí. Už umí číst jednoduchá slova a opisovat práci z tabule. Také se účastní třídní atletiky, ve které je dobrý.
Poznámky: Benedict bydlí s rodiči a dalšími 4 členy rodiny ve dvoupokojovém domku. Na svícení používají petrolejovou lampu a vodu berou z potoka. V lese sbírají dříví a používají ho na podpal pro vaření. Rodiče se zaměřují na pěstování plodin a dělají drobnou práci ve vesnici. Někdy mají jen jedno jídlo na den. Mají také malou plantáž, kde pěstují kávu. Všechny jejich děti chodí do školy, ale někdy z ní musí zpátky domů, protože nemají zaplacené školné.
     

Ssendowoza Alexandria

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 15
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 2    
Škola: Nyange Minor Seminary
Chce být: knězem
Zájmy: ministrant a hra na piano
O dítěti: Alex je jeden ze studentů, který ve třídě vyniká. Aktivně se v hodinách zapojuje a vždy splní úkoly. Rovněž se zapojuje ve školních aktivitách jako je fotbal, hudba a další hry. Během obědů drží dohled v jídelně. Dává najevo co mu líbí a nelíbí. Je velmi otevřený, poslušný, pokorný a zodpovědný.
Poznámky: Alexandriova matka se po smrti jeho otce znovu vdala a nechala své dvě děti s prarodiči. S novým manželem má další dvě děti. Alexandria a jeho starší bratr zůstali u prarodičů, ale mají opravdu velký problém se vzděláním, na které nemají peníze. Už od malička pracovali na poli a úrodu prodávali, tak si vydělali alespoň trochu peněz. Alex měl už od malička sen stát se knězem. Všichni kolem něj jej v tom velice podporovali, a tak se přestěhoval do kněžského semináře. Prarodiče chtěli, aby Alex šel studovat klasickou střední školu, naštěstí jej však podpořil kněz a věřící, kteří vybrali peníze během jedné mše a podpořili jej.
     

Yekalemye John Morgan

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 15
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Nyange Minor Seminary
Chce být: knězem
Zájmy: psaní muziky
O dítěti: Morgan ve volných chvílích skládá hudbu. Je velmi zodpovědný když dostane úkol a splní ho. Podporuje další seminaristy v tom, aby četli a byli disciplinovaní a tedy předešli vyloučení ze školy. Vede diskuze a ve třídě se zapojuje, navíc vždy chodí včas. Je hodný, poslušný a starostlivý.
Poznámky: Morganův otec je již několik let vyřazen z běžného života, protože mu selhala jedna ledvina. Letos se poprvé odvážil začít občas pracovat jako řidič. Je to však práce, z níž nemá stálý příjem. Oba Morganovi rodiče jsou negramotní, a tak nemají šanci sehnat dobře placenou práci. Matka pěstuje sézonní plodiny. Morgan se chtěl už od dětství stát knězem, vyrůstal v jedné farnosti a sloužil při mších. Když projevil svoje touhy, rodiče ho odrazovali, protože neměli peníze na zaplacení semináře.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    (8)    9    10    11    12    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).