Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    (8)    9    10    

V databázi máme 51 dětí z Indie, 21 dětí z Ugandy, 14 dětí ze Zambie, 10 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 96 dětí z databáze.
Babirye Jackline

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 4
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. John Nepomuk P/S Kitula
Chce být: učitelkou
Zájmy: zpěv a tanec
O dítěti: Jackline je vychovaná a ráda chodí každý den do školy. Respektuje svou babičku a hodně pomáhá s domácími pracemi. Ráda se dělí o jídlo se spolužáky. Dobře čte a píše. Je tvořivá a bohabojná.
Poznámky: Dítě bydlí u babičky, které je 68 let. Spí v domě o jedné místnosti z cihel a plechu, podlahy nejsou vybetonované, zdi nejsou omítnuté. Rodiče žijí na ostrovech Buvuma, snaží se sice posílat peníze na podporu rodiny , ale není to dost a děti jsou občas posílány ze školy domů, protože nemají zaplacené poplatky a školní pomůcky. Někdy když jsou děti poslány domů, chodí babička do školy prosit u učitele a občas mají povoleno zůstat ve třídě, někdy i skládat zkoušky, ale nedostanou vysvědčení. Rodina závisí na pěstování plodin kolem domu, něco prodávají, aby si koupili domácí potřeby. Dcera babičky občas posílá nějaké prostředky, ale není to dost a je to jen jednou za několik měsíců. Rodina nemá elektřinu, svítí petrolejovými lampami a vodu nosí z nedaleké kryté studny.
     

Nakamya Josephine

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 4
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. John Nepomuk P/S Kitula
Chce být: učitelkou
Zájmy: zpěv a tanec
O dítěti: Josephine je vychovaná a má zájem o učení. Je chytrá a ve třídě aktivní. Ve třídě se zapojuje, odpovídá na otázky a domácí úkoly dělá včas. Ráda hraje vybíjenou, vyrábí hračky banánových listů a hraje si s nimi. Jejím oblíbeným jídlem je rýže, ryba a matooke a také mango a irské brambory.
Poznámky: Rodina má šest členů. Děti spí na matraci na podlaze, o lůžkoviny se dělí podle pohlaví a věku. Pěstují plodiny a pokud je úroda dobrá, část prodávají, ale většinu spotřebují, protože půda je vyčerpaná a tak dává nižší výnosy. Většinu výtěžku z prodeje použijí na dluh za poplatky a na základní potřeby, ale nestačí to na splacení celého dluhu, a tak škola posílá děti kvůli poplatkům a školním potřebám domů. Rodiče shánějí drobné práce jako je okopávání a praní, je to ale těžké, protože všichni v komunitě si tyto věci mohou dělat sami. Rodiče pracují velmi tvrdě, ale jsou negramotní a bez stálé práce, a tak nezvládají zabezpečit děti. Rodina nemá elektřinu, svítí svíčkami. Vodu nosí ze studny v deseti a dvacetilitrových kanistrech, jídlo vaří na dřevě v provizorní kuchyni.
     

Babirye Justine

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 4
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. John Nepomuk P/S Kitula
Chce být: učitelkou
Zájmy: skákání přes lano, zpěv a tanec
O dítěti: Justine má velmi ráda školu. Sama od sebe každé ráno vstává a připravuje se do školy. Vždy se cítí špatně, když je ze školy poslána domů kvůli nezaplaceným poplatkům. Chce chodit do školy i o víkendu, protože si ráda hraje s kamarády. K vrstevníkům je přátelská a ujišťuje se, že se cítí dobře. S ostatními se dělí o to, co si přinese do školy nebo co si koupí. Ráda se v neděli modlí a dobře zpívá náboženské písně.
Poznámky: Otec před několika měsíci rodinu opustil a oženil se s jinou ženou ve velmi vzdálené vesnici. Matka a její tři děti spí v domě z cihel a plechu o čtyřech místnostech, pouze dvě místnosti mají betonovou podlahu. Matka pěstuje plodiny, většinou pro domácí spotřebu, ale pokud je velká úroda, něco i prodává. Dělá také příležitostné práce v komunitě, jako je okopávání, ale platí jí málo a nebo dostane na oplátku něco do domácnosti. Peníze, které vydělá, nikdy nestačí na školní poplatky, věci pro domácnost a školní potřeby. Všechny tři děti chodí do školy a neustále je posílají domů pro peníze, které matka nemá. Díky tomu zameškají hodiny a zkoušky. Občas chodí matka prosit, aby mohly děti zůstat ve škole než sežene peníze, ale nedaří se jí splnit slib a děti jsou posílány domů. Děti se dělí o lůžkoviny, dávají je na zem. Voda je z kryté studny, vaří na dřevě, které nosí z lesa a nedalekých křovisek.
     

Gisanoor Rohan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Nightingel Primary School, Markal.
Chce být: policistkou
Zájmy: hry, kreslení
O dítěti: Rohan je velmi chytrý a inteligentní chlapec. Rád chodí denně do školy a hraje si se svými kamarády. Je velmi aktivní a respektuje své učitele. Je dobrý ve zpěvu a tanci. Je vždy ochotný pomáhat.
Poznámky: V rodině žije dohromady šest členů, rodiče, tři děti a dědeček. Všechny děti chodí do školy. Otec pracuje jako řidič, ale celý svůj příjem utrácí za alkohol. Dědeček je nemocný a potřebuje, aby se o něj někdo staral. Rodina čelí finančním obtížím, k bydlení mají pouze jeden malý pokoj. Jelikož všechny tři děti chodí do školy, je pro otce obtížné je podporovat.
     

Methre Shalivan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Govt. Primary School, Markal.
Chce být: učitelem
Zájmy: hraní si s míčem, tanec, zpěv
O dítěti: Shalivan je velmi dobrým studentem. Je kreativním a chytrým chlapcem a také je velmi talentovaný. Mluví velmi roztomile. Je dobrý ve zpěvu. Chodí pravidelně do školy, chce studovat tvrdě, aby se mohl stát dobrým učitelem. Má rád své učitele a je také velmi milován svým okolím.
Poznámky: V rodině žije dohromady osm členů, rodiče, prarodiče a tři děti. Otec jako jediný pracuje, je námezním dělníkem. Jeho práce není pravidelná a rodina tak čelí finančním obtížím. V případě, že otec nemá práci, rodina nemá jídlo. Otec má svoje děti velice rád a snaží se tvrdě pracovat, aby zajistil potřeby celé rodiny.
     

Kelaginadoddi Pradeep

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Govt. Primary School, Sulthanpur.
Chce být: učitelem
Zájmy: běh, hraní her, zpěv
O dítěti: Pradeep se velmi zajímá o studium. Je to opravdu inteligentní chlapec. Chodí pravidelně do školy, má rád hry a veškerý volný čas se svými kamarády. Rád prokazuje respekt starším lidem. Je aktivní, upřímným a pomáhá druhým.
Poznámky: Rodina má celkem 8 členů a patří do ní prarodiče, rodiče a čtyři děti. Otec pracuje jako řidič a matka je v domácnosti. Otec není schopen zajistit všem čtyřem dětem vzdělání. Babička trpí vysokým krevním tlakem a musí brát léky. Otec se stará o rodinu, s ohledem na jeho nízký příjem ovšem není schopen zajistit rodině jídlo a základní potřeby.
     

Koudagave Sandesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Deepalaya CBSE school Santhpur
Chce být: doktor
Zájmy: tancování
O dítěti: Sandesh studuje ve 2. třídě. Je velmi chytrý a vyzrálý chlapec. Chce se stát doktorem. Má jednu starší sestru a jednoho mladšího bratra. Má rád smaženou rýži. Je dobrý ve sportu, hlavně v běhání. Stará se o mladšího bratra a pomáhá své matce v kuchyni. Je odvážný, jezdí sám 12 km autobusem do školy.
Poznámky: Sandeshova rodina je velmi chudá. V rodině je pět členů. Jeho otec je námezdní dělník a matka je v domácnosti. Mají jeden malý domeček a žádnou půdu.
     

Mascarenhas Rohan Edward

Stát: India  
Roční příspěvek: 6000 Kč pohlaví: chlapec věk: 22
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Joseph`s Inter Dioceson Seminary, Mangaluru
Chce být: knězem
Zájmy: hraní na keybord
O dítěti: Rohan dosáhl na konci prvního semestru výsledky 80%. Měl zvláště dobré výsledky z katechismu. Je dobrý v basketbalu a volejbalu. Také krásně zpívá. Je to hodný chlapec.
Poznámky: Rohanův otec není schopen pracovat. Trpí bolestmi nohou. Matka je v domácnosti a zajišťuje potřeby rodiny. Rohan má jednoho sourozence, který pracuje, jeho příjem je však velice nízký. Platí z něj veškeré náklady celé rodiny. Žijí ve starém domě, který vyžaduje opravy. Mají malý kousek půdy, na němž pěstují 15 rostlin jasmínu.
     

Dauhaliova Aryna

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: ZŠ č. 2 Glubokoje
Chce být: vojákyní
Zájmy: kreslení, zpěv, četba, hra na piano
O dítěti: Je aktivní, chodí na náboženství při farnosti, zpívá, tančí, vystupuje na školních koncertech, je umělecky založená, hraje ve scénkách v kostele, chodí do umělecké školy do třídy hry na piano a zpívá ve sboru. Ve škole chodí do hudebního kroužku a do kroužku kreslení. Je hodná, citlivá, přívětivá, nekonfliktní, ve škole se dobře učí.
Poznámky: Rodina žije ve třípokojovém bytě, který pořídili na úvěr (úvěr na 40 let). Byt je prostý: dřevěné podlahy, dveře, tapety zůstaly ještě původní z doby, kdy byt získali. Jedná se o vícedětnou rodinu složenou z rodičů a tří dětí. Příjem rodiny - platy rodičů. Nedostávají žádnou jinou pomoc. Každý měsíc je třeba platit splátky bytu. Rodina je velmi soudržná, věřící, každý týden chodí do kostěla. Starší syn hraje v kostelním sboru na kytaru.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Radisheuski Vitalii

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: ZŠ č. 3 Glubokoje
Chce být: inženýr-konstruktér
Zájmy: kreslení, skládání z papíru, výrobky z hlíny, tanec
O dítěti: Je aktivní, zodpovědný, houževnatý, snadno navazuje kontakt s lidmi. Chodí do školy umění na kreslení, tance, vystupuje na školních koncertech, je vedoucí osobností. Při farnosti chodí na náboženství, na volitelnou matematiku a ruský jazyk. Je ministrantem v kostele. Rád sportuje, vždy se účastní sportovních akcí.
Poznámky: Jedná se o vícedětnou rodinu, velmi soudržnou. Čtyři děti. Dvě z nich se narodily s vrozeným onemocněním ledvin. Když byl Daniilovi rok, operovali mu ledvinu, Kirill podstoupil tři operace (od 3 měsíců do jednoho roku). V současné době děti potřebují neustálou kontrolu. Jsou praktikující katolíci. Celá rodina chodí každý týden na mši, před spaním se společně modlí. Rodiče vychovávají děti v křesťanském duchu, podle katolických tradic. Jedným příjmem rodiny je plat otce a sociální dávka na dítě. Rodiče Vitalije nejsou místní, proto nedostávají od nikoho žádnou pomoc. Postavili si dům na úvěr. Žijí skromně a úsporně. Rodiče jezdí s dětmi na výlety do lesa a k jezeru, ? tatínek si také hraje venku s chlapci.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    (8)    9    10    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).