Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

V databázi máme 72 dětí z Indie, 57 dětí z Ugandy, 27 dětí ze Zambie, 24 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 180 dětí z databáze.
Bbule Geofrey

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. John Nepomuk P/S
Chce být: lékařem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Geofrey je prostý, milý a přátelský chlapec. Hned tak ho něco neotráví, je vždy veselý, usměvavý a pořád šťastný. Rád vylézá na stromy pro ovoce, o které se rozdělí i se svými kamarády. Jezdí s radostí na vypůjčeném kole. Jeho školní výsledky jsou dobré a stále se zlepšuje. Učitelé ho chválí, protože je snaživý a pilně se učí. Moc mu chutná jídlo, které mu maminka připravuje. Snaží se pomáhat i s domácími pracemi. Nejraději nosí obyčejná trička.
Poznámky: Geofrey žije s maminkou a třemi sourozenci. Otec je daleko na ostrovech, kde rybaří a rodině jednou za tři měsíce posílá peníze. Výdělky jsou velmi malé, rybolov je státem silně regulován a výdělky zdaněny. Otec se dostane domů jen velmi málo, matka mu však důvěřuje a je s tím smířená. Nemají vlastní domek ani pozemek, na pronajatém vypěstují něco úrody, pro obživu rodiny i na prodej. Pro matku je těžké zajistit všechny potřeby rodiny - jídlo, léky, nájemné za pozemek, školné pro všechny děti. Děti chodí do školy s výpadky, což jejich výsledky poznamenává, opakují ročníky.
     

Harshitha G

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Higher Primary School Mutuguppe
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní s kamarády, tancování a vytváření barevných obrazců rangoli
O dítěti: Harshitha je zodpovědná, přátelská a talentovaná holčička. Má kolem sebe neustále mnoho kamarádů a spolužáků, s nimiž si povídá a hraje. Ve škole se moc ráda učí básničky v místním jazyce Kannada a baví ji také hudební výchova. Největší talent má na tanec, nové kroky se učí s lehkostí a je radost se na ni dívat. Ve volném čase moc ráda vytváří před domem barevné obrazce rangoli.
Poznámky: Harshitinu otci je 39 let, provozuje malý obchod se smíšeným zbožím přibližně 15 kilometrů od místa jejich bydliště. Zákazníci často nemohou zaplatit, proto jej prosí, aby mohli splatit své dluhy později. Otec nemá jinou možnost, než to přijmout. Musí však pracovat ještě jako námezdní dělník, aby přinesl domů alespoň nějaké peníze. Jedná se sezónní práci, která však není dobře placená. Matce je 32 let, stará se o domácnost a o děti. Otec má velké problémy zajistit rodině i základní životní potřeby.
     

Prajwal Gowda

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Shanthi Higher Primary Kannada Medium School, Shanthipura
Chce být: úředníkem
Zájmy: kreslení obrázků přírody, zvířat a ptáků
O dítěti: Prajwal je milý, aktivní, společenský a slušně vychovaný chlapec. Rád chodí denně do školy a učí se spolu se spolužáky. Jeho ředitelka říká, že je vždy ochotný ve škole pomahát, uklízí například po ostatních papíry nebo doplňuje do zásobníků vodu. Také hodně pomáhá doma. Jeho matka je ráda, že jí vezme nákupy anebo se postará o krávy. Prajwal rád jezdí po večerech na kole. Do školy dojíždí každý den ráno autobusem spolu se sestrou a dalšími dětmi ze sousedství.
Poznámky: Ve srovnání s ostatními ve vesnici je Prajwalova rodina velmi chudá a nemajetná s vyjímkou tří krav. Otec je zručný kameník, nemá však pravidelnou práci a také je nemocný v důvodu alkoholismu. Zároveň trpí psychickými problémy. Jeho žena tvrdě pracuje, stará se o domácnost a krávy, prodává mléko, aby měli další drobný příjem. Žijí v malém pronajatém domě, za který platí 1 000 rupií měsíčně. Obě jejich děti jsou chytré a hodné. Matka je aktivní ve výboru pro rozvoj školy a ve vesnici je respektovaná, protože je štědrá a pomáhá všem, kteří to potřebují.
     

Manjrekar Aradhya Vishwanath

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Marthoma English Medium School, Honavar
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní si s panenkami
O dítěti: Aradhya je milá, upřímná, otevřená a laskavá. Ve školce má mnoho kamarádů a nemá problém se seznamovat s dalšími dětmi. Nejvíce ji ve školce baví učení krátkých básniček, říkanek a abeceda v angličtině. Velkou zábavou je pro ni prohlížení obrázkových knížek. Doma si hraje se svým bráškou, který je jejím ochráncem. Doprovází ji každý den do školky. Aradhya doma pomáhá mamince, jejím speciálním úkolem a je zalévání květin.
Poznámky: Aradhyinu otci je 44 let a pracuje jako pomocník v malém hotelu. Jeho příjem je velice nízký. Matce je 34 let a stará se o domácnost, nemá tedy možnost jakkoli podpořit rodinný rozpočet. Rodina žije v pronajatém domě, který je ve velice špatném stavu, což je pro rodinu náročné zvláště v období dešťů. Výdaje na nájem a na základní životní potřeby jsou tak vysoké, že rodičům již nezbývají peníze na to, aby zaplatili studium dětem.
     

Mashau Rodgers

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Základní škola Kimsala
Chce být: Řidičem
Zájmy: Kreslení
O dítěti: Rodgers je z kmene Lunda, který pochází ze severozápadní části Zambie, doma je upovídanější, když ví, že je mezi členy rodiny, a to zejména se svými bratranci. Má rád nshima s fazolemi a se zelím. Pomáhá s úklidem kolem domu a umývání talířů po obědě, protože si užívá, když si může hrát s vodou. Má rád kreslení doma, jeho oblíbená barva je modrá a rád hraje fotbal se svými přáteli ve volném čase. Nejlepší zážitek v životě pro Rodgersa byl, když viděl malou kravičku, protože jeho oblíbené zvíře je kráva. Chodí do školy se svými přáteli. Během vyučování aktivně odpovídá na otázky. Rád hraje hru štítků během přestávky ve škole. Má rád nedělní školu v kostele, ale preferuje spíše písně než studium bible.
Poznámky: Rodgersovi rodiče nemají žádné vzdělání a jejich společný příjem vystačí na výživu a částečnou úhradu školních poplatků pro děti a několik základních potřeb domu. Rodina žije na tomto pozemku 5 let. Dům, v němž rodina žije, má plechovou střechu, celkem 3 pokoje a je postaven z nepálených cihel. Přivádí vodu ze studny uvnitř dvora, podávají jedno jídlo nebo dva denně a vaří na uhlí.
     

Irudayasamy Delcia

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government School, Somanur
Chce být: ještě se nerozhodla
Zájmy: hraní her s kamarády
O dítěti: Delcia je chytrá slečna, ve škole jí to jde a moc ji baví učit se a dělat úkoly. Během přestávek si moc ráda hraje se svými spolužáky. Je oblíbená nejen mezi dětmi, ale i mezi učiteli. Navzdory svému nízkému věku pomáhá mamince s péčí o domácnost. Miluje tanec a tancuje vždy, když slyší hrát hudbu. Rozumí potížím, ve kterých se rodina nachází a snaží se chovat se podle toho.
Poznámky: Otec pracuje za denní mzdu jako mechanik. Když je více práce, kterou dostane na starosti, povede se mu vydělat více peněz. Často se však také stává, že přichází domů úplně s prázdnou. Matka je v domácnosti, rodina je tedy odkázaná pouze na příjem otce. Matka se doma stará o dvě děti, Delicii navíc musí vodit denně do školky i ze školky. Naštěstí je od jejich domu vzdálená 10 minut chůze. Rodina bydlí v projataném domě, za který měsíčně platí 2 000 rupií. Společně se scházejí vždy večer, modlí se, večeří a povídají si o tom, co prožili.
     

Kayombo Emmanuel

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: lékař
Zájmy: fotbal, četba
O dítěti: Emmanuel rád hraje o přestávkách ve škole fotbal, nebo si povídá s přáteli. Jeho školní výsledky jsou dobré a velmi jej baví čtení. Jednou by se chtěl stát lékařem, aby mohl pomáhat chudým a nemocným lidem.
Poznámky: Rodiče Emmanuela nemají, kvůli nedostatečnému vzdělání, stálé zaměstnání. Otec v tuto chvíli nemá stále zaměstnání, vykonává pouze příležitostné manuální práce. Matka vydělává málo peněz prodejem smažených placek. Děti jsou často ze školy posílány domů z důvodu neplacení školného, což nepříznivě ovlivňuje jejich studijní výsledky.
     

Naik Kavya Dharma

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Higher Primary School, Kumbarkeri
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní her s kamarády
O dítěti: Kavya je přátelská, milá a talentovaná holčička. Má moc dobré studijní výsledky, je nejlepší ze třídy. Do všeho se velice aktivně zapojuje, spolupracuje ještě s ostatními dětmi na speciálních přírodovědných projektech, které jim škola nabízí. Nejraději má angličtinu, baví ji, když se učí nová slova s pomocí obrázkových knížek. Moc hezky mluví a nebojí se veřejných projevů. Jeden měla dokonce pro svou školu při slavnostech v Den samostatnosti. Také krásně zpívá. Ve volném čase si plní domácí úkoly, čte si a hraje si venku s kamarády.
Poznámky: Kavyini rodiče vystudovali 7 let základní školy. Otci je 35 let, pracuje jako pomocný zedník. V období monzunů však většinou nemá práci kvůli ztíženým podmínkám. Matce je 33 let, stará se o domácnost a o děti. Otcův příjem je velice nízký a nestačí na pokrytí základních potřeb celé rodiny. Žijí v domě otcových rodičů, kde mají jeden pokoj. Bohužel však dochází ke zneužívání ze strany otcových rodičů. V této oblasti lidé trpí nedostatkem vody, pro kterou musí chodit hodně daleko.
     

Hasller Tanu Raju

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Higher Primary School, Guladkeri
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní na schovávanou
O dítěti: Tanu je chytrá, talentovaná a aktivní holčička. Ve škole ji nejvíce baví angličtina, ráda také recituje básničky a zpívá písničky v místním jazyce Kannada. Tanu má díky své otevřenosti kolem sebe neustále mnoho přátel. Moc ráda s nimi hraje venkovní hry. Krásně zpívá, nedávno dokonce vyhrála cenu ve školní pěvecké soutěži. Respektuje vždy starší, hlavně své učitele ve škole, kteří ji mají moc rádi. Tanu je odvážná, upřímná a ostatní děti ji díky tomu považují za svého lídra.
Poznámky: Otci Tanu je 45 let a pracuje jako pomocný zedník. V období monzunů však není práce kvůli ztíženým podmínkám. Matce je 40 let, stará se o domácnost a o děti. Pracuje jako námezdní dělnice na poli v období sklizní. Bohužel je tato práce pro ni opravdu náročná, trpí totiž bolestmi nohou. Nejstarší dcera se rozhodla ukončit studium v devatenácti letech, což je pro rodiče velice smutné. Doufají, že jejich ostatní děti budou moci úspěšně dostudovat.
     

Shnitko Yuliya)

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: střední škola č. 1 Braslav
Chce být: malířkou nebo novinářkou
Zájmy: uklízí si svůj pokoj
O dítěti: Julie je velmi aktivní, mezi vrstevníky je vůdčí osobnost, má ráda aktivní odpočinek, tůry. S bratrem chodí do centra pro děti, který pořádá šachový kroužek, se kterým se účastní okresních a regionálních soutěží. Jako nepovinný předmět se učí polsky. Navštěvují hodiny náboženství.
Poznámky: Julie vyrůstá ve vícečlenné rodině, která je družná a pracovitá. Protože oba rodiče mají malý plat, mají zahradu a pěstují si zeleninu na celý rok. V létě sbírají houby a lesní plody, které prodávají ve sběrně a tím si zajišťují dodatečný příjem, který pomáhá připravit děti do školy. Matka a otec pomáhají starším lidem s úklidem bytu a v létě se starají o jejich zahrady, pomáhají jim chystat dřevo na zimu a tak řeší svou finanční situaci. Rodina patří k praktikujícím katolíkům.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).