Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    

V databázi máme 37 dětí z Indie, 52 dětí z Ugandy, 17 dětí ze Zambie, 16 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 121 dětí z databáze.
Nsubuga Richard

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Busagazi Community school
Chce být: vojákem
Zájmy: sportovní hry, zejména fotbal
O dítěti: Richard je dobře vychovaný chlapec, který dodržuje všechna školní pravidla a má respekt ke starším lidem. Při řeči se však zadrhává, nemá tak bohatou slovní zásobu a na někoho může působit tak, že není příliš chytrý. Je to však velmi inteligentní chlapec, který se dobře učí a ve třídě vždy sedává v předních lavicích.
Poznámky: Rodina se skládá z rodičů a osmi dětí. Jedna dcera se již vdala a žije odděleně. Ostatní žijí ve dvoupokojovém cihlovém domku s plechovou střechou. Kuchyň mají postavenou mimo dům, z větví a zastřešenou trávou. Otec má navíc další rodinu a další dvě děti. Nedaří se mu najít stálé pracovní místo, vydělává si prodejem vypěstovaných plodin a drobnými zemědělskými pracemi. Jejich situace je velmi obtížná. Je pro ně opravdu těžké pravidelně zajistit potřeby této početné rodiny. Na studia dětí, bohužel, mnoho peněz nezbývá.
     

Fernandis Sanvil

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Jyothi Nivas Nursery School
Chce být: policistou
Zájmy: sporty, hraní her, zpěv
O dítěti: Sanvil Fernandis je štíhlý, vysoký chlapec, který je velmi aktivní a výborně se učí. Má velký zájem o vzdělání a ve škole velmi pilně pracuje. Čato se věnuje zpěvu, zná mnoho písní a velmi hezky zpívá.
Poznámky: Otec, Cyril Fernandis, je zaměstnaný na dohodu, což není práce pravidelná a výdělek dostává, jen když se objeví zakázka. Ve zbývajícím čase je buď nezaměstnaný, nebo hledá jakoukoliv jinou manuální práci. Jeho žena Zita se stará o domácnost a miminko. Mají vlastní skromný domek, který však stojí na státním pozemku a mohou z něj být kdykoliv vystěhováni. Pro otce je velmi obtížné obstarávat prostředky pro rodinu. Jeho skromný příjem nedostačuje na vzdělávání syna.
     

Pais Cyril

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government HPS, Khamdolli
Chce být: policistou
Zájmy: hraní typické místní hry Kabbadi
O dítěti: Cyril moc rád chodí do školy. Ve třídě je s dalšími 18 dětmi a baví jej si s nimi o přestávkách hrát. Občas ale vymýšlí vylomeniny a je rozdováděný. Nevydrží chvíli sedět, pořád musí něco dělat. Volný čas tráví nejčastěji se svým kamarádem Santoshem. Baví jej sportovat a vyniká zvláště v běhu. Jeho oblíbená barva je modrá.
Poznámky: Tatínek Cyrila je jediným výdělečně činným členem rodiny. Nemá v pořádku pravou ruku a nemůže tedy vykonávat žádnou těžkou práci. Doma má malé krejčovství, je však krejčím starého stylu a musí soupeřit s těmi, kteří jsou aktuálně žádanější. Je pro něj obtížné uživit rodinu a zajistit dobré vzdělání dětem. Maminka se stará o domácnost, občas také hledá příležitostné práce, aby pomohla svému manželovi. Rodina vlastní malý kousek půdy, kde pěstují rýži, z níž musí jednu třetinu dát ostatním a zbytek jim zůstává pro vlastní spotřebu. Všechny tři děti chodí do školy. Na vzdělání dětí rodičům velmi záleží.
     

Soren Balasilius

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: zatím ještě neví
Zájmy: kreslení
O dítěti: Balasilius je pěkně rozpustilý chlapec. Neustále si dělá z někoho legraci, pošťuchuje se s kamarády a nedá nikomu chvilku klidu. Ve třídě se ale dokáže chovat slušně a nezlobí. Hodně jej baví kreslení, kterému se rád věnuje i ve volném čase. Je hodně upovídaný a v místním jazyce Kanada pro kamarády skládá legrační žertíky a píše básničky.
Poznámky: Tatínek Basalliuse pracuje jako námezdní dělník na poli. Rodina se sem přestěhovala za prací z východní Indie a bydlí v domě, který jim půjčil majitel půdy, na níž tatínek pracuje. Maminka se stará o domácnost. Oba rodiče jsou negramotní. Tatínek těžce pracuje zvláště proto, že si přeje svému milovanému synovi dopřát vzdělání.
     

Nakalyowa Florence

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Mary`s P/S Bufumbe
Chce být: kadeřnicí
Zájmy: schovávaná a vybíjená
O dítěti: Florence je poslušná dívka, která rychle mluví. Aktivně se účastní výuky a neodradí ji ani případná nesprávná odpověď na otázku. Má natolik ráda rýži, že nejde spát, dokud ji nedostane k večeři.
Poznámky: V rodině Florence žije celkem 6 členů, čtyři děti a rodiče. Hlavou rodiny je otec, který býval rybářem, protože ale používal k rybaření nelegální metody, má nyní rybolov zakázán a živí se jako farmář. Má pronajatou půdu, kde pěstuje maniok a brambory k prodeji a živobytí rodiny tedy zcela závisí na úrodě. Otec občas také vykonává manuální práce, je ale placen málo a někdy také vůbec.
     

Kyambadde Akram

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Mary`s P/S Bufumbe
Chce být: inženýrem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Akram je poslušný, pokorný a má výbornou paměť. Aktivně se účastní výuky ve škole a ve volném čase rád rozkládá na části drobné předměty, jako například otcovo rádio, a zase je skládá dohromady. Nerad přichází o jakýkoliv den výuky a to i v případě, že je nemocný.
Poznámky: Otec, který je hlavou rodiny, je farmář a pěstuje plodiny na malém kousku půdy. Byl nucen si pronajmout další půdu, aby uživil rodinu a mohl pěstovat ještě další plodiny na prodej. I přesto, že nemá mnoho dětí, je pro něj obtížné hradit jim školní poplatky a další školní potřeby. Problémem je dlouhá doba mezi zasetím a sklizní, která má velký vliv na možnost hradit poplatky. Otec začal také vyrábět cihly, aby mohl postavit nový dům.
     

Nanzelena Nankula Sylivia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Mary`s P/S Bufumbe
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: schovávaná a vybíjená
O dítěti: Sylivia ráda chodí do školy a dělá si domácí úkoly ihned poté, co přijde ze školy domů. Má ráda sladkosti, jako jsou sušenky nebo cukroví. Ve škole má dobrý prospěch a ráda se stará o mladší děti.
Poznámky: Hlavou rodiny je otec, žijí ve dvoupokojovém domě. Otec má ještě druhou rodinu, která má šestnáct členů, z nichž osm jsou děti, které stále chodí do školy a další dvě děti, které již školu vyšly, ale zůstávají doma. Rodiče Sylivie jsou farmáři, poslední tři sezóny byla jejich půda zasažena dlouhým obdobím sucha a úroda byl slabá. Předtím, než dozrají plodiny a mohou sklízet úrodu, jsou děti často posílány ze školy domů, jelikož nemají uhrazené školní poplatky. I když rodiče prodají úrodu, ani tak není výdělek dostatečný k tomu, aby pokryl poplatky a další výdaje rodiny.
     

Mofya Chilufya

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: lékař
Zájmy: kreslení, hry s kamarády
O dítěti: Chilufya patří do kmene Bemba. Když je ve škole, obvykle má rád psaní. Během přestávky hraje nejčastěji s kamarády fotbal. Jeho zatím nejlepší zkušenost byla ta, že mohl začít chodit do školy, kterou má vzdálenou méně než kilometr od domu. Školní výkon má zatím spíše průměrný, velmi se však snaží zlepšovat se. Doma má rád vybarvování a kreslení. Pravidelně dochází do nedělní školy ve svém kostele, kde poslouchá biblické příběhy s ostatními dětmi, což jej činí šťastným. Chilufya chce léčit lidi, proto by se rád stat lékařem.
Poznámky: Chilufyiova rodina žije v domě z nepálenách cihel, o 3 místnostech, bez elektřiny. Vodu nosí ze studny a pro vaření používají dřevěné uhlí. Mají jedno až dvě jídla denně. V rodině jsou dvě děti, které by měly chodit do základní školy. Když rodiče nemají finanční prostředky na zaplacení školních poplatků, učitelé žadají, aby děti opustily školu. Maminka Chilufyi pracovala v čistírně, ale společnost se zavřela a v současné době nemá stálou práci. Velmi by si přála, aby její děti mohly dále a plynule studovat.
     

Nanyonjjo Juliana

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Anthony Nyenga Girls P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: skákání, hraní s panenkami
O dítěti: Juliana čte ráda beletrii, zvláště knihy s obrázky zvířat a následně vypráví svým přátelům, co se dočetla. Předstírá, že všechno ví, i když to někdy není pravda. Má ráda mladší děti a uklidňuje je, když pláčou. Když je ve společnosti svých vrstevníků, je ráda středem pozornosti a v čele skupiny. V neděli chodí do kostela a mrzí jí, když se nemůže účastnit modliteb.
Poznámky: Juliana patří do početné rodiny, kde jsou oba rodiče farmáři a vydělávají si prodejem vypěstovaných plodin. Pěstují různé plodiny jako jsou fazole, banány nebo kukuřice. Jsou ovšem ovlivněni fluktuací cen zemědělských produktů, výší daní a cen za hnojivo a postřiky. Vliv má také klesající kvalita půdy a počasí. Rodina žije ve dvoupokojovém domě, přičemž v jednom pokoji bydlí rodiče s malými dětmi a ve druhém pokoji, kde mají obývací pokoj, spí ostatní děti. Pro rodiče je velkou výzvou, aby zajistili všem dětem vzdělání, jelikož jejich příjem není dostatečně vysoký s ohledem na počet členů rodiny.
     

Nakabuye Scolastica

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Anthony Nyenga Girls P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hraní s panenkami a jejích výroba
O dítěti: Scolastica je inteligentní dívka, která má ve škole dobrý prospěch. Umí uvařit a naservírovat jídlo svým sourozencům a ve svém volném čase se věnuje tanci, zpěvu a činohře. S kamarády se dělí o svačiny, které si nosí z domu. Je čistotná a předtím, než jde do školy, tak si vždy vyčistí šaty i ostatní věci.
Poznámky: Scolastica žije se svou početnou rodinou ve dvoupokojovém domě, který ovšem není dokončený. Otec vykonává ve vesnici běžné manuální práce jako skladník, dělá výkopové práce, ale i opravuje kola. Matka rovněž vykonává výkopové práce na okolních zahradách a vyrábí rohože, které prodává. Rodina má pronajatý kousek půdy, na kterém pěstují plodiny pro vlastní spotřebu. Při sklizni odvádí část úrody majiteli pozemku jako poplatek za jeho užívání. Když někdo z rodiny onemocní, k léčení užívají místní byliny, protože si nemohou dovolit zaplatit léky.
     Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).