Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    11    12    

V databázi máme 47 dětí z Indie, 32 dětí z Ugandy, 2 dětí ze Zambie, 31 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 112 dětí z databáze.
Nakiwala Harriet Lonita

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St Charles Lwanga Kalagala R/C P/s
Chce být: návrhářkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Harriet je veselá dívka, která si ráda povídá a hraje se svými kamarády. Je dobře vychovaná, zodpovědná a své mamince pomáhá s domácími pracemi.
Poznámky: Harriet žije v osmičlenné rodině, která se skládá z rodičů, čtyř biologických dětí, Harrietiny neteře a nevlastní sestry. Rodina vlastní třípokojový dům z cihel a betonu. Pro zajištění bezpečnosti mají tři psy. Tatínek pracuje jako námezdní dělník a také dělá další příležitostnou práci jako je výroba cihel. Maminka většinou pracuje na zahradě, kde pěstuje plodiny pro domácí spotřebu a chová tři prasata. Jelikož umí stříhat, vypomáhá v kadeřnickém salonu, kde jí ovšem platí málo a někdy také vůbec. Jeden sourozenec Harriet je chromý a potřebuje umělou končetinu (botu pro postižené), která je velmi drahá a nemohou si ji dovolit.
     

Salayine John

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St Charles Lwanga Kalagala R/C P/s
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal
O dítěti: John je skromný a pečlivý chlapec, který se snadno spřátelí se svými vrstevníky. Je nápomocný své mamince, která ho často posílá na tržiště na nákup.
Poznámky: John žije v pětičlenné rodině, která se skládá z rodičů a tří sourozenců. Rodina si pronajímá jednopokojový domek. Mají kousek půdy, kde by si chtěli v budoucnu postavit vlastní dům. Na tomto pozemku momentálně pěstují plodiny pro vlastní spotřebu. Tatínek vozí cestující na pronajaté motorce. Když nemá k dispozici motorku, chodí na zahradu pomáhat mamince.
     

Luzige Ivan

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Kizito P/s
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Ivan je pokorný a dochvilný. Má úctu ke starším, které zdraví cestou do školy. Do školy se chystá sám. Snaží se číst své knížky a hezky píše. Jeho školní výsledky jsou výborné. Ve třídě byl šestý nejlepší ze čtyřiceti žáků. V budoucnu by se chtěl stát učitelem. Již umí několik anglických slov. Ivan se trochu stydí, když se ho někdo starší na něco zeptá. Před odpovědí se většinou podívá dolů a přepočítává své prstíky. Svojí kreativitu Ivan projevuje při výrobě míčů z banánových vláken a domečků ze špejlí. Oblíbené jídlo je maso a rýže.
Poznámky: Ivan žije se svými rodiči, dvěma sourozenci a starším nevlastním bratrem Josefem. Jedno z dětí, Susan, bydlí u příbuzných z otcovy strany a je podporována na dálku. Oba rodiče pracují jako rolníci. Pěstují plodiny na malém políčku pro vlastní spotřebu. Někdy si musí půjčit od přátel, ale v případě dobré úrody dokonce něco málo prodají. Někdy okopávají za peníze cizí políčka. Mají provizorní kuchyň, kde vaří na ohni a také vlastní staré rádio, které používají k poslechu zpráv. Chovají tři prasata a prodejem selátek mají další zdroj příjmu.
     

Nakajiri Nakazibwe Moureen

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Kizito P/s
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Moureen ráda chodí do školy, kterou navštěvuje každý den. Ráno se nachystá ještě před tím, než jí maminka pomůže. Je malinko stydlivá, avšak velice bystrá. Tomu odpovídají také její dobré školní výsledky. Ráda se dělí o jídlo se spolužáky. Občas se v noci počůrává, jelikož je ještě malá. Moureen také ráda zpívá. Je dobře vychovaná. Její oblíbená barva je červená a oblíbené jídlo je rýže s masem.
Poznámky: Rodina Moureen čítá 9 lidí. Rodiče, jejich 6 dětí a Moureenin nevlastní bratr. Používají malý solární panel, díky kterému mají světlo a vodu získávají z dvou kilometrů vzdáleného vrtu. Během období dešťů využívají barel na vodu ke sběru dešťové vody. Na malém políčku pěstují plodiny pro vlastní spotřebu a někdy i na prodej. Občas okopávají políčka jiným za peníze a také vlastní malý obchůdek s drobnostmi. Moureenin tatínek má ještě další dvě děti, o které se také stará, ale žijí s jeho druhou ženou. Oba rodiče mají pouze základní vzdělání, ale moc by si přáli, aby jejich děti byly vzdělané.
     

Nanyonga Aisha

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Charles Namugala P/s
Chce být: zdravotní sestřičkou
Zájmy: netball a vybíjená
O dítěti: Aisha je třetí nejstarší z pěti dětí. Vyrábí panenky, se kterými si často hraje. Školu navštěvuje denně, má ji moc ráda a ve třídě je aktivní. Umí pár anglických slov. Pomáhá své mamince s úklidem nedaleké mešity, do které chodí každý pátek na mši. Ráda jí matooke, rýži a maso. Její oblíbená barva je červená.
Poznámky: Aisha žije s oběma rodiči a čtyřmi sourozenci. Vlastní domeček z cihel a cementu, který má jeden pokoj a kuchyňku. Díky solárnímu panelu si mohou v noci svítit. K vaření používají dřevo. Většinu času pracují na zahradě, kde pěstují plodiny pro vlastní spotřebu a něco málo na prodej. Tatínek občas rybaří na nedalekém jezeře, avšak rybaření je velmi regulováno vládou.
     

Kitatta Jude

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 13
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Kizito Minor Seminary Nandere
Chce být: knězem
Zájmy: péče o zvířata, fotbal
O dítěti: Jude je velmi hodný chlapec. Je veselý a kamarádí se s ostatními. Je zodpovědný jak doma tak i ve škole. Rád poslouchá hudbu a zpívá. Má vůdčí osobnost, modlí se se svou rodinou a jeho snem je sloužit v kostele. Jeho oblíbená barva je červená. Rád jí brambory a ryby.
Poznámky: Jude je nejstarší ze 4 dětí. Dva z jeho sourozenců chodí do školy a nejmladší Jazmine je zatím moc malá. Jude pracuje na svém snu stát se knězem, ale jeho studium je finančně velmi náročné. Jeho rodiče jsou rolníci. Hospodaří na svém pozemku i na pozemcích jiných lidí, aby si přilepšili. Prodávají banánové listy a dřevo na podpal. I přes to všechno mají problém zabezpečit své děti. Ty jsou často posílány ze škol kvůli domů kvůli nezaplaceným poplatkům. Jejich dům je nedostavěný. Má to tři místnosti, ale pouze dva pokoje jsou kompletní. Děti sdílejí oblečení i povlečení. Nosí vodu ze studny, používají na vaření dřevo a na osvětlení parafínové svíčky. Mají pouze jedno jídlo denně.
     

Yiga Joseph Maria

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Kizito Minor Seminary Nandere
Chce být: knězem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Joseph Maria je veselý chlapec. Během výuky je aktivní a doma pomáhá rodičům. Účastní se semináře a klade otázky během výuky. Jeho učitelé ho mají rádi díky jeho dobrému vychování. Rád poslouchá církevní hudbu a sám rád zpívá. Jeho nejoblíbenější barva je modrá. Nesnáší ranní běhání. Jeho oblíbeným jídlem jsou irské brambory (brabory na sladko se skořicí) a má talent na hraní tenisu.
Poznámky: Rodina chlapce jménem Joseph Maria se skládá z devíti členů. Všechny děti chodí do školy. Joseph a jeho nevlastní bratr studují v semináři a dvě jeho sestry chodí na technický institut. Josephovo studium je drahé a on se bojí, že jeho sen stát se knězem, se nevyplní. Pro rodiče je obtížné zaplatit školné všem dětem včas. Jeho maminka si občas přivydělává tím, že na trhu prodáva obnošené oblečení anebo dřevo na podpla. Během prázdnin pracují i starší děti. Nosí vodu lidem nebo pracují na poli jiných lidí. Bydlí třípokojový domě s plechovou střechou. Rodina má jenom jedno jídlo denně.
     

Ssentongo John Kibudde

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 15
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Kizito Minor Seminary Nandere
Chce být: knězem
Zájmy: kopání, sekání
O dítěti: John je tichý chlapec. Rád hraje na varhany v kostele. Rád čte romány a objevuje nová místa. Rád ostatní vede. Během prázdnin, kdy není ve škole pomáhá doma svému otci. Má rád svá studia. Sluší mu zelená a černá barva, jsou to jeho oblíbené. Jeho oblíbeným jídlem je rýže a maso.
Poznámky: John pochází ze sedmičlenné rodiny a je nejstarším synem. Dům, kde bydlí, patří jeho prarodičům. Dům je třípokojový a postavený z nepálených cihel a železných plechů. Plechy občas prosakují, když silně prší. Pěstují a prodávají manga a kávu. Ikdyž pracují tvrdě, vydělávají jen velmi málo peněz kvůli problémům s klimatem, omezeným trhem s jejich produkty, škůdci plodin a zloději. Rodina musí někdy nosit vypěstované plodiny do školy namísto placení školného, protože na něj nemají. Ve škole jsou pak nepravidelně, což ovlivňuje jejich výsledky.
     

Kyenenya Paul

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 16
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Kizito Minor Seminary Nandere
Chce být: knězem
Zájmy: zpěv
O dítěti: Paul je veselý chlapec. Rád pracuje ve skupině a vždy podporuje ostatní. Zpívá ve školním sboru a rád hraje na bicí. Je velmi talentovaný na hraní na flétnu. Rád jí sladké brambory a arašídy. Má řadu přátel a všichni ho mají rádi za to, že je přátelský, pracovitý a společenský. Je velmi úpřímný a otevřený a nevadí mu se přizpůsobhovat.
Poznámky: Paul pochází z osmičlenné rodiny. Pěstují rýži v pronajaté mokřině a úrodu pak prodávají. Další část suché půdy využívají k pěstování ostatních plodin. Jako zemědělci nemají zaručený příjem, kvůli klimatickým faktorům a nestabilním srážkám. Pro rodinu je nelehké zaplatit všem dětem školné a zajistit jim vzdělání, vzhledem k jejich malým a nejistým příjmům.
     

Tsarenko Evelina

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: ZŠ č. 44 Vitěbsk
Chce být: zubařkou
Zájmy: tanec a zpěv před zrcadlem
O dítěti: Evelina je dobře vychovaná, skromná a srdečná dívka. Je empatická, přátelská a má hodně kamarádů, pro které je velkou autoritou. Druhým rokem chodí na hodiny angličtiny, věnuje se tanci a kreslení a vyrábění z papíru.
Poznámky: Evelina a její bratr jsou vychovávány v pracovité a svorné rodině. Rodiče se velmi snaží opatřit dětem vše potřebné. Otec musí dojíždět za prací do Ruska, doma bývá málokdy. Rodina nevlastní bydlení a pronajímá si polovinu domku. Stává se, že občas nemohou včas zaplatit nájemné nebo koupit dětem zimní oblečení. Rodina je pravoslavná, ale o velkých křesťanských svátcích chodí do katolického kostela.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    11    12    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).