Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

V databázi máme 100 dětí z Indie, 44 dětí z Ugandy, 24 dětí ze Zambie, 12 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 180 dětí z databáze.
Prajwal

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Vidya Jyothi Hr.Pry School, Jyothinagar
Chce být: zatím není rozhodnut
Zájmy: tanec, herectví
O dítěti: Prajwal chodí do 2. třídy. Je to nejmladší člen rodiny. Rád tančí a také ho baví herectví. Ve škole si rozumí se svými spolužáky a učení ho moc baví.
Poznámky: Prajwalův otec pracuje v distribuci plynu a matka jako námezdní stavební dělnice. Mají vlastní domek. Velmi usilují o to svým třem dětem zajistit základní potřeby a také jim poskytnout řádné vzdělání pro lepší start do života. Je to přátelská rodina s pěkným vztahem ke svým sousedům.
     

Fernandes Rohan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 4
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Nursery School
Chce být: ještě neví
Zájmy: malování
O dítěti: Rohan je milý hodný kluk. Je stydlivý. Nemá rád ostatní děti, hraje si s hračkami, chodí pravidelně do školy.
Poznámky: Rohanův otec pracuje za denní mzdu, náplní jeho práce je kácení stromů, kopání, nošení kamenů apod. Jeho matka je ženou v domácnosti, má kožní problémy. Všechny tři děti chodí do školy, příjem jejich otce ovšem není dostatečný, aby pokryl všechny výdaje na jejich vzdělání.
     

Nabakooza Resty

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Kabimbiri R/C P/S
Chce být: bankéř
Zájmy: skákání přes švihadlo
O dítěti: Resty je veselá, přátelská a spolupracující dívka. Je zvídavá, zajímá se o věci, o kterých nic neví, jako např. jak Bůh stvořil muže a ženu. Velmi pomáhá svým rodičům a často se pustí do práce, aniž by o to byla požádána. Chodí do školy brzy a věnuje se běhu. Líbí se jí jak lidé počítají peníze a proto chce být účetní.
Poznámky: Otec opravuje lidem kola, ale někdy žádnou práci nesežene. Také má potíže s alkoholem a lidé si netroufají dát mu práci, když je opilý. Matka dře, aby uhradila potřeby rodiny a školné pro děti, ale nezvládá to vždy a tak děti střídavě do školy chodí a nechodí, což jejich školní výsledky negativně ovlivňuje. Žijí v domě bez elektřiny, vaří na otevřeném ohni z posbíraného dřeva, vodu si nosí z obecního vrtu.
     

Pawar Mahesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Govt. School, Ajivili
Chce být: policista
Zájmy: zpěv
O dítěti: Mahesh je velmi citlivý a přátelský chlapec. Je spontánní povahy, velmi snadno se spřátelí s novými lidmi. Usiluje se dobře studovat, škola jej zajímá a rád se na vyučování připravuje společně se svými kamarády.
Poznámky: Rodina Maheshe žije v jednoduchém malém domku, společně s rodinou strýce. Ani jeden z rodičů Maheshe nechodil do školy. Jelikož rodina žije na vesnici, kde není mnoho pracovních příležitostí, potýkají se často s finančními potížemi. Rodiče by chtěli svým dětem dopřát naději na lepší život prostřednictvím vzdělání.
     

D`souza Lawrence

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Governament Primery School Anajuur
Chce být: policista
Zájmy: Hry (kabbadi)
O dítěti: Lawrence pochází z chudé rodiny. Je to aktivní chlapec, účastní se všech činností pořádaných školou. Rád hraje kabaddi a je v něm dobrý. Ve škole dostává dobré známky. Pomáhá rodičům s domácími pracemi. I když jeho bratr nechodí do školy, pomáhá mu naučit se číst a psát v místním jazyce, což se mu bude velmi hodit, až bude v budoucnu studovat. Je to hodný a dobrosrdečný chlapec.
Poznámky: Lawrence a jeho rodina žijí v malém hliněném domě. Rodiče jsou námezdní dělníci. Pracují za denní mzdu na statku, kde se pěstuje káva. Jejich výdělek není dostatečný na zajištění každodenních potřeb a současně vzdělání pro Lawrence. Je pro ně obtížné vystačit s jejich příjmem. Rodina tedy potřebuje vaši pomoc pro vzdělání Lawrence.
     

Anthony Micheal Raj Joseph Cherish

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Joseph`s Primary School
Chce být: vojákem
Zájmy: zpěv a hraní s míčem
O dítěti: Joseph Cherish je velmi milý chlapec a ke každému otevřený. Je také talentovaný a chytrý. Je schopen vycházet se svými spolužáky. Rád zpívá. Jeho cílem je stát se vojákem.
Poznámky: Otec Josepha Cherishe je velmi slabý a trpí mnoha zdravotními problémy. Nemůže pracovat, bere také léky. Josephova matka pracuje jako námezdní dělnice v drobném průmyslovém odvětví s vlákny. Joseph má dva starší bratry. Rodina bojuje o přežití a je pro ně obtížné zajistit i základní životní potřeby.
     

Jesvin Merline A.

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Government School,Padiyur
Chce být: státní úřednicí
Zájmy: hry
O dítěti: Jesvin Merline je hodná dívka. Ve škole se živě zajímá o učení, jejím nejoblíbenějším předmětem je angličtina. Když se od své učitelky dozvěděla o roli a povinnostech státních úředníků, rozhodla se, že až vyroste, stane se jednou z nich. Ráda si hraje s kamarády a vždy ráda pomůže mamince s úklidem domácnosti.
Poznámky: Otec dívky pracuje jako pomocník v obchodě s látkami. Dostává týdenní mzdu a je jediným živitelem rodiny. Jeho příjem je skromný a je pro něj náročné zabezpečit základní potřeby rodiny i výdaje na studium dcery.
     

Philiph Balaraj

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: NavaJyothi School
Chce být: policistou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Philiph je velmi dobrý student, jeho cílem je stát se policistou. Je aktivní a přátelský vůči ostatním chlapcům. Jeho oblíbeným jídlem je čapátí. Po škole tráví svůj čas se svým otcem, o kterého se stará.
Poznámky:
     

Preshith wilson

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Mount Carmel School
Chce být: učitelem
Zájmy: kreslení a zpěv
O dítěti: Preshith je hodný a poslušný k ostatním i ke svým rodičům. Většinu svého času tráví s matkou, chodí s ní také do kostela. Dobře kreslí a zpívá.
Poznámky:
     

Nampijja Gloria

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Bonaventure Mulajje
Chce být: učitelkou
Zájmy: skákání přes švihadlo, běh
O dítěti: Je to inteligentní, usměvavá a veselá dívka. Je velmi hodná k lidem a domácím zvířatům. Má ráda náboženství a každou neděli chodí do kostela. Občas v kostele zpívá a ministruje. Doma se vším pomáhá. Ráda si hraje s menšími dětmi a nosí je. Má ráda sladké brambory, rýži a fazole.
Poznámky: Gloria žije ve veliké rodině se 12 členy včetně její sestry, otce, tety a strýce, babičky a 6 sestřenic a bratranců. Osm dětí chodí do školy. Gloriin otec je alkoholik, který nepociťuje zodpovědnost vůči svým dětem. Příjem rodiny závisí na pěstování plodin a je velmi těžké z financí pokrýt základní potřeby rodiny i školné. Vzhledem k tomu, že jejich půda je přetěžovaná, pěstování je obtížné a příjem z prodeje je malý. Z tohoto důvodu není rodina vždy schopná zaplatit školné a děti chybí ve škole.
     Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).