Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    

V databázi máme 52 dětí z Indie, 46 dětí z Ugandy, 21 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 141 dětí z databáze.
Lisouski Denis

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: ZŠ č. 3 Glubokoje
Chce být: stavbařem
Zájmy: kreslení, hrát fotbal, na kytaru
O dítěti: Denis je vyrovnaný, klidný, pozorný, zodpovědný, aktivní a starostlivý. Když vidí, že někdo potřebuje pomoc, vždy se aktivně zapojí. Velice rád vaří. Na internetu hledá recepty, které potom zkouší.
Poznámky: Jedná se o vícedětnou a soudržnou rodinu, která slaví pravoslavné i katolické svátky. Otec Denise se doma rád věnuje vaření. Všechny děti jsou velmi nadané. Maxim hezky kreslí, chodí do umělecké školy. Denis má velice rád sport, chodí do sportovní školy, hraje fotbal a zápasí. Účastní se také rád sportovních táborů. V současné době se zhoršilo zdraví babičky (matky maminky), je invalidní, špatně chodí kvůli rozpadu kostí a potřebuje stálou pomoc. Proto si ji rodiče chlapce vzali dočasně k sobě. Materiální situace je v rodině složitá i přesto, že rodiče hodně pracují a žijí skromně.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Shetty Savi

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: zatím neví
Zájmy: vybravování
O dítěti: Savi se chová moc hezky. Je to moc veselá a aktivní dívka. Má moc dobré výsledky ve všech základních předmětech. Má talent na outdoorové aktivity, baví ji sportovat. Tancovala v rámci natáčení klipu jedné písně. Baví ji učit se stále nové věci.
Poznámky: Saviin otec je holič. Žijí v malém domku, kde s nimi bydlí také sestra otce, která není v pořádku. Stará se o ni Saviina matka, proto nemůže pracovat. Otcův příjem je nedostačující pro pokrytí základních životních potřeb rodiny. Rodiče moc touží po tom, aby jejich dcera mohla chodit do školy a dosáhnout nějakého stupně vzdělání.
     

Vishwakarma Prathvik K P

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: dítě je ještě malé na to, aby se mohlo rozhodnout
Zájmy: kreslení
O dítěti: Prathvik je velmi hodný, ale občas také zlobivý chlapec. Je opravdu přátelský ke všem kamarádům a je také ochotný jim pomáhat. Potřebuje se zlepšit v psaní, má schopnosti na to, aby dosahoval lepších výsledků. Je vždy usměvavý a dokáže ostatní potěšit.
Poznámky: Otec Prathvika pracuje jako pomocník v cateringové společnosti, kterou vlastní jeho strýc. Doprovází ho kamkoliv, kde je poptávka po jejich službách. Jelikož se řídí hinduistickým kalendářem, musejí občas zůstat bez práce doma. V případě, kdy je poptávka nízká, cítí se povinen požadovat po svém strýci spravedlivou odměnu, jelikož má výsadní právo nosit si nezkozumované jídlo domů, a to na úkor klasické mzdy.
     

Gowda Nagaraj Manju

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Nursery
Chce být: policistou
Zájmy: hra s hračkama
O dítěti: Nagaraj je velmi tiché a přemýšlivé dítě, které je rádo o samotě. Moc nemluví, ale je laskavý a jemný. Má rád svého malého bratříčka, hraje si s ním a chrání ho. Letos se ve školce začíná učit anglickou abecedu a říkanky. Je nadšen číslicemi a začíná počítat.
Poznámky: Nagrajův otec Manju Gowda má 50 let a je nevzdělaný. Pracuje jako manuální dělník a má velmi malý příjem. Jeho práce zahrnuje kopání, přenášení písku a balvanů, manuální terénní práce. Jeho manželka Sharadha má 35 let a právě porodila chlapečka, který je nyní jeden měsíc starý. Jejich dům se skládá ze dvou místností, ale není zde toaleta ani spolehlivý zdroj vody. Vlastní pozemky o velikosti 80 m2, ale půdu neobdělávají. Rodina považuje za obtížné zajistit obě děti, jejich jídlo a vzdělávání. Otcova práce je však sezónní a během prázdninové sezóny je po celé dny bez práce.
     

Kimbugwe Marvin Frank

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Thomas P/S Bweyogerere
Chce být: novinářem
Zájmy: fotbal, vyrábění hraček
O dítěti: Marvin je odvážný chlapec, který je podle jeho maminky také tvrdohlavý, ale zároveň velmi disciplinovaný. Školu má rád, vždy si pečlivě připravuje úkoly a patří mezi 10 nejlepších žáků ve třídě. Ve volném čase rád vyrábí hračky z dostupných materiálů.
Poznámky: Rodina se skládá z pěti členů a žije v domě tety, kde aktuálně nemusí platit nájem. Nejsou si však jisti, jak dlouho budou u tety ještě moci bydlet. Otec se živí jako řidič motorky pro bohatého zaměstnavatele a dostává malou denní mzdu, zatímco matka vydělává prodejem obnošeného oblečení na trhu. Dvě ze tří dětí chodí do školy a zaplatit všechny poplatky je pro rodinu velmi obtížné.
     

D`Souza Glifton Assisi

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Pius X English Medium High School, Kundapur
Chce být: mechanikem
Zájmy: kriket
O dítěti: Gliftona hodně baví práce na zahradě a celkově rád tráví čas venku se svými kamarády, se kterými vymýšlí nejrůznější hry. Má moc hezké a přátelské vztahy i se všemi svými spolužáky. Je to akční a veselý mladík, se kterým se každý rád baví a tráví čas. Zároveň je aktivní i ve škole. Účastní se mnoha různých programů, které škola nabízí studentům nad rámec vyučování.
Poznámky: Gliftonův tatínek pracuje jako řidič. Bohužel však nemá stálou práci, ani pravidelný příjem. Maminka pracuje ve škole a dělá zde vše, co je potřeba a na co již nestačí kapacity ostatních zaměstnanců. V rodině studují už jen dvě z dětí. Pro rodiče je však přesto náročné zajistit jim pravidelně školné a všechny pomůcky.
     

Ayiorwoth Liberty

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 19
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. peters college warr girls
Chce být: řádovou sestrou nebo učitelkou
Zájmy: netball
O dítěti: Liberty je velmi přátelská a vstřícná dívka, kterou mají učitelé rádi pro její chuť účastnit se všech školních aktivit. Doufá, že se stane řádovou sestrou nebo učitelkou, aby mohla být v dospělosti oporou rodiny.
Poznámky: Ačkoli má Liberty oba rodiče, je situace v rodině neradostná z důvodu špatného zdravotního stavu otce. Ten trpí astmatem, který se zhoršuje se změnami počasí. Matka má potíže se žaludkem, což se zjistilo během těhotenství. Není schopna proto intenzivně pracovat. O výdělek se převážně stará Liberty se sourozenci, kteří pracují na farmě.
     

Shetty Daksha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: zatím ještě neví
Zájmy: kreslení
O dítěti: Daksha je sice ještě malý, ale už v tomto věku má moc krásné písmo a všichni učitelé si jej pochvalují. Je to slušný a vychovaný chlapec, který ale zároveň nezkazí žádnou legraci. Ve třídě je aktivní a pomáhá s organizováním všeho, co je potřeba. Má moc rád sport a věnuje se mu ve volném čase.
Poznámky: Dakshasův tatínek pracuje jako pomocník v hotelu, jedná se však o velice nepravidelnou práci s nestálým příjmem. Maminka zůstává doma a stará se o děti. Oba rodiče si moc přejí, aby děti mohly studovat. Dakshasova sestra je aktuálně v 7. třídě a příjmy, které rodina má, nestačí na pokrytí studijních nákladů pro oba sourozence.
     

Shetty Sakshith

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: zatím ještě neví
Zájmy: hraní
O dítěti: Sakshith je opravdu velice zábavný chlapec. O přestávkách se kolem něj vždy shromáždí skupina spolužáků a on jim vypráví vtípky a zábavné historky, kterým se všichni smějí. Je to takový třídní šašek. Upozorňuje na sebe i při hodinách a všechny baví tím, jak odpovídá učitelům. Je velmi chytrý a aktivní. Ve všech základních předmětech má nejlepší výsledky a učitelé si jeho vědomosti chválí. Poctivě si také vypracovává domácí úkoly a všechny školní práce, proto jsou s ním jeho vyučující spokojeni.
Poznámky: Sakshitsův tatínek pracuje jako pomocník v hotelu. S touto rodinou bydlí také jejich prarodiče a Sakshitsova maminka se o ně stará. Nemůže proto chodit do práce. Příjem, který mají, jim nestačí na uživení rodiny. Velmi by si však přáli, aby Sakshith mohl chodit do školy a studovat.
     

Nasuuna Shamimu

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 20
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Maria Gorette Vocation
Chce být: učitelkou zdrav. sester
Zájmy: volejbal
O dítěti: Shamimu je společenská, chytrá a kreativní dívka. V posledním semestru dosáhla průměrného hodnocení 60% v osmi předmětech a její třídní učitel v ní vidí velký potenciál. Je také manuálně zručná a ráda vyrábí lana a míče ze starých polyetylenových tašek pro malé děti.
Poznámky: Jedná se o sedmičlennou rodinu, žijící v domku s plechovou střechou. Oba rodiče jsou nevzdělaní a tak se živí jen námezdními zemědělskými pracemi s velmi malým příjmem. Jejich malý pronajatý pozemek jim poskytuje možnost pěstovat plodiny pro vlastní spotřebu i něco pro prodej. Starší děti školu nedokončily a příležitostně pracují. Většinu peněz pohltí školné a základní potřeby pro rodinu.
     Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).