Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    

V databázi máme 18 dětí z Indie, 32 dětí z Ugandy, 4 dětí ze Zambie, 18 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 72 dětí z databáze.
Naik Dhanush Ganesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Higher Primary School, Kumaberkeri
Chce být: ještě se nerozhodla
Zájmy: hraní kriketu a na schovavánou
O dítěti: Danush je milý, tichý a pilný chlapec. Chodí do první třídy, je vnímavý a poctivě plní své plní své domácí úkoly. Doma pomáhá mamince s každodenními pracemi a chodí nakupovat. Ve svém volném čase se rád dívá na kreslené seriály a čte knihy.
Poznámky: Dhanush žije se svými rodiči a starší sestrou. Oba rodiče mají základní vzdělání, matka se stará o domácnost a otec pracuje manuálně. Většinou sklízí plodiny, hnojí půdu nebo loupe kokosy.
     

Wakulira Tonny

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 12
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Kizito Minor Seminary Nandere
Chce být: knězem
Zájmy: fotbal, stolní tenis
O dítěti: Tonny je disciplinovaný, chytrý a pokorný. Je upřímný a pravdomluvný. Je silně věřící a studium ho baví. Rád by vedl ve víře ostatní. Je talentovaný ve stolním tenise i ve vedení sboru v kapli. Je to velice zodpovědný chlapec a doma pomáhá svým mladším sourozencům. Dokáže se rychle rozlobit, když se mu děje nějaká nepravost, ale stejně rychle dokáže odpouštět, když se mu dostane omluvy. Jeho oblíbená barva je červená a modrá. Oblíbené jídlo je banánová kaše a buráková omáčka.
Poznámky: Tonnyho rodina je složena z devíti lidí. Šest dětí, dva rodiče a teta. Dospělí se živí jako rolníci. Všechny děti chodí do školy, avšak udržet je ve škole je finančně náročné. Sezónně si trochu přivydělávají sběrem a následným prodejem dřeva. Bydlí v třípokojovém hliněném domě s plechovou střechou. Sbírají vodu z dva kilometry vzdáleného vrtu. Ke svícení používají svíčky.
     

Nakato Veronica

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Kituntu Orphanage P/s
Chce být: právničkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Veronica ráda chodí do kostela a nedělní školy. Také ráda zpívá, a to hlavně během mezitřídních soutěží, která škola organizuje. Pomáhá mamince s domácími pracemi. Je zodpovědná a má ve svých věcech pořádek.
Poznámky: Veronika žije s rodiči a třemi sourozenci. Je druhé nejstarší dítě. Tatínek rybaří, ale jen trochu, kvůli přísným vládním regulacím. Rodina provozuje malý obchůdek ve vesnici, ve kterém prodávají zeleninu a koření. Obchod je vždy odpoledne otevřený, poté co přijdou rodiče z pole, neboť se živí jako rolníci. Všichni bydlí ve čtyřpokojovém domu. Rodina vlastní staré kolo, které používají jako dopravní prostředek nebo při převozu vody.
     

Aliyinza Shifulah

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Kituntu Orphanage P/s
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Shifulah je velmi dobře vychovaná dívka, chce si splnit svůj sen a stát se zdravotní sestrou. Její oblíbená barva je červená. Má ráda mango, cukrovou třtinu a plod chlebovníku.
Poznámky: Rodina Shifulah je početná. Pod jednou střechou bydlí s pěti sourozenci a maminkou. Dále s rodinou žijí dva příbuzní. Tatínek byl uvězněn, když byl Shifulah měsíc. Od té doby je hlavou rodiny maminka. Rodina vlastní třípokojový domek. Maminka si přivydělává okopáváním polí za smluvenou mzdu a také prodejem ryb a placek chapati, které vyrábí. Na léčbu menších nemocí používají místní byliny, neboť zdravotnické zařízení je daleko.
     

Nalwadda Shivan Klarisa

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Buikwe Ssabawaali P/s
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní vybíjené
O dítěti: Shivan je milá citlivá dívka, která si nejraději hraje se svými sourozenci doma. Je maličko stydlivá. Chvíli trvá, než si zvykne na cizí lidi, když ji ale člověk pozná, zjistí, že je to velmi milá a pečlivá dívka. Chodí do školy, kde se nejen ráda učí, ale i si hraje s ostatními. Dává si záležet, aby měla vždy čistou uniformu a hotové úkoly. Je velmi poslušná a respektuje starší, dokáže však být i trošku lišácká, a když ji sourozenci otravují, umí si s nimi poradit.
Poznámky: Shivan bydlí se svou maminkou a tatínkem ve dvojpokojovém domě, kde celkem bydlí osm lidí – dva dospělí a šest dětí. Její tatínek má více prací, pracuje např. jako uklízeč nebo se stará o uzavřené areály ve městě. Rodina pěstuje různé plodiny na jídlo, které pak zpracovává v provizorní kuchyni. Aby si v kuchyni zatopili, sbírají dřevo ze dva kilometry vzdáleného lesa.
     

Poluyanova Ulyana

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: ZŠ Lyntupy
Chce být: designerkou
Zájmy: kreslení a modelování z plastelíny
O dítěti: Ulyana je pečlivá a pracovitá dívka s dobrými studijními výsledky. Je velice emocionální a dokáže se zastat slabých. Pravidelně navštěvuje hodiny náboženství a volný čas ráda tráví se svými kamarády.
Poznámky: Ulyana bydlí na venkově s maminkou a nevlastním otcem a s oběma má hezký vztah. Práce v této oblasti je málo, proto otčím pracuje na směny v sousední oblasti. Rodina je pracovitá. V létě sbírají bobule a houby na prodej a díky tomu získávají skromný přivýdělek. Společně se starají o rodiče otčíma, kteří žijí v sousedství.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Antonov Anton

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 12
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: ZŠ č. 4 Postavy
Chce být: vojákem
Zájmy: venkovní hry, počítačové hry
O dítěti: Anton je učenlivý, má dobrou paměť a jeho nejoblíbenějšími předměty jsou dějepis, matematika a informatika. Povahově je veselý, komunikativní, přátelský a snadno navazuje vztahy s dětmi i dospělými.
Poznámky: Anton je vychovávaný v neúplné rodině, otec je soudem prohlášen za nezpůsobilého. Maminka dostává nevysoké alimenty a snaží se si přivydělávat, ale chybí jí finance i na základní potřeby. Prázdniny tráví Anton doma. Maminka se mu snaží co nejvíce věnovat, posílá ho na hodiny náboženství a je kandidátem na to stát se ministrantem.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Nanyonjo Sophia

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St Charles Lwanga Kalagala R/C P/s
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Sophia je dobře vychovaná, aktivní a pozorná dívka. Ráda pomáhá mladším dětem ve své třídě i svém okolí a ve chvílích volna si s nimi hraje. Nejoblíbenějším jídlem je pro ni maso s rýží.
Poznámky: Rodina Sophie má osm členů - rodiče, jejich pět dětí a jedno nevlastní dítě. Bydlí v čtyřpokojovém domě a svítí solárními lampami. Vodu nosí od pramene na hlavě v plastových kanystrech. Rodiče pracují jako rolníci a tak je jejich příjem sezónní. Většinou pěstují plodiny pro domácí spotřebu a prodej, avšak někdy nemají žádný výdělek kvůli kalamitám jako je sucho, škůdci či nemoci. Chovají kozy a pokud mají kůzlata, prodávají je.
     

Nakiwala Harriet Lonita

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St Charles Lwanga Kalagala R/C P/s
Chce být: návrhářkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Harriet je veselá dívka, která si ráda povídá a hraje se svými kamarády. Je dobře vychovaná, zodpovědná a své mamince pomáhá s domácími pracemi.
Poznámky: Harriet žije v osmičlenné rodině, která se skládá z rodičů, čtyř biologických dětí, Harrietiny neteře a nevlastní sestry. Rodina vlastní třípokojový dům z cihel a betonu. Pro zajištění bezpečnosti mají tři psy. Tatínek pracuje jako námezdní dělník a také dělá další příležitostnou práci jako je výroba cihel. Maminka většinou pracuje na zahradě, kde pěstuje plodiny pro domácí spotřebu a chová tři prasata. Jelikož umí stříhat, vypomáhá v kadeřnickém salonu, kde jí ovšem platí málo a někdy také vůbec. Jeden sourozenec Harriet je chromý a potřebuje umělou končetinu (botu pro postižené), která je velmi drahá a nemohou si ji dovolit.
     

Nabawanuka Namirimu Teddy

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St Charles Lwanga Kalagala R/C P/s
Chce být: sestřičkou
Zájmy: skákání přes švihadlo
O dítěti: Teddy je roztomilá a čiperná dívenka. Ráda tráví čas se svými kamarády a sourozenci, od kterých se učí novým dovednostem. Jejím oblíbeným jídlem jsou plody chlebovníku a mango.
Poznámky: Rodina má deset členů, rodiče, jejich šest dětí a dva synovce. V čtyřpokojovém domě bydlí rodiče a čtyři děti. Dva starší sourozenci a dva synovci bydlí v malé přístavbě. Rodiče pracují jako drobní zemědělci. U domu mají také několik kávovníků. Mají čtyři ovce a tři kozy, jejichž mláďata prodávají.
     Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).