Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    11    12    

V databázi máme 44 dětí z Indie, 38 dětí z Ugandy, 12 dětí ze Zambie, 19 dětí z Běloruska, 3 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 116 dětí z databáze.
Haller Karan Eshwar

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Higher Primary School,Herangadi
Chce být: ještě neví
Zájmy: Hraní Lagori - indická vybíjená
O dítěti: Karan chodí do 3. třídy - od června. Bydlí asi 1 kilometr od školy a dochází pěšky. Je hodně hravý a do školy chodí rád. Rád tancuje a kreslí. Čas tráví nejraději se svými bratry a hraním Lagori (indická vybíjená). Má ochotnou povahu a pro svou matku vždy vyřizuje různé pochůzky. Jeho oblíbené jídlo je ryba s rýží.
Poznámky: Karanovu otci je 37 let a pracuje jako rybář na malém motorovém člunu. Jeho práce je ve Městě Malpe, které je vzdálené 125 kilometrů od domova. Cesta autobusem trvá 3 hodiny a proto nejezdí domu moc často. Jeho práce je ale sezonní a jsou zde nelehké podmínky a žádná bezpečnostní opatření. Matcee je 32 let a je v domácnosti. Dům má dvě místnosti a vodu berou ze studny. Bratr Barath chodí do 6. třídy a Raviteja do školky. Rodina tvrdě pracuje a každá pomoc bude velmi vítaná.
     

Haller Kiran Nagesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Higher Primary School, Herangadi
Chce být: ještě neví
Zájmy: Hraní Kho-Kho
O dítěti: Kiran je aktivní chlapec. Chodí do 3. třídy - od června. Do školy dochází pěšky asi 1 kilometr. Jeho mateřský jazyk je Kannada a nyní se učí anglickou abecedu. Miluje vegetariánská jídla. Vyřizuje pochůzky pro svou matku. Do školy chodí pravidelně a rád. Je pro něj důležité udržovat své knížky učebnice čisté. Má moc rád svou maminku. Jeho oblíbená barva je modrá. Je hodně aktivní a hravý. Často se hádá se svými bratry, ale nejde o nic vážného. Vždy na vše rychle zapomenou a odpustí si.
Poznámky: Kiranovu otci Nageshovi je 50 let a pracuje jako námezdní dělník. Dělá jakoukoliv práci, která se mu naskytne. Většinou jde o kopání, vytahování kamenů a další práce v zemědělství. Výplata je ale nízká a mimo sezonu nemá žádnou práci. Matce Manjammě je 40 let a zůstává v domácnosti. Bratrovi Babu je 21 let a opustil školu a dělá stejnou práci jako otec, aby pomohl rodinnému rozpočtu. Manojovi jsou 3 roky a brzy nastoupí do školky. jejich dům má tři místnosti a také vlastní asi 300 m2 půdy, kde pro vlastní potřebu pěstují kokosové ořechy a ořechy betel. Otec už není nejmladší a práce na horkém slunci je pro něj čím dál náročnější. Jakákoliv pomoc zajistí Kiranovi dobré vzdělání a také hodně ulehčí život jeho rodičům.
     

Gowda Manikantha Rama

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: policistou
Zájmy: Hraní Lagori - indická vybíjená
O dítěti: Manikantha chodí do 2. třídy. Bydlí asi půl kilometru od školy a dochází pěšky. Jejím mateřským jazykem je Kannada a učí se anglickou abecedu. Je to mírné a poslušné dítě. Jeho oblíbená barva je oranžová a k jídlu má nejraději Dosa (palačinka z rýžové mouky). Rád hraje venkovní hry a maluje obrázky. Do školy chodí rád a ptá se na spoustu otázek. Moc se mu líbí muži v uniformách a chtěl by se stát policistou.
Poznámky: Otec se jmenuje Rama Ganapaya, je mu 44 let a dokončil 9. třídu. Vlastní malý obchod. Matce Nagaveni je 33 let a také dokončila 9. třídu. Celá rodina se těší dobrému zdraví. Dům má tři místnosti. Vodu berou ze studny. Chovají krávu. V obchodě prodávají zeleninu a drobné předměty. Příjem je hodně nízký. V domě s nimi také žijí prarodiče a otec musí ze svého malého příjmu zajistit celou rodinu. Každá pomoc pro Manikathu bude pro rodinu požehnáním.
     

Karkyala Arun

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Govt. Primary School
Chce být: idič
Zájmy: Rád hraje na hudební nástroj Tabalu
O dítěti: Arun je prosté, ale velice talentované dítě, například ve zpěvu, hraní na indický hudební nástroj Tabalu a další. Chodí pravidelně na výuku a dělá denně domácí úkoly. Je velmi čistotný a disciplinovaný. Je trochu hravý, ale přesto plní své školní povinnosti vždy včas. Až dosáhne dobrého vzdělání, přeje si podporovat své rodiče.
Poznámky: Arun pochází z chudé rodiny a jeho otec pracuje za denní mzdu, matka je ženou v domácnosti. Rodina nic nevlastní. Vydělávají velmi málo a s tím musí uživit rodinu a zajistit vzdělání pro děti. Je to pro ně velmi obtížné, ale nemají jinou možnost. Otec má velký zájem o vzdělání dětí v soukromé škole ve městě, ale je zde velký problém s financováním.
     

Naluyinda Loyce

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Thomas Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Loyce je veselá dívka, má přátelskou povahu a je starostlivá, především vůči menším dětem. Doma pomáhá třeba s mytím nádobí, do školy chodí pravidelně i se svým mladším bráškou Jeremiahem. Oba jsou ve stejné škole, ale Jeremiah je v sekci pro předškolní děti (mateřská školka). Loyce má ráda fialovou barvu, její oblíbené jídlo jsou irské brambory s masem a fazolemi. Je pečlivá a chtěla by se stát učitelkou.
Poznámky: Rodinu tvoří šest lidí - Loyce, matka, bratr, nevlastní otec a dvě nevlastní sestry a bratr. Žijí v podnájmu v polozděném domku o dvou místnostech. Nevlastní otec je hlavou rodiny, pracuje na vzdálenějším místě a dělá ještě další příležitostné stavební práce. Má ještě další ženu s dětmi, takže této rodině neposkytuje dostatečnou podporu. Vlastní otec svým dětem neposílá žádnou podporu, matka neví, kde nyní žije. Matka chodí pravidelně žádat do školy o odložení termínu poplatků za děti, aby nemusely odejít ze školy. Rodina žije ve slumové oblasti, mívá většinou jen jedno jídlo denně, vaří na sporáku na uhlí.
     

Gumede Prayer

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Rufunsa Government Primary School
Chce být: lékař
Zájmy: matematika
O dítěti: Prayer je inteligentní, ale zranitelný, jeho rodina je závislá na drobném zemědělství, což je v Zambii sezónní činnost. Prayer má velmi rád školu, jeho oblíbeným předmětem je matematika, každý den chodí do školy a zpět 3 kilometry . Jeho koníčkem je fotbal a skákání. Rád se seznamuje s novými kamarády a dělá legraci. Často používá chinyaja, běžný jazyk doma a mezi kamarády.
Poznámky: Hlavní činností rodiny je pěstování plodin na obživu, většinou používají organické hnojivo, hnůj, na konci sezóny mívají dobrou úrodu. Rodina přežívá díky farmaření a pěstování zeleniny v zahradě, jídlo připravují na palivovém dříví, svítí svíčkami a někdy solárními světly. Vodu nosí z vrtu 2 kilometry od domova.
     

Machangani Moses

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Mpanshya Governmet Primary School
Chce být: idič
Zájmy: matematika
O dítěti: Moses mluví trochu nyanja a soli, je to velmi přátelský chlapec a rád se baví s kamarády, není stydlivý. Moses rád hraje fotbal. Jej chytrý a schopný trochu komunikovat a číst v nyanja. Ve volném čase si rád vybarvuje, jeho oblíbenými barvami jsou modrá a černá. Moses se rád seznamuje s novými kamarády jak ve škole tak doma, každý den chodí s kamarády do školy 5 kilometrů. Spí v domě o dvou místnostech z nepálených cihel s doškovou střechou, o přikrývku se dělí s příbuznými.
Poznámky: Rodina je ohrožená a závislá na pěstování plodin na obživu, několik dětí přestalo brzy chodit do školy, protože neměly podporu, podle komunity rodina potřebuje pomoc se vzděláním dětí. Mosesovi rodiče dělají příležitostné práce, aby zajistili dvě jídla denně, otec se snaží vydělat nějaké peníze navíc pálením dřevěného uhlí na prodej.
     

Barouka Uladzislau

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Základní škola č. 2, Pastavy
Chce být: známým fotbalistou
Zájmy: hraní kopané
O dítěti: Vyučující chválí Uladzislava za slušné chování a zodpovědné plnění domácích úkolů; hoch je velice aktivní, poslouchá rodiče a rád se stará o mladšího bratra
Poznámky: Rodina je věřící, slaví zasvěcené církevní svátky. Doma panuje přátelská láskyplná atmosféra. Uladzislau a jeho starší sestra jsou pravoslavní jako jejich otec a navštěvují výuku náboženství v chrámu Nikolaje Divotvůrce. Otec Uladzislau je závislý na alkoholu a nikde nepracuje, děti od něho nedostávají žádnou pomoc. Uladzislauova matka se znovu vdala a mají s novým manželem dalšího syna Pavla, který byl pokřtěn v katolické církvi po svém otci. Rodina se také stará o dědečka, který je invalida (má odříznutou nohu).
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Miadelec Danil

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 12
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Junkovská ZŠ
Chce být: traktoristou
Zájmy: dělat řemesla, počítačové hry
O dítěti: Danil má velmi dobré výsledky ve škole. Na vyučování je velmi pozorný a soustředěný, a proto bez problému vykonává domácí úkoly. Je velmi přátelský, rád zvé své kamarády na návštěvu a rád chodí na návštěvy sám. Jako jeho otec, chce mít řidičský průkaz na traktor a chce být traktoristou. Když otec opravuje traktor, Danil je vždycky u toho, zajímá se o techniku.
Poznámky: Danil spolu s rodiči a sourozenci žije na venkově. Před několika měsíci se v rodině narodil bratr Jaroslav. Otec pracuje jako traktorista v kolchoze, jeho výdělek je velmi nízký, výplatu dostává se zpožděním 2 – 3 měsíce. Matka je na mateřské dovolené a stará se o děti a o domácnost. Aby zlepšili svou finanční situaci, rodiče chovají prasata a pěstují zeleninu pro vlastní spotřebu.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Hrapan Kanstantin

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Gymnázium Braslav
Chce být: vojákem
Zájmy: hraní fotbalu, tenis, přednášení
O dítěti: Kanstantin je klidný, hodný. Má rád sport, vystupuje na koncertech, včetně dobročinných. Chodí na tenisový kroužek, na nepovinnou matematiku. Baví ho vyrábění věcí z papíru.
Poznámky: V rodině vyrůstají 4 děti. Do města se přestěhovali loni na podzim, když dostali výhodný úvěr na stavbu bytu. Otec pracuje v soukromém podniku, jeho mzda je minimální v hodnotě státního minima. Rodina je družná, účastnila se soutěže vícedětných rodin Braslavska, obsadila 3. místo. Rodině pomáhají rodiče, kteří bydlí na vesnici a mají malé hospodářství. Starší děti jezdí v létě o prázdninách k babičce, kde společně chodí na houby a na jahody. Děti se aktivně účastní života při kostele, Nasťa zpívá ve sboru, Kosťa je ministrantem.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    11    12    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).