Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    

V databázi máme 51 dětí z Indie, 21 dětí z Ugandy, 14 dětí ze Zambie, 10 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 96 dětí z databáze.
Simbeye Gift

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 1    
Škola: Rufunsa Primary Government School
Chce být: policista
Zájmy: fotbal
O dítěti: Gift Simbeye je malý inteligentní chlapec, je chytrý a velice miluje školu, takže každý den do ní chodí pěšky s kamarády ze sousedství 6 kilometrů. Ve volném čase si rád kreslí, někdy si ve volném čase vyrábí autíčka z drátů a míč z plastu svázaného provázky, jeho oblíbenou barvou je modrá. Gift mluví velice plynně Nyanja, ale je z kmene Namwanga, jednoho z 75 zambijských kmenů. Gift se dělí o rákosovou rohož na spaní s babičkou.
Poznámky: Obživa rodiny závisí na drobném zemědělství, chovají také několik slepic, které občas prodávají pro zajištění potřeb domácnosti. Giftova babička nemá žádný zdroj příjmu, jen občas prodává malé množství kukuřice. Giftova matka je v hlavním městě Zambie Lusace, stará se o ni její sestra, která pracuje jako pokojská. Kvůli nemoci může pouze sedět doma, je na Anteritrol Viral Tretment[ART] , to je léčba pro lidi, kteří žijí s HIV. Rodina žije v domě o jedné místnosti z pálených cihel , bambusu a trávy s doškovou střechou. V noci svítí svíčkami, vaří na dřevě.
     

Chisanga Chisembe

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rufunsa Primary Government School
Chce být: elektrikář
Zájmy: fotbal
O dítěti: Chisembe je velmi inteligentní a chytrý chlapec, který žije s rodiči v oblasti Rufunsa ve východní části Zambie. Má tmavou pleť a školu bere velmi vážně. Chisembe má velice rád školu, umí číst zejména v zambijském jazyce [Nyanja], také rád kreslí a jeho oblíbené barvy jsou červená a modrá. Chisembe chodí s kamarády z domova do školy zhruba 3 kilometry. Je z kmene Bemba, mluví jazykem Bemba a trochu Nyanja. Někdy si z drátů a provázků vyrábí autíčka. Jeho koníčkem je jídlo a tanec.
Poznámky: Chisembeho rodina je ohrožená, jejich obživa závisí na drobném zemědělství, vodu nosí z nedalekého vrtu. Pro Chisembeho rodiče je obtížné zajistit alespoň dvě jídla denně kvůli nízkému příjmu. Otec je zahradník, má velice malý příjem, který nestačí k pokrytí každodenních potřeb rodiny. Matká má také jen příležitostnou práci. Rodina vaří na dřevě, v noci svítí svíčkami. Žijí v domě o třech místnostech z pálených cihel s doškovou střechou.
     

Mugoba Barbra

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Barbra pochází z kmene Shona, ale hovoří bembštinou. Je to způsobná a poslušná dívka, snadno se spřátelí. Má velmi ráda školu, do které chodí denně od pondělí do pátku na dopolední vyučování od 7.00 do 10.30 hodin. O víkendech navštěvuje sobotní vyučování v misii a nedělní bohoslužby se svými sourozenci. Její oblíbená barva je červená a oblíbené jídlo kaše nshima s fazolemi.
Poznámky: Tato pětičlenná rodina žije v domku o jedné místnosti. Je to kamenný domek se střechou z azbestových tašek. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu nosí z nedaleké nádrže z kliniky v Mukonchi. Domek patří společnosti, ve které Barbřina matka pracuje. Rodiče jsou rozvedení, otec odešel, když bylo dítěti 5 let. Nedostávají od něho žádnou podporu, ani děti nenavštěvuje. Matka pracuje jako sezonní dělnice, pěstují také nějaké plodiny pro svoji potřebu. Pravidelné jídlo mají třikrát denně, Barbra spí na matraci společně se svými sourozenci.
     

Mumba Nomsa

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Nomsa pochází z kmene Bemba. Je to velmi přátelská dívka a má moc ráda školu. V tomto roce byla ve třídě šestá. Navštěvuje vyučování od 10.30 do 14.00 hodin Po škole doma pomáhá mamince a pečuje o mladší sestru. O víkendech bývá v sobotu raději doma se svými sourozenci a věnuje se s nimi nejrůznějším aktivitám, v neděli chodí s rodinou do kostela.
Poznámky: Rodina má 10 členů, žijí ve dvou domcích - Nomsini rodiče, sourozenci, strýček a prarodiče. Domky jsou z nepálených cihel s plechovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu. Vodu donášejí ze studny na dvorku. Nomsini rodiče žijí na kousku půdy, patřícím jejím prarodičům. Otec dělá příležitostné práce, matka vyrábí tradiční nápoj Munkoyo, který prodává, aby získala prostředky pro obživu rodiny. Pravidelné jídlo mívají dvakrát denně, Nomsa spí se svými staršími sourozenci na rákosové matraci pod společnými pokrývkami.
     

Koko Maimbo

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: lékařem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Maimbo pochází z kmene Tonga a hovoří také bembštinou. Je to způsobný chlapec, umí se snadno skamarádit. Do školy chodí od 10.30 do 14.00 hodin. O víkendech chodí na sobotní bohoslužby do kostela s rodinou. Když má volno, rád si hraje s kamarády, jeho oblíbené jídlo je kaše nshima s kuřetem a oblíbená barva je červená.
Poznámky: Tato šestičlenná rodina žije v domku o třech místnostech. Je to kamenný domek s azbestovou střechou, nemají elektřinu ani tekoucí vodu, kterou donášejí ze studny. Domek patří místní společnosti a platí za něj 90 kwacha měsíčně. Rodina pěstuje nějaké plodiny pro svoji potřebui, otec dělá příležitostné práce. Pravidelné jídlo mívají třikrát denně. Maimbo spí se svým sourozencem na rákosové matraci pod společnou pokrývkou.
     

Kamanga Evelyn

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Evelyn pochází z kmene Nsenga a hovoří také bembštinou. Je to poslušná dívenka a má přátelskou povahu. Do školy chodí pravidelně, vyučování má od 7.00 do 10.30 hodin. O víkendech si v sobotu nejraději hraje doma se svým mladším bratrem Misheckem a v neděli chodí do kostela se svými kamarády.
Poznámky: Rodiče Evelyn se rozvedli, otec se znovu oženil. Její rodina je šestičlenná, nevlastní sourozenci a dítě její starší sestry. Žijí v kamenném domku o třech místnostech s azbestovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny na pozemku. Domek patří místní společnosti a platí na něj 60 kwacha měsíčně. Rodiče Evelyn dělají příležitostné práce. Rodina má pravidelné jídlo dvakrát denně, Evelyn spí se svými nevlastními sourozenci na staré matraci pod společnými pokrývkami.
     

Gondwe Ackim

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Ackim pochází z kmene Tumbuka a hovoří také jazykem Namwanga. Do školy chodí od 10.30 do 14.00 hodin a ve volném čase po škole si rád hraje s kamarády a vyrábí hračky z hlíny. O víkendech navštěvuje v sobotu vyučovací lekce v misii a v neděli chodí do kostela s rodiči. Jeho oblíbená barva je modrá.
Poznámky: Sedmičlenná rodina žije na pozemku, který patří příbuzným Ackimova otce. Ackim žije s rodiči, třemi sourozenci a babičkou, která je dlouhodobě nemocná. Bydlí ve dvou malých domcích z nepálených cihel s plechovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny od sousedů. Rodiče dělají příležitostné práce, mají také v nájmu kousek půdy, kde pěstují plodiny, a prodávají zeleninu a omáčky na výdělek. Pravidelné jídlo mají třikrát denně, Ackim spí se svými sourozenci na matraci pod společnou pokrývkou.
     

Musonda Clever

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: policistou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Clever pochází z kmene Swaka a hovoří bembštinou. Je to chytrý chlapec, poslušný a kamarádský. Má moc rád školu, chodí na vyučování od 7.00 do 10.30 hodin. O víkendech si rád hraje a věnuje se různým aktivitám s kamarády. V neděli chodí do kostela. Jeho oblíbená barva je zelená a oblíbené jídlo kaše nshima se zelím.
Poznámky: Cleverovi rodiče jsou rozvedení, chlapec žije s matkou. Otec se znovu oženil a nepodporuje je. 3estičlenná rodina žije ve třech malých domcích na pozemku Cleverových prarodičů. Domek je z nepálených cihel se střechou z trávy. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí z pramene nedaleko od vesnice. Matka dělá příležitostné práce a také pěstuje nějaké plodiny pro potřeby rodiny. Pravidelné jídlo mají dvakrát denně, Clever spí se svým mladším sourozence na matraci pod společnou pokrývkou.
     

Mwape Josephine

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Josephine pochází z kmene Lala a hovoří také bembsky. Je to poslušná dívenka a má přátelskou, i když trochu tišší povahu. Vyučování má od 7.00 do 10.30 hodin. O víkendech v sobotu navštěvuje vyučovací lekce v misii a v neděli chodí do kostela s kamarády. Doma pomáhá své starší sestře. Má ráda kaši nshima se zeleninou a její oblíbená barva je oranžová.
Poznámky: Je to pětičlenná rodina, žijí v domku o pěti místnostech. Je to kamenný domek s azbestovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny od sousedů. Domek patří místní společnosti. Švagr Josephine pracuje jako jeho správce, a proto nemusejí platit nájem. Rodiče Josephine žijí v jiné vesnici a Josephine je navštěvuje o prázdninách. Její sestra s manželem dělají příležitostné práce, aby opatřili výdělek pro rodinu. Josphine spí na staré matraci a má svoji pokrývku.
     

Jadav Sumith

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Govt.H.P.S.Gourchincholi
Chce být: učitelem
Zájmy: sport
O dítěti: Chlapec je chytrý, dobře se učí a je dobrý ve sportu. Je velmi přátelský, vždy veselý a rád pomáhá ostatním.
Poznámky: Pětičlená rodina je velmi chudá a její výdělek závisí na denní mzdě. Rodiče si nemohou sehnat lépe placenou práci, ale chtějí dětem dopřát studium a je pro ně obtížné platit školné.
     Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).