Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

V databázi máme 74 dětí z Indie, 40 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 17 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Francis Anthony

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Dominics Primary School
Chce být: Inženýr
Zájmy: hraní her
O dítěti: Francis Anthony je aktivní a chytré dítě. Má velmi rád svou školu a vše, co se ve škole učí. Touží tancovat a často cvičí tanec se svými přáteli. Také se účastní her a rád hraje míčové hry. Jeho snem je mít vyšší vzdělání a vybudovat si kariéru jako inženýr. Musí studovat dalších 16 let, aby toho dosáhl a musí být velmi pečlivý ve studiu. Vzhledem k tomu, že jeho životní podmínky nejsou vůbec příznivé pro jeho ambice, potřebuje finanční podporu, aby mohl pokračovat v studiu a dosáhnout svého cíle.
Poznámky: Charles, otec Francise Anthonyho, je profesí stavební malíř. Toto zaměstnání je omezeno na určité období a během monzunu a části zimy nedostává žádnou práci. Není možné, aby vydělával dostatečně na to, aby udržel domácnost. Jeho žena je doma a stará se o domácnost. Jeho stará a nemocná matka s cukrovkou také žije s nimi. Musí utrácet za své léky. Jelikož žijí ve vzdálené obci daleko od hlavního města, Charles není schopen nalézt žádné jiné zaměstnání nebo mít prostředky, na které by se mohl spolehnout. Dobré vzdělání pro děti je jeho sen a snaží se jim to poskytnout. Oba rodiče tvrdě usilují o udržení rodiny. Ale často selhávají.
     

Richard Louis

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Mary`s Primary School
Chce být: Inženýr
Zájmy: hraní her
O dítěti: Richard Louis je příjemný chlapec s přátelským chováním a láskou k přírodě. Je také velmi dobrý v učení svých předmětů ve škole. Ve škole se Richard účastní her a kho-kho je jeho oblíbená hra. Je také dobrým tanečníkem a má v úmyslu se dále rozvíjet. Jeho ambicí je mít vyšší vzdělání a stát se inženýrem. Jeho rodiče jsou bezmocní v podpoře vzdělávání svých tří dětí a Richard nedostává své školní potřeby včas.
Poznámky: George je řidič rikši a získává jen denní mzdu tím, že pracuje pro ostatní. Je to zdlouhavé zaměstnání, protože musí trpělivě čekat na cestující od brzkého rána až do noci. V těchto dnech většina lidí vlastní své osobní vozy a nenajímají si rikšu. Takže George nemůže vydělat dost, aby uspokojil svého šéfa a uživil rodinu. Doma také žije s nimi jeho matka. Všem třem synům v rodině se ve svých studiích dobře daří a rodiče jim chtějí poskytnout lepší vzdělání. Oba rodiče se velice snaží je podporovat, ale selhávají, co se týče finančních záležitostí.
     

Safurabi

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Pre School
Chce být: učitelka ve škole
Zájmy: hraní her
O dítěti: Safurabi je velmi přátelské a dobře vychované dítě a také aktivní. Všichni ji mají rádi jak doma tak ve škole. Má ráda hudbu a tanec. Většinou si hraje se svými přáteli. Vyjádřila své ambice stát se učitelkou ve škole a také hodlá mít mnohem vyšší vzdělání. Pochází z velmi strádající rodiny, která závisí výhradně na denním příjmu.
Poznámky: Sufiulla, otec Safurabi, je obyčejný manuální dělník a dostává jen denní mzdu. Je to těžká a zdlouhavá práce a nepřináší dostatečný příjem, protože musí čekat na zákazníky a také čelí konkurenci od jiných dělníků. Jeho žena, Shafinaz, podporuje svého manžela tím, že pracuje jako uklízečka v soukromé kanceláři. Mají tři děti, které vychovávají. Kvůli akutní chudobě doma byli dva chlapci posláni do náboženské školy, aby zde studovali. Rodina žije v malém domě, kde platí nájemné, ale nemá žádné základní vybavení. Jejich jediná dcera chce být učitelkou, rodiče se velice snaží ji podporovat, ale selhávají.
     

Jose Veisitle

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: P.U. Primary School
Chce být: policista
Zájmy: kreslení
O dítěti: Jose Veisitle je velmi čilí chlapce. Ve volném čase si rád kreslí. Když vyroste, chtěl by se stát policistou.
Poznámky: Rodina žije v malém pronajatém domku. Otec se živí jako malíř natěrač, maminka je v domácnosti. Mají dvě děti. Příjem otce někdy nestačí ani na nejzákladnější potřeby rodiny. Oba rodiče si velmi přejí, aby jejich děti mohly chodit do školy. Bez cizí pomoci ale nejsou schopni zaplatit náklady spojené se studiem.
     

Musonda James

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Solwezi Urban Primary
Chce být: právník
Zájmy: etba a fotbal
O dítěti: James je hoch malé postavy a tmavé pleti. Je uzavřenější povahy, ale umí se rozpovídat. Také ve škole je spíše tišší. Dochází do Nedělní školy. Při zpívání se stydí, ale dokáže předčítat pro svoje kamarády. Do školy, vzdálené asi 2 kilometry, dochází se svými přáteli.
Poznámky: Rodina žije ve čtyřech místnostech v domku z nepálených cihel. Na vaření na ohništi používají dříví nebo uhlí. Jamesova matka nemůže dělat žádné těžké práce, protože trpí vysokým krevním tlakem, otec pracuje jako prodavač plastového nádobí a za tuto práci dostává jen minimální odměnu. Lidé nenakupují pravidelně a tak i tento výdělek je jen příležitostný. Rodina tvrdě zápasí s nedostatkem. Většinou mívají jen jednou nebo dvakrát pravidelné jídlo za den.
     

Rajkumar Danushkumar

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Xavier`s Primary School, Shenbaganur
Chce být: inženýr
Zájmy: hra na schovávanou
O dítěti: Danushkumar je hodný chlapec. Velmi se zajímá o sport i studium. Rád jí nudle, má rád bílou barvu a říká, že ze zvířat má nejradši indické národní zvíře, páva. Chce se stát inženýrem.
Poznámky: Otec chlapce pracuje jako dělník na stavbách, malíř. Má potíže s alkoholem, často vyvolává v rodině konflikty. Maminka je dělnice v zemědělství, má ale zdravotní potíže, které jí někdy nedovolují pracovat. Trpí nemocí kůže na celém těle. Ekonomická ani sociální situace této rodiny není dobrá.
     

???????? (Rymdionak) ???? (Ilia)

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Lyntupská škola
Chce být: vojákem
Zájmy: hraní pohybových her
O dítěti: Chlapec je klidný, samostatný, rád se učí, má rád svého bratra a rád si s ním hraje. Ve třídě je lídrem.
Poznámky: Rodiče Ilji jsou rozvedení, chlapec žije spolu s matkou a bratrem ve třípokojovém bytě. Když je matka v práci, o děti se stará babička s dědečkem, kteří bydlí v sousedním domě. Otec o výchovu a finanční podporu dětí neprojevuje zájem.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

????? (Kozhan) ????????? (Aliaksandr)

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Braslavská SŠ
Chce být: Chtěl by se stát sportovcem.
Zájmy: Puzzle, fotbal
O dítěti: Chlapec je tichý, velmi klidný, přátelský, samostatný, ve volném čase si rád hraje s dětmi z okolí, rád má sportovní hry.
Poznámky: Rodina dlouhou dobu bydlela na vesnici, ale soužití rodičů bylo velmi komplikované, takže po nějaké době se rodiče rozvedli. Matka se spolu s dětmi přestěhovala do malého města Braslav. Zde získali jako mnohočetná rodina příležitost si za velmi výhodných podmínek (nižší úrok) postavit bydlení. Nyní matka žije s novým partnerem, nicméně děti jsou slušně vychované.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Zimnitski (?????????) ??????? (Aliaksei)

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 16
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: ZŠ Schunevci
Chce být: stát se učitelem
Zájmy: počítač a sport
O dítěti: Aliaksei je klidný, přátelský, zdvořilý a zodpovědný. Je zapsán na volitelné hodiny matematiky a běloruštiny, rád čte. Každý týden jezdí do kostela a navštěvuje výuku náboženství.
Poznámky: Rodina je sociálně slabá, rodiče jsou rozvedení a otec na výchovu Aliakseie finančně nepřispívá. Aliakseiova matka tedy vychovává syna sama, přičemž pobírá pouze nízkou mzdu. Rodina se rozhodla pro koupi domu, kterou matka financovala prostřednictvím hypotéky (15 tis. EUR) na 20 let. Dům je bez příslušenství, je připojen k lokální kanalizaci a topí kamny.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Kastiukevich (??????????) Mikita (??????)

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Lyntupská ZŠ
Chce být: stát se policistou
Zájmy: pohybové hry
O dítěti: Ve škole je velice aktivní, zvědavý, dobře se učí, navštěvuje taky výuku náboženství. Doma chce být středem pozornosti, je hodně oblíbený u babičky.
Poznámky: Matka se o Mikitu stará sama, nedostává žádné alimenty. Dříve pracovala jako prodavačka v Minsku, měsíčné jí však zůstávalo velice málo finančních prostředků, poněvadž musela platit vysoký nájem za byt. Časem se rozhodla přestěhovat se zpátky ke svým rodičům a více času trávit se synem, Mikita totiž bydlel u prarodičů. V současnosti si hledá práci. Z celé rodiny momentálně pracuje jenom dědeček Mikity, babička se stará o domácnost. Za účelem alespoň malého přivýdělku rodina v létě sbírá houby.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).