Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    

V databázi máme 83 dětí z Indie, 42 dětí z Ugandy, 52 dětí ze Zambie, 29 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 206 dětí z databáze.
Sathyamani

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 17
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: P. U. College Bailur Karkala
Chce být: bankovní úředník
Zájmy: hry
O dítěti: Sathyamani má velký zájem o studium a učení mu jde dobře. Jeho cílem je stát se zaměstnancem banky. Ve volném čase rád sportuje, nejradši má kriket. Také je členem divadelného kroužku a hodně pomáhá rodičům.
Poznámky: Rodina chlapce je velmi chudá. Otec pracuje jako námezdní dělník, z toho co dokáže vydělat, je nesmírně obtížné zabezpečit rodinu. Maminka je v domácnosti a roluje cigarety bídí, aby vylepšila rodinný příjem. Přesto nemají dostatek peněz na vzdělání pro děti.
     

Fernandes Pradvik Silvester

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: H.P.S. Jankadkal
Chce být: zatím neví
Zájmy: kriket
O dítěti: Pradvik je milé a nevinné dítě. Velmi lpí na svém starším bratrovi Prajwalovi. Rád kreslí a vybarvuje obrázky. Navštěvuje první třídu, zná anglická písmenka a slova v jazyce Kannada. Je šťastný, že může chodit do školy a rád se učí nové věci.
Poznámky: Otci je 50 let a studoval pouze do 2. třídy. Pracuje jako námezdní dělník a dělá jakoukoliv práci, jakou sežene, jako například okopávání, nošení kamenů a další manuální činnosti. Maminka je v domácnosti a nekvalifikovaná, nemá možnost podpořit rodinu dalším příjmem. Aby mohli chodit do školy oba jejich synové, potřebuje tato rodina pomoc.
     

Gayakwad Sandeep Shivakanth

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 18
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Joseph Com. College
Chce být: etním
Zájmy: etba a hraní
O dítěti: Sandeep je chytrý student, který se účastní všech školních aktivit. Má rád studium a věnuje mu úsilí. Je laskavý a přátelský. Spolupracuje s učiteli a také s farářem a sestrami v místním kostele.
Poznámky: Sandeepova rodina je známá, protože má dům hned vedle kostela a farář si jich velmi váží. Jeho otec je oddaný muž, který věří v Boha a tvrdě pracuje pro svou rodinu. Je dělník, který poctivě pracuje a vše dělá se skromností v zájmu své rodiny. Tráví čas s dětmi a stará se o jejich vzdělání. On i celá rodina jsou velkorysí a pohostiní lidé.
     

Rajkumar Danushkumar

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Xavier`s Primary School, Shenbaganur
Chce být: inženýr
Zájmy: hra na schovávanou
O dítěti: Danushkumar je hodný chlapec. Velmi se zajímá o sport i studium. Rád jí nudle, má rád bílou barvu a říká, že ze zvířat má nejradši indické národní zvíře, páva. Chce se stát inženýrem.
Poznámky: Otec chlapce pracuje jako dělník na stavbách, malíř. Má potíže s alkoholem, často vyvolává v rodině konflikty. Maminka je dělnice v zemědělství, má ale zdravotní potíže, které jí někdy nedovolují pracovat. Trpí nemocí kůže na celém těle. Ekonomická ani sociální situace této rodiny není dobrá.
     

Patgar Harish

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Higher Primary School
Chce být: policistou
Zájmy: hraní s kamarády
O dítěti: Harish je přátelský chlapec, dobře se učí a zúčastňuje se aktivně všech činností. Rád hraje s kamarády kriket a hru kabaddi. Rád jí ryby, jeho oblíbená barva je žlutá. Do školy to má kilometr, chodí pěšky.
Poznámky: Otec chlapce pracuje jako dělník v továrně na zpracování ořechů kešu. Rozdělává oheň, loupe ořechy, v pytlích je přenáší atd. Továrna je vzdálena 8 km, musí dojíždět autobusem. Jeho malý výdělek je jediným zdrojem příjmů pro rodinu. Pro otce je velmi těžké uživit rodinu a poskytovat vzdělání svým třem dětem.
     

Lopes Sonia Santiag

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Balwadi (pre-school)
Chce být: zatím neví
Zájmy: hraní her a sledování kreslených filmů u sousedů
O dítěti: Sonia chodí do školky, která se nachází 0,5 km od jejího bydliště. Dochází tam se svou matkou Perpeth. Sonia si ráda hraje s kamarády, s panenkami nebo sleduje animované filmy. Její mateřský jazyk je Konkani, kromě toho se učí jazyk Kannada a začíná s anglickou abecedou. Také se velmi zajímá o kreslení. Miluje svoji babičku.
Poznámky: Otci dívky je 45 let, mamince 35, oba chodili do školy jen 3 roky. Otec je jediný vydělávající člen rodiny, pracuje v obchodě s oděvy. Prodává oděvy a dělá jiné pochůzky podle přání jeho šéfa. Svými příjmy musí pokrýt veškeré náklady své rodiny, což je pro něj někdy úplně nemožné. Žijí skromně, ve starém domě, který by potřeboval opravu. Dům se nachází na krásném ostrově, přístupném pouze lodí.
     

Banavali Nagraj

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Unity Blomming Dale School
Chce být: ještě neví
Zájmy: kreslení
O dítěti: Nagraj má milou povahu a dobré vychování. Rád si hraje s kamarády a naopak nerad brzy vstává. Jeho nejlepší kamarád se jmenuje Sujay. Tráví spolu hodně času a hrají si. Jeho oblíbená barva je žlutá a k jídlu má nejraději rýži s rybou na kari. Projevuje zájem o studium a do školy chodí pravidelně. Do školy chodí každý den 2 kilometry pěšky s maminkou.
Poznámky: Otec vyrábí sítě na ryby. Jeho práce je sezonní a část roka, od června do srpna, většinou žádnou práci nemůže sehnat. Rodina nevlastní dům a žije v chýši na státním pozemku, který musí opustit, pokud jim to vláda nařídí. Příjmy otce jsou velmi nízké a tak je těžké zajistit potřeby rodiny a vzdělání dětem. Rodiče si přejí poskytnout dětem vzdělání, ale není to pro ně bez cizí podpory finančně dostupné.
     

Siddi Sujatha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Nursery School
Chce být: učitelkou
Zájmy: tanec
O dítěti: Sujatha je trochu nezbedné dítě, ale do školy chodí pravidelně a je šikovná. Kromě studia se zajímá o tanec, který je jejím koníčkem. Ráda si taky hraje s kamarády. Její oblíbená barva je červená, k jídlu má nejraději rýži s rybou na kari. Bydlí nedaleko školy a chodí do ní pěšky se svou starší sestrou.
Poznámky: Otec dívky je rybář, což je sezonní práce. Od června do srpna většinou práci nesežene, kvůli období dešťů a záplavám, které znemožňují rybaření. Jeho příjmy nejsou dostatečné pro zajištění dobrého vzdělání pro všechny tři děti a pokrytí potřeb rodiny. Rodina žije v odlehlé vesnici, s nedostatečnou infrastrukturou. Rodiče si přejí dobré vzdělání pro své děti, ale kvůli špatné ekonomické situaci potřebují pomoc.
     

Sheikh Sadiya

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Jyothi Balawadi
Chce být: ještě neví
Zájmy: zpěv
O dítěti: Sadiya je šikovná studentka. Do školy chodí pravidelně a je svědomitá. Snadno se skamarádí s jinými dětmi. Je poslušná a zodpovědná. Ve volném čase si ráda hraje se svými sourozenci. Její nejlepší kamarádka se jmenuje Liyan. Její oblíbená barva je růžová a k jídlu má nejraději rýži s rybou na kari.
Poznámky: Otec se živí jako řidič. Nemá stálou práci, ale je náhradník a kdykoliv ho zavolají, jde pracovat. Kromě toho pracuje jako pomocný kuchař, ale ani tato práce není stálá. Matka je v domácnosti a stará se o děti. Příjmy otce jsou nízké a nedokáží pokrýt potřeby rodiny a vzdělání dětí. Bydlí v domě pronajatém od vlády, který je stojí 1000 rupií měsíčně. Ekonomická situace této rodiny je i navzdory pracovitosti otce špatná.
     

Ruzario Patwin

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Nirmala Rani School
Chce být: zatím neví
Zájmy: kreslení
O dítěti: Patwin je velmi chytrý chlapec, ve škole se dobře učí, snadno si všechno zapamatuje. Do školy jezdí každý den 3 kilometry na kole společně se svojí sestrou. Někdy bývá nezbedný. Má rád červenou barvu a má slabost pro sladkosti. Velmi rád kreslí.
Poznámky: Živitelem této rodiny je otec. Pracuje jako rybář. V období od června do srpna kvůli monzunům nemá možnost pracovat a vydělávat. S rodinou žije i stará babička, o kterou je potřeba se postarat. Výdělek otce není dostačující k tomu, aby zabezpečil základní potřeby rodiny a školní výdaje pro tři děti. Oba rodiče si přitom přejí, aby děti získaly vzdělání.
     Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).