Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

V databázi máme 62 dětí z Indie, 63 dětí z Ugandy, 16 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Chipoya Gift

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: učitelem
Zájmy: hraní si s autami vyrobenými z dratů
O dítěti: Gift je z kmene Luvale a mluví stejným jazykem. Se svým bratrem rád vyrábí autíčka z drátů, je velmi pozorný a schopný se soustředit na to co dělá. Má jen pár kamarádů, s kterými někdy hraje fotbal, ale většinu času tráví doma se svými bratry. Přesto že je velmi mladý, umí uvařit rýži a rád ji podává s fazolemi. S rodinou a kamarády navštěvují kostel, kde se učí o bohu. Do školy chodí s kamarády každý den. Cesta dlouhá jeden a půl km jim zabere dvacet minut. Ve třídě se baví kreslením, jeho oblíbená barva je modrá. Také rád píše. Během přestávek rád hraje fotbal se svými spolužáky. Jednou by se rád stal učitelem, protože se mu líbí způsob, jakým je jeho učitel vyučuje. Jeho oblíbeným zvířetem se stal lev a to od té chvíle, co ve škole se spolužáky sledovali program o zvířatech žijících v Africe.
Poznámky:
     

Lungenda Macmillan

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: inženýrem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Macmillan je aktivní a chytrý chlapec. Chová velmi pěkně k ostatním dětem i k dospělým. Baví ho přinášet vodu z mělké studny pro ostatní. Jeho oblíbeným jídlem je nshima se zeleninou jako je zelí a řepka a brukev. Už teď je schopný pomáhat s přípravou oběda. Chodí do kostela vzdáleného dva km. Chodí tam společně se svými kamarády, se kterými také navštěvuje Nedělní školu, kde poslouchají příběhy z Bible. Během přestávek ve škole a i doma rád hraje fotbal. Do školy chodí s kamarády a zabere jim to 30 minut. Rád píše. Rád hraje tradiční hry jeho kmene Lunda, který se nachází v severozápadní části Zambie. Jeho nejoblíbenějším zvířetem je bizon. V budoucnu by rád opravoval nákladní vozy, a proto se rozhodl stát inženýrem.
Poznámky:
     

Matolokoshi Cynthia

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rufunsa základní škola
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní netballu
O dítěti: Cynthia je aktivní žákyní a má ráda kreslení. Jejími oblíbenými barvami jsou růžová a červená. Je velmi přátelská a ráda si hraje s kamarády ze sousedství. Do školy chodí každý den s kamarády 2 kilometry pěšky. Ve svém volném čase si hraje s panenkami, vyrobenými z jílu, jejím oblíbeným jídlem je Nshima a zelenina. Cynthia pochází z kmene Soli a mluví plynuje jazykem Nyanja.
Poznámky: Rodina Cynthie žije ve dvoupokojovém domě zhotoveném z pálených cihel a střechou z trávy. Vodu získávají z blízké studny. Rodiče jsou těžce pracující lidé, závislí na sezónních deštích, které ovlivňují výnosy z pěstování plodin a následnou úrodu. Matka také vykonává příležitostné práce na polích v sousedství, aby získala pro rodinu dodatečný zdroj příjmu. Na svém poli pěstují zejména plodiny pro vlastní spotřebu. Ke svícení používají svíce a k vaření palivové dříví.
     

Chimusanya Anthony

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Mpanshya základní škola
Chce být: zdravotníkem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Anthony pochází z kmene Kaonde, mluví jazykem Soli a trochu také jazykem Nyanja, to když si hraje se svými kamarády. Rád si také hraje s kamarády ve třídě. Ve svém volném čase rád vyrábí auta z drátů a hraje si s nimi. Spolu s kamarády dochází každý den do školy vzdálené 3 kilometry. Žije v domě se střechou zhotovenou z trávy.
Poznámky: Rodina Anthonyho je plně závislá na sezónním farmaření. Jeho rodiče se musí velmi snažit, aby si rodina mohla dovolit dvě jídla denně, z důvodu jejich nízkého příjmu. Otec se kromě farmaření živí také pálením uhlí, což má ovšem negativní dopad na jeho zdraví. Starší děti již z důvodu nedostatku financí musely přerušit školní docházku. Jejich produkce plodin je pouze v omezené množství z důvodu malého pozemku a nedostupnosti hnojiv. Žijí ve dvoupokojovém domě zhotoveném z pálených cihel, vaří si na palivovém dříví a svítí si svícemi a pochodněmi.
     

Katungu Amos

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rufunsa základní škola
Chce být: vojákem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Amos pochází z kmene Ngoni, je přátelský a poctivě chodí do školy. Školu má velice rád, dochází tam denně spolu se svými kamarády 3 kilometry pěšky. Doma spí pod jednou přikrývkou společně se svým bratrem. Když má volný čas, rád hraje fotbal s kamarády ze sousedství. Jeho zálibou je poezie, spolu s kamarády recituje verše z Bible. Jeho oblíbenou barvou je žlutá.
Poznámky: Rodina Amose se živí farmařením. Vodu získávají ze studny v blízkosti domu. Pěstují zejména kukuřici pro vlastní spotřebu. Z důvodu nízkého příjmu si mohou dovolit pouze dvě jídla denně. Otec se také příležitostně živí pálením uhlí jako to dělají i další muži v okolí. Rodina žije v domě se střechou z trávy, z finančních důvodů si nemohou dovolit postavit dům nový.
     

Chitotola Margaret

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 12
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rufunsa základní škola
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní netballu
O dítěti: Margaret je velmi dobrou žákyní a ráda kreslí. Jejími oblíbenými barvami jsou růžová a modrá. Pochází z kmene Lunda a mluví plynně jazykem Nyanja. Margaret je přátelská dívka a ráda si hraje s kamarády ze sousedství. Školu má velmi blízko jejich domu. Ve svém volném čase ráda vyrábí panenky z jílu a její oblíbeným jídlem je Nshima a ryba.
Poznámky: Rodina Margarety žije ve dvoupokojovém domě zhotoveném z pálených cihel a střechou z trávy. Vodu získávají ze blízké studny. Rodina je plně závislá na výnosech ze zemědělství, rodiče také vykonávají přiležitostné práce u svých sousedů. Snaží se, aby měli alespoň dvě jídla denně, ale ne vždy je toho možné dosáhnout. Ke svícení používají svíce a vaří si na palivovém dříví.
     

M. Anas Rafiq

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Jeeva Jyothi English Medium Higher Primary School Sorab
Chce být: dítě je ještě malé a neví
Zájmy: tancování, povídání příběhů, hraní her
O dítěti: Anas je milé dítě, které má velmi rádo svou maminku. Je přátelský, doma velmi užitečný a poslouchá na slovo. Je dobrým přítelem, který rád vede ostatní při míčových hrách, když si spolu hrají. Učí se se svou sestrou, která jej doprovází do školy. Velmi se zajímá o angličtinu - učí se abecedu a vypráví příběhy s lehkostí. Jeho rukopis je dobrý a zlepšuje se i plynulosti v rámci anglického jazyka. Učí se také arabská čísla. Dobře tančí a účastní se kulturních programů ve škole.
Poznámky: Otec pracuje jako nakladač těžkých pytlů písku a hornin. Jeho práce je namáhavá a velice špatně placená. Jeho příjem je nízký a nestálý. Dům, kde rodina bydlí, je starý a potřebuje opravu, na kterou momentálně nejsou peníze. S rodinou žije ještě babička, která zůstává doma a potřebuje péči. Matka je v domácnosti. Otec dítěte je jediným živitelem rodiny. Snaží se zajistít dobré vzdělání svým dětem a hledá finanční pomoc.
     

Adithya Shankar

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Anganwadi Sorab
Chce být: dítě je ještě malé a neví
Zájmy: oprava hraček, vyrábění nejrůznějsích věcí
O dítěti: Adithya je velmi aktivní chlapec, má rád zábavu a všechny hry. Momentálně chodí do mateřské školy, kterou má moc rád. Tráví čas se svým otcem a každý den jej vyhlíží a těší se, až se vrátí domu. Ve škole se učí anglickou abecedu a čísla. Jeho schopnost komunikace je dobrá, velice hezky recituje anglické příběhy. Má rád písně a rád poslouchá hudbu sám nebo se svými rodiči. Je chytrý a vyrábí vlastní plavidla z papíru, která pak pouští po řece.
Poznámky: Otec pracuje jako námezdní, nekvalifikovaný dělník. Nakládá a vykládá materiál z nákladních vozidel. Otcova práce je nepravidelná, jeho skromný příjem jen stěží postačí na základní potřeby rodiny. Matka dítěte trpí anémií a není schopna pracovat. Rodina se nachází ve velice špatné situaci. I když jsou oba rodiče negramotní, záleží jim na tom, aby jejich děti mohly studovat a díky tomu měly šanci na lepší budoucnost.
     

Mithun Chatrapathi

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Jeeva Jyothi English Medium Higher Primary School Sorab
Chce být: dítě je ještě malé a neví
Zájmy: hraní her a skládání obrázků
O dítěti: Mithun je výjimečný chlapec, který rád dělá věci v týmu. Vyniká svou odvahou a přátelskou, otevřenou povahou. Nerad se hádá, proto když nesouhlasí s někým ze svých přátel, raději na všechny neshody rychle zapomíná. Při plnění domácích úkolů je velice pečlivý. Svým úsměvem si snadno získává nové přátele a také obdivovatele. Zajímá se o matematiku, a proto s chutí recituje informace z tabulek, které se učí zpaměti a procvičuje si číslice.
Poznámky: Mithunovu otci je 45 let a pracuje jako řidič kamionu pro mlýn, který produkuje rýži. Když není práce zde, nechává se najímat jako námezdní dělník, nejčastěji nakládá a vykládá kamiony. Matka se stará o domácnost. Otcova práce je nárazová a jeho příjem je nízký a nestálý. Je pro něj těžké v těchto podmínkách uživit celou rodinu a zajistit také studium Mithunovi a jeho sestřičce. Nemají vlastní dům, měsíčně dávají poměrně velkou část příjmu za nájemné.
     

Nassozi Sheilah

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Lake Side Junior school
Chce být: lékařkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Sheila je skromná dívenka, dobře se učí a často se hlásí. Umí už trochu číst i sestavit jednoduchou anglickou větu. Ráda si hraje s kamarády a dělí se s nimi o své jídlo.
Poznámky: Rodina žije v malém pronajatém domku. V jedné místnosti provozují svou malou prodejnu, kde prodávají sůl, olej a pečivo. Ve duhé místnosti žijí. Otec ještě vyrábí a prodává cihly, ale jejich příjmy jim sotva pokryjí základní potřeby rodiny.
     Strana číslo   1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).