Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

V databázi máme 62 dětí z Indie, 63 dětí z Ugandy, 16 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Nanyonga Justine Brenda

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Kituntu Orphanage P/S
Chce být: Učitelkou
Zájmy: Skákání přes švihadlo, Vybíjená
O dítěti: Justine je dobře vychovaná dívka a ráda chodí do školy. Učitelé jí chválí a věří, že si povede dobře i do budoucna. Ve volném čase hraje vybíjenou a skáče přes švihadlo, z banánových vláken vyrábí panenky a pak si snimi hraje.
Poznámky: Justine žije s oběma rodiči, celkem sedm členů rodiny spí v hliněném neomítnutém domě se střechou ze starých plechů. Vaří na dřevě, vodu nosí z potoka, protože v obci chybí vodovod. Rodina pěstuje plodiny k vlastní spotřebě i na prodej. Otec vykonává příležitostnou práci - nosí vodu, okopává půdu místních obyvatel či vyrábí cihly.
     

Namatovu Majeri

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Kituntu Orphanage P/S
Chce být: Učitelkou
Zájmy: Zpěv, Vybíjená
O dítěti: Majeri je veselá a poctivě pracující dívka. Je dobrá zpěvačka, takže ve volném čase často zpívá a také učí své kamarády nové písně. Zpívá také ve sboru nedělní školy. Dobře se učí a aktivně se účastní výuky.
Poznámky: Majeri žije s nevlastní matkou a vlastním otcem v domku z hlíny a rákosí. Živí se příležitostnou prací, nosí vodu a okopávají lidem zahrady.
     

Mukebezzi Viola

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Kituntu Orphanage P/S
Chce být: Učitelkou
Zájmy: Vybíjená a zpěv
O dítěti: Viola je velmi skromná, přátelská a tvrdě pracující dívka. Nechce zmeškat vyučování. I když je poslaná domů kvůli nezaplaceným poplatkům, vstává brzy a připraví se do školy. Odpovídá na otázky, když je vyvolaná, ale nehlásí se. Chodí pravidelně a udržuje si ve svých věcech pořádek. I když je učitel mimo třídu, udržuje spolužáky potichu tak, že je o to požádá. Ráda jí rýži, brambory, rybu a fazole. Ve volném čase vyrábí panenky z banánových vláken a nechává je jako miminka v posteli. Ráda navštěvuje své kamarády, ale ohlásí, když se k ní chovají ošklivě.
Poznámky: Viola žije se svými rodiči, v domě o čtyřech místnostech jich bydlí osm - rodiče, Viola, její čtyři sourozenci a bratranec Patrick. Jsou závislí na zemědělství, pěstují trochu plodin na prodej na místním trhu a pro domácí spotřebu. Peníze získané z prodeje nestačí na náklady na vzdělávání a další domácí potřeby. Oba rodiče neměli možnost studovat, takže nemají spolehlivý, pravidelný a trvalý zdroj příjmu, který by pokryl základní potřeby. Okopávají a dělají i jiné činnosti, které zajistí domácnost. Mají malý pozemek, kde pěstují převážně místní plodiny na trh, i když je musejí prodávat levně, protože každý pěstuje totéž. Všechny děti chodí do školy, takže poplatky pro rodinu v tak zoufalé situaci jsou vysoké. Proto jsou děti často posílány ze školy a zameškají mnoho hodin a někdy i zkoušky, což ovlivňuje jejich školní výsledky.
     

Pratham C S

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Joseph`s English Higher Primary School, Chikmagalur
Chce být: policejním inspektorem
Zájmy: kriket
O dítěti: Pratham je aktivní a veselý chlapec. Ve škole je ze všeho nadšený. Učení jej baví, rád se věnuje domácím úkolům po tom, co se vrátí domů. Baví jej i všechny volnočasové programy, které pro děti škola připravuje. Pratham je taletovaný sportovec, nejvíce vyniká v kriketu.
Poznámky: Prathamova rodina žije v pronajatém domě. Otec představuje jediný finanční zdroj, pracuje jako řidič. Jeho příjem je hodně nízký a nestálý. Nestačí často ani na pokrytí základních potřeb rodiny. Matka se stará o domácnost a o děti. Přestože jsou oba rodiče negramotní, přejí si, aby jejich děti mohly studovat a zajistit si tak lepší budoucnost.
     

Melwin Noronha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Holy Family School, Vijayapura, Chikmagalur
Chce být: policistou
Zájmy: závody v běhu
O dítěti: Melwin je citlivý, pracovitý a poslušný chlapec. Ve škole má opravdu dobré výsledky. Pravidelně se učí a poctivě si plní všechny domácí úkoly hned po příchodu ze školy. Doma rodičům také hodně pomáhá, uvědomuje si, v jaké situaci jsou a má s nimi soucit. Každou neděli chodí do kostela a pak také na hodiny náboženství ve své farnosti.
Poznámky: Melwinův otec pracuje jako malíř, jedná se o sezónní práci, která je většinou špatně hodnocena. Jeho příjem je tedy nízký a nepravidelný. Matka nepracuje a stará se o domácnost a o děti, nemá tedy žádný příjem. Rodina je zcela závislá na příjmu otce. Bydlí v pronajatém domě. Když zaplatí nájem, zbyde jim něco málo na jejich vlastní základní potřeby. Peníze na školné pro Melwina však pravidelně nemají.
     

Musumali Alice

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: skákání přes provaz s kamarády, míčové hry
O dítěti: Alice chodí do školy se svými přáteli a cesta jim trvá 20 minut. Škola je pouze půl kilometru cesty od jejich domu. Chová se hezky ke svým kamarádům i k cizím lidem. Při vyučování rada kreslí na tabuli a čte. Při hodinách tělocviku ráda cvičí a také ráda hraje týmové hry. Když je doma, ochotně pomáhá s umýváním nádobí a uklízením před domem. Těší ji být ve společnosti svých přátel. Když za ní přijdou domů, sportují, běhají okolo, skáčou přes lano atd. Chodí do kostela, který je asi kilometr daleko, kde také navštěvuje Nedělní školu. Během těchto hodin je její nejoblíbenější aktivitou zpívání, které ji dělá šťastnou. Jejím nejoblíbenějším africkým zvířetem je zebra. Ráda si kreslí a její nejoblíbenější barvou je růžová. Chutnají jí místní fazole a špenát a nshimu. Alice pochází z kmene Kaonde, kmene ze severozápadní Zambie v oblasti kolem města Solwezi. Mluví jazykem KiKaonde, kterým se hovoří v této oblasti. Jednoho dne by se ráda stala zdravotní sestrou, aby mohla pomáhat nemocným lidem.
Poznámky:
     

Shimishi Liya

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hraní si s hliněnými panenkami
O dítěti: Liya je z kmene Lunda. Kmen a místní jazyk stejného jména se nachází v oblasti Mwinilunga v severozápadní provincii. Ačkoliv se Liya může jevit jako plachá dívka, doma a ve společnosti svých přátel a rodiny je velice aktivní. Se svou sestřenicí ráda vyrábí panenky z hlíny. Nemá mnoho kamarádů a většinu času tráví se svou rodinou. Ráda maluje a se svým bratrem zkouší číst. Ve škole čte z tabule podle instrukcí učitele. Během přestávky si ráda hraje na honěnou, nebo míčové hry, které organizuje škola. Ve škole je jejím oblíbeným předmětem matematika. Do školy chodí s přáteli cestu dlouho jeden a půl kilometru. Cesta jim trvá asi třicet minut. Jejím oblíbeným jídlem jsou fazole se zelím a nshimou. Má ráda zvířata a zebra je jejím nejoblíbenějším. Spolu se svou rodinou chodí do kostela a také navštěvuje Nedělní školu. V kostele ráda zpívá. Zvykla si pomáhat s mytím nádobí po každém jídle. Jejím snem je se stát zdravotní sestrou, aby mohla pomoci každému, kdo je zraněný.
Poznámky:
     

Sankowa Janpher

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: horníkem
Zájmy: kreslení a hraní míčových her
O dítěti: Janpher chodí školy cestu dva a půl kilometru dlouhou a trvá jí to asi čtyřicet minut. Ve škole ráda čte a maluje. Rodině a učitelům klade mnoho otázek. Její výsledky ve škole jsou skvělé a je jednou z nejlepších ve třídě. Během přestávek hraje míčové hry nebo si povídá s kamarády. Baví ji si hrát s dětmi. Když je sama, tak si ráda hraje s panenkami. Jinak ji baví hry, kdy jeden na druhého házejí míč. Má ráda kukuřičnou kaši s buráky. Baví ji sledovat ptáky modré a zelené barvy, kteří zde žijí. Zelená je její oblíbená barva. Ráda chodí do kostela, kde ráda poslouchá čtení z Bible a další aktivity během Nedělní školy. V budoucnosti chce pracovat v dole, protože jejich pracovní oděv je zelené barvy, kterou má tolik ráda. Jejím nejlepší vzpomínkou je oslava jejích narozenin, když jí její teta koupila dort. Janpher pochází z kmene Lunda a mluví jazykem stejného jména. Lundové jsou v severozápadní části země.
Poznámky: Rodina Janpher žije s několika dalšími příbuznými. Jedno dítě by mělo navštěvovat druhou třídu, ale nemá potřebnou podporu. Další dvě skončily v desáté a jedenácté třídě ze stejných důvodů. Bydlí ve dvoupokojovém domě z nepálených hliněných cihel, typickém oploceném obydlí, které obývají po dobu sedmi let. K vaření používají palivové dříví a ke svícení svíčky. Příjem pochází z prodeje zeleniny, který není dostačující k pokrytí veškerých potřeb rodiny. Otec vlastní kus půdy, kde sklízí malou úrodu. Oba rodiče nemají vzdělání z důvodu nedostatečné podpory. V současné době budou pokračovat ve stejném způsobu obživy.
     

Kumesa Beauty

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: kreslení a počítání pomocí malých kamínků
O dítěti: Beauty je přátelská a baví ji být s kamarády nejen při vyučování, ale I po škole, když se vrací domů cestou dlouhou dva a půl kilometrů. O školních přestávkách si ráda hraje na honěnou a během hodin výtvarné výchovy ráda maluje. Její výsledky ve škole jsou průměrné. Baví ji číst z tabule. Jejím oblíbeným jídlem je nshima udělaná z kukuřice a zeleniny, která se nazývá okra a jejíž vaření ji baví. Po jídle sebere všechny špinavé talíře a umyje je. Její oblíbená barva je růžová, má šaty této barvy a ráda je nosí při zvláštních příležitostech, nebo když jde do Nedělní školy, kde také zpívá. Poslouchá čtení Bible a také hraje různé hry pořádané pro děti. Chtěla by se stát zdravotní sestrou. Ráda ošetřuje kamarády, když se zraní. Její oblíbená zvířata jsou kočky a jejím největším zážitkem bylo, když poprvé viděla malé kotě. Beauty je z kmene Lunda, který se nachází v severozápadní části země. Mluví místním jazykem stejného jména – Lunda.
Poznámky:
     

Makilika Donald

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: horníkem
Zájmy: doplňování učiva a hraní fotbalu
O dítěti: Donald má rád nshima s kuřetem a zeleninou. Baví ho připravovat nshima , hlavní jídlo v Zambii, v malém hrnci . Doma rád pomáhá s přinášením vody z mělké studny. Do školy chodí se svými kamarády. Cesta dlouhá jeden kilometr jim zabere patnáct minut. Během vyučování rád píše do sešitu, což mu pomáhá získat dobré známky. O přestávkách se svými spolužáky rád hraje fotbal. Až bude velký, tak by rád pracoval v měděném dole. Se svou rodinou chodí do kostela a také navštěvuje Nedělní školu, kde se baví hrami organizovanými pro děti jeho věku. Jeho kmen je z okolí Solwezi, jmenuje se Kaonde a jeho jazyk je KiKaonde. Donald má nejraději slony.
Poznámky:
     Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).