Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    

V databázi máme 48 dětí z Indie, 50 dětí z Ugandy, 23 dětí ze Zambie, 26 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 147 dětí z databáze.
Hasller Tanu Raju

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Higher Primary School, Guladkeri
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní na schovávanou
O dítěti: Tanu je chytrá, talentovaná a aktivní holčička. Ve škole ji nejvíce baví angličtina, ráda také recituje básničky a zpívá písničky v místním jazyce Kannada. Tanu má díky své otevřenosti kolem sebe neustále mnoho přátel. Moc ráda s nimi hraje venkovní hry. Krásně zpívá, nedávno dokonce vyhrála cenu ve školní pěvecké soutěži. Respektuje vždy starší, hlavně své učitele ve škole, kteří ji mají moc rádi. Tanu je odvážná, upřímná a ostatní děti ji díky tomu považují za svého lídra.
Poznámky: Otci Tanu je 45 let a pracuje jako pomocný zedník. V období monzunů však není práce kvůli ztíženým podmínkám. Matce je 40 let, stará se o domácnost a o děti. Pracuje jako námezdní dělnice na poli v období sklizní. Bohužel je tato práce pro ni opravdu náročná, trpí totiž bolestmi nohou. Nejstarší dcera se rozhodla ukončit studium v devatenácti letech, což je pro rodiče velice smutné. Doufají, že jejich ostatní děti budou moci úspěšně dostudovat.
     

Matsuk Yuliya

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Střední škola č. 1 Braslav
Chce být: hudebníkem
Zájmy: pomáhá uklízet, myje nádobí
O dítěti: Julie je aktivní a kreativní dívka, která má vůdcovské schopnosti. Chodí do výtravarné školy, hraje na akordeon a navštěvuje kurz lidové tvořivosti.
Poznámky: Julie vyrůstá v úplné rodině. Má ještě starší sestru ve školním věku. V zaměstnání mají rodiče nízký plat. Matka je dobrá švadlena, obléká sebe i děvčata sama, poskytuje služby sousedům při drobných opravách oděvů. Otec o víkendech také hledá přivýdělek u soukromníků. Tak získávají další příjem pro rodinu. Rodina obdělává zahradu, ovoce a zeleninu konzervují na zimu. Brambory a zavařeniny jim stačí skoro na celý rok. Rodina patří k praktikujícím katolíkům.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Yanovich Elizaveta

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Lyntupská střední škola a školka
Chce být: hasičem
Zájmy: myje nádobí, ullízí v pokoji, pomáhá v hospodářství
O dítěti: Jelizaveta ve volném čase ráda kreslí a hraje si venku. Prospěch ve škole má dobrý, nejraději píše a čte. Je velmi snaživá. Má ráda zvířata, chodí do divadelního a tanečního kroužku.
Poznámky: Jelizaveta žije s rodiči a sestrou, která také chodí na základní školu na venkově. Otec pracuje jako traktorista v lese, matka mometálně nepracuje, protože na venkově je velmi těžké si najít práci. Ke zlepšení finanční situace rodiny matka s dětmi v létě sbírají lesní ploby a houby na prodej. Pěstují zeleninu pro sebe i na prodej. Rodina patří k praktikujícím katolíkům, děti chodí na hodiny náboženství, s rodiči do kostela a účastní se náboženských akcí. Rodina je pracovitá, ale jsou v těžké materiální situaci.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

D`Costa Suhan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Morning Star English School
Chce být: inženýrem
Zájmy: zpěv
O dítěti: Suhan je milý a poslušný chlapec. Velmi rád se učí a jeho ambicí je stát se inženýrem. Všechny úkoly má vždy vzorně připravené. Ve svém volném čase rád zpívá a hraje různé hry.
Poznámky: Otec Suhana instaluje kabely pro místního televizního operátora a maminka pracuje v mateřské škole jako pomocnice. Oba rodiče jsou pracovití a zodpovědní. Nedávno si vzali půjčku na stavbu domku, kterou poctivě splácejí. Otec trpí zdravotními potížemi kvůli alergiím. Přestože se oba snaží, je pro ně velmi náročné zabezpečit všechny základní potřeby pro svou rodinu a ušetřit dostatek peněz na vzdělávání pro obě děti.
     

Kyamukwaite Jacob

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Busagazi community P/S
Chce být: inženýrem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Jacob je milý a přátelský chlapec, je velmi zodpovědný a do školy chodí rád. S radostí učí i menší děti. Ve volném čase si vyrábí míče z banánových listů a pak si s kamarády hraje fotbal. Baví ho vyprávění příběhů, objevování a učení se nových věcí.
Poznámky: Otec pěstuje zeleninu a snaží se pracovat ze všech sil, aby rodinu uživil. S matkou chlapce se společně dohodli na rozvodu, protože byla zjištěna její HIV pozitivita. Bydlí v cihlovém domku se dvěmi místnostmi a spí na rákosových rohožích.
     

Makarova Kseniya

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Voropajevskaja střední škola
Chce být: kadeřnicí
Zájmy: kreslení
O dítěti: Kseniya je veselá a přátelská. Snaží se studovat dobře, chodí na kreslení, zpívá sólo na soutěžích v domě kultury a ve škole. V létě miluje být u babičky na vesnici, kde pomáhá na zahradě. Chodí do kostela a na hodiny náboženství.
Poznámky: Kseniya je vychovávána ve velké rodině. V květnu 2018 se jí narodila mladší sestra, se kterou je momentálně matka na mateřské dovolené. Otec pracuje na železnici a jeho plat je hlavním příjmem rodiny. Maminka je s mladší sestrou často v nemocnici. V létě celá rodina jezdí na vesnici pomáhat babičce s prací na zahradě. Na zimu si zavařují ovoce a zeleninu.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Kabali Pius

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Kituntu Orphanage P/S
Chce být: Učitelem
Zájmy: Fotbal a zpěv
O dítěti: Pius je dobře vychovaný chlapec, který se velmi zajímá o své studium. Rád se dělí se svými přáteli a také dobře spolupracuje. Jeho oblíbeným pokrmem jsou ryby, arašídy a rýže. Rád hraje fotbal a vyrábí malé hračky z drátků, kovů a látek. Rád si hraje na u
Poznámky: Pius žije s rodiči a sourozenci v jednoduchém domě. Rodina je závislá na pěstování několika plodin, které jsou jejich obživou i prodejním artiklem. Otec má rovněž malý stánek, kde prodává placky chapati. Pro vodu chodí k vrtu půl kilometru od domova.
     

Nanyonga Justine Brenda

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Kituntu Orphanage P/S
Chce být: Učitelkou
Zájmy: Skákání přes švihadlo, Vybíjená
O dítěti: Justine je dobře vychovaná dívka a ráda chodí do školy. Učitelé jí chválí a věří, že si povede dobře i do budoucna. Ve volném čase hraje vybíjenou a skáče přes švihadlo, z banánových vláken vyrábí panenky a pak si snimi hraje.
Poznámky: Justine žije s oběma rodiči, celkem sedm členů rodiny spí v hliněném neomítnutém domě se střechou ze starých plechů. Vaří na dřevě, vodu nosí z potoka, protože v obci chybí vodovod. Rodina pěstuje plodiny k vlastní spotřebě i na prodej. Otec vykonává příležitostnou práci - nosí vodu, okopává půdu místních obyvatel či vyrábí cihly.
     

Namatovu Majeri

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Kituntu Orphanage P/S
Chce být: Učitelkou
Zájmy: Zpěv, Vybíjená
O dítěti: Majeri je veselá a poctivě pracující dívka. Je dobrá zpěvačka, takže ve volném čase často zpívá a také učí své kamarády nové písně. Zpívá také ve sboru nedělní školy. Dobře se učí a aktivně se účastní výuky.
Poznámky: Majeri žije s nevlastní matkou a vlastním otcem v domku z hlíny a rákosí. Živí se příležitostnou prací, nosí vodu a okopávají lidem zahrady.
     

Ssegawa Pathy Lawrence

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. John Nepomuk P/S
Chce být: mechanikem
Zájmy: hra na honěnou
O dítěti: Lawrence je veselý chlapec, rád vyrábí drátěné hračky v podobě jízdních kol. Je zvyklý hodně pomáhat rodičům, hlídá nevlastního sourozence, nosí vodu a stará se o čistotu domu. Pro rodinu je chlapec naděje na lepší budoucnost.
Poznámky: Lawrence žije společně se svým otcem, nevlastní matkou a dvěma sourozenci. Jeho vlastní matka rodinu opustila, když bylo Lawrencovi 6 měsíců. Rodina si pronajímá jeden pokoj, který zároveň slouží jako sklad. Nevlastní matka provozuje malý stánek kde prodává banány. Otec pracuje jako dřevorubec.
     Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).