Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

V databázi máme 72 dětí z Indie, 57 dětí z Ugandy, 27 dětí ze Zambie, 24 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 180 dětí z databáze.
Naik Lokesh

Stát: Indie  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 19
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Pre University College, Idagunji
Chce být: účetní
Zájmy: čtení, sport
O dítěti: Lokeshe studium velmi zajímá. Nyní je ve 2. ročníku předuniverzitního studia obchodního zaměření. Nedávno absolvoval pololetní zkoušky a nyní čeká na výsledky. Zapojuje se také do mnoha mimoškolních činností. Rád pobývá ve společnosti svých přátel.
Poznámky: Lokeshův otec pracuje jako rolník, vykonávající převážně ruční, těžké, spíše podřadné práce. Tyto práce jsou jen sezónní, takže je mnoho dní v roce, kdy je zcela bez práce. S takto malým a nepravidelným příjmem je velmi těžké zajistit rodině alespoň základní potřeby. Matka se stará o domácnost a starší dceru, která je postižená a k rodinnému příjmu tak nemůže nikterak přispívat.
     

Yasinski Kanstantin

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Komajskaja střední škola
Chce být: lékařem
Zájmy: hry s míčem, jízda na kole
O dítěti: Konstatntin je velice starostlivý ve škole. Je velice společenský a velice snadno navazuje kontakty s jinými dětmi. Má spoustu kamarádů. Ve škole si dár hraje s ostatními dětmi. Do školy jezdí autobusem. Rád si hraje se svým mladším bratrem, pomáhá krmit slepice a uklízí dvorek.
Poznámky: Konstantin je vychováván v mnohočlenné rodině. Pracuje pouze otec, matka je na mateřské dovolené. V rodinném hospodářství se jedná o prasata pro zajištění masa. V létě chodí na jahody a houby, které pak zavařují na zimu, aby si vylepšili své materiální podmínky. Rodina žije pod životním mminimem. Během školních prázdnin jsou děti doma. Hlavní formou odpočinku pro děti jsou hry s kamarády na dvorku.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Chashun Arsenii

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Děrkovščinská školka a škola
Chce být: stavařem
Zájmy: rád kreslí, staví z lega, hraje si venku s kamarády
O dítěti: Arsenij je citlivý, přátelský. Do školy chodí rád, snaží se v učení. Má hodně kamarádů. Ve volném čase rád jezdí na kole, staví ze stavenbice. Je aktivní, zvídavý.
Poznámky: Arsenij žije a matkou a s bratrem na vesnici. Rodina je špatně zabezpečená. Rodiče nejsou sezdáni. O výchovu a výživu dětí se stará hlavně matka. V péči o děti jí pomáhá babička. Otec s rodinou trvale nežije, peníze na děti platí nepravidelně. Vztahy mezi rodiči jsou napjaté. Matka se snaží poskytnout dětem vše nezbytné, ale peněžní prostředky rodiny na to nestačí. Snaží se šetřit.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Trybuhova Sofia

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Střední škola č. 4 Vitebsk
Chce být: lékařkou
Zájmy: hraje pohybové hry venku
O dítěti: Sofia je laskavá, přátelská dívka. K povinnostem se staví odpovědně. Je velmi společenská, umí kolem sebe rychle shromáždit děti a organizovat nějakou činnost. Miluje zvířata a o domácí zvířata (kočka) se stará ona. .
Poznámky: Sofia vyrůstá v rodině s mnoha dětmi. V rodine jsou tři nezletilé děti. Rodina je špatně zabezpečená, je v těžké materiální situaci, v současné době žijí z výplaty otce a z přídavků na děti. Nemají vždycky pro děti materiální prostředky, problémy mají hlavně před začátkem školního roku . V bytě, kde rodina žije velmi chudě, je nutná rekonstrukce, bydlí ve stísněných podmínkách. Spolu s rodinou bydlí i babička, které byt patří.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Nansamba Federesi

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Maria P/S Bufumbe
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Federes je velmi poslušná a naslouchá každému, kdo s ní mluví. Má úctu ke starším lidem a především ke svému učiteli, kterému chce být nápomocná. Je to zodpovědná a velmi milá dívka. Je v čele třídy a má ráda své povinnosti jako vybírání sešitů pro známkování, příprava na úklid a udržování spolužáků v klidu. Ve třídě je aktivní a je vždy mezi pěti nejlepšími žáky. Ráda poslouchá z rádia gospelové písně.
Poznámky: Rodina má 8 členů z toho 5 dětí. 4 děti chodí do školy, otec zajišťuje obživu a platí poplatky. Sezónně rybaří, ale kvůli vládním omezením to dělá skrytě a jen občas. Mají také malý pozemek a další si pronajímají, tam matka pěstuje plodiny. Tíživá situace rodiče vyčerpává. Děti bývají kvůli poplatkům posílány ze školy a někdy nedostanou vysvědčení. Bydlí v cihlovém domě o třech místnostech s plechovou střechou. Svítí elektřinou ze solárního panelu a svíčkami. Příjem rodiny je nedostatečný, potřebují pomoc.
     

Muyunda Laston

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: vojákem
Zájmy: kreslení a psaní
O dítěti: Laston je ve svém kmeni Luvale, je to kreativní chlapec, který má rád umění, kresbu a psaní. Se svými kamarády vychází velmi dobře. Jeho oblíbenými pokrmy jsou kuře, nshima a zelí, které už také umí sám uvařit. Pravidelně chodí do kostela, kde je součástí dětské skupiny Royal Rangers, kde se účastní aktivit jako je čtení Bible, zpěv nebo pochody, což ho také dělá velice šťastným, jelikož má pochodování moc rád. Spolu se svými kamarády chodí každé ráno pěšky do školy, která leží v blízkosti jeho domova. Laston se aktivně účastní vyučování a pokud ví, oč se jedná, má rád rychlé odpovídání. Ve škole hraje o přestávkách fotbal a jeho oblíbeným zvířetem je lev. Laston by se chtěl stát vojákem, aby mohl bránit svou zemi.
Poznámky: Laston s rodinou žijí už čtyři roky v  třípokojovém domě z nepálených cihel. Zdroj vody mají na dvorku ze studny a vaří na ohni se dřevem či dřevěným uhlím. V domě žije také babička a dva Lastonovi bratranci, kteří jsou sirotky a měli by navštěvovat 7.respektive 10.třídu. Lastonova matka nemá vzdělání a její denní prodej dřevěného uhlí stačí pouze na pár věcí do domácnosti. Finance tak vystačí pouze na dvě jídla denně. Matka se snaží v práci pokračovat a přispívat tak do rodinného rozpočtu aby mohly její děti a synovci studovat. Otec je opustil před třemi lety.
     

Musachi Florence

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: kreslení a vybarvování
O dítěti: Florence je ve svém kmeni Lunda a má pár kamarádu, kteří s ní hrají netball. Většinu času tráví pomáháním v domácnosti či kresbou a vybarvováním. Oblíbeným pokrmem je lokální nshima s fazolemi. V kostele patří do skupiny s názvem Stella, kde je zvykem oblékat se do bílých šatů a tančit při příležitosti speciální mše. Florence si bytí členkou skupiny velice užívá a dělá ji to šťastnou. Ve škole má ráda kreslení a vybarvování a její oblíbenou barvou je červená. Chtěla by se stát zdravotní sestrou, protože ráda pozoruje práci sester při podávání léků v lékárně či nemocnici.
Poznámky: Otec je pracovně omezený kvůli zdravotním problémům v pravé ruce. Matka prodává rajčata ze zahrady, ale obchod jde pomalu, jelikož je na trhu velká konkurence a většina žen dělá to samé. Příjem je tak nestabilní a někdy nedosáhne ani 300 kwacha za měsíc. Oba dva rodiče nemají vzdělání a je tak těžké získat dobrou práci. Rodina žije poslední tři roky v malém pronajatém domě o dvou pokojích. Vodu mají ve studni na dvorku a vaří dvakrát denně. Na svícení používají přes noc svíčky.
     

Mulenje Jessy

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Nkholoma Primary Government School
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: netball
O dítěti: Jessy je ve svém kmeni Soli, je to bystrá žákyně, má ráda kreslení a její oblíbenou barvou je růžová a červená. Plynně hovoří domorodými jazyky Soli a Nyanja. Jessy je přátelská dívka, ale ostýchavá před lidmi, které předtím nikdy nepotkala. Ráda si však hraje se svými kamarády ze sousedství. Do školy dva kilometry pěšky každý den a ve volném čase ráda vyrábí panenky z jílu. Jessy má nejradši nshima se zeleninou.
Poznámky: Jessy žije s rodinou ve dvoupokojovém domě vystavěným z cihel a doškovou střechou, zdroj vody je nedaleká studna a v domě se musí svítit jen svíčkami. Rodina se nachází v těžké životní situaci, matka je rozvedená a v domě tak pomáhá její sestrou. S tou dětí občas zůstávají, když je matka na občasných pracích v sousedství což jí přináší finance na nákup alespoň základních potřeb v domácnosti jako je mýdlo, sůl, jídlo a oblečení pro děti. Matka těžko shání zdroje alespoň na dvě jídla denně, vaří se většinou dřevě. Rodina je křesťanská a patří k baptistům.
     

Kataiko Margret

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Maria P/S Bufumbe
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní s hračkami
O dítěti: Margret je bystrá a sebevědomá dívka. Miluje své bratry a hraje si s nimi. Je ráda, když má zaplacené školní poplatky, může chodit do školy, kde dostane kukuřičnou kaši, kterou má ráda. Ráda jí, a proto je jí líto, když přijde domů a nemůže najít nic, co by si dala. Ve škole se neustále zlepšuje a učitelé ji mají rádi, protože je pilná a učí se. Než odpoví, pozorně naslouchá. Ráda píše na zem, co si zapamatovala ve škole. Je hravá a je ráda ve společnosti vrstevníků a sourozenců. Domů se vždy vrací se zašpiněnou uniformou.
Poznámky: Otec vydělává něco z prodeje kukuřice, kterou pěstuje na pronajatém pozemku. Rodina si pronajímá dům za 10,000/=, k tomu další životní potřeby, takže zbyde málo na poplatky. Než uzraje úroda, děti jsou posílány ze školy kvůli poplatkům a i pak je příjem nedostatečný na zaplacení dluhu a obživu. Úroda bývá kvůli počasí a škůdcům malá. Pronajímají si dům o dvou místnostech, děti spí na rohožích a přikrývají se prostěradly. Mají jednu solární lampu, vaří v otevřeném prostoru na 3 kamenech. Příjem je nedostatečný na provoz domácnosti a školní poplatky, proto potřebují podporu.
     

Kisakye Junior

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. John Nepomuk P/S
Chce být: pilotem
Zájmy: atletika a fotbal
O dítěti: Junior je skromný, milý a dobře vychovaný chlapec. Chová úctu a má respekt k dospělým. Své rodiče miluje, poslouchá je a snaží se jim doma pomoci s domácími pracemi. Je veselý a srdečný, s každým se pozdraví a se svými spolužáky vychází velmi dobře. Doma pomáhá a dělá práci důkladně, jako dospělý. Rád jí posho, fazole a brambory. Začíná mluvit i anglicky. Ve škole je snaživý, je mu líto, když na otázku učitele neodpoví správně, ale učitelé ho povzbuzují. Doma se pilně a poctivě připravuje.
Poznámky: Rodina bydlí ve velmi nuzném domku. Otec býval učitelem, ale o zaměstnání přišel, když ještě domek nebyl ani dostavěný. Teď má vypůjčenou motorku, přepravuje lidi, ale o výdělky se musí dělit s majitelem motorky. Na potřeby rodiny jeho příjem nestačí. Děti mají kvůli často nezaplacenému školnému nepravidelnou školní docházku, nechodí ke zkouškám, opakují ročníky. Matka je z toho velmi nešťastná. Snaží se vylepšovat otcovy příjmy těžkou zemědělskou prací, část úrody spotřebuje rodina, část i prodají. Úroda však není nikdy jistá vlivem počasí nebo škůdců. Rodina vaří na ohništi, svítí petrolejkou.
     Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).