Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    

V databázi máme 51 dětí z Indie, 21 dětí z Ugandy, 14 dětí ze Zambie, 10 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 96 dětí z databáze.
Marhunou Artiom

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Základní škola č. 4, Pastavy
Chce být: závodníkem
Zájmy: zpěv
O dítěti: Veselý, aktivní, hudebně nadaný, společenský, má hodně kamarádů. Zodpovědně plní úkoly, aktivně se účastní mimoškolních činností. Doma mamince se vším pomáhá.
Poznámky: Rodina nemá své bydlení, pronajímají si dvoupokojový byt. Od června 2017 jsou v pořadníku na výhodnou půjčku jako rodina s mnoha dětmi. Část příjmů jde na placení nájmu. Rodina je věřící, každý večer se rodina modlí. Manželka pravidelně chodí na `sousedská setkání`, kde se rozmýšlí o slovu Božím. Letos bude Artem chodit na hodiny náboženství, chce být ministrantem, účastní se soutěží vánočních písní, dožínkové slavnosti v kostele. Chodí do hudební školy na klavír . Liza chodí do školky. Rodina ráda pořádá pikniky. V rodině vládne láska a porozumění.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Nansamba Deborah Jackline

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Theresa Primary school
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: běhání, vybíjená
O dítěti: Je disciplinovaná a společenská, ráda chodí do školy a plní domácí úkoly. Ve třídě se moc neprojevuje, ale svou práci dělá a knihy udržuje ve velmi dobrém stavu. V tělocviku je velmi aktivní, ráda si hraje s přáteli ve škole, má pěkné písmo a dokáže odpovědět v angličtine. Chutná jí posho a ryby a její oblíbená barva je žlutá.
Poznámky: Rodina má 9 členů (2 rodiče a 7 dětí) a žije v třípokojovém domě. K domu přistavili ještě jednu místnost, která slouží jako malý obchod, kde matka prodává po příchodu z práce. Na malém pozemku který vlastní nic nepěstují, ale pronajímají si pozemek, kde pěstují plodiny pro vlastní spotřebu a zbytek k prodeji. Matka také dělá palačinky a lupínky z kasavy k prodeji. Otec rovněž vyrábí cihly, které prodává. Šest ze 7 dětí chodí do školy, takže většina vydělaných peněz jde na školné. Vodu mají z vrtu a využívají i dešťovou. V domě mají elektřinu, která pokryje pouze dvě žárovky.
     

Katongole Travor

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Henry`s Primary school
Chce být: lékařem
Zájmy: fotbal, atletika
O dítěti: Travor je hodný hoch, který má velice rád školu. Jeho oblíbené jídlo je rýže, ryby, maso a irské brambory. Rád hraje fotbal ve svém volném čase a k tomu si vyrábí míče z banánových vláken a použitých polyethylenových sáčků. Rád navštěvuje svoje kamarády a tráví s nimi volný čas. Vždy se s kamarády podělí o to málo co má, ale zároveň čeká i něco na oplátku. Své nevlastní matce pomáhá jak to jen jde a ta je na něho velmi pyšná, především díky respektu, který k ní chová a dobrému vztahu se sourozenci.
Poznámky: Travor bydlí se svým otcem, nevlastní matkou a sourozenci ve dvoupokojovém domě. Jeho matka se s otcem před lety rozvedla a všechny děti zůstaly s otcem. Občas je navštěvuje, ale vždy přinese jen oblečení a knihy. Pouze 3 z 5 dětí chodí do školy, protože si nemohou dovolit školné. Otec chodí pomáhat na zahrady a mají malý banánový sad. Na domě je malý solární panel, který rozsvítí dvě žárovky. Děti spí na matracích o které se dělí.
     

Kasongo Bright

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Solwezi Urban Primary Government School
Chce být: učitel
Zájmy: matematika
O dítěti: Bright je tichý jak ve škole tak doma. Je z kmene Luvale a je schopen mluvit Kaonde díky hodinám ve škole. Bright má rád zelenou, protože má velmi rád rostliny. Trvá mu asi 50 minut, než dorazí do školy, a chodí se svými kamarády. Sdílí matraci bez postele se svým bratrancem a přikrývá se starou dekou. Bright má rád rýži s klobásou. Je aktivní, když hraje fotbal se svými kamarády. Rád chodí do kostela, je členem nedělní školy a má rád biblické texty.
Poznámky: Otec Brighta opustil rodinu poté, co ztratil zaměstnání. Bright bydlí s matkou, babičkou a dalšími rodinnými příslušníky. V rodině žijí další nezaopatřené osoby a je třeba zajistit mnoho jídla a dalších potřeb. Rodina žije v domě o třech ložnicích z nepálených cihel a jílu. Nejsou připojeni k elektřině ani k vodě. Závisí na vodě ze studny a dřevěném uhlí na vaření. Rodina získává vodu z hluboké studny na dvoře. Daří se jim zajistit jedno nebo dvě jídla denně, což je hlavně nshima s různými místními příchutěmi. Jejich dvůr je otevřený a nemá plot.
     

Kandombe Matthews

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rodwell Mwepu Primary Government School
Chce být: učitel
Zájmy: matematika
O dítěti: Mathews je z kmene Chokwe, mluví Kaonde a trochu Bemba, což jsou místní jazyky. Jeho oblíbená barva je modrá a také zmínil červenou jako druhou nejoblíbenější. Chůze do školy mu trvá asi 30 minut. Je obvykle živý a povídavý. Jeho rodiče jsou ze dvou kmenů, Chokwe a Kaonde. Navštěvuje školu Rodwell Mwepu Primary. Každou neděli chodí se svou rodinou do kostela . Když má volno, rád hraje fotbal, hlavně doma se svými přáteli. Jeho oblíbené jídlo je rýže. Sdílí matraci se svým bratrem Misheckem, přikrývají se starou dekou.
Poznámky: Rodina vaří na palivovém dříví a vodu nosí ze studny poblíž domu. Nejsou připojeni k elektřině a v noci svítí svíčkami. Žijí v domě o třech místnostech z nepálených cihel. Čerpávají vodu ze studny souseda, protože jejich vyschla. Dům nemá kolem plot , dokonce ani květiny. Příjem z vody, kterou prodávají, mají pouze v horkém počasí , což znamená, že při nižší teplotě mnoho nevydělají.
     

Mankere Jaison John

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Iqbal Patel
Chce být: učitel
Zájmy: hudba
O dítěti: Zajímá se o hudbu, nikdy nezamešká nedělní mši, stará se o své sourozence, pomáhá doma, je poslušný a má rád své rodiče.
Poznámky: Rodina je chudá, neboť peníze vydělává pouze otec. Vlastní malý jednoduchý dům. Otec vydělává málo peněz a jeho zaměstnání není stálé. Dítě potřebuje podporu.
     

Aron

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Joseph`s Convent School
Chce být: policistou
Zájmy: tanec a sporty
O dítěti: Aron je velmi aktivní a vždy se usmívající chlapec. Chodí vždy pravidelně do školy a jeho cílem je stát se policistou a sloužit národu. Jeho nejoblíbenějším předmětem ve škole je věda. Jeho koníčkem je tanec, kterému se věnuje ve volném čase. Doma pomáhá matce s domácími pracemi a nákupy. Ve škole se účastní všech aktivit a jeho nejoblíbenějším sportem je volejbal.
Poznámky: Aronův otec měl nehodu a utrpěl zranění nohy a hlavy. Nyní nemůže pořádně chodit. Pokračuje ve své profesi jako elektrikář za denní mzdu. Vydělává velmi nízký příjem a je pro něj obtížné pokrýt výdaje na provoz domácnosti a vzdělání dětí. Aronova matka je ženou v domácnosti. Aiysha, jeho mladší sestra, chodí do 1. třídy.
     

Arbaskhan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 18
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Government PU College, Bidar.
Chce být: policitou
Zájmy: kriket
O dítěti: Arbaskhan se opravdu hodně zajímá o svá studia, chodí pravidelně do školy. Je to velmi chytrý a aktivní chlapec. Rád se baví se svými přáteli. Je to zodpovědný chlapec.
Poznámky: Rodina má třináct členů, rodiče a deset dětí, z nichž 4 už mají své vlastní rodiny. Otec pracuje v hotelu, je pro něj velice obtížné zajistit rodině jejich základní životní potřeby. Rodiče by rádi zajistili studium svým zbývajícím dětem, ale není pro ně bohužel možné.
     

Jonson J

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 13
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Perimala High School, Bidar.
Chce být: policitou
Zájmy: Kabaddi a míčové hry
O dítěti: Jonson J má rád své studium. Do školy chodí včas. Je milý a přátelský. Je to aktivní chlapec. Jednou by se chtěl stát policistou. Rád si hraje se svými přáteli a má rád matematiku.
Poznámky: Rodiče této šestičlenné rodiny pracují jako námezdní dělníci. Otec je alkoholik, takže všechny úspory utratí za alkohol. A tak se matka snaží sama zajitit všechny potřeby rodiny. Matka se cítí často velice bezmozná, protože nedokáže dětem poskytnout jídlo a oblečení tak, jak by bylo potřeba.
     

Chisenga Brian

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 3    
Škola: Rufunsa Primary Government School
Chce být: voják
Zájmy: fotbal
O dítěti: Brian je z kmene Bemba, je chytrý, má zájem o školu a je to přátelský chlapec. Brian spí v domě o dvou místnostech s doškovou střechou, o přikrývku se dělí se svými dvěma sestrami Alice a Margaret. Brian má velmi rád školu, každý den chodí do školy 3 kilometry, ve volném čase hraje s kamarády ze sousedství fotbal. Brian chodí také rád každou neděli do kostela, se skupinou dětí navštěvuje nedělní školu. Brianovým koníčkem je hudba, zejména zpěv gospelů, zpívá s kamarády. Brian umí psát a počítat čísla , zejména v zambijském jazyce a trochu zná anglickou abecedu. Brian mluví také jazyky Nyanja a Soli.
Poznámky: Rodina je chudá a její obživa závisí na zemědělství. Vodu nosí z vrtu nedaleko domova. Pěstují zejména kukuřici na spotřebu. Pro rodinu je obtížné kvůli nedostatku potravin zajistit dvě jídla denně. Otec dělá příležitostné práce, někdy pálí dřevěné uhlí, aby zajistil prostředky. Matka má chatrné zdraví (HIV+) , manžel se snaží zajistit jídlo pro rodinu.
     Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).