Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    

V databázi máme 83 dětí z Indie, 42 dětí z Ugandy, 52 dětí ze Zambie, 29 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 206 dětí z databáze.
Lungu Trinity

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Mpanshya Government Primary school
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Trinity žije s oběma rodiči, ale je velmi zranitelný. Je inteligentní a ve škole vyniká. Mluví trochu anglicky, rád hraje fotbal a kreslí. Jeho oblíbeným předmětem je angličtina. Žije v domku s jedinou místností s doškovou střechou.
Poznámky: Trinitina rodina je chudá. Je závislá na drobném farmaření, kterým se živí. Vaří na ohni a svítí si svíčkami. Vodu nosí z blízké studny a žijí v malé chýši postavené z bambusových tyčí a bláta.
     

Tolopa Stanley

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 21
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 4    
Škola: Khumbi International Colleg - Mkushi
Chce být: zemědělcem
Zájmy: poslech hudby
O dítěti: Stanley je z kmene Kaonde. Vychování má velmi dobré a rozumí si s vrstevníky. V listopadu 2015 ukončil studium, se svými výsledky nebyl spokojen a v roce 2016 se rozhodl je zlepšit. Jeho cílem je dokončit svá studia s lepšími výsledky, aby mohl najít lepší práci do budoucna. Každou neděli chodí do kostela.
Poznámky: Stanley bydlí se svou matkou a 3 mladšími sourozenci. V jejich domě není elektřina ani tekoucí voda. Matka vydělává prodejem lívanců. Rodina nevlastní půdu, ale pěstuje zeleninu na pozemku svých prarodičů. Pravidelné jídlo mají třikrát denně.
     

Pepala Robson

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: učitel
Zájmy: fotbal
O dítěti: Robson je chlapec střední postavy a světlejší pleti. Povahou je rezervovanější, ale nikdy nebývá sám. Rád je ve společnosti svých kamarádů. Rodson pochází z kmene Lamba a chodí pravidelně do kostela, a také jako většina dětí do Nedělní školy. Školu má moc rád a dochází do ní pravidelně.
Poznámky: Oba rodiče jsou bez práce vzhledem k místní ekonomické situaci a nedostatku pracovních příležitostí. Snaží se uživit příležitostnou prací - praním prádla pro zákazníky a úklidem. Jen velmi obtížně zajišťují obživu a vzdělání svým dětem, protože poplatky jsou vysoké. Rodina žije ve dvou místnostech v domku z nepálených cihel a cementu. Na oheň na vaření používají dříví a uhlí, vodu donášejí z nádrže. Mají jen dvě pravidelná jídla denně.
     

Tarazevich Ilija

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 13
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: SŠ 4, Postavy
Chce být: ještě neví
Zájmy: fotbal
O dítěti: Ilja je klidný a vyrovnaný chlapec. Hodně času věnuje sportovní činnosti, ve škole hraje fotbal, zúčastňuje se spartakiád. Každou neděli spolu s rodiči chodí do kostela a na náboženství. V kostele je ministrantem.
Poznámky: Ilja je z početné rodiny. Před několika měsíci matka porodila dítě a momentálně se nachází na mateřské dovolené. Otec pracuje, jako záchranář. Rodina velmi často jezdí za babičkou, pomáhají s hospodářstvím, starají se o záhony. Na letní prázdniny jsou děti u babičky. Ilja je ministrantem v kostele, chodí na náboženství a každou neděli s rodiči je na mši v kostele.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Zhuk Artem

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 12
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Junkovská ZŠ
Chce být: ještě neví
Zájmy: pomáhání v domácnosti
O dítěti: Ve škole má Artjom dobré výsledky. Po vyučování má za povinnost pomáhat rodičům v domácnosti, a potom si chodí hrát se svými kamarády. Chlapec je velmi plachý a citlivý.
Poznámky: Artem je z pětičlenné rodiny. Před několika měsíci se narodila sestra Anna. Matka je v současné době na mateřské dovolené. Otec pracuje jako traktorista v kolchoze. V zimě je výdělek otce velmi nízký, přesto najít zaměstnání v novém oboru nemůže, protože by museli odejít z domu, který otec dostal v rámci svého zaměstnání v kolchoze. V létě řeší rodina nedostatek financí sběrem borůvek a hub a odevzdáváním je do sběrných punktů. V neděli chodí rodina do kostela a Artem se svým bratrem Nikitou se zúčastňuje náboženské výuky.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Mishkin Ahnezhka

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Kirovská SŠ
Chce být: muzikantkou
Zájmy: ráda se dívá na pohádky
O dítěti: Je klidná, milá, laskavá, ráda pomáhá rodičům v domácnosti.
Poznámky: Agnežku vychovává přátelská katolická rodina. Matka každý týden doprovází děti na náboženství. Před několika lety měla rodina průměrný výdělek. Otec pracoval jako stavebník ve Vitebsku. Ale po nějaké době firma zkrachovala a otec musel odjet za prací do Ruska. Matka nemůže najít práci ve svém oboru a je vedena na úřadu práce, také začala studovat obor zbožíznalectví.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Kapita Maseka

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 18
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Solwezi Day Secondary
Chce být: etním
Zájmy: Fotbal
O dítěti: Maseka je velmi aktivní, jak doma, tak i s přátelí, dobře se učí ve škole. Pravidelně chodí do kostela a zapojuje se do farních aktivit mládeže.
Poznámky: Rodina žije v chatrči z nepálených hliněných cihel, která má 2 místnosti. V domě není voda a elektřina. Příjmy matky zaleží na prodejí rostlin, které sama vypěstuje. Ale příjmy z malého podnikání nestačí na zajištěné základních potřeb rodiny, úhradu školních poplatků a ostatních potřeb. Matka zvládá jen připravit dětem jídlo a udělat malý nákup.
     

Kiganga Joseph

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Kabimbiri R/C P/S
Chce být: lékař
Zájmy: fotbal
O dítěti: Joseph je veselý, přátelský, pilný. Má vůdčí schopnosti, obvykle vede své spolužáky, pokud se mají o něčem rozhodnout. Je odvážný, vždycky se vloží do situace, kdy ostatní děti někoho trápí. Rád by se stal lékařem a pečoval o lidi, aby netrpěli nemocemi. Jeho nejoblíbenější jídlo je rýže s kuřetem. Miluje žlutou barvu.
Poznámky: Rodiče těžko získávají práci, protože jsou nevzdělaní. Živí se rolnictvím, pěstují plodiny pro vlastní potřebu i na prodej. S prodejem je to však těžké, výkupní ceny jsou velmi nízké, protože podobně drobných pěstitelů je v oblasti mnoho. Zisky tak mnoho nákladů nepokryjí. Matka mimo to ještě plete košíky a rohože. Trvá vždy dlouho než rodina nastřádá na školné. Děti to mrzí, rády by byly ve škole se svými kamarády.
     

Suryavamshi Steevan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Govt. Primary School
Chce být: bankovní úředník
Zájmy: sledování televize
O dítěti: Steevan je prosté dítě. Je ještě poněkud hravý, ale své školní povinnosti vykonává bezodkladně, je disciplinovaný. Své domácí úkoly vypracovává svědomitě. Má nadání pro zpěv, tanec a hru na indický hudební nástroj tabale. Rád by v životě něčeho dosáhl, aby mohl podporovat své rodiče. Je vřelé povahy, s pozitivním přístupem ke všemu.
Poznámky: Steevan pochází z chudé rodiny, otec pracuje jen za denní mzdu. Je pro něj těžké rodinu finančně zabezpečit a dát také dětem vzdělání. Vydělává skutečně velmi málo, přesto by rád zajistil dětem vzdělání v dobré škole. Maminka se stará o domácnost a děti.
     

Mesta Prasad

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 17
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Shree Dharmasthala Manjunatheshwara Pre-University College, Honavar
Chce být: etní
Zájmy: tení, hraní si
O dítěti: Prasad je chytrý mladík. Ve škole, která ho hodně baví, má dobré výsledky. Rád se účastní školních akcí. Pomáhá spolužákům i kamarádům ze sousedství. Má hezký vztah se svými rodiči.
Poznámky: Prasadova rodina je velmi chudá. Vydělává pouze otec, jako námezdní dělník. Jeho příjem je bohužel nízký a nestálý. Snaží se, ale stačí vydělat sotva na základní potřeby rodiny.
     Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).