Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    

V databázi máme 49 dětí z Indie, 52 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 23 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 157 dětí z databáze.
Balunzi Florence

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Nakibano R/C P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hra na schovávanou, skákání přes gumu
O dítěti: Florence je veselá, pokorná a otevřená dívka. Každý den chodí poměrně velkou vzdálenost do školy, ale přesto je vždy přesná. Je velmi přátelská a ráda tráví čas se svými kamarády o přestávkách hraním nejrůznějších her a sdílí s nimi jídlo, které se přinese z domu. Má velký respekt k dospělým, proto se snaží vyhnout konfliktům a špatným rozhodnutím, aby se na ni nezlobili. Ve třídě se stará o pořádek, proto jí její spolužáci dali přezdívku disciplinární šéf. Ve škole je velmi ráda a často spolužákům vypráví o tom, jak by se ráda stala zdravotní sestrou, proto se snaží pilně učit a připravovat do školy. Její oblíbené jídlo je maso s rýží.
Poznámky: Rodiče mají společně tři děti a jedno dítě má matka z předešlého manželství. Žijí ve dvou pokojovém domě z rákosí a bláta. Rodiče se živí jako drobní zemědělci, pěstují různé plodiny na malém kousku půdy. Snaží se pěstovat i kávovníky, které prodávají, ale úroda je velmi nízká a nekvalitní. Otec pracuje na polích v okolí a matka prodává rohože a koše, které plete, ale i tak jsou jejich příjmy velmi nízké a nestabilní. Vaří na ohništi a o víkendech společně pracují na poli. Oba rodiče se také zapojují do aktivit komunity, jako je čištění studní, odkud berou rodiny vodu.
     

Nansamba Prossy

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Lake Side Junior school
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Prossy je společenská a k druhým lidem má respekt. Pracuje s rozvahou a pečlivě a vždy svou práci dokončí. Doma pomáhá s domácími úkoly také bratrovi a ve škole nikdy nechybí. V rodině je velmi napomocná v péči o mladší sourozence.
Poznámky: Početná rodina žije ve zděném domku bez zpevněné podlahy, kde střechu tvoří jen staré plechy. Děti spí na zemi, na starých matracích. Vypěstovaná úroda slouží především pro obživu rodiny, zbyde-li však něco, snaží se přebytek prodat. Otec si přivydělává i prací na cizích pozemcích a také za poplatek nosí vodu. Všechny malé příjmy pohltí potřeby velké rodiny. Často peníze nestačí na školné a děti pak přerušují školní docházku a zameškávají zkoušky.
     

Kasana Elvin

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Lake Side Junior school
Chce být: pilotem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Chlapec je aktivní a má respekt k ostatním. Ve škole má vzornou docházku a účastní se všech školních i mimoškolních aktivit. Často pomáhá ostatním s vysvětlováním látky a baví ho zpívat ve školním pěveckém sboru.
Poznámky: Rodina žije v nedokončeném, malém domku a děti se dělí o starou matraci na spaní a deky. Na provizorním ohništi připravují a prodávají svačiny školním dětem. Úrodu mají pro svou potřebu a částečně i na prodej. Vlastní také starý bicykl, který používají na převážení a prodej ryb a vypěstovaných plodin. Drobné příjmy však nestačí na pokrytí základních životních potřeb, léků a školních poplatků.
     

D`Souza Royal Rohan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Fatima English Medium School
Chce být: mechanikem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Royal Rohan je roztomilý a velmi přátelský chlapec. Do školy chodí rád a má v ní hodně přátel. Ve volném čase hraje míčové hry a na honěnou. Má velmi dobrý vztah se svojí sestrou.
Poznámky: Rohanův otec pracuje jako zednický pomocník. Kvůli bolestem zad nemůže dělat fyzicky náročnější práci. Matka se stará o domácnost a děti a ráda by také pracovala, ale v jejich vesnici pro ni není mnoho příležitostí k výdělku. Ze skromného výdělku otce rodiče stěží uživí rodinu a na vzdělání pro dvě děti jim scházejí peníze.
     

Rohan Kumar

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: zatím ještě neví
Zájmy: kreslení
O dítěti: Rohan je chytrý, otevřený a občas docela upovídaný chlapec. Ve školce je moc šikovný, vždy se hlásí a odpovídá na otázky paní učitelky. O přestávkách si moc rád hraje s ostatními dětmi. Krásně tancuje a rád si zpívá písničky, které se učí. Rohan je vůdčí osobností třídy. Ve volném čase moc rád hraje kriket a tráví čas s babičkou posloucháním příběhů, které mu vypráví. Pomáhá doma s různými jednoduchými pracemi. Je to zvídavý chlapec, jakmile objeví něco, čemu nerozumí, hned se všech dospělých ptá na vysvětlení.
Poznámky: Rohanova rodina žije v Hallihole, kde nemají k dispozici sociální vybavení, ani žádnou infrastrukturu. Nejbližší civilizace je od nich vzdálená 23 km. Rohanův otec pracuje jako námezdní dělník. Jeho práce je obtížná a nepravidelná, většinou opravdu pracuje 3-4 dny v týdnu. Jelikož v této oblasti žijí převážně chudí lidé, musí otec za prací daleko cestovat. Rohanova matka se stará o domácnost. S rodinou žije také babička z otcovy strany. Všichni se společně schází každý večer k jídlu a povídají si. Chodí také společně do lesa sbírat dříví na topení a občas také loví ryby.
     

Janith

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: zatím ještě neví
Zájmy: malování
O dítěti: Janith je chytrý a aktivní chlapec. Je vždy šťatný a neustále se usmívá. Je moc vděčný za všechny své kamarády ze školky. Baví jej nejvíce písničky, básničky a venkovní hry. Také si moc rád kreslí a vybarvuje obrázky. Když se vrátí domů ze školky, pracuje na domácích úkolech a pak tráví čas se svým bratrem, se kterým má velmi blízký vztah.
Poznámky: Janithova rodina žije v malém domě, který dostali v rámci vládního programu. Otec pracuje jako námezdní dělník. Má však velice nepravidelnou práci. Matka se stará o domácnost. Jediným finančním zdrojem je tedy otcův příjem, který je však nedostačující. Před několika lety žila rodina s prarodiči z matčiny strany. Otec je velmi prostý a tichý muž, a tak si nevšimnul, že jeho tchán a tchýně začali fyzicky zneužívat svou vlastní dceru a jejich děti. Pokusili se je dokonce upálit zaživa, když spali. Sousedi je naštěstí zachránili a následně strávili několik měsíců pod policejní ochranou. Rodina se od prarodičů odstěhovala pryč.
     

Pepala Raymond

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Solwezi Urban Primary Government School
Chce být: horník
Zájmy: kreslení, fotbal
O dítěti: Raymond je aktivní a mezi kamarády a v rodině velmi upovídaný. Pochází z kmene Bemba, ale umí mluvit také jazykem Kaonde, protože se jej učí ve škole. Do školy chodí s kamarády a cesta mu trvá asi 45 minut. Je členem nedělní školy a rád poslouchá biblické příběhy. Nevadí mu ani domácí povinnosti. Když je doma, rád si kreslí. Jeho oblíbeným jídlem je nshima s kuřecím masem a barvou červená a modrá.
Poznámky: Rodina žije v domě o dvou místnostech z nepálených cihel a jílu. Nemají elektřinu ani vodu. Vaří na dřevěném uhlí a v noci svítí svíčkami. Vodu přinášejí z jiného pozemku, který je poblíž. Zpravidla mají jedno až dvě jídla denně. Otec rodinu opustil, když bylo Raymondovi 6 let. Příjem matky není stabilní, protože se jí nedaří najít pravidelnou práci. Je proto pro ni velmi těžké zajistit potřeby rodiny a ještě náklady spojené se studiem.
     

Kasanga Henry

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: horník
Zájmy: fotbal, sportovní aktivity
O dítěti: Henry ve svých volných chvílích rád hraje fotbal. Ve škole jej baví čtení a psaní. Pravidleně chodívá se svou rodinou do kostela a pozorně poslouchá biblické příběhy. Jednou ve škole viděl video o těžbě a práce horníka jej natolik zaujala, že by se chtěl jedním v budoucnu stát.
Poznámky: Henryho matka nemá vzdělání a otec dokončil pouze 9. třídu. Rodiče jsou zemědělští rolníci a jejich úroda závisí na příznivém počasí. Kvůli vysokým nákladům na hnojivo mají většinu času nízkou sklizeň. Příjmy z jejich drobného zemědelství nejsou dostačujicí na zajištění základních potřeb rodiny a zaplacení školních poplaků.
     

Nambooze Rihana

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Ntunda R/C P/S
Chce být: ošetřovatelkou
Zájmy: skákání přes švihadlo, vybíjená
O dítěti: Dívka je velmi aktivní a do školy chodí vzorně, ačkoli nebydlí blízko. Má smysl pro humor, a vždy své spolužáky ráda pobaví. Své věci si udržuje ve velkém pořádku, a také pomáhá vedoucímu třídy udržovat pořádek ve třídě.
Poznámky: Rodina bydlí v malém zchátralém domku, kde děti spí na staré matraci a na přikrytí mají dvě staré a slabé deky. Rodina prodává část své úrody, aby zaplatili alespoň základní školné, avšak silné deště, které přišly po dlouhém suchu, poznamenaly těžce i úrodu. Rodiče si přivydělávají manuální prací, často však nedostávají své vydělané peníze v termínu. Děti pak kvůli nezaplacenému školnému pobývají týdny doma, což velmi negativně ovlivňuje jejich prospěch.
     

Babisa Maria

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Matia Mulumba, Ssabawaali P/S
Chce být: dovou sestrou, která je ošetřovatelka
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Maria je milá dívka, která se ráda učí a škola jí baví. Každou neděli chodí do kostela a velmi dobře zpívá. Jejím snem je stát se řádovou sestrou a pečovat o nemocné v chudých odlehlých oblastech.
Poznámky: Maria žije s oběma rodiči, kteří jsou farmáři a rodina má celkem 8 členů. Otec se pokouší postavit větší dům, ale nedaří se mu to kvůli nedostatku peněz. Dříve pracoval jako noční hlídač na základní škole, ale odešel kvůli malému výdělku. Matka má malý kadeřnický salón, ale ve vesnici je málo zákazníků. Někdy jsou děti posílány domů kvůli nezaplacení školních poplatků a posléze nemůžou přistoupit ke zkouškám.
     Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).