Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    

V databázi máme 47 dětí z Indie, 18 dětí z Ugandy, 12 dětí ze Zambie, 15 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 91 dětí z databáze.
Nansamba Deborah Jackline

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Theresa Primary school
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: běhání, vybíjená
O dítěti: Deborah Jackline je disciplinovaná a společenská dívka. Ráda chodí do školy, plní domácí úkoly a knihy udržuje ve velmi dobrém stavu. Má pěkné písmo a dokáže již odpovědět v anglickém jazyce. Také v tělocviku je velmi aktivní. Její zamilované jídlo je posho (kaše z kukuřičné mouky) a ryby a její oblíbená barva je žlutá.
Poznámky: Rodina má 9 členů (2 rodiče a 7 dětí) a žije v třípokojovém domě. K domu přistavili ještě jednu místnost, která slouží jako malý obchod, ve kterém matka prodává po příchodu z práce. Pronajímají si pozemek, kde pěstují plodiny pro vlastní spotřebu a přebytek k prodeji. Matka také připravuje palačinky a lupínky z kasavy, které také prodává. K prodeji jsou však určeny zejména cihly, které vyrábí otec. Šest ze 7 dětí chodí do školy, proto je většina příjmu určena na školní výdaje. Vodu přinášejí z vrtu, využívají však také vodu dešťovou. V domě je zavedena elektřina, která však pokryje pouze dvě žárovky.
     

Kandombe Matthews

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rodwell Mwepu Primary Government School
Chce být: učitel
Zájmy: matematika
O dítěti: Mathews je z kmene Chokwe, mluví Kaonde a trochu Bemba, což jsou místní jazyky. Jeho oblíbená barva je modrá a také zmínil červenou jako druhou nejoblíbenější. Chůze do školy mu trvá asi 30 minut. Je obvykle živý a povídavý. Jeho rodiče jsou ze dvou kmenů, Chokwe a Kaonde. Navštěvuje školu Rodwell Mwepu Primary. Každou neděli chodí se svou rodinou do kostela . Když má volno, rád hraje fotbal, hlavně doma se svými přáteli. Jeho oblíbené jídlo je rýže. Sdílí matraci se svým bratrem Misheckem, přikrývají se starou dekou.
Poznámky: Rodina vaří na palivovém dříví a vodu nosí ze studny poblíž domu. Nejsou připojeni k elektřině a v noci svítí svíčkami. Žijí v domě o třech místnostech z nepálených cihel. Čerpávají vodu ze studny souseda, protože jejich vyschla. Dům nemá kolem plot , dokonce ani květiny. Příjem z vody, kterou prodávají, mají pouze v horkém počasí , což znamená, že při nižší teplotě mnoho nevydělají.
     

Jonson J

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 13
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Perimala High School, Bidar.
Chce být: policitou
Zájmy: Kabaddi a míčové hry
O dítěti: Jonson J má rád své studium. Do školy chodí včas. Je milý a přátelský. Je to aktivní chlapec. Jednou by se chtěl stát policistou. Rád si hraje se svými přáteli a má rád matematiku.
Poznámky: Rodiče této šestičlenné rodiny pracují jako námezdní dělníci. Otec je alkoholik, takže všechny úspory utratí za alkohol. A tak se matka snaží sama zajitit všechny potřeby rodiny. Matka se cítí často velice bezmozná, protože nedokáže dětem poskytnout jídlo a oblečení tak, jak by bylo potřeba.
     

Chisenga Brian

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 3    
Škola: Rufunsa Primary Government School
Chce být: voják
Zájmy: fotbal
O dítěti: Brian je z kmene Bemba, je chytrý, má zájem o školu a je to přátelský chlapec. Brian spí v domě o dvou místnostech s doškovou střechou, o přikrývku se dělí se svými dvěma sestrami Alice a Margaret. Brian má velmi rád školu, každý den chodí do školy 3 kilometry, ve volném čase hraje s kamarády ze sousedství fotbal. Brian chodí také rád každou neděli do kostela, se skupinou dětí navštěvuje nedělní školu. Brianovým koníčkem je hudba, zejména zpěv gospelů, zpívá s kamarády. Brian umí psát a počítat čísla , zejména v zambijském jazyce a trochu zná anglickou abecedu. Brian mluví také jazyky Nyanja a Soli.
Poznámky: Rodina je chudá a její obživa závisí na zemědělství. Vodu nosí z vrtu nedaleko domova. Pěstují zejména kukuřici na spotřebu. Pro rodinu je obtížné kvůli nedostatku potravin zajistit dvě jídla denně. Otec dělá příležitostné práce, někdy pálí dřevěné uhlí, aby zajistil prostředky. Matka má chatrné zdraví (HIV+) , manžel se snaží zajistit jídlo pro rodinu.
     

Simbeye Gift

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 1    
Škola: Rufunsa Primary Government School
Chce být: policista
Zájmy: fotbal
O dítěti: Gift Simbeye je malý inteligentní chlapec, je chytrý a velice miluje školu, takže každý den do ní chodí pěšky s kamarády ze sousedství 6 kilometrů. Ve volném čase si rád kreslí, někdy si ve volném čase vyrábí autíčka z drátů a míč z plastu svázaného provázky, jeho oblíbenou barvou je modrá. Gift mluví velice plynně Nyanja, ale je z kmene Namwanga, jednoho z 75 zambijských kmenů. Gift se dělí o rákosovou rohož na spaní s babičkou.
Poznámky: Obživa rodiny závisí na drobném zemědělství, chovají také několik slepic, které občas prodávají pro zajištění potřeb domácnosti. Giftova babička nemá žádný zdroj příjmu, jen občas prodává malé množství kukuřice. Giftova matka je v hlavním městě Zambie Lusace, stará se o ni její sestra, která pracuje jako pokojská. Kvůli nemoci může pouze sedět doma, je na Anteritrol Viral Tretment[ART] , to je léčba pro lidi, kteří žijí s HIV. Rodina žije v domě o jedné místnosti z pálených cihel , bambusu a trávy s doškovou střechou. V noci svítí svíčkami, vaří na dřevě.
     

Koko Maimbo

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: lékařem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Maimbo pochází z kmene Tonga a hovoří také bembštinou. Je to způsobný chlapec, umí se snadno skamarádit. Do školy chodí od 10.30 do 14.00 hodin. O víkendech chodí na sobotní bohoslužby do kostela s rodinou. Když má volno, rád si hraje s kamarády, jeho oblíbené jídlo je kaše nshima s kuřetem a oblíbená barva je červená.
Poznámky: Tato šestičlenná rodina žije v domku o třech místnostech. Je to kamenný domek s azbestovou střechou, nemají elektřinu ani tekoucí vodu, kterou donášejí ze studny. Domek patří místní společnosti a platí za něj 90 kwacha měsíčně. Rodina pěstuje nějaké plodiny pro svoji potřebui, otec dělá příležitostné práce. Pravidelné jídlo mívají třikrát denně. Maimbo spí se svým sourozencem na rákosové matraci pod společnou pokrývkou.
     

Gondwe Ackim

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Ackim pochází z kmene Tumbuka a hovoří také jazykem Namwanga. Do školy chodí od 10.30 do 14.00 hodin a ve volném čase po škole si rád hraje s kamarády a vyrábí hračky z hlíny. O víkendech navštěvuje v sobotu vyučovací lekce v misii a v neděli chodí do kostela s rodiči. Jeho oblíbená barva je modrá.
Poznámky: Sedmičlenná rodina žije na pozemku, který patří příbuzným Ackimova otce. Ackim žije s rodiči, třemi sourozenci a babičkou, která je dlouhodobě nemocná. Bydlí ve dvou malých domcích z nepálených cihel s plechovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny od sousedů. Rodiče dělají příležitostné práce, mají také v nájmu kousek půdy, kde pěstují plodiny, a prodávají zeleninu a omáčky na výdělek. Pravidelné jídlo mají třikrát denně, Ackim spí se svými sourozenci na matraci pod společnou pokrývkou.
     

Musonda Clever

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: policistou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Clever pochází z kmene Swaka a hovoří bembštinou. Je to chytrý chlapec, poslušný a kamarádský. Má moc rád školu, chodí na vyučování od 7.00 do 10.30 hodin. O víkendech si rád hraje a věnuje se různým aktivitám s kamarády. V neděli chodí do kostela. Jeho oblíbená barva je zelená a oblíbené jídlo kaše nshima se zelím.
Poznámky: Cleverovi rodiče jsou rozvedení, chlapec žije s matkou. Otec se znovu oženil a nepodporuje je. 3estičlenná rodina žije ve třech malých domcích na pozemku Cleverových prarodičů. Domek je z nepálených cihel se střechou z trávy. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí z pramene nedaleko od vesnice. Matka dělá příležitostné práce a také pěstuje nějaké plodiny pro potřeby rodiny. Pravidelné jídlo mají dvakrát denně, Clever spí se svým mladším sourozence na matraci pod společnou pokrývkou.
     

Anvith Chowrappa

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sacred Heart School, Naganahalli, H.D. Kote
Chce být: inženýrem
Zájmy: jízda na kole, animované pohádky, napodobování učitelů a prarodičů
O dítěti: Anvith je veselý chlapec, je ho všude plno, je bystrý, ale umí i pozlobit. Jeho učitelka říká, že Anvith chce číst a psát rychleji než kterýkoliv jiný žák ve třídě. Má rád hraní divadla, sport a hry, rád kreslí, maluje a poslouchá příběhy. Jeho oblíbená barva je červená, rád jí placky čapátí, zmrzlinu a houby. Pravidelně chodí do kostela a na hodiny katechismu.
Poznámky: Oba rodiče chlapce pocházejí z chudých poměrů a neměli velké možnosti studovat. O to více jim záleží na tom, aby jejich děti vzdělání a naději na lepší budoucnost měly možnost získat. Otec pracuje jako zemědělský dělník - kope, sází, hnojí, oře, cokoliv je na poli potřeba. Maminka se stará o děti, starou tchýni, o domácnost a o krávu, kterou chovají. Rodiče potřebují podporu, aby jejich děti mohly chodit do školy.
     

Dogule Sachine

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Nightingel Primary School, Markal .
Chce být: policistou
Zájmy: zpěv rýmů, kreslení, hraní
O dítěti: Sachine je aktivní chlapec. Je dobrým žákem, má rád svoje předměty a do školy chodí pravidelně. Umí dobře kreslit. Je kreativní. Rád si hraje se svými kamarády. Jeho cílem je dobře se učit a stát se policistou. Má rád svoje učitele a starší lidi.
Poznámky: Rodina má sedm členů, tři děti, rodiče a prarodiče. Otec pracuje jako námezdní dělník v hotelu. Jeho úkolem je mimo jiné hlavně umývání nádobí. Jeho příjem je nízký a pro něj tedy obtížné uživit rodinu. Dvě z dětí chodí do školy. Rodina žije ve velké chudobě, na příjmu otce rodiny jsou závislí rovněž prarodiče. Otec tak není schopen zajistit dětem vzdělání.
     Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).