Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

V databázi máme 74 dětí z Indie, 40 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 17 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
D`souza Anish

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St.Martha`s Higher primery School,Mudigere
Chce být: učitelka
Zájmy: Hry (co co -vybíjená)
O dítěti: Anish pochází z chudé rodiny. Učí se dobře. Je to aktivní děvče. Pořád pomáhá svému bratrovi, bratr ji má velmi rád. Anish se chce stát učitelkou. Rodina jí při své chudobě nedokáže zajistit vzdělání a tak potřebuje finanční pomoc, aby mohla pokračovat ve studiu.
Poznámky: Rodiče Anish jsou velmi chudí. Jsou námezdní dělníci. Je pro ně obtížné platit školní poplatky Anish, protože vedení školy doporučilo zvýšit částku, kterou platí dítě za vzdělání. Chtějí, aby chodila do dobré školy, ale čelí tomuto problému. Vzdělávají děti v soukromé škole, protože v okolí není žádná státní škola a i tak chodí do školy z domova pěšky 5 kilometrů. Rodiče nejsou schopni platit každý den auto. Měsíční plat rodiny je spotřebován na každodenní potřeby. Musejí zajistit vzdělání i pro Anishina bratra. Rodina proto potřebuje finanční pomoc, aby mohla Anish chodit do školy.
     

Miranda Sanajana

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St.Martha`s Higher primery School,Mudigere
Chce být: učitelka
Zájmy: Hry (co co -vybíjená)
O dítěti: Sanjana Miranda pochází z chudé rodiny. Je to malá a hodná dívka. Je aktivní a ve škole dostává dobré známky. Šíří kolem sebe klid a mír. Je přátelská ke všem studentům. Ve škole vždy přebírá vůdčí roli a vede ostatní studenty. Její kamarádi ji mají pro její povahu velmi rádi. Hraje dobře Co co a je ve školním Co co týmu.
Poznámky: Rodiče Sanjany jsou námezdní dělníci. V bydlišti nemají pravidelnou práci, protože žijí na odlehlém místě. Bydlí v pronajatém domě. Je pro ně obtížné vyjít se současným příjmem. Rodiče si nemohou dovolit platit školní poplatky, protože nemají pravidelnou práci a musejí platit nájem a každodenní potřeby rodiny. Škola Sanjany je daleko od domova, musí jezdit každý den autem a za to je potřeba platit. Rodina proto hledá pomoc se vzděláváním Sanjany.
     

Jeevan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St.Martha`s Higher primery School,Mudigere
Chce být: policista
Zájmy: Hry (kabbadi)
O dítěti: Jeevan bydlí v pronajatém domě. Je to aktivní a povídavý chlapec, rád tancuje, dobře se učí, rád tráví čas s malou sestrou. Jeevan hraje ve škole velice dobře kabaddi . Jeho učitel tělocviku si myslí, že z něj bude v budoucnu výborný hráč. Rychle se učí a velice brzy chápe vyučovanou látku, což je jeho přednost. Je také dobrý posluchač. Dokáže odpovědět na dotazy.
Poznámky: Jeevanovi rodiče jsou námezdní dělníci. Žijí v pronajatém domě. Platí nájem a také vzdělání Jeevana a Joylin. Měsíční příjem nestačí na uspokojení základních potřeb. Jsou velice chudí, ale jsou to dobří praktikující katolíci. Rodiče spolupracují s knězem místní církve, ten o nich mluví dobře. Kvůli chudobě je pro ně obtížné zajistit vzdělání dětí a uhradit další náklady rodiny. Letos je také kvůli suchu nouze o práci. Toto dítě tedy potřebuje pomoc, aby mohlo chodit do školy.
     

Sanika Roopesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Sacred Heart Eng. Med. School
Chce být: policistka
Zájmy: hraní her
O dítěti: Sanika Roopesh je krásná, aktivní, přátelská a dobře se chová. Má velice ráda školu a má zdravý postoj k učení. Jejím hlavním zájmem je mít dobré vzdělání a stát se policistkou. Má také zájem o hudbu a tanec. Často tančí se svými přáteli a účastní se školních programů.
Poznámky: Roopesh Anthony Raj a Janet Rashmi žijí odděleně. Roopesh žije se svou matkou, zatímco Janet je se starými rodiči, kteří mají vysoký tlak a cukrovku. Janet je zdravotnická sestra a pracuje pro soukromou nemocnici s velmi nízkou mzdou. S tímto platem je příliš těžké a v podstatě nemožné udržet si domácnost, vzdělávat Saniku a starat se o léky jejích rodičů. Naštěstí dům, kde žije tato rodina, patří otci Janet. Přesto životní náklady, výdaje na vzdělávání a léky rodičů jsou příliš vysoké.
     

Thanga Rani J.

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government School
Chce být: Inženýrka
Zájmy: tancování a zpívání
O dítěti: Thanga Rani je aktivní, inteligentní dítě, se spoustou zájmů, které se chce každý den dozvědět něco nového. Je již obeznámena s anglickými a kannadskými abecedami a umí matematické tabulky. Je také talentovaná v tancích a zpěvu. Jejím zájmem je mít dobré vzdělání. Chtěla by se stát inženýrkou a je ochotna pracovat velmi tvrdě. Vzhledem k tomu, že její rodina je velice chudá, Thangta Raniová velmi potřebuje pomoc, aby mohla pokračovat ve svém vzdělávání, ačkoli její rodiče se moc snaží jí pomoci.
Poznámky: Joseph je obyčejný elektrikář a v současnosti pracuje jako asistent elektrikáře. Ale docela často je bez práce a nevydělává pravidelně na podporu svých rodinných příslušníků. Jeho žena Sheela Mary je doma a stará se o domácnost. To způsobilo problémy rodičům, aby Thangy Raniovi poskytli školní potřeby a také potřeby pro starší dceru. Rodiče nemají vlastní dům, ale žijí v pronajatém domě, daleko od města. Doufají, že podpora pro vzdělání Tahngy Rani by ji vedla k úspěšnému dokončení vzdělání a dosažení svého cíle života.
     

D`Souza Pavithra

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Joseph`s Primary School
Chce být: učitelka
Zájmy: hraní her
O dítěti: Pavithra D`Souza pochází z velmi strádající rodiny a velmi potřebuje pokračovat ve svém vzdělávání ve škole. Je to zdravé a aktivní dítě a miluje své lekce a velmi se jí líbí škola. V tanci i ve hrách je dobrá. Jejím cílem je stát se učitelkou ve škole. Je ochotná pilně studovat, aby se to stalo.
Poznámky: Prashanth D`Souza je zedník, ale nevydělává pravidelně. Toto zaměstnání je vázáno na období a v mokrých sezónách je těžké najít pravidelnou práci. Proto musí hledat další dostupné zaměstnání a také překonat konkurenci ostatních pracovníků. Jeho žena je doma a stará se o domácnost. Žijí v malém domě s blátem a dlažbou, který jim přidělil otec Prashantha. Tento dům je moc neochrání během dešťové sezóny, protože voda prochází střechou a stěnami, které potřebují opravit. Oba rodiče Pavithry usilovně usilují o to, aby rodinný život fungoval hladce, ale je naprosto nemožné, aby splnili všechny své povinnosti a vzdělávali děti.
     

Fernandes Seejel

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Joseph`s Primary School
Chce být: učitelka
Zájmy: hraní her
O dítěti: Seejel je dobrá studentka a má velký zájem o učení ve škole. Dělá své domácí úkoly každý den a odevzdává je včas. Je zdvořilá a přátelská. Mají ji rádi jak učitelé ve škole tak její sousedé. Seejel má v úmyslu stát se učitelkou a těší se na to, že dostane vysokoškolské vzdělání. Po absolvování 12. ročníku na vysoké škole musí absolvovat další dva roky výcviku učitelů, aby se stala kvalifikovaným učitelem.
Poznámky: Salvadore Fernandes je zedník, což je sezonní povolání. V období dešťů a v zimě je pro něj těžké najít pravidelnou práci. Konkurence v tomto zaměstnání je příliš vysoké. Takže Salvadore není schopen vydělat si pravidelně nebo dostatečně, aby mohl zabezpečit svou rodinu. Rodina žije ve vlastním domě. Jeho žena Anitha je diabetik a musí neustále brát léky, což je další zátěž pro Salvadora. Je opravdu velmi těžké, aby nesl rodinné výdaje a podporoval vzdělání dvou dětí.
     

Rodrigues Erwin Eric

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Primary School
Chce být: policista
Zájmy: hraní her
O dítěti: Erwin Eric Rodrigues je aktivní dítě a velmi pomáhá svým rodičům. Čistí dvůr a stará se o zeleninu, která tam roste. Také ve škole se dobře učí. Rád je s přáteli a hraje hry. Chce být policistou a mít dobré vzdělání. Chce-li se tam dostat, potřebuje dokončit 12. ročník a pak získat bakalářský titul z univerzity, než vstoupí do policejního výcviku. Protože ale pochází z velmi chudé rodiny farmářů žijících ve vzdáleném regionu, potřebuje finanční pomoc.
Poznámky: Eric Rodrigues je obyčejný zemědělský dělník a hlavně pracuje pro ostatní na základě denní mzdy. Jeho povolání je sezónní a v jiných ročních obdobích musí najít manuální práci na jiných místech. Někdy nic nevydělá. Vlastní velmi malý kus půdy a snaží se pěstovat zázvor. Jeho manželka Veena byla v nedávné době operována, protože trpí ledvinovými kameny. Není schopna jít do práce a musí brát léky. V tomto životním postavení, Eric a jeho manželka nejsou schopni podporovat děti při jejich vzdělání nebo je poslat do lepší školy. Velmi by se jim ulevilo, kdyby Erwin získal pomoc k jeho vzdělání.
     

D`Souza Royson

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Joseph`s Primary School
Chce být: Policejní důstojník
Zájmy: hraní her
O dítěti: Royson D`Souza se dobře učí, připravuje se do školy a chodí včas. Je velmi přátelský a dělá rodiče šťastnější. Jeho přátelé ho mají rádi za jeho dobré chování. Doma pomáhá matce i sestře v některých domácích pracích. Jeho zájmy jsou také v oblasti sportu a her. Rád hraje fotbal a udržuje se v dobrém stavu. Jeho snem je mít vyšší vzdělání a poté se stát policistou. Po absolvování 12. ročníku na vysoké škole musí studovat tříletý studijní program a pak se může připojit k policii, aby absolvoval školení důstojníků. Vzhledem k tomu, že od otce nedostává žádnou podporu k vzdělání, zcela závisí na své matce, která je také bezmocná bez dostatečného příjmu.
Poznámky: Monthu R`Souza je profesí stavební malíř a získává denní mzdu, když pracuje. Vůči své rodině je ale nezodpovědný a nezajímá se o jejich dobro. Takže Mala, matka Roysona, pracuje jako kuchařka ve škole a stará se o domácnost a děti. Její příjmy jsou příliš nízké, aby splnily všechny požadavky na bydlení a vzdělání dětí. Přesto se velice snaží, aby svou rodinu uspokojila a poskytla svým dětem lepší vzdělání. Výdaje na vzdělávání vzrostly příliš vysoko a chudá nebo střední skupina si nemůže dovolit poskytovat svým dětem lepší vzdělání.
     

D`Souza Srujan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Vidyaranya Primary School
Chce být: Armádní úředník
Zájmy: sport
O dítěti: Srujan D`Souza je poslušné a dobře vychované dítě. Ve svých školních studiích je velmi dobrý a učí se velmi rychle všechny své předměty. Také si oblíbil tanec a často tančí. Ve škole se účastní atletických závodů. Je velmi odhodlán stát se vojenským důstojníkem. Jeho rodiče tvrdě pracují, aby mu pomohli se vzdělávacími potřebami. Srujan potřebuje pomoc a podporu, aby mohl pokračovat v studiu a dosáhnout svých ambicí.
Poznámky: John D`Souza je zedník a získává denní mzdu za svou sezónní práci. V mokrých sezónách musí hledat další manuální práce, které je ale příliš těžké najít. John a jeho manželka a dvě děti žijí v domácnosti rodičů Divyi, protože nemohli mít svůj vlastní dům nebo platit měsíční nájemné. Divya je doma a stará se o děti. John už neunese náklady na vzdělání svých dětí a hodně trpí bez zaměstnání.
     Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).