Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    

V databázi máme 37 dětí z Indie, 52 dětí z Ugandy, 17 dětí ze Zambie, 16 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 121 dětí z databáze.
Mahuchy Ilia

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: ZŠ č. 21 Vitěbsk
Chce být: vojákem
Zájmy: kreslení, skládat lego
O dítěti: Ilia je energický, bystrý a společenský chlapec. Pro svou společenskou povahu má mnoho kamarádů. Je vytrvalý a houževnatý. Pokud chce něco dokázat či získat, vyvine velké úsilí a dosáhne svého cíle. Velice rád kreslí, proto ve škole navíc dochází na výtvarnou výchovu. Po vyučování někdy rád navštěvuje se svou sestrou keramický kroužek.
Poznámky: Ilia vyrůstá ve vícedětné rodině, která bydlí v malém dvoupokojovém bytě u babičky. O výchovu dětí se stará dědeček a babička. Matka byla dvakrát vdaná. První manžel, bohužel, zemřel a s druhým se jí společný život nevydařil. Aktuálně pracuje za velmi nízký plat jako uklizečka na gymnáziu. Iliaův bratr Alexandr studuje ve 2. ročníku polytechnické školy, obor elektrikář. Sestra Polina a Ilia chodí do školy, mladší bratr Daniil do skupiny starších dětí ve školce. Starší sestra Nasťa se již osamostatnila a nežije s rodinou. Jako vícedětná rodina dostali od státu před dvěma lety bezplatně třípokojový byt, ve které však nejsou dokončeny vnitřní prostory. Je bez vnitřních dveří, podlah a sanitárního vybavení. Rodina, bohužel, nemá finanční prostředky, aby renovaci bytu dokončila.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Radisheuski Vitalii

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: ZŠ č. 3 Glubokoje
Chce být: inženýr-konstruktér
Zájmy: kreslení, skládání z papíru, výrobky z hlíny, tanec
O dítěti: Vitalii je aktivní, zodpovědný a houževnatý chlapec, který snadno navazuje kontakt s lidmi. Chodí do školy umění na kreslení a tance. Pravidelně vystupuje na školních koncertech, rád také sportuje a účastní se sportovních akcí. Ve škole je vedoucí osobností. Ve škole se přihlásil na volitelnou matematiku a ruský jazyk. V kostele je ministrantem, při farnosti také dochází na náboženství.
Poznámky: Jedná se o vícedětnou a velmi soudržnou rodinu, ve které vyrůstají čtyři děti. Dvě z nich se narodily s vrozeným onemocněním ledvin. Když byl Daniilovi (bratr Vitalie) rok, operovali mu ledvinu. Také další bratr, Kirill, podstoupil již tři operace (od 3 měsíců do jednoho roku). V současné době potřebují neustálou kontrolu. Rodiče vychovávají děti v křesťanském duchu, podle katolických tradic. Jediným příjmem v rodině je plat otce a sociální dávky na děti. Žijí velmi skromně. Celá rodina ráda jezdí na společné výlety do lesa a k jezeru.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Lisouski Denis

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: ZŠ č. 3 Glubokoje
Chce být: stavbařem
Zájmy: kreslení, hrát fotbal, na kytaru
O dítěti: Denis je vyrovnaný, klidný, pozorný, zodpovědný, aktivní a starostlivý. Když vidí, že někdo potřebuje pomoc, vždy se aktivně zapojí. Velice rád vaří. Na internetu hledá recepty, které potom zkouší.
Poznámky: Jedná se o vícedětnou a soudržnou rodinu, která slaví pravoslavné i katolické svátky. Otec Denise se doma rád věnuje vaření. Všechny děti jsou velmi nadané. Maxim hezky kreslí, chodí do umělecké školy. Denis má velice rád sport, chodí do sportovní školy, hraje fotbal a zápasí. Účastní se také rád sportovních táborů. V současné době se zhoršilo zdraví babičky (matky maminky), je invalidní, špatně chodí kvůli rozpadu kostí a potřebuje stálou pomoc. Proto si ji rodiče chlapce vzali dočasně k sobě. Materiální situace je v rodině složitá i přesto, že rodiče hodně pracují a žijí skromně.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Vishwakarma Prathvik K P

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: dítě je ještě malé na to, aby se mohlo rozhodnout
Zájmy: kreslení
O dítěti: Prathvik je velmi hodný, ale občas také zlobivý chlapec. Je opravdu přátelský ke všem kamarádům a je také ochotný jim pomáhat. Potřebuje se zlepšit v psaní, má schopnosti na to, aby dosahoval lepších výsledků. Je vždy usměvavý a dokáže ostatní potěšit.
Poznámky: Otec Prathvika pracuje jako pomocník v cateringové společnosti, kterou vlastní jeho strýc. Doprovází ho kamkoliv, kde je poptávka po jejich službách. Jelikož se řídí hinduistickým kalendářem, musejí občas zůstat bez práce doma. V případě, kdy je poptávka nízká, cítí se povinen požadovat po svém strýci spravedlivou odměnu, jelikož má výsadní právo nosit si nezkozumované jídlo domů, a to na úkor klasické mzdy.
     

D`Souza Glifton Assisi

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Pius X English Medium High School, Kundapur
Chce být: mechanikem
Zájmy: kriket
O dítěti: Gliftona hodně baví práce na zahradě a celkově rád tráví čas venku se svými kamarády, se kterými vymýšlí nejrůznější hry. Má moc hezké a přátelské vztahy i se všemi svými spolužáky. Je to akční a veselý mladík, se kterým se každý rád baví a tráví čas. Zároveň je aktivní i ve škole. Účastní se mnoha různých programů, které škola nabízí studentům nad rámec vyučování.
Poznámky: Gliftonův tatínek pracuje jako řidič. Bohužel však nemá stálou práci, ani pravidelný příjem. Maminka pracuje ve škole a dělá zde vše, co je potřeba a na co již nestačí kapacity ostatních zaměstnanců. V rodině studují už jen dvě z dětí. Pro rodiče je však přesto náročné zajistit jim pravidelně školné a všechny pomůcky.
     

Shetty Daksha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: zatím ještě neví
Zájmy: kreslení
O dítěti: Daksha je sice ještě malý, ale už v tomto věku má moc krásné písmo a všichni učitelé si jej pochvalují. Je to slušný a vychovaný chlapec, který ale zároveň nezkazí žádnou legraci. Ve třídě je aktivní a pomáhá s organizováním všeho, co je potřeba. Má moc rád sport a věnuje se mu ve volném čase.
Poznámky: Dakshasův tatínek pracuje jako pomocník v hotelu, jedná se však o velice nepravidelnou práci s nestálým příjmem. Maminka zůstává doma a stará se o děti. Oba rodiče si moc přejí, aby děti mohly studovat. Dakshasova sestra je aktuálně v 7. třídě a příjmy, které rodina má, nestačí na pokrytí studijních nákladů pro oba sourozence.
     

Kasongo Mathews

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: Horník
Zájmy: Hrát fotbal
O dítěti: Mathews je klidný, společenský chlapec, který má hodně přátel a rád s nimi tráví volný čas. Rád čte a o přestávce hraje s přáteli fotbal. Ve škole se účastní různých aktivit a nejvíce jej baví soutěže. Jeho oblíbeným jídlem je kuře s fazolemi. Má vřelý vztah ke zvířatům, nejvíce se mu líbí nosorožec. Mathews navštěvuje nedělní školu a zpívá během nedělní bohoslužby. Jeho cílem v životě je stát se horníkem a řídit velký nákladní vůz.
Poznámky: Rodina žije v domě o třech místnostech z nepálených cihel, bez vody a elektřiny. Na vaření používají dřevěné uhlí, pro vodu dochází k venkovní studni. Jídlo mají 2x denně. Spolu s rodinou žijí ještě další 4 rodinní příslušníci. Jejich příjmy nejsou dostačující ani na zabezpečení základních potřeb. Rodiče Mathewse nejsou vzdělaní, protože nikdy neměli možnost chodit do školy. Pro své děti by si studia moc přáli.
     

Chimwishi Eliza

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: Horník
Zájmy: Hrát si s panenkami
O dítěti: Eliza je velmi aktivní, jak doma, tak ve škole. Má několik přátel, se kterými si ráda hraje. Ve škole ráda čte a kreslí, jde jí však také psaní. Její oblíbené jídlo je kuře se zeleninou. Pravidelně navštěvuje nedělní školu, kde poslouchá biblické příběhy a účastní se her. Uvažuje o tom, že se v budoucnu stane horníkem, protože se jí líbí jejich ochranný oděv.
Poznámky: Rodina žije v domě o dvou místnostech z nepálených cihel. Střecha domu je vyrobená z železných plechů. Nemají přistup k elektřině, a proto na vaření používají dřevěné uhlí a v noci svítí svíčkou. Matka vydělává potřebné finance prodejem zeleniny na trhu, jejich příjem není dostačující na zabezpečení základních potřeb rodiny. Otec rodinu opustil a nikdo neví, kde se nachazí. O své děti neprojevuje zájem. Matka se také stará o další děti z rodiny, které jsou sirotky.
     

Mulaisho Gift

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: Voják
Zájmy: Fotbal
O dítěti: Gift je vysoký a klidný chlapec. Není příliš komunikativní, ale rád tráví svůj volný čas s přáteli. Do školy chodí pěšky cca 3 km. Během přestávky sportuje a běhá, v rámci vyučování rád kreslí. Jeho oblíbené jídlo jsou fazole a zelí. Každou neděli se účastní bohoslužby. Jeho cílem v životě je stát se vojákem, aby pomáhal uprchlíkům.
Poznámky: Rodina žije v chatrči o dvou místnostech. Střecha je vyrobená z železných plechů, pro vodu chodí do studny a na vaření používají dřevené uhlí. Jídlo mají 2x denně. Otec zemřel před dvěma lety, pro rodinu to bylo velmi těžké období. Matka vydělavá peníze prodejem ovoce a zeleniny. Příjmy z prodeje jsou však dostačující pouze na pokrytí základních potřeb rodiny, ne na školní poplatky pro děti.
     

Nansubuga Betty

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 18
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Lwanga voc SS
Chce být: novinářkou
Zájmy: basketbal, psaní a četba
O dítěti: Betty je veselá a přátelská k ostatním doma i ve škole. Do školy chodí velmi ráda a plně se zapojuje do všech aktivit. Momentálně se učí hrát basketbal, který ji velmi baví a je v něm šikovná. Nikdy nevynechá nedělní bohoslužbu.
Poznámky: Ze šesti dětí v rodině jich pět chodí do školy. Bydlí v dosud nedokončeném domku a živí se hlavně prodejem toho, co vypěstují, což však zdaleka nestačí na pokrytí potřeb rodiny a školného. Děti proto někdy musí školní docházku přerušit. Otec se velmi snaží rodinu zajistit, ale jeho příjmy jsou opravdu nízké. Rodina si přivydělává i obhospodařováním půdy pro ostatní, za což však ale často nedostávají odměnu v penězích, ale v naturáliích.
     Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).