Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    

V databázi máme 53 dětí z Indie, 46 dětí z Ugandy, 22 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 143 dětí z databáze.
Sambumba Adrian

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 21
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 5    
Škola: Solwezi Day Secondary
Chce být: voják
Zájmy: fotbal
O dítěti: Adrian má jen pár kamarádů, je tichý jak ve škole, tak doma. Rád doma pomáhá, ve volném čase čte, ale ze všeho nejraději hraje fotbal. Rád chodí do školy a pravidelně také do kostela.
Poznámky: Rodina vaří na dřevěném uhlí, nemívají více než dvě jídla denně. Svítí svíčkami, vodu přinášejí ze studny - nemají v domku elektřinu ani vodovod. Ten je postaven z nepálených cihel a jílu. Chlapec nemá otce a pro matku je velmi těžké udržet chod rodiny včetně školného jen z příjmů z prodeje zeleniny na trhu.
     

Kayombo Gift

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 16
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rodwell Mwepu Secondary
Chce být: voják
Zájmy: fotbal
O dítěti: Gift je čilý chlapec jak doma tak i s kamarády. Rad hraje fotbal a baví ho výuka ve škole. Každou neděli chodí do kostela. Ve volném čase hodně pomáhá doma a rád čte knihy.
Poznámky: Finančně rodinu zajišťuje jen matka, pracuje jako prodavačka na trhu . Otec rodinu opustil. Rodina obývá domek o třech místnostech, vybudovaný z nepálených cihel a jílu. Vaří na dřevěném uhlí, vodu přinášejí z obecní studny - v domku nemají elektřinu a ni tekoucí vodu. Mívají jedno, nanejvýš dvě jídla denně.
     

Dikola Lisa

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 16
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 4    
Škola: Rodwell Mwepu Secondary
Chce být: policistka
Zájmy: kreslení, malování, zaplétání vlasů
O dítěti: Lisa je středního vzrůstu, světlé pleti. Je živá, aktivní a sdílná. Je ráda s ženami v rodině i s dívkami ve škole. Má ráda školu i kostel. Ve volném čase ráda pomáhá mamince s domácností.
Poznámky: Rodina bydlí v domku z nepálených cihel a jílu, s plechovými pláty místo střechy, bez napojení na elektřinu a vodu. Voda se donáší z nedalekého pramene, vaří se na nasbíraném dřevě. Příjem z prodeje zeleniny není dostatečný na pokrytí potřeb rodiny, především školného. Rodina mívá jedno až dvě jídla denně.
     

Koko Maimbo

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: lékařem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Maimbo pochází z kmene Tonga a hovoří také bembštinou. Je to způsobný chlapec, umí se snadno skamarádit. Do školy chodí od 10.30 do 14.00 hodin. O víkendech chodí na sobotní bohoslužby do kostela s rodinou. Když má volno, rád si hraje s kamarády, jeho oblíbené jídlo je kaše nshima s kuřetem a oblíbená barva je červená.
Poznámky: Tato šestičlenná rodina žije v domku o třech místnostech. Je to kamenný domek s azbestovou střechou, nemají elektřinu ani tekoucí vodu, kterou donášejí ze studny. Domek patří místní společnosti a platí za něj 90 kwacha měsíčně. Rodina pěstuje nějaké plodiny pro svoji potřebui, otec dělá příležitostné práce. Pravidelné jídlo mívají třikrát denně. Maimbo spí se svým sourozencem na rákosové matraci pod společnou pokrývkou.
     

Gondwe Ackim

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Ackim pochází z kmene Tumbuka a hovoří také jazykem Namwanga. Do školy chodí od 10.30 do 14.00 hodin a ve volném čase po škole si rád hraje s kamarády a vyrábí hračky z hlíny. O víkendech navštěvuje v sobotu vyučovací lekce v misii a v neděli chodí do kostela s rodiči. Jeho oblíbená barva je modrá.
Poznámky: Sedmičlenná rodina žije na pozemku, který patří příbuzným Ackimova otce. Ackim žije s rodiči, třemi sourozenci a babičkou, která je dlouhodobě nemocná. Bydlí ve dvou malých domcích z nepálených cihel s plechovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny od sousedů. Rodiče dělají příležitostné práce, mají také v nájmu kousek půdy, kde pěstují plodiny, a prodávají zeleninu a omáčky na výdělek. Pravidelné jídlo mají třikrát denně, Ackim spí se svými sourozenci na matraci pod společnou pokrývkou.
     

Musonda Clever

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: policistou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Clever pochází z kmene Swaka a hovoří bembštinou. Je to chytrý chlapec, poslušný a kamarádský. Má moc rád školu, chodí na vyučování od 7.00 do 10.30 hodin. O víkendech si rád hraje a věnuje se různým aktivitám s kamarády. V neděli chodí do kostela. Jeho oblíbená barva je zelená a oblíbené jídlo kaše nshima se zelím.
Poznámky: Cleverovi rodiče jsou rozvedení, chlapec žije s matkou. Otec se znovu oženil a nepodporuje je. 3estičlenná rodina žije ve třech malých domcích na pozemku Cleverových prarodičů. Domek je z nepálených cihel se střechou z trávy. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí z pramene nedaleko od vesnice. Matka dělá příležitostné práce a také pěstuje nějaké plodiny pro potřeby rodiny. Pravidelné jídlo mají dvakrát denně, Clever spí se svým mladším sourozence na matraci pod společnou pokrývkou.
     

Zulu Given

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Mpanshya Government Primary school
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal a skok do výšky
O dítěti: Chlapec je z kmene Ngoni a jeho rodina mluví místním jazykem Nyanja. Jeho rodina je velmi ochotná podporovat své děti ve vzdělání, ale nemají dostatek financí na to, aby jim zajistila uniformy, knihy atd. Do školy chodí každý den pěšky 5 km. Dříve rodina bydlela ještě dál v odlehlé vesnici Chipeteti, kde nebyla žádná lékařská pomoc. Ale přestěhovali se blíže do Chapity, kde mají v dosahu jak nemocnici, tak i školu.
Poznámky: Rodina přežívá díky drobnému farmaření a z prodeje dřevěného uhlí. Někdy se jim podaří prodat na místním trhu i nějakou zeleninu. Vaří na ohni, bydlí v domku z nepálených cihel s doškovou střechou, kterou je třeba každé dva roky opravit. Pitnou vodu nosí ze studny vzdálené 2 km. Často nemají ani tři jídla za den. Otec se také věnuje dalším činnostem jako pálení dřevěného uhlí a farmaření, aby měl vlastní peníze.
     

Baretto Royson

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Philip Neri School
Chce být: policistou
Zájmy: zpěv
O dítěti: Royson je dobrý žák, třetí nejlepší ve třídě. Rodiče i učitelé z něj mají radost. Bývá občas slabý kvůli potížím se zažíváním, ale léčí se a chodí do školy co nejvíce může. Rád se učí a pomáhá s úklidem třídy. Po skončení školy pomáhá mamince s nošením nákupů a hlídáním mladší sestry.
Poznámky: Otec se živí jako řidič autorikši. Koupil si ji díky půjčce, kterou teď splácí. Trpí kožní alergií a šedým zákalem, někdy je jeho stav tak vážný, že nemůže pracovat. Měl jít na operaci očí, ale kvůli nedostatku peněz byla operace odložena. S rodinou žijí i prarodiče, o které je potřeba se postarat. Otec je schopen zajistit jenom nejzákladnější potřeby rodiny. Rodině někdy pomohou známí, třeba jim darují nějaké přebytečné oblečení. Na vzdělávání pro Roysona však není dostatek peněz.
     

Kelaginadoddi Pradeep

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Govt. Primary School, Sulthanpur.
Chce být: učitelem
Zájmy: běh, hraní her, zpěv
O dítěti: Pradeep se velmi zajímá o studium. Je to opravdu inteligentní chlapec. Chodí pravidelně do školy, má rád hry a veškerý volný čas se svými kamarády. Rád prokazuje respekt starším lidem. Je aktivní, upřímným a pomáhá druhým.
Poznámky: Rodina má celkem 8 členů a patří do ní prarodiče, rodiče a čtyři děti. Otec pracuje jako řidič a matka je v domácnosti. Otec není schopen zajistit všem čtyřem dětem vzdělání. Babička trpí vysokým krevním tlakem a musí brát léky. Otec se stará o rodinu, s ohledem na jeho nízký příjem ovšem není schopen zajistit rodině jídlo a základní potřeby.
     

Mahuchy Ilia

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: ZŠ č. 21 Vitěbsk
Chce být: vojákem
Zájmy: kreslení, skládat lego
O dítěti: Ilia je energický, bystrý a společenský chlapec. Pro svou společenskou povahu má mnoho kamarádů. Je vytrvalý a houževnatý. Pokud chce něco dokázat či získat, vyvine velké úsilí a dosáhne svého cíle. Velice rád kreslí, proto ve škole navíc dochází na výtvarnou výchovu. Po vyučování někdy rád navštěvuje se svou sestrou keramický kroužek.
Poznámky: Ilia vyrůstá ve vícedětné rodině, která bydlí v malém dvoupokojovém bytě u babičky. O výchovu dětí se stará dědeček a babička. Matka byla dvakrát vdaná. První manžel, bohužel, zemřel a s druhým se jí společný život nevydařil. Aktuálně pracuje za velmi nízký plat jako uklizečka na gymnáziu. Iliaův bratr Alexandr studuje ve 2. ročníku polytechnické školy, obor elektrikář. Sestra Polina a Ilia chodí do školy, mladší bratr Daniil do skupiny starších dětí ve školce. Starší sestra Nasťa se již osamostatnila a nežije s rodinou. Jako vícedětná rodina dostali od státu před dvěma lety bezplatně třípokojový byt, ve které však nejsou dokončeny vnitřní prostory. Je bez vnitřních dveří, podlah a sanitárního vybavení. Rodina, bohužel, nemá finanční prostředky, aby renovaci bytu dokončila.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).