Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    

V databázi máme 47 dětí z Indie, 32 dětí z Ugandy, 2 dětí ze Zambie, 31 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 112 dětí z databáze.
Akello Winnie

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Bolo Bright Nursery and Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Winnie je laskavé děvče s přáním stát se paní učitelkou. Má k tomu dobře nakročeno; školu zatím miluje natolik, že nemůže dospat a snad by se kvůli ní vzdala i ranní snídaně. Má ráda čistotu a pořádek, byla zvolena školním prefektem a jejím úkolem je dohlížet na ostatní spolužáky. Ráda si během svých aktivit prozpěvuje.
Poznámky: Winnie žije ve velké rodině. Její tatínek má čtyři manželky, maminka Winnie byla obětí útoku povstalecké skupiny Armády Božího odporu a po dlouhých útrapách prožitých v buši není psychicky v pořádku. Otec Winnie se jí ujal, přestože byla několikrát znásilněna a z buše se vrátila se dvěma dětmi.
     

Kokoshko Yana

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: ZŠ č. 2 Postavy
Chce být: učitelkou matematiky
Zájmy: hry s bratry
O dítěti: Yana je jedna z nejlepší žákyň ve třídě. Je vážná, pracovitá, cílevědomá, ale zároveň veselá, srdečná, přátelská, otevřená a komunikativní. Ve volném čase ráda kreslí a stýká se s přáteli.
Poznámky: Yana je vychovávána v neúplné vícedětné rodině. Rodinný příjem je velmi nízký. V současné době rodina nemá žádné vlastní bydlení a bydlí v domě u babičky s malou zahrádkou. Dům, který se vytápí pomocí peci, je v zimě velmi chladný a vyžaduje rekonstrukci. Rodina je ve špatném finančním stavu.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Chandana Satish

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Higher Primary School,Kuppagadde
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní na schovávanou
O dítěti: Chandana si velmi ráda hraje s ostatními dětmi v přírodě. Do školy chodí každý den pěšky, učí se abecedu, čísla a básničky. Moc ráda tančí a kreslí a učí se novým věcem.
Poznámky: Rodina bydlí na vesnici v malém doškovém domku. Otec je elektrikář, nemá zaměstnání, ale shání si zakázky a pracuje za denní mzdu. Pokud dostane příležitost pracovat na velmi vzdálených místech, vrací se domů až v noci. Jeho příjem závisí na zakázkách a je nepravidelný. Pro otce je velmi obtížné rodinu uživit.
     

Babirye Dolotiya Divine

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Elizabeth Nursery School
Chce být: učitelkou
Zájmy: plavání
O dítěti: Divine je přátelská ke svým vrstevníkům, ale zvláště má ráda miminka, která ráda drží v náruči a stará se o ně. Ve škole se zapojuje. Ráda si hraje s panenkami, které vyrábí z banánových listů. Má ráda rýži s rybou a nemá ráda brambory. Směje se a je štastná pokud je pochválena.
Poznámky: Divine žije se svou maminkou. Dále s nimi žije teta a její dítě. Otec rodinu opustil. Její starší sourozenci bydlí z finančních důvodu u babičky. Maminka se sestrou si pronajímají jednopokojový dům. Obě vlastní dohromady také malý pozemek, který si společně koupili z ušetřených peněz z práce na cizích polích.
     

Kyazike Rebecca

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Kituntu Orphanage P/s
Chce být: učitelkou
Zájmy: skákání přes švihadlo
O dítěti: Rebecca je přátelská a velmi uctivá ke starším osobám. Ve škole má dobrý prospěch. Doma pomáhá mamince s pracemi na které sama stačí. Každou neděli chodí s maminkou do kostela. Její nejoblíbenější pokrm je rýže s fazolemi a naopak nemá ráda kukuřičnou kaši Posho. Její oblíbená barva je modrá.
Poznámky: Rebecca vyrůstá se svými sedmi sourozenci a rodiči. Všichni bydlí v dvojpokojovém hliněném domku. Nedaleko staví čtyřpokojový dům, avšak ten není ani po letech stále hotový. Dosavadní domek stojí na jejich rodinném pozemku, který dostal tatínek s jeho sourozenci od dědečka. Na tomto pozemku také pěstují plodiny pro vlastní spotřebu a přebytek na prodej. Také prodejem selat a kůzlat si přijdou na nějaké peníze. Tatínek si také občas přivydělává sekáním trávy.
     

Wakulira Tonny

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 12
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Kizito Minor Seminary Nandere
Chce být: knězem
Zájmy: fotbal, stolní tenis
O dítěti: Tonny je disciplinovaný, chytrý a pokorný. Je upřímný a pravdomluvný. Je silně věřící a studium ho baví. Rád by vedl ve víře ostatní. Je talentovaný ve stolním tenise i ve vedení sboru v kapli. Je to velice zodpovědný chlapec a doma pomáhá svým mladším sourozencům. Dokáže se rychle rozlobit, když se mu děje nějaká nepravost, ale stejně rychle dokáže odpouštět, když se mu dostane omluvy. Jeho oblíbená barva je červená a modrá. Oblíbené jídlo je banánová kaše a buráková omáčka.
Poznámky: Tonnyho rodina je složena z devíti lidí. Šest dětí, dva rodiče a teta. Dospělí se živí jako rolníci. Všechny děti chodí do školy, avšak udržet je ve škole je finančně náročné. Sezónně si trochu přivydělávají sběrem a následným prodejem dřeva. Bydlí v třípokojovém hliněném domě s plechovou střechou. Sbírají vodu z dva kilometry vzdáleného vrtu. Ke svícení používají svíčky.
     

Aliyinza Shifulah

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Kituntu Orphanage P/s
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Shifulah je velmi dobře vychovaná dívka, chce si splnit svůj sen a stát se zdravotní sestrou. Její oblíbená barva je červená. Má ráda mango, cukrovou třtinu a plod chlebovníku.
Poznámky: Rodina Shifulah je početná. Pod jednou střechou bydlí s pěti sourozenci a maminkou. Dále s rodinou žijí dva příbuzní. Tatínek byl uvězněn, když byl Shifulah měsíc. Od té doby je hlavou rodiny maminka. Rodina vlastní třípokojový domek. Maminka si přivydělává okopáváním polí za smluvenou mzdu a také prodejem ryb a placek chapati, které vyrábí. Na léčbu menších nemocí používají místní byliny, neboť zdravotnické zařízení je daleko.
     

Nalwadda Shivan Klarisa

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Buikwe Ssabawaali P/s
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní vybíjené
O dítěti: Shivan je milá citlivá dívka, která si nejraději hraje se svými sourozenci doma. Je maličko stydlivá. Chvíli trvá, než si zvykne na cizí lidi, když ji ale člověk pozná, zjistí, že je to velmi milá a pečlivá dívka. Chodí do školy, kde se nejen ráda učí, ale i si hraje s ostatními. Dává si záležet, aby měla vždy čistou uniformu a hotové úkoly. Je velmi poslušná a respektuje starší, dokáže však být i trošku lišácká, a když ji sourozenci otravují, umí si s nimi poradit.
Poznámky: Shivan bydlí se svou maminkou a tatínkem ve dvojpokojovém domě, kde celkem bydlí osm lidí – dva dospělí a šest dětí. Její tatínek má více prací, pracuje např. jako uklízeč nebo se stará o uzavřené areály ve městě. Rodina pěstuje různé plodiny na jídlo, které pak zpracovává v provizorní kuchyni. Aby si v kuchyni zatopili, sbírají dřevo ze dva kilometry vzdáleného lesa.
     

Asvetinskaya Maryia

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: ZŠ č. 2 Vitěbsk
Chce být: chce s výbornými výsledky vystudovat školu
Zájmy: pletení
O dítěti: Maryia je pečlivá a zodpovědná žákyně, jejími nejoblíbenějšími předměty jsou matematiku, angličtina a literatura. Aktivně se účastní školních aktivit, má organizační schopnosti a je vůdčí osobností. Ve volném čase chodí na hodiny gymnastiky a tance.
Poznámky: Maryia je vychovávána v neúplné rodině. Výchově se věnuje maminka, otec je málokdy navštěvuje. Hlavním zdrojem příjmu je maminčin plat, občas finančně pomáhá dědeček s babičkou. V rodině jsou blízké a důvěrné vztahy, členové rodiny si váží a podporují jeden druhého. V dívce podporují pracovitost a uctivý vztah k dospělým. Rodina nevlastní svou nemovitost, ale pronajímají si byt 1+1.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Nanyonjo Sophia

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St Charles Lwanga Kalagala R/C P/s
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Sophia je dobře vychovaná, aktivní a pozorná dívka. Ráda pomáhá mladším dětem ve své třídě i svém okolí a ve chvílích volna si s nimi hraje. Nejoblíbenějším jídlem je pro ni maso s rýží.
Poznámky: Rodina Sophie má osm členů - rodiče, jejich pět dětí a jedno nevlastní dítě. Bydlí v čtyřpokojovém domě a svítí solárními lampami. Vodu nosí od pramene na hlavě v plastových kanystrech. Rodiče pracují jako rolníci a tak je jejich příjem sezónní. Většinou pěstují plodiny pro domácí spotřebu a prodej, avšak někdy nemají žádný výdělek kvůli kalamitám jako je sucho, škůdci či nemoci. Chovají kozy a pokud mají kůzlata, prodávají je.
     Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).