Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    

V databázi máme 18 dětí z Indie, 32 dětí z Ugandy, 4 dětí ze Zambie, 18 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 72 dětí z databáze.
Konchanin Margarita

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Kamajskaja střední škola
Chce být: kadeřnicí
Zájmy: zpěv, hry s bratrem
O dítěti: Margarita školu přímo miluje a chodí do ní velmi ráda. Během vyučovacích hodin je aktivní. Je společenská, veselá duše společnosti, rychle navazuje kontakt s lidmi. Ráda se setkává s kamarády a hraje s nimi venkovní hry. Také ráda sleduje filmy o zvířatech. Margarita ráda tráví čas s rodiči, hraje si s bratry v přírodě a chodí na výuku náboženství.
Poznámky: Margarita je vychovávána ve velké rodině. V rodině jsou dvě děti ve školním věku a dva předškoláci. Rodina žije a pracuje na venkově a její příjmy jsou nízké. V létě sbírají plody a houby pro dodávky do nákupních center, což jim dává malý příjem navíc. Letní prázdniny děti tráví doma. O víkendech a svátcích chodí rodina do kostela.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Bytko Snezhana

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Kamajskaja střední škola
Chce být: kadeřnicí
Zájmy: venkovní hry
O dítěti: Snezhana má ve škole průměrné výsledky, ale snaží se zvé známky zlepšovat. Má veselou, laskavou, skromnou, zodpovědnou a nekonfliktní povahu. Mezi vrstevníky má autoritu. Ráda pomáhá mamince a je připravena pomáhat i ostatním. Chodí na výuku náboženství.
Poznámky: Snezhana je vychovávána ve spořádané rodině. Rodina žije a pracuje na venkově. Matka a otec pracují ve stejném zemědělském podniku za podprůměrnou mzdu. Rodina obdělává zahradu nedaleko domu, pěstují na ní zeleninu a ovoce, jakož i pícniny pro hospodářská zvířata. Ovoce a zeleninu zavařují na zimu. V létě stejně jako ostatní vesničané sbírají houby a bobule a dodávají je do nákupních center. O víkendech a svátcích chodí rodiče s dětmi do kostela.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Odong Denis

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Bolo Bright P/S
Chce být: řidičem náklaďáku
Zájmy: Fotbal
O dítěti: Denis je zvídavý chlapec, velmi rád kreslí a s nadšením se učí. Nejraději jí ryby s maniokem.
Poznámky: Hlavou rodiny je ovdovělá babička, která je nemocná a slábne. Nedávno byla na operaci žaludku a nemůže vykonávat těžkou práci. Oba rodiče Denise jsou HIV pozitivní. Poté, co to zjistili, nedokázali už být spolu. Navzájem se obviňovali z toho, že jeden druhého nakazil.
     

Opiyo Ivan

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Bolo Bright P/S
Chce být: ředitelem školy
Zájmy: fotbal
O dítěti: Ivan je činorodý chlapec. Je kreativní a rád směruje své vrstevníky, kterou hru si zahrát. Umí si vyrobit vlastní míčky a hračky z místně dostupných materiálů. Je vždy připraven odpovědět učiteli na jeho otázku a sám se i hodně ptá. Má rád děti a s chutí se stará o své mladší sourozence. Má rád modrou barvu.
Poznámky: Otec je polygamní, má tři manželky. Od té doby, co mu byl zjištěn virus HIV, se dal na pití, k Ivanově matce se chová velmi hrubě a rodinu nikterak nepodporuje. Je nezodpovědný a rodinu zcela zanedbává. Rodina je osmičlenná, nejstarší z dětí trpí epilepsií a muselo proto přerušit školní docházku. Matka je také HIV pozitivní, léčí se, ale měla by mít dobrou stravu a dost odpočinku, čehož se jí však těžko dostává. Přestože je nemocná a už není tak silná jako bývala, snaží se zajistit dětem stravu i všechny ostatní potřeby včetně školního vzdělání.
     

Kalule Augustine

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Kizito Minor Seminary Nandere
Chce být: knězem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Augustine je velmi veselý kluk, rád komunikuje s ostatními a vypráví jim vtipy. Chodí do kostela, jak často jen může. K práci, kterou dělá doma i ve škole, přistupuje velmi zodpovědně a je všemi oblíbený. Jeho oblíbené barvy jsou bílá a zelená. Jeho nejoblíbenější jídlo je posho (kukuřičná kaše) a fazole. Hraje na klavír v kostele a zpívá.
Poznámky: Augustine pochází z rodiny o šesti členech. Jeho rodiče nejsou spolu a jeho otec se navíc znovu oženil a založil novou rodinu. O své starší děti se nestará. Tři děti navštěvují střední školu, jedno pracuje a jedno právě dokončilo technickou školu, ale zatím nemá práci. Jejich maminka se stará o malý pozemek, který mají a pěstuje tam plodiny pro vlastní obživu rodiny. Během prázdnin jí pomáhají i děti. Vzhledem k tomu ale, že hospodaří na velmi malém pozemku, jejich sklizeň je omezná. Bydlí v rozestavěném domě o třech pokojích a pro vodu chodí do studny. Mají jedno jídlo denně a to pozdě večer.
     

Okello Ceasar

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 15
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Sacred Heart Seminary Lacor
Chce být: knězem
Zájmy: běh
O dítěti: Ceasar je pokorný a vždy jedná s ostatními s úctou. Pokaždé, když vstoupí do kostela, ukloní se a pokřižuje se. Říká, že od dětství je jeho oblíbenou barvou bílá, protože bílá je moudrá barva. Rád sportuje. Zúčastňuje se zejména závodu na 100 metrů. V bývalé škole byl anglický mluvčí a také skaut. Během prázdnin pomáhá mamince, prodává vodu a palačinky lidem cestujícím do a ze Súdánu.
Poznámky: Otec opustil rodinu a odstěhoval se neznámo kam. V rodině vydělává peníze pouze maminka. Kvůli bolestem nohou a žaludečním vředům je pro ni těžké pracovat. Vyrábí a prodává místní palačinky a ovesnou kaši. Ceasar jí pomáhá při prodeji palačinek během prázdnin. Jejich zisk je ale i tak malý a je pro ně obtížné zaplatit dětem školné.
     

Nambasa Aminah

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Namaliiri C/U P/s
Chce být: zdravotnicí
Zájmy: vybíjená, přeskakování přes lano
O dítěti: Aminah je dobře vychovaná a společenská dívka. Zdvořile zdraví ostatní. Je trošku stydlivá, nikoliv však když si hraje se spolužáky. Má velice ráda ostatní děti. Při společných hrách chce vždy hrát roli maminky. Její školní prospěch je dobrý. Patří mezi 10 nejlepších žáků.
Poznámky: Aminah žije s maminkou a třemi nevlastními sourozenci v cihlovém domku, který má dvě místnosti. Maminka Aminah ho zdědila po svém otci.Maminka je hlavou a živitelkou rodiny. Živí se pěstováním plodin na svém a na pronajatém políčku. Plodiny slouží, jak pro domácí spotřebu, tak na prodej. Tatínek přepravuje lidi na motorce. Část svého výdělku odevzdává vlastníkovi motorky. Kromě toho už má jinou rodinu a nemůže si dovolit podporovat obě.
     

Mirimu Rihanah

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Bulondo P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: skákání přes švihadlo
O dítěti: Rihanah je přátelská a sdílná s ostatními. Ráda se koupe v teplé vodě a také jí ráda ovoce jako například cukrovou třtinu, manga nebo meloun. Je zodpovědná a pomáhá v domácnosti. Po splnění svých povinností ráda skáče s jejími kamarády přes švihadlo.
Poznámky: Rodina čítá 5 členů, rodiče a 3 děti, z nichž pouze Rihanah chodí do školy. Mají malý pozemek, kde plánují postavit domeček, ale prozatím si pronajímají jeden pokoj v cizím domě. Na malém políčku pěstují plodiny.
     

Babirye Dolotiya Divine

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Elizabeth Nursery School
Chce být: učitelkou
Zájmy: plavání
O dítěti: Divine je přátelská ke svým vrstevníkům, ale zvláště má ráda miminka, která ráda drží v náruči a stará se o ně. Ve škole se zapojuje. Ráda si hraje s panenkami, které vyrábí z banánových listů. Má ráda rýži s rybou a nemá ráda brambory. Směje se a je štastná pokud je pochválena.
Poznámky: Divine žije se svou maminkou. Dále s nimi žije teta a její dítě. Otec rodinu opustil. Její starší sourozenci bydlí z finančních důvodu u babičky. Maminka se sestrou si pronajímají jednopokojový dům. Obě vlastní dohromady také malý pozemek, který si společně koupili z ušetřených peněz z práce na cizích polích.
     

Kyazike Rebecca

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Kituntu Orphanage P/s
Chce být: učitelkou
Zájmy: skákání přes švihadlo
O dítěti: Rebecca je přátelská a velmi uctivá ke starším osobám. Ve škole má dobrý prospěch. Doma pomáhá mamince s pracemi na které sama stačí. Každou neděli chodí s maminkou do kostela. Její nejoblíbenější pokrm je rýže s fazolemi a naopak nemá ráda kukuřičnou kaši Posho. Její oblíbená barva je modrá.
Poznámky: Rebecca vyrůstá se svými sedmi sourozenci a rodiči. Všichni bydlí v dvojpokojovém hliněném domku. Nedaleko staví čtyřpokojový dům, avšak ten není ani po letech stále hotový. Dosavadní domek stojí na jejich rodinném pozemku, který dostal tatínek s jeho sourozenci od dědečka. Na tomto pozemku také pěstují plodiny pro vlastní spotřebu a přebytek na prodej. Také prodejem selat a kůzlat si přijdou na nějaké peníze. Tatínek si také občas přivydělává sekáním trávy.
     Strana číslo   1    (2)    3    4    5    6    7    8    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).