Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    (5)    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    

V databázi máme 83 dětí z Indie, 42 dětí z Ugandy, 52 dětí ze Zambie, 29 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 206 dětí z databáze.
Chitambo Paulina

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Paulina je z kmene Chewa, mluví však bembštinou. Je to hodná dívka přátelské povahy. Školu má od 7.00 do 10.00 hodin a než nastoupila na základní školu, chodila 3 roky na předškolní přípravu v misii v Mukonchi. O víkendech a ve volném čase je nejraději se svými kamarády a hrají spolu různé hry. Její oblíbená barva je růžová.
Poznámky: Paulina žije s matkou, dvěma nevlastními sourozenci, babičkou a dalšími příbuznými. Je jich celkem 14. Bydlí ve třech malých domcích z nepálených cihel, dva z nich mají střechu z kovových tašek a jeden z došků. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny. Matka a členové rodiny jsou drobní farmáři a vydělávají si pěstováním plodin. Otec Pauliny je nezvěstný a rodinu nepodporuje. Jídlo mají dvakrát denně, Paulina s maminkou spolu sdílějí matraci a přikrývku.
     

Kaleji Mercy

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Tumvwanganai Primary
Chce být: Zdravotní sestrou
Zájmy: Hraní s panenkami
O dítěti: Mercy je malá a má tmavou pleť. Je chytrá a aktivní jak doma tak ve škole. Mercy je štíhlá a ráda si hraje s panenkami a občas kreslí. Ráda chodí do kostela a navštěvuje Nedělní školu, kde ráda zpívá.
Poznámky: Rodina žije v domě o třech místnostech z nepálených cihel bez vody a elektřiny. Rodina je závislá na ohni a dřevěném uhlí na vaření a jiné účely. Na svícení v noci používají svíčky. Z blízké studny nosí vodu, kterou používají na vše v domě. Zemědělství v Zambii má problémy s hnojivy, proto výnosy z úrody jsou nízké. Rodina má pak z tohoto důvodu méně na spotřebu a prodej.
     

Chileji Hope

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: Zdravotní sestrou
Zájmy: tení
O dítěti: Hope je středně vysoká a má tmavou pleť. Je upovídaná jak doma tak ve škole. Ráda se zapojuje do vyučování zvlášť když je tázána učitelem. Hope se doma pokouší kreslit, ale velice ráda má čtení. Hope je aktivní členkou nedělní školy v kostele.
Poznámky: Dům z nepálených cihel má dvě místnosti a plechovou střechu. Dům není napojen na vodovod a elektřinu. Používají svíčky na svícení a dřevěné uhlí na vaření a topení. Příjem rodiny závisí na matčině prodeji smažených vdolků. Daří se jim zajistit jen dvě jídla denně.
     

Kakuku Ephrem

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: Učitelem
Zájmy: tení
O dítěti: Ephrem je středně vysoký a má světlejší pleť. Je upovídaný, jak doma tak mezi přáteli. Dobře komunikuje s přáteli i neznámými lidmi. Ve škole má rád angličtinu a díky tomu je jeho nejoblíbenější činností čtení. Ephrem je členem Katolické nedělní školy a velice rád zpívá a poslouchá příběhy.
Poznámky: Rodina žije v domě o jedné místnosti z nepálených cihel s plechovou střechou. Otec Ephrema je už nějakou dobu nezaměstnaný kvůli ekonomickým problémům země a jsou závislí na matčině drobném obchodu s dřevěným uhlím , což nestačí na zajištění všech potřeb.
     

Chala Ellah

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 2    
Škola: Kimasala Primary
Chce být: Pilotkou
Zájmy: Hraní netballu
O dítěti: Ellah je poněkud vyšší, má tmavou pleť a je trochu silnější. Mezi cizími lidmi je obvykle tichá a někdy i doma. Ve škole je aktivní a aktivně se účastní vyučování. Ráda čte v kostele v Nedělní škole bibli a ráda zpívá.
Poznámky: Rodina žije v domě o dvou místnostech z nepálených cihel s plechovou střechou. Vodu pro domácnost nosí z mělké studny, nemají elektřinu. Používají dřevěné uhlí na vaření a jiné účely. V noci svítí svíčkami. Daří se jim zajistit pouze dvě jídla denně. Nemají dostatečný příjem, protože fazole na trhu prodává mnoho lidí.
     

Kaumba Moses

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: nemá sourozenci: 0    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: Horníkem
Zájmy: Fotbal
O dítěti: Moses je štíhlý, poněkud vyšší a má tmavou pleť. Je aktivní a poněkud upovídaný. Moses dobře komunikuje s přáteli i staršími. Moses chodí rád do školy a rád se aktivně účastní vyučování. Chodí také do kostela a je členem Nedělní školy.
Poznámky: Rodina žije v domě o třech místnostech z nepálených cihel s plechovou střechou. Na vaření a další účely používají palivové dříví a dřevěné uhlí. Dům není napojen na vodovod a elektřinu. Daří se jim zajistit pouze dvě jídla denně.
     

Kasonta Patience

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Solwezi Urban Primary
Chce být: Zdravotní sestrou
Zájmy: Hraní s panenkami
O dítěti: Patience je štíhlá, středně vysoká a má světlou pleť. Je upovídaná jak doma tak mezi přáteli. Patience dobře komunikuje s dospělými a projevuje respekt. Je členkou Nedělní školy a ráda se učí písně a biblické texty. Zajímá se o školu a má velmi ráda společenské vědy.
Poznámky: Rodina žije v domě o třech místnostech z nepálených cihel s plechovou střechou. Dům není napojen na vodovod a elektřinu. Na vaření a další účely používají palivové dříví a dřevěné uhlí. V noci svítí svíčkami. Daří se jim zajistit pouze dvě jídla denně, protože obchodu se nedaří a zdrojů příjmu je málo.
     

Chewe Christina

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Kimasala Primary
Chce být: Zdravotní sestrou
Zájmy: Kreslení
O dítěti: Christina je středně vysoká a má hnědší pleť. Mezi cizími je poněkud stydlivá, ale mezi lidmi, které zná se projevuje jako chytrá. Je upovídaná zejména mezi přáteli, doma ráda kreslí a ráda chodí v neděli do kostela na hodiny Nedělní školy.
Poznámky: Rodina žije v domě o třech místnostech z nepálených cihel, dům není napojen na vodovod a elektřinu. Vaří na dřevěném uhlí, v noci svítí svíčkami. Rodině se daří zajistit pouze jedno nebo dvě jídla denně, protože příjem není dostatečný ani u jednoho z rodičů. Otec nemá příležitost vozit prkna, protože lidé si je kupují jen příležitostně. Čekává poblíž vlastníků prken na příležitost někomu je doručit. Matka prodává v cizím obchodě, její příjem závisí na provizi, ale někdy prodá málo.
     

Chidimwa Sharon

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: Zdravotní sestrou
Zájmy: Kreslení
O dítěti: Sharon je vysoká a má tmavou pleť. Je aktivní a komunikuje dobře jak s cizími lidmi, tak s přáteli. Doma si ráda kreslí a občas si ráda hraje s kamarády. Chodí do nedělní školy a ráda zpívá.
Poznámky: Rodina žije v domě o třech místnostech bez vody a elektřiny. Na vaření a v domácnosti používají palivové dříví a dřevěné uhlí. Vodu nosí ze studny a v noci svítí svíčkami. Rodina má pouze příjem matky, která prodává rajčata. Nedokáže zajistit všechny potřeby.
     

Mashau Rodgers

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Kimasala Primary
Chce být: idičem
Zájmy: Kreslení
O dítěti: Rodgers je poněkud vyšší a má tmavou pleť. Je velmi stydlivý, zejména v přítomnosti cizích lidí. Je upovídaný doma, ale docela i ve škole. Rád si doma kreslí nebo hraje fotbal s kamarády. Ve třídě se zapojuje pouze pokud je vyvolán. Má rád zpěv v Nedělní škole.
Poznámky: Rodina žije v domě o třech místnostech z nepálených cihel. Dům není napojen na vodovod a elektřinu. Vodu nosí ze studny a v noci svítí svíčkami. Vaří na dřevěném uhlí a daří se jim zajistit pouze dvě jídla denně. Rodina nemá dostatečný příjem ze zemědělství, kvůli tomu je pro ně obtížné zajistit všechny potřeby.
     Strana číslo   1    2    3    4    (5)    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).