Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    (5)    6    7    8    9    10    11    12    

V databázi máme 44 dětí z Indie, 38 dětí z Ugandy, 12 dětí ze Zambie, 19 dětí z Běloruska, 3 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 116 dětí z databáze.
Vibin T.V

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Elizabeth primary School, Kanchal
Chce být: Chce se stát inženýrem
Zájmy: hraní si
O dítěti: Vibim je inteligentní kluk. Je dobrý ve studiu a sportech. Rád hraje kriket. Pomáhá matce v domácnosti a s úklidem domu. Pomáhá ostatním dětem se studiem.
Poznámky: Jeho rodina má 6 členů včetně starých rodičůe. Otec je jediným pracujícím členem v rodině. Staří rodiče jsou nemocni, a věčšinu času závisí na lécích. Je velmi obtížné, aby rodina zvládla výdavky na rodinu a výdavky na vzdělání dětí svojí prací.
     

Libin T.A

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Savio Englisdh Medium School, Bendrala
Chce být: Chce se stát softwarovým inženýrem
Zájmy: kreslení
O dítěti: Libin je tichý kluk, který se hodně stará o přírodu. Rád pomáhá matce se zahradou. Nejraději kreslí. Jeho přijetí do školy se opozdilo kvůli jeho zdravotním problémům. Má problém s krátkým jazykem.
Poznámky: Jeho rodina má 5 členů včetně babičky. Jeho otec pracuje, a je jediným pracujícím členem rodiny. Jeho babička je velmi stará, a má mnoho zdravotních problémů. Je pro ně velmi obtížné zvládnou rodinné výdaje, náklady na zdravotní péči a výdaje na vzdělávání.
     

Prajwal

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Vidya Jyothi Hr.Pry School, Jyothinagar
Chce být: zatím není rozhodnut
Zájmy: tanec, herectví
O dítěti: Prajwal chodí do 2. třídy. Je to nejmladší člen rodiny. Rád tančí a také ho baví herectví. Ve škole si rozumí se svými spolužáky a učení ho moc baví.
Poznámky: Prajwalův otec pracuje v distribuci plynu a matka jako námezdní stavební dělnice. Mají vlastní domek. Velmi usilují o to svým třem dětem zajistit základní potřeby a také jim poskytnout řádné vzdělání pro lepší start do života. Je to přátelská rodina s pěkným vztahem ke svým sousedům.
     

Monteiro Sonal

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Agnes Primary School, Mangalore
Chce být: učitelka
Zájmy: hraní her uvnitř
O dítěti: Sonal je chytrá dívka, dobře studuje a chodí pravidelně do školy. Je milá a hodná, ráda tancuje a zpívá. Je velmi přátelská a rychle se sbližuje s ostatními dětmi. Její oblíbená barva je červená
Poznámky: Sonalin otec pracuje za denní mzdu a dělá kamenickou práci. Nepracuje pravidelně, a tak občas musí nečinně sedět bez práce. Sonalina matka balí cigarety a vydělá tak pro rodinu drobný příjem. Všechny tři děti nyní studují. Pro rodiče je obtížné zajistit všem třem dětem vzdělání. Jakákoliv pomoc pro Sonal bude pro rodinu velkou podporou.
     

Poojary Navya

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Joachim Hr. Pry School, Kelarai
Chce být: učitelka
Zájmy: tancování
O dítěti: Navya je milá a cílevědomá dívka. Dobře studuje a ráda tancuje. Ráda hraje hry s míčem. Její oblíbená barva je bílá. Školu má 3km od domu a proto každý den jezdí autobusem.
Poznámky: Navya žije v široké rodině dohromady se strýci, tetami, bratranci a sestřenicemi. Jejich rodina čítá celkem 10 členů. Navyin otec pracuje za denní mzdu jako zedník a matka balí cigarety. Oba tvrdě pracují, aby si mohli splnit svůj cíl. Jejich obě děti nyní studují. Pro rodiče je s jejich nuzným příjmem obtížné pokrýt náklady na vzdělání obou dětí.
     

Sohan Kumar

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Infant Mary`s School, Jeppu
Chce být: ještě neví
Zájmy: kreslení
O dítěti: Sohan je jednodušší a tichý chlapec. Dobře studuje a miluje svého bratra. Rád si hraje s hračkami a vybarvuje obrázky. Do školy chodí s bráchou, má rád psy.
Poznámky: Otec Sohana Kumara pracuje za denní mzdu v kněžském semináři. Má na starosti různé činnosti jako například stříhání rostlin, úklid okolí, péči o zahradu a další. Jeho matka je ženou v domácnosti a stará se o rodinu. Nežijí ve vlastním, ale v pronajatém domě. S jejich nízkým příjmem je pro otce obtížné zajistit denní potřeby rodiny, platit pronájem domu a dát oběma dětem vzdělání.
     

Fernandes Rohan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 4
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Nursery School
Chce být: ještě neví
Zájmy: malování
O dítěti: Rohan je milý hodný kluk. Je stydlivý. Nemá rád ostatní děti, hraje si s hračkami, chodí pravidelně do školy.
Poznámky: Rohanův otec pracuje za denní mzdu, náplní jeho práce je kácení stromů, kopání, nošení kamenů apod. Jeho matka je ženou v domácnosti, má kožní problémy. Všechny tři děti chodí do školy, příjem jejich otce ovšem není dostatečný, aby pokryl všechny výdaje na jejich vzdělání.
     

MALONGE BANZU Gracia

Stát: Kongo  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 17
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 0    
Škola: Lycée Molende
Chce být: vadlenou
Zájmy: zpěv
O dítěti: Gracia je inteligentní, jemná, zdvořilá a pilná. Angažuje se opravdu hodně ve sboru ve své farnosti. Nemá ráda nespravedlnost a spory. Je vyrovnaná a otevřená.
Poznámky: Matka Gracie žije v Angole, kam odjela, aby zde hledala obživu. Bohužel se jí však ještě stále nepodařilo zajistit pro Gracii vše potřebné. Otec zemřel, když byly Gracii 2 roky. A tak dívka bydlí u své babičky, které je vdovou. Babička vydělává nějaké peníze prodejem zeleniny, nicméně momentálně je indisponována, a tak nemůže pracovat.
     

Kitambala Ibayi Shadrack

Stát: Kongo  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 13
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: C.S. Les Elites de Ngaba
Chce být: advokátem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Shadrak je poslušný a dovážný, ale občas je ve třídě nekontrolovantelný, zvláště v kombinaci se svou sestrou. Moc rád tráví čas se svými přáteli.
Poznámky: Otec rodiny více než před 10ti lety ochrnul a v důsledku toho není schopen pracovat. Není schopen zaplatit dětem školné a zajistit rodině základní životní potřeby.
     

Ngoy Nzembela Ketia

Stát: Kongo  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Coll?ge Sainte Christine
Chce být: obchodnice
Zájmy: fotbal
O dítěti: Ketia je hodná, klidná a ráda s ostatními mluví a modlí se s nimi. Nemá však ráda plané diskuze, hádky anebo nepřátele. Nemá ráda problémy a žášť. Když je svědkem nějaké hádky, tak pláče. Když ji někdo pošťuchuje, rychle se rozčílí.
Poznámky: Rodina žije z s koblihami, který provozuje matka. Tyto příjmy však nestačí pokrýt všechny náklady této početné rodiny (měsíční nájem, školné). A tak se stává, že jsou třeba jeden den bez jídla.
     Strana číslo   1    2    3    4    (5)    6    7    8    9    10    11    12    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).