Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    (5)    6    7    8    9    10    11    12    

V databázi máme 55 dětí z Indie, 36 dětí z Ugandy, 9 dětí ze Zambie, 15 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 115 dětí z databáze.
Naik Neeraj Nagaraj

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Kinger garten school
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní člověče nezlob se a skákání panáka
O dítěti: Neeraj je veselý chlapec, který občas svým uličnictvím rozesmívá ostatní. Ve škole se učí krátké básničky a rád si prohlíží obrázkové knížky. Když si jeho bratr dělá domácí úkoly, sedí hned vedle něho a dívá se. Baví ho vybarvovat obrázky. Rád si hraje se svými kamarády a pomáhá mamince s jednoduchými domácími pracemi. Jeho oblíbené jídlo je rýže se zeleninou.
Poznámky: Neerajův otec pracuje jako pomocná síla v zemědělství. Jedná se o tradiční zemědělské práce jako například orání půdy s volím spřežením, osazování rýžových polí, okopávání a plení plodin. Práce to není jednoduchá a je velmi nepravidelná. Když je otec mimo zemědělskou sezónu bez práce, rodina zůstává často bez příjmů. Maminka je v domácnosti a stará se o děti. Finanční situace rodiny nedovoluje zajistit současně základní potřeby a vzdělání pro děti.
     

Karimani Ganesh Ananth

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Governement Higher Primary School, Balkur
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Ganesh je inteligentní chlapec a velice rychle se učí. Jeho oblíbený předmět je místní jazyk Kannada a umí také zpaměti malou násobilku. Aktivně se zapojuje do školních akcí a rád hraje kriket se svými kamarády. Je ochotný a pomáhá ostatním. Má rád svoji tetu, která ho občas doprovodí do školy a také se rád prochází se svojí babičkou.
Poznámky: Otec pracuje jako námezdní dělník a maminka je v domácnosti. Čas od času těží na svém bezmotorovém člunu říční písek, který je dál používán na menší stavební práce. Tato aktivita je ale zakázána vládou. Jako další nepravidelný příjem má z ručních prací na polích majitelů, kteří si ho najmou. S rodinou žijí v malém dvoupokojovém domku bez vody a toalety také jejich dvě staré tety. Finanční situace rodiny je neuspokojivá a není možné zajistit základní potřeby a zároveň i vzdělání pro děti.
     

Naik Varada Lokesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Modern Higher Primary School,Balkur
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Varada je poslušný, starostlivý a inteligentní chlapec. Jeho oblíbené předměty jsou místní jazyk Kannada a angličtina, umí už abecedu a básničky a také zvládá anglickou abecedu. Má rád týmové hry. Do školy chodí vždy pěkně upravený a před odchodem z domu se vždy pomodlí.
Poznámky: Otec rodiny pracuje jako rybář a aby zajistil lepší příjem, tak také jako občasná pomocná síla v zemědělství. Jedná se například o čištění a loupání kokosových ořechů, čištění pozemků od kamenů a bláta, okopávání plodin. Práce je to těžká a nepravidelná, závislá na dané sezóně. V období dešťů je bez práce. Maminka je v domácnosti. Rodina žije v dvoupokojovém domku společně se starými prarodiči. Otec tvrdě pracuje, ale příjem není dostačující na zajištění základních potřeb a zároveň na vzdělání pro děti.
     

Naik Manoj Bhaskar

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Modern Higher Primary School,Balkur
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Manoj je velmi pozorný a zapálený do učení. Z testů má vždycky dobré známky a pravidelně si dělá domácí úkoly. Rád kreslí a vybarvuje obrázky a zapojuje se do všech kulturních akcí pořádaných školou. Baví ho tanec a zpěv a každý den ve škole předvádí taneční vystoupení.
Poznámky: Manojův otec nemá dobré vzdělání a pracuje jako námezdní dělník v zemědělství. Jedná se zejména o manuální činnosti jako orba s volím spřežením, okopávání plodin, sběr kamenů z polí. Práce je to těžká a závislá na dané sezóně a poptávce. Žádný další zdroj příjmů nemají. Maminka je v domácnosti. Rodina nevlastní dům, část výdělku jde na platbu za pronájem. Žijí ve velmi nuzných podmínkách, nemají v domě toaletu ani vodu. Není v jejich silách zajistit základní potřeby a zároveň platit vzdělání pro děti.
     

Naik Harshita Gopal

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Modern Higher Primary School,Balkur
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní Kho- Kho (místní týmová hra)
O dítěti: Harshitha je šťastné a milé děvče. Je snaživá a ráda se učí. Její nejoblíbenější předmět je místní jazyk Kannada. Ráda si prohlíží učebnice a zajímá se o daný předmět. Má nadání na kreslení a vybarvování obrázků, ráda recituje básničky a umí i číslice. Ráda si hraje se svými kamarády. Než odejde do školy,vždycky se se svými sourozenci pomodlí.
Poznámky: Otec pracuje jako pomocná síla v zemědělství. Dělá například základní práce, loupe kokosové ořechy, pleje a okopává plodiny. Jedná se o manuální práci, která je závislá na poptávce a také na dané sezóně. V období dešťů je rodina bez příjmů. Maminka je v domácnosti a společně s nimi žije i nemocná babička, která potřebuje léky. Pro otce je velmi složité zajistit základní potřeby, léky pro babičku a zároveň i vzdělání pro svoje děti.
     

Naik Dilip Dharma

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Higher Primary Schoool, Balkur
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Dilip je přátelský a stále usměvavý chlapec. Velice dobře vychází se svými vrstevníky a je to vůdčí typ. Dobře kreslí a rád si prohlíží obrázkové knížky. Má také rád básničky. Jeho oblíbené činnosti jsou kriket, hra na schovávanou a týmová míčová hra Kabaddi, místní obdoba volejbalu. Stará se o svého mladšího bratra a dělí se s ním o svoje hračky. Má respekt ke starším a také rád tráví čas se svojí babičkou.
Poznámky: Dilipův otec pracuje jako pomocná manuální síla v zemědělství. Jeho práce je velice nepravidelná a závislá na sezóně a poptávce. Mimo zemědělskou sezónu a v období dešťů je většinou nezaměstnaný. Rodina žije v dvoupokojovém domě. Bydlí na vesnici, kam nezajíždí autobus a je bez další občanské vybavenosti. Pro otce je velmi težké zajistit peníze na základní potřeby a zároveň na vzdělání dětí.
     

Bajarang Sameria

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Milagres Primary School
Chce být: policistkou
Zájmy: tanec
O dítěti: Sameria, neboli Sandra, jak jí řikají doma, je chytré děvče. Dobře se učí, vůči učitelům a rodičům je poslušná. Už se naučila psát a volný čas ráda traví čtením. O přestavkách si ráda hraje s ostatními dětmi. Je ambiciozní, v budoucnu chtěla by se stát policistkou.
Poznámky: Kvůli nezaměstnanosti rodina pobývala v jiném státě, nyní se však vrátili, aby děti mohly chodit do školy. Rodiče se živí jako dělníci za denní mzdu protože nemají vzděláni. Jejích příjem je však tak nízký, že se sotva uživí, na vzdělání děti již nezbývá nic. Jejich největším snem je, aby jejích děti jednou měly lepší život.
     

Metre Sneha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Holy cross primary School
Chce být: policistkou
Zájmy: čtení
O dítěti: Sneha začala letos chodit do první třídy, kde se učí číst a psát. Každý den se těší do školy a chodí včas, dobře se učí, zvládá veškeré úkoly. Poslouchá rodiče a učitelé, je ukázněná a pořádná. Dbá, aby byla vždy hezky upravená. Ráda chodí do kostela a zúčastňuje se mší.
Poznámky: V této rodině vyrůstají čtyři dětí. Rodiče jsou pracovití, ale protože jsou nevzdělaní, neseženou práci, která by rodině umožnila přiměřenou životní úroveň. Uvědomují si však, co pro život znamená vzdělání. Přáli by si, aby jejich dětí nemuseli čelit stejnému osudu. Mají dobré srdce a vždy pomáhají ostatním lidem v komunitě.
     

Sachin

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Vidyajyothi Hr. Pry School, Jyothinagar
Chce být: policistou
Zájmy: tanec
O dítěti: Sachin je nejmladší dítě v rodině a patřičně si užívá pozornosti, kterou mu celá rodina věnuje. Zajímá se o čtení a dobře se učí. Ve volném čase rád tančí, hraje si venku s kamarády a staršími sestřičkami. Až vyroste, chce se stát policistou.
Poznámky: Oba rodiče jsou námezdní dělníci a dělají jakoukoliv práci, kterou dokáží sehnat. Nemají vzdělaní, takže jsou schopni vykonávat jen podřadnou práci, která je špatně placená. Žijí v pronajatém domě. Všechny děti jsou školního věku, rodinné finance nedovolují pokrýt potřeby na vzdělání dětí.
     

Manoj

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Vidyajyothi Hr. Pry School, Jyothinagar
Chce být: pošťákem
Zájmy: hraní si s kamarády
O dítěti: Manoj chodí do první třidy a je nejmladší ze tří sourozenců. Do školy chodí rád a vždy se pečlivě připravuje. Když má potíže s domácími úkoly, starší sourozenci mu vždy rádi pomohou. Chtěl by se stát pošťákem a doručovat lidem zásilky. Má hodně kamarádů, se kterými si rád hraje.
Poznámky: Rodina Manoje je pětičlenná, bydlí v malém domku, který vlastní. Jelikož jsou oba rodiče negramotní, nemohou sehnat žádnou dlouhodobou práci. Živí se jako námezdní dělníci a vždy rádi přijmou jakoukoliv nabídku výdělku. Vzdělání pro děti je pro ně velice důležité, nicméně jejich příjem sotva stačí na základní potřeby rodiny.
     Strana číslo   1    2    3    4    (5)    6    7    8    9    10    11    12    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).