Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    (5)    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

V databázi máme 62 dětí z Indie, 63 dětí z Ugandy, 16 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Malthesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Jeeva Jyothi English Medium Higher Primary School Sorab
Chce být: dítě je ještě malé a neví
Zájmy: tanec
O dítěti: Maltesh je milý chlapec, který miluje přírodu kolem sebe. Rád si hraje s vodou a má rád rodinné výlety k řece. Zalévá rostliny rostoucí na předzahrádce domu a miluje zvířata, která rodina chová. Zvláště má rád jednu krávu a malé telátko, které chovají přivázané k boudě. Tele jménem Tidbits krmí a ostatní dobytek chodí pást na pastviny lemujících vesnici. Ve škole se učí anglickou a Kannadskou abecedu a je již schopen rozpoznat čísla od 1 do 10. Ve školce se mu moc líbí, recituje básničky a tancuje, aby co nejvíce využil talentu, kterým disponuje.
Poznámky: Tato velká rodina má 14 členů. Dům je přeplněný. Otec Maltheshe pracuje jako farmář spolu se svými bratry. Plodina, kterou pěstují je závislá na přívalových deštích - monzunech. Vzhledem k velikosti rodiny je příjem ze sklizně plodiny nedostatečný. Během sucha a povodní dokonce nemají žádný příjem. Matka a dívky žijící v domě také pomáhají na polích. Rodiče potřebují finanční podporu, aby mohli poskytnout dobré vzdělání všem svým dětem.
     

Palle Naresh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 18
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Jr College, Nandikotkur
Chce být: stát se vojákem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Naresh byl šťastný, když se mu podařilo dokončit závěrečné zkoušky ve škole a mohl si následně užívat dnů volna. Letní prázdniny trávil s členy své rodiny, kteří byli rádi že mohou být s ním. Jeho rodiče jsou námezní dělníci a ze svojí nízké mzdy se snaží zajistit svým dětem vzdělání. Děti si situaci svých rodičů uvědomují a snaží se jim proto pomáhat a v období letních prázdnin pracují spolu s nimi na poli. I přes tíživou finanční situaci žije rodina šťastný život.
Poznámky: Rodina Nareshe je velmi chudá. Pracují na cizích polích a jsou závislí na vlastnících půdy. Jedná se sezónní práci, která však není dobře placená. Nemají žádnou vlastní půdu, kde by si mohli něco vypěstovat pro svojí potřebu, nemají ani žádná zvířata. Rodina finančně strádá, rodiče však chtějí dětem dopřát vzdělání a dát jim tak šanci na lepší budoucnost.
     

- S. MouliDeepan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Carmel Nursery & Primary School, Kangayam
Chce být: policistou
Zájmy: hry
O dítěti: MouliDeepan je ve druhé třídě a jeho nejoblíbenější předmět je angličtina. Také má velmi hezký rukopis. Ve volném čase si rád hraje s kamarády a velice rád s nimi sdílí společně jídlo. Jeho oblíbený herec je Vilay, tamilský filmový hrdina. Jeho cíl v životě je stát se policistou.
Poznámky: MouliDeepan pochází z velmi chudé rodiny. Příjem této rodiny není dostačují pro zajištění základních potřeb a zároveň vzdělání pro obě děti. Část peněz také utratí za léčbu prarodičů. Chlapec by se rád v budoucnu stal policistou. Pokud by získal finanční podporu, mohl by svůj sen uskutečnit a zajistit si tak lepší budoucnost.
     

Nabikolo Sylivia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Ntunda R/C P/S
Chce být: zdravotni sestrou
Zájmy: skákání přes švihadlo, hra na schovávanou
O dítěti: Sylivia je veselá, přátelská a sebevědomá dívka. Ve třídě je velice aktivní a účastní se společenských vzdělávacích aktivit. Ve volném čase jí baví vyprávět ostatním příhody, které viděla či o nich slyšela.
Poznámky: Rodina se skládá z pěti členů a bydlí ve třech místnostech hliněného domku. Živí se pěstováním polních plodin, anebo příležitostnou prací na plantážích a zahradách místních obyvatel.
     

Acayo Innocent

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Pope John Paul II Memorial Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: Skákání přes provaz
O dítěti: Innocent ráda zpívá, a to v kostele i ve škole. Je to zodpovědná a pracovitá dívka a často pomáhá své babičce semlít různá zrna na kameni. Nejraději jí fazole a batáty.
Poznámky: Hlavou rodiny je babička. V domě bydlí devět lidí včetně Innocent, dvou sourozenců, babičky a pěti bratranců a sestřenic. Rodina je závislá na drobném zemědělství, tím získávají potraviny a něco málo prodávají.
     

Kimstach Evelina

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Děrkovščinská školka a střední škola
Chce být: milicionářem
Zájmy: jízda na kole a kolečkových bruslích, pohybové hry
O dítěti: Evelína je aktivní, pohyblivá, společenská, přátelská, ve třídě má hodně kamarádů. Po vyučování navštěvuje kroužek tance v domě kultury a vyučování náboženství v kostele.
Poznámky: Jelizaveta žije v úplné čtyřčlenné rodině. Rodina je špatně zabezpečená. Oba rodiče pracují v kolchoze, mají malý plat a trvale jej dostávají se zpožděním. Rodina je pospolitá, věřící. Každou neděli chodí do kostela. Žijí a stravují se skromně, snaží se na všem šetřit. Kupují jen ty nejnutnější věci pro děti a potraviny. Rodina potřebuje materiální pomoc.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Bireru Josephine

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Maranatha P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her, výroba panenek
O dítěti: Josephine je veselé děvče, do školy chodí ráda a každý večer si přepírá svou školní uniformu. Je zodpovědná, a proto se jí od učitelů dostává důvěry a zodpovídá za některé třídní úkoly. Doma pomáhá mamince s domácími pracemi, hlavně mytím nádobí.
Poznámky: Josephine má tři sourozence. Otec vydělává přepravou cestujících na motorce, matka prodává u silnice petrolej do motorek či zeleninu. Rodina dále chová k prodeji kachny.
     

Yurevich Milana

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Kamajská střední škola
Chce být: lékařkou
Zájmy: kreslení
O dítěti: Milana je veselá, klidná, empatická, stydlivá. Má hodně kamarádů, se kterými si venku ráda hraje. Má velmi ráda svou rodinu, má velice blízký vztah s maminkou. Je ochotná všem pomáhat. Ve škole se účastní umělecké činnosti během Vánoc. Účastnila se také vánočních akcí v kostele.
Poznámky: Milana žije v úplné rodině s několika dětmi. Rodina bydlí na venkově. Otec a matka pracují v zemědělském podniku, plat často dostávají opožděně. Sestra Jelizaveta chodí do školy, bratr Roman chodí do školky. Vedle domu rodina obdělává nevelkou zahradu, pěstuje zeleninu a bylinky pro vlastní potřebu. Zeleninu nakládají na zimu. O svátcích chodí rodina do kostela.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Ushak Evelina

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Střední škola č. 1, Braslav
Chce být: učitelkou
Zájmy: kreslení, tanec
O dítěti: Evelína je společenská, má hodně kamarádů. Zodpovědně plní úkoly, aktivně se účastní všech mimoškolních akcí (umělecká tvořivost). Ve třídě je vůdčí osobnost. Doma pomáhá se vším mamince, je laskavá, skromná, má ráda zvířata. Chodí na hodiny náboženství.
Poznámky: Evelína vyrůstá v rodině s několika dětmi. Matka je kuchařka. Nemohla najít práci v oboru, proto pracuje ve vepříně. Tamtéž pracuje i otec Evelíny. Evelína a její bratr chodí do školy, sestra Miloslava do školky. Děti jsou naučeny k samostatnosti. Děti se snaží vychovávat podle křesťanských zásad. O náboženských svátcích chodí rodina do kostela.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Kanyago Patriciah

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. Elizabeth Nursery school
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená a houpání se
O dítěti: Patricia je hodná a přátelská dívka. Ráda s ostatními vtipkuje, ke svým prarodičům a učitelům se ale chová uctivě. Ráda chodí do školy, pečlivě se na ní připravuje a i doma hodně pomáhá. Ráda si maluje a vyrábí panenky z banánových listů.
Poznámky: Dívka žije s prarodiči spolu s dalšími dvěma nevlastními sourozenci. Dívčina matka ji porodila ve velmi mladém věku, s otcem Patriciah se nedohodla znovu se provdala za jiného muže. Dívku odložila u svých rodičů a nedokáže vydělávat tak, aby dceři mohla něco posílat. Babička si přivydělává prodejem palačinek dětem ve škole.
     Strana číslo   1    2    3    4    (5)    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).