Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    (5)    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

V databázi máme 74 dětí z Indie, 40 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 17 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Chola Maybin

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Maybin pochází z kmene Lala, ale mluví bembštinou. Je to poslušný chlapec a má přátelskou povahu. Do školy chodí denně na 10. hodinu a končí ve 14.00 hodin. Ve volném čase rád hraje nejrůznější hry se svými kamarády. V neděli chodí s rodinou do kostela a jeho oblíbená barva je žlutá.
Poznámky: estičlenná rodina žije v cihlovém domku s azbestovou střechou, bez elektřiny a tekoucí vody. Vodu donášejí z půdního vrtu, který je na pozemku nedaleké základní školy. Rodina bydlí v domku, který patří místní firmě a kde je zaměstnán otec Maybin. Plodiny pěstují na pozemku, který také patří této firmě. Jídlo mají dvakrát denně. Maybin se sourozenci spí na podložce a mají společné přikrývky.
     

Chiwaya Henry

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Henry je z kmene Lamba a mluví bembštinou. Je to milý chlapec a má kamarádskou povahu. Školu má denně od 7.00 do 10.30 hodin. Jeho vesnice je 10 km vzdálená od školy a Henry do ní dochází se svými staršími sourozenci. Ve volném čase rád hraje nejrůznější hry se svými přáteli a v neděli chodí do kostela se svojí rodinou. Jeho oblíbené jídlo je kaše nshima s rybou.
Poznámky: Rodina žije na farmě u příbuzných Henryho otce. Sedm členů rodiny žije ve dvou malých domcích z hliněných cihel s doškovou střechou. Je tam také malý doškový přístřešek, který slouží jako kuchyň. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu nosí ze studny, která patří k farmě. Rodiče se živí jako drobní farmáři, kteří prodávají vlastní vypěstované plodiny. Jídlo mají třikrát denně. Henry spí na rákosové podložce a má svou přikrývku.
     

Moyo Peter

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: vojákem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Peter je z kmene Shona, ale mluví bembštinou. Je to poslušný chlapec a dobře vychází se svými kamarády. Do školy chodí na 10. hodinu dopoledne. V neděli chodí do kostela se svojí rodinou a také navštěvuje mítinky Holy Childhood ve farnosti v Mukonchi. Jeho oblíbená barva je bílá.
Poznámky: Petrovi rodiče jsou svoji, ale nezůstali spolu. Otec žije ve vesnici, vzdálené 7 km od Mukonchi. Rodinu jenom navštěvuje. Petrova maminka žije s dětmi a svojí matkou v domku na pozemku, patřicímu příbuzným Petrových prarodičů. Je to domek o jedné místnosti z nepálených cihel, s azbestovou střechou. Není tam elektřinu ani tekoucí voda, tu donášejí ze studny. Petrova matka dělá příležitostné práce a otec občas pošle rodině peníze, i když to není pravidelně. Jídlo mívají dvakrát denně, Petr spí na podložce se svými sourozenci a mají společné přikrývky.
     

Sinkala Felistus

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Felistus je z kmene Namwanga, ale mluví bembštinou. Je to milé děvče a ráda si hraje se svými kamarády. Do školy chodí od 7.00 do 10.00 hodin a ve volném čase hraje různé hry se svojí přítelkyní Jenipher. V sobotu navštěvuje vyučování v misii a v neděli chodí na mši do farnosti v Mukonchi.
Poznámky: Dívka žije s rodiči a mladším sourozencem, a také se dvěma příbuznými své matky. Pětičlenná rodina bydlí ve dvou místnostech v domku z nepálených cihel a střechou z kovových tašek. Za pronájem domku platí 50 kwacha měsíčně. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny. Aby rodiče obstarali peníze na obživu, dělají různé příležitostné práce. Jídlo mívají třikrát denně. Felistus spí na rákosové podložce a má svoji přikrývku.
     

Nkansu Janet

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: lékařkou
Zájmy: netbal
O dítěti: Janet je z kmene Lozi, mluví však bembštínou. Je to hodné a poslušné děvče a má přátelskou povahu. Vyučování ve škole má od 7.00 do 10.30 hodin a ve volném čase ráda hraje různé hry se svými kamarády. V sobotu chodí na vyučování v misii a v neděli na mši. Její oblíbená barva je zelená.
Poznámky: Janet žije s rodiči a sourozenci ve dvou místnostech v domku z nepálených cihel s azbestovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny od sousedů. Rodiče platí za pronájem domku 50 kwacha měsíčně. Aby uživili rodinu, otec obstarává výdělek jako sezonní dělník na místní farmě a matka dělá různé příležitostné práce. Jídlo mívají třikrát denně. Janet a sourozenci spí na podložce a mají svoje přikrývky.
     

Matamba Jenipher

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Jenipher pochází z kmene Lamba, ale mluví bembštinou. Je to hodná dívka a dobře vychází se svými kamarády. Do školy chodí na vyučování od 7.00 do 10.00 hodin. Jejím učitelem je p. Makumba. Ve volném čase si ráda hraje se svojí přítelkyní Anastasií. V neděli chodí do kostela se svojí rodinou. Její oblíbená barva je oranžová a oblíbené jídlo kaše nshima s rybou.
Poznámky: Pětičlenná rodina žije v jedné místnosti v cihlovém domku s azbestovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, pro tu chodí ke vzdálenému půdnímu vrtu. Domek patří místní firmě, a také půda, na které pěstují plodiny. Aby uživil rodinu, dělá otec Jenipher různé příležitostné práce a matka chodí pracovat jako sezonní dělnice na místní farmu. Jídlo mívají třikrát denně. Jenipher a sourozenci spí na podložce a mají společné přikrývky.
     

Katongo Anna

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: figurky z hlíny
O dítěti: Anna je z kmene Bemba a také mluví bembštinou. Je to milé děvče, s kamarády vychází dobře a ve volném čase s nimi ráda hraje nejrůznější hry. Do školy chodí od 10.00 do 14.00 hodin. Navštěvovala také předškolní přípravu v misii v Mukonchi.
Poznámky: Dítě žije s rodiči a sourozenci v cihlovém domku s azbestovou střechou, který patří místní firmě. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze vzdáleného půdního vrtu. Annini rodiče opatřují své rodině prostředky sezonními pracemi na poli a také pěstují plodiny vzadu za domkem. Tato šestičlenná rodina mívá jídlo dvakrát denně, Anna se sourozenci spí na rákosové podložce a mají společné přikrývky.
     

Chitambo Paulina

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Paulina je z kmene Chewa, mluví však bembštinou. Je to hodná dívka přátelské povahy. Školu má od 7.00 do 10.00 hodin a než nastoupila na základní školu, chodila 3 roky na předškolní přípravu v misii v Mukonchi. O víkendech a ve volném čase je nejraději se svými kamarády a hrají spolu různé hry. Její oblíbená barva je růžová.
Poznámky: Paulina žije s matkou, dvěma nevlastními sourozenci, babičkou a dalšími příbuznými. Je jich celkem 14. Bydlí ve třech malých domcích z nepálených cihel, dva z nich mají střechu z kovových tašek a jeden z došků. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny. Matka a členové rodiny jsou drobní farmáři a vydělávají si pěstováním plodin. Otec Pauliny je nezvěstný a rodinu nepodporuje. Jídlo mají dvakrát denně, Paulina s maminkou spolu sdílějí matraci a přikrývku.
     

Kakuku Ephrem

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: Učitelem
Zájmy: tení
O dítěti: Ephrem je středně vysoký a má světlejší pleť. Je upovídaný, jak doma tak mezi přáteli. Dobře komunikuje s přáteli i neznámými lidmi. Ve škole má rád angličtinu a díky tomu je jeho nejoblíbenější činností čtení. Ephrem je členem Katolické nedělní školy a velice rád zpívá a poslouchá příběhy.
Poznámky: Rodina žije v domě o jedné místnosti z nepálených cihel s plechovou střechou. Otec Ephrema je už nějakou dobu nezaměstnaný kvůli ekonomickým problémům země a jsou závislí na matčině drobném obchodu s dřevěným uhlím , což nestačí na zajištění všech potřeb.
     

Mashau Rodgers

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Kimasala Primary
Chce být: idičem
Zájmy: Kreslení
O dítěti: Rodgers je poněkud vyšší a má tmavou pleť. Je velmi stydlivý, zejména v přítomnosti cizích lidí. Je upovídaný doma, ale docela i ve škole. Rád si doma kreslí nebo hraje fotbal s kamarády. Ve třídě se zapojuje pouze pokud je vyvolán. Má rád zpěv v Nedělní škole.
Poznámky: Rodina žije v domě o třech místnostech z nepálených cihel. Dům není napojen na vodovod a elektřinu. Vodu nosí ze studny a v noci svítí svíčkami. Vaří na dřevěném uhlí a daří se jim zajistit pouze dvě jídla denně. Rodina nemá dostatečný příjem ze zemědělství, kvůli tomu je pro ně obtížné zajistit všechny potřeby.
     Strana číslo   1    2    3    4    (5)    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).