Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    (5)    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

V databázi máme 72 dětí z Indie, 57 dětí z Ugandy, 27 dětí ze Zambie, 24 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 180 dětí z databáze.
Wazimala Jude

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 18
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Najja Educational center
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal, volejbal
O dítěti: Jude je skromný, poslušný, přátelský a vtipný chlapec. Snaží se, aby se mu ve škole dařilo, a tak spoustu času tráví diskuzemi se spolužáky, kteří si ve škole vedou lépe než on. Je členem debatního kroužku a dělá mu radost, když uspěje. I o to málo co mívá k svačině, se dělí se spolužáky.
Poznámky: Pětičlenná rodina žije v hliněném domku s plechovou střechou. Pro matku je nesmírně těžké udržet děti ve škole, protože zůstala na zajštění rodiny sama. Otec rodinu opustil a znovu se oženil. Matka vydělává prodejem vypěstovaných plodin a vykonává pro vesnici různé manuální práce. Velmi se snauží, aby dokázala včas uhradit dětem školné, což se jí ne vždy daří.
     

Kabali Pius

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Kituntu Orphanage P/S
Chce být: Učitelem
Zájmy: Fotbal a zpěv
O dítěti: Pius je dobře vychovaný chlapec, který se velmi zajímá o své studium. Rád se dělí se svými přáteli a také dobře spolupracuje. Jeho oblíbeným pokrmem jsou ryby, arašídy a rýže. Aktivně se účastní vyučování a odpovídá na otázky. Otevřeně mluví o tom, co se mu líbí a nelíbí a mluví bez obav. Rád chodí každou neděli do kostela. Během volného času si rád hraje s kamarády a také navštěvuje nové vesnice, kde hraje fotbal. Také dělá malé hračky jako míče nebo auta z drátů, kovů a látek. Rád si hraje na učitele. Shromáždí své kamarády a sourozence, čte a oni po něm opakují.
Poznámky: Pius žije s oběma rodiči, bydlí v pronajatém domě o třech místnostech postaveném z cihel, starých plechů, a neomítnutými stěnami a hliněnou podlahou. Oba rodiče měli málo dostupné školy kvůli nedostatku peněz na poplatky, takže získali jen první stupeň základního vzdělání. Jsou závislí na pěstování několika plodin pro obživu rodiny, něco prodávají. Otec si postavil rákosový stánek, kde prodává chapati místním obyvatelům, zákazníků má málo, protože je tu mnoho lidí, kteří vyrábějí to samé a proto, že nemá větší sortiment. Rodina používá k vaření palivové dříví, také používá malý solární systém, který rozsvítí 2 žárovky. Pro vodu chodí k vrtu půl kilometru od domova. Rodinný pozemek je vyčerpaný a výnosy jsou menší a špatné kvality, takže rodina má pouze jedno jídlo denně. Někdy je počasí nepředvídatelné a nedostatek deště působí ztráty, a tak je pro tuto rodinu obtížné zajistit denní potřeby a vzdělání dětí.
     

Kazibwe Luke

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Kituntu Orphanage P/S
Chce být: Doktorem
Zájmy: Fotbal, výroba hraček
O dítěti: Luke je upovídaný a veselý chlapec, který má velmi rád svou školu a učitele. Rád se dělí a spolupracuje s ostatními dětmi svého věku. Je rád, když jeho matka připravuje hovězí maso a smažené brambory. Každý den chodí s kamarády dva kilometry do školy a je velmi přesný. Má dobré výsledky ve třídě a dělá domácí úkoly včas. Rád vyrábí autíčka ze starých drátů a plechovek, s nimiž hraje, a má je v kuchyni, která je jeho garáží. Hodně pomáhá s domácími pracemi, zejména mytím nádobí a také uklízením domu o víkendech.
Poznámky: Luke žije se svými rodiči, v domě jich je celkem sedm, Luke, jeho matka, otec, 2 jeho sourozenci a 2 bratranci. Pět Lukeových sourozenců nebydlí s rodiči, ale u příbuzných, kteří pomáhají se zajištěním některých školních potřeb, zatímco rodiče posílají školní poplatky. Lukeovi bratranci jsou malí, takže nechodí do školy. Bydlí v domě z pálených cihel a dřeva , má čtyři místnosti , staré dveře a plechovou střechu. Vaří na palivovém dříví, svítí svíčkami. Rodina něco málo pěstuje, plodiny jsou obvykle prodávány jako doplněk k rodinnému příjmu. Nemají stabilní zdroj příjmů, matka vydělává výrobou rohoží, košů a jiných řemeslných předmětů, ale má málo zákazníků , protože to dokáže každá žena. Otec se snaží o přežití pomocí okopávání pro jiné lidi a také nosí vodu na prodej. Rodiče zápasí s náklady na vzdělání a každodenní potřeby. Děti jsou vystaveny bídě a jsou posílány ze školy kvůli nezaplacení poplatků, takže sedí doma po mnoho týdnů, což ovlivňuje jejich výsledky. Vzhledem k tomu, že všechny zdroje příjmu jsou nespolehlivé, tráví děti a rodina občas noc s prázdným žaludkem.
     

Nanyonga Justine Brenda

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Kituntu Orphanage P/S
Chce být: Učitelkou
Zájmy: Skákání přes švihadlo, Vybíjená
O dítěti: Justine je dobře vychovaná a ráda chodí denně do školy. Dělí se s kamarády o pití a jídlo, které jí matka dala na svačinu. Má ráda hovězí maso a rýži a ráda hraje vybíjenou a skáče přes švihadlo s kamarády. Učí se dobře a její učitelé věří, že se jí povede dobře i ve vyšších třídách. Odpovídá na otázky a nevadí jí, pokud je odpověď špatně. Vyrábí lana a panenky z banánového vlákna a hraje si s nimi společně s kamarády. Ráda chodí pěšky nebo cestuje se svými rodiči kamkoli vyrazí, a pláče, když ji nechají doma.
Poznámky: Justine žije s oběma rodiči, sedm lidí spí v hliněném neomítnutém domě se střechou ze starých plechů. Jedna z Justininých sester začala chodit do školy o rok později, protože nesehnali poplatky na první ročník. Rodina vaří na dřevě, vodu nosí z potoka, protože v obci není vodovod. Rodina pěstuje plodiny na jídlo a přebytek prodává na zajištění potřeb domácnosti, školné a lékařskou péči. Otec má příležitostnou prací, jako je nošení vody vody, okopávání a výroba cihel. Nicméně za výrobu cihel je méně peněz kvůli období dešťů a většina lidí si okopává sama. Oba rodiče jsou nevzdělaní, takže mají menší šanci na získání dobře placených pracovních míst. Otec někdy nezíská příležitostnou práci, a tak děti musejí čekat dlouho, než sežene peníze na školní poplatky. Pozemek používaný k pěstování plodin je vyčerpán intenzivním pěstováním, výnosy jsou nižší a nedostatečné kvality. Tato rodina má problém zajistit prostředky na vzdělávání, lékařskou péči a dalších potřeby , protože jí chybí spolehlivý zdroj příjmu.
     

Nalwoga Lydia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Kituntu Orphanage P/S
Chce být: Zdravotní sestrou
Zájmy: Skákání přes švihadlo, Vybíjená
O dítěti: Lydia je velmi skromná dívka, dobře vychovaná a mírná. Je natolik zadpovědná, že dělá domácí práce sama, aniž by o ně byla požádána. Ráda hraje vybíjenou, ale občas i pláče, když ji trefí. Odpovídá na otázky pouze tehdy, když je vyvolaná, ale nehlásí se. Chodí ke studni se svými sourozenci, aby přinesla vodu v třílitrovém jerrycanu, ale chce vodu používat sama, aby si vyprala uniformu a vykoupala se. Chce chodit do kostela a také sedává vedle sboru. Je v třídním sboru a ráda předzpěvuje.
Poznámky: Lydia žije se svými biologickými rodiči. V pronajatém domě o třech místnostech jich bydlí deset. Dům je z neomítnutých cihel, dřeva, má plechovou střechu a hliněné podlahy. Šest Lydiiných sourozenců chodí do školy a jeden je doma kvůli nedostatku peněz na poplatky. Ani matka ani otec neumí číst ani psát, ale chtějí pro své děti to nejlepší, zejména vzdělání. Rodiče si pronajímají půdu a pěstují plodiny pro domácí spotřebu a občas něco prodávají, aby nakoupili další potřeby. Dělají příležitostné práce zejména okopávání pro lidi za peníze, sběr palivového dřeva na prodej a také vozí na kole vodu od pramene ve 20l kanystrech a prodávají ji u obchodního centra. Vodu pro domácí použití nosí od pramene, jídlo vaří na dřevě. Rodina svítí svíčkami. Velmi se snaží, aby získali alespoň kousek pozemku a postavili si jednoduchý dům, ale je to zatím jen sen. Otec velmi tvrdě bojuje o to, aby rodina přežila a měla na vzdělání, lékařskou péči a další potřeby.
     

Namatovu Majeri

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Kituntu Orphanage P/S
Chce být: Učitelkou
Zájmy: Zpěv, Vybíjená
O dítěti: Majeri je veselá a velmi tvrdě pracující dívka. Dělí se, spolupracuje a vyjadřuje, co má a nemá ráda. Je dobrá zpěvačka, takže ve volném čase často zpívá a také učí své kamarády nové písně. Zpívá také ve sboru nedělní školy. Dobře se učí a aktivně se účastní vyučování. Učitelé ji mají rád, protože se pilně učí a také se chce zlepšit, když se jí něco nepodaří. Zná své domácí povinnosti, takže je vždycky po domově pracuje, pak hraje. Nenávidí ty, kteří ubližují ostatním, takže je stále hlásí učitelům a své nevlastní matce.
Poznámky: Majeri žije s nevlastní matkou a biologickým otcem, pět lidí bydlí v provizorním domě o jedné místnosti z hlíny a rákosí s dřevěnými dveřmi. Otec se rozvedl s matkou Majeri a znovu se oženil s paní, která měla čtyřleté dítě, později se jim narodil chlapeček. Otec chodil do školy do šesté třídy, nevlastní matka skončila ve čtvrté, takže jsou pouze zemědělci, kteří po sklizni prodávají přebytky. Navíc dělají ve vesnici příležitostnou práci, jako je nošení vody a okopávání, ale není jí tolik, aby si zajistili životní potřeby a také poplatky pro dvě děti, které navštěvují školu. Příležitostná práce je problematická, protože většinou nedostanou zaplaceno tak, jak bylo dohodnuto, nebo dostávají zaplaceno ve splátkách, nebo dokonce jídlo nebo oblečení a ne peníze. To jim ztěžuje placení poplatků a ostatních účtů a zajištění základních potřeb. Dům rozdělují závěsem a vytvářejí tak ložnici a obývák. Všichni spí na podlaze, rodiče mají matraci, děti používají staré oblečení a rohože. Vaří na dřevě, svítí petrolejkou.
     

Mukebezzi Viola

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Kituntu Orphanage P/S
Chce být: Učitelkou
Zájmy: Vybíjená a zpěv
O dítěti: Viola je velmi skromná, přátelská a tvrdě pracující dívka. Nechce zmeškat vyučování. I když je poslaná domů kvůli nezaplaceným poplatkům, vstává brzy a připraví se do školy. Odpovídá na otázky, když je vyvolaná, ale nehlásí se. Chodí pravidelně a udržuje si ve svých věcech pořádek. I když je učitel mimo třídu, udržuje spolužáky potichu tak, že je o to požádá. Ráda jí rýži, brambory, rybu a fazole. Ve volném čase vyrábí panenky z banánových vláken a nechává je jako miminka v posteli. Ráda navštěvuje své kamarády, ale ohlásí, když se k ní chovají ošklivě.
Poznámky: Viola žije se svými rodiči, v domě o čtyřech místnostech jich bydlí osm - rodiče, Viola, její čtyři sourozenci a bratranec Patrick. Jsou závislí na zemědělství, pěstují trochu plodin na prodej na místním trhu a pro domácí spotřebu. Peníze získané z prodeje nestačí na náklady na vzdělávání a další domácí potřeby. Oba rodiče neměli možnost studovat, takže nemají spolehlivý, pravidelný a trvalý zdroj příjmu, který by pokryl základní potřeby. Okopávají a dělají i jiné činnosti, které zajistí domácnost. Mají malý pozemek, kde pěstují převážně místní plodiny na trh, i když je musejí prodávat levně, protože každý pěstuje totéž. Všechny děti chodí do školy, takže poplatky pro rodinu v tak zoufalé situaci jsou vysoké. Proto jsou děti často posílány ze školy a zameškají mnoho hodin a někdy i zkoušky, což ovlivňuje jejich školní výsledky.
     

Obonyo Justus

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Anthony Girls P/S Nyenga
Chce být: Strojním inženýrem
Zájmy: Výroba autíček, fotbal
O dítěti: Justus je šikovný a ve třídě tvrdě pracující chlapec, protože odpovídá na otázky učitelů. Vždy je na prvním místě a pokaždé získal stipendium na školní poplatky. Kývá hlavou, aby ukázal, že něco pochopil, a když se mu něco nepodaří, tváří se smutně. fascinuje ho plavání, ačkoli neměl možnost si ho vyzkoušeti, ale v budoucnu se ho chce naučit. Je skromný, tichý a respektuje jak starší, tak své vrstevníky. Je trochu ostýchavý, protože si nerozumí s každým ve svém věku snadno.
Poznámky: Otec rodinu opustil a matka má informace, že má další ženu. Otec odešel hledat příležitostnou práci, ale už se nevrátil. Matka o něm moc neví. Rodinu zůstala v jedné pronajaté místnosti, a protože matka si nemohla dovolit za ni platit, postavila si s pomocí dům z hlíny o jedné místnosti, ve kterém teď žijí. Matka se stará o zahradu semináře a dostává za to nějaké peníze, ale většinou jen jídlo. Získala malou půjčku z vesnického spoření a koupila plastové boty, které prodává za o něco vyšší cenu na trzích, aby získala nějaké peníze. Má těžkosti, protože musí splatit půjčku a zároveň platit školní poplatky za děti. Má čtyři děti, které chodí do školy. Justus a jeho sourozenci už mají dluhy za školní poplatky za tři semestry. Nicméně Justus získal první místo v prvním trimestru letošního roku, takže mu byly v druhém poplatky odpuštěny. Dokud Justus a jeho sourozenci nezaplatí dluh, nedostanou vysvědčení za třetí trimestr a budou muset začít příští rok později. V domě bydlí pět lidí, matka a čtyři děti. Kolem domu pěstují nějaké plodiny, které pak jí.
     

Nasimbwa Pricilla

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Anthony Girls P/S Nyenga
Chce být: Policistkou
Zájmy: houpání, Hra na schovávanou
O dítěti: Pricilla má pozitivní postoj k učení a stále říká svým kamarádům, že když bude pilně studovat, stane se policistkou policistkou. Ve škole si vede dobře, o čemž svědčí její výsledky a práce v hodině. Je velmi pozitivní a uvítá, když se mýlí a někdo ji opraví. Má ráda učení se novým věcem a stále se ptá na to, co neví. Někdy je plachá a při mluvení klopí oči. Ráda kreslí a maluje obrázky.
Poznámky: Rodinu vede matka, otec s nimi sice bydlí, ale nijak je nepodporuje, o rodinu se vůbec nezajímá, zvláště o placení školného za děti. Pracuje jako uklízeč v nemocnici, ale jeho rodina nemá z jeho příjmu nic. Pije alkohol a utratí vše co vydělá v místních barech. Odchází z domu velmi brzy ráno a vrací se velmi pozdě v noci opilý. Mají sedm dětí, dvě ukončily školní docházku v sedmé třídě, protože matce se nepodařilo sehnat peníze za školní poplatky. Pět dětí se učí s tou trochou peněz, které matka vydělá, protože zcela závisí na zemědělství. Pěstuje plodiny na pozemku, který mají, a pronajímá si další pozemek pro pěstování plodin na prodej. Prodává jídlo v obchodním centru, což přináší malé zisky kvůli cenovým výkyvům, nehledě na to, že všichni v komunitě pěstují totéž. Dvě děti, které se neučí, vydělávají drobnými pracemi ve vesnici. Mají dům o čtyřech místnostech z pálených cihel spojených hlínou a podlahou uhlazenou kravským trusem. Pro matku je velmi obtížné zaplatit poplatky a pět dětí a zajistit jim vzdělání.
     

Makubuya Amidhu

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 17
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Lwanga Vocational SS
Chce být: byznysmanem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Amidhu je milý a veselý, stále se na lidi usmívá. Je to společenský, přátelský a rozumný chlapec. Ve volném čase rád hraje fotbal, ale také hodně pomáhá babičce s domácími pracemi a dohlíží na kozy. Velmi pilně studuje a pokud něčemu nerozumi, vždy se učitelů zeptá. Je cílevědomý a ctižádostivý, a proto si jeho babička i učitelé myslí, že to se svou pílí někam dotáhne.
Poznámky:
     Strana číslo   1    2    3    4    (5)    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).