Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    (5)    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    

V databázi máme 53 dětí z Indie, 46 dětí z Ugandy, 22 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 143 dětí z databáze.
Nansubuga Betty

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 18
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Lwanga voc SS
Chce být: novinářkou
Zájmy: basketbal, psaní a četba
O dítěti: Betty je veselá a přátelská k ostatním doma i ve škole. Do školy chodí velmi ráda a plně se zapojuje do všech aktivit. Momentálně se učí hrát basketbal, který ji velmi baví a je v něm šikovná. Nikdy nevynechá nedělní bohoslužbu.
Poznámky: Ze šesti dětí v rodině jich pět chodí do školy. Bydlí v dosud nedokončeném domku a živí se hlavně prodejem toho, co vypěstují, což však zdaleka nestačí na pokrytí potřeb rodiny a školného. Děti proto někdy musí školní docházku přerušit. Otec se velmi snaží rodinu zajistit, ale jeho příjmy jsou opravdu nízké. Rodina si přivydělává i obhospodařováním půdy pro ostatní, za což však ale často nedostávají odměnu v penězích, ale v naturáliích.
     

Nsubuga Richard

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Busagazi Community school
Chce být: vojákem
Zájmy: sportovní hry, zejména fotbal
O dítěti: Richard je dobře vychovaný chlapec, který dodržuje všechna školní pravidla a má respekt ke starším lidem. Při řeči se však zadrhává, nemá tak bohatou slovní zásobu a na někoho může působit tak, že není příliš chytrý. Je to však velmi inteligentní chlapec, který se dobře učí a ve třídě vždy sedává v předních lavicích.
Poznámky: Rodina se skládá z rodičů a osmi dětí. Jedna dcera se již vdala a žije odděleně. Ostatní žijí ve dvoupokojovém cihlovém domku s plechovou střechou. Kuchyň mají postavenou mimo dům, z větví a zastřešenou trávou. Otec má navíc další rodinu a další dvě děti. Nedaří se mu najít stálé pracovní místo, vydělává si prodejem vypěstovaných plodin a drobnými zemědělskými pracemi. Jejich situace je velmi obtížná. Je pro ně opravdu těžké pravidelně zajistit potřeby této početné rodiny. Na studia dětí, bohužel, mnoho peněz nezbývá.
     

D`Souza Arnold

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Joseph`s School
Chce být: softwarovým inženýrem
Zájmy: sportovní aktivity
O dítěti: Arnold se velmi rychle učí a ve škole je aktivním žákem. Účastní se všech školních programů a je velmi oblíbený mezi svými spolužáky pro svou vstřícnou a ochotnou povahu. Rád sportuje a zvláště rád se zaměřuje na závodní běh.
Poznámky: Otec Arnolda má pouze sezónní práci, proto během monzunového období zůstává bez příjmu a musí hledat jakoukoliv jinou obživu. Jeho výdělek je nepravidelný a je pro něj velmi těžké uživit rodinu a zaplatit dětem vzdělání. Jeho žena Regina pracuje jako služebná, její mzda je však velmi nízká. Pro oba rodiče je obtížné pokrýt všechny potřeby rodiny, zejména pak studia svých dětí.
     

David

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Loyola School
Chce být: lékařem
Zájmy: hraní her
O dítěti: David je dobře vychovaný chlapec, který je aktivní a zajímá se o všechnu školní výuku. Rád se učí a hodně času tráví se svými spolužáky. Doma si nejraději hraje se svým dvojčetem Danielem.
Poznámky: Otec Davida má pojízdnou prodejnu občerstvení a jeho žena Margaret mu v ní pomáhá. Příjem z prodeje je však velmi skromný, protože je takových prodejen v okolí mnoho. Nemají tedy dost zákazníků. Pro oba rodiče je, i přes veškerou snahu, takřka nemožné udržet podnik, zajistit domácnost a požadavky na vzdělání všech tří dětí.
     

Krish J.

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sacred Heart School
Chce být: policistou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Krish J. je velice snaživý a pilný student. Ve škole tráví hodně času a rád je také se svými spolužáky. Jeho snem je dosáhnout vyššího vzdělání a stát se policejním důstojníkem.
Poznámky: Práce otce je jen sezónní a jeho příjem proto nepravidelný. Během monzunového a vlhkého období navíc velmi nízký. Oba rodiče s velkými obtížemi pokryjí potřeby rodiny. Přesto, že náklady na vzdělání jsou vysoké, by si velmi přáli dopřát svému synovi dobré vzdělání a perspektivu do budoucna.
     

Fernandis Sanvil

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Jyothi Nivas Nursery School
Chce být: policistou
Zájmy: sporty, hraní her, zpěv
O dítěti: Sanvil Fernandis je štíhlý, vysoký chlapec, který je velmi aktivní a výborně se učí. Má velký zájem o vzdělání a ve škole velmi pilně pracuje. Čato se věnuje zpěvu, zná mnoho písní a velmi hezky zpívá.
Poznámky: Otec, Cyril Fernandis, je zaměstnaný na dohodu, což není práce pravidelná a výdělek dostává, jen když se objeví zakázka. Ve zbývajícím čase je buď nezaměstnaný, nebo hledá jakoukoliv jinou manuální práci. Jeho žena Zita se stará o domácnost a miminko. Mají vlastní skromný domek, který však stojí na státním pozemku a mohou z něj být kdykoliv vystěhováni. Pro otce je velmi obtížné obstarávat prostředky pro rodinu. Jeho skromný příjem nedostačuje na vzdělávání syna.
     

Dodmani Nikhil

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Om International Tribal School
Chce být: požárníkem
Zájmy: karate, sportovní aktivity
O dítěti: Nikhil je velmi slušný chlapec. Všichni dospělí jej oceňují zvláště za jeho dobré chování. Občas je pořádně upovídaný. O tom by jistě mohla vyprávět zvláště jeho nejlepší kamarádka Rachael, se kterou tráví nejvíce času. Hraje si s ní a má ji moc rád. Hodně času tráví také venku hraním míčových her s dalšími dětmi. Jeho oblíbená barva je červená. Když si může vybrat, jaké jídlo by si dal, vždy to je snídaňová omáčka sambar s plackami idli.
Poznámky: Tatínek Nikhila je námezdním dělníkem v zemědělství. Když nastane období dešťů, pracuje na svých polích. Pěstuje čirok pro spotřebu rodiny. V průběhu zimy a léta, když neprobíhají žádné zásadní povinnosti na poli, si vždy musí hledat další práci. Je nekvalifikovaným pracovníkem bez stabilního zaměstnání a občas musí zůstávat doma, protože se mu práci nepodařilo sehnat. Rodina žije v zalesněné oblasti a do nejbližšího města jezdí autobusem 10 kilometrů. Tatínek těžce pracuje a má zájem o zajištění dobrého vzdělání pro své děti. Není to pro něj však, s jeho nízkým příjmem, snadné .
     

Pais Cyril

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government HPS, Khamdolli
Chce být: policistou
Zájmy: hraní typické místní hry Kabbadi
O dítěti: Cyril moc rád chodí do školy. Ve třídě je s dalšími 18 dětmi a baví jej si s nimi o přestávkách hrát. Občas ale vymýšlí vylomeniny a je rozdováděný. Nevydrží chvíli sedět, pořád musí něco dělat. Volný čas tráví nejčastěji se svým kamarádem Santoshem. Baví jej sportovat a vyniká zvláště v běhu. Jeho oblíbená barva je modrá.
Poznámky: Tatínek Cyrila je jediným výdělečně činným členem rodiny. Nemá v pořádku pravou ruku a nemůže tedy vykonávat žádnou těžkou práci. Doma má malé krejčovství, je však krejčím starého stylu a musí soupeřit s těmi, kteří jsou aktuálně žádanější. Je pro něj obtížné uživit rodinu a zajistit dobré vzdělání dětem. Maminka se stará o domácnost, občas také hledá příležitostné práce, aby pomohla svému manželovi. Rodina vlastní malý kousek půdy, kde pěstují rýži, z níž musí jednu třetinu dát ostatním a zbytek jim zůstává pro vlastní spotřebu. Všechny tři děti chodí do školy. Na vzdělání dětí rodičům velmi záleží.
     

Soren Balasilius

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: zatím ještě neví
Zájmy: kreslení
O dítěti: Balasilius je pěkně rozpustilý chlapec. Neustále si dělá z někoho legraci, pošťuchuje se s kamarády a nedá nikomu chvilku klidu. Ve třídě se ale dokáže chovat slušně a nezlobí. Hodně jej baví kreslení, kterému se rád věnuje i ve volném čase. Je hodně upovídaný a v místním jazyce Kanada pro kamarády skládá legrační žertíky a píše básničky.
Poznámky: Tatínek Basalliuse pracuje jako námezdní dělník na poli. Rodina se sem přestěhovala za prací z východní Indie a bydlí v domě, který jim půjčil majitel půdy, na níž tatínek pracuje. Maminka se stará o domácnost. Oba rodiče jsou negramotní. Tatínek těžce pracuje zvláště proto, že si přeje svému milovanému synovi dopřát vzdělání.
     

Mangalwadkar Erwin

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Anganwadi School
Chce být: učitelem
Zájmy: hraní
O dítěti: Erwin chodí moc rád do školy. Má 28 spolužáků a cesta mu zabere 5 minut chůze. Je to velmi aktivní, ale občas trochu neposlušný chlapec. Má výjimečný talent na běhání a rád si hraje venku s kamarády. Nejraději má Sanjaye, s ním tráví nejvíce času. Jeho oblíbená barva je červená. Rád jí rýži s kuřetem na kari a nemá rád ryby.
Poznámky: Tatínek pracuje jako pomocník v kamenictví. S jeho malým příjmem je pro něj obtížné rodinu uživit. Maminka v průběhu období dešťů chodí pracovat na rýžová pole, aby rodině zajistila dodatečný příjem. Je však hlavně na tatínkovi, aby se postaral o hlavní potřeby rodiny. Oba si přejí, aby děti měly dobré vzdělání a tak si mohly zajistit lepší budoucnost než mají oni sami. Rodina žije v oblasti, kde je celkem 150 domů, z nichž 20 patří rodinám černošských kmenů Siddi.
     Strana číslo   1    2    3    4    (5)    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).