Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    (5)    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    

V databázi máme 48 dětí z Indie, 50 dětí z Ugandy, 23 dětí ze Zambie, 26 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 147 dětí z databáze.
Adithya Shankar

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Anganwadi Sorab
Chce být: dítě je ještě malé a neví
Zájmy: oprava hraček, vyrábění nejrůznějsích věcí
O dítěti: Adithya je velmi aktivní chlapec, má rád zábavu a všechny hry. Momentálně chodí do mateřské školy, kterou má moc rád. Tráví čas se svým otcem a každý den jej vyhlíží a těší se, až se vrátí domu. Ve škole se učí anglickou abecedu a čísla. Jeho schopnost komunikace je dobrá, velice hezky recituje anglické příběhy. Má rád písně a rád poslouchá hudbu sám nebo se svými rodiči. Je chytrý a vyrábí vlastní plavidla z papíru, která pak pouští po řece.
Poznámky: Otec pracuje jako námezdní, nekvalifikovaný dělník. Nakládá a vykládá materiál z nákladních vozidel. Otcova práce je nepravidelná, jeho skromný příjem jen stěží postačí na základní potřeby rodiny. Matka dítěte trpí anémií a není schopna pracovat. Rodina se nachází ve velice špatné situaci. I když jsou oba rodiče negramotní, záleží jim na tom, aby jejich děti mohly studovat a díky tomu měly šanci na lepší budoucnost.
     

Mithun Chatrapathi

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Jeeva Jyothi English Medium Higher Primary School Sorab
Chce být: dítě je ještě malé a neví
Zájmy: hraní her a skládání obrázků
O dítěti: Mithun je výjimečný chlapec, který rád dělá věci v týmu. Vyniká svou odvahou a přátelskou, otevřenou povahou. Nerad se hádá, proto když nesouhlasí s někým ze svých přátel, raději na všechny neshody rychle zapomíná. Při plnění domácích úkolů je velice pečlivý. Svým úsměvem si snadno získává nové přátele a také obdivovatele. Zajímá se o matematiku, a proto s chutí recituje informace z tabulek, které se učí zpaměti a procvičuje si číslice.
Poznámky: Mithunovu otci je 45 let a pracuje jako řidič kamionu pro mlýn, který produkuje rýži. Když není práce zde, nechává se najímat jako námezdní dělník, nejčastěji nakládá a vykládá kamiony. Matka se stará o domácnost. Otcova práce je nárazová a jeho příjem je nízký a nestálý. Je pro něj těžké v těchto podmínkách uživit celou rodinu a zajistit také studium Mithunovi a jeho sestřičce. Nemají vlastní dům, měsíčně dávají poměrně velkou část příjmu za nájemné.
     

Tharun Raj KV

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Swami Vivekananda Higher Primary School Sorab
Chce být: dítě je ještě malé a neví
Zájmy: tanec, zpěv a vyprávění příběhů
O dítěti: Tharun Raj je chytrý chlapec. Vyhrává ceny v soutěžích zaměřených na zpěv, tanec a recitaci. Vyniká schopností rychle si pamatovat nové věci. Miluje hry a nikdy nezmešká venkovní hraní s kamarády. Domácí úkoly dělá samostatně a dbá na to, aby je měl vždy včas hotové. Díky tomu je jeho prospěch ve škole opravdu dobrý. Je upřímný a pracovitý. Ve vztazích s přáteli je otevřený a laskavý, proto jej mají moc rádi.
Poznámky: Tharunův otec pracuje jako námezdní dělník. Dělá jakoukoli práci, na kterou je najat. Bohužel se často stává, že zde není žádná poptávka a otec zůstává doma bez práce. Jeho příjem je tedy velmi nestálý a celkově nízký. Matka se stará o domácnost. Rodina nevlastní půdu, ani dům. Bydlí v domku, jehož stav je velmi špatný, i přesto za něj musí měsíčně platit nájemné. Pro rodiče je obtížné pokrýt i základní potřeby domácnosti.
     

Dhanya Shree

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Shanthi Higher Primary Kannada Medium School, Shanthipura
Chce být: doktorkou
Zájmy: malování a učení se tanečních kroků se spolužačkami
O dítěti: Dhanya je chytrá a talentovaná dívka. Každý den se moc těší do školy. Dojíždí společně s dalšími dětmi z vesnice vzdálené 6 km, společně si najímají rikšu. Ve škole Dhanyu nejvíce baví čtení a psaní. O přestávkách si se svými dvěma nejlepšími kamarádkami, Monishou and Ishithou, hrají na schovávanou, zalévají společně květiny a obědvají spolu. Když má Dhanya čas, pomáhá tatínkovi na poli a stará se o zvířata. Má zvláštní citlivost ke starým a nemocným lidem, jakmile má někoho takového ve svém okolí, snaží se mu pomoci.
Poznámky: Dhanyini rodiče velmi tvrdě pracují, aby zajistili svou rodinu a mohli se postarat ještě o prarodiče. Mají malý kousek půdy, kde však mohou pracovat pouze po dobu dešťů, když je země úrodná. V ostatních obdobích otec pracuje jako námezdní dělník na stavbách - staví základy, nakládá a vykládá bláto a zastává další potřebné práce. Přestože na tom rodina není dobře a někdy nemají dostatek vlastních základních potřeb, jsou pozorní ke svým sousedům a ostatním z vesnice, kdo potřebují jejich pomoc. Půjčují své voly, aby s nimi ostatní mohli orat nebo se snaží pomoci těm, kdo jsou kolem nich vážně nemocní.
     

Tarasevich Aliaksandra

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: ZŠ č. 14 Vitěbsk
Chce být: učitelkou
Zájmy: kreslení, modelování
O dítěti: Dívka ráda chodí do školy, ale není moc společenská. Doma si ráda čte, píše, dělá domácí úkoly. Také ráda zalévá pokojové květiny a kypří jim půdu. Své babičce pomáhá s pěstováním ovoce a zeleniny a o víkendu s ní chodí do kostela. Chce se naučit plavat a tančit společenské tance, ale kvůli zdravotním problémům nemůže sportovat a na kroužky obecně rodina nemá peníze.
Poznámky: Rodina je neúplná, rodiče jsou rozvedení a po rozvodu nemají dobré vztahy. Otec i matka bydlí v jednom bytě, o který se dělí. To vše se odráží na emocionálním vývoji dětí. Saša by chtěla chodit do zájmových kroužků, ale rodiče na to nemájí prostředky. Maminka pracovala jako zootechnik do roku 2017, kdy onemocněla a kvůli lékařské chybě (podle názoru rodiny) jí amputovali pravou nohu.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Herasimenko Kiryl

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 11
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 1    
Škola: Lyntupská střední škola a školka
Chce být: řidičem
Zájmy: hry s legem a venku, pohybové aktivity
O dítěti: Kiril je přátelský, veselý a společenský chlapec. Po přestěhování do nového bydliště se bez problémů zařadil do kolektivu. Ve škole je během výuky velmi aktivní. Ve třídě má hodně přátel, se kterými rád traví volný čas a hraje pohybové hry. V budoucnu by se rád stál řidičem.
Poznámky: Kiril vyrůstá v neúplné rodině. Matka sama vychovává dvě děti, protože otec zemřel před čtyřmi lety. V roce 2017 se rodina přestěhovala z vesnice do malého města Lyntupy, kde nyní bydlí v pronajaté polovině domu bez příslušenství. Matka hledá zaměstnání, ale zatím se jí nedaří. Aktuálně žijí z příspěvku při ztrátě živitele rodiny. Aby vylepšili svou finanční situaci sbírají v létě lesní plody a houby, které následně prodají ve sběrně.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Haller Tarun Chandru

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Lower Primary School, Maskalmakki
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Tarun má velice rád přírodu, zejména modrou oblohu a bílé mraky. Baví ho poslouchat příběhy od své babičky, které nosí léky a různě jí pomáhá. Zodpovědně dělá domácí úkoly a pomáhá rodičům s drobnými pracemi nebo se zaléváním zahrady. Je přátelský, laskavý a rád si čte. Ve škole má vždy mnoho dotazů, baví ho matematika, angličtina, environmentální studia, poezie a příběhy.
Poznámky: Otec Taruna má 44 roků, studoval do 7. třídy a pracuje jako nekvalifikovaný dělník na cizích polích. Jeho práce je sezónní a nestálá, pracovat nemůže zejména v období dešťů. Občas je tudíž bez práce a také bez peněz. Matka Taruna má 40 roků a studovala do 2. třídy. Musela podstoupit operaci kvůli nádoru a v současné době je ženou v domácnosti. Žijí v domě s azbestovou střechou. Společně s rodinou bydlí také babička, která nedávno podstoupila operaci oka a vyžaduje pravidelnou lékařskou péči. Ačkoliv je otec zodpovědný a svědomitý, není schopen vydělat dostatek peněz na to, aby mohl rodinu uživit.
     

Haller Sanketh Vishnu

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Lower Primary School, Maskalmakki
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Sanketh je aktivní chlapec a zodpovědný student. Poctivě si plní domácí úkoly a další povinnosti. Svojí matce pomáhá s drobnými domácími pracemi. Je inteligentní a chápavý. Rád čte knihy a je velmi pracovitý. Má milou a věrnou povahu. Baví ho chodit do školy a učit se novým věcem.
Poznámky: Otec Sanketha má 42 roků, studoval do 6. třídy. Jeho matka má 31 roků a studovala do 9. třídy. Oba rodiče pracují jako sezónní nekvalifikovaní dělníci. V období dešťů jsou oba bez práce a jejich práce je celkově nestálá. Jejich příjmy nejsou dostatečné k tomu, aby mohli uživit své děti a zajistit jim vzdělání. Žije s nimi také babička, o kterou se starají.
     

Gouda Dhanya Balachandra

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: zatím není rozhodnuta
Zájmy: hraní s kamarády, skákání
O dítěti: Dhanya je mírná a poslušná dívka, trochu plachá. Do školy chodí pěšky se svými spolužáky. Domácí úkoly si dělá samostatně. Velmi ji baví angličtina, ráda píše anglická slovíčka a učí se anglickou abecedu. Také ráda kreslí a miluje čokoládu. Každý den vypráví babičce co se dělo ve škole a před spaním ráda poslouchá babiččiny příběhy.
Poznámky: Rodina žije v domku matčiných rodičů, o dvou pokojích. Otec se živí jako námezdní dělník manuální prací, například kopáním hlíny či nakládáním písku. Jeho práce není pravidelná a je špatně placena. S rodinou žije i sedmdesátiletá babička, která má zdravotní potíže se žaludkem a Dhanyiny rodiče musí hradit její léčbu. Na vzdělání dětí rodině nezbývá moc peněz. Pokud má Dhanya chodit do školy, rodina velmi potřebuje finanční výpomoc.
     

Kempenor Samvel

Stát: Indie  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Govt. Primary School, Rasoolabad
Chce být: doktorem
Zájmy: psaní a kreslení
O dítěti: Samvel je rozený lídr. Vždy, když má škola nějaké oficiální akce, mluví za všechny žáky právě on. Je chytrý a učitelé jej mají rádi. Chtěl by se jednou stát lékařem a pomáhat chudým a nemocným. Je to klidný a moc milý chlapec. Hodně času tráví se svými přáteli, se kterými každý den chodí do školy. Když se odpoledne vrátí domů, pomáhá mamince a dělá si úkoly do školy.
Poznámky: Matka nechodí do práce, stará se o domácnost. Rodina má 5 koz, o které se stará otec. Když jsou kozy dospělé, otec je prodá a tímto získá nějaké peníze. Vzhledem k tomu, že rodina nemá žádný jiný příjem, je pro ně náročně vyžít z toho, co mají. Otec není schopen dětem platit náklady na studium s nestálým příjmem. Je pro něj náročné postarat se také o jídlo a další potřeby rodiny.
     Strana číslo   1    2    3    4    (5)    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).