Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    (5)    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

V databázi máme 100 dětí z Indie, 44 dětí z Ugandy, 24 dětí ze Zambie, 12 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 180 dětí z databáze.
Sambumba Adrian

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 21
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 5    
Škola: Solwezi Day Secondary
Chce být: voják
Zájmy: fotbal
O dítěti: Adrian je středního vzrůstu, tmavší pleti. Má jen pár kamarádů, je tichý jak ve škole, tak doma. Rád doma pomáhá, ve volném čase čte, ale ze všeho nejraději hraje fotbal. Rád chodí do školy a pravidelně také do kostela.
Poznámky:
     

Kayombo Gift

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 16
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rodwell Mwepu Secondary
Chce být: voják
Zájmy: fotbal
O dítěti: Gift je čilý chlapec, doma i s kamarády. Těch má hodně a rád s nimi hraje fotbal. Je tmavší pleti, středního vzrůstu. Škola ho těší, pravidelně chodí do kostela. Ve volném čase rád čte a také doma hodně pomáhá.
Poznámky:
     

Mpuhuyau Robby

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 16
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Rodwell Mwepu Secondary
Chce být: učitel
Zájmy: fotbal
O dítěti: Robby je vytáhlý, tmavší pleti. Je tichý a ožívá jen ve společnosti kamarádů v rámci hraní fotbalu. Do školy nemá daleko a většinou tak chodí sám, kamarádi většinou bydlí daleko. Robby chodí do nedělní školy, má rád biblické příběhy. Pokud právě nehraje fotbal, je raději doma a pomáhá s domácími pracemi a nebo si kreslí.
Poznámky:
     

Dikola Lisa

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 16
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 4    
Škola: Rodwell Mwepu Secondary
Chce být: policistka
Zájmy: kreslení, malování, zaplétání vlasů
O dítěti: Lisa je středního vzrůstu, světlé pleti. Je živá, aktivní a sdílná. Je ráda s ženami v rodině i s dívkami ve škole. Má ráda školu i kostel. Ve volném čase ráda pomáhá mamince s domácností.
Poznámky:
     

Kasongo Bright

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Solwezi Urban Primary Government School
Chce být: učitel
Zájmy: matematika
O dítěti: Bright je tichý jak ve škole tak doma. Je z kmene Luvale a je schopen mluvit Kaonde díky hodinám ve škole. Bright má rád zelenou, protože má velmi rád rostliny. Trvá mu asi 50 minut, než dorazí do školy, a chodí se svými kamarády. Sdílí matraci bez postele se svým bratrancem a přikrývá se starou dekou. Bright má rád rýži s klobásou. Je aktivní, když hraje fotbal se svými kamarády. Rád chodí do kostela, je členem nedělní školy a má rád biblické texty.
Poznámky: Otec Brighta opustil rodinu poté, co ztratil zaměstnání. Bright bydlí s matkou, babičkou a dalšími rodinnými příslušníky. V rodině žijí další nezaopatřené osoby a je třeba zajistit mnoho jídla a dalších potřeb. Rodina žije v domě o třech ložnicích z nepálených cihel a jílu. Nejsou připojeni k elektřině ani k vodě. Závisí na vodě ze studny a dřevěném uhlí na vaření. Rodina získává vodu z hluboké studny na dvoře. Daří se jim zajistit jedno nebo dvě jídla denně, což je hlavně nshima s různými místními příchutěmi. Jejich dvůr je otevřený a nemá plot.
     

Kandombe Matthews

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rodwell Mwepu Primary Government School
Chce být: učitel
Zájmy: matematika
O dítěti: Mathews je z kmene Chokwe, mluví Kaonde a trochu Bemba, což jsou místní jazyky. Jeho oblíbená barva je modrá a také zmínil červenou jako druhou nejoblíbenější. Chůze do školy mu trvá asi 30 minut. Je obvykle živý a povídavý. Jeho rodiče jsou ze dvou kmenů, Chokwe a Kaonde. Navštěvuje školu Rodwell Mwepu Primary. Každou neděli chodí se svou rodinou do kostela . Když má volno, rád hraje fotbal, hlavně doma se svými přáteli. Jeho oblíbené jídlo je rýže. Sdílí matraci se svým bratrem Misheckem, přikrývají se starou dekou.
Poznámky: Rodina vaří na palivovém dříví a vodu nosí ze studny poblíž domu. Nejsou připojeni k elektřině a v noci svítí svíčkami. Žijí v domě o třech místnostech z nepálených cihel. Čerpávají vodu ze studny souseda, protože jejich vyschla. Dům nemá kolem plot , dokonce ani květiny. Příjem z vody, kterou prodávají, mají pouze v horkém počasí , což znamená, že při nižší teplotě mnoho nevydělají.
     

Mankere Jaison John

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Iqbal Patel
Chce být: učitel
Zájmy: hudba
O dítěti: Zajímá se o hudbu, nikdy nezamešká nedělní mši, stará se o své sourozence, pomáhá doma, je poslušný a má rád své rodiče.
Poznámky: Rodina je chudá, neboť peníze vydělává pouze otec. Vlastní malý jednoduchý dům. Otec vydělává málo peněz a jeho zaměstnání není stálé. Dítě potřebuje podporu.
     

Naik Bhagya

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 15
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Shri Karikana Parameshwari Pre- University College Areangadi
Chce být: učitelkou
Zájmy: tanec, kreslení
O dítěti: Bhagya má zájem o svoje studium a tvrdě pracuje aby měla dobré známky. Je poslušná vůči svým rodičům a pomáhá jim s domácími pracemi. Umí dobře tancovat a zpívat.
Poznámky: Otec Bhagyi rpacuje jako námezní dělník ale jeho práce není pravidelná a pracuje sezónně. Jeho úkolem je vykonávat nekvalifikovanou práce jako jsou např. výkopové práce, manuální práce na poli, orba polí s použitím volů a pluhu, setí, sklízení, sběr kokosových ořechů, apod. Tyto práce jsou všechny sezónní. Je pro něj tudíž obtížné pokrýt potřeby rodiny a zajistit vzdělání pro obě děti. Bratr Bhagyi pracuje v malém pekařství a vydělává velice nízký příjem, jelikož není kvalifikovaný. Přáním rodičů je zajistit Bhagyi vzdělání a postarat se o její budoucnost.
     

Mohammad Nasir Hussain

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 22
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: S.M.T.College Karkala
Chce být: sociálním pracovníkem
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Mohammad je velmi aktivní chlapec a ze všemi vychází. Má ve své povaze ochotu pomáhat. Velmi rád sleduje i hraje kriket v průběhu prázdnin. V průběhu prázdnin pracuje na poloviční úvazek aby pomohl matce. O prázdninách také rád hraje s kamarády kriket. Jeho oblíbenou barvou je modrá.
Poznámky: Otec Mohammada má zdravotní problémy s kýlou a není schopen pracovat. Matka pracuje jako balička cigaret. Z důvodu jejich nízkého příjmu nejsou rodiče schopnit hradit výdaje na vzdělání dětí.
     

Aron

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Joseph`s Convent School
Chce být: policistou
Zájmy: tanec a sporty
O dítěti: Aron je velmi aktivní a vždy se usmívající chlapec. Chodí vždy pravidelně do školy a jeho cílem je stát se policistou a sloužit národu. Jeho nejoblíbenějším předmětem ve škole je věda. Jeho koníčkem je tanec, kterému se věnuje ve volném čase. Doma pomáhá matce s domácími pracemi a nákupy. Ve škole se účastní všech aktivit a jeho nejoblíbenějším sportem je volejbal.
Poznámky: Aronův otec měl nehodu a utrpěl zranění nohy a hlavy. Nyní nemůže pořádně chodit. Pokračuje ve své profesi jako elektrikář za denní mzdu. Vydělává velmi nízký příjem a je pro něj obtížné pokrýt výdaje na provoz domácnosti a vzdělání dětí. Aronova matka je ženou v domácnosti. Aiysha, jeho mladší sestra, chodí do 1. třídy.
     Strana číslo   1    2    3    4    (5)    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).