Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    (5)    6    7    8    9    10    11    12    13    

V databázi máme 37 dětí z Indie, 52 dětí z Ugandy, 17 dětí ze Zambie, 16 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 121 dětí z databáze.
Dylevich Ivan

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Udělovská střední škola a školka
Chce být: dálkovým řidičem
Zájmy: běh, fotbal, basketbal, jízda na kole
O dítěti: Ivan je velmi veselý, společenský a cílevědomý chlapec. Má hodně kamarádů, se kterými rád traví svůj volný čas. Chodí do první třidy a velmi jej baví výuka. Ze všeho nejvíce matematika a tělocvik. Celkově se ve škole chová velmi zodpovědně.
Poznámky: Ivan je z početné rodiny a žije spolu s rodiči a třemi sourozenci na vesnici. V současné době je matka na mateřské dovolené a otec pracuje jako řidič. Aby zlepšili svou finanční situaci pěstují zeleninu a chovají slepice. Rodiče vychovávají děti v křesťanském duchu. Každou neděli, a ve svátek, chodí společně do kostela na mši svatou.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Trukan Daniil

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: SŠ č.1, Braslav
Chce být: vojákem
Zájmy: hudba, karate, hry a sporty
O dítěti: Danii je povahou velmi dobrosrdečný a ke starším osobám se vždy chová s úctou. Mezi kamarády a spolužáky je autoritou. Je veselý a rád se účastní všech třídních i školních akcí. Chodí do hudební školy, kde se učí hrát na housle. Dochází také na karate, které jej také velmi baví.
Poznámky: Danil má mladší sestru a dva bratry. Jeho otec pracuje jako elektrikář a matka je v současné době na mateřské dovolené. Rodina žije v malém městě Braslav ve Vitebském kraji. Rodiče respektují zájmy dětí, rozvíjejí jejich vlohy a podporují jejich kreativitu. Každou neděli společně chodí do kostela, kde se Danil, spolu se svou sestrou Dášou, účastní hodin náboženství.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Musonda Bridget

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: lékařka
Zájmy: hra s bavlněnými panenkami, hry s kamarády
O dítěti: Bridget patří do kmene Bemba. Je to aktivní dívka, která ráda hraje míčové hry se svými sourozenci. Ve škole ji nejvíce baví psaní a kreslení. Její výkon je momentálně průměrný, snaží se však získat lepší hodnocení. Během přestávky zůstává v učebně a kreslí společně se svými kamarády, také ráda hraje pohybové venkovní hry. Doma nejčastějí pomáhá s mytím talířů a zametáním okolí domu. Jako oblíbené jídlo uvádí nshimu s kuřecím masem a zeleninou. Zvíře, které má moc ráda, je kráva, protože dává mléko. Pravidelně chodí se svými rodiči do kostela a účastní se církevních aktivit. Chtěla by se stál lékařkou, protože chce pomáhat nemocným, aby se uzdravili.
Poznámky: Rodina bydlí v malém dvoupokojovém domě z nepálených cihel. Dům je zastřešen železnými plechy a nemá strop. Oba rodiče neměli přístup ke vzdělání, protože jsou z vesnice. Matka je jediným živitelem rodiny a peníze vydělává praním. Její příjmy nestačí na vzdělání dětí a potřeby rodiny. Každý den mají jen jedno až dvě jídla. Otci se nedaří získat zaměstnání kvůli onemocnění - opuchům nohou. Pronajali si malý dům, ve kterém bydlí již tři roky. Vodu nosí ze studny ve svém dvoře. Vaří na dřevěném uhlí a nemají přístup k elektřině.
     

Komushenko Ivan

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: střední škola č. 1, Braslava
Chce být: hasičem
Zájmy: fotbal, tanec
O dítěti: Ivan se ve škole jeví jako schopný, ukázněný a pečlivý student. Aktivně se účastní školních sportovních akcí. Mezi svými zálibami - hraním na kytaru a tancem, začal tento rok tvořit z korálků a navštěvuje kroužek `Mladý střelec`. Ve volném čase rád hraje s kamarády fotbal. Vždy se snaží pomáhat matce starat se o mladší sourozence.
Poznámky: Ivan je vychováván ve velké rodině, kde jsou všechny děti ve školním věku. Matka pracuje ve vodárenské službě ve městě Braslav a otec jezdí za prací do Ruska, protože v místě bydliště práci nemůže najít. Pro otce je to druhé manželství a v první rodině má ještě nedospělé dítě. Rodiče (vetšinou matka) věnují velkou pozornost morální výchově dětí. Učí je dávat do souladu duchovní a hmotné hodnoty, vyvažovat své potřeby a možnosti. Děti jsou vedeny k náboženské výchově, o víkendu chodí s matkou do kostela na mši svatou a pravidelně navštěvují hodiny náboženství.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Yancevich Aliaksandr

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Děrkovščinská mateřská škola - střední škola
Chce být: řidičem
Zájmy: rybaření, jízda na kole, hra dáma
O dítěti: Aliaksandr je aktivní dítě a rád se účastní všech třídních i školních aktivit. Je přátelský, proto má ve třídě mnoho kamarádů. Po škole pravidelně dochází do volitelných předmětů z matematiky. Ve volném čase nejraději jezdí s kamarády na kole či chodí na ryby. Každou neděli navštěvuje kostel.
Poznámky: Aliaksandr žije se svými rodiči. Sestry žijí v Minsku. Jedna je vdaná a je na mateřské dovolené v Minsku, druhá pracuje jako kadeřnice. Oba rodiče pracují v družstvě, pobírají pouze malý plat a často se zpožděním. Mají nízké příjmy, proto žijí skromně a snaží se šetřit. Aliaksandr má problémy se zrakem a od 7 let nosí brýle. Při letošní lékařské kontrole zraku se ukázalo zhoršení, proto musel brýle změnit.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Semambo Henry

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 22
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Lwanga Voc SS
Chce být: mechanikem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Henry je zdvořilý a bohabojný chlapec. Rád chodí do školy a při vyučování se snaží být aktivní. Baví ho se připravovat do školy a učit se, bohužel má problémy s očima, což ho trošku omezuje ve studiu. Měl nasazenou léčbu a dostal brýle, které mu však jeho zrak ještě zhoršily, proto je přestal používat. Je to velmi odhodlaný chlapec, který se snaží si splnit svůj sen a to být profesionálním mechanikem v jeho komunitě. Je společenský a rád pomáhá ostatním, což jde vidět na vztahu jaký má se svými kamarády, se kterými si hraje a snaží se jim pomáhat. Své rodině také pomáhá nošením vody pro domácnosti i kozy a okopáváním.
Poznámky: Henry žije se svými rodiči a sourozenci v domě, kde jsou čtyři místnosti a okna jsou zakryta papírem nebo starými železnými plechy. Jeho rodiče jsou farmáři a jejich příjmy jsou závislé na produkci plodin, které vypěstují. Kvalita není však příliš vysoká, protože je mnoho škůdců a nákaz, které úrodu ničí nebo snižují výrazně její množství i kvalitu. Část úrody rodina prodává a zbytek si nechává pro vlastní spotřebu. Zvířata jsou prodávána, pokud rodina opravdu nemá žádné finanční prostředky. Přes všechnu snahu se rodičům nikdy nepodaří zajistit potřeby pro rodinu a domácnost, proto je velmi náročné podporovat děti ve studiu.
     

Nakato Esther

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Elizabeth nursery school
Chce být: učitelkou
Zájmy: houpání na houpačce
O dítěti: Esther je poslušná a chytrá dívka, která má dobré známky ze všech předmětů. Do školy chodí s radostí a vůbec jí nevadí ranní vstávání. Když přijde ze školy, tak nejdříve udělá domácí úkoly a poté pomáhá s čím je potřeba. Každou neděli chodí do kostela a sedá si dopředu ke sboru, se kterým zpívá.
Poznámky: Rodina žije i s tetou v chatce z hlíny a rákosu, pokryté trávou a vnitřek je rozdělený závěsy. Mají kousek půdy, na jedné části je postavený domek a na druhé pěstují plodiny, ze kterých část prodávají. Úroda je však slabá, protože půda je zde neplodná. Rodina proto nemá dostatek prostředků na pokrytí všech potřeb a současně poplatků na školu pro děti. Otec pálí a prodává uhlí, ale je ho nedostatek kvůli vládnímu omezení na kácení stromů.
     

Nansamba Prossy

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Lake Side Junior school
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Prossy je společenská a k druhým lidem má respekt. Pracuje s rozvahou a pečlivě a vždy svou práci dokončí. Doma pomáhá s domácími úkoly také bratrovi a ve škole nikdy nechybí. V rodině je velmi napomocná v péči o mladší sourozence.
Poznámky: Početná rodina žije ve zděném domku bez zpevněné podlahy, kde střechu tvoří jen staré plechy. Děti spí na zemi, na starých matracích. Vypěstovaná úroda slouží především pro obživu rodiny, zbyde-li však něco, snaží se přebytek prodat. Otec si přivydělává i prací na cizích pozemcích a také za poplatek nosí vodu. Všechny malé příjmy pohltí potřeby velké rodiny. Často peníze nestačí na školné a děti pak přerušují školní docházku a zameškávají zkoušky.
     

Kasana Elvin

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Lake Side Junior school
Chce být: pilotem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Chlapec je aktivní a má respekt k ostatním. Ve škole má vzornou docházku a účastní se všech školních i mimoškolních aktivit. Často pomáhá ostatním s vysvětlováním látky a baví ho zpívat ve školním pěveckém sboru.
Poznámky: Rodina žije v nedokončeném, malém domku a děti se dělí o starou matraci na spaní a deky. Na provizorním ohništi připravují a prodávají svačiny školním dětem. Úrodu mají pro svou potřebu a částečně i na prodej. Vlastní také starý bicykl, který používají na převážení a prodej ryb a vypěstovaných plodin. Drobné příjmy však nestačí na pokrytí základních životních potřeb, léků a školních poplatků.
     

Nankya Salimah

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Lake Side Junior school
Chce být: učitelkou
Zájmy: skákání přes švihadlo
O dítěti: Salimah je skromná a disciplinovaná dívka. Je velmi opatrná na své věci i na školní uniformu. Učí se dobře a má velmi dobré výsledky. Ráda zpívá a ve svém volném čase si hraje s kamarády.
Poznámky: Hlavou početné rodiny je babička a obývají starý nuzný nevybavený domek. Dvakrát do roka sklízejí kávové boby na prodej a pěstují plodiny na malém kousku půdy, které postačují jen pro obživu rodiny a případný přebytek prodají. Mají prase a selátka prodávají, aby bylo na školné. Všechny děti tak s podporou prarodičů chodí do školy. Matka se znovu vdala, čeká další dítě a i když se snaží něco vydělat drobnými pracemi, dětem přispívá jen velmi málo.
     Strana číslo   1    2    3    4    (5)    6    7    8    9    10    11    12    13    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).