Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

V databázi máme 74 dětí z Indie, 40 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 17 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Makina Dominic

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 4    
Škola: Tumvwanganai Primary
Chce být: Horníkem
Zájmy: Fotbal
O dítěti: Dominic je středně vysokýa má světlejší pleť. Je aktivní a poněkud upovídaný jak doma tak ve škole. Rád chodí sám do školy a rád chodí i do kostela, je členem Nedělní školy.
Poznámky: Rodina žije v domě o třech místnostech z nepálených cihel s plechovou střechou. Dům není napojen na vodovod a elektřinu. Vodu nosí ze studny. V noci svítí svíčkami, vaří na dřevěném uhlí. Rodina je závislá na příjmu z prodeje rajčat. Rajčata prodává mnoho lidí, proto je obtížné vydělat dost na pokrytí všech potřeb.
     

Kashimoto Maggie

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Solwezi Urban Primary Governemnt school
Chce být: zdravotní sestra
Zájmy: tení
O dítěti: Maggie je vysoká a má tmavou pleť. Je hovorná doma i ve škole. Vychází dobře s dospělými a dobře komunikuje s vrstevníky. Má několik přátel a je ráda s přáteli nebo příbuznými. Je členkou Nedělní školy a velmi ráda zpívá. Ráda chodí do školy a aktivně se účastní vyučování.
Poznámky: Rodina žije v domě z nepálených cihel o třech místnostech. Dům nemá zapojenou vodu ani elektřinu. Oba rodiče Maggie jsou rolníci. Mají pouze omezenou půdu, proto nepěstují dostatek plodin jak pro spotřebu tak prodej. Příjem není dostatečný pro zajištění potřeb domácnosti , zaplacení školních poplatků, nákup potravin a oblečení. Avšak rodině se daří zajistit dvě jídla denně.
     

Lemba Peter

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Tumvwanganai Primary Government school
Chce být: doktor
Zájmy: tení
O dítěti: Peter má tmavou pleť a je středně vysoký. Je aktivní jak doma tak ve škole. Má hodně přátel a obvykle tráví čas s nimi. Je členem Nedělní školy a chodí tam s přáteli. Patří ke kmenu Kaonde a zná i něco z dalších místních jazyků.
Poznámky: Otec Petera opustil rodinu kvůli konfliktům doma a protože nebyl schopen podporovat rodinu, přišel totiž před časem o práci. Matka se snaží zabezpečit děti farmařením, ale problém je, že je to sezónní činnost a mimo období dešťů je nedostatek vody. To ovlivňuje dostupnost plodin na prodej. Matka dokáže zajistit dětem jídlo alespoň dvakrát denně, ale problémem pro ni jsou školní poplatky, které byly zvýšeny. Rodina žije v domě z nepálených cihel o dvou místnostech bez vody a elektřiny.
     

Mundenge Jack

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Tumvwanganai Primary Government school
Chce být: doktor
Zájmy: kreslení
O dítěti: Jack je poněkud vyšší a má světlou pleť. Je obvykle tichý, obzvlášť v přítomnosti lidí, které potká poprvé. Má několik přátel a je rád s nimi, zejména ve škole. Ve třídě se zapojuje většinou pokud je vyvolán učitelem. Patří ke kmenu Kaonde a je členem Nedělní školy v kostele.
Poznámky: Rodina žije v domě o dvou místnostech s dalšími příbuznými. Dům není připojen na vodu a elektřinu. Otec Jacka odešel kvůli nezaměstnanosti do své vesnice. Nedaří se mu farmaření kvůli nedostatku hnojiva a jeho vysokým cenám, nedokáže posílat nic na podporu dítěte. Matka prodává na trhu v cizím obchodě a dostává provizi z prodeje. Bývá posílána na nákup ovoce, proto dítě zůstává obvykle s dedečkem. Příjem není dostatečný na zajištění všech potřeb.
     

Ssejjemba Julius

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Kizito PS Nattyole
Chce být: učitel
Zájmy: Fotbal
O dítěti: Je to bystrý chlapec. Je tichý. Rád se dělí s kamarády, je veselý a chytrý. Je upovídaný, zvídavý, rád se dozvídá víc. Jeho oblíbeným jídlem je rýže s masem.
Poznámky: Julius a jeho sourozenci bydlí u prarodičů, kteří se také starají o další vnoučata. Jeho otec se znovu oženil a má další děti, kterým věnuje většinu svého příjmu. Prarodiče se snaží pěstovat plodiny jak na jídlo tak na prodej k zajištění školních poplatků a základních potřeb. Kvůli vysokému věku nemohou vypěstovat dostatek jídla, takže malá úroda je použita převážně na spotřebu. Děti chodí do školy nepravidelně kvůli nezaplaceným školním poplatkům. Vodu nosí ze vzdáleného vrtu, děti spí společně a dělí se o oblečení. Večeří před setměním, protože na svícení používají petrolejové svíčky a ty jsou také drahé.
     

Ajambo Florence

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Kizito PS Nattyole
Chce být: učitelka
Zájmy: Vybíjená, přeskakovaná přes lano
O dítěti: Je aktivní a často se hlásí, dokonce i když nezná správnou odpověď. Je upovídaná. Ráda se učí. Ráda jí rýži s masem. Má ráda svou víru. Je hravá a dělá si legraci. Stará se o své sourozence.
Poznámky: Ajambo pochází z velmi chudé rodiny s mnoha dětmi, z nich většina chodí do školy. Rodiče jsou zemědělci, kteří pěstují plodiny pro domácí spotřebu a přebytky prodávají, aby získali peníze na základní potřeby a školní poplatky. Jejich úroda je často napadena škůdci a byla postižena přemnožením housenek, které zničily úrodu kukuřice. Tato rodina se snaží sbírat a prodávat palivové dříví, pěstovat lilek, přesto ale mají nedostatek financí a děti nechodí do školy pravidelně. Otec má další rodinu, která spotřebuje většinu jeho příjmu. Chovají místní slepice, ale často jim je uloví divoká zvířata.
     

Tamale Akram

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Kizito PS Nattyole
Chce být: učitel
Zájmy: Fotbal
O dítěti: Je to tichý chlapec. Poslouchá jak učitele, tak rodiče. Rád se dělí s ostatními. Miluje školu a rád ve svém volném čase učí spolužáky. Jeho oblíbené jídlo jsou ryba, rýže, brambory.
Poznámky: Akram žije s oběma rodiči. V domě jich bydlí pět a žijí v menším městě, kde jsou životní náklady vysoké. Dům, ve kterém žijí, patří Akramovu strýci. Rodina je závislá převážně na zemědělství, a na pronajaté půdě. Vypěstovaná úroda je použita převážně pro domácí spotřebu, přebytky prodávají na zajištění základních potřeb a poplatků. Mnohokrát se úrodě nedaří a je zničena škůdci nebo postižena chorobami, jako je virová choroba manioku, nebo housenkami, takže výnosy jsou malé. Rodiče se nechávají najímat na práci od sousedů, aby si vydělali na školní poplatky. Děti chodí do školy nepravidelně. Vodu nosí z vrtu, chodí daleko, aby si nasbírali palivové dříví, dělí se o lůžkoviny, mají jen jedno jídlo denně.
     

Mujogga Erisa

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Najja R/C P/S
Chce být: idič
Zájmy: hraní s autíčky
O dítěti: Erisa je pohledný, ale velmi ostýchavý chlapec. Je poslušný, respektuje dospělé. Chodí do školy denně, ale těžce nese, je-li ze školy vrácen domů pro nezaplacené školné. Rád kreslí a vybarvuje obrázky. Rád jí rybu a rýži. Má velmi rád svého bratříčka, vyrábí pro něj hračky ze starých plechovek. O Bohu ještě mnoho neví, ale chodí do kostela každou neděli.
Poznámky: Rodina má čtyři děti, z nichž dvě chodí do školy, dvě jsou ještě malé. Hlavou rodiny je otec, ale není schopen rodinu zabezpečit, je velmi slabý po dvou prodělaných operacích, přesto ale jeho potíže přetrvávají. Dříve vyráběl cihly, ale dnes je na tuto práci slabý, proto pracuje se dvěma chlapci, kteří vykonávají většinu práce, on je zaučuje. O výdělky se dělí. Pozemek rodině poskytuje úrodu pro vlastní potřebu, pokud je něco navíc, prodají to. Rodina bydlí v domku o dvou místnostech, v jedné spí rodiče s menšími dětmi, starší dvě děti si na noc stelou v obýváku. Vaří na otevřeném venkovním ohništi, v domku svítí petrolejkami. Mají pouze jednu židli, na které sedává otec, ostatní sedí při jídle na zemi.
     

Nakibirango Shira

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Joseph R/C Mkindu P/S
Chce být: zdravotní sestra
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Shirah je vytáhlá usměvavá holčička. V rodině druhorozená. Je velmi aktivní, okamžitě odpovídá na otázky a nezaváhá pokusit se odpovědět znovu, pokud udělala chybu. Miluje hudbu a cítí se dobře, může-li předzpěvovat. Tím, že je první děvče v rodině, je velmi nápomocná své matce, při přípravě jídel apod. Dochází do školy ze vzdálenosti 2 km a vždy přichází včas. Ve škole patří mezi nejšikovnější žáky. Je hravá a veselá. Je členkou pěveckého sboru při nedělní škole.
Poznámky: Shira žije s rodiči, ale často i jen s matkou, protože otec je se svou další manželkou a dětmi. Rodina je devítičlenná, protože matka měla dvě děti ještě před sňatkem s nynějším manželem. Až na jedno dítě, všechny chodí do školy. Bydlí v malém domku, děti sdílejí - více než po dvou - matrace a rohože i deky a prostěradla na přikrytí. Vaří ve venkovní primitivní kuchyni, vodu přinášejí z vrtu. Prádlo suší na trávě, jen otcovy věci se suší na sousedově šňůře (drátu). Svítí petrolejkou, děti chodí do školy nepravidelně, jen podle toho, jak se rodičům podaří zaplatit školné z jejich nízkých příjmů. Podle toho také vypadá jejich prospěch.
     

Nankombwe Parvi Mary

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Joseph R/C Makindu P/S
Chce být: učitelka
Zájmy: vybíjená, kreslení
O dítěti: Parvin je ve škole aktivní a ovládá domácí práce, pokud je o ně požádána. Studium ji zajímá a vždy říká, že je šťastná, pokud může být ve škole ve společnosti ostatních dětí. Ve škole si vede dobře, je ukázněná a skromná. Se svými kamarádkami vyrábějí panenky z banánovníkových vláken. Ráda vaří, baví ji přikládat dřevo na oheň, ale bojí se, aby se nepopálila.
Poznámky: Rodina má deset členů - čtyři dospělé (maminka, babička a dvě tety) a šest dětí. Rodiče se rozvedli a matka se svými dětmi se rozhodla vrátit domů. Otec na původní rodinu nepřispívá, znovu se oženil. Je jen na matce, aby se postarala o prodej úrody a zajistila celou širokou rodinu. Žijí v domku o čtyřech místnostech. V době dešťů mají problém. Dvě místnosti pronajímají, ale za velmi malé peníze, protože se jedná o odlehlou vesnici. Občas se nájemníci dostanou do dluhů a tak raději zmizí. Výnosy z pěstovaných plodin jsou velmi malé, půda je neúrodná. Velký problém je placení školného, děti střídavě do školy chodí i nechodí, nemají-li zaplaceno. Svítí petrolejkou, vodu přinášejí ze 2 km vzdáleného zdroje, vaří v provizorním kuchyňském přístavku.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).