Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    

V databázi máme 44 dětí z Indie, 38 dětí z Ugandy, 12 dětí ze Zambie, 19 dětí z Běloruska, 3 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 116 dětí z databáze.
D`Souza Joston

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 19
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Karavali Polytechnic, Mangaluru
Chce být: leteckým inženýrem
Zájmy: achy, čtení knih o letectví
O dítěti: Joston je dobrým studentem. Hraje rovněž dobře šachy, zúčastnil se šachového turnaje ve škole a získal druhou cenu. Má rád čtení knih o letectví, noviny, časopisy, je stále informovaný o aktuálních světových událostech. Pomáhá matce s domácími pracemi. Účastní se církevních aktivit. Jeho ambicí je stát se leteckým inženýrem a získat tak vhodnou práci, aby mohl pomáhat své rodině.
Poznámky: Jostonův otec pracuje jako námezdní dělník na stavbách za denní mzdu. Vydělá peníze pouze pokud je dostupná nějaká práce, jeho příjem je nízký. Jostonova matka pracuje jako pomocnice v jeslích, stará se o malé děti. Její příjem je rovněž nízký. Jostonův bratr hledá dobrou práci, nyní má dočasnou práci v místní samosprávě. Jeho sestra studuje. Celá rodina žije v malém domě. Nemají žádný příjem ze zemědělství. Jostonovi zbývá jeden rok k dokončení studií.
     

Pawar Mahesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Govt. School, Ajivili
Chce být: policista
Zájmy: zpěv
O dítěti: Mahesh je velmi citlivý a přátelský chlapec. Je spontánní povahy, velmi snadno se spřátelí s novými lidmi. Usiluje se dobře studovat, škola jej zajímá a rád se na vyučování připravuje společně se svými kamarády.
Poznámky: Rodina Maheshe žije v jednoduchém malém domku, společně s rodinou strýce. Ani jeden z rodičů Maheshe nechodil do školy. Jelikož rodina žije na vesnici, kde není mnoho pracovních příležitostí, potýkají se často s finančními potížemi. Rodiče by chtěli svým dětem dopřát naději na lepší život prostřednictvím vzdělání.
     

RUTH RUFINA

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 1817
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Amman Arts and Science College
Chce být: IT odbornicí
Zájmy: hraní handballu
O dítěti: Je ve svém studiu velice aktivní a tvrdě pracující dívka. Chtěla by jednou pracovat v oblasti IT. Také chce podpořit své rodiče, jakmile dostuduje. Je to opravdu dívka, která si stanoví své cíle a dělá všechno pro to, aby jich dosáhla.
Poznámky: Otec pracuje jakouklizeč a matka pomáhá s vařením. Oba však mají nestálý příjem, maximálně třikrát měsíčně. Mají opravdu problém zaplatit studium oběma svým dcerám. Příjmy rodiny stěží pokryjí základní životné potřeby.
     

Zubko Uladislau

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Základní škola, Postavy
Chce být: ještě neví
Zájmy: sbírá Lego, rád si hraje v parku, má rád kolotoče
O dítěti: Uladislau rád chodí do školky, avšak je často nachlazený, a proto musí zůstávat doma sám, protože jeho rodiče během dne pracují. Hoch je samostatný, pomáhá rodičům s domácími pracemi. Má hodně kamarádů, je velmi milý a přátelský.
Poznámky: Rodiče Uladislaua s velkým úsilím postavili vlastní dům, kde bydlí jejich početná rodina. Matka během mateřské dovolené dokončila univerzitu a udělala si řidičský průkaz. Otec pracuje jako řidič a často jezdí na pracovní cesty, tudíž se o děti většinou stará matka. Uladislauův starší bratr chodí do deváté třídy, setra Viktoria navštěvuje sedmou třídu. Děti jsou velmi společenské a rády se účastní školních akcí. Starší sourozenci navštěvují výuku náboženství a pravidelně chodí do kostela. Rodiče vychovávají hodné a slušné děti.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

D`souza Lawrence

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Governament Primery School Anajuur
Chce být: policista
Zájmy: Hry (kabbadi)
O dítěti: Lawrence pochází z chudé rodiny. Je to aktivní chlapec, účastní se všech činností pořádaných školou. Rád hraje kabaddi a je v něm dobrý. Ve škole dostává dobré známky. Pomáhá rodičům s domácími pracemi. I když jeho bratr nechodí do školy, pomáhá mu naučit se číst a psát v místním jazyce, což se mu bude velmi hodit, až bude v budoucnu studovat. Je to hodný a dobrosrdečný chlapec.
Poznámky: Lawrence a jeho rodina žijí v malém hliněném domě. Rodiče jsou námezdní dělníci. Pracují za denní mzdu na statku, kde se pěstuje káva. Jejich výdělek není dostatečný na zajištění každodenních potřeb a současně vzdělání pro Lawrence. Je pro ně obtížné vystačit s jejich příjmem. Rodina tedy potřebuje vaši pomoc pro vzdělání Lawrence.
     

AnthonyPeter GnanaVennila

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Mary`s Middle School
Chce být: policistkou
Zájmy: stolní hra Carrom, hraní volejbalu
O dítěti: Vennila je milé dítě. Je ke každému přátelská. Je talentovaná a chytrá dívka. Má zájem o hraní venkovních her. Jejím cílem je stát se poctivou policistkou.
Poznámky: Otec Gnany Vennily pracuje za denní mzdu jako námezdní dělník ve stavebnictví. Její matka je vážně nemocná, trpí astmatem. Rodina žije v malém pronajatém domě. Otec musí ze svého měsíčního příjmu hradit výdaje na matčinu léčbu a je pro něj tudíž obtížné uživit rodinu a vychovávat děti.
     

Charles Maria Micheal

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St.Joseph`s Primary School
Chce být: policistou
Zájmy: hraní kriketu a zpěv
O dítěti: MariaMichael je klídný a mírný. Dobře se učí a rád se účastní všech školních soutěží. Také rád hraje kriket a zpívá. Jeho cílem je vstoupit jednoho dne do řad policie.
Poznámky: Otec MariaMicheala trpí ledvinovými problémy. Jeho matka pracuje jako námezdní dělnice na solných polích. Její práce není pravidelná a někdy se musí vrátit domů, protože pro ni práce není. Není tudíž schopna vydělat dostatek peněz a je pro ni obtížné uživit rodinu a udržet děti na studiích.
     

Anthony Micheal Raj Joseph Cherish

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Joseph`s Primary School
Chce být: vojákem
Zájmy: zpěv a hraní s míčem
O dítěti: Joseph Cherish je velmi milý chlapec a ke každému otevřený. Je také talentovaný a chytrý. Je schopen vycházet se svými spolužáky. Rád zpívá. Jeho cílem je stát se vojákem.
Poznámky: Otec Josepha Cherishe je velmi slabý a trpí mnoha zdravotními problémy. Nemůže pracovat, bere také léky. Josephova matka pracuje jako námezdní dělnice v drobném průmyslovém odvětví s vlákny. Joseph má dva starší bratry. Rodina bojuje o přežití a je pro ně obtížné zajistit i základní životní potřeby.
     

Vincent A.

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 19
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Don Boco Institute of Technical Education, Hassan
Chce být: stát se dobrým mechanikem
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Vincent pochází z chudé rodiny. Je aktivním chlapcem a účastní se všech aktivit, které pořádá škola. Ve volném čas rád hraje kriket se svými kamarády. Pomáhá svým rodičům doma s každodenními povinnostmi.
Poznámky: Vincentův otec pracuje jako řidič ve městě Arasikere a dostává každý den nízkou mzdu. Rodina také musí těžce bojovat, aby pokryla základní životní potřeby. V této situaci je pro ně obtížné zajistit dětem vzdělání. Dokonce uvažovali o tom, že budou muset přestat děti posílat do školy, ale místní kněz jim ukázal cestu.
     

Isabella I.

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Primary School, Rakiyapalayam
Chce být: lékařkou
Zájmy: hry
O dítěti: Isabella je roztomilá, bystrá a vždy usměvavá dívka. Ráda se učí angličtinu a ve volném čase si nejradši hraje s kamarády. Má velmi ráda svojí babičku.
Poznámky: Otec Isabelly pracuje jako námezdní dělník ve svářecí dílně. Jeho práce není pravidelná, pracuje 15 - 22 dní v měsíci, ale někdy se pro něj dlouho nenajde žádná zakázka. Je jediným živitelem rodiny a jeho příjem nestačí pokrýt základní výdaje rodiny i vzdělání pro dvě dcery.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).