Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    

V databázi máme 55 dětí z Indie, 36 dětí z Ugandy, 9 dětí ze Zambie, 15 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 115 dětí z databáze.
Aishwarya

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Vidyajyothi Hr. Pry School, Jyothinagar
Chce být: ještě se nerozhodla
Zájmy: hudba a zpěv
O dítěti: Aishwarya je nejmladší člen v rodině. Má dvě starší sestry, které se o ni dobře starají a pomáhají jí studovat. Letos nastoupila do první třídy a do školy se vždy moc těší. Učení ji jde moc dobře. Jejím oblíbeným předmětem je kannadština (místní jazyk), kde se učí číst a psát. Je veselá, ráda zpívá a hraje si se svými kamarády.
Poznámky: Rodiče Aishwaryi se živí příležitostnými pracemi jako námezdní dělníci. Na lepší práci nedosáhnou, jelikož jsou nevzdělaní a dokonce i negramotné. Přáli by si, aby všechny tři jejich děvčátka chodila do školy, bohužel na to nemají dostatek prostředků.
     

Nakabiito Sharon

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Kizito P/s
Chce být: sestřičkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Sharon je nejmladší dítě v rodině. Občas se počůrává a nechce, aby se jí sourozenci smáli. Sharon je čistotná, chytrá a občas stydlivá . Její školní výsledky jsou dobré. Umí číst a počítat. Rádá se dělí s přáteli o jídlo jako např. o palačinky, smažený maniok aj. Po škole si ráda hraje. Každou neděli chodí do kostela, kde recituje modlitbu růžence. Její oblíbená barva je červená a její oblíbené jídlo je maso, bramborová kaše a rýže.
Poznámky: Domácnost se skládá z rodičů, tří sourozenců a nevlastního sourozence od maminky Sharon. Všechny děti chodí do základní školy. Bydlí v třípokojovém domku, který je rozdělen na obývací pokoj, ložnici a dětský pokoj. Rodina vlastní pozemek kolem domu, který využívají na pěstování plodin. Navíc si pronajímají ještě jedno políčko. Tatínek Sharon má ještě jednu ženu se kterou traví většinu času a méně tak pomáhá její mamince. Dále také nepracuje, jelikož má chromou nohu. Velká část zajíštování prostředků pro rodinu a výchovy tak musí dělat maminka. Peníze většinou získává jako námezdní rolnice. Přístup k vodě mají z nedalekého vrtu. Vaří na kamenech za pomocí dřeva. Ke svícení používají petrolejové lampy.
     

Nakimuli Bernadete

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Bulondo P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Bernadete je velmi veselá dívka, která si ráda hraje se svými vrstevníky.Ve škole pilně plní zadané úkoly. Je společenská dívka a je obtížné jí najít samotnou. Ráda jí ovoce, zejména mango nebo plody chlebovníků. Ráda jí maso s rýží a naopak nemá ráda mléko. Hodně pomáhá v domácnosti například tak, že nosí vodu a za to je jí vděčná zejména její babička.
Poznámky: Bernadette žije u rodičů svého otce s dalšími 2 vnoučatami a sestrou babičky. Matka, ani otec děti nenavštěvují. Bydlí ve starém hliněném domku. Prarodiče si vydělávají zemědělstvím, ale vzhledem k jejich vysokému věku je pro ně práce často velmi náročná.
     

Luwambo Moris

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Namaliiri C/U P/s
Chce být: zdravotním bratrem
Zájmy: Hra na schovávanou
O dítěti: Moris je rezervovaný a mluví potichu. Je to introvert. Ve třídě odpovídá jen, když je vyzván učitelem. Překvapující je, že jeho odpovědi jsou správné. Je to chytrý a čistotný kluk. Nesnáší hluk ve třídě, a tak hlásí učiteli děti, co jej dělají. Poslouchá učitele a starší. Jeho ambicí je se stát zdravotnickým asistentem.
Poznámky: Moris žije se svoji maminkou Mary, třemi sourozenci a bratrancem Nerezem. Čtyři z dětí chodí do školy. Vlastní hliněný domek s plechovou střechou. Otec od rodiny odešel a finančně rodinu vůbec nepodporuje. Rodinu podporuje pouze otec Nezera, ale jenom občas a velice málo. Mary si vydělává obchodováním se zemědělskými produkty. Často si však musí půjčovat peníze, aby obchod udržela. Vodu získávají z nedalekého vrtu. Ke svícení využívají energii ze solárního panelu. Největšími rodinnými výdaji jsou poplatky za doktora a školné. Rodina se hlásí k Adventistům sedmého dne a všichni chodí do kostela jak v sobotu tak v neděli.
     

Pooja Raju

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Kinder Garten School, Kardigere
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní s hračkami spolu s bratrem
O dítěti: Pooja je milá a talentovaná dívka. Doma pomáhá nejen mamince, ale i staršímu bratrovi s chystáním pomůcek do školy. Pooja je společenská a komunikativní, užívá si povídání s kamarády. Ráda se hezky obléká a miluje tanec.
Poznámky: Rodina vlastní malý pozemek, na kterém rodiče pěstují arekové palmy. Část pole však byla zničena škůdci a kromě několika rostlin musely být palmy pokáceny. Aby otec uživil rodinu, odchází brzy ráno hledat práci jako nádeník při výkopech nebo v zemědělství a každý den tak svádí těžký boj o zajištění své rodiny.
     

Chandana Satish

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Higher Primary School,Kuppagadde
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní na schovávanou
O dítěti: Chandana si velmi ráda hraje s ostatními dětmi v přírodě. Do školy chodí každý den pěšky, učí se abecedu, čísla a básničky. Moc ráda tančí a kreslí a učí se novým věcem.
Poznámky: Rodina bydlí na vesnici v malém doškovém domku. Otec je elektrikář, nemá zaměstnání, ale shání si zakázky a pracuje za denní mzdu. Pokud dostane příležitost pracovat na velmi vzdálených místech, vrací se domů až v noci. Jeho příjem závisí na zakázkách a je nepravidelný. Pro otce je velmi obtížné rodinu uživit.
     

Naik Sahana Raju

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Kindergarten School, Kumabarkeri
Chce být: ještě se nerozhodla
Zájmy: hraní s panenkami
O dítěti: Sahana je velmi samostatná a zodpovědná dívka, která si ráda hraje a tráví čas se svými dvěma bratry. Ráda se učí abecedu a říkanky, zpívá a tančí. V oblibě má zeleninu a volný čase tráví nejraději se svou rodinou.
Poznámky: Sahana žije společně s rodiči a dvěma staršími sourozenci. Matka se stará o domácnost a otec je nekvalifikovaný dělník, který je závislý na aktuální nabídce práce. Dům sestává pouze ze dvou pokojů, bez elektřiny a záchodu. Nevlastní žádný pozemek ani hospodářská zvířata, zdroj vody tvoří nekrytá studna.
     

Nambasa Aminah

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Namaliiri C/U P/s
Chce být: zdravotnicí
Zájmy: vybíjená, přeskakování přes lano
O dítěti: Aminah je dobře vychovaná a společenská dívka. Zdvořile zdraví ostatní. Je trošku stydlivá, nikoliv však když si hraje se spolužáky. Má velice ráda ostatní děti. Při společných hrách chce vždy hrát roli maminky. Její školní prospěch je dobrý. Patří mezi 10 nejlepších žáků.
Poznámky: Aminah žije s maminkou a třemi nevlastními sourozenci v cihlovém domku, který má dvě místnosti. Maminka Aminah ho zdědila po svém otci.Maminka je hlavou a živitelkou rodiny. Živí se pěstováním plodin na svém a na pronajatém políčku. Plodiny slouží, jak pro domácí spotřebu, tak na prodej. Tatínek přepravuje lidi na motorce. Část svého výdělku odevzdává vlastníkovi motorky. Kromě toho už má jinou rodinu a nemůže si dovolit podporovat obě.
     

Kisitu Joshua

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Namaliiri C/U P/s
Chce být: stavebním inženýrem
Zájmy: fotbal, lezení po stromech, ježdění na starých pneumatikách
O dítěti: Joshua je dobře vychovaný, společenský a kreativní. Společně s kamarády jezdí na starých pneumatikách. Rád jí rýži a maso. V hodinách je aktivní a patří mezi nejlepší žáky ve třídě. Umístil se na čtvrtém místě z dvaceti žáků. Většina učitelů ho má velice ráda, protože se dobře učí, a pro jeho dobrou povahu. Má v oblibě počítání, čtení a malování obrázků.
Poznámky: Rodina má šest členů tj. oba rodiče a jejich čtyři děti. Rodina bydlí v dvojpokojovém domě z cihel. Oba rodiče pracují v zemědělství. Plodiny mají převážně pro vlastní potřebu. Přebytky prodávají na trhu, aby si přilepšili. Tatínek si přivydělává převozem zákazníků na motorce. Výdělek si pak rozdělí s vlastníkem motorky. Vodu sbírají do kanystru z nedalekého vrtu. Rodiče jsou silně věřící a víru předávají rovněž svým dětem. Každou neděli chodí společně do kostela.
     

Mirimu Rihanah

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Bulondo P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: skákání přes švihadlo
O dítěti: Rihanah je přátelská a sdílná s ostatními. Ráda se koupe v teplé vodě a také jí ráda ovoce jako například cukrovou třtinu, manga nebo meloun. Je zodpovědná a pomáhá v domácnosti. Po splnění svých povinností ráda skáče s jejími kamarády přes švihadlo.
Poznámky: Rodina čítá 5 členů, rodiče a 3 děti, z nichž pouze Rihanah chodí do školy. Mají malý pozemek, kde plánují postavit domeček, ale prozatím si pronajímají jeden pokoj v cizím domě. Na malém políčku pěstují plodiny.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).