Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

V databázi máme 62 dětí z Indie, 63 dětí z Ugandy, 16 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.




Nabufaaka Bridget

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Kirugu R/C Primary School.
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hraní si na rodinu a na schovávanou s kamarády a vybíjená
O dítěti: Bridget je zodpovědná a starostlivá dívka, často má na starosti všechny své sourozence. Svou nevlastní matku respektuje a jedna ke druhé má hezký vztah.
Poznámky: Bridget žije s nevlastní matkou a všemi sourozenci v malém domě, do kterého často zatéká. Otec pracuje daleko, dojíždí za nimi velmi zřídka a stále se snaží posílat drobné peníze na živobytí. Na zahradě vedle domku pěstují zeleninu, ale přesto si mohou dovolit jen jedno jídlo denně. Vlastní matka Bridget založila novou rodinu a o dívku nejeví zájem.
     

Baptist Jatin Y. M.

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Taruna Bharathi School
Chce být: policistou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Baptist Jatin je šťastný, že se tento rok stal předškolákem. Velmi rád chodí do školky, kde se potkává se svými kamarády, učí se počítat, číst a psát, jak v místním jazyku kannada tak i anglicky. Je aktivní, dobře vychovaný a oblíbený ve svém okolí. Doma spolu s bratrem pomáhá uklízet dům a udržovat pořádek. Jeho cílem je získat dobré vzdělání a stát se policejním důstojníkem. Věnuje se proto také fyzickým aktivitám.
Poznámky: Yesu Kumar, otec Baptist Jatina, se živí jako elektrikář a každý den si musí shánět práci, aby něco vydělal. Jelikož se jedná o běžné povolání, musí při hledání práce čelit velké konkurenci. Jeho práce je nepravidelná a není schopen vydělat dostatek prostředků pro potřeby rodiny. Rodina žije ve vlastním malém domečku, další majetek ale nemají. Pro otce je těžké zajistit dětem vzdělání a zároveň se postarat o své staré a nemocné rodiče.
     

Chindamba Judith

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: zdravotní sestra
Zájmy: hrát netball a psaní
O dítěti: Judith je spíše tichá dívka, která se vždy během výuky maximálně soustředí na svou práci. Její výkon ve škole je zatím průměrný, ale stabilní. Během přestávky si ráda povídá s ostatními žáky. Doma pomáhá s mytím talířů a zametáním. Snaží se také pomáhat s vařením, ale pouze zeleninu a pod dohledem. Vždy má velkou radost, když ji během prázdnin navštíví bratranci. Její zatím nejlepší zážitek byl, když poprvé zahlédla zajíce na zahradě daleko od domu. Ráda si také vybarvuje a kreslí. Chce se stát zdravotní sestrou, která pomáhá léčit nemocné.
Poznámky: Rodina Judith žije v typickém domě se železnými pláty místo střechy, který má 3 místnosti a je postaven z nepálených cihel. Používají palivové dříví nebo dřevěné uhlí pro vaření a vodu nosí z nedaleké studny. Svíčky jsou jejich zdrojem světla. Jídlo mají zpravidla jen jednou denně. Příjem z vypěstovaných plodin nestačí k zabezpečení zakladních potřeb rodiny. Oba rodiče nejsou vzdělaní, o to více si přejí, aby jejich děti mohly chodit do školy.
     

Stepans Karmilita

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Kamajská střední škola
Chce být: lékařkou
Zájmy: pletení
O dítěti: Karmilita je laskavá, společenská, usměvavá dívka. Podle charkteristiky učitelů se učí ztěžka, ale je velice snaživá, chce se učit. Kamarádí se s dětmi ve třídě, všem pomáhá. Ráda se účastní školních sportovních akcí. Ráda pomáhá mamince v zahradě, zalévá a pleje záhonky.
Poznámky: Karmilita žije s rodiči a s bratry na venkově, kde je velmi málo rozvinutá infrastruktura. Roste v úplné rodině s několika dětmi. Bratr Pavel chodí do školy, bratr Nikolaj se učí doma kvůli zdravotnímu stavu (onkologické onemocnění). Maminka je doma a stará se o invalidní dítě. Doma je s matkou ještě Matvej, je mu 5 let. Bytová situace je neuspokojivá. Aby zlepšily materiální situaci rodiny, chodí matka s dětmi v létě sbírat lesní plody a houby na prodej. Pěstují pro sebe zeleninu a nakládají ji na zimu. Rodina je v těžké materiální situaci.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Mangalwadkar Erwin

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government HPS, Nagshettikoppa
Chce být: vrcholovým sportovcem
Zájmy: hraní kabbadi (mistní týmová hra)
O dítěti: Chlapec velmi dobře čte. Čtení je jeho koníček a chce se v něm stále zdokonalovat. Mluví místními jazyky Kannada, Konkani a Marati. Také je velmi dobrý v běhu a rád sportuje. Jeho nejkrášnější vzpomínka je, když loni jako dárek dostal jízdní kolo z druhé ruky. Během školních přestávek hraje se spolužáky kabbadi - indickou vybíjenou. Ve volných chvílích pomáhá mamince s drobnými nákupy.
Poznámky: Otec pracuje jako pomocný zedník. Během období dešťů chodí i se svou ženou vypomáhat na rýžová pole. Děti se spolu doma učí, rodina společně večeří. Zapojují se do vánočních oslav a akcí pořádaných farností. Také se účastní dobrovolnických a společných aktivit vesnice, jako je například úklid. Vesnice má svoji školu, kterou zřídila vláda. Učí se v ní 250 dětí a v Erwinově třídě je 32 dětí. Do města to mají 12 km. Otec podporuje rodinu a chce zajistit dobré vzdělání pro svoje děti, aby měli lepší budoucnost. Také by rád koupil pole, aby si mohl pěstovat plodiny a rodina měla lepší život.
     

Rajesh R.Renitha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sacred heart aided elementary School, Valparai
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní
O dítěti: R.Renitha je bystrá a milá dívka. Má kolem sebe mnoho kamarádů, s nimiž si hraje o přestávkách i ve volném čase. Všichni ji mají moc rádi. Ve škole je šikovná a poslušná, takže se těší také přízni svých učitelů. Má mimořádné studijní výsledky, je mezi prvními třemi nejlepšími ve třídě. S oblibou se účastní také všech mimoškolních aktivit, které škola pro děti pořádá. Moc ráda kreslí. Žije se svou rodinou v kopcovité oblasti, kde je ráno ještě velmi chladno. Když nemusí do školy, rádá vstává později.
Poznámky: Otec Renithy pracuje jako námezdní dělník, jeho práce je nepravidelná a špatně placena. Její matka pracuje jako služebna. Bydlí společně s prarodiči, dědečkem a babickou. Pronajímají si malý domeček, který nemá základní zařízení. Dědeček pobírá skromný důchod, ale babička je vážně nemocna a potřebuje denně užívat léky. Jejich společný příjem stačí pouze na úhradu základních potřeb rodiny.
     

- Ullas D R

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School, Shettihally, Hassan Taluk
Chce být: učitelem
Zájmy: kriket
O dítěti: Ullas má rád sport. Jeho rodným jazykem je Kannada a ve školce se učí anglicky, velmi ho to baví a snaží se aspoň trochu anglicky mluvit. Naopak matematika není jeho silnou stránkou, a tak mívá po škole hodiny matematiky navíc. Ze sportů má Ullas rád atletiku, hlavně běhání a skok do dálky. Jeho oblíbenou barvou je zelená. Až bude velký, chtěl by se stát učitelem. Doma pomáhá rodičům s domácími pracemil. Je důležité se zmínit, že Ullasovi velmi záleží na svých kamarádech.
Poznámky: Ullasův tatínek je námezdní pracovník v zemedělství, pracuje sezónně ve vesnici i mimo. Jeho maminka pracuje jako služebná. Peníze, které vydělají, nestačí na pokrytí denních potřeb rodiny a proto potřebují finanční pomoc.
     

Akullu Rose

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Pope John Paul II Memorial Primary School
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: Skákání přes provaz
O dítěti: Rose je zodpovědné a chytré děvče, vždy ochotné pomoci ostatním. Ráda vypráví místní příběhy a nejraději si pochutnává na zelenině s maniokem.
Poznámky: Oba rodiče jsou HIV pozitivní. Protože ale nemohou pracovat tak těžce jako dříve, nevypěstují dost plodin na jídlo a na prodej. Kromě HIV má otec i žloutenku typu B , se kterou se také léčí. Rose bydlí u matčiny sestry. Teta nemá děti, ale Rose miluje. I ona je HIV pozitivní. Vydělává si výrobou a prodejem místního piva/alkoholu.
     

Oringa Boniface

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Pope John Paul II Memorial Primary School
Chce být: policistou
Zájmy: Fotbal
O dítěti: Boniface je učenlivý chlapec, dobře vypráví příběhy a je i dobrým hercem. Povahově je velmi přátelský a veselý.
Poznámky: Oba rodiče jsou HIV pozitivní a jsou často nemocní. Boniface bydlí s babičkou, která je vdova a má problémy s páteří, často mívá velké bolesti. Boniface se k ní přestěhoval, protože to má blíž do školy a také aby jí trochu pomáhal. V domě žije pět lidí, Boniface, babička, jeden sourozenec a dva bratranci. Bratranci nechodí do školy. Kromě období sklizně, kdy je hodně jídla, jí rodina jen jednou denně.
     

Kityo Lawrence

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Joseph`s P/s
Chce být: právníkem
Zájmy: výroba autíček
O dítěti: Lawrence je povahově skromný a komunikativní chlapec. Ve škole se mu daří a učitelé ho velmi chválí za jeho pečlivost a pozornost.
Poznámky: Rodina Lawrence čítá celkem deset členů. Rodiče pracují jako drobní rolníci, matka si občas přivydělává jako pradlena, dále vyrábí pálené cihly a prodávají banánové listy a dříví na podpal.Společně žijí ve čtyřpokojovém domku.
     



Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).