Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    13    

V databázi máme 37 dětí z Indie, 52 dětí z Ugandy, 17 dětí ze Zambie, 16 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 121 dětí z databáze.
Nanyanzi Rehemah

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Lake Side Junior school
Chce být: lékařkou
Zájmy: vybíjená, skákání přes švihadlo
O dítěti: Dívka je ukázněná, společenská, aktivní, je upovídaná a často a ráda se směje. Hezky píše a trochu čte a píše i v angličtině. Před každým jídlem se pomodlí.
Poznámky: Početná rodina obývá prostý domek, který si zbudovali na svém malém pozemku a nemají tak už prostor na pěstování plodin. Mají u domu vodovod získaný díky vládní podpoře, takže mají jako jedni z mála zdroj bezpečné vody, ale je to velmi drahé. Vaří v primitivní kuchyni zbudované pod přístřeškem. Matka využívá jednu místnost domku jako malý obchod, zisk je však mizivý. Otec dělá jen příležitostné práce. Rodina není schopna pokrýt všechny své potřeby - jídlo, léky, vodu, školné a dostává se do dluhů, ale i tak se rodiče velmi snaží, aby se děti vzdělávaly.
     

Nakalema Aidah

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Lake Side Junior school
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: skákání přes švihadlo, zpěv
O dítěti: Aidah je veselá a šikovná dívka, která se ráda učí. Ve škole se velmi snaží a doma dělá poctivě domácí úkoly. S těmi pomáhá i své sestřenici, se kterou chodí společně do školy. Ráda tančí a o své věci se velmi dobře stará.
Poznámky: Početná rodina obývá prostý domek, který zabírá skoro celý prostor jejich malého pozemku a na pěstování plodin tak zbývá jen velmi málo místa. Vaří na tradičním kamenném ohništi před domem. Většina malé úrody jde na prodej, přestože sami pro sebe nic nemají. Maminka má u silnice malý stánek a snaží se prodávat zeleninu. Otec je rybář, ale vláda pozastavila rybolov a tak se snaží dělat ve vesnici jakékoli příležitostné práce. Na uživení rodiny a placení školného jejich příjmy však nestačí.
     

Balagadde Lauben

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Lake Side Junior school
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Chlapec je společenský a ve škole i doma si rád hraje s vrstevníky. Baví ho vyrábět hračky z různých místních přírodních materiálů. Učí se velmi dobře a své věci udržuje v naprostém pořádku. Hezky se stará o svou sestru.
Poznámky: S šestičlennou rodinou sdílí malý domek ještě i teta z matčiny strany. Vaří na venkovním ohništi, což je velmi nepraktické zvláště v období dešťů. Mají sice zavedenu tekoucí vodu díky vládnímu programu, ale kvůli obavám z vysokých účtů raději vodu přinášejí z chráněného veřejného zdroje. Většina vypěstované úrody je pro vlastní potřebu početné rodiny. Něco málo prodají a z výtěžku platí nejnutnější věci včetně školného. Otec ve vesnici pomáhá instalovat solární systémy, ale vydělává velmi málo a větší zakázku nesežene, protože není profesionál.
     

D`Cunha Riyona Venessa

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Bethany Hr. Pry School
Chce být: učitelkou
Zájmy: tanec
O dítěti: Riyona je milá a citlivá dívka. Ráda tráví čas se svými kamarády a má výborný vztah se svým bratrem. Ve škole se jí daří dobře a aktivně se zapojuje do všech školních aktivit. Ráda tančí a její oblíbená barva je růžová.
Poznámky: Otec dívky pracuje jako řidič rikši. Rikšu má ale pouze pronajatou a musí za ní platit. Kdysi byl elektrikářem, ale dvakrát si vážně zranil nohy a následky nehod si nese dodnes. Není schopný vykonávat žádnou fyzicky náročnější práci. Matka je v domácnosti a stará se o Riyonu a jejího ročního bratra.
     

Lobo Ishan Reon

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Vidya Jyothi Higher Primary School
Chce být: učitelem
Zájmy: vybarvování obrázků
O dítěti: Ishan je milý a citlivý chlapec. Je velmi přátelský a upovídaný a snadno se začlení do dětského kolektivu. Má velmi rád svojí sestru a o všechno se s ní podělí. Do školy chodí pravidelně a rád.
Poznámky: Ishanův otec pracuje jako řidič a maminka chodí uklízet do domácností. Rodina nemá vlastní bydlení, ale žije v podnájmu. S rodinou žije i dědeček, o kterého se starají. Rodiče si dělají starosti o vzdělání pro své děti, protože ze svého příjmu nejsou schopni zaplatit nájem, běžné základní potřeby rodiny i školní výdaje pro obě děti.
     

Galbao Renita Raina

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Anthony`s Aided School
Chce být: zatím neví
Zájmy: tanec
O dítěti: Renita Raina je přátelská, roztomilá a aktivní dívka. Ráda chodí do školy a každý den do ní dojíždí. Kromě učení ráda tančí a hraje si, a to hlavně na schovávanou. Její nejlepší kamarádka se jmenuje Tanisha.
Poznámky: Renity otec pracuje jako námezdní dělník v zemědělství a je jediným živitelem rodiny. Maminka nemůže chodit do práce, protože se stará o starou a nemocnou babičku. Z otcova příjmu je těžké naplnit základní potřeby rodiny a školní výdaje pro obě děti. V rodině vládnou dobré vztahy, každý večer spolu večeří a modlí se. Dívka chodí do školy, která je vzdálená 2 kilometry od jejich domova.
     

D`Souza Royal Rohan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Fatima English Medium School
Chce být: mechanikem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Royal Rohan je roztomilý a velmi přátelský chlapec. Do školy chodí rád a má v ní hodně přátel. Ve volném čase hraje míčové hry a na honěnou. Má velmi dobrý vztah se svojí sestrou.
Poznámky: Rohanův otec pracuje jako zednický pomocník. Kvůli bolestem zad nemůže dělat fyzicky náročnější práci. Matka se stará o domácnost a děti a ráda by také pracovala, ale v jejich vesnici pro ni není mnoho příležitostí k výdělku. Ze skromného výdělku otce rodiče stěží uživí rodinu a na vzdělání pro dvě děti jim scházejí peníze.
     

Monteiro Nevil Francis

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Fatima English Medium School
Chce být: inženýrem
Zájmy: tanec
O dítěti: Nevil je bystrý a inteligentní chlapec. Do školy chodí pravidelně, domácí úkoly má vždy vzorně připravené a učení mu jde dobře. Rád zpívá, tančí a hraje míčové hry s kamarády. Má velmi rád svojí sestru a nejlepšího kamaráda Prinstona.
Poznámky: Otec chlapce pracuje jako pomocník ve škole a je jediným živitelem rodiny. S rodinou žijí i staří prarodiče, o které se rodina stará. Příjem otce není dostačující na zabezpečení celé rodiny a poskytnutí vzdělání chlapci.
     

Saldanha Cian Ashish

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Morning Star English School
Chce být: zatím neví
Zájmy: hraní her
O dítěti: Cian je hodný a citlivý chlapec, který je přátelské povahy a kamarádství navazuje snadno. Ve škole se mu daří a učení ho velmi baví. Ve volném čase rád hraje míčové hry a vybarvuje obrázky.
Poznámky: Otec chlapce pracuje jako elektrikář, bývá často nemocný a nemůže vykonávat žádnou náročnou práci. Maminka chodí pomáhat do domácností, aby alespoň trochu finančně podpořila rodinu. Nemají vlastní dům, žijí v domě prarodičů a i když se oba rodiče snaží, ze svého příjmu nedovedou bez pomoci hradit náklady spojené se studiem Ciana.
     

D`Costa Suhan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Morning Star English School
Chce být: inženýrem
Zájmy: zpěv
O dítěti: Suhan je milý a poslušný chlapec. Velmi rád se učí a jeho ambicí je stát se inženýrem. Všechny úkoly má vždy vzorně připravené. Ve vém volném čase rád zpívá a hraje různé hry.
Poznámky: Otec Suhana instaluje kabely pro místního televizního operátora a maminka pracuje v mateřské škole jako pomocnice. Oba rodiče jsou pracovití a zodpovědní. Nedávno si vzali půjčku na postavení domku, kterou poctivě splácejí. Otec trpí zdravotními potížemi s alergií. Přestože se oba snaží, je pro ně velmi náročné zabezpečit všechny základní potřeby pro svou rodinu a ušetřit dostatek peněz na vzdělávání svých dětí.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    13    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).