Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    

V databázi máme 51 dětí z Indie, 21 dětí z Ugandy, 14 dětí ze Zambie, 10 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 96 dětí z databáze.
Kamusini Aaron

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 15
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Busagazi Community School
Chce být: pilotem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Aaron je striktní v tom, co dělá a jak to dělá. Sám si navrhuje vlastní program. Je velmi organizovaný. Je čistotný ve všem co dělá. Ve svém volném čase hraje s kamarády fotbal.
Poznámky: Rodinu tvoří matka a její dva synové. Bydlí v malém domě o jedné místnosti. Otec opustil rodinu poté, co potkal jinou ženu a přestěhoval se na jiné místo. Jejím hlavním zdrojem příjmů je sbírání dříví na podpal, které prodávají lidem poblíž jezera Victoria. Její měsíční příjem činí 40 000 ugandských šilinků. Z něho podporuje rodinu, hradí školné a léky. Starší syn by byl na vyšším stupni vzdělání, ale kvůli nedostatku finančních prostředků nemůže být ve třídě své věkové skupiny. Rodina si půjčuje půdu od jiných lidí, aby pěstovali některé plodiny. Někdy musí matka kupovat jídlo pro své děti. Otec neposkytuje žádnou podporu.
     

Mishkin Ahnezhka

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Kirovská SŠ
Chce být: muzikantkou
Zájmy: ráda se dívá na pohádky
O dítěti: Je klidná, milá, laskavá, ráda pomáhá rodičům v domácnosti.
Poznámky: Agnežku vychovává přátelská katolická rodina. Matka každý týden doprovází děti na náboženství. Před několika lety měla rodina průměrný výdělek. Otec pracoval jako stavebník ve Vitebsku. Ale po nějaké době firma zkrachovala a otec musel odjet za prací do Ruska. Matka nemůže najít práci ve svém oboru a je vedena na úřadu práce, také začala studovat obor zbožíznalectví.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Vishwakarma Akshay Babu

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: dítě je ještě malé na to, aby se mohlo rozhodnout
Zájmy: hraní her
O dítěti: Akshay je dobře vychované a poslušné dítě. Je to tichý chlapec, mluví opravdu málo. Nepřichází do kontaktu s jinými lidmi kromě svých spolužáků. Jeho písmo je velmi dobré a úhledné. Potřebuje však být více aktivní v každodenních činnostech.
Poznámky: Otec Akshay pracuje v malém cukrářství jako cukrář. Ačkoliv je kuchařem, tak není odborníkem na jiné činnosti, jako je například pečení sladkého pečiva. Díky svému zaměstnání musí občas pracovat přes noc, ale jindy má zase více volného času. Je zvyklý vykonávat pouze na svoji profesi a nemůže tak dělat nic jiného. Jeho výdělek je nízký a stačí na uživení rodiny, nikoliv už ovšem na zajištění vzdělání pro obě děti. Rodiče mají ambici, aby byly obě děti vzdělané.
     

Naik Deepika Vinayak

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 118
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Nursery
Chce být: zatím neví
Zájmy: hraní her
O dítěti: Dívka žije ve vesnici, obklopená přírodou, kterou má velmi ráda. Deepika si užívá hodiny ve školce a recituje anglickou abecedu a verše. Miluje své sourozence a ráda hraje puzzle. Učí se číst a psát a baví jí prohlížet si obrázky v učebnicích. Je velmi dobře vychovaná a vesele konverzuje.
Poznámky: Rodina dívky má sedm členů a oba rodiče chodili do školy jen do 9. třídy. Matka prošla srdeční operací a je vzorem pro své děti svojí odvahou a odhodláním. Stále mají babičku, která má Deepiku ráda a užívá si večery s malým dítětem. Stará babička chodí s obtížemi, protože má problémy s končetinami. Tato velká rodina má problémy s přežíváním na malém platu otce Vinayaka. Drobný obchod, který provozuje, má malý obrat. Jejich dům má 3 místnosti s elektřinou, ale bez WC.
     

Saab Imsiya Ibrahim

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Nursery
Chce být: zatím neví
Zájmy: hry
O dítěti: Imsiya je tiché dítě, ráda poslouchá, když jí někdo čte příběhy. Má ráda jazyk Kannada a docela hezky umí říkat říkanky v angličtině. Ačkoli je to vážná dívka, moc ráda si hraje se svými kamarády a také moc ráda navštěvuje svou babičku. Je kreativní, ráda počítá a učí se kreslit. Modrá barva ji okouzluje, protože je to barva oblohy i vody.
Poznámky: Otci dívky je 30 let a pracuje jako nakladač ryb z čehož má malý příjem. Prarodiče jsou nemocní, dědeček trpí problémy se střevem a babička má problémy se srdcem. Živitel rodiny si nedávno vzal půjčku, aby pomohl rodičům. V současné době většina jeho platu jde na splácení úvěru. Manželka Mariya má problémy s končetinami a je v domácnosti. Pro otce je velice těžké postarat se o děti a zaplatit za rodinné výdaje.
     

Naik Meghana Nagesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Nursery
Chce být: zatím neví
Zájmy: hry venku
O dítěti: Meghana žije v malé vesnici Allanki na pobřeží Arabského moře. Je ve školce, kam chodí velmi ráda. Umí anglickou abecedu a ráda se učí nová slova. Ráda si prohlíží obrázky a učí se nové tance. Má krásný vztah se svojí sestrou a společně si rády hrají s ostatními dětmi ve vesnici. Meghana chodí do školy denně ze vzdálenosti půl kilometru, pracuje samostatně, vše se vždy snaží udělat co nejllépe. Školka dětem otevírá nový svět s úžasnými věcmi jako je anglická abeceda, čísla, obrázky a Meghan to vše moc baví.
Poznámky: 46letý Nagesh je nekvalifikovaný zedník, který prochází přes různé vesnice, aby se živil. Jeho práce zahrnuje vyčištění prostoru, přenášení kamenů a cihel a práce bez bezpečnostních opatření. Cestování autobusem je drahé a většina jeho příjmu klesá do placení cestovního jízdného. Muž chodil do školy do 10. třídy a jeho práce je nepředvídatelná v závislosti na ročním období. Matka Asha má 34 let a chodila do školy do 10. ročníku je dobrou podporou rodiny, která tvrdě pracuje a přináší svým dětem to nejlepší, co může. Nemají svůj vlastní dům. Jejich pronajatý dům je ze dvou místností, které potřebují opravit.
     

Gowda Reshma Shambu

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 118
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Nursery
Chce být: zatím neví
Zájmy: tanec a hraní her v bahně
O dítěti: Dívka žije v krásné obci Apsarkonda mezi zelenými poli a nádherně tvarovanými balvany, na pobřeží Arabského moře, kde si hrají děti v písku. Malá Reshma je jednou z nich, miluje moře a vlny. Obdivuje všechny divy přírody. Ve svých šesti letech se učí ve školce mnoho nových věcí. Snadno si získává kamarády. Byla několikrát oceněna pro talent na tanec. Vše se snaží dělat, jak nejlépe umí a mnohé se učí od svého bratra.
Poznámky: Reshmova rodina vlastní kousek půdy, kde otec pěstuje rýži, za kterou má ale malý výdělek, který vystačí sotva půl roku. Po zbytek roku pracuje v obci nakládáním bláta a kamenní na nákladní automobily. Jsou to opravdu těžce vydělané peníze. Otec, který chodil do školy pouze do 8. třídy, se musí starat o pětičlennou rodinu sám. Jeho žena Sujatha má pouhých 25 let a dokončenou 4. třídu. Reshma a její bratr Niranjan rádi tráví čas s babičkou a ještě více s ostatními dětmi z vesnice. Navzdory všem okolnostem je to šťastná rodina. Jejich dům má dvě místnosti, elektřinu a toaletu.
     

Gouda Raksha Laxman

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: LPS School, Malbalkeri
Chce být: zatím neví
Zájmy: panenky
O dítěti: Malá Raksha žije v pobřežní vesnici Malbalkeri v nádherné přírodě. Lidé se zde však živí převážně jen primitivním způsobem rybolovu. Dívka miluje moře a všechen čas strávený s rodiči v jeho blízkosti. Je nyní ve druhé třídě, má ráda matematiku a přírodní vědy popisující svět, který má tak ráda. Angličtina je dost těžká, ale dívce se daří rozumět i číst. Ráda sleduje se svým bratrem animované filmy. Jako starší sestra pomáhá bratrovi s učením angličtiny. Vodí ho do školy, je velkou pomocí rodičům. Mamince pomáhá s drobnými pochůzkami.
Poznámky: Raksha strávila rané dětství se svým otcem daleko ve státě Andhra Pradesh. Laxman má 41 let a chodil do školy jen do 4. třídy ale tvrdě pracuje jako hotelový uklízeč v hlavním městě Hyderabad. Návštěvuje rodinu a domov jednou za 4 měsíce. Raksha vidí svého otce málo. Těžký život pro malé dítě, přestože je veselá a pomáhá matce, která pracuje doma. Kavya matka má 37 let a chodila do školy do 7. třídy ale vychovala děti v dobré kázeňské disciplíně. Laxman Gouda tvrdě pracuje, aby uživil rodinu s dvěma malými dětmi, ale zjistili, že finanční prostředky prostě nestačí. malá rodina žije v domě, který je zchátralý a potřebuje opravit. Rodina ale najde sílu, která jim letos pomůže díky vaší laskavosti.
     

Cardoza Iola

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Little Flower Hr. Pry. School
Chce být: učitelkou
Zájmy: zpěv
O dítěti: Iola je hezká, drobná dívka. Je chytrá a i přesto, že bývá občas nemocná a musí kvůli astmatu zůstávat doma, je schopna se látku doučit. Říká, že by se ráda stala učitelkou a učila malé děti matematiku. Je velmi aktivní, účastní se sportovních soutěží a vyhrává také ceny. Má svůj okruh kamarádů a ve svém volném čase si užívá jejich společnosti. Ráda zpívá a zazpívala nám také během našeho rozhovoru.
Poznámky: Otec Ioly pracuje za denní mzdu v hotelu. Nemůže pracovat pravidelně protože trpí astmatem a bere léky. Žijí s nimi také oba prarodiče. Dědeček je nemocný a musí brát pravidelně léky. Iola trpí stejně jako její otec astmatem a také bere léky. Nemají vlastní dům ani pozemek žijí v domě svých předků. Příjem otce je velmi nuzný a je pro něj tudíž obtížné uživit rodinu, zajistit vzdělání dětem a hradit všechny léky.
     

Nakafu Merisha

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 3
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. John Nepomuk P/S Kitula
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hraní s panenkami, zpěv a tanec
O dítěti: Merisha je hodná, klidná a skromná dívka. Je vychovaná a dokáže snadno vyjádřit, co se jí líbí a co ne. Má ráda školu a dělá vše, co chtějí učitelé. Ve volném čase ráda zpívá s kamarády. Dává pozor. Pomáhá spolužákům ve třídě číst tabulky.
Poznámky: Rodina se skládá z pěti členů, bydlí v domě o čtyřech místnostech z cihel a plechu, podlahy nejsou vybetonované, dům je částečně zastřešen, má jedny dveře, zbylá okna jsou zakryta plechem místo okenic. Dvě místnosti jsou dokončeny, zbylé dvě ne. Děti spí v jedné místnosti a dělí se o lůžkoviny. Někdy otec sbírá palivové dřevo v lese a prodává je, ale nejde moc na odbyt, protože většina lidí je schopna si nasbírat dřevo sama. Pěstují plodiny jak na spotřebu tak na prodej, aby získali peníze na školní poplatky a další potřeby. Rodina čelí nedostatku financí, protože i když dají dohromady všechny peníze, stále se jim nedaří zaplatit ani polovinu poplatků, protože potřeby rodiny jsou značné. Děti jsou posílány domů kvůli poplatkům a zůstávají tam dlouho dokud nedostanou peníze, což ovlivňuje jejich prospěch. V noci svítí petrolejovými lampami. Vodu nosí v kanystrech z kryté studny. Jídlo vaří na palivovém dříví z lesa.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).