Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    13    14    15    

V databázi máme 53 dětí z Indie, 46 dětí z Ugandy, 22 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 143 dětí z databáze.
Babirye Angel

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Mary`s P/S Bufumbe
Chce být: učitelkou
Zájmy: zpěv a netball
O dítěti: Angel je poslušná a velmi hovorná dívka. Každý den vypráví své matce o tom, co se dělo ve škole a co se naučila. Ráda si hraje s panenkami, které vyrábí z banánových listů a zpívá si při tom písničky, které se naučila ve škole.
Poznámky: Matka dívky peče palačinky a prodává je lidem ve vesnici, nemá ale k dispozici tolik peněz a surovin, aby je mohla prodávat každý den. Otec dříve pracoval jako rybář, ale nový zákon mu tuto práci už bohužel nedovoluje. Rodina je závislá na farmaření, které představuje hlavní zdroj příjmů, je ale sezónní a závislé na kvalitě úrody a výši cen. I když je dobrá úroda, získají pouze málo peněz na obživu a školní poplatky. Otec má dvě manželky a je pro něj obtížné uživit obě rodiny.
     

Nakalyowa Florence

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Mary`s P/S Bufumbe
Chce být: kadeřnicí
Zájmy: schovávaná a vybíjená
O dítěti: Florence je poslušná dívka, která rychle mluví. Aktivně se účastní výuky a neodradí ji ani případná nesprávná odpověď na otázku. Má natolik ráda rýži, že nejde spát, dokud ji nedostane k večeři.
Poznámky: V rodině Florence žije celkem 6 členů, čtyři děti a rodiče. Hlavou rodiny je otec, který býval rybářem, protože ale používal k rybaření nelegální metody, má nyní rybolov zakázán a živí se jako farmář. Má pronajatou půdu, kde pěstuje maniok a brambory k prodeji a živobytí rodiny tedy zcela závisí na úrodě. Otec občas také vykonává manuální práce, je ale placen málo a někdy také vůbec.
     

Nanyonjo Janepher

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Mary`s P/S Bufumbe
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: netball, vybíjená
O dítěti: Janepher má velice ráda tanec, je ambiciózní a ráda objevuje nové věci. Snadno si hledá nové přátele, je pokorná a ve škole má dobré výsledky.
Poznámky: Janepher žije se svojí babičkou, otcem, tetou a třemi bratranci a sestřenicemi. Její otec měl nehodu a nemůže vykonávat žádnou těžkou práci. Babička prodává jídlo v táboře rybářů blízko vesnice, ale občas nemá k dispozici nic, co by mohla prodat. Má malý kus půdy, kde pěstuje plodiny, je ale jediným živitelem rodiny a výnosy z půdy jsou malé. Největší výzvou je získat finanční prostředky pro otce Janepher, který musí brát pravidelně léky.
     

Kyambadde Akram

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Mary`s P/S Bufumbe
Chce být: inženýrem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Akram je poslušný, pokorný a má výbornou paměť. Aktivně se účastní výuky ve škole a ve volném čase rád rozkládá na části drobné předměty, jako například otcovo rádio, a zase je skládá dohromady. Nerad přichází o jakýkoliv den výuky a to i v případě, že je nemocný.
Poznámky: Otec, který je hlavou rodiny, je farmář a pěstuje plodiny na malém kousku půdy. Byl nucen si pronajmout další půdu, aby uživil rodinu a mohl pěstovat ještě další plodiny na prodej. I přesto, že nemá mnoho dětí, je pro něj obtížné hradit jim školní poplatky a další školní potřeby. Problémem je dlouhá doba mezi zasetím a sklizní, která má velký vliv na možnost hradit poplatky. Otec začal také vyrábět cihly, aby mohl postavit nový dům.
     

Nanzelena Nankula Sylivia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Mary`s P/S Bufumbe
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: schovávaná a vybíjená
O dítěti: Sylivia ráda chodí do školy a dělá si domácí úkoly ihned poté, co přijde ze školy domů. Má ráda sladkosti, jako jsou sušenky nebo cukroví. Ve škole má dobrý prospěch a ráda se stará o mladší děti.
Poznámky: Hlavou rodiny je otec, žijí ve dvoupokojovém domě. Otec má ještě druhou rodinu, která má šestnáct členů, z nichž osm jsou děti, které stále chodí do školy a další dvě děti, které již školu vyšly, ale zůstávají doma. Rodiče Sylivie jsou farmáři, poslední tři sezóny byla jejich půda zasažena dlouhým obdobím sucha a úroda byl slabá. Předtím, než dozrají plodiny a mohou sklízet úrodu, jsou děti často posílány ze školy domů, jelikož nemají uhrazené školní poplatky. I když rodiče prodají úrodu, ani tak není výdělek dostatečný k tomu, aby pokryl poplatky a další výdaje rodiny.
     

Chipawa Pretty

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: zdravotní sestra
Zájmy: kreslení a četba
O dítěti: Pretty pochází z kmene Lunda z Mwinilungy, oblasti v severozápadní provincii Zambie. Je to podnikavá dívka, která se svými bratranci ráda hraje vybíjenou. Chodí do školy dva kilometry daleko, což jí zabere přes 30 min. Ve škole Pretty baví čtení a se spolužáky moc ráda kreslí. Její prospěch ve škole je průměrný, ale stabilní. Je aktivní také v kostele, kde patří ke skupině dětí Holy childhood a pravidelně navštěvuje také nedělní školu. Jejím oblíbeným jídlem je dýně a zatím nejhezčím zážitkem to, když viděla v televizi u kamarádky slona. Pretty by se jednou ráda stala ošetřovatelkou, aby mohla pomáhat léčit malárii.
Poznámky: Prettina rodina žije ve třech místnostech v domku z nepálených cihel a plechovou střechou. Vodu přinášejí ze studny, vaří na dřevěném uhlí a svítí svíčkami. Pravidelné jídlo mají zhruba 2x denně. Pozemek patří jejich dědečkovi a rodina na něm žije již 20 let. Matčin výdělek v kadeřnictví je nízký a nestačí pokrýt všechny výdaje rodiny. K těm se přidávají také výdaje za pravidelnou péči o dědečka a studia dalších dvou dětí. Otec Pretty je řidič, který je však momentálně bez práce. Matka nemá dostatečné vzdělání a otec absolvoval, pro nedostatek peněz, pouze 10 tříd školy. Nedaří se jim dlouhodobě zlepšit finanční situaci své rodiny, neboť jejich pracovní příležitosti jsou velmi omezené.
     

Ntanda Gift

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: policista
Zájmy: tení a hry s kamarády
O dítěti: Gift je aktivní a řečný chlapec, který si rád hraje se svými kamarády. Do školy vzdálené 2 km mu cesta trvá cca 40 minut. Ve škole jej nejvíce baví skupinové čtení a o přestávkách si rád povídá se spolužáky. Velmi rád také vaří a zkouší již vařit ůplně sám. Jeho oblíbené jídlo je kaše nshima s fazolemi. Často také pomáhá rodičům s drobnými pracemi v domácnosti, například při zametání podlahy. Když má volnou chvíli, zkouší spolu se sourozenci číst. Gift je rozhodnutý, že se v budoucnu stane policistou a bude se podílet na potírání zločinnosti.
Poznámky: Rodina žije ve třech místnostech v domku z nepálených cihel a plechovou střechou. Nemají elektřinu, ke svícení používají svíčky a vodu nosí z nedaleké studny. Pravidelné jídlo mají jednou až dvakrát denně. Jejich příjem je nedostatečný na pokrytí všech potřeb rodiny a vzdělání dětí, protože školné je opravdu velmi drahé. Otec podporuje ještě další členy rodiny, ve které jsou 3 děti, které musely ukončit docházku do školy pro nedostatek peněz. Matka nemá vzdělání, protože na něj nebylo dostek financí, a otec dokončil 12. třídu. Dále už také nemohl studovat. Jejich šance získat dobrou práci jsou proto hodně omezené. Velmi se však snaží a stále intenzivně vyhledávají různé pracovní příležitosti, odpovídající jejich možnostem.
     

Kifita Purity

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 20
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 2    
Škola: Necor computer training school
Chce být: ošetřovatelkou
Zájmy: etba románů, šití a návštěvy kamarádů
O dítěti: Velkým koníčkem Purity je četba, proto si často půjčuje knížky od přátel. Další aktivitou, které se velmi ráda věnuje, je šití. A i když je samouk a nechodila do žádného kurzu, umí šít velmi dobře. Také proto je mezi svými kamarádkami nesmírně oblíbená. Purity jim ráda občas něco ušije. Kromě šití ji také baví vaření.
Poznámky: Rodina žije ve dvoupokojovém domku z hlíny a nepálených cihel, s plechovou střechou. Puritina matka má kvůli rodinné nouzi jen základní vzdělání prvního stupně, proto je pro ni velmi obtížné najít stálou práci. V budoucnu by si rádi postavili malý domek na vlastním pozemku, což by jim zajistilo příjem z jeho pronájmu. V tuto chvíli se zaměřili, spolu s dalšími příbuznými z matčiny strany, na obdělávaní půdy a pěstování kukuřice. Větší část úrody se snaží prodat a vylepšit tak rodinný rozpočet.
     

Jiyoya Musombwe

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: politik (prezident)
Zájmy: kreslení, četba
O dítěti: Musombwe patří do kmene Kaonde. Je to velmi společenský chlapec, který rád komunikuje se svými přáteli. Do školy chodí pěšky 4 km, což mu zabere více než 1hodinu a 30 min. Ve škole má velmi dobré výsledky a nejvíce jej baví společné čtení. Během přestávek hraje s kamarády hru Tegy nebo fotbal. Musombwe velmi baví poslouchat zprávy, které jej nesmírně zajímají. Jednoho dne by se chtěl stát dobrým prezidentem, aby mohl pomáhat chudým lidem.
Poznámky: Musombweho rodina žije v chatrči o dvou místnostech z nepálených cihel a plechovou střechou. Na vaření používají dřevěné uhlí a v noci svítí svíčkami, protože nemají připojenou elektřinu. Jídlo mají zpravidla 2x denně. Pro vodu dochází k venkovní studni. Otec opustil rodinu před 8 lety a od té doby matka zajištuje finanční podporu rodiny sama. Pracuje jako prodavačka oblečení z druhé ruky. Její výdělek je však velmi nízký a nestačí na zajištění základních potřeb rodiny. Pro své děti by si velmi přála lepší budoucnost a proto jí velmi záleží na jejich studiích.
     

Chindamba Judith

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: zdravotní sestra
Zájmy: hrát netball a psaní
O dítěti: Judith je spíše tichá dívka, která se vždy během výuky maximálně soustředí na svou práci. Její výkon ve škole je zatím průměrný, ale stabilní. Během přestávky si ráda povídá s ostatními žáky. Doma pomáhá s mytím talířů a zametáním. Snaží se také pomáhat s vařením, ale pouze zeleninu a pod dohledem. Vždy má velkou radost, když ji během prázdnin navštíví bratranci. Její zatím nejlepší zážitek byl, když poprvé zahlédla zajíce na zahradě daleko od domu. Ráda si také vybarvuje a kreslí. Chce se stát zdravotní sestrou, která pomáhá léčit nemocné.
Poznámky: Rodina Judith žije v typickém domě se železnými pláty místo střechy, který má 3 místnosti a je postaven z nepálených cihel. Používají palivové dříví nebo dřevěné uhlí pro vaření a vodu nosí z nedaleké studny. Svíčky jsou jejich zdrojem světla. Jídlo mají zpravidla jen jednou denně. Příjem z vypěstovaných plodin nestačí k zabezpečení zakladních potřeb rodiny. Oba rodiče nejsou vzdělaní, o to více si přejí, aby jejich děti mohly chodit do školy.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    13    14    15    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).