Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    

V databázi máme 47 dětí z Indie, 18 dětí z Ugandy, 12 dětí ze Zambie, 15 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 91 dětí z databáze.
Gowda Nagaraj Manju

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Nursery
Chce být: policistou
Zájmy: hra s hračkama
O dítěti: Nagaraj je velmi tiché a přemýšlivé dítě, které je rádo o samotě. Moc nemluví, ale je laskavý a jemný. Má rád svého malého bratříčka, hraje si s ním a chrání ho. Letos se ve školce začíná učit anglickou abecedu a říkanky. Je nadšen číslicemi a začíná počítat.
Poznámky: Nagrajův otec Manju Gowda má 50 let a je nevzdělaný. Pracuje jako manuální dělník a má velmi malý příjem. Jeho práce zahrnuje kopání, přenášení písku a balvanů, manuální terénní práce. Jeho manželka Sharadha má 35 let a právě porodila chlapečka, který je nyní jeden měsíc starý. Jejich dům se skládá ze dvou místností, ale není zde toaleta ani spolehlivý zdroj vody. Vlastní pozemky o velikosti 80 m2, ale půdu neobdělávají. Rodina považuje za obtížné zajistit obě děti, jejich jídlo a vzdělávání. Otcova práce je však sezónní a během prázdninové sezóny je po celé dny bez práce.
     

Kyazike Sherina

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Thomas P/S Bweyogerere
Chce být: zdravotnicí
Zájmy: hra na schovávanou, skákání přes švihadlo
O dítěti: Sherina je disciplinovaná a společenská dívka. Je trochu rezervovaná, vždy se však uvolní, když si hraje s vrstevníky. Škola ji baví a má dobré studijní výsledky. Je také vždy velmi aktivní během hodin tělocviku. Doma ráda pomáhá při úklidu domu a mytí nádobí.
Poznámky: Rodina žije v jednopokojovém pronajatém domě, který je postaven z železných plechů a nepálených cihel. Žijí v přeplněné příměstské oblasti, kde jsou životní náklady nesmírně vysoké. Otec pracuje v knihovně za malou denní mzdu a matka provozuje malou venkovní restauraci. Po vesnici pak roznáší lidem objednané jídlo. Zákazníci ji však ne vždy zaplatí. Provoz restaurace navíc není možný v období dešťů a vždy, když prší. Rodina nemá vlastní půdu, dostali však možnost pěstovat plodiny pro vlastní spotřebu na pozemku, který patří rodině matky.
     

Namawanda Shantal Blessing

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Thomas P/S Bweyogerere
Chce být: zdravotnicí
Zájmy: skákání přes švihadlo, vyrábění hraček
O dítěti: Shantal je disciplinovanou, společenskou a milující dívkou. Ve srovnání s jejími přáteli pociťuje velmi rychle hlad a vždy se velmi těší na oběd. Ráda vyrábí panenky ze starého oblečení a banánových listů.
Poznámky: Otec je hlavou rodiny a pracuje na jatkách. Má další dvě manželky a děti a nemá, bohužel, dostatek peněž na to, aby všechny uživil. Matka je většinu času doma, kde vykonává práci potřebnou pro zajištění rodiny. Sbírá také místní bylinky, které poté prodává a občas si něco přivydělá pletením copánků. Rodina žije v příměstské oblasti, kde jsou životní náklady velmi vysoké. Děti často nemají uhrazeny školní poplatky a matka prosí učitele, aby i přesto mohly studovat a skládat zkoušky spolu s ostatními dětmi ze školy.
     

Kimbugwe Marvin Frank

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Thomas P/S Bweyogerere
Chce být: novinářem
Zájmy: fotbal, vyrábění hraček
O dítěti: Marvin je odvážný chlapec, který je podle jeho maminky také tvrdohlavý, ale zároveň velmi disciplinovaný. Školu má rád, vždy si pečlivě připravuje úkoly a patří mezi 10 nejlepších žáků ve třídě. Ve volném čase rád vyrábí hračky z dostupných materiálů.
Poznámky: Rodina se skládá z pěti členů a žije v domě tety, kde aktuálně nemusí platit nájem. Nejsou si však jisti, jak dlouho budou u tety ještě moci bydlet. Otec se živí jako řidič motorky pro bohatého zaměstnavatele a dostává malou denní mzdu, zatímco matka vydělává prodejem obnošeného oblečení na trhu. Dvě ze tří dětí chodí do školy a zaplatit všechny poplatky je pro rodinu velmi obtížné.
     

Kabugo Alvin

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Matia Mulumba, Ssabawaali P/S
Chce být: pilotem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Alvin je veselý a společenský chlapec, který je vždy rád středem pozornosti. Ve škole má velmi dobré výsledky a každou neděli chodí do kostela se svým dědečkem.
Poznámky: Alvin žije se svojí babičkou, protože nová partnerka jeho otce se odmítla starat o jeho 4 děti. Babička pěstuje plodiny hlavně pro domácí spotřebu a sbírá dřevo z blízkého lesa, které prodává, aby získala peníze. Otec někdy pracuje jako řidič taxi a když vydělá peníze, občas je pošle babičce, ale ne pravidelně. V domě žije 10 členů rodiny (6 vnoučat a 3 děti babičky, které nemají práci a babička). Babička je nemocná a je pro ní obtížné mít zodpovědnost za tak velkou rodinu.
     

Namuswe Grace

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Matia Mulumba, Ssabawaali P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Grace je milá a zodpovědná dívka, která se vždy snaží nastolit pořádek ve třídě, když není přítomen učitel. Je velmi výřečná a nebojí se projevit svůj názor.
Poznámky: Grace žije pouze s matkou, protože otec si založil novou rodinu a o rodinu Grace se nestará. Matka dokázala získat pozemek a na něm postavit dům, který však zatím není kompletně dokončen a prší do něj. Pracuje ve městě v čistírně, kde však za práci dostává jen velmi málo peněz, ze kterých musí pokrýt školní poplatky i ostatní potřeby rodiny.
     

Nakayima Sumaya

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Matia Mulumba, Ssabawaali P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Sumaya je skromná a tichá dívka, které se ve škole daří a má dobré výsledky. Má také velmi ráda tělesnou výchovu a baví jí skákat jako žába. K ostatním dětem se vždy chová laskavě a pomáhá jim.
Poznámky: Sumaya a její dvě sestry žijí s babičkou v jednopokojovém domě. Na malém pozemku pěstují 10 kávovníků a několik banánovníků. Rodiče děti ve vzdělání vůbec nepodporují, nicméně babička se velmi snaží, aby děti do školy chodily. Vypomáhá ve vesnici na zahradách sousedů, aby získala dostatek peněz na školní poplatky.
     

Tailor Nikeeta

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Govt. Primary School, Rasoolabad
Chce být: ednicí
Zájmy: zpěv
O dítěti: Nikeetu hodně škola baví, vždy chodí včas a po návratu pak pomáhá doma a dělá si úkoly. Jakmile má všechno hotové, vyběhne ven za kamarády, se kterými si hraje.
Poznámky: Otec pracuje jako řidič, ale nemá stálý příjem. Rodiče mají tři děti. Nejmladší, bohužel, není mentálně v pořádku a tak všechny peníze, které tatínek vydělá, jsou určeny k jeho léčbě. Rodině pak nezbývají peníze na jakékoli další věci. Domácnost této rodiny není dobře vybavená a pro vodu musí docházet ven.
     

Kempenor Samvel

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Govt. Primary School, Rasoolabad
Chce být: doktorem
Zájmy: psaní a kreslení
O dítěti: Samvel je rozený lídr. Vždy, když má škola nějaké oficiální akce, mluví za všechny žáky právě on. Je chytrý a učitelé jej mají rádi. Chtěl by se jednou stát lékařem a pomáhat chudým a nemocným. Je to klidný a moc milý chlapec. Hodně času tráví se svými přáteli, se kterými každý den chodí do školy. Když se odpoledne vrátí domů, pomáhá mamince a dělá si úkoly do školy.
Poznámky: Matka nechodí do práce, stará se o domácnost. Rodina má 5 koz, o které se stará otec. Když jsou kozy dospělé, otec je prodá a tímto získá nějaké peníze. Vzhledem k tomu, že rodina nemá žádný jiný příjem, je pro ně náročně vyžít z toho, co mají. Otec není schopen dětem platit náklady na studium s nestálým příjmem. Je pro něj náročné postarat se také o jídlo a další potřeby rodiny.
     

Vallur Kiran

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Govt. Primary School, Rasoolabad
Chce být: policistou
Zájmy: tení, kreslení
O dítěti: Kiran je opravdu chytrý, talentovaný a ctižádostivý chlapec. Vždy chce být ve všem první a nejlepší. Ve škole dosahuje dobrých studijních výsledků a při hrách se svými kamarády rád vyhrává. V oblibě má sladkosti a zvláště pak zmrzlinu.
Poznámky: Všechny tři děti studují. Otec pracuje jako námezdní dělník v technické oblasti. Je však alkoholik, a tak všechny vydělané peníze utratí za alkohol. Není schopen mít jakoukoli odpovědnost za svou rodinu. Matka pracuje jako námezdní dělnice a ze svého příjmu živí děti, což je pro ni velmi náročné. Bydlí pod malým přístřeškem, ve kterém nemají žádné vybavení a není ani moc bezpečný.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).