Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

V databázi máme 100 dětí z Indie, 44 dětí z Ugandy, 24 dětí ze Zambie, 12 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 180 dětí z databáze.
Rasulabadakar Israil

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 16
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: N.F.H.S. College, Bidar.
Chce být: učitelem
Zájmy: kriket
O dítěti: Israil je chytrý chlapec, je aktivní a zapojuje se také do mimoškolních aktivit. Rád se angažuje také ve všem, co se týká ekologie. Je to aktivní chlapec a má respekt ke starším.
Poznámky: Jedná se o šestičlennou rodinu, rodiče a pět dětí, z toho tři dívky jsou již vdané. Rodiče pracují jako námezdní dělníci s velice nízkým příjmem. A tak je pro ně opravdu velice těžké dětem moci platit studium.
     

Arbaskhan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 18
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Government PU College, Bidar.
Chce být: policitou
Zájmy: kriket
O dítěti: Arbaskhan se opravdu hodně zajímá o svá studia, chodí pravidelně do školy. Je to velmi chytrý a aktivní chlapec. Rád se baví se svými přáteli. Je to zodpovědný chlapec.
Poznámky: Rodina má třináct členů, rodiče a deset dětí, z nichž 4 už mají své vlastní rodiny. Otec pracuje v hotelu, je pro něj velice obtížné zajistit rodině jejich základní životní potřeby. Rodiče by rádi zajistili studium svým zbývajícím dětem, ale není pro ně bohužel možné.
     

Kumbare Meshak

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Secred Heart School, Bidar .
Chce být: policistou
Zájmy: hraní a kreslení
O dítěti: Meshak je velmi inteligentní chlapec. Chodí pravidelně do školy. Vstává brzy ráno a dělá domácí úkoly. Miluje malování. Respektuje svoje rodiče a učitele. V testech bývá nejlepší, je velmi dobrým studentem a jeho učitele ho mají velmi rádi.
Poznámky: V rodině žije dohromady šest členů, tři děti, rodiče a babička. Otec pracuje jako námezní dělník a vykonává stavební práce. Jeho příjem není pravidelný. Matka pracuje jako počítačový operátor v soukromé kanceláři. Mají tři děti. Pro rodiče je obtížné uživit rodinu, hradit poplatky za Meshakovo studium a další výdaje. Matka musí za prací dojíždět z vesnice do města. Jelikož otec nemá pravidelný příjem, je pro matku samotnou obtížné rodinu uživit a není tudíž schopna zajistit Meshakovi vzdělání.
     

Jonson J

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 13
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Perimala High School, Bidar.
Chce být: policitou
Zájmy: Kabaddi a míčové hry
O dítěti: Jonson J má rád své studium. Do školy chodí včas. Je milý a přátelský. Je to aktivní chlapec. Jednou by se chtěl stát policistou. Rád si hraje se svými přáteli a má rád matematiku.
Poznámky: Rodiče této šestičlenné rodiny pracují jako námezdní dělníci. Otec je alkoholik, takže všechny úspory utratí za alkohol. A tak se matka snaží sama zajitit všechny potřeby rodiny. Matka se cítí často velice bezmozná, protože nedokáže dětem poskytnout jídlo a oblečení tak, jak by bylo potřeba.
     

Chisenga Brian

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 3    
Škola: Rufunsa Primary Government School
Chce být: voják
Zájmy: fotbal
O dítěti: Brian je z kmene Bemba, je chytrý, má zájem o školu a je to přátelský chlapec. Brian spí v domě o dvou místnostech s doškovou střechou, o přikrývku se dělí se svými dvěma sestrami Alice a Margaret. Brian má velmi rád školu, každý den chodí do školy 3 kilometry, ve volném čase hraje s kamarády ze sousedství fotbal. Brian chodí také rád každou neděli do kostela, se skupinou dětí navštěvuje nedělní školu. Brianovým koníčkem je hudba, zejména zpěv gospelů, zpívá s kamarády. Brian umí psát a počítat čísla , zejména v zambijském jazyce a trochu zná anglickou abecedu. Brian mluví také jazyky Nyanja a Soli.
Poznámky: Rodina je chudá a její obživa závisí na zemědělství. Vodu nosí z vrtu nedaleko domova. Pěstují zejména kukuřici na spotřebu. Pro rodinu je obtížné kvůli nedostatku potravin zajistit dvě jídla denně. Otec dělá příležitostné práce, někdy pálí dřevěné uhlí, aby zajistil prostředky. Matka má chatrné zdraví (HIV+) , manžel se snaží zajistit jídlo pro rodinu.
     

Banda Bupe

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Nkholoma Primary Government School
Chce být: učitelka
Zájmy: netball
O dítěti: Bupe je ve škole velmi chytrá, ráda kreslí, její oblíbené barvy jsou růžová a červená. Bupe je z kmene Nsenga, mluví velmi plynně jazyky Nsenga a Nyanja. Bupe je přátelské děvče a ostýchá se vždy, když mluví s někým, koho ještě nepotkala. Také si ráda hraje ve společnosti kamarádů ze sousedství. Bupe chodí každý den z domova do školy pěšky 4 kilometry. Ve volném čase ráda vyrábí panenky z hlíny, jejím oblíbeným jídlem je nshima se zeleninou, nshima je v Zambii základní jídlo.
Poznámky: Rodina Bupe žije v domě o dvou ložnicích z pálených cihel s doškovou střechou, pitnou vodu nosí z nedaleké studny. Rodina Bupe je chudá, matka je chronicky nemocná a žije v Lusace, kde se léčí a stará se o ni sestra. Dítě bydlí s prarodiči ve vesnici, babička je závislá na příležitostné práci u sousedů , kterou zajišťuje živobytí a školu pro děti, snaží se mít jídlo dvakrát denně. Jsou křesťané příslušející k římskokatolické církvi. Svítí svíčkami, vaří na dřevě. Dědeček Bupe je krátkozraký, bez brýlí špatně vidí, takže se snaží pracovat alespoň na poli.
     

Simbeye Gift

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 1    
Škola: Rufunsa Primary Government School
Chce být: policista
Zájmy: fotbal
O dítěti: Gift Simbeye je malý inteligentní chlapec, je chytrý a velice miluje školu, takže každý den do ní chodí pěšky s kamarády ze sousedství 6 kilometrů. Ve volném čase si rád kreslí, někdy si ve volném čase vyrábí autíčka z drátů a míč z plastu svázaného provázky, jeho oblíbenou barvou je modrá. Gift mluví velice plynně Nyanja, ale je z kmene Namwanga, jednoho z 75 zambijských kmenů. Gift se dělí o rákosovou rohož na spaní s babičkou.
Poznámky: Obživa rodiny závisí na drobném zemědělství, chovají také několik slepic, které občas prodávají pro zajištění potřeb domácnosti. Giftova babička nemá žádný zdroj příjmu, jen občas prodává malé množství kukuřice. Giftova matka je v hlavním městě Zambie Lusace, stará se o ni její sestra, která pracuje jako pokojská. Kvůli nemoci může pouze sedět doma, je na Anteritrol Viral Tretment[ART] , to je léčba pro lidi, kteří žijí s HIV. Rodina žije v domě o jedné místnosti z pálených cihel , bambusu a trávy s doškovou střechou. V noci svítí svíčkami, vaří na dřevě.
     

Chisanga Chisembe

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rufunsa Primary Government School
Chce být: elektrikář
Zájmy: fotbal
O dítěti: Chisembe je velmi inteligentní a chytrý chlapec, který žije s rodiči v oblasti Rufunsa ve východní části Zambie. Má tmavou pleť a školu bere velmi vážně. Chisembe má velice rád školu, umí číst zejména v zambijském jazyce [Nyanja], také rád kreslí a jeho oblíbené barvy jsou červená a modrá. Chisembe chodí s kamarády z domova do školy zhruba 3 kilometry. Je z kmene Bemba, mluví jazykem Bemba a trochu Nyanja. Někdy si z drátů a provázků vyrábí autíčka. Jeho koníčkem je jídlo a tanec.
Poznámky: Chisembeho rodina je ohrožená, jejich obživa závisí na drobném zemědělství, vodu nosí z nedalekého vrtu. Pro Chisembeho rodiče je obtížné zajistit alespoň dvě jídla denně kvůli nízkému příjmu. Otec je zahradník, má velice malý příjem, který nestačí k pokrytí každodenních potřeb rodiny. Matká má také jen příležitostnou práci. Rodina vaří na dřevě, v noci svítí svíčkami. Žijí v domě o třech místnostech z pálených cihel s doškovou střechou.
     

Nyendwa Steven

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Nkholoma Primary Government School
Chce být: učitel
Zájmy: fotbal
O dítěti: Steven rád žertuje s kamarády. Obvykle si rád hraje ve společnosti kamarádů, jeho oblíbenou barvou je černá, rád kreslí. Steven je z kmene Lamba, jednoho z 75 kmenů Zambie, umí mluvit jazykem Nyanja a trochu Lamba. Steven chodí z domova do školy s kamarády pěšky 2 kilometry. Spí v domě o jedné místnosti s doškovou střechou, o přikrývku se dělí s bratrem Martinem. Steven si ve škole rád čte příběhy v knížkách v jazyce Nyanja, jeho oblíbeným jídlem je nshima s fazolemi.
Poznámky: Stevenovi rodiče mají kvůli nízkému příjmu potíže zajistit dvě jídla denně. Otec je rolník, nechává se najímat na práci, rodina těžce bojuje o přežití. Kvůli nedostatku prostředků přestaly starší děti chodit do školy. Rodina závisí na drobném zemědělství, pěstují plodiny pouze pro osobní spotřebu. Spí v domě z pálených cihel o dvou místnostech s doškovou střechou. Rodina vaří na dřevě, v noci svítí svíčkami, vodu nosí ze studny vzdálené 3 kilometry od domova.
     

Mugoba Barbra

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Barbra pochází z kmene Shona, ale hovoří bembštinou. Je to způsobná a poslušná dívka, snadno se spřátelí. Má velmi ráda školu, do které chodí denně od pondělí do pátku na dopolední vyučování od 7.00 do 10.30 hodin. O víkendech navštěvuje sobotní vyučování v misii a nedělní bohoslužby se svými sourozenci. Její oblíbená barva je červená a oblíbené jídlo kaše nshima s fazolemi.
Poznámky: Tato pětičlenná rodina žije v domku o jedné místnosti. Je to kamenný domek se střechou z azbestových tašek. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu nosí z nedaleké nádrže z kliniky v Mukonchi. Domek patří společnosti, ve které Barbřina matka pracuje. Rodiče jsou rozvedení, otec odešel, když bylo dítěti 5 let. Nedostávají od něho žádnou podporu, ani děti nenavštěvuje. Matka pracuje jako sezonní dělnice, pěstují také nějaké plodiny pro svoji potřebu. Pravidelné jídlo mají třikrát denně, Barbra spí na matraci společně se svými sourozenci.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).