Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    

V databázi máme 83 dětí z Indie, 42 dětí z Ugandy, 52 dětí ze Zambie, 29 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 206 dětí z databáze.
Makina Dominic

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 4    
Škola: Tumvwanganai Primary
Chce být: Horníkem
Zájmy: Fotbal
O dítěti: Dominic je středně vysokýa má světlejší pleť. Je aktivní a poněkud upovídaný jak doma tak ve škole. Rád chodí sám do školy a rád chodí i do kostela, je členem Nedělní školy.
Poznámky: Rodina žije v domě o třech místnostech z nepálených cihel s plechovou střechou. Dům není napojen na vodovod a elektřinu. Vodu nosí ze studny. V noci svítí svíčkami, vaří na dřevěném uhlí. Rodina je závislá na příjmu z prodeje rajčat. Rajčata prodává mnoho lidí, proto je obtížné vydělat dost na pokrytí všech potřeb.
     

Mwepu Iness

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 1    
Škola: Tumvwanganai Primary
Chce být: Učitelkou
Zájmy: Hraní netballu
O dítěti: Iness má hnědou pleť a menší postavu. Mezi cizími je stydlivá, ale je to velmi chytrá dívka. Mezi kamarády je aktivní. Má ráda školu a ráda si hraje s kamarády. Do školy chodí pravidelně a je členkou Nedělní školy.
Poznámky: Rodina žije v domě o dvou místnostech z nepálených cihel s plechovou střechou. Dům není napojen na vodovod a elektřinu. Vodu nosí ze studny, vaří na dřevěném uhlí, svítí svíčkami. Matčin příjem není dostatečný pro zajištění všech potřeb, protože v prodeji rajčat je velká konkurence.
     

Kanema Peter

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 3    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: Učitelem
Zájmy: Fotbal a kreslení
O dítěti: Peter je malý a má tmavou pleť. Mezi lidmi, které nezná se projevuje velmi směle. Se všemi dobře komunikuje a rád jiným pomáhá se školní prací. Peter miluje fotbal a rád kreslí na zemi. Je členem Nedělní školy a má rád biblické příběhy.
Poznámky: Rodina žije v domě o dvou místnostech z nepálených cihel s plechovou střechou. Dům není napojen na vodovod a elektřinu. Vodu nosí ze studny, vaří na dřevěném uhlí. Daří se jim zajistit pouze dvě jídla denně. Je pro ně obtížné vypěstovat víc, protože mají jen malý pozemek. Proto nevypěstují dost na prodej.
     

Kashimoto Maggie

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Solwezi Urban Primary Governemnt school
Chce být: zdravotní sestra
Zájmy: tení
O dítěti: Maggie je vysoká a má tmavou pleť. Je hovorná doma i ve škole. Vychází dobře s dospělými a dobře komunikuje s vrstevníky. Má několik přátel a je ráda s přáteli nebo příbuznými. Je členkou Nedělní školy a velmi ráda zpívá. Ráda chodí do školy a aktivně se účastní vyučování.
Poznámky: Rodina žije v domě z nepálených cihel o třech místnostech. Dům nemá zapojenou vodu ani elektřinu. Oba rodiče Maggie jsou rolníci. Mají pouze omezenou půdu, proto nepěstují dostatek plodin jak pro spotřebu tak prodej. Příjem není dostatečný pro zajištění potřeb domácnosti , zaplacení školních poplatků, nákup potravin a oblečení. Avšak rodině se daří zajistit dvě jídla denně.
     

Lemba Peter

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Tumvwanganai Primary Government school
Chce být: doktor
Zájmy: tení
O dítěti: Peter má tmavou pleť a je středně vysoký. Je aktivní jak doma tak ve škole. Má hodně přátel a obvykle tráví čas s nimi. Je členem Nedělní školy a chodí tam s přáteli. Patří ke kmenu Kaonde a zná i něco z dalších místních jazyků.
Poznámky: Otec Petera opustil rodinu kvůli konfliktům doma a protože nebyl schopen podporovat rodinu, přišel totiž před časem o práci. Matka se snaží zabezpečit děti farmařením, ale problém je, že je to sezónní činnost a mimo období dešťů je nedostatek vody. To ovlivňuje dostupnost plodin na prodej. Matka dokáže zajistit dětem jídlo alespoň dvakrát denně, ale problémem pro ni jsou školní poplatky, které byly zvýšeny. Rodina žije v domě z nepálených cihel o dvou místnostech bez vody a elektřiny.
     

Mundenge Jack

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Tumvwanganai Primary Government school
Chce být: doktor
Zájmy: kreslení
O dítěti: Jack je poněkud vyšší a má světlou pleť. Je obvykle tichý, obzvlášť v přítomnosti lidí, které potká poprvé. Má několik přátel a je rád s nimi, zejména ve škole. Ve třídě se zapojuje většinou pokud je vyvolán učitelem. Patří ke kmenu Kaonde a je členem Nedělní školy v kostele.
Poznámky: Rodina žije v domě o dvou místnostech s dalšími příbuznými. Dům není připojen na vodu a elektřinu. Otec Jacka odešel kvůli nezaměstnanosti do své vesnice. Nedaří se mu farmaření kvůli nedostatku hnojiva a jeho vysokým cenám, nedokáže posílat nic na podporu dítěte. Matka prodává na trhu v cizím obchodě a dostává provizi z prodeje. Bývá posílána na nákup ovoce, proto dítě zůstává obvykle s dedečkem. Příjem není dostatečný na zajištění všech potřeb.
     

Manye Maruthi

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 23
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Vikramaditya college Bidar
Chce být: učitelem
Zájmy: Zpěv
O dítěti: Maruthi má veselou povahu a působí velmi slušně. Studium zvládá velmi dobře a jeho rodiče si pro něj přejí úspěch ve studiu. Maruthi je bystrý a inteligentí chlapec. Vkládá velké úsilí do práce ve škole, aby dosáhl dobrých výsledků. Je nejmladším dítětem v rodině.
Poznámky: Maruthiho rodiče jsou velkorysí a láskyplní. Jsou to prostí lidé, kteří se s láskou starají o své děti. Jsou také nápomocní a spolupracují se školou. Tvrdě pracují, aby se o své děti mohli dobře postarat.
     

Tamale Akram

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Kizito PS Nattyole
Chce být: učitel
Zájmy: Fotbal
O dítěti: Je to tichý chlapec. Poslouchá jak učitele, tak rodiče. Rád se dělí s ostatními. Miluje školu a rád ve svém volném čase učí spolužáky. Jeho oblíbené jídlo jsou ryba, rýže, brambory.
Poznámky: Akram žije s oběma rodiči. V domě jich bydlí pět a žijí v menším městě, kde jsou životní náklady vysoké. Dům, ve kterém žijí, patří Akramovu strýci. Rodina je závislá převážně na zemědělství, a na pronajaté půdě. Vypěstovaná úroda je použita převážně pro domácí spotřebu, přebytky prodávají na zajištění základních potřeb a poplatků. Mnohokrát se úrodě nedaří a je zničena škůdci nebo postižena chorobami, jako je virová choroba manioku, nebo housenkami, takže výnosy jsou malé. Rodiče se nechávají najímat na práci od sousedů, aby si vydělali na školní poplatky. Děti chodí do školy nepravidelně. Vodu nosí z vrtu, chodí daleko, aby si nasbírali palivové dříví, dělí se o lůžkoviny, mají jen jedno jídlo denně.
     

Bukenya Ernest

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Kizito PS Nattyole
Chce být: inženýr
Zájmy: Fotbal, běh
O dítěti: Je to tichý chlapec. Je velmi poslušný jak doma tak ve škole, mezi učiteli je oblíbený pro své dobré chování. Rád se dělí s ostatními. Má rád své náboženství a nechybí na nedělních bohoslužbách. Má rád matooke a maso.
Poznámky: Ernest pochází z osmičlenné rodiny, on, jeho pět sourozenců a rodiče. Bydlí ve zděném neomítnutém domě o dvou místnostech s velmi starou plechovou střechou. Některé děti spí v jídelně. Otec, který má chromou nohu, se věnuje spolu se ženou zemědělství. Často si najímají půdu od přátel, aby zvýšili produkci a také se nechávají za peníze najímat od sousedů k okopávání. To vše dělají, aby si zvýšili příjem. Matka také ve vesnici kupuje ovoce jako je mango, papája, avokádo, guava, které pak prodává, aby získala dodatečné prostředky na školné. Chová také dvě prasata, ale pro sousedy, kteří jí za to něco platí.
     

Namyenya Ziyada

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Bonaventure PS Mulajje
Chce být: učitelka
Zájmy: Vybíjená, přeskakovaná
O dítěti: Je velmi hravá. Aktivní ve třídě, miluje učení, chodí včas. V běžném životě je velmi upovídaná. Ráda dělá vtipy. Ráda navštěvuje kamarády. Její nejoblíbenější jídlo je ryba s rýží.
Poznámky: Ziyada žije s matkou, která žije odděleně od svého manžela a nyní bydlí v domě, který zdědila po své zemřelé tetě. Bydlí se dvěma svými dětmi. Její dvě další děti žijí se svým strýcem, i ty podporuje a její manžel jí nijak nepomáhá. Přežívají tak, že pěstují plodiny a z prodeje přebytků hradí základní potřeby a poplatky. matka také sbírá palivové dříví, které dává do školy, takže její děti mohou studovat, ale často jsou posílány ze školy domů, protože peníze nestačí. Matka se dělí o lůžko se svými dvěma dětmi, používají dřevo na vaření, nosí vodu z vrtu, svítí petrolejem. Cesty v okolí jsou špatné.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).