Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

V databázi máme 72 dětí z Indie, 57 dětí z Ugandy, 27 dětí ze Zambie, 24 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 180 dětí z databáze.
Namugenyi Grace

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 19
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Cranes college Nangunga
Chce být: ošetřovatelkou
Zájmy: přehazovaná, zpěv
O dítěti: Grace je skromná dívka, učení ji baví a ve škole je vždy včas. Má přátelskou povahu a ráda sdílí zážitky se svými kamarády. Je veselá, srdečná, umí dobře vycházet s lidmi. Její oblíbená jídla jsou rýže, maso, kuřata a ryby. Dobře se učí a jako třídní prefekt dohlíží na čistotu třídy i areálu. Každou neděli se účastní bohoslužeb a ve sboru zpívá první hlas.
Poznámky:
     

Ssebaana Keneth

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 19
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 2    
Škola: St. Lwanga Vocational SS
Chce být: mechanikem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Keneth je hovorný a velmi vstřícný hoch. Má rád školu a mezi spolužáky je oblíbený, protože se s nimi dělí o své pomůcky i kalkulačku. Než se pro něco rozhodne, rád to konzultuje se staršími. Je velmi pracovitý a cílevědomý, vždy si určuje cíle, kterých chce dosáhnout. Do školy chodí pravidelně a dává přednost opakování učiva před jinými školními aktivitami. S kamarády ve vesnici hraje fotbal, doma hodně pomáhá matce, hlavně sbirá a nosí dříví na topení ze vzdáleného lesa. Je to pozorný posluchač a jeho učitelé doufají, že se ještě zlepší.
Poznámky:
     

Ojok Daniel

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 16
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Ogonyo základní škola
Chce být: krejčím
Zájmy: fotbal, sport
O dítěti: Daniel miluje sport, účastní se různých zavodů. Také hraje fotbal, rád ho sleduje i v televizi. Nesnáší konflikty, a když se někdo proti němu postaví, raději utíká. Daniel pomáhá babičce a vykonává různé druhy domácích prací včetně vaření.
Poznámky: Otec opustil Daniela a jeho matku před tím než se Daniel narodil. Danielova matka se později vdala, ale Daniela nechala s babičkou, která se o něho až dodnes stará. Jeho babička je starší žena, která se živí sbíráním a prodejem plodů bambuckého másla. Za vydělané peníze Danielova babička kupuje jídlo a nezbytné věci. Daniel nevidí často svou matku, protože ta bydlí daleko. Daniel je většinou zodpovědný za vaření pro mladší sourozence. Daniel potřebuje finanční podporu na studium, jelikož jeho babička neuznává formální vzdělání a nebyla by schopná platit.
     

Prathiksha N. R

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mother Teresa Memorial school
Chce být: ještě neví
Zájmy: vybarvování obrázků
O dítěti: Prathiksha je chytrá a veselá holčička. Dává si na sebe pozor a ráda chodí čistá a upravená. Ve školce ji nejvíce baví malování a vybarvování obrázků. Ve třídě se chová slušně a má zde hodně kamarádů, se kterými je moc ráda. Je šikovná, už umí základní čísla a také písmena místní kannadské abecedy. Má krásný jemný hlas, takže ji všichni moc rádi poslouchají, když recituje básničky a říkanky, které se naučila ve školce.
Poznámky: Rodina Prathikshy žije v malém pronajatém domku čtrnáct kilometrů od školy. Otec pracuje jako rybář. Jeho příjem je nestálý a velice nízký. Často bývá pryč několik dní a na moři čelí velkému nebezpečí, například při bouřích. S rodinou žije ještě babička, která je hodně stará a zcela závislá na jejich pomoci. Matka Prathikshy se stará o domácnost, děti a o babičku, nemá tedy žádný příjem. Otcův výdělek je však nedostačující. Někdy se rodina potýká s nedostatkem základních životních potřeb a peníze na školné jim už nezbývají.
     

Pratham C S

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Joseph`s English Higher Primary School, Chikmagalur
Chce být: policejním inspektorem
Zájmy: kriket
O dítěti: Pratham je aktivní a veselý chlapec. Ve škole je ze všeho nadšený. Učení jej baví, rád se věnuje domácím úkolům po tom, co se vrátí domů. Baví jej i všechny volnočasové programy, které pro děti škola připravuje. Pratham je taletovaný sportovec, nejvíce vyniká v kriketu.
Poznámky: Prathamova rodina žije v pronajatém domě. Otec představuje jediný finanční zdroj, pracuje jako řidič. Jeho příjem je hodně nízký a nestálý. Nestačí často ani na pokrytí základních potřeb rodiny. Matka se stará o domácnost a o děti. Přestože jsou oba rodiče negramotní, přejí si, aby jejich děti mohly studovat a zajistit si tak lepší budoucnost.
     

Melwin Noronha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Holy Family School, Vijayapura, Chikmagalur
Chce být: policistou
Zájmy: závody v běhu
O dítěti: Melwin je citlivý, pracovitý a poslušný chlapec. Ve škole má opravdu dobré výsledky. Pravidelně se učí a poctivě si plní všechny domácí úkoly hned po příchodu ze školy. Doma rodičům také hodně pomáhá, uvědomuje si, v jaké situaci jsou a má s nimi soucit. Každou neděli chodí do kostela a pak také na hodiny náboženství ve své farnosti.
Poznámky: Melwinův otec pracuje jako malíř, jedná se o sezónní práci, která je většinou špatně hodnocena. Jeho příjem je tedy nízký a nepravidelný. Matka nepracuje a stará se o domácnost a o děti, nemá tedy žádný příjem. Rodina je zcela závislá na příjmu otce. Bydlí v pronajatém domě. Když zaplatí nájem, zbyde jim něco málo na jejich vlastní základní potřeby. Peníze na školné pro Melwina však pravidelně nemají.
     

Musumali Alice

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: skákání přes provaz s kamarády, míčové hry
O dítěti: Alice chodí do školy se svými přáteli a cesta jim trvá 20 minut. Škola je pouze půl kilometru cesty od jejich domu. Chová se hezky ke svým kamarádům i k cizím lidem. Při vyučování rada kreslí na tabuli a čte. Při hodinách tělocviku ráda cvičí a také ráda hraje týmové hry. Když je doma, ochotně pomáhá s umýváním nádobí a uklízením před domem. Těší ji být ve společnosti svých přátel. Když za ní přijdou domů, sportují, běhají okolo, skáčou přes lano atd. Chodí do kostela, který je asi kilometr daleko, kde také navštěvuje Nedělní školu. Během těchto hodin je její nejoblíbenější aktivitou zpívání, které ji dělá šťastnou. Jejím nejoblíbenějším africkým zvířetem je zebra. Ráda si kreslí a její nejoblíbenější barvou je růžová. Chutnají jí místní fazole a špenát a nshimu. Alice pochází z kmene Kaonde, kmene ze severozápadní Zambie v oblasti kolem města Solwezi. Mluví jazykem KiKaonde, kterým se hovoří v této oblasti. Jednoho dne by se ráda stala zdravotní sestrou, aby mohla pomáhat nemocným lidem.
Poznámky:
     

Shimishi Liya

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hraní si s hliněnými panenkami
O dítěti: Liya je z kmene Lunda. Kmen a místní jazyk stejného jména se nachází v oblasti Mwinilunga v severozápadní provincii. Ačkoliv se Liya může jevit jako plachá dívka, doma a ve společnosti svých přátel a rodiny je velice aktivní. Se svou sestřenicí ráda vyrábí panenky z hlíny. Nemá mnoho kamarádů a většinu času tráví se svou rodinou. Ráda maluje a se svým bratrem zkouší číst. Ve škole čte z tabule podle instrukcí učitele. Během přestávky si ráda hraje na honěnou, nebo míčové hry, které organizuje škola. Ve škole je jejím oblíbeným předmětem matematika. Do školy chodí s přáteli cestu dlouho jeden a půl kilometru. Cesta jim trvá asi třicet minut. Jejím oblíbeným jídlem jsou fazole se zelím a nshimou. Má ráda zvířata a zebra je jejím nejoblíbenějším. Spolu se svou rodinou chodí do kostela a také navštěvuje Nedělní školu. V kostele ráda zpívá. Zvykla si pomáhat s mytím nádobí po každém jídle. Jejím snem je se stát zdravotní sestrou, aby mohla pomoci každému, kdo je zraněný.
Poznámky:
     

Sankowa Janpher

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: horníkem
Zájmy: kreslení a hraní míčových her
O dítěti: Janpher chodí školy cestu dva a půl kilometru dlouhou a trvá jí to asi čtyřicet minut. Ve škole ráda čte a maluje. Rodině a učitelům klade mnoho otázek. Její výsledky ve škole jsou skvělé a je jednou z nejlepších ve třídě. Během přestávek hraje míčové hry nebo si povídá s kamarády. Baví ji si hrát s dětmi. Když je sama, tak si ráda hraje s panenkami. Jinak ji baví hry, kdy jeden na druhého házejí míč. Má ráda kukuřičnou kaši s buráky. Baví ji sledovat ptáky modré a zelené barvy, kteří zde žijí. Zelená je její oblíbená barva. Ráda chodí do kostela, kde ráda poslouchá čtení z Bible a další aktivity během Nedělní školy. V budoucnosti chce pracovat v dole, protože jejich pracovní oděv je zelené barvy, kterou má tolik ráda. Jejím nejlepší vzpomínkou je oslava jejích narozenin, když jí její teta koupila dort. Janpher pochází z kmene Lunda a mluví jazykem stejného jména. Lundové jsou v severozápadní části země.
Poznámky: Rodina Janpher žije s několika dalšími příbuznými. Jedno dítě by mělo navštěvovat druhou třídu, ale nemá potřebnou podporu. Další dvě skončily v desáté a jedenácté třídě ze stejných důvodů. Bydlí ve dvoupokojovém domě z nepálených hliněných cihel, typickém oploceném obydlí, které obývají po dobu sedmi let. K vaření používají palivové dříví a ke svícení svíčky. Příjem pochází z prodeje zeleniny, který není dostačující k pokrytí veškerých potřeb rodiny. Otec vlastní kus půdy, kde sklízí malou úrodu. Oba rodiče nemají vzdělání z důvodu nedostatečné podpory. V současné době budou pokračovat ve stejném způsobu obživy.
     

Kumesa Beauty

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: kreslení a počítání pomocí malých kamínků
O dítěti: Beauty je přátelská a baví ji být s kamarády nejen při vyučování, ale I po škole, když se vrací domů cestou dlouhou dva a půl kilometrů. O školních přestávkách si ráda hraje na honěnou a během hodin výtvarné výchovy ráda maluje. Její výsledky ve škole jsou průměrné. Baví ji číst z tabule. Jejím oblíbeným jídlem je nshima udělaná z kukuřice a zeleniny, která se nazývá okra a jejíž vaření ji baví. Po jídle sebere všechny špinavé talíře a umyje je. Její oblíbená barva je růžová, má šaty této barvy a ráda je nosí při zvláštních příležitostech, nebo když jde do Nedělní školy, kde také zpívá. Poslouchá čtení Bible a také hraje různé hry pořádané pro děti. Chtěla by se stát zdravotní sestrou. Ráda ošetřuje kamarády, když se zraní. Její oblíbená zvířata jsou kočky a jejím největším zážitkem bylo, když poprvé viděla malé kotě. Beauty je z kmene Lunda, který se nachází v severozápadní části země. Mluví místním jazykem stejného jména – Lunda.
Poznámky:
     Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).