Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    

V databázi máme 47 dětí z Indie, 32 dětí z Ugandy, 2 dětí ze Zambie, 31 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 112 dětí z databáze.
Valuevich Yaheni

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: ZŠ Lyntupy
Chce být: kuchařem
Zájmy: hry s přáteli
O dítěti: Ženja je velmi hodný a veselý chlapec. Je komunikativní, přátelský a má hodně přátel. Do školy chodí velmi rád a navštěvuje hodiny náboženství.
Poznámky: Ženja vyrůstá v úplné rodině, která bydlí na vesnici, pronajímá si rodinný dům a obdělává tam malou zahrádku. Rodina je pracovitá. Matka pracuje jako uklízečka, otec si nemůže najít trvalou práci, ale využívá jakoukoliv možnost, aby si našel přivýdělek: obdělává zahrady sousedům a pomáhá svým rodičům chovat dobytek. Ve volném čase se celá rodina dívá na televizní pořady. Do pravoslavného chrámu chodí o svátcích.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Shetty Saurav

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: lékařem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Saurav Shetty má o své budoucnosti již nyní jasnou představu - rád by se stal lékařem. Zatím navštěvuje mateřskou školku, ale už nyní má talent na spoustu věcí. S radostí plní nové úkoly, těší ho tanec a zpěv a umí ostatní snadno rozesmát. Miluje svého staršího bratra a babičku, jejímž příběhům s láskou naslouchá.
Poznámky: Šestičlenná rodina žije ve vesnici Halady, vzdálené pět kilometrů od školy. Otec je příležitostným dělníkem, ale jeho plat je velice nízký. Matka se stará o manželovy staré rodiče, Sauravův dědeček nedávno spadl ze stromu a utrpěl zlomeninu. Většina financí tak odchází na jejich léčbu.
     

Samarth

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: důstojníkem
Zájmy: kreslení
O dítěti: Samarth je skromný a přátelský chlapec, navštěvuje mateřskou školku a snaží se zodpovědně přistupovat ke svým povinnostem. Povahově je vytrvalý, pořádný a ke všem v okolí velice štědrý. Rád si hraje venku s kamarády, učí se tancovat a po večerech si hraje se svou tříměsíční sestřičkou Radhyou, kterou má velmi rád.
Poznámky: Šestičlenná rodina žije v pronajatém domě dvacet kilometrů od školy. Otec je námezdním dělníkem, ale za prací dojíždí velmi daleko. Matka je ženou v domácnosti, Samarthův dědeček má rakovinu a podstupuje náročnou léčbu. Potřeboval by operaci, ale rodina si ji nemůže dovolit. Jeho žena utrpěla zranění a není schopná práce.
     

Pavan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: policistou
Zájmy: tanec
O dítěti: Pavan je laskavý a přátelský chlapec. Daří se mu vše, na co sáhne; již nyní krásně píše, kreslí i maluje, zvládne napsat celou kannadskou abecedu a číslice od jedné do sta. Miluje své prarodiče, kteří si s ním trpělivě hrají a on je na oplátku těší kannadskými říkankami. Rád chytá ryby a s chutí se pustí do manga a hroznového vína.
Poznámky: Rodina žije v pronajatém domě dvanáct kilometrů od školy. Otec pracuje jako příležitostný dělník a matka je dělnicí v místní továrně. Ani jedna práce nenabízí stabilní příjem. Pavanova babička trpí úzkostmi, dědeček má otvor na srdci a jeho operace stála rodinu mnoho peněz. Strýc je alkoholik a finančně nijak nepřispívá.
     

Ashwin

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: učitelem
Zájmy: kreslení
O dítěti: Ashwin sní o povolání učitele. Zatím navštěvuje první třídu, hrdě se účastní všech školních aktivit a má velice debrý prospěch. Je zvyklý samostatně plnit zadané úkoly a volný čas tráví se svým mladším bratrem, o kterého se už umí postarat. Potěšením je pro něho babička, která mu zpívá, vypráví pohádky a věnuje veškerý svůj čas. Každý večer chodí do nedalekého chrámu zpívat náboženské písně, tzv. bhajány.
Poznámky: Ashwin žije s rodiči a mladším bratrem ve vesnici Ullor, která je vzdálená osm kilometrů od školy. Otec Nagaraj je příležitostným dělníkem a musí se postarat o devět členů rodiny. Před dvěma lety se rodině stala nehoda a o život přišel maminčin bratr a ona sama utrpěla vážná zranění. Není schopna práce, Nagaraj byl nucen vzít si půjčku na zdravotní péči a velmi těžko ji nyní splácí.
     

Srajan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: inženýrem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Srajan navštěvuje mateřskou školu a velmi ho to tam baví. S kamarády udržuje pěkné vztahy a učitelé si ho chválí. Naučil se jména zvířat a ovoce, pozná všechny barvičky a hezky recituje kannadské říkanky. Rád si hraje a před spaním poslouchá příběhy své babičky. Chlapec trpí chudokrevností a častými horečkami.
Poznámky: Srajan žije společně s rodiči v domě svých prarodičů. Matka je ženou v domácnosti a většinu času věnuje péči o mladšího syna a své rodiče. Otec se živí jako příležitostný dělník, ale má problémy se srdcem a není schopen pravidelné práce. Potřebuje operaci, kterou si rodina nemůže dovolit.
     

Shetty Kushi s

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: učitelkou
Zájmy: tanec
O dítěti: Kushi je chytré děvče s velkou dávkou energie a jejím cílem je stát se paní učitelkou. Chodí do první třídy, ráda čte, píše a s chutí se zapojuje do různých školních aktivit. Má krásný vztah s učiteli i spolužáky a zodpovědně přistupuje k plnění svých povinností. Je nadanou běžkyní a v běžeckých soutěžích pravidelně vyhrává. Nejšťastnější je, když dostane od maminky novou hračku.
Poznámky: Kushi žije se svými rodiči, prarodiči a strýcem v malém domě ve vesnici Kullunje, vzdálené tři kilometry od školy. Rodina nevlastní žádnou půdu, otec pracuje jako pomocník v hotelu a domů se vrací jednou za tři měsíce. Maminka v minulosti utrpěla úraz, rodina si vzala půjčku na její léčbu a dodnes peníze splácí. Dědeček je již příliš starý a neschopný žádné práce.
     

Archana

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: právničkou
Zájmy: tanec
O dítěti: Archana je veselé a milé děvčátko. Nyní chodí do mateřské školky a moc jí baví objevovat nové věci. Povahově je velmi zodpovědná a laskavá, miluje své rodiče i prarodiče a ochotně jim pomáhá s čím potřebují. Je talentovanou tanečnicí a těší jí účast v tanečních soutěžích.
Poznámky: Šestičlenná rodina žije v pronajatém domě. Prarodiče jsou nemocní a otec je každý měsíc vozí na vyšetření. Pracuje jako příležitostný dělník, také jeho trápí kloubní onemocnění a není to pro něho snadné. Maminka pracuje tři dny v týdnu v místní továrně. Večery tráví pospolu a snaží se být spokojení s tím málem, které mají.
     

Amruth A.

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Adhichunchanagiri School
Chce být: knězem
Zájmy: zpěv
O dítěti: Amruth A. je chytrý chlapec a přeje si stát se knězem. Navštěvuje druhou třídu, je talentovaným zpěvákem a rád hraje kriket. Moc rád tráví čas kreslením a vybarvováním obrázků, a doma pomáhá své mamince a sestře s domácími povinnostmi.
Poznámky: Arokya Swamy pracuje v továrně, trpí onemocněním ledvin a vynakládá velkou část svého výdělku na své léky. Ze skromného platu musí zajistit platbu nájemného i vzdělání dětí. Maminka Jnanamary pečuje o svou domácnost a oba rodiče přijali s velkou pokorou a radostí nabídku podpory jejich dítěte některým z českých dárců.
     

Anthony Raju

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Treasa Eng. Med. School
Chce být: policistou
Zájmy: závodění
O dítěti: Anthony Raj je zvídavý, ambiciózní a sportovně nadaný chlapec, který touží po povolání policisty. V tomto roce navštěvuje první třídu a nejvíce ho baví matematika a angličtina. S radostí se učí novým dovednostem a ve chvílích volna si hraje s kamarády kolektivní hry.
Poznámky: Rodina žije v pronajatém domě a je finančně závislá na výdělku tatínka Prem Prakashe, který pracuje jako řidič za denní mzdu. Maminka trpí kloubním onemocněním a není schopna vykonávat těžší práci.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).