Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    

V databázi máme 49 dětí z Indie, 52 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 23 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 157 dětí z databáze.
Nakato Blessing

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. John Nepomuk P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní s panenkami
O dítěti: Blessing je hezká, milá a veselá dívka. Umí si vyřídit, co potřebuje a nebojí se na cokoli zeptat. Vyčítá si, že ve škole nejí ovesnou kaši, přestože její babička za ni platí. Je kamarádská a se spolužáky ráda hraje nejrůznější hry. Nabádá spolužáky ke klidu, jsou-li bez učitelky. Umí abecedu a baví ji číst a to i svým spolužákům. Nejraději jí ovoce. Doma jí dělá největší radost, když může pomoci babičce s domácími pracemi nebo čímkoli, co babička potřebuje.
Poznámky: Od rozvodu rodičů žije dívka se svým dvojčetem - sestrou Miracle - u babičky. Otec na děti vůbec nepřispívá. V rodině žijí ještě dvě další vnoučata. Matka dívky Blessing žije 50 km daleko a dívku navštěvuje každé dva měsíce a snaží přinést cokoli může. Plete rohožky, košíky atd., čímž se snaží uživit. Velmi se snaží, ale není schopna vždy zaplatit školné. Babička se stará o cizí krávu, od které by mohla dostat pro svou rodinu telátko. Dalším zdrojem financí je prodej části úrody. Na všechny potřeby rodiny to však nestačí. Babička vaří v primitivním přístavku na nasbíraném klestí. Svítí svíčkami.
     

Namatovu Ndagaano Precious

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. John Nepomuk P/S
Chce být: ošetřovatelkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Precious je prostá a milá dívka. Ráda chodí do školy, kde je denně včas, ačkoli musí docházet poměrně daleko. Ráda si vyrábí panenky z dostupných přírodních materiálů a hraje si na maminku. Jejím nejoblíbenějším jídlem je rýže s masem. Je kamarádská k ostatním a ráda si se svými kamarády hraje nejrůznější hry. Má ráda náboženské písně, popěvuje si je ve volném čase. Své babičce se snaží doma pomáhat. Jednou by se ráda stala ošetřovatelkou.
Poznámky: Preciousini rodiče se před 4 lety rozvedli a dívka teď žije s prarodiči. Matka bydlí daleko a jen dívce telefonuje. Otec pracuje jen příležitostně na různých stavbách, které jsou vzdálené, což mu ztěžuje udržet kontakt s rodinou. Dva další sourozenci bydlí se svou matkou, 190 km daleko. S prarodiči žijí celkem 4 vnoučata, všechna chodí do školy a podpora od jejich rodičů je minimální. Bydlí ve starém domku, babička živí všechny z vypěstované úrody a dvakrát do roka sklízí kávové boby na prodej. Z toho se snaží platit dětem školné a zdravotní péči. Ani tak však nemohou finančně vyjít.
     

Kisakye Junior

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. John Nepomuk P/S
Chce být: pilotem
Zájmy: atletika a fotbal
O dítěti: Junior je skromný, milý a dobře vychovaný chlapec. Chová úctu a má respekt k dospělým. Své rodiče miluje, poslouchá je a snaží se jim doma pomoci s domácími pracemi. Je veselý a srdečný, s každým se pozdraví a se svými spolužáky vychází velmi dobře. Doma pomáhá a dělá práci důkladně, jako dospělý. Rád jí posho, fazole a brambory. Začíná mluvit i anglicky. Ve škole je snaživý, je mu líto, když na otázku učitele neodpoví správně, ale učitelé ho povzbuzují. Doma se pilně a poctivě připravuje.
Poznámky: Rodina bydlí ve velmi nuzném domku. Otec býval učitelem, ale o zaměstnání přišel, když ještě domek nebyl ani dostavěný. Teď má vypůjčenou motorku, přepravuje lidi, ale o výdělky se musí dělit s majitelem motorky. Na potřeby rodiny jeho příjem nestačí. Děti mají kvůli často nezaplacenému školnému nepravidelnou školní docházku, nechodí ke zkouškám, opakují ročníky. Matka je z toho velmi nešťastná. Snaží se vylepšovat otcovy příjmy těžkou zemědělskou prací, část úrody spotřebuje rodina, část i prodají. Úroda však není nikdy jistá vlivem počasí nebo škůdců. Rodina vaří na ohništi, svítí petrolejkou.
     

Bbule Geofrey

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. John Nepomuk P/S
Chce být: lékařem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Geofrey je prostý, milý a přátelský chlapec. Hned tak ho něco neotráví, je vždy veselý, usměvavý a pořád šťastný. Rád vylézá na stromy pro ovoce, o které se rozdělí i se svými kamarády. Jezdí s radostí na vypůjčeném kole. Jeho školní výsledky jsou dobré a stále se zlepšuje. Učitelé ho chválí, protože je snaživý a pilně se učí. Moc mu chutná jídlo, které mu maminka připravuje. Snaží se pomáhat i s domácími pracemi. Nejraději nosí obyčejná trička.
Poznámky: Geofrey žije s maminkou a třemi sourozenci. Otec je daleko na ostrovech, kde rybaří a rodině jednou za tři měsíce posílá peníze. Výdělky jsou velmi malé, rybolov je státem silně regulován a výdělky zdaněny. Otec se dostane domů jen velmi málo, matka mu však důvěřuje a je s tím smířená. Nemají vlastní domek ani pozemek, na pronajatém vypěstují něco úrody, pro obživu rodiny i na prodej. Pro matku je těžké zajistit všechny potřeby rodiny - jídlo, léky, nájemné za pozemek, školné pro všechny děti. Děti chodí do školy s výpadky, což jejich výsledky poznamenává, opakují ročníky.
     

Nabbengo Sarah

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. John Nepomuk P/S
Chce být: inženýrkou
Zájmy: skákání přes švihadlo
O dítěti: Sarah je stydlivá, málomluvná, ale nebojácná dívka. Ve škole je pozorná a vždy odpovídá, je-li tázána. Sedí v první lavici, své věci udržuje v pořádku. Ráda si obléká šaty, nikoliv sukně. Má v oblibě žlutou barvu a těší ji, že má většinu oblečení právě v této barvě. Někdy potřebuje více času, aby odpověděla na otázku. Miluje počty a je v nich opravdu dobrá. Ráda jí pomeranče, protože se dozvěděla, že pomáhají proti horečce a kašli. Snaží se doma také pomáhat svým rodičům.
Poznámky: Matka se stará o rodinu s pěti dětmi. Otec má jinou ženu a dvě děti ve velkém městě, kde je většinu času. Vyrábí kamna na dřevěné uhlí, prodává po domech, aby vydělal nějaké peníze na chod dvou domácností. Rodina bydlí v nedokončeném nuzném domku. Tři z pěti dětí chodí do školy, avšak s přestávkami kvůli nezaplacenému školnému. Matka občas přinese do školy něco z úrody, aby tím uhradila školné alespoň pro jedno dítě. Elektřinu si nemohou dovolit, svítí svíčkami. Část vypěstované úrody je živí, část prodávají. Mají primitivní kuchyni v přístavku, do kterého zatéká a tak pokud prší, nemohou vařit vůbec.
     

Harshitha G

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Higher Primary School Mutuguppe
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní s kamarády, tancování a vytváření barevných obrazců rangoli
O dítěti: Harshitha je zodpovědná, přátelská a talentovaná holčička. Má kolem sebe neustále mnoho kamarádů a spolužáků, s nimiž si povídá a hraje. Ve škole se moc ráda učí básničky v místním jazyce Kannada a baví ji také hudební výchova. Největší talent má na tanec, nové kroky se učí s lehkostí a je radost se na ni dívat. Ve volném čase moc ráda vytváří před domem barevné obrazce rangoli.
Poznámky: Harshitinu otci je 39 let, provozuje malý obchod se smíšeným zbožím přibližně 15 kilometrů od místa jejich bydliště. Zákazníci často nemohou zaplatit, proto jej prosí, aby mohli splatit své dluhy později. Otec nemá jinou možnost, než to přijmout. Musí však pracovat ještě jako námezdní dělník, aby přinesl domů alespoň nějaké peníze. Jedná se sezónní práci, která však není dobře placená. Matce je 32 let, stará se o domácnost a o děti. Otec má velké problémy zajistit rodině i základní životní potřeby.
     

Sinchana Nagraj

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Higher Primary School PWD Colony Sorab
Chce být: učitelkou
Zájmy: tancování a zpívání
O dítěti: Sinchana je inteligentní a roztomilá dívenka s velkým množstvím talentu. Moc ráda tančí a zpívá. Ve volném čase si také hraje se svými kamarády z vesnice. Je to velice energická holčička. Při vyučování se hodně hlásí a má mnoho otázek. Všechny úkoly, které ve škole dostávají, se jí daří úspěšně plnit. Svými kreativními řešeními a nápady zároveň inspiruje své spolužáky. Její maminka jí s úkoly často pomáhá. A Sinchana pak pomáhá zase své mamince s domácími pracemi. Má moc ráda svého brášku, se kterým si hraje.
Poznámky: Sinchaninu otci je 36 let, pracuje jako pomocník v obchodě s oděvy. Je jediným výdělečně činným členem rodiny. Matce je 28 let a stará se o domácnost. Starají se ještě o babičku, které je přes 70 let. Žijí v malém domku se dvěma pokoji, k tomu se jim nedávno podařilo přistavět místnost, která funguje jako koupelna. Otec velice trpí tím, že se o rodinu nedokáže postarat tak, jak by si přál. Někdy má problém zajistit všem i základní životní potřeby.
     

Prajwal Gowda

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Shanthi Higher Primary Kannada Medium School, Shanthipura
Chce být: úředníkem
Zájmy: kreslení obrázků přírody, zvířat a ptáků
O dítěti: Prajwal je milý, aktivní, společenský a slušně vychovaný chlapec. Rád chodí denně do školy a učí se spolu se spolužáky. Jeho ředitelka říká, že je vždy ochotný ve škole pomahát, uklízí například po ostatních papíry nebo doplňuje do zásobníků vodu. Také hodně pomáhá doma. Jeho matka je ráda, že jí vezme nákupy anebo se postará o krávy. Prajwal rád jezdí po večerech na kole. Do školy dojíždí každý den ráno autobusem spolu se sestrou a dalšími dětmi ze sousedství.
Poznámky: Ve srovnání s ostatními ve vesnici je Prajwalova rodina velmi chudá a nemajetná s vyjímkou tří krav. Otec je zručný kameník, nemá však pravidelnou práci a také je nemocný v důvodu alkoholismu. Zároveň trpí psychickými problémy. Jeho žena tvrdě pracuje, stará se o domácnost a krávy, prodává mléko, aby měli další drobný příjem. Žijí v malém pronajatém domě, za který platí 1 000 rupií měsíčně. Obě jejich děti jsou chytré a hodné. Matka je aktivní ve výboru pro rozvoj školy a ve vesnici je respektovaná, protože je štědrá a pomáhá všem, kteří to potřebují.
     

Haller Laxmi Ramesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Lower Primary School, Maskalmakki
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: skákání panáka
O dítěti: Laxmi je moc milá a usměvavá dívka. Stará se o svého mladšího brášku, každý den jej vodí do školky. Minulý rok tam chodila také a nejraději vzpomíná, jak se učila básničky, číslice, základy angličtiny a místního jazyka Kannada. Letos je nadšená z nových předmětů, nejvíce z matematiky a přírodovědy. Jakmile přijde domů ze školy, začne nejdříve pracovat na domách úkolech a opakuje si vše, co ten den probírali. Pak tráví čas se svou babičkou, moc ráda poslouchá její vyprávění.
Poznámky: Otec Laxmi pracuje jako pomocný zedník. Má pouze základní vzdělání a nemůže tedy vykonávat žádnou kvalifikovanou práci. Jedná se o sezónní práci, která je nestálá a velice špatně hodnocená. Otec je jediným zdrojem příjmu pro rodinu. Matka se stará o domácnost a o děti. Žije s nimi ještě babička, která trpí cukrovkou, bere léky a potřebuje pravidelnou lékařskou kontrolu. Rodiče nezvládají zajistit často ani základní životní potřeby, protože léky pro babičku a její kontroly jsou drahé.
     

Vaidya Priya Ramachandra

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Konkan Eduaction School, Kumta
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní hry Hiphop
O dítěti: Priya je roztomilá a inteligentní dívka. Ve školce má opravdu výborné výsledky, je nejlepší ze třídy. Učení ji moc baví. Doma se poctivě připravuje a věnuje se práci na úkolech. Ve volném čase ji baví hrát míčové hry se svým bratrem, s nímž zároveň jezdí každý den do školky autobusem. Ráda si maluje, zpívá a jen tak odříkává anglickou abecedu.
Poznámky: Otec Priyi pracuje jako zahradník v soukromé škole. Rozhodl se opravit dům, ve kterém rodina žije, a vzal si půjčku. Většina jeho příjmu tedy nyní jde na splátky. Rodina žije z toho, co zbyde. Matka nepracuje, stará se o domácnost a o děti. Pro rodiče je velice obtížné zajistit rodině základní životní potřeby a ještě studium pro děti.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    (6)    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).