Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    (4)    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    

V databázi máme 83 dětí z Indie, 42 dětí z Ugandy, 52 dětí ze Zambie, 29 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 206 dětí z databáze.
Nundikar Pavan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Nursery School
Chce být: voják
Zájmy: zpěv
O dítěti: Pavan je živý a aktivní chlapec. Rád chodí do školy, učí se anglickou abecedu i písmo v jazyce Kannada. Umí hezky recitovat říkanky, zpívat a tancovat. V jeho třídě je 35 žáků. Má rád čokoládu a růžovou barvu. Do školy chodí každý den pěšky dva kilometry. Má kamarádky Reshmu a Shwetu.
Poznámky: Otec rodiny pracuje jako námezdní dělník v zemědělství, na polích, kde se pěstuje rýže, arakové ořechy a banány. Jeho výdělky jsou velmi skromné a stěží postačující k zabezpečení základních potřeb rodiny. Maminka se stará o domácnost. Tři děti chodí do školy a pro rodiče není dostupné platit školní výdaje pro všechny tři. Rodina žije v odlehlé lesnaté oblasti s nedostatečnou infrastrukturou.
     

Dhikshith

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mount Carmel School
Chce být: policista
Zájmy: tanec
O dítěti: Dhikshith se učí dobře. Je to milý a přátelský chlapec, rád tráví čas s rodinou. Je aktivní, dobře vychovaný, vždy se chová ze hezky ke starším. Chce se stát policistou.
Poznámky: Otec je řidičem školního autobusu nedaleko své vesnice. Matka má astma, někdy mívá velké obtíže s dechem. Je v domácnosti, nemůže chodit do práce, protože je slabá, někdy nemá sílu dokonce ani na domácí práce. S rodinou bydlí i prarodiče, babička je slepá a neobejde se bez pomoci, takže vždycky musí někdo zůstat doma a starat se o ni. Finančně je tato rodina na tom bídně a potřebuje pomoc, aby děti mohly chodit do školy.
     

Nanyangwe Liness

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Liness je z kmene Namwanga, ale mluví bembštinou. Je to dobře vychovaná divka a má přátelskou povahu. Školu navštěvuje denně od pondělí do pátku dopoledne od 10.00 hodin. Její učitelka je sl. Wapakwenda. Po škole Liness ráda tráví čas se svými mladšimi sourozenci a pomáhá doma matce. Její oblíbená barva je oranžová.
Poznámky: Tato rodina je pětičlenná, žijí v šesti místnostech v domku z nepálených cihel s kovovými taškami. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny. Rodina žije na pozemku, který patří Linessiným prarodičům a plodiny pěstují na pozemku, patřícímu místní firmě. Aby získali nějaký výdělek, dělají Linessini rodiče různé příležitostné práce. Rodina mívá pravidelné jídlo dvakrát denně a Liness společně se svými sourozenci spí pod jednou pokrývkou.
     

Mpumba James

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: idičem
Zájmy: figurky z hlíny
O dítěti: James je z kmene Luba, ale mluví bembštinou. Je to hodný hoch a má přátelskou povahu. Vyučování navštěvuje denně od 10.00 do 14.00 hodin. James chodil 2 roky na předškolní přípravu v misii v Mukonchi a poté postoupil do 1. třídy základní školy v Mukonchi. Také chodí na sobotní vyučování, pořádané misií a v neděli s maminkou do kostela. Jeho oblíbená barva je zelená.
Poznámky: Jamesova matka měla dvě děti s manželem, který později zemřel. Po čase se znovu vdala a má další dvě děti. Nyní žije pohromadě 5 členů rodiny - James s rodiči, s bratrem Jaclodem a nevlastním bratrem Terrou. Jeho druhý nevlastní bratr žije u prarodičů, také v Mukonchi. Rodina žije na pozemku. který patřil Jamesovu otci, ve čtyřech místnostech v domku z nepálených cihel s azbestovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny. Jamesovi rodiče se živí truhlařinou a pěstují plodiny na pozemku, patřícímu Jamesovým prarodičům. Rodina mívá jídlo třikrát denně a James má svoji vlastní matraci a pokrývku.
     

Mwaba Naomi

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: lékařkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Naomi pochází z kmene Bemba. Je to hodná dívka a dobře vychází s kamarády i členy své rodiny. Vyučování ve škole má od 10.00 do 14.00 hodin. Doma pak pomáhá matce. Ve volném čase si ráda hraje, její nejlepší kamarádka je spolužka Catherine. Naomino oblíbené jídlo je kaše nshima s kuřecím masem a oblíbená barva je červená. V neděli chodí se svojí rodinou do kostela na mši.
Poznámky: Rodina Naomi je osmičlenná. Dívka žije se sourozenci a rodiči ve třech místnostech v domku z nepálených cihel s kovovými a azbestovými taškami. Domek patří příbuzným Naomina otce. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny. Dívčini rodiče dělají příležitostné práce, matka také vaří místní pivo a občas prodává zeleninu. Plodiny pěstují na pozemku, patřícímu místní firmě. Jídlo mívají dvakrát denně. Naomi spí se sourozenci na podložce, mají své přikrývky.
     

Banda Emmanuel

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: policistou
Zájmy: figurky z hlíny
O dítěti: Emmanuel je z kmene Chewa a mluví jazyky Nyanja a Bemba. Je to hodný chlapec, má tichou povahu a do školy chodí denně od 7.00 hodin. V sobotu si rád hraje se svými kamarády a v neděli chodí s rodinou do kostela. Jeho oblíbená barva je modrá.
Poznámky: Emmanuel žije s rodiči a starší sestrou, rodiče mají ještě v opatrování příbuzného, který chodí do 8. třídy místní základní školy. Všech pět členů rodiny žije v jedné místnosti v cihlovém domku s azbestovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí z nedaleké studny. Domek mají v pronájmu od místní firmy za 30 kwacha měsíčně. Emmanuelova maminka pracuje jako sezonní dělnice na farmě, otec nemůže pracovat kvůli zdravotním problémům s nohama. Rodina ještě pěstuje plodiny vzadu za domkem. Jídlo mívají třikrát denně. Emmanuel s bratrancem spí na rákosové podložce, mají své přikrývky.
     

Chiwaya Henry

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Henry je z kmene Lamba a mluví bembštinou. Je to milý chlapec a má kamarádskou povahu. Školu má denně od 7.00 do 10.30 hodin. Jeho vesnice je 10 km vzdálená od školy a Henry do ní dochází se svými staršími sourozenci. Ve volném čase rád hraje nejrůznější hry se svými přáteli a v neděli chodí do kostela se svojí rodinou. Jeho oblíbené jídlo je kaše nshima s rybou.
Poznámky: Rodina žije na farmě u příbuzných Henryho otce. Sedm členů rodiny žije ve dvou malých domcích z hliněných cihel s doškovou střechou. Je tam také malý doškový přístřešek, který slouží jako kuchyň. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu nosí ze studny, která patří k farmě. Rodiče se živí jako drobní farmáři, kteří prodávají vlastní vypěstované plodiny. Jídlo mají třikrát denně. Henry spí na rákosové podložce a má svou přikrývku.
     

Moyo Peter

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: vojákem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Peter je z kmene Shona, ale mluví bembštinou. Je to poslušný chlapec a dobře vychází se svými kamarády. Do školy chodí na 10. hodinu dopoledne. V neděli chodí do kostela se svojí rodinou a také navštěvuje mítinky Holy Childhood ve farnosti v Mukonchi. Jeho oblíbená barva je bílá.
Poznámky: Petrovi rodiče jsou svoji, ale nezůstali spolu. Otec žije ve vesnici, vzdálené 7 km od Mukonchi. Rodinu jenom navštěvuje. Petrova maminka žije s dětmi a svojí matkou v domku na pozemku, patřicímu příbuzným Petrových prarodičů. Je to domek o jedné místnosti z nepálených cihel, s azbestovou střechou. Není tam elektřinu ani tekoucí voda, tu donášejí ze studny. Petrova matka dělá příležitostné práce a otec občas pošle rodině peníze, i když to není pravidelně. Jídlo mívají dvakrát denně, Petr spí na podložce se svými sourozenci a mají společné přikrývky.
     

Sinkala Felistus

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Felistus je z kmene Namwanga, ale mluví bembštinou. Je to milé děvče a ráda si hraje se svými kamarády. Do školy chodí od 7.00 do 10.00 hodin a ve volném čase hraje různé hry se svojí přítelkyní Jenipher. V sobotu navštěvuje vyučování v misii a v neděli chodí na mši do farnosti v Mukonchi.
Poznámky: Dívka žije s rodiči a mladším sourozencem, a také se dvěma příbuznými své matky. Pětičlenná rodina bydlí ve dvou místnostech v domku z nepálených cihel a střechou z kovových tašek. Za pronájem domku platí 50 kwacha měsíčně. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny. Aby rodiče obstarali peníze na obživu, dělají různé příležitostné práce. Jídlo mívají třikrát denně. Felistus spí na rákosové podložce a má svoji přikrývku.
     

Nkansu Janet

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: lékařkou
Zájmy: netbal
O dítěti: Janet je z kmene Lozi, mluví však bembštínou. Je to hodné a poslušné děvče a má přátelskou povahu. Vyučování ve škole má od 7.00 do 10.30 hodin a ve volném čase ráda hraje různé hry se svými kamarády. V sobotu chodí na vyučování v misii a v neděli na mši. Její oblíbená barva je zelená.
Poznámky: Janet žije s rodiči a sourozenci ve dvou místnostech v domku z nepálených cihel s azbestovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny od sousedů. Rodiče platí za pronájem domku 50 kwacha měsíčně. Aby uživili rodinu, otec obstarává výdělek jako sezonní dělník na místní farmě a matka dělá různé příležitostné práce. Jídlo mívají třikrát denně. Janet a sourozenci spí na podložce a mají svoje přikrývky.
     Strana číslo   1    2    3    (4)    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).