Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    (4)    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

V databázi máme 74 dětí z Indie, 40 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 17 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Kawooya Peter

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: ST. Mary`s P/S Malongwe
Chce být: voják
Zájmy: fotbal a výroba autíček na hraní
O dítěti: Chlapec je ve škole velmi bystrý. Podílí se na vzdělávacích aktivitách školy. Je dobře slyšet a baví se se všemi. Rychle odpovídá na položené otázky.
Poznámky: Dítě bydlí s oběma rodiči v domě o dvou místnostech, dům je z nepálených cihel a nemá betonovou podlahu. Nemají kuchyni, vaří venku na otevřeném ohni. Otec se nechává najímat ve vesnici na okopávání a vydělává tak trochu peněz. Pěstují také plodiny jak na prodej tak na spotřebu. Matka prodává zeleninu u silnice. Všechny tyto činnosti jsou však příležitostné a rodiče nemohou dostat stálou práci, protože jsou negramotní. Zelenina obvykle roste pouze pokud prší, takže jejich výdělečná činnost je závislá na ročním období. Vodu nosí ze studny vzdálené 3 km.
     

Pepala Robson

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: učitel
Zájmy: fotbal
O dítěti: Robson je chlapec střední postavy a světlejší pleti. Povahou je rezervovanější, ale nikdy nebývá sám. Rád je ve společnosti svých kamarádů. Rodson pochází z kmene Lamba a chodí pravidelně do kostela, a také jako většina dětí do Nedělní školy. Školu má moc rád a dochází do ní pravidelně.
Poznámky: Oba rodiče jsou bez práce vzhledem k místní ekonomické situaci a nedostatku pracovních příležitostí. Snaží se uživit příležitostnou prací - praním prádla pro zákazníky a úklidem. Jen velmi obtížně zajišťují obživu a vzdělání svým dětem, protože poplatky jsou vysoké. Rodina žije ve dvou místnostech v domku z nepálených cihel a cementu. Na oheň na vaření používají dříví a uhlí, vodu donášejí z nádrže. Mají jen dvě pravidelná jídla denně.
     

????????? (Tarazevich) ???? (Ilija)

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 13
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: SŠ ?4, Postavy
Chce být: ještě neví
Zájmy: fotbal
O dítěti: Ilja je klidný a vyrovnaný chlapec. Hodně času věnuje sportovní činnosti, ve škole hraje fotbal, zúčastňuje se spartakiád. Každou neděli spolu s rodiči chodí do kostela a na náboženství. V kostele je ministrantem.
Poznámky: Ilja je z početné rodiny. Před několika měsíci matka porodila dítě a momentálně se nachází na mateřské dovolené. Otec pracuje, jako záchranář. Rodina velmi často jezdí za babičkou, pomáhají s hospodářstvím, starají se o záhony. Na letní prázdniny jsou děti u babičky. Ilja je ministrantem v kostele, chodí na náboženství a každou neděli s rodiči je na mši v kostele.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

??? (Zhuk) ????? (Artem)

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 12
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Junkovská ZŠ
Chce být: ještě neví
Zájmy: pomáhání v domácnosti
O dítěti: Ve škole má Artjom dobré výsledky. Po vyučování má za povinnost pomáhat rodičům v domácnosti, a potom si chodí hrát se svými kamarády. Chlapec je velmi plachý a citlivý.
Poznámky: Artem je z pětičlenné rodiny. Před několika měsíci se narodila sestra Anna. Matka je v současné době na mateřské dovolené. Otec pracuje jako traktorista v kolchoze. V zimě je výdělek otce velmi nízký, přesto najít zaměstnání v novém oboru nemůže, protože by museli odejít z domu, který otec dostal v rámci svého zaměstnání v kolchoze. V létě řeší rodina nedostatek financí sběrem borůvek a hub a odevzdáváním je do sběrných punktů. V neděli chodí rodina do kostela a Artem se svým bratrem Nikitou se zúčastňuje náboženské výuky.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Moger Bhavith Venkatesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: L.P.S. Government School
Chce být: zatím neví
Zájmy: hraní her a vybarvování obrázků
O dítěti: Bhavith má andělskou tvář. Rád tráví čas se svými sestrami a kamarády, rád si hraje s míčem. Je v první třídě a jeho škola se nachází 0,5 km od jeho domova, do školy dochází pěšky. Zajímá ho učení a do školy chodí rád. Má rád zeleninu s rýží a miluje mango. Také má pečující povahu.
Poznámky: Otec pracuje jako malíř na částečný úvazek, má vystudovanou pouze 1. třídu. S rodinou bydlí i 2 svobodné tety a tak musí otec obstarat celou širokou rodinu. Jeho práce je velmi sezónní a bez pravidelných příjmů. Během období dešťů nemá žádnou práci, v této době shání jiné práce, aby zajistil potřeby rodiny. Přesto rodina strádá a nemá dostatek peněz na studium dětí.
     

Dhikshith

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mount Carmel School
Chce být: policista
Zájmy: tanec
O dítěti: Dhikshith se učí dobře. Je to milý a přátelský chlapec, rád tráví čas s rodinou. Je aktivní, dobře vychovaný, vždy se chová ze hezky ke starším. Chce se stát policistou.
Poznámky: Otec je řidičem školního autobusu nedaleko své vesnice. Matka má astma, někdy mívá velké obtíže s dechem. Je v domácnosti, nemůže chodit do práce, protože je slabá, někdy nemá sílu dokonce ani na domácí práce. S rodinou bydlí i prarodiče, babička je slepá a neobejde se bez pomoci, takže vždycky musí někdo zůstat doma a starat se o ni. Finančně je tato rodina na tom bídně a potřebuje pomoc, aby děti mohly chodit do školy.
     

Nundikar Pavan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Nursery School
Chce být: voják
Zájmy: zpěv
O dítěti: Pavan je živý a aktivní chlapec. Rád chodí do školy, učí se anglickou abecedu i písmo v jazyce Kannada. Umí hezky recitovat říkanky, zpívat a tancovat. V jeho třídě je 35 žáků. Má rád čokoládu a růžovou barvu. Do školy chodí každý den pěšky dva kilometry. Má kamarádky Reshmu a Shwetu.
Poznámky: Otec rodiny pracuje jako námezdní dělník v zemědělství, na polích, kde se pěstuje rýže, arakové ořechy a banány. Jeho výdělky jsou velmi skromné a stěží postačující k zabezpečení základních potřeb rodiny. Maminka se stará o domácnost. Tři děti chodí do školy a pro rodiče není dostupné platit školní výdaje pro všechny tři. Rodina žije v odlehlé lesnaté oblasti s nedostatečnou infrastrukturou.
     

Nanyangwe Liness

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Liness je z kmene Namwanga, ale mluví bembštinou. Je to dobře vychovaná divka a má přátelskou povahu. Školu navštěvuje denně od pondělí do pátku dopoledne od 10.00 hodin. Její učitelka je sl. Wapakwenda. Po škole Liness ráda tráví čas se svými mladšimi sourozenci a pomáhá doma matce. Její oblíbená barva je oranžová.
Poznámky: Tato rodina je pětičlenná, žijí v šesti místnostech v domku z nepálených cihel s kovovými taškami. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny. Rodina žije na pozemku, který patří Linessiným prarodičům a plodiny pěstují na pozemku, patřícímu místní firmě. Aby získali nějaký výdělek, dělají Linessini rodiče různé příležitostné práce. Rodina mívá pravidelné jídlo dvakrát denně a Liness společně se svými sourozenci spí pod jednou pokrývkou.
     

Mpumba James

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: idičem
Zájmy: figurky z hlíny
O dítěti: James je z kmene Luba, ale mluví bembštinou. Je to hodný hoch a má přátelskou povahu. Vyučování navštěvuje denně od 10.00 do 14.00 hodin. James chodil 2 roky na předškolní přípravu v misii v Mukonchi a poté postoupil do 1. třídy základní školy v Mukonchi. Také chodí na sobotní vyučování, pořádané misií a v neděli s maminkou do kostela. Jeho oblíbená barva je zelená.
Poznámky: Jamesova matka měla dvě děti s manželem, který později zemřel. Po čase se znovu vdala a má další dvě děti. Nyní žije pohromadě 5 členů rodiny - James s rodiči, s bratrem Jaclodem a nevlastním bratrem Terrou. Jeho druhý nevlastní bratr žije u prarodičů, také v Mukonchi. Rodina žije na pozemku. který patřil Jamesovu otci, ve čtyřech místnostech v domku z nepálených cihel s azbestovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny. Jamesovi rodiče se živí truhlařinou a pěstují plodiny na pozemku, patřícímu Jamesovým prarodičům. Rodina mívá jídlo třikrát denně a James má svoji vlastní matraci a pokrývku.
     

Banda Emmanuel

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: policistou
Zájmy: figurky z hlíny
O dítěti: Emmanuel je z kmene Chewa a mluví jazyky Nyanja a Bemba. Je to hodný chlapec, má tichou povahu a do školy chodí denně od 7.00 hodin. V sobotu si rád hraje se svými kamarády a v neděli chodí s rodinou do kostela. Jeho oblíbená barva je modrá.
Poznámky: Emmanuel žije s rodiči a starší sestrou, rodiče mají ještě v opatrování příbuzného, který chodí do 8. třídy místní základní školy. Všech pět členů rodiny žije v jedné místnosti v cihlovém domku s azbestovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí z nedaleké studny. Domek mají v pronájmu od místní firmy za 30 kwacha měsíčně. Emmanuelova maminka pracuje jako sezonní dělnice na farmě, otec nemůže pracovat kvůli zdravotním problémům s nohama. Rodina ještě pěstuje plodiny vzadu za domkem. Jídlo mívají třikrát denně. Emmanuel s bratrancem spí na rákosové podložce, mají své přikrývky.
     Strana číslo   1    2    3    (4)    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).