Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    (4)    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

V databázi máme 62 dětí z Indie, 63 dětí z Ugandy, 16 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 163 dětí z databáze.
Haller Tarun Chandru

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Lower Primary School, Maskalmakki
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Tarun má velice rád přírodu, zejména modrou oblohu a bílé mraky. Baví ho poslouchat příběhy od své babičky, které nosí léky a různě jí pomáhá. Zodpovědně dělá domácí úkoly a pomáhá rodičům s drobnými pracemi nebo se zaléváním zahrady. Je přátelský, laskavý a rád si čte. Ve škole má vždy mnoho dotazů, baví ho matematika, angličtina, environmentální studia, poezie a příběhy.
Poznámky: Otec Taruna má 44 roků, studoval do 7. třídy a pracuje jako nekvalifikovaný dělník na cizích polích. Jeho práce je sezónní a nestálá, pracovat nemůže zejména v období dešťů. Občas je tudíž bez práce a také bez peněz. Matka Taruna má 40 roků a studovala do 2. třídy. Musela podstoupit operaci kvůli nádoru a v současné době je ženou v domácnosti. Žijí v domě s azbestovou střechou. Společně s rodinou bydlí také babička, která nedávno podstoupila operaci oka a vyžaduje pravidelnou lékařskou péči. Ačkoliv je otec zodpovědný a svědomitý, není schopen vydělat dostatek peněz na to, aby mohl rodinu uživit.
     

Haller Goutham Nagesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Lower Primary School, Masakalmakki
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Goutham je poslušný a pečlivý chlapec, s velkou láskou ke svému otci. Je také inteligentní a učenlivý. Rád hraje týmové hry a mezi svými kamarády zaujímá vůdčí roli. Velmi rád poslouchá příběhy a sleduje divadelní hry při příležitosti kulturních programů v jeho vesnici. Ve škole se rád učí matematiku, jeho zálibou je zalévání rostlin a zahradničení. Má rád procházky po polích.
Poznámky: Otec Gauthama má 36 roků, studoval do 5. třídy a vykonává sezónní práce. Matka Gauthama má 26 roků a studovala do 4. třídy. Z důvodu nedostatečného vzdělání není matka schopna sehnat si práci. Dříve vykonávala nekvalifikované práce, ale v současné době je doma a stará se o děti. Žijí v rozděleném domě a mají k dispozici kousek dědičné půdy a kokosové palmy. S příjmem otce je pro rodiče obtížné rodinu uživit a zajistit dětem vzdělání.
     

Mukri Dikshit Nagappa

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Shree, Bharathi School, Kavalakki
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Dikshit je přátelský chlapec, který rád hraje hry a sdílí své hračky s kamarády. Tento rok chodí do nižší státní školky a učí se zde rýmy a abecedu. Mezi svými kamarády je vůdčí osobou. Doma si rád hraje se svou sestrou. Má talent na kreslení a rád si prohlíží obrázkové knihy. Také rád poslouchá příběhy.
Poznámky: Otec Dikshita má 35 roků a pracuje jako pomocný zedník. Jeho práce je sezónní a nestálá. Matka Dikshita je 32 roků a doma se stará o děti. Žijí v rozděleném domě a všechno si musí kupovat včetně vody. Jejich výdaje jsou tudíž vysoké a s otcovým příjmem je pro ně velmi obtížné všechny tyto výdaje pokrýt.
     

Mesta Ravish Laxman

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Lower Primary School, Maskalmakki
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Ravish je laskavý a zodpovědný chlapec. Vždy si poctivě plní své školní povinnosti, pokud nestihne domácí úkol večer, dodělá ho ihned další den ráno. Rád chodí do školy a poctivě zde pracuje. Svůj volný čas tráví hrami s kamarády, kteří ho berou za svého vůdce. Doma kromě vlastních domácích úkolů pomáhá s úkoly také svému bratrovi a matce s drobnými domácími pracemi. Je poslušný a kreativní.
Poznámky: Otec Ravishe má 34 roků a pracuje jako pomocný tesař, rovněž vykonává zednické práce. Jeho práce je nestabilní a často bývá i měsíc nebo dva bez práce. Matka má 25 roků a vykonává různé příležitostné práce. Žijí v domě rozděleném mezi rodinu strýce, žije s nimi také babička. Rodiče mají zájem, aby se mohly děti dále vzdělávat, s jejich příjmy je ovšem velmi obtížné jim vzdělání zajistit, stejně jako hradit každodenní výdaje.
     

Gouda Lateesh Nagesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Lower Primary School, Krishnamatta
Chce být: ještě nemá představu
Zájmy: hraní si s míčem
O dítěti: Latish je poslušný chlapec, který doma pomáhá rodičům. Nezlobí a je vždy veselý. Je inteligentní a rád se učí angličtinu. Čte anglické knihy a snaží se porozumět jednotlivým větám. Jeho koníčkem je kreslení obrázků a hraní her. Rád se věnuje sportům, zejména atletice, cyklistice a kriketu. Chodí do 1. třídy a školu navštěvuje rád.
Poznámky: Otec Lateeshe má 46 roků a studoval do 10. třídy. Pracuje jako prodavač, ale s jeho velmi nízkým příjmem je obtížné uživit rodinu a zajistit dětem vzdělání. Matka má 32 roků, studovala do 5. třídy a je ženou v domácnosti. Žije s nimi také babička, která je nemocná a potřebuje lékařskou péči.
     

Kharvi Preetam Santosh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: zatím není rozhodnut
Zájmy: hraní kriketu se sourozenci
O dítěti: Preetam je bystrý chlapec s hodně kamarády ve škole i ve vesnici. Ve třídě rád pomáhá udržovat pořádek a učitelé jej mají rádi, protože se vždy aktivně zapojuje do vyučování. S radostí se učí básničky zpaměti a baví jej angličtina. Umí napočítat do sto, snadno si pamatuje do detailů všechno co se dozví, ve zkoušení dosahuje dobrých výsledků. Baví jej čtení, i když zatím umí číst jen kratší slova. Domácí úkoly si dělá poctivě.
Poznámky: Otec Preetama pracuje jako rybář. Jeho práce je dostupná pouze 9 měsíců v roce, během období dešťů nemůže sehnat jinou práci. Je placený námezdně, nemá vzdělání, svou školní docházku ukončil ve třetí třídě základní školy. Jeho příjem je velmi skromný, rodiče strádají a někdy stěží zvládnou zabezpečit nejzákladnější potřeby rodiny. Nemají svou půdu ani žádný další zdroj příjmu. Za finanční pomoc na vzdělání Preetama budou velmi vděčni.
     

Gowda Sandesh Manju

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: zatím není rozhodnut
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Sandesh je veselý a nadšený chlapec. Velmi jej baví angličtina, pozná už písmena abecedy a dosahuje dobrých výsledků ve zkoušení ze svého mateřského jazyka Kannady. Má dobrou paměť, snadno se učí a matematika mu jde taky dobře, učitelé oceňují jeho inteligenci. Sandesh rád chodí na trh se svým bratrem, hraje kriket s kamarády a má velmi hezký vztah s babičkou, vždy jí ochotně dělá drobné služby a pochůzky a miluje její vypravění.
Poznámky: Otec chlapce je jediným živitelem rodiny, pracuje jako námezdní dělník, nakládá kameny. Jeho práce je nebezpečná a má negativní vliv na zdraví, prašnost způsobuje potíže s dýcháním. Otec je nevzdělaný a má částečné sluchové postižení. Je pro něj velmi těžké sehnat jinou práci, i když se o to čas od času pokouší. Rodiče musí hradit i zdravotní péči pro babičku, na vzdělání dětí nezůstávají téměř žádné prostředky.
     

Ssebowa Hannington

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Maranatha P/S
Chce být: učitelem
Zájmy: hra s hračkami, fotbal
O dítěti: Hannington je od malička zodpovědné dítě, školu má velmi rád a velice ho tíží, pakliže ji musí opustit kvůli nezaplaceným poplatkům. I přestože je jeho škola daleko, dochází do ní včas. Rád se stará o kozy pasoucí se v blízkosti školy.
Poznámky: Hannington má pět sourozenců a společně s rodiči žijí ve čtyřpodlažním domě, který není dostavěný. Obživa závisí na jejich malém hospodářství, kde pěstují banány, fazole, kukuřici, chovají kozy a kuřata.
     

Konde Simon

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Maranatha P/S
Chce být: mechanikem
Zájmy: modelování, hraní s hračkami
O dítěti: Simon je stále hravé dítě, ale rád se učí nové věci a s radostí chodí do školy. Pakliže má zameškané učivo, rychle si jej snaží doplnit od svých spolužáků. Doma pomáhá s domácími pracemi a stará se o starou babičku.
Poznámky: Simon má pět sourozenců. Rodiče jsou najímáni na okopávání místních zahrad, dále chovají kuřata pro vlastní potřebu vajec a během sezóny k prodeji. Chlapec žije s babičkou, protože její dům je blíže jeho škole a k rodičům se vrací jen na prázdniny.
     

Odong Solomon

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Pope John Paul II Memorial Primary School
Chce být: zedníkem
Zájmy: Fotbal
O dítěti: Solomon je šikovný chlapec, který má moc rád školu. Je přirozeným vůdcem a velmi rád si hraje se svými vrstevníky. Jeho oblíbená barva je červená a nejraději jí hrášek s maniokem.
Poznámky: Chlapec bydlí u strýce. V domě žije třináct lidí - dva dospělí a jedenáct dětí. Strýc je drobný zemědělec. Vzal si k sobě chlapce, aby byl blízko zdravotnického zařízení, protože trpí srpkovitou anémií.
     Strana číslo   1    2    3    (4)    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).