Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    (4)    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    

V databázi máme 49 dětí z Indie, 52 dětí z Ugandy, 32 dětí ze Zambie, 23 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 157 dětí z databáze.
Nansamba Federesi

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Maria P/S Bufumbe
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Federes je velmi poslušná a naslouchá každému, kdo s ní mluví. Má úctu ke starším lidem a především ke svému učiteli, kterému chce být nápomocná. Je to zodpovědná a velmi milá dívka. Je v čele třídy a má ráda své povinnosti jako vybírání sešitů pro známkování, příprava na úklid a udržování spolužáků v klidu. Ve třídě je aktivní a je vždy mezi pěti nejlepšími žáky. Ráda poslouchá z rádia gospelové písně.
Poznámky: Rodina má 8 členů z toho 5 dětí. 4 děti chodí do školy, otec zajišťuje obživu a platí poplatky. Sezónně rybaří, ale kvůli vládním omezením to dělá skrytě a jen občas. Mají také malý pozemek a další si pronajímají, tam matka pěstuje plodiny. Tíživá situace rodiče vyčerpává. Děti bývají kvůli poplatkům posílány ze školy a někdy nedostanou vysvědčení. Bydlí v cihlovém domě o třech místnostech s plechovou střechou. Svítí elektřinou ze solárního panelu a svíčkami. Příjem rodiny je nedostatečný, potřebují pomoc.
     

Nabibubbu Viola

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Maria P/S Bufumbe
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená, hra na schovávanou
O dítěti: Viola je milá a veselá dívka. Velmi ráda chodí do školy, když je poslána domů kvůli nezaplaceným poplatkům, prosí maminku, aby se mohla vrátit. Nemá ráda, když se někdo hádá a občas pláče, když někoho slyší křičet. Dělá panenky z banánového listí a místních materiálů a má je v posteli. S kamarády hrají nejrůznější hry a scénky a Viola nejraději předvádí paní učitelku. Uniformu udržuje v čistotě. Snaží se odpovědět na otázky a učitelé jsou s ní spokojeni. Dělí se o přestávkách s ostatními o jídlo a stará se o mladšího bratra.
Poznámky: Pět z šesti dětí chodí do školy a pro Violina otce, je těžké sehnat peníze na poplatky, protože je potřebuje na léčbu. Byl kdysi rybářem, ale musel toho nechat, protože si nemohl dovolit nové vybavení. Tou dobou koupil pozemek a postavil dům. Je o dvou místnostech, z cihel, s plechovou střechou. Příjem mají z prodeje sklizně , kterou pěstují na pronajatém pozemku. Ale protože rodiče jsou HIV/AIDS pozitivní, nemohou pracovat dlouho ani těžce. Mají také problémy se školními poplatky. Je pro ně náročné podporovat děti ve studiu, protože mají velmi nízké příjmy na pokrytí základních potřeb natož tak školních poplatků.
     

Nalunga Shirat

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Maurice Nursery School
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hra na schovávanou, kolektivní hry
O dítěti: Shirat je dobře vychovaná a chytrá dívka. Velmi ráda poslouchá příběhy a dává vždy pozor od začátku až do konce. Vždy se ptá, když si není jistá nebo něčemu nerozumí. Je přátelská a sdílí se svými spolužáky jídlo a obzvlášť s těmi, kteří nestihli přestávku. Nemá ráda, když vidí, že lidé z jejího okolí nemají prostředky nebo jídlo, které by mít měli spravedlivě všichni. Snaží se pomáhat své komunitě, když její sousedé něco potřebují, nosí jim vodu v nádobách. Při vyučování dává pozor a snaží se odpovídat na kladené otázky.
Poznámky: Rodina žije v čtyř-pokojovém domě z cihel. Otec rodinu nijak nepodporuje od doby, co ji opustil a našel ji jinou ženu. Vlastní malou část země, na které postavili dům, a proto mají omezenou možnost pěstovat plodiny pro potřeby poměrně velké rodiny. Léčí se pomocí místních rostlin a v suchém období mají za den pouze jedno jídlo. Vaří na otevřeném ohni před domem. Rodina vlastní dvě kozy, které se pasou na pozemcích místního kostela. Všechny děti chodí do školy, ale jsou často posílány domů kvůli nezaplaceným poplatkům, neboť je pro matku náročné děti podporovat ve studiu s velmi omezenými prostředky.
     

Nankya Sylivia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Kabimbiri R/C P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hra na schovávanou, skákání přes gumu
O dítěti: Sylivia je ambiciózní, tvrdě pracující a odvážná dívka. Je velmi zvědavá, ráda objevuje nová místa a učí se novým věcem. Pokud něčemu nerozumí nebo si není jistá, nevzdává se lehce a snaží se všemu porozumět. Ptá se často své babičky na nejrůznější věci a situace, aby je pochopila. Je přátelská a ráda si hraje s ostatními dětmi především dívkami. Při kolektivních hrách nerada hraje s chlapci, protože věří, že jsou mnohem silnější než dívky. Její učitel ji má velice rád, protože je při vyučování aktivní a snaživá, dává pozor a zkouší odpovídat na kladené otázky.
Poznámky: Babička a její dvě vnoučata žijí v tří-pokojovém domě z cihel. Otec dětí se o ně nijak nestará ani babičce nepřispívá. Matka se s otcem rozvedla, poté co zjistila, že má problémy s pitím, provdala se za nového muže, ale ten ji zakázal děti navštěvovat, protože žijí v blízkosti bývalého muže. Babička je již stará a je pro ni velmi náročné děti udržet ve škole a přitom všechny uživit. Pěstuje plodiny pro domácí spotřebu i prodej, ale je velmi náročné na trhu cokoli prodat, protože farmáři z celého okolí pěstují stejné plodiny a prodávají je za nízké ceny. Vaří na otevřeném ohni, vodu nosí z nedaleké studny a svítí si svíčkami.
     

Naggita Nabacwa Perusi

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Kabimbiri R/C P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená, skákání přes gumu
O dítěti: Perusi je tvrdě pracující, ambiciózní a chytrá dívka. Velmi ráda chodí do školy a své domácí úkoly dělá pečlivě včas. Se svými kamarády ráda hraje nejrůznější hry a sdílí s nimi o přestávkách jídlo z domova. Má velmi ráda svou maminku, snaží se jí pomáhat s domácími pracemi. Jejím snem je se stát zdravotní sestrou a baví ji si na ni hrát, velmi toto povolání obdivuje i díky jejím uniformám, ale především protože pomáhají lidem. Je zábavná, má smysl pro humor a ráda vypráví vtipy, kterým se společně se spolužáky smějí i díky tomu je ve třídě velmi oblíbená. Kopíruje také dobré vlastnosti od svých přátel.
Poznámky: Rodina žije v čtyř-pokojovém domě, který je starý, má několik velkých děr ve zdech. Otec pěstuje různé plodiny na jídlo pro rodinu, ale i na prodej jako jsou například kávovníky, které jsou však napadené škůdci, proto jsou výnosy nízké a nekvalitní. Otec se o rodinu příliš nestará a část výdělku utratí za místní pivo. Matka se snaží vydělat peníze na školní poplatky, jídlo i léky. Často prosí učitelé, aby děti nechali ve škole, přestože nemají zaplacené všechny poplatky. Z nedostatku finančních prostředků opustily dvě nejstarší děti školu. Vaří na ohni v kuchyni, která je ve špatném stavu, a svítí parafinovými svíčkami.
     

Shiv Kumar

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Shanthi Higher Primary Kannada Medium School, Shanthipura
Chce být: policistou
Zájmy: jízda na kole a hraní si s vrstevníky v sousedství
O dítěti: Shiv Kumar je tichý, citlivý a zodpovědný chlapec. Chodí denně do školy se svými kamarády Nandishou a Gaganem. S nimi se také po skončení vyučování učí. Jeho třídní učitelka, paní Rani říká, že se lehce seznamuje s novými dětmi a má vůdčí schopnosti. Ačkoliv nemají doma k dispozici ani základní sociální vybavení, Shiv je vždy čistý a upravený. Ve škole má ve zvyku pomáhat nově příchozím studentům. Doma pomáhá svojí sestře, vodí ji každé ráno do školky v jejich vesnici.
Poznámky: Rodiče Shivy Kumara jsou velmi chudí ve srovnání s ostatními lidmi ve vesnici. V domě, kde žijí, chybí základní sociální vybavení, dům je celkově nevhodný pro život. Je však vždy potěšením tuto rodinu potkat, jsou to prostí, ale moc milí lidé. Starají o prarodiče a poctivě pracují na svém pozemku, kde pěstují kukuřici, ragi a zeleninu. Všechny plodiny prodávají na trhu a malou část si nechávají pro sebe. Jejich sousedi jsou velmi milí a mají starost o Shivovu rodinu, zvláště o děti, občas se s nimi dělí o jídlo nebo sladkosti.
     

Prajwal Anthony

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Shanthi Higher Primary Kannada Medium School, Shanthipura
Chce být: zemědělským úředníkem
Zájmy: trávení času s prarodiči a jízda na kole
O dítěti: Prajwal Anthony má moc rád přírodu. Tráví mnoho času s otcem na jejich poli. Rád se stará také o krávy a o psa. Prajwal je hodný chlapec, rád se učí, má opravdu velice dobré výsledky a také pomáhá všem, kteří nejsou tak schopní jako on. O víkendech a prázdninách chodí spolu s dalšími dětmi k místnímu středoškolskému učiteli, který je doučuje. Doma pomáhá mladšímu bratrovi a prarodičům.
Poznámky: Prajwalův otec se svědomitě stará o svou rodinu a také o své rodiče. Matka trpí duševními depresemi a pravidelně musí brát léky. Jednou se stalo, že matka odešla a čtyři měsíce byla pryč, nikdo nevěděl, kde je, ani jestli se vrátí. Nakonec se podařilo ji najít a přivést domů. Otec tvrdě pracuje v zemědělství, obdělává jejich půdu, kde pěstují rýži a zeleninu na prodej a také pro vlastní potřebu. Stará se o krávy, mléko prodává do mlékárny. S jeho nuzným příjmem je však extrémně obtížné uživit celou rodinu a zaplatit také léky pro svou ženu.
     

Akash M

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Shanthi Higher Primary Kannada Medium School, Shanthipura
Chce být: pracovníkem pošty
Zájmy: zalévání květin ve školním kampusu a sledování kriketu, který hrají starší chlapci
O dítěti: Akash je tichý, citlivý a veselý chlapec s velkou chutí do učení. Do školy dojíždí denně autobusem spolu s dalšími dětmi z vesnice, kteří na něj dohlížejí. Jeho třídní učitelka, paní Rani, ho má velmi ráda, věnuje mu výjimečnou pozornost, má totiž problémy se základy čtení a psaní. Akash je přátelský, i přes to, že je tichý, má kolem sebe vždy mnoho dětí, jeho nejlepšími kamarády ve třídě jsou Shankar a Prajwal. Doma pomáhá matce s drobnými pracemi, umývá nádobí a pomáhá také babičce a dědečkovi.
Poznámky: Akashův otec před několika lety přišel o levou ruku, od lokte dolů, při sekání dřeva. Nemůže tedy pracovat ve své původní profesi, je vyučený dělník. Snaží se vydělávat jinak, koupil si 4 kozy, o které se stará. Rodina nyní žije u rodičů Akashovy matky, protože otcovy rodiče je vyhodili. Přestože matka trpí fyzickou slabostí, hledá si práci na částečný úvazek. Věnuje se zemědělské práci - zalévání, sázení, nošení sklizených produktů, výrobní práce a další. Rodiče se snaží ze všech sil zajistit dětem alespoň základní životní potřeby, na jejich studium již nezbývají finanční prostředky.
     

Dhruva R

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mother Teresa Memorial School
Chce být: zatím ještě neví
Zájmy: hry s ostatními dětmi
O dítěti: Dhruva je inteligentní chlapec. Je velmi aktivní zvláště při výuce nových pozic jógy, které doma poctivě cvičí. Rád recituje verše, které jej naučila matka. Dhruva má velmi dobrý ústní projev a pamatuje si všechny rýmy, příběhy a říkanky, které se ve školce učili. Moc krásně tančí a zpívá. Má velmi blízký vztah se svou sestrou, s níž tráví téměř každý večer hrami a povídáním. Jeho domácí prací je starost o krávu, kterou rodina vlastní. Každý den ráno ji krmí před odchodem do školy.
Poznámky: Rodina Dhruvy žije v malém domě společně s prarodiči. Otec pracuje jako pomocník v hotelu, odchází brzy ráno a vrací se pozdě večer. Nemá tedy možnost trávit se svou rodinou jakýkoli společný čas. Jeho výdělky však jsou i přesto nedostatečné, není schopen zajistit základní životní potřeby pro svou rodinu, rodiče a ještě pokrýt náklady na synovo studium. Mají jednu krávu, díky ní čerstvé mléko pro vlastní potřebu a někdy také část mohou prodat.
     

Muyunda Laston

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: vojákem
Zájmy: kreslení a psaní
O dítěti: Laston je ve svém kmeni Luvale, je to kreativní chlapec, který má rád umění, kresbu a psaní. Se svými kamarády vychází velmi dobře. Jeho oblíbenými pokrmy jsou kuře, nshima a zelí, které už také umí sám uvařit. Pravidelně chodí do kostela, kde je součástí dětské skupiny Royal Rangers, kde se účastní aktivit jako je čtení Bible, zpěv nebo pochody, což ho také dělá velice šťastným, jelikož má pochodování moc rád. Spolu se svými kamarády chodí každé ráno pěšky do školy, která leží v blízkosti jeho domova. Laston se aktivně účastní vyučování a pokud ví, oč se jedná, má rád rychlé odpovídání. Ve škole hraje o přestávkách fotbal a jeho oblíbeným zvířetem je lev. Laston by se chtěl stát vojákem, aby mohl bránit svou zemi.
Poznámky: Laston s rodinou žijí už čtyři roky v  třípokojovém domě z nepálených cihel. Zdroj vody mají na dvorku ze studny a vaří na ohni se dřevem či dřevěným uhlím. V domě žije také babička a dva Lastonovi bratranci, kteří jsou sirotky a měli by navštěvovat 7.respektive 10.třídu. Lastonova matka nemá vzdělání a její denní prodej dřevěného uhlí stačí pouze na pár věcí do domácnosti. Finance tak vystačí pouze na dvě jídla denně. Matka se snaží v práci pokračovat a přispívat tak do rodinného rozpočtu aby mohly její děti a synovci studovat. Otec je opustil před třemi lety.
     Strana číslo   1    2    3    (4)    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).