Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    (4)    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    

V databázi máme 48 dětí z Indie, 50 dětí z Ugandy, 23 dětí ze Zambie, 26 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 147 dětí z databáze.
Makilika Donald

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: horníkem
Zájmy: doplňování učiva a hraní fotbalu
O dítěti: Donald má rád nshima s kuřetem a zeleninou. Baví ho připravovat nshima , hlavní jídlo v Zambii, v malém hrnci . Doma rád pomáhá s přinášením vody z mělké studny. Do školy chodí se svými kamarády. Cesta dlouhá jeden kilometr jim zabere patnáct minut. Během vyučování rád píše do sešitu, což mu pomáhá získat dobré známky. O přestávkách se svými spolužáky rád hraje fotbal. Až bude velký, tak by rád pracoval v měděném dole. Se svou rodinou chodí do kostela a také navštěvuje Nedělní školu, kde se baví hrami organizovanými pro děti jeho věku. Jeho kmen je z okolí Solwezi, jmenuje se Kaonde a jeho jazyk je KiKaonde. Donald má nejraději slony.
Poznámky:
     

Chipoya Gift

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: učitelem
Zájmy: hraní si s autami vyrobenými z dratů
O dítěti: Gift je z kmene Luvale a mluví stejným jazykem. Se svým bratrem rád vyrábí autíčka z drátů, je velmi pozorný a schopný se soustředit na to co dělá. Má jen pár kamarádů, s kterými někdy hraje fotbal, ale většinu času tráví doma se svými bratry. Přesto že je velmi mladý, umí uvařit rýži a rád ji podává s fazolemi. S rodinou a kamarády navštěvují kostel, kde se učí o bohu. Do školy chodí s kamarády každý den. Cesta dlouhá jeden a půl km jim zabere dvacet minut. Ve třídě se baví kreslením, jeho oblíbená barva je modrá. Také rád píše. Během přestávek rád hraje fotbal se svými spolužáky. Jednou by se rád stal učitelem, protože se mu líbí způsob, jakým je jeho učitel vyučuje. Jeho oblíbeným zvířetem se stal lev a to od té chvíle, co ve škole se spolužáky sledovali program o zvířatech žijících v Africe.
Poznámky:
     

Lungenda Macmillan

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: inženýrem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Macmillan je aktivní a chytrý chlapec. Chová velmi pěkně k ostatním dětem i k dospělým. Baví ho přinášet vodu z mělké studny pro ostatní. Jeho oblíbeným jídlem je nshima se zeleninou jako je zelí a řepka a brukev. Už teď je schopný pomáhat s přípravou oběda. Chodí do kostela vzdáleného dva km. Chodí tam společně se svými kamarády, se kterými také navštěvuje Nedělní školu, kde poslouchají příběhy z Bible. Během přestávek ve škole a i doma rád hraje fotbal. Do školy chodí s kamarády a zabere jim to 30 minut. Rád píše. Rád hraje tradiční hry jeho kmene Lunda, který se nachází v severozápadní části Zambie. Jeho nejoblíbenějším zvířetem je bizon. V budoucnu by rád opravoval nákladní vozy, a proto se rozhodl stát inženýrem.
Poznámky:
     

Mwape Blessings

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: skákání přes provaz s přáteli a hraní si s hliněnými panenkami
O dítěti: Blessings je z kmene Bemba. Tento kmen je ze severní části Zambie. Blessings je přátelská nejen doma, ale i ve škole. Má mnoho přátel se kterými ráda skáče přes provaz a vyrábí si panenky z hlíny. Chutná jí nshima s fazolemi, ale zatím ještě neumí vařit. Doma ochotně pomáhá umývat nádobí a uklízet před domem, bez toho, aby ji o to někdo žádal. Se svojí rodinou chodí do kostela vzdáleného dva kilometry. Je členkou skupiny, která se jmenuje Holy Childhood. V ní se učí o Bibli a zpívají se křesťanské písně. Nejlepším dnem v jejím životě bylo, když šla poprvé do školy. Každý den chodí do školy s kamarády cestu dlouhou tři kilometry. Ráda se učí nové věci a během přestávek si rádá povídá. Při hodinách tělocviku hraje ráda hry, volejbal a ráda běhá štafetu. Chtěla by se stat zdravotní sestrou, protože by ráda pomáhala malým dětem, které jsou nemocné. Také se jí líbí pracovní oděv sester. Jejím oblíbeným zvířetem je žirafa.
Poznámky:
     

Matolokoshi Cynthia

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rufunsa základní škola
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní netballu
O dítěti: Cynthia je aktivní žákyní a má ráda kreslení. Jejími oblíbenými barvami jsou růžová a červená. Je velmi přátelská a ráda si hraje s kamarády ze sousedství. Do školy chodí každý den s kamarády 2 kilometry pěšky. Ve svém volném čase si hraje s panenkami, vyrobenými z jílu, jejím oblíbeným jídlem je Nshima a zelenina. Cynthia pochází z kmene Soli a mluví plynuje jazykem Nyanja.
Poznámky: Rodina Cynthie žije ve dvoupokojovém domě zhotoveném z pálených cihel a střechou z trávy. Vodu získávají z blízké studny. Rodiče jsou těžce pracující lidé, závislí na sezónních deštích, které ovlivňují výnosy z pěstování plodin a následnou úrodu. Matka také vykonává příležitostné práce na polích v sousedství, aby získala pro rodinu dodatečný zdroj příjmu. Na svém poli pěstují zejména plodiny pro vlastní spotřebu. Ke svícení používají svíce a k vaření palivové dříví.
     

Chimusanya Anthony

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Mpanshya základní škola
Chce být: zdravotníkem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Anthony pochází z kmene Kaonde, mluví jazykem Soli a trochu také jazykem Nyanja, to když si hraje se svými kamarády. Rád si také hraje s kamarády ve třídě. Ve svém volném čase rád vyrábí auta z drátů a hraje si s nimi. Spolu s kamarády dochází každý den do školy vzdálené 3 kilometry. Žije v domě se střechou zhotovenou z trávy.
Poznámky: Rodina Anthonyho je plně závislá na sezónním farmaření. Jeho rodiče se musí velmi snažit, aby si rodina mohla dovolit dvě jídla denně, z důvodu jejich nízkého příjmu. Otec se kromě farmaření živí také pálením uhlí, což má ovšem negativní dopad na jeho zdraví. Starší děti již z důvodu nedostatku financí musely přerušit školní docházku. Jejich produkce plodin je pouze v omezené množství z důvodu malého pozemku a nedostupnosti hnojiv. Žijí ve dvoupokojovém domě zhotoveném z pálených cihel, vaří si na palivovém dříví a svítí si svícemi a pochodněmi.
     

Katungu Amos

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Rufunsa základní škola
Chce být: vojákem
Zájmy: hraní fotbalu
O dítěti: Amos pochází z kmene Ngoni, je přátelský a poctivě chodí do školy. Školu má velice rád, dochází tam denně spolu se svými kamarády 3 kilometry pěšky. Doma spí pod jednou přikrývkou společně se svým bratrem. Když má volný čas, rád hraje fotbal s kamarády ze sousedství. Jeho zálibou je poezie, spolu s kamarády recituje verše z Bible. Jeho oblíbenou barvou je žlutá.
Poznámky: Rodina Amose se živí farmařením. Vodu získávají ze studny v blízkosti domu. Pěstují zejména kukuřici pro vlastní spotřebu. Z důvodu nízkého příjmu si mohou dovolit pouze dvě jídla denně. Otec se také příležitostně živí pálením uhlí jako to dělají i další muži v okolí. Rodina žije v domě se střechou z trávy, z finančních důvodů si nemohou dovolit postavit dům nový.
     

Chitotola Margaret

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 12
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rufunsa základní škola
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní netballu
O dítěti: Margaret je velmi dobrou žákyní a ráda kreslí. Jejími oblíbenými barvami jsou růžová a modrá. Pochází z kmene Lunda a mluví plynně jazykem Nyanja. Margaret je přátelská dívka a ráda si hraje s kamarády ze sousedství. Školu má velmi blízko jejich domu. Ve svém volném čase ráda vyrábí panenky z jílu a její oblíbeným jídlem je Nshima a ryba.
Poznámky: Rodina Margarety žije ve dvoupokojovém domě zhotoveném z pálených cihel a střechou z trávy. Vodu získávají ze blízké studny. Rodina je plně závislá na výnosech ze zemědělství, rodiče také vykonávají přiležitostné práce u svých sousedů. Snaží se, aby měli alespoň dvě jídla denně, ale ne vždy je toho možné dosáhnout. Ke svícení používají svíce a vaří si na palivovém dříví.
     

M. Alfaz Khadeer

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Jeeva Jyothi English Medium Higher Primary School Sorab
Chce být: dítě je ještě malé a neví
Zájmy: hraní si a básničky
O dítěti: Alfaz je nadšené malé dítě. Má velice rád svou maminku. Vždy se postará o to, aby si k němu sedla, když se učí. Alfaz, jako všechny děti v jeho věku, miluje výlety. Je pracovitý, doprovází svého otce na trhy a pomáhá matce při nákupech a s nošením vody. Zvládá poměrně náročné úkoly na svůj věk. Zatím je v mateřské škole a užívá si nového jazyka, kterým je angličtina. Zná anglickou abecedu a dokáže počítat až do deseti. Rád si hraje s hračkami a kostkami, nebo si hraje s přáteli z okolí. Učí se také arabsky a pravidelně navštěvuje mešitu.
Poznámky: Otec dítěte pracuje jako prodejce ryb. Bohužel není poptávka po jeho práci během období dešťů. Rodina je šestičlenná. Žije s nimi babička, která je už hodně stará a potřebuje péči. Maminka zůstává doma s malou dcerou a nemůže pracovat. Tatínkovi dělá velké potíže financovat vzdělávání dětí, jelikož jeho malé příjmy jsou jen stěží dostačující pro potřeby rodiny a zaplacení pronájmu domu.
     

M. Anas Rafiq

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Jeeva Jyothi English Medium Higher Primary School Sorab
Chce být: dítě je ještě malé a neví
Zájmy: tancování, povídání příběhů, hraní her
O dítěti: Anas je milé dítě, které má velmi rádo svou maminku. Je přátelský, doma velmi užitečný a poslouchá na slovo. Je dobrým přítelem, který rád vede ostatní při míčových hrách, když si spolu hrají. Učí se se svou sestrou, která jej doprovází do školy. Velmi se zajímá o angličtinu - učí se abecedu a vypráví příběhy s lehkostí. Jeho rukopis je dobrý a zlepšuje se i plynulosti v rámci anglického jazyka. Učí se také arabská čísla. Dobře tančí a účastní se kulturních programů ve škole.
Poznámky: Otec pracuje jako nakladač těžkých pytlů písku a hornin. Jeho práce je namáhavá a velice špatně placená. Jeho příjem je nízký a nestálý. Dům, kde rodina bydlí, je starý a potřebuje opravu, na kterou momentálně nejsou peníze. S rodinou žije ještě babička, která zůstává doma a potřebuje péči. Matka je v domácnosti. Otec dítěte je jediným živitelem rodiny. Snaží se zajistít dobré vzdělání svým dětem a hledá finanční pomoc.
     Strana číslo   1    2    3    (4)    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).