Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

Strana číslo   1    2    3    (4)    5    6    7    8    

V databázi máme 18 dětí z Indie, 32 dětí z Ugandy, 4 dětí ze Zambie, 18 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 72 dětí z databáze.
Salayine John

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St Charles Lwanga Kalagala R/C P/s
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal
O dítěti: John je skromný a pečlivý chlapec, který se snadno spřátelí se svými vrstevníky. Je nápomocný své mamince, která ho často posílá na tržiště na nákup.
Poznámky: John žije v pětičlenné rodině, která se skládá z rodičů a tří sourozenců. Rodina si pronajímá jednopokojový domek. Mají kousek půdy, kde by si chtěli v budoucnu postavit vlastní dům. Na tomto pozemku momentálně pěstují plodiny pro vlastní spotřebu. Tatínek vozí cestující na pronajaté motorce. Když nemá k dispozici motorku, chodí na zahradu pomáhat mamince.
     

Islampurkar Chandrakanth

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Milagres Primary School
Chce být: pilotem
Zájmy: hraní
O dítěti: Chandrakanth je roztomilý a čiperný chlapec. Je dobrý v psaní a čtení a rád chodí do školy. Je suverénní a odvážný, má hodně kamarádů a hraje si s nimi o přestávkách. Umí krásně vyprávět a spolehlivě dokáže zaujmout své posluchače. Miluje hudbu a rád chodí do kostela.
Poznámky: Rodiče Chandrakanth jsou pracovití a mezi sousedy oblíbení. Oba pracují v zemědělství, nevlastní půdu a jejich výdělek stačí pouze na zajištění základních potřeb rodiny. Vychovávají celkem tři děti, nichž je nejmladšímu rok a půl. Rádi by dětem zajistili co nejlepší vzdělání, ale bez pomoci toho nejsou schopni.
     

Luzige Ivan

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Kizito P/s
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Ivan je pokorný a dochvilný. Má úctu ke starším, které zdraví cestou do školy. Do školy se chystá sám. Snaží se číst své knížky a hezky píše. Jeho školní výsledky jsou výborné. Ve třídě byl šestý nejlepší ze čtyřiceti žáků. V budoucnu by se chtěl stát učitelem. Již umí několik anglických slov. Ivan se trochu stydí, když se ho někdo starší na něco zeptá. Před odpovědí se většinou podívá dolů a přepočítává své prstíky. Svojí kreativitu Ivan projevuje při výrobě míčů z banánových vláken a domečků ze špejlí. Oblíbené jídlo je maso a rýže.
Poznámky: Ivan žije se svými rodiči, dvěma sourozenci a starším nevlastním bratrem Josefem. Jedno z dětí, Susan, bydlí u příbuzných z otcovy strany a je podporována na dálku. Oba rodiče pracují jako rolníci. Pěstují plodiny na malém políčku pro vlastní spotřebu. Někdy si musí půjčit od přátel, ale v případě dobré úrody dokonce něco málo prodají. Někdy okopávají za peníze cizí políčka. Mají provizorní kuchyň, kde vaří na ohni a také vlastní staré rádio, které používají k poslechu zpráv. Chovají tři prasata a prodejem selátek mají další zdroj příjmu.
     

Nakajiri Nakazibwe Moureen

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Kizito P/s
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Moureen ráda chodí do školy, kterou navštěvuje každý den. Ráno se nachystá ještě před tím, než jí maminka pomůže. Je malinko stydlivá, avšak velice bystrá. Tomu odpovídají také její dobré školní výsledky. Ráda se dělí o jídlo se spolužáky. Občas se v noci počůrává, jelikož je ještě malá. Moureen také ráda zpívá. Je dobře vychovaná. Její oblíbená barva je červená a oblíbené jídlo je rýže s masem.
Poznámky: Rodina Moureen čítá 9 lidí. Rodiče, jejich 6 dětí a Moureenin nevlastní bratr. Používají malý solární panel, díky kterému mají světlo a vodu získávají z dvou kilometrů vzdáleného vrtu. Během období dešťů využívají barel na vodu ke sběru dešťové vody. Na malém políčku pěstují plodiny pro vlastní spotřebu a někdy i na prodej. Občas okopávají políčka jiným za peníze a také vlastní malý obchůdek s drobnostmi. Moureenin tatínek má ještě další dvě děti, o které se také stará, ale žijí s jeho druhou ženou. Oba rodiče mají pouze základní vzdělání, ale moc by si přáli, aby jejich děti byly vzdělané.
     

Nabuliime Ruth

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Kizito P/s
Chce být: zdravotní sestřičkou
Zájmy: netball
O dítěti: Ruth je přátelská a ochotně se s kamarády dělí o jídlo. Pokud se baví s lidmi, které dobře nezná, tak je trochu stydlivá a plachá. Ve škole má dobré výsledky. Doma pomáhá s prací, ráda pase kozy. S rodinou chodí do kostela a jelikož ráda zpívá, navštěvuje nedělní školní sbor. Oblíbené jídlo Ruth je rýže, ryba a matooke. Oblíbená barva je žlutá.
Poznámky: Ruth žije společně s rodiči, jejími sourozenci a bratrancem. Bydlí v dvojpokojovém domku. Vlastní solární panel, díky kterému mohou v noci svítit. Oba rodiče se starají o zahradu a o víkendech jim jejich děti pomáhají. Pronajímají si malé políčko, na kterém pěstují plodiny pro vlastní spotřebu a drobný prodej. Tatínek získává peníze jako námezdní rolník nebo občas jako dělník a z chovu prasat prodávají selata. Všechny dětí chodí do školy.
     

Nanyonga Aisha

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Charles Namugala P/s
Chce být: zdravotní sestřičkou
Zájmy: netball a vybíjená
O dítěti: Aisha je třetí nejstarší z pěti dětí. Vyrábí panenky, se kterými si často hraje. Školu navštěvuje denně, má ji moc ráda a ve třídě je aktivní. Umí pár anglických slov. Pomáhá své mamince s úklidem nedaleké mešity, do které chodí každý pátek na mši. Ráda jí matooke, rýži a maso. Její oblíbená barva je červená.
Poznámky: Aisha žije s oběma rodiči a čtyřmi sourozenci. Vlastní domeček z cihel a cementu, který má jeden pokoj a kuchyňku. Díky solárnímu panelu si mohou v noci svítit. K vaření používají dřevo. Většinu času pracují na zahradě, kde pěstují plodiny pro vlastní spotřebu a něco málo na prodej. Tatínek občas rybaří na nedalekém jezeře, avšak rybaření je velmi regulováno vládou.
     

Nabaggala Norah

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Namaliiri C/U P/s
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená, skákání přes švihadlo
O dítěti: Norah je dobře vychovaná, společenská a pokorná dívka. Ráda pomáhá rodičům s drobnými domácími pracemi a chodí do školy. Vyrábí si panenky na hraní z vláken banánovníku. Jak školní uniformu, tak učebnice udržuje čisté. Její oblíbené jídlo je ryba s rýží. Také má ráda žlutou barvu.
Poznámky: Rodina má šest členů, oba rodiče a jejich čtyři děti. Bydlí v hliněném domku. Rodiče pracují v zemědělství. Obdělávají vlastní pole u domu a rovněž vzdálenější, které patří babičce. Také chovají dvě prasata, jejichž selátka občas prodávají. Kromě toho pracuje otec v řeznictví.
     

Natukunda Gloria

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Namaliiri C/U P/s
Chce být: zdravotní sestřičkou
Zájmy: vybíjená, přeskakování přes lano
O dítěti: Gloria je velice veselá, bystrá a zvědavá dívka. Učí se od všech, se kterými přijde do styku. Je velice emocionální a má strach dělat chyby, protože ví, že na ni pak maminka bude zřejmě naštvaná. V hodinách je aktivní. Když něčemu nerozumí, tak se zeptá učitele. Mezi svými kamarády se ukazuje jako vůdčí typ. Ráda jí rybu s rýží. Její oblíbená barva je bílá, protože, podle jejích slov, je to symbol čistoty.
Poznámky: Gloria žije s rodiči, sestrou a neteří z matčiny strany. Ta odešla po pěti letech ze základní školy a pomáhá v domácnosti. Gloria chodí do školky a její sestra na základní školu. Žijí v třípokojovém hliněném domku s plechovou střechou. Tatínek je zedník, ale nikdy tento obor nestudoval, proto je najímán pouze na stavbu rodinných domků, za které dostává méně peněz. Někdy mu za jeho práci dokonce nezaplatí vůbec. Rodina rovněž vlastní pole, kde pěstují plodiny pro vlastní spotřebu a na prodej. Rodina vaří v provizorní kuchyni na ohni. Umývají se v neckách, kde rovněž perou prádlo. Také vlastní malé rádio.
     

Chethan Kalappa

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government higher Primary School, Hospakoppa
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní kriketu
O dítěti: Chethan je milý, roztomilý a chytrý hošík, který tráví čas nejraději venku s ostatními kamarády a svým bratrem. Je oblíbený mezi svými vrstevníky, rád dělá legrační obličeje a rozesmívá ostatní. Ve škole se učí anglicky a místní jazyk kannadu. Doma si zpívá a přeříkává básničky, které se ve škole naučil.
Poznámky: Rodiče Chethana získali pouze základní vzdělaní. Jediný výdělek mají z prodeje rýže a kukuřice, které pěstují na malém políčku. Mimo sezónu se otec snaží získat jakoukoliv manuální práci, např. přenášení kamenů nebo loupání kokosových ořechů.
     

Tumwesige Henry

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 8500 Kč pohlaví: chlapec věk: 13
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Kizito Minor Seminary Nandere
Chce být: knězem
Zájmy: tenis, fotbal
O dítěti: Henry je zábavný a rád dělá vtipy. Je velmi povídavý a také asertivní. Je kreativní a rád objevuje nové věci. Pomáhá doma i ve škole. Mezi jeho zájmy patří čtení románů, cestování a poslech hudby. Ve třídě je vždy aktiviní a velmi si váží vzdělání.
Poznámky: Henryho rodina má 7 členů, jeho 2 sourozenci, maminka, babička, jeho prababička a jeho bratranec. Žijí v babiččině domě a využívají její půdu k pěstování plodin. Krom toho hospodaří i na pozemcích jiných lidí, aby si přilepšili. Henryho rodiče se odloučili a jeho matka se rozhodla vrátit domů ke své matce společně se svými dvěma dětmi. Jeho otec založil novou rodinu a svým starším dětem neposkytuje žádnou podporu. Henryho vzdělání je obzvlášť drahé a jeho rodina problém zaplatit mu školné.
     Strana číslo   1    2    3    (4)    5    6    7    8    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).