Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    (4)    5    6    7    8    9    10    11    12    13    

V databázi máme 37 dětí z Indie, 52 dětí z Ugandy, 17 dětí ze Zambie, 16 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 121 dětí z databáze.
Nazareth Ashal

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Sri. Vivekananda English Medium School
Chce být: vojákem
Zájmy: jízda na kole a jiné sporty
O dítěti: Ashal Nazareth je opravdu zajímavý chlapec. Jeho zvláštní schopností je rychle chytat. Celé přestávky tráví hraním se svými spolužáky na školním dvoře. Ve škole má nejraději kromě přestávek také obědy. Je to chytrý a poslušný chlapec, má dobré výsledky a učení jej baví. Úkoly a ostatní školní povinnosti má vždycky včas hotové. Účastní se všech mimoškolních aktivit, které škola nabízí a také má moc rád školní soutěže. Ve volném čase jej baví vyrábění různých předmětů ze dřeva nebo i z jiných materiálů, které někde najde.
Poznámky: Rodina Ashala Nazaretha žije spolu s babičkou. Ashalova maminka se aktivně podílí na fungování svépomocné skupiny, která sdružuje chudé rodiny a pomáhá jim začít udržitelným způsobem malé podnikání. Ashalův tatínek pracuje jako námezdní dělník ve výrobně kabelů. Jeho práce však bohužel není pravidelná. Jezdí na směny pouze, když mu nadřízení zavolají. Rodina žije v domě, který by se měl po smrti babičky rozdělit mezi sedm sourozenců. Proto by si chtěli zajistit postupem času nějaké jiné bydlení. Bohužel to však pro ně není momentálně možné.
     

Negesa Grace

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Ntunda R/C P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: vybíjená, hra na honěnou
O dítěti: Grace je usměvavá a hravá dívka. Do školy chodí ráda, a když něco potřebuje vysvětlit, vždy se zeptá. Mluví i za ostatní ostýchavější děti. Dbá na to, aby ve třídě bylo čisto, aby děti měly své věci v pořádku a aby nebyl hluk.
Poznámky: Rodina obývá malý skromný domek, kde děti spí na staré matraci a dělí se o přikrývku a otec pozemek na kterém bydlí stále splácí. Vlastní Gracina matka po neshodách s otcem odešla ke své nemocné matce a svou rodinu nijak nepodporuje. Nevlastní matka přišla do rodiny k otci se třemi svými dětmi. Rodiče si vydělávají manuálními pracemi, ale často dostávají jen něco z úrody namísto peněz. Elektřinu si nemohou dovolit, takže svítí petrolejkou a vodu nosí z veřejného zdroje.
     

Kimbugwe Davis

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Ntunda R/C P/S
Chce být: inženýrem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Chlapec má velmi hezké chování a do školy chodí rád a vždy včas. Při vyučování je aktivní a má radost, když správně odpoví na otázku. O jídlo, které si přinese z domova, se dělí se svými spolužáky a ve třídě patří mezi nejlepší žáky.
Poznámky: Početná rodina obývá domek o dvou místnostech, bez pevné podlahy, kde děti spí na zemi na malé staré matraci. Rodina pro sebe pěstuje úrodu na malém kousku půdy a vedle toho mají ještě pronajatý pozemek na pěstování úrody, kterou prodávají. Ta se ale v místě velmi těžko prodává kvůli velké konkurenci. Někdy jsou ještě navíc plodiny napadeny nemocemi nebo škůdci a jejich ošetření je drahé. Vodu rodina přináší z vrtu, vaří na dříví nasbíraném v lese a svítí petrolejkou.
     

Nassali Olivia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Elizabeth nursery school
Chce být: ošetřovatelkou
Zájmy: houpání na houpačce
O dítěti: Olivia je chytrá dívka, která je ve třídě velmi aktivní a je jí líto, když se hlásí a učitel vyvolá někoho jiného. Líbí se jí, když je ve třídě pořádek a dává pozor, aby děti nekřičely, když učitel není ve třídě. Je to dobře vychované děvče a každého staršího člověka pozdraví. Své věci si udržuje v pořádku a čistotě.
Poznámky: O rodinu se stará matka, protože otec založil novou rodinu. Matka pořídila domek o dvou místnostech, kde v jedné z nich spí se všemi dětmi na starých matracích pod společnými pokrývkami. Vodu pro denní potřebu musí kupovat, a když nemají peníze, docházejí pro ni do 4 km vzdáleného jezera. Matka má pronajatou malou místnost, kde prodává sůl, cukr, olej a koření. Ráno také prodává palačinky a maniokové čipsy. Pronajímá si také kousek půdy, kde pěstuje plodiny na prodej, i když je to nestálý příjem.
     

Nabakooza Vivian

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. Jude Zzinga P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní na schovávanou
O dítěti: Vivian je slušně vychovaná dívka, která je společenská a poslušná ke své babičce. Ráda chodí do školy a vždy přijde na čas. Je to dobrá zpěvačka a především jí baví zpívat písničky, co se učí ve škole. Také ráda kreslí a hraje si se svými kamarády.
Poznámky: Rodina (babička, teta, strýc a Vivian) žije v domě se čtyřmi pokoji, ale jeden z pokojů je pronajímán, aby získali nějaké peníze. Rodiče Vivian se rozešli a matka se svým novým manželem bydlí 100km daleko. Otec si vzal k sobě ostatní dívčiny sourozence a babička je plně zodpovědná za školní poplatky pro Vivian. Pracuje jako kuchařka v jedné z místních škol a dostává výplatu, která ale nemůže pokrýt veškeré výdaje. Pěstují plodiny pro domácí použití a občas nějaké prodají, aby získali peníze.
     

Nabudeme Janipher

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Jude Zzinga P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: skákání přes švihadlo
O dítěti: Janipher ráda zpívá a umí i dobře tancovat. Ve škole se velmi snaží, a i když je stydlivá, odpovídá na otázky učitelů. Ve svém volném čase si ráda hraje se svými kamarády a baví jí skákání přes švihadlo.
Poznámky: Početná rodina bydlí ve velmi starém dvoupokojovém domě postaveném ze stromů, rákosí, bláta a zastřešeném starými kusy plechů. Matka spí se třemi dcerami v jednom pokoji a otec s dvěmi syny ve druhém. Rodiče si pronajímají pozemek, aby mohli pěstovat plodiny. Většina plodin je pro domácí potřebu, některé však při dobré úrodě prodávají. Snaží se také přivydělat manuální prací pro ostatní, ale někteří zákazníci neplatí, nebo si práci udělají sami. Dohlíží také na sousedovy krávy a doufají, že v budoucnu od nich dostanou tele.
     

Nakyongo Caroline

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: St. Jude Zzinga P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hraní s míčem
O dítěti: Caroline je slušně vychovaná a ráda pomáhá své nevlastní matce s domácími pracemi. Každý den chodí s radostí do školy a vždy přijde na čas. Se svými kamarády často před vyučováním zametá třídu a v hodinách se snaží odpovídat na otázky učitelů. Ve svém volném čase vyrábí panenky z místních materiálů.
Poznámky: Dívka bydlí s otcem a nevlastní matkou, která ji vychovává od doby, kdy bylo Carol 1.5 roku a rodiče se rozvedli. Matka se podruhé vdala a nemá dostatek peněz, aby Carol pomohla. Rodina bydlí v dvoupokojovém domě, rodiče spí v ložnici, dvě děti v křesle a čtyři děti na zemi tam, kde si na matračce ustelou a přikryjí povlečením. Mají malý kousek půdy, kde pěstují plodiny pro domácí potřebu. Otec byl rybářem, ale vláda vydala přísná omezení, takže by teď potřeboval hodně peněz na nové vybavení, které by vyhovovalo novým podmínkám rybolovu. Dělá také různé drobné práce, aby zajistil početnou rodinu.
     

Laake Glorence Witney

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Jude Zzinga P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: hraní s míčem
O dítěti: Witney je malá a hezká dívka, která je skromná a společenská. Ráda se učí, ve škole se velmi snaží a chce mít dobré výsledky ze všech testů. Když nepochopí probíranou látku, nebojí se zeptat a chce všemu porozumět. Často si se svými kamarády hraje na zdravotní sestřičku, která se stará o své pacienty.
Poznámky: Rodina bydlí v domě a jednu místnost v domě pronajímá, ale ta je oddělená pouze záclonou. Rodiče s nejmladším dítětem spí na posteli a ostatní děti spí na zemi a starých přikrývkách. Otec koupil pozemek, ale zatím nemá dostatek peněz, aby na něm postavil dům. Protože žijí na břehu jezera, tak otec převází lidi, kteří se chtějí dostat z jednoho břehu na druhý. Matka má dřevěný kiosek, kde prodává zeleninu a mají malý kousek půdy, na kterém pěstují plodiny pro vlastní potřebu. Oba vydělají jen málo peněz na zajištění rodiny.
     

Nazziwa Olivia Patience

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Jude Zzinga P/S
Chce být: učitelkou
Zájmy: výroba a hraní si s panenkami
O dítěti: Olivia je milá a skromná dívka. Miluje čtení a psaní na tabuli, a když po ní ostatní opakují a čtou. Školu má ráda tak, že ji nezmešká, ani když prší. Je aktivní a vždy dělá úkoly hned, jak se vrátí ze školy. Každý den vypráví doma matce, co se ten den naučila. Vyrábí panenky z místních materiálů a z roztrhaného oblečení ráda vyrábí oblečení nové.
Poznámky: Početná rodina žije ve čtyřpokojovém domě, kde jsou dvě ložnice, jeden kumbál a jedna jídelna. Děti spí na starých matracích na zemi. Dům je postavený z hlíny a dřeva a je zastřešený kusy plechů. Rodina je závislá na zemědělství, pokud je dobrá úroda, některé plodiny i prodávají. Kvůli klimatickým změnám a neúrodné půdě někdy bývá sklizeň chudá. Rodina má také pár kávovníků, které obírají dvakrát ročně. Z nich mají také nějaké přijmy, ovšem konkurence je veliká, a tak i ceny kolísají. Děti bývají často kvůli nezaplacenému školnému posílány zpět domů.
     

Kanavalau Dmitriy

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 17
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Korobovská střední škola ? školka
Chce být: vojákem
Zájmy: sport, tréninky lehké atletiky a víceboje
O dítěti: Dmitrij je chytrý, odpovědný a pracovitý chlapec. Ve škole je vůdčí osobností a snaží se být vždy spravedlivý. Má velice rád sport. Každý den chodí pěšky nebo jezdí na kole z vesnice do města na trénink. Je velmi cílevědomý a účastní se sportovních a školních akcí. Už od šesté třídy chce jít na vojenskou akademii, proto se snaží dobře se učit a být v dobré fyzické kondici. Stará se o maminku, o kterou si dělá starosti. Stále vidí, jak těžce vydělává peníze na jídlo a na oblečení. Doma je poslušný a samostatný.
Poznámky: Dima žije s matkou na vesnici, v neúplné rodině. Otce Dima nikdy neviděl. Příjmem rodiny je pouze malý matčin plat. Starší děti bydlí ve městě Glubokoje, kde mají své rodiny. Bydlí v bytě, který patří kolchozu. Aby ušetřili peníze, chovají slepice a prase. Dima je pomáhá krmit a rád o ně pečuje. Rodina je velmi pracovitá. V létě se Dima snaží trochu pomoci a přivydělat nějaké peníze, aby měl oblečení do školy a školní potřeby.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.Strana číslo   1    2    3    (4)    5    6    7    8    9    10    11    12    13    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).