Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    (4)    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    

V databázi máme 52 dětí z Indie, 46 dětí z Ugandy, 21 dětí ze Zambie, 22 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 141 dětí z databáze.
Kasongo Mathews

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: Horník
Zájmy: Hrát fotbal
O dítěti: Mathews je klidný, společenský chlapec, který má hodně přátel a rád s nimi tráví volný čas. Rád čte a o přestávce hraje s přáteli fotbal. Ve škole se účastní různých aktivit a nejvíce jej baví soutěže. Jeho oblíbeným jídlem je kuře s fazolemi. Má vřelý vztah ke zvířatům, nejvíce se mu líbí nosorožec. Mathews navštěvuje nedělní školu a zpívá během nedělní bohoslužby. Jeho cílem v životě je stát se horníkem a řídit velký nákladní vůz.
Poznámky: Rodina žije v domě o třech místnostech z nepálených cihel, bez vody a elektřiny. Na vaření používají dřevěné uhlí, pro vodu dochází k venkovní studni. Jídlo mají 2x denně. Spolu s rodinou žijí ještě další 4 rodinní příslušníci. Jejich příjmy nejsou dostačující ani na zabezpečení základních potřeb. Rodiče Mathewse nejsou vzdělaní, protože nikdy neměli možnost chodit do školy. Pro své děti by si studia moc přáli.
     

Chimwishi Eliza

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: Horník
Zájmy: Hrát si s panenkami
O dítěti: Eliza je velmi aktivní, jak doma, tak ve škole. Má několik přátel, se kterými si ráda hraje. Ve škole ráda čte a kreslí, jde jí však také psaní. Její oblíbené jídlo je kuře se zeleninou. Pravidelně navštěvuje nedělní školu, kde poslouchá biblické příběhy a účastní se her. Uvažuje o tom, že se v budoucnu stane horníkem, protože se jí líbí jejich ochranný oděv.
Poznámky: Rodina žije v domě o dvou místnostech z nepálených cihel. Střecha domu je vyrobená z železných plechů. Nemají přistup k elektřině, a proto na vaření používají dřevěné uhlí a v noci svítí svíčkou. Matka vydělává potřebné finance prodejem zeleniny na trhu, jejich příjem není dostačující na zabezpečení základních potřeb rodiny. Otec rodinu opustil a nikdo neví, kde se nachazí. O své děti neprojevuje zájem. Matka se také stará o další děti z rodiny, které jsou sirotky.
     

Mulaisho Gift

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: Voják
Zájmy: Fotbal
O dítěti: Gift je vysoký a klidný chlapec. Není příliš komunikativní, ale rád tráví svůj volný čas s přáteli. Do školy chodí pěšky cca 3 km. Během přestávky sportuje a běhá, v rámci vyučování rád kreslí. Jeho oblíbené jídlo jsou fazole a zelí. Každou neděli se účastní bohoslužby. Jeho cílem v životě je stát se vojákem, aby pomáhal uprchlíkům.
Poznámky: Rodina žije v chatrči o dvou místnostech. Střecha je vyrobená z železných plechů, pro vodu chodí do studny a na vaření používají dřevené uhlí. Jídlo mají 2x denně. Otec zemřel před dvěma lety, pro rodinu to bylo velmi těžké období. Matka vydělavá peníze prodejem ovoce a zeleniny. Příjmy z prodeje jsou však dostačující pouze na pokrytí základních potřeb rodiny, ne na školní poplatky pro děti.
     

Aigal Pavan Vijay

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 5
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St Thomas school
Chce být: zatím neví
Zájmy: míčové hry
O dítěti: Pavan je bystrý, přátelský a laskavý chlapec, který je zapálený do zpívání. Jeho dědeček je jeho velmi dobrý kamarád a sdílí s ním všechny své zkušenosti. Lékaři, bohužel, chlapci ve věku šesti měsíců diagnostikovali otvor v srdci. Teprve po pěti letech pozorování bude, podle lékařů, možné provést u Pavana chirurgický zákrok.
Poznámky: Otec Pavana pracuje jako výrobce tašek a v rodině je jediným výdělečně činným členem. Matka je nekvalifikovaná a nemůže přispívat do rodinného rozpočtu, protože se doma stará o mladší dítě. Nuzný příjem otce je stěží dostatečný pro pokrytí rodinných výdajů a nákladů na vzdělání syna. Rodina žije v domě s jedním pokojem a kuchyní a nevlastní žádnou půdu.
     

Naik Sinchana Mohan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government Higher Primary School
Chce být: zatím neví
Zájmy: hra na schovávanou
O dítěti: Sinchana má velký talent na sporty, zejména na basketball, ve kterém již vyhrála mnoho cen. Ráda se také věnuje kreslení, tanci, skákání panáka či čtení knih.
Poznámky: Otec Sinchany je zaměstnaný pouze jako sezónní pracovník na farmě, proto je po většinu roku bez práce. Jeho žena mu občas se stejnou prací vypomáhá, většinou je však spíše v domácnosti. Starší dcera musela školu předčasně opustit v 9. třídě, rodiče by si proto vellmi přáli, aby jejich druhé dítě ve svém životě něčeho dosáhlo. Žijí velmi skromně ve vlastním domě zhotoveném z bláta a střechou z tašek. Nemají vlastní toaletu a zdrojem vody je pro ně venkovní studna.
     

Gowda Navya Ganpayya

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Lower Primary School
Chce být: zatím neví
Zájmy: venkovní hry
O dítěti: Navyi je dobrá řečnice a výborná studentka. S nadšením se účastní různých školních aktivit a obdržela již ceny v tanci, zpěvu a také v psaní. Je oblíbená u svých učitelů i spolužáků. Ráda si hraje se svým starším bratrem.
Poznámky: Otec Navyi pracuje jako dělník na farmě a matka je ženou v domácnosti. Otec se snaží získat jakoukoliv práci, například nosí kamenty na stavbách. Má obavy o vzdělání dětí s ohledem na skutečnost, že nemají žádný jiný zdroj příjmů. Musí se navíc starat o svoji sestru a postarat se i o výdaje za její svatbu.
     

Mbazira Akiram

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 15
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Kizigo Ssecondary school
Chce být: právníkem
Zájmy: fotbal a další míčové hry
O dítěti: Akiram by si přál v životě něčeho dosáhnout a proto se ve škole velmi snaží. Je bystrý a rychlý v řešení úkolů. Je také skromný a velmi poslušný vůči mamince i babičce. Každý pátek pravidelně navštěvuje mešitu.
Poznámky: Akiram žije s matkou a babičkou v babiččině domě. Otec před lety odešel za prací a nikdy se nevrátil. Babička se dříve o chlapce starala, nyní je však již stará a bezmocná a tak jí vypomáhá matka. V rodině žijí ještě další čtyři děti, jejichž rodiče zemřeli. Matka za pomoci dětí pěstuje a prodává část úrody a plastové nazouváky v pojízdné prodejně. Příležitostně si rodina přivydělává obděláváním půdy lidem v okolí.
     

Ssessazi Wilson

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 20
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Andrew`s college Sanda
Chce být: veterinářem
Zájmy: sportovní aktivity, zejména fotbal
O dítěti: Wilson je vychovaný a hodný chlapec, který často pomáhá otci s výrobou cihel a pracemi na zahradě. Ve volném čase ze všeho nejraději hraje fotbal. Pokud má možnost, sleduje všechna fotbalová utkání. Je skromný a v rámci své komunity mnoha lidem pomáhá. Pravidelně se také účastní všech církevních činností.
Poznámky: Rodina je sedmičlenná, vedle 4 dětí s nimi žije ještě i bratranec. Žijí v domku s pevnou podlahou, ale velmi bídnou střechou. Svítí petrolejkou a vaří na sesbíraném dříví ve velmi staré kuchyni. Úroda z maličkého pozemku je většinou jen pro vlastní potřebu. Oba rodiče jsou již staří, přesto se otec stále snaží vyrábět a prodávat hliněné cihly. Je velmi zdlouhavé a fyzicky náročné, než se cihly vyrobí a prodají. Získané finanční prostředky navíc nestačí na zajištění všech potřeb rodiny.
     

Namutaawe Angel

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 17
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Micheal Pere Grand SS
Chce být: novinářkou
Zájmy: hudba, tanec, činohra
O dítěti: Angel je vychovaná dívka, která je velmi nápomocná všem v rodině. Ráda by se jednou stala novinářkou, na což by se se svou povahou velmi hodila. Je zodpovědná a pilná a zajímá se o veškeré dění v okolí.
Poznámky: Ze sedmi dětí v rodině jich pět chodí do školy. S rodiči obývají domek o čtyřech místnostech, se starou plechovou střechou. Kuchyň nemají, vaří pouze pod venkovním přístřeškem. Svítí petrolejkou a vodu přinášejí z veřejného zdroje. Někdy se jim podaří prodat část úrody vypěstovaných plodin, když u silnice postaví malý stánek. Tento zdroj obživy jim však nepřináší stálý a dostatečný příjem k zajištění všech potřeb rodiny a studijních nákladů.
     

Nansubuga Betty

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 18
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: St. Lwanga voc SS
Chce být: novinářkou
Zájmy: basketbal, psaní a četba
O dítěti: Betty je veselá a přátelská k ostatním doma i ve škole. Do školy chodí velmi ráda a plně se zapojuje do všech aktivit. Momentálně se učí hrát basketbal, který ji velmi baví a je v něm šikovná. Nikdy nevynechá nedělní bohoslužbu.
Poznámky: Ze šesti dětí v rodině jich pět chodí do školy. Bydlí v dosud nedokončeném domku a živí se hlavně prodejem toho, co vypěstují, což však zdaleka nestačí na pokrytí potřeb rodiny a školného. Děti proto někdy musí školní docházku přerušit. Otec se velmi snaží rodinu zajistit, ale jeho příjmy jsou opravdu nízké. Rodina si přivydělává i obhospodařováním půdy pro ostatní, za což však ale často nedostávají odměnu v penězích, ale v naturáliích.
     Strana číslo   1    2    3    (4)    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).