Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    (4)    5    6    7    8    9    10    

V databázi máme 47 dětí z Indie, 18 dětí z Ugandy, 12 dětí ze Zambie, 15 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 91 dětí z databáze.
Zulu Given

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Mpanshya Government Primary school
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal a skok do výšky
O dítěti: Chlapec je z kmene Ngoni a jeho rodina mluví místním jazykem Nyanja. Jeho rodina je velmi ochotná podporovat své děti ve vzdělání, ale nemají dostatek financí na to, aby jim zajistila uniformy, knihy atd. Do školy chodí každý den pěšky 5 km. Dříve rodina bydlela ještě dál v odlehlé vesnici Chipeteti, kde nebyla žádná lékařská pomoc. Ale přestěhovali se blíže do Chapity, kde mají v dosahu jak nemocnici, tak i školu.
Poznámky: Rodina přežívá díky drobnému farmaření a z prodeje dřevěného uhlí. Někdy se jim podaří prodat na místním trhu i nějakou zeleninu. Vaří na ohni, bydlí v domku z nepálených cihel s doškovou střechou, kterou je třeba každé dva roky opravit. Pitnou vodu nosí ze studny vzdálené 2 km. Často nemají ani tři jídla za den. Otec se také věnuje dalším činnostem jako pálení dřevěného uhlí a farmaření, aby měl vlastní peníze.
     

Wabwire Eric

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Kirugu R/C P/school
Chce být: doktor
Zájmy: fotbal, skákání, běhání
O dítěti: Eric se velmi zajímá o nové věci a často se ptá, aby všemu rozuměl. Rád se druží s kamarády a stará se o ně. Respektuje starší i děti. Jeho učitelé jsou na něj pyšní, protože je otevřený a rád vyjadřuje své pocity.
Poznámky: Eric bydlí s tetou z otcovy strany. Jeho matka jej původně nechala jeho nevlastní matce, která s ním však zacházela špatně. Otec byl proto nucen vzít jej ke své sestře, zde stále bydlí. Erikův otec má s jinými matkami další 4 děti. Přesto, že se snaží všechny podporovat, je jeho podpora nedostatečná. Teta je vdaná a má své 4 děti. Celkem má tedy tato rodina 7 členů. Vlastní krávu, která jim dává 5 litrů mléka denně. Čtyři litry prodávají a jeden si nechávají pro vlastní spotřebu. Mléko je jejich hlavním zdrojem příjmu.
     

Nankya Favour

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 4
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. John Nepomuk P/S Kitula
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: zpěv a tanec
O dítěti: Favour chodí každý den do školy ráda. Je veselá a velmi ráda zpívá. S kamarády se dělí o jídlo, které si nosí na přestávky. Ve škole je pečlivá a účastní se mnoha školních aktivit, například zpěvu a tance. Je vůči ostatním tolerantní a hodně se přátelí. Ráda jí ovoce, například žakii, mango a pomeranče.
Poznámky: Favour bydlí s oběma rodiči a dvěma sourozenci v pronajatém domě z cihel s plechovou střechou a betonovými podlahami. Rodiče spí na posteli, děti na zemi, dělí se o matraci a pokrývku. Sourozenci Favour někdy bydlí u prarodičů, kteří nežijí daleko a mají větší , i když starý dům. Dvě děti chodí do školy, nejmladší je ještě malé. Rodina závisí na pěstování plodin na spotřebu i prodej, ale nevydělají moc peněz, protože všichni lidé prodávají stejné plodiny. Když se otec vrátí ze zahrady, chodí ke svému známému, který vlastní salon, a pomáhá mu stříhat lidi a také uklízet, za to dostává malou mzdu. Avšak největším problémem jsou školní poplatky , děti chodí do školy jen občas, i když jsou velmi chytré.
     

Baretto Royson

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Philip Neri School
Chce být: policistou
Zájmy: zpěv
O dítěti: Royson je dobrý žák, třetí nejlepší ve třídě. Rodiče i učitelé z něj mají radost. Bývá občas slabý kvůli potížím se zažíváním, ale léčí se a chodí do školy co nejvíce může. Rád se učí a pomáhá s úklidem třídy. Po skončení školy pomáhá mamince s nošením nákupů a hlídáním mladší sestry.
Poznámky: Otec se živí jako řidič autorikši. Koupil si ji díky půjčce, kterou teď splácí. Trpí kožní alergií a šedým zákalem, někdy je jeho stav tak vážný, že nemůže pracovat. Měl jít na operaci očí, ale kvůli nedostatku peněz byla operace odložena. S rodinou žijí i prarodiče, o které je potřeba se postarat. Otec je schopen zajistit jenom nejzákladnější potřeby rodiny. Rodině někdy pomohou známí, třeba jim darují nějaké přebytečné oblečení. Na vzdělávání pro Roysona však není dostatek peněz.
     

Gisanoor Rohan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Nightingel Primary School, Markal.
Chce být: policistkou
Zájmy: hry, kreslení
O dítěti: Rohan je velmi chytrý a inteligentní chlapec. Rád chodí denně do školy a hraje si se svými kamarády. Je velmi aktivní a respektuje své učitele. Je dobrý ve zpěvu a tanci. Je vždy ochotný pomáhat.
Poznámky: V rodině žije dohromady šest členů, rodiče, tři děti a dědeček. Všechny děti chodí do školy. Otec pracuje jako řidič, ale celý svůj příjem utrácí za alkohol. Dědeček je nemocný a potřebuje, aby se o něj někdo staral. Rodina čelí finančním obtížím, k bydlení mají pouze jeden malý pokoj. Jelikož všechny tři děti chodí do školy, je pro otce obtížné je podporovat.
     

Methre Shalivan

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Govt. Primary School, Markal.
Chce být: učitelem
Zájmy: hraní si s míčem, tanec, zpěv
O dítěti: Shalivan je velmi dobrým studentem. Je kreativním a chytrým chlapcem a také je velmi talentovaný. Mluví velmi roztomile. Je dobrý ve zpěvu. Chodí pravidelně do školy, chce studovat tvrdě, aby se mohl stát dobrým učitelem. Má rád své učitele a je také velmi milován svým okolím.
Poznámky: V rodině žije dohromady osm členů, rodiče, prarodiče a tři děti. Otec jako jediný pracuje, je námezním dělníkem. Jeho práce není pravidelná a rodina tak čelí finančním obtížím. V případě, že otec nemá práci, rodina nemá jídlo. Otec má svoje děti velice rád a snaží se tvrdě pracovat, aby zajistil potřeby celé rodiny.
     

Kelaginadoddi Pradeep

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Govt. Primary School, Sulthanpur.
Chce být: učitelem
Zájmy: běh, hraní her, zpěv
O dítěti: Pradeep se velmi zajímá o studium. Je to opravdu inteligentní chlapec. Chodí pravidelně do školy, má rád hry a veškerý volný čas se svými kamarády. Rád prokazuje respekt starším lidem. Je aktivní, upřímným a pomáhá druhým.
Poznámky: Rodina má celkem 8 členů a patří do ní prarodiče, rodiče a čtyři děti. Otec pracuje jako řidič a matka je v domácnosti. Otec není schopen zajistit všem čtyřem dětem vzdělání. Babička trpí vysokým krevním tlakem a musí brát léky. Otec se stará o rodinu, s ohledem na jeho nízký příjem ovšem není schopen zajistit rodině jídlo a základní potřeby.
     

Ihnatsyeva Anastasia

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: ZŠ č. 15 Vitěbsk
Chce být: cestovatelkou
Zájmy: kreslení
O dítěti: Ve škole je Anastasia pozorná, svědomitá a zodpovědná. Třídní učitelka je pro ni velkou autoritou. Dívka rychle navazuje kontakt s dětmi, je přátelská a ráda si hraje s mladšími dětmi. Chodí na floristiku a na sportovní hry. Velmi ráda pomáhá mamince s vařením.
Poznámky: Anastasie je z početné rodiny. Její otec pracuje jako řidič a maminka je na mateřské dovolené. V současné době žijí z platu otce a sociální dávky na dítě do věku tří let. Nejsložitější je pro rodiče připravit děti do školy, nakoupit oblečení a školní pomůcky. Vzhledem k nízkým příjmům žije rodina velmi skromně.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Dauhaliova Aryna

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: ZŠ č. 2 Glubokoje
Chce být: vojákyní
Zájmy: kreslení, zpěv, četba, hra na piano
O dítěti: Aryna je velmi aktivní, přívětivá a citlivá dívka. Ve škole má velmi dobré výsledky a aktivně se účastní vystoupení na koncertech. Dochází na doučování hudby a kurz výtvarné výchovy. Je umělecky založená a baví ji hrát divadelní představení. V hudební škole se učí hrát na piano, ráda také zpívá ve sboru a tancuje. Každý týden dochází na náboženství při farnosti.
Poznámky: Rodina žije v třípokojovém bytě, který je velmi prostě vybaven. Jedná se o vícedětnou, soudržnou rodinu, která je složena z rodičů a tří dětí. Příjem rodiny tvoří platy rodičů. Každý měsíc musí vynaložit velké výdaje na zajištění bydlení a potřeb rodiny. Pravidelně dochází do kostela, kde starší syn hraje na kytaru v kostelním sboru.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Mahuchy Ilia

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: ZŠ č. 21 Vitěbsk
Chce být: vojákem
Zájmy: kreslení, skládat lego
O dítěti: Ilia je energický, bystrý a společenský chlapec. Pro svou společenskou povahu má mnoho kamarádů. Je vytrvalý a houževnatý. Pokud chce něco dokázat či získat, vyvine velké úsilí a dosáhne svého cíle. Velice rád kreslí, proto ve škole navíc dochází na výtvarnou výchovu. Po vyučování někdy rád navštěvuje se svou sestrou keramický kroužek.
Poznámky: Ilia vyrůstá ve vícedětné rodině, která bydlí v malém dvoupokojovém bytě u babičky. O výchovu dětí se stará dědeček a babička. Matka byla dvakrát vdaná. První manžel, bohužel, zemřel a s druhým se jí společný život nevydařil. Aktuálně pracuje za velmi nízký plat jako uklizečka na gymnáziu. Iliaův bratr Alexandr studuje ve 2. ročníku polytechnické školy, obor elektrikář. Sestra Polina a Ilia chodí do školy, mladší bratr Daniil do skupiny starších dětí ve školce. Starší sestra Nasťa se již osamostatnila a nežije s rodinou. Jako vícedětná rodina dostali od státu před dvěma lety bezplatně třípokojový byt, ve které však nejsou dokončeny vnitřní prostory. Je bez vnitřních dveří, podlah a sanitárního vybavení. Rodina, bohužel, nemá finanční prostředky, aby renovaci bytu dokončila.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.Strana číslo   1    2    3    (4)    5    6    7    8    9    10    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).