Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    

V databázi máme 47 dětí z Indie, 32 dětí z Ugandy, 2 dětí ze Zambie, 31 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 112 dětí z databáze.
Mwape John

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 19
Rodiče: nemá sourozenci: 0    
Škola: Mwavi Government secondary school
Chce být: inženýrem
Zájmy: fotbal
O dítěti: John má před sebou vysněný cíl stát se inženýrem. Studium pro něho není jednoduché, o to více je snaživý a houževnatý a jeho výsledky vykazují neustálé zlepšování. Miluje knihy, rád sleduje fotbalové zápasy a s chutí si užívá dlouhé debaty se svými přáteli. Povahově je přátelský a dobrosrdečný a během prázdnin pomáhá svým prarodičům s pracemi na kukuřičném poli.
Poznámky: Johnova rodina patří k tradičním farmářům. Prarodiče, kteří ho po smrti rodičů vychovávají, začínají s prací pravidelně se začátkem období dešťů. Pěstují především kukuřici a sladké brambory, následně je zpracovávají a prodávají na místním tržišti. Nakrmit všechny členy rodiny je pro ně mnohdy velmi obtížné, protože se starají i o další bezprizorní děti celé své široké rodiny. V domě nemají elektřinu, svítí si svíčkami a na vaření používají palivové dříví.
     

Makilika Donald

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: horníkem
Zájmy: doplňování učiva a hraní fotbalu
O dítěti: Donald má rád jídlo nshima s kuřetem a zeleninou, které i rád připravuje. Doma také pomáhá s přinášením vody z mělké studny. Do školy vzdálené jeden kilometr chodí se svými kamarády. Během vyučování rád píše do sešitu, což mu pomáhá získat dobré známky. O přestávkách se svými spolužáky hraje fotbal. Se svou rodinou chodí do kostela a také navštěvuje nedělní školu. Donald má nejraději slony. Až bude velký, tak by chtěl pracovat v měděném dole.
Poznámky: Rodiče Donalda se rozešli v roce 2008, což velmi přitížilo jeho matce. Matka nemá dostatečné vzdělání a v současné době je zaměstnaná jako prodavačka ryb na trhu. Již dva roky žijí v třípokojovém domě se střechou z vlnitých železných plechů. Dům je postaven z nepálených cihel. Nemají elektřinu a jsou schopni si zaopatřit dvě jídla denně. K vaření používají dřevěné uhlí.
     

Odong Solomon

Stát: Uganda - East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Pope John Paul II Memorial Primary School
Chce být: zedníkem
Zájmy: Fotbal
O dítěti: Solomon je šikovný chlapec, který má moc rád školu. Je přirozeným vůdcem a velmi rád si hraje se svými vrstevníky. Jeho oblíbená barva je červená a nejraději jí hrášek s maniokem.
Poznámky: Chlapec bydlí u strýce. V domě žije třináct lidí - dva dospělí a jedenáct dětí. Strýc je drobný zemědělec. Vzal si k sobě chlapce, aby byl blízko zdravotnického zařízení, protože trpí srpkovitou anémií.
     

Acayo Innocent

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 4    
Škola: Pope John Paul II Memorial Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: Skákání přes provaz
O dítěti: Innocent ráda zpívá, a to v kostele i ve škole. Je to zodpovědná a pracovitá dívka a často pomáhá své babičce semlít různá zrna na kameni. Nejraději jí fazole a batáty.
Poznámky: Hlavou rodiny je babička. V domě bydlí devět lidí včetně Innocent, dvou sourozenců, babičky a pěti bratranců a sestřenic. Rodina je závislá na drobném zemědělství, tím získávají potraviny a něco málo prodávají.
     

Kimstach Evelina

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Děrkovščinská školka a střední škola
Chce být: policistou
Zájmy: jízda na kole a kolečkových bruslích, pohybové hry
O dítěti: Evelína je aktivní, pohyblivá, společenská, přátelská, ve třídě má hodně kamarádů. Po vyučování navštěvuje kroužek tance v domě kultury a vyučování náboženství v kostele.
Poznámky: Evelína žije v úplné čtyřčlenné rodině. Oba rodiče pracují v kolchoze, mají malý plat a trvale jej dostávají se zpožděním. Rodina je pospolitá, věřící a každou neděli chodí do kostela. Žijí a stravují se skromně a snaží se na všem šetřit. Nakupují jen nejnutnější věci pro svou obživu.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Kizza Josta Deziderio

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Matia Mulumba Ssabawaali P/S
Chce být: učitelem
Zájmy: fotbal, běh
O dítěti: Josta je prostý a milý chlapec, dobře vychovaný a velmi pilně pracující. Má vstřícnou povahu a ve volném čase rád hraje fotbal. Moc ho to baví a zahraje si i u pramene, než nabere vodu a odnese ji domů. Jeho oblíbené jídlo jsou různé druhy ovoce jako třeba jackfruit (plod chlebovníku), mango nebo cukrová třtina. V neděli nikdy nezmešká návštěvu kostela a snaží se vždycky dostat do předních řad.
Poznámky: Josta žije s otcem a nevlastní matkou. Jeho vlastní matka před několika lety opustila rodinu i dvě děti a nic o ní nevědí. Otec je rybář a tráví mnoho času na ostrovech, má ale problémy kvůli některým zákazům rybolovu. Nevlastní matka se také snaží podporovat rodinu, má malý kadeřnický salón. Stará se o své čtyři děti a nevlastního Jostu.
     

Birungi Yudaya

Stát: Uganda  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Buikwe Moslem Primary School
Chce být: doktorkou
Zájmy: vybíjená
O dítěti: Yudaya je milé a stále pozitivní děvče. S radostí navštěvuje školu, přestože nemá ráda ranní vstávání a raději si přispí. Ve chvílích volna si hraje se svými kamarády a dělí se s nimi o svoje dobroty. Miluje mango a ovoce žakie, také jí ráda kuře s rýží a její oblíbenou barvou je modrá. Každý pátek se snaží věnovat společné modlitbě v mešitě.
Poznámky: Dívka vyrůstá s rodiči a sourozenci ve dvoupokojovém domku. Živí se drobnými pracemi na polích a zahradách a otec se navíc věnuje výrobě cihel. V pátek společně navštěvují mešitu a naslouchají pátečnímu kázání.
     

Vavinskaya Anzhelika

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Glubokská střední škola č. 1
Chce být: učitelkou
Zájmy: jízda na kole, výrobky z papíru
O dítěti: Anzhelika je aktivní, živá, společenská, kamarádská, ve třídě má hodně kamarádek a kamarádů. Po vyučování chodí do kroužků šachů a informatiky na střední škole, do náboženství na faře, zpívá v kostelním sboru.
Poznámky: Anzhelika žije v rodině s mnoha dětmi, která je velmi přátelská. Dne 14. března 2019 se jim narodila třetí holčička. Příjmem rodiny je plat otce a přídavky na děti. Babičky a dědečci bydlí v sousedním okrese, ale života dětí a vnuků se neúčastní. Před třemi lety rodina koupila starý dům 5 kilometrů od města, předtím bydleli na ubytovně. Protože autobus jezdí jen dvakrát denně, museli koupit staré auto, které je každou chvíli rozbité. Žijí velmi skromně a hospodárně. Rodiče spolu s dětmi chodí každou neděli na mši, chodí na rodinná setkání na faře, vychovávají děti v křesťanské víře, společně se modlí.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Konchanin Margarita

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Kamajskaja střední škola
Chce být: kadeřnicí
Zájmy: zpěv, hry s bratrem
O dítěti: Margarita školu přímo miluje a chodí do ní velmi ráda. Během vyučovacích hodin je aktivní. Je společenská, veselá duše společnosti, rychle navazuje kontakt s lidmi. Ráda se setkává s kamarády a hraje s nimi venkovní hry. Také ráda sleduje filmy o zvířatech. Margarita ráda tráví čas s rodiči, hraje si s bratry v přírodě a chodí na výuku náboženství.
Poznámky: Margarita je vychovávána ve velké rodině. V rodině jsou dvě děti ve školním věku a dva předškoláci. Rodina žije a pracuje na venkově a její příjmy jsou nízké. V létě sbírají plody a houby pro dodávky do nákupních center, což jim dává malý příjem navíc. Letní prázdniny děti tráví doma. O víkendech a svátcích chodí rodina do kostela.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Bytko Snezhana

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Kamajskaja střední škola
Chce být: kadeřnicí
Zájmy: venkovní hry
O dítěti: Snezhana má ve škole průměrné výsledky, ale snaží se zvé známky zlepšovat. Má veselou, laskavou, skromnou, zodpovědnou a nekonfliktní povahu. Mezi vrstevníky má autoritu. Ráda pomáhá mamince a je připravena pomáhat i ostatním. Chodí na výuku náboženství.
Poznámky: Snezhana je vychovávána ve spořádané rodině. Rodina žije a pracuje na venkově. Matka a otec pracují ve stejném zemědělském podniku za podprůměrnou mzdu. Rodina obdělává zahradu nedaleko domu, pěstují na ní zeleninu a ovoce, jakož i pícniny pro hospodářská zvířata. Ovoce a zeleninu zavařují na zimu. V létě stejně jako ostatní vesničané sbírají houby a bobule a dodávají je do nákupních center. O víkendech a svátcích chodí rodiče s dětmi do kostela.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).