Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    (15)    16    17    18    19    20    21    

V databázi máme 83 dětí z Indie, 42 dětí z Ugandy, 52 dětí ze Zambie, 29 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 206 dětí z databáze.
Haller Karan Eshwar

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Higher Primary School,Herangadi
Chce být: ještě neví
Zájmy: Hraní Lagori - indická vybíjená
O dítěti: Karan chodí do 3. třídy - od června. Bydlí asi 1 kilometr od školy a dochází pěšky. Je hodně hravý a do školy chodí rád. Rád tancuje a kreslí. Čas tráví nejraději se svými bratry a hraním Lagori (indická vybíjená). Má ochotnou povahu a pro svou matku vždy vyřizuje různé pochůzky. Jeho oblíbené jídlo je ryba s rýží.
Poznámky: Karanovu otci je 37 let a pracuje jako rybář na malém motorovém člunu. Jeho práce je ve Městě Malpe, které je vzdálené 125 kilometrů od domova. Cesta autobusem trvá 3 hodiny a proto nejezdí domu moc často. Jeho práce je ale sezonní a jsou zde nelehké podmínky a žádná bezpečnostní opatření. Matcee je 32 let a je v domácnosti. Dům má dvě místnosti a vodu berou ze studny. Bratr Barath chodí do 6. třídy a Raviteja do školky. Rodina tvrdě pracuje a každá pomoc bude velmi vítaná.
     

Haller Kiran Nagesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Higher Primary School, Herangadi
Chce být: ještě neví
Zájmy: Hraní Kho-Kho
O dítěti: Kiran je aktivní chlapec. Chodí do 3. třídy - od června. Do školy dochází pěšky asi 1 kilometr. Jeho mateřský jazyk je Kannada a nyní se učí anglickou abecedu. Miluje vegetariánská jídla. Vyřizuje pochůzky pro svou matku. Do školy chodí pravidelně a rád. Je pro něj důležité udržovat své knížky učebnice čisté. Má moc rád svou maminku. Jeho oblíbená barva je modrá. Je hodně aktivní a hravý. Často se hádá se svými bratry, ale nejde o nic vážného. Vždy na vše rychle zapomenou a odpustí si.
Poznámky: Kiranovu otci Nageshovi je 50 let a pracuje jako námezdní dělník. Dělá jakoukoliv práci, která se mu naskytne. Většinou jde o kopání, vytahování kamenů a další práce v zemědělství. Výplata je ale nízká a mimo sezonu nemá žádnou práci. Matce Manjammě je 40 let a zůstává v domácnosti. Bratrovi Babu je 21 let a opustil školu a dělá stejnou práci jako otec, aby pomohl rodinnému rozpočtu. Manojovi jsou 3 roky a brzy nastoupí do školky. jejich dům má tři místnosti a také vlastní asi 300 m2 půdy, kde pro vlastní potřebu pěstují kokosové ořechy a ořechy betel. Otec už není nejmladší a práce na horkém slunci je pro něj čím dál náročnější. Jakákoliv pomoc zajistí Kiranovi dobré vzdělání a také hodně ulehčí život jeho rodičům.
     

Haller Manikantha Mahesh

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Higher Primary School,Herangadi
Chce být: ještě neví
Zájmy: Hraní Lagori - indická vybíjená
O dítěti: Manikantha Mahesh chodí do 3. třídy - od června. Bydlí asi kilometr od školy a chodí pěšky. Jeho mateřský jazyk je Kannada a učí se základy angličtiny. Rád hraje Lagori (indická vybíjená). Je to aktivní dítě, ale kvůli ledvinové poruše, která je už nyní vyléčená, má deformované nohy. Přes tento hendikep běhá a aktivně se účastní venkovních her s kamarády. Má moc rád svou sestřičku Kasturi. Miluje smažené kuře, které si rodina bohužel může dovolit jen velmi vzácně. Rád chodí do školy a ptá se na spoustu otázek.
Poznámky: Otci je 30 let a studoval do 7. třídy. Matce Taře je 27 let a dokončila 3. třídu, je v domácnosti. Otec pracuje jako nekvalifikovaný dělník v zemědělství, což obnáší trhání kokosů, hnojení, kopání, vytahování kamenů a další. Jeho práce je ale sezonní a často žádnou nemá. Příjem nepokrývá ani základní potřeby rodiny. Bydlí v rozestavěném domě, nemají elektřinu ani toaletu. Vodu berou ze studny. Otec si musel vzít půjčku na Mankikanthovo léčení a má problémy jí splácet. Jakákoliv pomoc rodině velmi ulehčí situaci.
     

Haller Aadarsh Shivu

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Higher Primary School,Herangadi
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní Kabaddi
O dítěti: Chlapec je velmi aktivní. V červnu 2017 postoupil do 3. třídy. Učení mu jde dobře, nyní se učí anglickou abecedu. Rád si hraje se svým nejlepším kamarádem. Také rád zpívá a doma recituje básničky. Má moc rád svou sestřičku a hraje si s ní. Do školy chodí pravidelně a dělá domácí úkoly.
Poznámky: Otec pracuje jako námezdní dělník. Je mu 48 let. Jeho práce zahrnuje plení, hnojení kokosových palema a pod. Musí pracovat v těžkých podmínkách, práce je sezonní a jeho nízký příjem nestačí na pokrytí potřeb rodiny. Jejich dům není dokončen, protože nejsou peníze. Matce je 35 let a je v domácnosti. Sestra Kavana měla od narození problémy se zrakem, před 4 lety prodělala operaci a musela brát léky, teď ich již nebere, ale musí chodit každé tři měsíce na kontroly. Museli si vzít půjčku kvůli dědečkovi, kterému byl nalezen nádor v žaludku. Bohužel i přesto zemřel. Rodina se skutečně snaží a přes špatnou ekonomickou situaci podporuje děti ve vzdělávání. Jakákoliv pomoc zajistí Adarshovi kvalitní vzdělání a dobrou budoucnost.
     

Naik Bindu

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Higher Primary School, Abhitota
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní Kho- Kho
O dítěti: Bindu Naik chodí do 3. třídy - od června Do školy dochází pěšky asi 1 km. Jejím mateřským jazykem je Kannada. Je to mírná a poslušná dívka. Poslouchá své rodiče a do školy chodí pravidelně. Domácí úkoly dělá včas. Ráda zpívá a pomáhá v domácnosti. Má moc ráda svého bratra.
Poznámky: Rodina Bindu žije ve špatných podmínkách. Otcovi je 45 let a dostudoval 2. třídu. Je mentálně nemocný a léčí se na psychiatrii. Matce je 33 let a studovala do 7. třídy. Dům má tři místnosti, mají elektřinu, ale toaletu ne. Pro vodu chodí studny. Pěstují zeleninu, kterou matka prodává. kromě toho nemají žádný příjem. Tato práce je pouze sezonní a pro matku je velmi těžké zajistit rodinu. Snaží se zaplatit léčení pro manžela i vzdělání pro děti. Jakákoliv pomoc zajistí Bindu lepší budoucnost a pomůže její přetěžované matce.
     

Gowda Dhanya Timappa

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Higher Primary School,Sanamotto
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní s panenkami
O dítěti: Dhanya Timappa Gouda navštěvuje 2. třídu - od června Bydlí asi půl kilometru od školy a do školy chodí pěšky společně se svými sourozenci. Jejím mateřským jazykem je Kannada. Ráda jí zeleninu a nosí tradiční šaty. Je hodně aktivní a učí se anglickou abecedu. Ráda zpívá a také pomáhá mamince s drobnými domácími pracemi. Do školy chodí pravidelně a je poslušná. Ráda rozmazluje svou mladší sestřičku Maitri a hraje si s ní.
Poznámky: Dhanyinu otci je 32 let a dostudoval 4. třídu. Matka se jmenuje Indira, je jí 30 let a studovala do 10. třídy. Otec má malý obchod s čaji a matka je v domácnosti. Také s nimi žije nemocný dědeček. Už 5 let trpí srdečním onemocněním, podstoupil operaci a léčí se. Dhanyin bratr Nagendra chodí do 3. třídy. V jejich domě jsou dvě místnosti. Vodu berou ze studny. Otec tvrdě pracuje, aby zaopatřil rodinu a zaplatil léčení pro svého otce. Jakákoliv pomoc bude pro Dhanyu požehnáním a zajistí jí kvalitní vzdělání.
     

Gowda Gagana

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní Kho Kho
O dítěti: Gagana chodí do 2. třídy - od června. Je to poslušné dítě s dobrými studijními výsledky. Pomáhá mamince s drobnými domácími pracemi. Poslouchá rodiče i učitele. Jejím mateřským jazykem je Kannada. Bydlí jen 100 od školy. Její oblíbená barva je červená a a nejraději jí rýži se zeleninou. Má moc ráda svého dvouletého bratříčka, se kterým si často hraje.
Poznámky: Gaganin otec Manjunath studoval do 4. třídy a je mu 35 let. Matce Shanti je 34 let a dokončila 2. třídu. Mají malý kousek půdy, na kterém pěstují plodiny pro vlastní potřebu. Otec pracuje jako nekvalifikovaný dělník v zemědělství, jeho práce obnáší kopání, nošení písku a kamenů, trhání kokosů, hnojení atd. Jejich dům má dvě místnosti. Vodu berou ze studny. Otec také platí dluhy za půjčku, kterou si vzal na stavbu domu. Bydlí s nimi také babička, která trpí hypertenzí a léčí se. Gagana prodělala před 3 roky tuberkulózu a dlouhé 2 roky se léčila. Nyní už je zdravá. Tato rodina by si opravdu zasloužila pomoc.
     

Gowda Mandara

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: doktorkou
Zájmy: tancování, kreslení
O dítěti: Mandara chodí do 3. třídy - od června. Dochází pěšky asi půl kilometru. Je aktivní a o učení má zájem. Je zodpovědná a pracuje z vlastní vůle. Její mateřský jazyk je Kannada. K jídlu má nejraději rýži a kari. Její oblíbená barva je růžová a ráda si hraje s panenkami. Také jí baví malovat a tancovat. Má ochotnou povahu a často pomáhá mamince, zmetá a vyřizuje pochůzky. Často se také stará o domácí zvířata a ráda krmí krávy.
Poznámky: Mandarin otec se jmenuje Dharma a je mu 33 let. Dokončil 4. třídu. Matce Savithri je 30 let a je v domácnosti. Otec dělá zemědělské práce tradičním indickým způsobem. Na svém malém poli pěstují rýži paddy pro vlastní potřebu. Vydělává jako nekvalifikovaný dělník v zemědělství. Tato práce je ale sezonní a jiný příjem nemají. Bydlí s nimi také babička a otec se velice snaží, aby jí mohl zaplatit léky, které potřebuje. Dům se skládá ze dvou místností, toaletu nemají. Vodu berou ze studny. Vlastní 4 krávy, o které starostlivě pečují. Rodiče si skutečně přejí poskytnout svým dětem vzdělání a zasloužili by si pomoc.
     

Gowda Manikantha Rama

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: policistou
Zájmy: Hraní Lagori - indická vybíjená
O dítěti: Manikantha chodí do 2. třídy. Bydlí asi půl kilometru od školy a dochází pěšky. Jejím mateřským jazykem je Kannada a učí se anglickou abecedu. Je to mírné a poslušné dítě. Jeho oblíbená barva je oranžová a k jídlu má nejraději Dosa (palačinka z rýžové mouky). Rád hraje venkovní hry a maluje obrázky. Do školy chodí rád a ptá se na spoustu otázek. Moc se mu líbí muži v uniformách a chtěl by se stát policistou.
Poznámky: Otec se jmenuje Rama Ganapaya, je mu 44 let a dokončil 9. třídu. Vlastní malý obchod. Matce Nagaveni je 33 let a také dokončila 9. třídu. Celá rodina se těší dobrému zdraví. Dům má tři místnosti. Vodu berou ze studny. Chovají krávu. V obchodě prodávají zeleninu a drobné předměty. Příjem je hodně nízký. V domě s nimi také žijí prarodiče a otec musí ze svého malého příjmu zajistit celou rodinu. Každá pomoc pro Manikathu bude pro rodinu požehnáním.
     

Gowda Megana Subray

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní Kho Kho, sledování kreslených pohádek
O dítěti: Megana je hodně živé dítě. Chodí do 3. třídy - od června. Bydlí půl kilometru od školy a chodí pěšky. Její mateřský jazyk je Kannada. Má moc ráda své učitele a sama si přeje stát s učitelkou. Má dobré studijní výsledky a učí svého mladšího bratříčka básničky a písničky. Jejím oblíbeným jídlem je rýže s kari. Ráda hraje venkovní hry s kamarády a dívá se na kreslené pohádky. Má ochotnou povahu a snažíí se pomáhat mamince.
Poznámky: Meganinu otci Subrayovi je 35 let, dokončil 4. třídu, je farmář a pěstuje podzemnici olejnou. Matce Sushile je 29 let, studovala do 7. třídy a je v domácnosti. Bydlí s nimi také 67 letá babička. Dům se skládá ze tří místností. Vodu nosí ze studny. Chovají krávu. Otcův příjem je z prodeje buráku. Občas hraje v divadle Yakshagana - tradiční divadlo, které kombinuje tanec, hudbu, dialogy, kostýmy a make-up. Tato práce je ale nepravidelná a jiné příjmy nemají. Jakákoliv pomoc bude pro rodinu velkým přínosem.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    (15)    16    17    18    19    20    21    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).