Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    (15)    16    17    18    19    

V databázi máme 69 dětí z Indie, 64 dětí z Ugandy, 23 dětí ze Zambie, 30 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 186 dětí z databáze.
- Samiksha S

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School, Shettihally, Hassan Taluk
Chce být: učitelkou
Zájmy: běhání
O dítěti: Samiksha je hezká dívka a vždy má na tváři úsměv. Ve škole je šikovná a pěkně kreslí. Kreslení ji opravdu baví a kdykoliv má čas, tak si s kamarády kreslí. Má moc ráda svého staršího bratra a každý den se s ním připravuje do školy. Ráda by se stala učitelkou. Baví ji hrát badminton. Jejím rodným jazykem je Kannada.
Poznámky: Tatínek Sameekshy pracuje jako řidič a maminka jako služebná. Jejich příjmy jsou ale nepravidelné a nízké. Oba pracují tvrdě, aby mohli zaplatit školu dětem a pokrýt životní potřeby rodiny, někdy jim ale peníze nestačí ani na jídlo. Nyní, když jsou náklady na vzdělání vyšší, nemohou si je dovolit pokrýt a potřebují finanční podporu.
     

- Sanjana S

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School, Shettihally, Hassan Taluk
Chce být: učitelkou
Zájmy: hra na schovávanou
O dítěti: Sanjana je klidná a milá dívka, ve škole je šikovná. Má ráda skopové maso s chapatti (tenké chlebové placky). Chtěla by se stát učitelkou a jazyk Kannada je její oblíbený předmět. Rychle se učí a její silnou stránkou je, že rychle chápe, co se probírá. O přestávkách chodí do knihovny, ráda čte časopisy. Ráda tancuje a ve škole se účastní různých akcí.
Poznámky: Sanjananin otec je námezdní dělník v zemědělství a maminkapracuje jako služebná. Nemají pravidelnou práci, protože bydlí v málo obydlené oblasti. Je pro ně těžké vše zvládat s příjmem, který mají. Rodiče Sanjany nemají na školné, protože sotva poplatí nejnutnější potřeby rodiny. Sanjana je velmi aktivní dívka, šikovná ve škole a účastní se všech školních akcí.
     

- Chinushree

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School, Shettihally, Hassan Taluk
Chce být: policistkou
Zájmy: běhání
O dítěti: Chinnushree je roztomila divka, ktera dobře se učí a pěkně tančí. Tanec je její koničkém, věnuje se tanci spolu s kamarady kdykoliv má na to čas . Ve škole vyníká svou jedinečností. Ze všeho srdce miluje mladšího brašku, vždy ho ráda pohlida a hraje si s ním. V budoucnu by se rada stala policistkou. O přestavkach vašnivě diskutuje o probrané latce s kamarady. Její oblibené jidlo je Idli (rýžové placičky) se skopovým kari. Když potřebuje rádu obrací se na svouji oblibenou učitelku Vinuthu se kterou má moc pěkný vztah.
Poznámky: Chinnushreein otec je sezónním námezdním dělníkemv zemědělství. Maminka pracuje jako služebná. Kvůli nízkým příjmům těžko pokrývají nejnutnější výdaje, natož náklady na vzdělání dětí. Chinnushree je chytrá a aktivní dívka a ve škole se jí daří. Zaslouží si získat vzdělaní a tím i šanci na lepší život.
     

- Shilpa

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 6    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School, Shettihally, Hassan Taluk
Chce být: doktorkou
Zájmy: běhání
O dítěti: Shilpa je tichá a disciplinovaná dívka, pro svou klidnou povahu je velice oblibena mezi vrstevníky a dospělymi. Jejími nejlepšími kamarádkami jsou Sahana a Namitha. Má ráda výtvarnou výchovu, pěkně kreslí a maluje. Mluví jazyky Konkani a Kannada. Její oblíbeným předmětem ve škole je angličtina. Nejoblíbenější jídlo jsou ryby. Shilpa hezky zpívá a každý den předzpívává při školní modlitbě. Doma pomáhá mamince s domácími pracemi, hraje si se svým starším bratrem a spolu si dělají domací úkoly.
Poznámky: Shilpa bydlí s maminkou v malém pronajatém domku. Maminka je živitelkou rodiny. Bohužel její příjmy nestačí na běžné výdaje rodiny a současně na pokrytí nákladů na školné pro děti. Rodina by bez finanční pomoci vzdělání nedokázala zaplatit.
     

- Deepak S P

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School, Shettihally, Hassan Taluk
Chce být: policistou
Zájmy: běhání
O dítěti: Deepak je velmi sportovně založený a ve sportu doslova vyniká. Ve škole mu jde hindština a matematika, dokonce pomáhá ostatním, aby látku lepé pochopili. Má moc rád paní učitelku Ms. Mary, kterou vždycky vyhledá, když potřebuje s něčím poradit. Během oběda chodí do knihovny a čte komiksy a časopisy. Doma i ve škole mluví jazykem Kannada. K má velmi rád jídla z ryb. Chtěl by se stát dobrým policistou.
Poznámky: Oba rodiče Deepaka jsou nekvalifikovaní námezdní dělníci a mají pouze základní vzdělaní. Jejich měsíční příjem nestačí na životní potřeby rodiny a školné. Přesto, že Deepak je šikovný a dobře se učí, rodina nutně potřebuje finanční podporu, aby děti mohly chodit do školy.
     

- Chiranth T V

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: St. Mary`s Higher Primary School, Shettihally, Hassan Taluk
Chce být: policistou
Zájmy: běhání
O dítěti: Chiranth je aktivní a šikovný ve všem co dělá. Dobře se učí a učitelé ho mají rádi. Je veselý a společenský, spolu s kamarady si vymyšlejí ruzne vtipy, oblibené dokonce i učiteli. Ve volném čase hraje kriket s kamarády. Mluví jazykem Kannada. V budoucnu rád by se stal policistou a sloužil své zemi. Hezky tancuje a o víkendech chodí na hodiny tance.
Poznámky: Rodiče Chirantha jsou velmi chudí. Pracují jako námezdní dělníci a mají nepravidelný příjem, který je zavislý na sezóně. Jejich výdělky jsou příliš nízké na to, aby pokryly všechny potřeby rodiny. Náklady na vzdělaní pro děti jsou pro rodinu již neunosné. Zařazení do projektu se stalo pro Chirantha jedinou šancí jak získat vzdělaní a v budoucnu podpořit svou rodinu.
     

Nazziwa Sylvia

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 16
Rodiče: Matka, otec zemřel sourozenci: 2    
Škola: Cardinal Nsubuga SS
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: volejbal a netball
O dítěti: Sylvia je velmi otevřená a chytrá dívka, která mluví vždy plynule a sebevědomě. Dokáže být asertivní a nevadí jí říct, když se jí něco nelíbí, ale i líbí. Říká, že je sama na sebe hrdá a také o sebe tak pečuje. Ačkoli nevyniká v chemii a biologii, jejím snem je se stát zdravotní sestrou. Její učitelé jí mají velmi rádi, díky její dobré povaze a mezi svými spolužáky je oblíbená, mimo jiné protože je ve školním volejbalovém i netbalovém týmu.
Poznámky: Sylvii a její 2 rourozence vychovávala její maminka sama, protože jejich tatínek zemřel. Nejstarší syn Ivan již dnes má svou rodinu, a dlouho pomáhal své matce a hlavně mladší sestře, aby mohla zůstat ve škole. On sám proto skončil studia předčasně, aby začal pracovat avydělal peníze. Maminka sama nestačila platit školné. Flavia pak úspěšně dokončila školu a nyní učí na zdravotní škole. Sylviina maminka má aids a díky své nemoci je často oslabená a bere hodně léků. Má malé políčko v nájmu, kde pěstuje plodiny, které pak prodává. Díky své nemoci se ale často nemůže o půdu starat, neprodá úrodu, nevydělá peníze a nemůže Sylvii zaplatit školné a to vede ke zhoršení dívčiných známek. Celkem žijí 4 v jejich tří pokojovém domku, kde si vaří na dřevě v kamenné kuchyni.
     

Ssekeba Geofrey

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: St. Maria P/S
Chce být: lékařem
Zájmy: fotbal a zpěv
O dítěti: Geofrey je poslušný, skromný a velmi dobře vychovaný chlapec. Školu má tak moc rád, že jde na vyučování i když je nemocný. Moc rád zpívá a když nezná slova některé písničky, tak si ji pobrukuje. Zná hodně zpěváků a jejich písně. Hudba ho zajímá mnohem víc než sledování filmů. Rád učí písničky, co se naučil ve škole, i své kamarády ze sousedství. Je velmi pilný a svědomitý a proto má ve škole velmi dobré výsledky. Nerad mění svoje odpovědi, i když někdy nejsou správné. Rád by se stal lékařem.
Poznámky: Rodina má šest členů a všechny čtyři děti chodí do školy. Bydlí v dvoupokojovém cihlovém domku s plechovou střechou. Jeden pokoj je ložnice pro rodiče a druhý pokoj je obývací a zároveň slouží pro přespávání dětí. Každé ráno pak svoje lůžka stěhují do ložnice rodičů. Kuchyň je provizorní a ke svícení používají petrolejové lampy. Obdělávají malé políčko, které dostali od prarodičů, protože na svém pozemku si postavili domek. Co vypěstují, mají pro vlastní potřebu a nadbytek prodávají, aby měli alespoň malý příjem. Protože je políčko opravdu malé, moc plodin nevypěstují a příjem z prodeje nemůže pokrýt základní potřeby pro rodinu a zároveň platby za školné pro děti. To se negativně odráží v jejich studijním pokroku. Kvůli pozdě placenému školnému jsou děti posílány domů a pak se jim nedaří u zkoušek. Proto potřebují finanční podporu, aby mohly úspěšně studovat a zajistit si tak lepší budoucnost.
     

Mwigo Lubega Alex

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Busagazi Community P/S
Chce být: lékařem
Zájmy: tanec
O dítěti: Alex má rád hudbu a tanec. Je velmi manuálně zručný. Baví ho skládat a spojovat různé materiály a z nich si stavět svoje nahrávací studio. Velmi dobře spolupracuje s ostatními dětmi, ale vždycky se staví do role vůdce. Nelíbí se mu, když ho chce někdo využít a vždy se proti tomu ozve. Je to velice hravý chlapec a do her je tak zapálený, že si téměř vždycky umaže školní uniformu. Večer si ji ale vždy vyčistí, aby si ji mohl další den znovu obléknout. Má trochu ochrnuté nohy, tak neujde moc velké vzdálenosti. Do školy ale dojde bez velkých problémů.
Poznámky: Alexova rodina má dvanáct členů, včetně prarodičů a čtyř vnoučat, z nichž každé má jiné rodiče. Pět dětí a tři vnoučata chodí do školy. Dvě starší děti jezdí domů na prázdniny, protože studují střední školu a jsou na internátu. Prarodiče platí Alexovi vzdělání, ostatní vnoučata podporují jejich rodiče. Alexova maminka se rozvedla s jeho otcem, protože je přestal podporovat a poté se znovu vdala. Nepracuje, protože se musí starat o další děti, které má z nového manželství. Navíc je negramotná,tak má i velmi malou šanci na získání nějaké práce. Babička je hlavou rodiny a zajišťuje alespoň malý příjem z prodeje vypěstovaných plodin. Výdělek je to ale sezónní. Dědeček je také opustil a našel si jinou ženu v sousedství. Pro babičku je velmi složité zajistit denní potřeby pro rodinu a zároveň platit za vzdělání pro všechny děti. Kvůli nezaplacenému školnému jsou vysvědčení jejích vnoučat zadržovananá ve škole. Aby mohl Alex pokračovat ve studiu a mít v budoucnu šanci na lepší život, potřebují finanční podporu.
     

Mbeiza Jamira

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Busagazi Community P/S
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: vybíjená a dívčí košíková
O dítěti: Jamira je velmi aktivní a komunikativní dívka. Ve škole má velmi dobré výsledky a při zkoušení vždy odpovídá správně. Má respekt ke starším lidem a vždy je zdraví v pokleku. Nikdy neodejde z domu, aniž by se pozdravila se svými rodiči a stejně tak je to i při jejím návratu. Mezi svými kamarády předstírá, že je informovaná nejvíce ze všech. Ráda si hraje se svými sourozenci. Při komunikaci s cizími lidmi jedná velmi sebejistě, odpovídá slušně a mluví nahlas. Je to odpovědná a velmi motivovaná dívka. Domácí práce vykonává ráda a bez protestů. Jejím nejoblíbenějším jídlem jsou omáčky.
Poznámky: Rodina má devět členů, rodiče a sedm dětí, z nichž šest chodí do školy. Otec je hlavou rodiny, ale má ještě další rodinu a děti. Jejich příjem závisí na pěsování plodin, které mají částečně pro vlastní potřebu a zbytek na prodej. Úroda ale nebývá velká kvůli suchu, špatnému obdělávání a také škůdcům. Políčko mají pronajaté. Bydlí v cihlovém dvoupokojovém domku s plechovou střechou. V ložnici spí rodiče a mladší děti, starší přespávají v obývacím pokoji. Ke svícení používají solární lampy. Mají provizorní cihlovou kuchyň se střechou z trávy, vodu si nosí v kanystrech z vrtu. Příjem rodiny není dostačující pro zajštění základních potřeb a zároveň na náklady na vzdělaí pro všechny děti. Z důvodu nezaplaceného školného musí děti zůstat doma. Jakmile mají první příjem z prodeje plodin, můžou děti opět na vyučování. Aby udrželi děti ve škole a tím jim pomohli zajistit lepší budoucnost, potřebuje rodina finanční podporu.
     Strana číslo   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    (15)    16    17    18    19    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).